rJ purol nieuwe niedorp schermerhorn hensbroek beemster camperduin SBucoectijke Stand £xmd- enJxiUtbouw Staatsloterij TWEEDE BLAD. De Wieringermeer. 5TEUMT DE VOORRAMG J. VOGELAAR t 4 D_ 1 Doos 30 cent Ruwe Lippen ]BijApoth. en DrogUt. DIRECTEUR RIJKSWATERSTAAT IN NOORDHOLLAND. Ir. G. Redeker nl ir. Gelbick opvolgen. Naar de Telg. verneemt, zal in de plaats van ir. W. G. C. Gelinck, aan wien met in gang van 1 Febr. eervol ontslag is verleend, tot hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat in de directie Noordholland wor den benoemd ir. G. Redeker te Groningen. Ir. Redeker was tot nu toe hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat in de di rectie Groningen en Friesland. Benoeming. Tot kweekeling met acte aan de U. L. O.- school te Noordscharwoude werd benoemd met ingang van 1 Januari j.1. de heer Jn. Zwagerman P.z. alhier. Bevorderd. Onze plaatsgenoot de heer C. Bakker, ontving van zijn zoon Jacob, die voor vier jaar als koloniaal naar Ned. Indië vertrok, de verblijdende mededeeling, dat deze thans is bevorderd tot sergeant bij den tecbni- schen dienst van het vliegtuigwezen. Polder en banne. Openbare vergadering van het bestuur van den polder en banne Hensbroek op Maandag 3 Januari 's morgens om 9 uur in de polderkamer van het gemeenlandshuis. De voorzitter, <ie heer Jb. Groot Jz., heette allen hartelijk welkom. 1937 zeide spr., is voor den polder geen onvoordeelig jaar geweest. Moge ook 1938 zoo zijn. Medegedeeld werd, dat aangaande de vuilnisstortplaats nog niets definitiefs is be sloten, daar de heer de Jager uit Heiloo nog steeds op zich laat wachten. Van de twee opnieuw benoemde be stuursleden, de heeren Fok en v. d. Gragt, zijn de geloofsbrieven onderzocht en in orde bevonden, zoodat beiden weer worden toe gelaten. Van Ged. Staten is een schrijven ont vangen, dat de rentestandaard voor de aan gevraagde kasgeldleening, groot f 5000 te laag is gevonden. Inmiddels is hier in voorzien tegen een rente van 4 Medegedeeld werd, dat het pad langs het dijkje in orde is gebracht, wat een heele verbetering is geworden. Hierna werd overgegaan tot de aanbe steding van ongeveer 200 M. slootwerk. De aanbesteding geschiedde alleen o.ider werk- looze arbeiders uit Hensbroek, verdeeld in ploegen van 5 man. De uitslag was als volgt: S. Leegwater in massa voor 160; G. Mol in massa 160; P. van Leijen Pz. voor f 0.80 per strekkenden meter. Daar de laatste te hoog was, mocht tusschen de twee eersten het lot beslissen. De ploeg S. Leegwater (5 man) trok het goede lot, zoodat aan dezen het werk zal worden opgedragen. Bij de rondvraag wees de heer Bas op de beharding van de dijkjes. Spr. was meer voor basalt dan voor sintels. Het dagelijksch bestuur zal dit nog eens onderzoeken. Ook zal het pad naar de sluis weer van sintels worden voorzien. Daar de rondvraag verder niets opleverde, sloot de voorzitter de vergadering. Revue-gezelschap. Zondagavond trad voor de afd. van de C. P. N. het Noordhollandsch revue-gezel schap op, in café Kossen met „Dat is de zaak". Spreker voor dezen avond was de heer Borst uit Oudkarspel. Toen de voor zitter der afd. Hensbroek opende, was de groote zaal bijna geheel gevuld, wat het weer en de buitengewoon slechte weg in aanmerking genomen een reuzen meevaller was. Hierna was het woord aan den heer Borst, die een mooie rede uitsprak. Over de op voering der revue niets dan lof. Het was iets buitengewoons. We kunnen volstaan met te zeggen, dat een bezoek aan dit gezelschap de moeite zeker waard is. Het was voor de afd. Hensbroek een prachtige en buitenge woon goed geslaagde propaganda-avond. Benoeming Hoogheemraad. Met ingang van 1 Jan. 1938 is bij Kon. Be sluit tot Hoogheemraad van het Hoogheem raadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland benoemd de heer