Agenda i z li h o h v d h n v si b h |i Stad en Omgeving. i| £aatste Aeckhte*t Weee&edcht 1 1 NASSAU-TAX. Tel. 3545 Aspirin KIJKENISKOOPENBUCLOECK r Uit den aard der zaak heeft Lubbe op Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. i l i c 1 n d t »- Alkmaar, Dinsdag, AUTO-ONGELUK TE KOEDIJK. De toestand van den heer en mevrouw Bakker en hun baby, is naar omstandighe den redelijk wel te noemen. Hoewel de heer B. nog in zulk een staat van overspanning verkeert, dat hem infecties worden gege ven, valt er een merkbare vooruitgang te bespeuren. Moeder en kind maken het goed. Omtrent de oorzaak van het ongeval, valt nog niets met zekerheid te vermelden, daar de toestand van den heer B., wiens verklaringen in deze zaak slechts ophelde ring kunnen geven, een verhóör niet mo gelijk maakt. Naar wij vernemen bleek, bij het onder zoek naar den deugelijkheid van de auto, deze in een goed onderhouden staat te verkeeren. Nader is ons gebleken, dat de bewoners van Koedijk Steyn en Arie Visser de vrouw en de kinderen uit de auto hebben gehaald. Dit droevig ongeval heeft weer voor de zooveelste maal geleerd, hoe noodzakelijk het is, dat men zich er bij in het water gereden auto's ten spoedigste van overtuigt of zich buiten de geredden nog meerdere personen in de auto bevinden. MR. C. VAN LOOKEREN CAMPAGNE, t Te 's-Gravenhage is op 78-jarigen leeftijd overleden mr. C. van Lookeren Campagne, oud-Officier van Justitie, die. vele jaren zijn standplaats in Alkmaar gekend heeft. Mr. C. van Lookeren Campagne werd 15 October 1859 geboren en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, waar hij in 1885 promoveerde. Op 20 Mèart 1891 deed hij zijn intrede bij de rechterlijke macht als ambtenaar bij het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten te Zalt-Bommel, Druten en Vianen, met standplaats Tiel. In 1899 werd mr. Van Lookeren Campagne subs. officier van Justitie bij de rechtbank te Breda. In gelijke functie werd hij in 1906 overgeplaatst naar de rechtbank te 's-Gravenhage. In 1911 werd hij benoemd tot officier van Justitie bij de rechtbank te Roermond, welke functie hij in 1913 ver wisselde voor Officier van Justitie bij de rechtbank te Alkmaar. In die betrekking werd hem op 1 April 1931 eervol ontslag verleend. Het stoffelijk overschot van den overle dene zal morgen op de begraafplaats Nieuw Eykenduynen te 's-Gravenhage ter aarde worden besteld.. IN MEMORIAM J. F. LUBBE. De heer Elfrimg schrijft ons: Het overlijden in Indië van onzen vroe- geren stadsgenoot Lubbe geeft mij aanlei ding een paar regels te wijden aan dezen naar het schijnt reeds thans vrijwel ver geten Alkmaarder, voorheen bekend kaas- kooper, raadslid en wethouder. Ik ken geen leelijker spreekwoord dan „van de dooden niets dan goeds", want het kondigt feitelijk de vervalsching aan van het memoriam, dat men schrijft. Niemand is heelemaal goed en niemand is heele- maal kwaad, zou ik zoo zeggen. Wat mijn oude eerste patroon (tevens de laatste) Lubbe betreft, zal het moeilijk zijn iets anders dan goeds te vermelden. Ik heb „Freek" Lubbe meegemaakt als een wiekst" koopman, als vriend, als raadslid en (deze openhartigheid zal men van mij verwachten) als „tegenstander". Maar, mag het ook zijn, dat de uitwerking van zijn bedoeling vaak een „averechtsche" was, Lubbe zelf was steeds te goeder trouw, meende werkelijk dat hij het goede deedtotdat hij later moest onder vindén een verkeerde zaak of een verkeerd doel te hebben gediend. Want, dat deze succesvolle en nuchtere zakenman zeer veel teleurstellingen heeft ondervonden in het openbare leven staat helaas vast. Lubbe stond voor iedereen klaar. Als zakenman werkte hij hard. Hy was een uitstekend talenkenner en een zeldzaam goed patroon, die met raad en daad bij sprong waar dat gevraagd werd en vaak ook uit eigen beweging. In samenwerking met den eminenten ds. Ternooy Apel