VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. ^Binnenland Glimlachje TWEEDE BLAD. 2 Het conflict-Kiès. Vergadering van het hemidde lingscomité Van der Horst. Zondag is te Leeuwarden ook een ver gadering gehouden onder leiding van het bemiddelingscomité, waarbij tegenwoor dig waren een delegatie van het partij bestuur der S. D. A. P.,het ongeveer vol ledige gewestelijke bestuur en verschei dene partijgenooten, die behooren tot de z.g. oppositie. Aan deze oppositie werd'zoo bericht 't bemiddelir.'gscomité ons ruimschoots gelegenheid gegeven bezwaren tegen de gedragingen van de partij-instanties naar voren te brengen. Partijbestuur en ge westelijk bestuur deelden uitvoerig de motieven mede, die hen geleid hadden tot hun daden. De gemaakte fouten werden van alle zijden erkend, maar tevens ver klaarbaar geacht. Met algemeene stem men is daarbij de volgende motie aange nomen: De vergadering van Friesche partijge nooten, bijeen ter bespreking van het con flict in Friesland, op Zondag 2 Januari in Ons Gebouw te Leeuwarden, betreurende de ernstige gevolgen, welke dit conflict heeft veroorzaakt, waardoor een deel der z.g. oppositie in het comité-Anema thans actie voert op een wijze, die de partij in Friesland schade berokkent; van meening, dat in dit conflict door verschillende daarbij betrokken instanties fouten zijn gemaakt; doet alsnog een dringend beroep op de personen, die deze actie steunen om die actie onmiddellijk te staken; dringt er bij de geroyeerden met klem op aan, den partijraad te verzoeken alsnog de moge lijkheid tot het instellen van beroep te openen, en noodigt den partijraad uit aan dit verzoek te voldoen; en spreekt uit, dat een objectief onderzoek, onafhankelijk van beide partijen in het conflict betrokken, door de commissie v. d. Bergh ingesteld, zooveel mogelijk wordt bevorderd. Het comité-van der Horst deed tenslotte een beroep op alle partijgenooten in Friesland om in organisatorisch verband te trachten de eenheid te herstellen. Een resolutie van het comité-Anema. Het comité-Anema in de kwestie Kiès heeft gisteren te Leeuwarden een resolutie aangenomen, waarin het concludeert, dat de commissie-v. d. Horst gebleken is te zijn niet althans niet meer een bemidde lingscommissie, maar een hulp van het partijbestuur der S.D.A.P.; het comité- Ar.ema heeft in het bewustzijn het recht aan zijn zijde te hebben, besloten, het werk voort te zetten zonder zich verder door commissies of manoeuvres te laten op houden. Gezien de teleurstelling ten aanzien van de commissie van den partijraad en van ds. v. d. Horst heeft het lid van het gewes telijke bestuur, de heer H. Wassing, lid van den gemeenteraad van Tietjerkstera- deel te Noordbergum, besloten zitting te men in het comité-Anema. STRAATROOF TE OSS. De daders gearresteerd. In den nacht van Zondag op Maandag heeft zich te Oss een brutaal geval van straatroof voorgedaan. De ongeveer 65-ja- rige v. d. D., uit Bergen, keerde tegen één uur per fiets, naar zijn woonplaats terug. In het Villapark ontmoete hij twee onbe kenden, die een gesprek aanknoopten en hem aanboden, hem te vergezellen. Niets kwaads vermoedende, had de man er niets op tegen, maar by een keetje van de ge meentewerken werd hij plotseling door zijn twee metgezellen aangevallen en op den grond geworpen. De oude man, die nog krachtig van gestel is, trachtte zich te ver weren, doch hij was niet tegen de jonge kerels opgewassen. Zij ontroofden hem van zijn beurs met ongeveer 20. V. d. D. spoedde zich naar de gemeente politie te Oss, waar