D. Nobel te Beemster. Borstbeeld van Leeghwater geplaatst. Op den morgen van Nieuwjaarsdag is het bronzen borstbeeld van Leeghwater op zijn voetstuk voor het Raadhuis geplaatst. Zoo als bekend, was gedurende de feesten van het 325-jarig bestaan van den polder het model onthuld, dat door den beeldhouwer was vervaardigd. Dit was daarna weer weg genomen om er het bronzen afgietsel van te vervaardigen. In het voorjaar zal om het monument een bloemperk gelegd worden. Jubilé van den gemeentesecretaris. Zondagmiddag heeft de huldiging plaats gehad van den heer W. Molenaar, die 40 jaar gemeentesecretaris dezer gemeente is ge weest. In een buitengewone vergadering heeft de raad zijn groote waardeering voor den heer Molenaar geuit. De burgemeester, de heer P. Kikkert, voerde als eerste spreker het woord en bood namens den gemeenteraad den gouden leg- pennning der gemeente, de hoogste onder scheiding aan. Het had H. M. de Koning be haagd den heer Molenaar te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, waar van spr. den jubilaris de eereteekenen op de borst spelde. De heer Molenaar dankte voor deze ouder scheidingen, waarop de beide wethouders, de heeren LTff en Hartog, hun waardeering uitten, gevolgd door den heer J. N. van Baar namens de r.k. fractie, den heer Wage- maker als oudste raadslid en den heer Groot namens de s.d. fractie. Huldiging namens de burgerij. Ih ee,n geheel gevulde zaal van het „Hee renhuis" werd een receptie gehouden, welke zeer druk bezocht was. Dr. J. P. Veening bood namens de burgers een piano aan en overhandigde mevr. Mole naar bloemen. Vervolgens voerde een lange rij van spre kers het woord namens verschillende ver- eenigingen en corporaties, waarbij de jubi laris betrokken was. O.m. werd namens het gemeente-personeel een zilveren schaal met inscriptie aangeboden en overhandigde de heer Doets een prachtig uitgevoerde kande laar. Namens de vrijwillige brandweer werd een vulpen met bijpassend vulpotlood aan geboden en namens de biljartclub een queue. De heer Molenaar zegde allen dank voor de waardeering en de cadeau*. Des avonds werd den jubilaris een sere nade gebracht. Eerste Noordzeebader van 1938. Het eerste bad van dit jaar in de Noord zee heeft Zaterdagavond omstreeks zeven uur een Amsterdammer genomen, de heer S., oud-leeraar aan een H.B.S., vertelt de Telg. Drie maanden lang had hij zich thuis ge oefend door steeds een koud bad te nemen met het raam half open, en op 1 Januari ging hij, ten einde de eerste bader van dit jaar te zijn, te Camperduin de zee in. Voor de weinige toeschouwers was het een merk waardig gezicht, vooral omdat door het lichten van de zee duizenden kristallen van den zwemmer opspatten. Op de vraag, of het water nog niet wat frisch was, antwoordde de heer S.: Het water niet zoozeer, als wel de scherpe wind onder het aankleeden op het onbeschutte strand. Is u niet verkouden geworden? In het geheel niet, een kwestie van training, luidde het antwoord van den eer sten Noordzeebader van 1938. De nieuwe bestuursvorm. In aansluiting op ons verslag van gisteren kunnen we nog melden, dat na het eerste feestelijke gedeelte van de eerste open bare vergadering van de bestuurscommissie vereenigden de commissieleden en de vele genoodigden. zich in Hotel Smit te Midden- meer aan de lunch, waar tal van sprekers het woord voerden, vereenigden. We noemen o.a. den heer mr. Backer, het lid van de bestuurscommissie, die namens den kunstschilder H. Heuf, die veel in de Wieringermeer gewerkt heeft, een litho aanbood; de heer Schoorl sprak namens vele organisaties uit den polder en de heer van Kemmener namens de Boerenleenbank. De heer J. de Boer vertolkte de gevoelens van de katholieke landarbeiders, de beste verwachtingen uitend van het nieuwe be stuurscollege! De heer Overveen