heeft Lubbe veel goed gedaan en wie beiden gekend hebben zullen het wel met mij eens zijn, dat in beider gecombineerde campagne ten behoeve van de armen en verdrukten de dominee de sterke figuur was, de vasthoudende strijder, terwijl de zakenman Lubbe de middelen verschafte of die wist te vinden. Juist het omgekeerde van wat men zou denken. Het overlijden van zijn trouwen bond genoot heeft Lubbe niet alleen als ge- voelsmensch zwaar getroffen (ik maakte die dagen met hem mee) maar, voortaan aan zich zelf overgelaten, stelde hij zijn hulpvaardigheid ter beschikking van allen en iedereen, die daarop een beroep deed. Zijn naïeve goedhartigheid maakte hem de aangewezen „bemiddelaar." Talrijk zijn de gevallen waarin Lubbe partijen tot elkaar trachtte te brengen, niet alleen op financieel of politiek terrein. Schikken en conflicten beëindigen zat hem in het bloed. Los van zijn vroegeren raadsman deed hij daarbij niet aan „selectie." Dat hij later herhaaldelijk moest ervaren dat zijn „ge kramde" artikelen uiteen vielen, heeft hem meer gegriefd en te leur gesteld, dan hij ooit heeft willen bekennen. Deze ontgoo cheling en de tragische omstandigheid, dat mevrouw Lubbe overleed den dag vóór zijn vertrek naar Indië, hebben ten slotte den stempel gedrukt op zijn verder leven. Ik ben er van overtuigd (en heb daar ook wel enkele bewijzen voor) dat zijn naïeve goedheid en gemoedelijkheid beter hebben geaard in Insulinde, want de eenvoudige mentaliteit van de Oostersche bevolking, vrij van bijbedoelingen, moet hem goed gedaan hebben. gemeentelijk gebied geen eclatante dingen gedaan. Dat hij niettemin veel meer heeft tot stand gebracht dan men hem openlijk kan nageven, staat voor mij vast. In de politiek is helaas het schikken en plooien steeds een dankbaar werk geweest. Dat iemand daarvan echter zelden plezier be leeft, welke politicus zou dat willen tegen spreken? Ik zal ndet beweren, dat het een ver keerde gewoonte is om vroegere regeer ders in een paar woorden te herdenken in de officieele lichamen, maar ik vind het wel verkeerd, dat aan mannen als Lubbe bij zijn heengaan niet een paar woorden werden gewijd. Voor mij is het een toe geven aan mijn gevoel, dat ik met wee moed Freek Lubbe gedenk, een der beste mensChen waarmee ik Ooit heb omgegaan. Hoe ook de uitslag van zijn werk was, zijn bedoeling was altijd om goed te doen. EEN DANKUUR. Ingevolge een verzoek van B. en W. van Alkmaar, besloot de kerkeraad der gerefor meerde kerk een dankuur te houden, wan neer God het Koninklijke Huis en het Volk verblijdt met de geboorte van een prins of prinses. Dit dankuur zal worden gehouden des voormiddags 10 uur, volgende op den dag der geboorte. Is de geboortedag een Zater dag, dan wordt dit dankuur des Maandags gehouden. BABY-UITZETTEN GRATIS GEWASSCHEN. Mevrouw Prins verzoekt ons namens het comité Moedervreugd bij Oranjegeboorte, mede te deelen, dat de baby-uitzetten wel ke in Januari worden uitgegeven deze maand gratis door de firma S. Krom zullen worden gewasschen. VOOR DEN KRANIGEN REDDER. Wij ontvingen van mevrouw N. N. een bedrag van ƒ5.voor den werkloozen kranigen redder, die op Nieuwjaarsdag een kind uit de Oudegracht heeft gered en daarbij zijn eenige pak heeft bedorven. TWEE TON VOOR HET MISDEELDE KIND. Wie morgen ndet de onherroepelijk laatste kans grijpt om mee te doen aan de postzegelactie, zal spijt hebben wanneer mede door zijn verzuim de 200.000. eens niet bereikt zouden worden. Na 5 Januari is de verkoop gesloten; morgen dus nog één dubbeltje bijgedragen voor onze Misdeelde Jeugd. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Verlamde vleugels (rom.-sens.); hoofdrol len Lida Baarova, Mathias Wieman. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De kleine lord (amus.); hoofdrol Freddie Bar- tholomew. Toegang voor eiken leeftijd. lederen middag, hüf 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dc raadselachtige Mr. Moto (mysterieus); hoofdrol Peter Lorre. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 4 Januari. In 't Gulden Vlies, optreden Chineesche magique Okito. Woensdag 5 Januari. In 't Gulden Vlies, optreden Chineesche magique Okito. Donderdag 6 Januari. In 't Gulden Vlies, optreden Chineesche magique Okito. <»roote ritten «peciaie tarieven. TIJDELIJKE HERBENOEMING. De Staatscourant van heden vermeld, dat Dr. H. A. Cysouw, leeraar aan de R. H. B. S. alhier, met ingang van 31 Dec. 1937 tijdelijk is herbenoemd. HET RECHT VAN DEN WERKLOOZE OP STEUN. Wij hebben dezer dagen van juridische zijde een beschouwing over „het recht van den werklooze op steun" opgenomen. Op verzoek van mr. Prins, die m een zaak waarin deze principieele kwestie naar voren kwam, dezer dagen als verdediger voor den politierechter optrad, deelen wij mede, dat bedoeld artikel niet van hem afkomstig is geweest. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van „Het Witte Kruis" aan het Kweerenpad werden gedurende de maand December 1937 de navolgende baden genomen: Kuipbaden 149 le klas Douche 108 2e klas Douche 297 3e klas Douche 771 Werkloozen en hun gezin kunnen op vertoon van hun stempelkaart in het bad huis „Het Witte Kruis" een douche be komen ad 5 cent per keer, doch alleen de eerste 4 dagen der week. scheepsbouwer, 2 scheepstimmeflie<len> scheepswerktuigkundigen, 6 rfteden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voo0'nand®r, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, Üzerwer kers, 1 zandberelder. I Groep verkeerswezen: 67 ch*ffeurs. 14 schippers, 7 koetsiers. 1 kapitein* en 1 ma* chinist binnenvaart, 21 pakhui#nechts- 25 magazijnbedienden, 1 expedllleknecht, 1 emballeur, 4 kellners, 4 loopk«echt». 1 ho telknecht. Groep voedings- en genotilWdelen: 57 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 5 tabaksbewerker 2 koks, 9 slagers, 7 chocoladebewerkef»> 1 koffie- stroopbrander, 2 bierbottelaars. 1 ouwel bakker, 3 zuivelbereiders, 26 bakkers. Groep houtbewerking: 21 meubelmakers, 12 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, kistenmaker, 4 borstelmakers, 1 beitser, beeldhouwer, 1 biliartmaker. Groep handel: 24 vertegenwoordigers, winkelbedienden, 3 colporteurs, 1 étaleur. Groep boek- en steendrukkerijen: 7 letter zetters, 1 drukker. Groen land- en tuinbouwbedrijven: 20 turnlieden, 31 landarbeiders, 5 bloemisten. Groep overige beroepen: 8 boekbinders, 4 wasschers, 2 kleermakers. 1 rietwerker, 4 schoenmakers, 2 port. huisknechts, 1 verf- bereider, 3 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 klompenschlder, 1 onderwijzer, 1 papier bewerker, 1 controleur, 2 bedrijfsleiders, 1 tegelmaker, 1 verpleger, 1 batikker, 2 ad ministrateurs, 3 boekhouders, 1 secretarie ambtenaar. 5 incasseerder, 4 zakkenstop- pers. 21 kantoorbedienden, 38 transport- en 313 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 10, overige beroepen 4. Jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen: 48. Vrouwelijk personeel: 7 kantoorbedien den, 1 verkoopster, 1 costuumnaaister, 5 dienstboden, 8 werksters. CENTRALE WERKPLAATS VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN VAN 14 TOT 24 JAAR. Over de week van 26—31 December werden door bemiddeling van de Arbeids beurs geplaatst bij een patroon: 1 elec- tricien. Aan de centrale werkplaats kunnen wor den geplaatst: 4 timmerlieden, 2 metselaars, 3 schilders, 1 teekenaar, 2 in andere vakken. GESLAAGD. De heeren J. v. Dijk en J. Heidentrijk, beiden agenten van politie alhier, slaagden te Hilversum voor het politiediploma Engelsch. HEETE KOFFIE OVER HET LICHAAM. Zaterdagmorgen had 't zoontje van den heer R. Zwart te Egmond aan den Hoef het ongeluk een kan heete koffie over zijn rug te krijgen. Het jongetje had in een onbewaakt oogenblik de lade van de theetafel opengetrokken