hij aangifte van het gebeurde deed. Hij kon echter niet een duidelijk signalement van de roovers ver schaffen. Een uitgebreid onderzoek leidde tot de arrestatie van den 24-jarigen v. d. D. en den 18-jarigen van G., uit Oss. Zij werden van hun bed gelicht en op het politiebu reau opgesloten. Zij hebben na een verhoor bekend. Bij huiszoeking werd het geroofde geld terug gevonden. Beide mannen, die goede bekenden van de politie zijn, zullen naar 's-Hertogenbosch worden overge bracht, waar zy ter beschikking van den officier van justitie zullen worden gesteld. DE GEZONKEN „SRDJ". De pogingen, om het by Baalhoek gezon ken Zuidslavische stoomschip Srdj te lich ten, zy'n door de Belgische bergingsmaat schappij Towage and Salvage Union opgegeven. De rijkswaterstaat zal zich dientengevolge met de opruiming van het -wrak belasten. Hoe dit zal geschieden, is nog niet bekend. „Nee, jy niet, ik had hem het eerste in de gaten". GEVAREN VAN WINTERSPEL. Eenige gewonden te Nijmegen. De zware sneeuwval van gisteren heeft de Nijmeegsche jeugd aanleiding gegeven in de omgeving van den Kwakkenberg en op Berg en Dal de wintersport te beoefenen Vooral de sterk hellende Torenweg mocht zich in groote belangstelling verheugen en honderden jongelieden vermaakten zich daar met „bobben". Dat dit niet zonder gevaar is, ondervond de heer C.' P. van der Waard, wonende aan den Berg- en Dal- schen weg te Nijmegen. Nadat hij eenigen tyd naar het spel der jeugd had staan kijken, stak hy plotseling den weg over. Op hetzelfde oogenblik, kwam in volle vaart een slede naar Beneden suizen. De bestuurder kon den heer Van der Waard niet meer ontwijken, met het gevolg dat deze door de slede tegen den grond werd gesmakt, waar hij bewusteloos bleef liggen. De heer Van der Waard bleek een zware hersenschudding te hebben. Ook andere ongevallen bleven niet uit. Verscheidene jongelieden maakten leelijke buitelingen, tengevolge waarvan een van hen een been brak. De politie heeft daarop aan de pret een einde gemaakt. DE HEER HANSEN WEER OP DE PERSTRIBUNE. Voor den aanvang van de vergadering van gistermiddag van den Haagschen ge meenteraad was er voor den ingang van het gebouw Javastraat 26 een meer dan gewone drukte, veroorzaakt door de aan wezigheid van een aantal fotografen, die de heer C. L. Har.sen, toen deze de eerste raadsvergadering na zijn gijzeling kwam bijwonen, vereeuwigden. Ook op de pers tribune, waar hij door de collega's werd begroet, was hij van vele lensen het mik punt. HET CREMATORIUM TE VELSEN. In 1937 12 meer crematies. In het Crematorium der vereeniging voor Fac. Lijkverbranding te Velsen had den in 1937 890 verasschingen plaats tegen 791 in 1936. Een stijging dus met 99 of ruim 12 pet. Van deze 890 crematies waren 187 van overledenen uit Amsterdam, 174 uit den Haag, 53 uit Rotterdam en 476 uit andere plaatsen. Hiervan behoorden 367 tot de Ned. hervormde kerk. 39 waren remonstrant, 47 doopsgezind, 38 luthersch, 14 israëli- tisch, 16 roomsch-katholiek, 15 behoorden tot een ander kerkgenootschap en 354 tot geen kerk. Voorts behoorden van de gccremeerden 468 tot het mannelijk en 422 tot het vrouwelijk geslacht. DE STICHTING „ONS KIND." Allerwegen belangstelling. Reeds by de voorbereiding der propa ganda voor het nationaal geschenk voor H. K. H. prinses Juliana blijkt dat er alom in den lande enthousiasme heerscht ten aanzien van de mogelijkheid mede te bouwen aan het fonds voor de stichting Ons Kind." Het heeft er zelfs nu reeds den schijn van, dat in breede lagen der bevolking deze