sprak namens de Middenstandsvereeniging en hoopte, dat de nieuwe bestuursvorm voor den middenstand een gunstige verbetering zou beteekenen. Namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, tot welks rayon de Wie ringermeer behoort, sprak de voorzitter, de heer S. W. Arnts woorden van gelukwensch, waarbij de Z.E. Heer pastoor Braak zich aansloot. Tenslotte spraken nog ds. Neijholt en ds. van Vliet en de heer van Dis; deze laatste namens de drie Landbouw-stands- organisaties. De eerste raadsvergadering. Voor de eerste raadsvergadering in het gemeentehuis te Wieringerwerf bestond niet zoo'n groote belangstelling als voor de plechtigheid der installatie des morgens. In dit nieuwe gebouwtje vergaderde tot dusver ook de commissie van algemeen be stuur onder voorzitterschap van burgemees ter Peters van Medemblik. Het is een aardig en stemmig raadszaaltje in een model secretarie. In de raadszaal prijkte het por tret van H.M. de koningin en een portret van het driemanschap, ir. S. Smeding, Roe- broeck en Mesu, dat van 1930 tot 1935 het directorium van de Wieringermeer vormde. Op di publiek tribune bestond op deze eerste vergadering begrijpelijk eenige pu blieke belangstelling; ook het lid van Ged. Staten, de heer D. Kooiman, woonde de ver gadering bij. Van het personeel was een bloemstuk in gekomen, waarvoor de voorzitter zijn dank namens de commissie uitsprak. De voorzitter, ir. Smeding, herinnerde er aan, dat het eerste en feestelijke gedeelte van deze eerste openbare vergadering van de commissie goed geslaagd was. Hij hoopte, dat de daar uitgesproken goede wenschen allen in vervulling mochten gaan en dat op den arbeid van de bestuurscommissie zegen mocht rusten. Hiermee heropende hij de geschorste vergadering. Vastgesteld werd de verordening, rege lende de verdeeling der werkzaamheden tus schen de ambtenaren van den Burgerlijken Stand, waarna besloten werd het bureau van den Burgerlijken Stand open te stellen op werkdagen van half 9 tot half één en op Zondagen van half 9 tot 9 uur. Besloten werd Ged. Staten te adviseeren, de jaarwedden van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand te bepalen als volgt: 1ste ambtenaar 150, 2de en 3de ambtenaar elk 25 per jaar. Het reglement van orde voor de vergade ringen der bestuurscommissie werd zonder discussie aangenomen, waarna de verorde ning op de heffing der opcenten op de hoofdsom der personeele- en grondbelasting eveneens werd vastgesteld; het aantal op centen op de personeele belasting werd be paald op 200, d.i. het maximum. Besloten werd de Wieringermeer in te deelen in de 7de klasse voor de personeele belasting. Zonder discussie werden vastge steld de verordeningen inzake legeebeffing en hondenbelasting en de instructies voor den secretaris en den ontvanger. Nadat het tijdelijk raadhuis als gemeente huis was aangewezen, werd het dagelijksch bestuur gemachtigd, om ter voorziening in kasgeld, aan het Zuiderzeefonds een voor schot aan te vragen. Op voorstel van den onder-voorzitter, den heer Peters, werd nog besloten zich aan te sluiten bij de fraude-risico-onderlinge van de Ver. v. Ned. Gemeenten en zich ook op te geven als lid van deze vereen iging. Tenslotte werd, eveneens op voorstel van den heer Peters, het dagelijksch bestuur gemachtigd voorloopig tot de volgende vergadering, welke wel spoedig zal worden gehouden om besluiten te nefnen, die eigenlijk tot de competentie van den raad behooren, doch die wellicht spoed zullen eischen. Aanvankelijk maakten de heeren Backer en de Bruin eenig bezwaar tegen deze machtiging, doch na de toezegging van den voorzitter, dat het dag. bestuur er een zoo sober mogelijk gebruik van zou maken en de besluiten toch aan de commissie ter bekrachtiging zullen worden voorgelegd, werd de gevraagde machtiging