en had nieuws gierig zijn hoofd in de theetafelkast ge stoken. Blijkbaar heeft hij dit te ruw ge daan, in elk geval kwam de koffiepot te vallen, waarbij de heete inhoud op zijn rug terecht kwam. Od advies van dr. Fischer moest he* jongetje terstond naar het Centraal zie kenhuis te Alkmaar worden vervoerd. Dit is reeds de derde maal dat dit jongetje zoo iets is overkomen. BUURTVEREENIGINGEN OPGELET. De heer L. M. de Kort, waarn. voorzitter der buurtver. schrijft ons: Het comité heeft vergaderd met het Oranje-comité waarin men het verlangen naar voren heeft gebracht en waarna beslo ten is om direct na de aankondiging van de geboorte van onze oranjetelg, welke aan gekondigd wordt met klokkengebeier en sirenegeloei, muziek door de stad te laten trekken. De burgerij wordt verzocht die muziek niet alleen te laten loopen, maar te volgen met gezang enz. Men wordt verzocht het ons politiecorps niet te lastig te maken, zoo dat dit ook achter de muziek inplaats van ervoor kan loopen. Alle zaken zullei worden verzocht te sluiten en ieder dien dag vrij te geven. Geen sluitingsuur voor café's moet be paald worden. Des avonds na den fakkel optocht moeten de muziekcorpsen door de verlichte straten der stad trekken en op pleinen en hoeken van straten vaderland- sche liederen spelen. Ook die muziek mag niet alleen gaan. Ieder sluite zich aan. Er zal een speldjesdag georganiseerd wor den om de onkosten der buuttvereenigin- gen te dekken. Dus allen aan 't werk opdat Alkmaar bin nen 6 dagen in feesttooi is. DIERENBESCHERMING. Gister is op den Rijksstraatweg aangere den een gladharige Fox Terrier (Reu, witte staart). Door de zorg der gemeentepolitie is hij gebracht bij den inspecteur dieren bescherming. De eigenaar wordt verzocht zijn hond zoo spoedig mogelijk te halen. VEREEN. VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand December 76 patiënten en legden 1081 be zoeken af, waarvan 294 betalende bezoeken, 644 bezoeken voor 't A.Z.A en 143 gratis- bezoeken. Er werd 8 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleeg8ter verpleegde 12 patiënten, en legde 221 bezoeken af. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de verkeerspolitie dezer ge meente in de maand December 1937 gehou den controles werden 58 processen-verbaal opgemaakt, terwijl 85 personen werden ge waarschuwd terzake slechte handremmen, stuurinrichtingen, spiegels, verblindende verlichting, achterverlichting, te snel auto rijden en rijden met slechte banden. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen 4 Autorijden zonder goede stuurinrichting 2 Autorijden en geen geldig rijbewijs kunnen vertoonen 2 Autorijden en geen geldig nummerbewijs kunnen vertoonen 4 Autorijden zonder de voorgeschreven verlichting Autorijden en niet rechts houden Autorijden over rijwielpad buiten nood zaak Autorijden en te veel personen naast den bestuurder vervoeren Autorijden en den doorgang voor het verkeer van rechts niet vrij laten Rijden met vrachtauto met te breede lading Autoparkeeren in verboden straat Motorrijden zonder goede remmen Motorrijden zonder spiegel Motorrijden zonder de voorgeschreven verlichting Rijden met 3 wielig motorrijtuig zonder goede remmen Rijden met 3 wielig motorrijtuig en geen geldig rijbewijs kunnen vertoonen Rijden met driewielige bakfiets zonder de voorgeschreven verlichting Rijden met driewielige bakfiets zonder goede rem Wielrijden in verboden straat Wielrijden links van een vluchtheuvel Wielrijden en niet rechts houden Wielrijden zonder bel Wielrijden zonder licht Wielrijden zonaer reflector Wielrijden en zich aan auto vasthouden Wielrijden zonder een wit achter spatbord Wielrijden en geen richting aangeven Wielrijden op het voor het algemeen rij verkeer bestemde weggedeelte Overtreding Reglement Autovervoer personen Totaal 58 DISTRICTSARBEIDSBEURS. DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 