belangstelling leeft en dat zij geens zins onderdoet voor die, welke Nederland betoond heeft voor het nationaal huwe lijksgeschenk. Integendeeltal van stu dentenorganisaties en jeugdvereenigingen uit alle deelen des iands zegden hun me dewerking toe by den verhoop van het boek „Ons Kind" gids voor jonge ouders waarvan de baten aan het nationaal geschenk ten goede komen en iederen dag komen aanbiedingen binnen tot hulp bij den verkoop van de zegeltjes, waarvan de opbrengst geheel aan het fonds ten goede zal komen. zers blijkt, dat ook veleni in onderwijs- Uit brieven van leeraren en onderwij- kringen bereid zijn de leerlingen van hoogere klassen 1. o. en m. o. te wijzen op de mogelijkheid mede te helpen dit nationaal geschenk zoo groot mogelijk te maken. Waarschijnlijk wordt dit verklaard door het feit dat de stichting geen tijde lijke liefdadigheid beoogt, maar een alge meen sociaal-opvoedkundig doel van blij- venden aard de nadrukkelijke bestem ming zal eerlang door H. K. H. prinses Juliana zelve worden bepaald nastreeft. ONTSLAGEN BIJ GLUCOSEFABRIEK. Mede als gevolg van de belemmeringen, welke de export naar enkele belangrijke afzetgebieden ondervindt, moest aan vijf- en-twintig man personeel der N.V. Stijf sel- en Glucosefabriek „Sas van Gent" te Sas van Gent ontslag worden aangezegd. Ten einde het ontslag tot dezen geringen omvang te beperken (aan deze fabrieken is 300 man personeel verbonden), zal het noodzakelijk zijn om althans in de eer ste maanden van 1938 de fabricage op een tijdvak van acht weken één week ge heel stil te leggen. Door een en ander zal het werkloozencyfer te Sas van Gent en in de omliggende gemeenten over 1938 on gunstiger zijn dan over het afgeloopen aar, te meer omdat ook bij enkele textiel fabrieken een, zij het vooralsnog geringe, teruggang valt waar te nemen. MR. PETERS VERLAAT K.D.P. Naar de „Resb." verneemt, zal mr. André Peters, oud-voorzitter van de K.D.P., bin nenkort voor het lidmaatschap van deze party bedanken en zijn zetel in de Prov. Staten van Zuidholland ter beschikking stellen. Ook het oud-hoofdbestuurslid de heer F. J. Evers lieeft de K.D.P. verlaten en zich wederom aangemeld als lid van de R.K. Staatspartij.' DR. COLIJN HERSTELD. De minister-president, dr. H. Colyn, heeft listeren na zijn ongc heid, zijn ambts bezigheden hervat en heeft gistermiddag dt vi gadering van den ministerraad gepresi deerd. DE „JAVA" WEER IN DIENST. Reparaties beëindigd Gistermiddag is Hr. Ms. kruiser „Java" die ruim acht maanden in reparatie is ge weest by de Rijkswerf te Willemsoord, Weder in actieven dienst gesteld. Te kwart voor twee stelde zich de geheele bemanning op het achterschip op. Precies twee uur kwam de nieuwe commandant Overste J. L. Klaassen, vergezeld van den tydelijken commandant luit. ter zee le kl. J. Beuning, die gedurende de werkzaam heden het bevel over dezen oorlogsbodem voerde. Commandant Beuning richtte zich tot den nieuwen commandant en las het K. B. van diens benoeming voor. Spr. be tuigde vervolgens in de eerste plaats zijn dank aan allen die hadden meegewerkt tot het spoedige gereedkomen van de belang rijke reparatie en in het bijzonder aan de beide ingenieurs van de Marinewerf de hee- ren de Groot en Bijvoet. Hierna droeg spr. het bevel den kruiser aan overste Klaassen over. Overste Klaassen aanvaardde het bevel met een korte toespraak, waarin hy zeide, dat de „Java" reeds in den aanvang van Januari de convooidiensten in de Straat van Gibraltar zal moeten overnemen en bestemd is om in Juni a.s. aan het