waterbouwkundige, 3 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 3 steenhouwers, 5 stratenma kers, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. op perlieden, 4 tegelzetters, 1 granietwerker, 9 betonwerkers, 18 voegers, 37 opperlieden, 25 stucadoors, 47 schilders, 130 grondwer kers, 54 metselaars, 112 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 14 bankwerkers, 3 blikslagers, 4 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 11 electriciëns, 3 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketel makers, 5 klinkers, 17 loodgieters, 2 lijn- werkers, 6 machinisten, 3 machineteeke- naars, 4 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 16 monteurs, 2 orgelmakers, 1 pianostemmer, 3 plaatwerkers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 1 rywiellakker, 1 INGEKOMEN PERSONEN. P. C. Kos, R.K., chauffeur, en gezin, Friescheweg 44, van Oudorp. A. M. Hak- steen, Ger.K., gevangenbewaarder, en echt- genoote, v. d. Lijnstraat 40. van Amster dam. H. J. de Groot, geen, controleur Mij. de Veluwe, Oudegracht 112a, van Bus- sum. A. Blokdijk, NU., borstelmaker (h.), Gashouderstraat 1, ran Huizen. J. van Kesteren, R.K., z. b., Emmastraat 15, van Veenhuizen. J. Krap, veldarbeider, en gezin, 2e Kanaalstraat 2, van Koedijk. J. Bouman.R.K., metselaar,en echtg., Omval 5, v. Schoorl. R. J. Bakker,N.H., onderwijze res, Westerweg 97, van l^demblik. D. Raar, N.H., controleur, ei gezin, Dahliastr. 15, van 's Gravenhage. W. van der Pol, geen, stoker, Akerslaan 43, van Heeren veen. Wed. J. Boon, H.H., z.b., Baanpad 13, van Koedijk. M. J. Schrijer, R.K., h. in de huish., Scharloo 24, van Bergen. C. H. M. Leegwaterde Groot, R.K., Zocher- straat 32, van Koedijk. H. Bet, R.K., huishoudster, Bleekerskade 107, van Weêt- woud. C. Boon, N.H., bakker (o.) Omval 11, van Grootebroek. VERTROKKEN PERSONEN. T. Lanting, geen, dienstbode, van Heilig land 38b, naar Emmen. G. G. A. War merdamTerra, R.K., z.b, van Prins Hen drikstraat 46, naar Noord-Amerika. R. Snel, R.K, z.b., van Bergerweg 2, naar Gin- neken. K. Bakker, N.H., dienstbode, van Noorderkade, naar Den Helder. Wed. J. C. Pesser, N.H., z. b., en joon, van Berger- weg 14, naar Heiloo. C. Ruiter, R.K., melkknecht, van Landstraat 8, naar Duimen. C. E. J. de Munk, R.K., huis houdster, van Ritsevoort 44, naar Benne- broek. Wed. M. BakkerRijswijk, N.H., z.b., van Verdronkenoord 105, naar Berk hout. A. van Tuijlvan Til, N.H., z.b., van Ritsevoort 7, n. Rijsjen. C. Vernie Walter, G.K., z.b., v. Prins Hendrikstraat 40, naar Delft. J. J. Wesselman, geen, tank station- en garagehouder, en echtgenoote, van Nassauplein 1, naar Driebergen-Rijsen- burg. D. Braak, z. b., van Bergerweg 62, naar Texel. W. J- Brand, N.H., winkel bediende, van le Landdwarsstraat 9, naar Haarlem. IJ. Eoon, N.H., machinist, en echtg., van Spoorstraat 57, naar Oosthuizen. Wed. P. G. Mirck, R.K., z. b., en kinde ren, van Hekelstraat 30, naar Amsterdam N. H. J. Bosman, geen, directeur scheeps werf, van Eilandswal 1, naar Amsterdam. J. van Zalinge, N.H., kruidenier, en echtg., van Eikelenbergstraat 7, naar Heiloo. C. Vreeker, R.K., dienstbode, van Baanstraat 14, naar Heerhugowaard. Ongecorrigeerd. GERINGE PERSONEELSUITBREIDING BIJ DEFENSIE. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat berichten betreffende een uit breiding van het personeel aan het departe ment van defensie met ongeveer 400 man volkomen onjuist zijn. Wellicht zullen eenige personen in dienst worden genomen, doch dit zal dan ten hoogste 10 procent bedragen van het in bovenbedoelde berichten genoemde aantal MEISJES DOOR KOLENDAMP BEDWELMD Geen reden tot ongerustheid. Gisteravond was een dertigtal meisjes van 16 tot 20 jaar, allen leden van de christ. meisjesvereeniging, in een bijeenkomst in haar verenigingslokaal in „Ons Gebouw" te Deil (Bet.) bijeen. Toen omstreeks half