eskader in Oost- Indië te worden toegevoegd. Een belang rijke taak, welke verder aan my wordt op gedragen, aldus spreker, is de opleiding van het jeugdige marinepersoneel. Ik verlang van u allen, dat deze belangrijke taak uw volle aandacht zal hebben. Veel kan worden be reikt, indien een ieder zijn plichten nauw gezet nakomt, waarbij een loyaal samen werken tusschen de opvarenden niet gemist kan worden. Ik verwacht van u allen eer lijkheid en vertrouwen, welke voor de hand having van een goede krijgstucht noodzake lijk zijn. Gij zult thans komen te dienen op een vol- waardigen kruiser; het dienen op zulk een schip zal ook u met trots vervuilen. Daar om zult gij allen het tot uw eerste plichten moeten rekenen, mij terzijde te staan in mijn streven om van dit schip zoo spoedig mo gelijk een geoefend geheel te maken, dat aan de hoogste eischen voldoet. Direct na deze uitspraak klonk het com mando: Geuzenvlag omhoog. Hierna wer den de officieren aan den nieuwen comman dant voorgesteld. Voor de bemanning was het verder Zon- dagsche dienst. De Nederlandsche oorlogs marine is weer een modern schip in actie ven dienst rijker. LIJK GEVONDEN. In een diepe sloot langs de Oude Alphen- schebaan te Tilburg werd Maandagpamid- dag het lijk gevonden van den ongeveer 60- jarigen A. B., gewoond hebbende te Goirle, die den vorigen avond, vermoedelijk door de duisternis misleid, te water was geraakt en verdronken. RATTEN REIZEN TUSSCHEN BOSCH EN VLIJMEN. Burgemeesterlijke humor. Dat zelfs een min of meer vuile kwestie een smakelijken en vermakelijken kant kan hebben, wordt wel door het volgende ver haal bewezen, schrijft de „M.M." Zooals vrij algemeen bekend is, bestaat sedert enkele jaren tusschen de gemeenten Den Bosch en Vlijmen een vuilniskwestie, die dateert van het moment, dat de gemeen te den Bosch overging tot de overplaatsing van haar vuilnisbelt vlak bij de gemeente Vlijmen. De gemeente Vlymen acht de plaatsing van de vuilnisbelt aldaar niet toelaatbaar in verband vooral met de verontreiniging van water en slooten en de naburige zwem inrichting. Vrouwe Justitia heeft haar laatste woord in deze kwestie nog steeds niet gesproken, en middelerwijl blijft de Bossche vuilnis belt bestaan tot groote ergernis der Vlyme- naren. De burgemeester van Den Bosch, mr. F. J. van Lanschot, is van oordeel, dat de Vlij- mensche bezwaren zeer overdreven zijn, speciaal wat betreft het rattengevaar, en om aan die meening uiting te geven heeft hij met St. Nicolaas aan zyn Vlijmensche ambt- @®®©«9©o© Oladiapcoqcamma OOOO 0O# Woensdag 5 Januari. HILVERSUM, 1875 en 415.5 M. (VARA-uitz.) 8.— Gr.pl. 9.30 Keu kenpraatje. 10.VPRO-morgen- wijding. 10.20 Uitz. voor arb- m de Continubedr. 11.30 De geschiede nis van de ontwikkeling der werk- lcozenzorg, causerie. 12.— Gr.pl. 12.30 VARA-orkest. 1.15—l-45 Gr- pl. 2.— Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.Voor de kinderen. 5.30 Fantasia. 6.35 Sportrep. 7.Zang. (7.30 VPRO: Cyclus „Ons werk en ons geloof'). 8.Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia 8.15 VARA-orkest en solist. 9.Radio- tooneel. 9.35 Gr.pl. 10.— ANP-ber. 10.05 De Ramblers. 10.30 Gr.pl. 10.45 C. Steyn's accordeonorkest en solist. 11.15 Gr.pl. 11.3012.— Orgelspel. HILVERSUM, 301,5 M. (NCRV- uitz.) 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gr.pl. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Ensemble van der Horst. 12. Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Vervolg con cert. 1.30 Gr.pl. 2.— Orgelspel. 3.— Christ. lectuur. 