negen mejuffrouw Verbeek het lokaal van buiten komende be trad, bemerkte zij, dat de lucht bedorven was. Bijna hetzelfde moment verloor een 'k Heb de proef op de som genomen - en in derdaad, er gaat niets boven ASPIRIN.' De goe de eigenschappen van ASPIRIN zijn dus met recht beroemd - en voor al de uitstekende wer king bij verkoudheid en rheumatiek. is een >Sa|iet«-pro doet. Oranjeband en •Bawc*«.kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid Matige tot zwakke noordwestelijke tot noordoostelijke wind; tijdelijk opklarend; weinig of geen neerslag; lichte vorst des nachts; overdag om het vriespunt. Bij opklaring lichte vorst. De secundaire depressie die gisteren over de Oostzee verscheen trok in diepte toene mend naar noord-Duitschland en vormde een uitlooper over ons land, die westenwind met regen en sneeuw bracht en tijdelijk de vorst onderbreekt. De hooge drukking over de Britsche eilanden nam slechts wei nig af, maar bij IJsland en in noord-Scan- dinavië vertoonen zich nieuwe diepe de pressies, zoodat de kans op aanhouden van de vorst afneemt. In zuid-Scandinavië is de vorst vrijwel verdwenen, maar in Fin land en Polen vriest het streng, ook in Frankrijk nam de vorst weer plaatselijk tot streng toe. Langs de kust van Noord en Oostzee begint hpt te dooien, in de Oost zee waait een stormachtige noordoosten wind, aan de Noorsche kust een krachtige zuidwesten wind. In Duitschland valt op veel plaatsen lichte sneeuw, in Engeland lichte regen, midden- en zuid-Frankrijk hebben nog zonnig weer, op de Alpentop pen is het helder met omstreeks 20 graden vorst. Aangezien de depressie naar Frank rijk schijnt te trekken, zal de wind hier te lande weer naar noordoost draaien en is bij opklaring weer lichte vorst te wachten. der aanwezigen het bewustzijn en in luttele oogenblikken waren zes meisjes buiten kennis. Het bleek, dat eenige meisjes reeds vroeger in den avond hoofdpijn voelden, doch zij hadden dit aan de sneeuw toege schreven. De oorzaak bleek echter te schui len in de kachel, welke kolendamp ver spreidde. Nog kort geleden was z\j gerepa reerd. Onmiddellijk werd de hulp van dr. van der Hooft uit Beesd ingeroepen. De meisjes werden ijlings naar buiten gebracht, en daar, omdat er veel sneeuw lag, in stoe len voor het gebouw gezet. De meesten kwamen spoedig weer bij, doch drie meis jes waren er ernstiger aan toe. Nadat hun een injectie was toegediend, werden zij per auto naar huis gebracht. Haar toestand gaf vanmorgen geen reden meer tot bezorgd heid, al moeten zij nog het bed houden. De andere meisjes hebben verder geen nadeelige gevolgen van den kolendamp on dervonden. DE SNELLE VLUCHT VAN DE „JAN VAN GENT". De burgerij van de hoofdstad en tevens die uit Bandoeng werden aangenaam ver rast, toen gisteravond brieven van de lucht mail werden besteld, welke men redelijker wijze eerst twee dagen later had kunnen verwachten. Piloot Brugman van de „Jan van Gent" had ni. besloten de post van de „Wielewaal", welke in Athene was overge laden, op tijd aan te brengen, hetgeen slechti mogelijk was door de trajecten Basra Jodhpur, Rangoon-Singapore-Batavia, waar over men normaal drie dagen doet, in één ruk te doen. Daarom was slechts een klein aantal be langstellenden aanwezig, gisteravond om ze» uur, om Brugman te zien landen, nadat hij den nacht tevoren te één uur met de „Jan van Gent", die nog haastig voor 1it Indië- traject was gereed gemaakt, uit Basra was gestart. De leden van de bemanning waren zeer opgewekt, de post kon onmiddellijk worden uitgeladen, waarna men binnen 20 minuten weer naar Bandoeng ging. De paS'J sagiers en de goederen van de „Wielewaal zullen door piloot Viruly in een volgen» vliegtuig worden overgenomen. De „Jan van Gent" vloog te half zeven weer door naar Bandoeng, alsof het de Se' woonste zaak van de wereld was.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2