3.30 Hobo, fluit en piano. 4.45 Felicitaties. 5.Voor jongens en meisjes. 5.45 Gr.pl. 5.55 Land- en tuipbouwhalfuur. (6.30 Onderwijsfonds voor de Scheep vaart: Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsregl.) 7.Ber. 7.15 De scherts in de muziek, cau serie (met gr.pl.) 7.45 Rep. 8. ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Arn- hemsche Orkestvereen. en soliste. 9.De Wederkomst des Heeren, causerie. 9.30 Verv. concert. (10.05 ANP-ber.) 10.30 Gr.pL 10.45 Gym nastiekles. 11.12.Gr.pl. Na af loop Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Orgel spel. 11.35 Radiotooneel. 11.50 Het Viani-sextet. 12.35 Het BBC-Wels- orkest en solist 1.35 Gr.pl. 2.05 Tenor en piano. 2.35 Jack Leonardi en zyn orkest. 3.20 BBC-Northern- orkest. 4.05 Voor de vrouw. 4.20 Vesper. 5.10 Gr.pL 5.20 Carroll Gibbons en zijn orkest 6.Gr.pl. 6.20 Ber. 6.40 Landbouwpr. 7.— BBC-Harmonie-orkest en soliste. 7.50 Dialoog „Crabbed age and youth". 8.05 BBC-orkest en solist. 9.20 Ber. 9.40 A talk in the train, causerie. 9.55 Variété-progr. 10.35 Bariton en virginaaL 11.BBC- Theaterorkest. 11.35 Victor Silves- ter en zyn orkest. 11.5012.20 Jazz- jnuziek (gr.pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 7.50, 9.10 ep 10.40 Gr.pl. 12.20 Stafmuziek en zang. 3.05 Pianovoordr. 3.20 Zang. 4.20 Zang. 4.35 Pianovoordr. 5.20 Bailly-orkest. 8.50 St. Cecilia-koor. 9.20 Zang. 10.50—11.05 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Hage- stedt's orkest. 7.50 Plietzsch Marko- orkest. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 De Stuttgarter Volksmuziek en so listen. 1.35 Solistenconcert. 3.50 Omroeporkest en solisten. 6.30 Col legium Musicum te Krefeld. 7.50 11.20 H. Hagestedt's dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepklein- orkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Om- roepkleinorkest. 6.50 Gr.pl. 7.20 Zang. 8.20 Omroepsymph.-orkest, -koor en solisten. 10.en 10.50 11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 M. Alexys' orkest 6.20 Brus- selsch Cellokwartet. 7.35 en 8.20 Gr.pl. 8.30 Ensemble Pro Musica Antica en solisten. 9.05 Zangspel. 10.30 Gr.pl. 10.45—11.20 Omroep- dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Deel. 7.35 Omroeporkest. 8.20 Ber. 8.35 Omroeporkest. 9.20 Ber. 9.50 Het Fehsche-kwartet 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2011.20 Omroepkleinorkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.50, Luxem burg 9.5010.35, Parijs Radio 10.35 11.05, Droitwich 11.05—11.35, Keulen 11.3513.20, Brussel VI. 13.2014.20, Luxemburg 14.20 15.50, Keulen 15.50—17.20, Parijs R. 17.20—18.20, London Reg. 18.20 19.20, München 19.20—21.20, Parijs R. 21.2021.50, München 21.50— 23.20, Stuttgart 23.20—24.—. Lijn 4 Brussel VI. 8.—9.20, Nor- mandië 9.2010.35, London Reg. 10.35—11.50, Droitwich 11.50—15.20 London Reg. 15.2016.20, Droit wich 16.2018.40, Luxemburg 18.40 19.Droitwich 19.19.50, Lon don Reg. 19.5020.05, Droitwich 20.05—24.—. Lijn 5: Diversen. genoot, burgemeester G. R. van der Ven, een groote chocolade rat doen toekomen, vergezeld van de mededeeling, dat dit de laatste rat was die op de Bossche vuilnisbelt voorkwam. De burgemeester van Vlijmen is echter ook niet van gisteren. Ter gelegenheid van Kerstmis heeft hij den burgemeester van den Bosch die groote rat geretourneerd, en daaraan twaalf kleine chocolade ratten toe gevoegd, waarmee gezegd wil zijn, dat de rat van burgemeester van Lanschot toch werkelijk de laatste niet was! Hoe zal mr. van Lanschot thans van re pliek dienen? GEHEIME DISTILLEERDERIJ IN BESLAG GENOMEN. Groote installatie in beslag genomen. De rij ksveldwacht heeft te Delft wederom een geheime distilleerderij ontdekt. Bij een inval in een pand aan den Rotterdamschen weg trof men een distilleerketel aan van de grootste soort, benevens een complete, daar bij behoorende installatie. Hierna werd een inval gedaan in een woning aan de Wasse naarstraat te Delft, waar drie personen, al len wonende te Delft, werden aangetroffen. Een van hen bekende huurder van het pand aan den Rotterdamschen weg en eigenaar van de installatie te zijn. In de woning werden nog 'n ketel en een hoeveelheid jene ver in beslag genomen. Tegen de drie man nen is proces-verbaal opgemaakt. HET LEED DER OLIEVOGELS. De Ned. Ver. tot Bescherming van Die ren, die reeds vroeger de aandacht vestigde op het leed der olievogels, welke als slachtoffers vani de afgewerkte teer- producten der motorschepen in grooten getale op het strand worden geworpen, geeft dezen raad aan hen, die deze stak kers willen helpen en hun leed verzachten: Men doet het best een lap (niet te groot) over den rug van den vogel te doen vallen en hem dam, met beide handen de vleugels tegen het lichaam drukkend, op te pakken, daarbij één hand onder den buik te schui ven en met de andere h*.nd losje den hals van achteraf te omsluiten direct onder den kop en den vogel zoo te dragen. In geen geval aan vleugels, of ondersteboven dra gen. Men plaatst den vogel dan op een veilige, rustige en beschutte plek. Nog niet schoonmaken, behalve klodders teer, die men zoo maar met een lapje er af kan nemen en ook nog niet voeren. De vogel heeft vóór alles rust moodig. Denk er aan, meeuwen niet bij andere vogels te plaat sen. Zoo mogelijk soorten apart. Is de vogel wat uitgerust en eet hy uib zichzelf het ongewone voedsel niet (stukjes rauwe visch in een bakje met water, zee-eenden ook wel geweekt brood of kaak) dan kan men hem voeren, niet te veel tegelijk. Gaat alles goed en maakt hy b.v. den volgenden dag een krachtigen indruk, dan kan men aan de schoonmaak beginnen. Met een lapje rauwe lijnolie de stijve teerplekken wat verzachten (vooral wiet inwrijven en de voornaamste lichaams openingen: neusgaten, aarsopening en smeerklier sparend) vervolgens een lauw sopje geven van goede gele of groene keukenzeep, om het vuil zooveel mogelijk af te spoelen en een schoon lauw sopje na. Dan voorzichtig afdrogen en verder laten drogen in verwarmde sfeer. Men neme bij voorkeur stevige werkhandschoenen, ten einde zich tegen pikken te vrijwaren. Men werke niet te lang aan één vogel (nooit ondersteboven houden!). Een volgende maal komt er licht weer wat vuil af. Niet alle vogels echter beleven „volgen de dagen". Maar bedenke dan, dat ge een te verzwakten vogel de grootste weldgad hebt bewezen, door hem de gelegenheid te geven, rustig en zonder gewelddadigheid te sterven. De levenskrachtige vogels kunt. ge verzorgen int een oud kippenhok, een schuurtje, bij vrienden, die wellicht een tuin met glooiend waterpartijtje bezitten en daar een hokje willen afschieten enz. 79. De adelaar had spoedig alles uitge legd en allen heetten Flip hartelijk wel kom. „En hoe is het vliegen je bevallen," vroeg de adelaar aan Flip. Deze ver klaarde dat hij het heerlijk had gevonden en dat hij wou dat hij ook vleugels had om te kunnen vliegen. 80. De adelaar vertelde daarop dat de mensen dit ook graag wilden, en tot dat doel machines hadden gebouwd, die zich onder veel lawaai door het luchtruim konden bewegen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6