verleend. Als dag van volgende vergaderingen werd de Dinsdag vastgesteld. De heer Peters dankte den voorzitter voor zijn leiding en hoopte, dat ook de volgende vergaderingen steeds vriendschappelijk zouden verloopen. Na afloop brachten de beide fanfare corpsen de bestuurscommissie een serenade. Des avonds kwamen de Wieringermeer- bewoners in feestvergadering bijeen. HERHALINGSOEFENINGEN IN 1938. Ten aanzien van de 1938 te houden her halingsoefeningen is het volgende bepaald: Bij het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder komen onder de wapenen de lichting 1932 van 17 Maart tot en met 2 April (de onderofficieren vanaf 10 Maart 1938, en de onderofficieren-administrateur van 14 Maart tot en met 6 April 1938); de lichting 1927 van 28 April tot en met 7 Mei 1938 (de on derofficieren vanaf 21 Aprli 1938, en de onderofficieren-admin. van 25 April tot en met 11 Mei 1938); de lichting 1934 van 21 Juli tot en met 6 Aug. 1938 (de onderofficie ren vanaf 14 Juli 1938, en de onderofficie ren-admin. van 18 Juli tot en met 10 Augus tus 1938); de lichting 1928 van 20. October tot en met 29 October 1938 (de onderofficie ren vanaf 13 October, en de onderofficieren- admin. van 17 October tot en met 2 Novem ber 1938). Al deze dienstplichtigen moeten opkomen in het Garnizoen te Den Helder. Voor het 21e Regiment Infanterie (waar bij zijn ingedeeld de dienstplichtigen uit de pro-vincie Noor d-H o 11 a n d) zijn de herhalingsoefeningen als volgt geregeld: de lichtingen 1927 en 1928 van 5 September tot en met 14 September 1938 te Amers foort (de onderofficieren vanaf 29 Augustus 1938, en de onder-officieren-admin. van 1 September tot en met 17 September 1938) en de lichtingen 1932 en 1934 van 15 Sep tember tot en met 1 October te Amersfoort (de onderofficieren vanaf 8 September 1938 en de onder-officieren-admin. van 12 Sep tember tot en met 5 October 1938). De dienstplichtigen, behoorende tot boven vermelde lichtingen en legeronderdeelen, voor wie het in verband met hun beroep of bedrijf, dat zij uitoefenen, te bezwaarlijk is om deze oefeningen te volbrengen in de tijd vakken, in het algemeen voor hun korps of korpsgedeelte vastgesteld, vervullen deze oefeningen in de hierna vermelde tijdvak ken: 21e Regiment Infanterie, lichtingen 1927 en 1928, van 9 Februari tot en met 18 Februari 1939 (de onder-officieren vanaf 2 Februari 1939, en de onder-officieren-admin. van 6 Februari tot en met 22 Februari 1939) te Amersfoort; 21e Regiment Infanterie, lichtingen 1932 en 1934, van 9 Februari tot en met 25 Februari 1939 (de onder-officie ren vanaf 2 Februari 1939, en de onderof- ficieren-adm. van 6 Februari tot en met 1 Maart 1939) te Amersfoort; Regiment Kust- Artillerie, de lichtingen 1927 en 1928, van 15 September tot en met 24 September '38 (de onderofficieren vanaf 8 September '38) en van 9 Februari tot en met 18 Februari 1939 (de onderofficieren vanaf 2 Februari 1939) te Den Helder; Regiment Kust-Artil lerie, de lichtingen 1932 en 1934, van 15 September tot en met 1 October 1938 (de onderofficieren vanaf 8 September 1938) en van 9 Februari tot en met 25 Februari 1939 (de onderofficieren vanaf 2 Februari '39) te Den Helder. De toestemming aan een dienstplichtige om de herhalingsoefeningen te volbrengen in één van de hierboven ge noemde tijdvakken, geschiedt uitsluitend door den minister van Defensie. De uitbetaling van de toegekende kost winnersvergoeding ten aanizen van den dienstplichtige, die in 1938 voor herhalings oefeningen in werkelijken dienst komt, ge schiedt rechtstreeks aan den dienstplichtige door den administrateur van het korps, enz., waarbij de dienstplichtige zijn werke lijken dienst vervult. Bedoelde administra teur of de commandant verleent, indien de dienstplichtige het wenscht, zijn, tusschen- komst om per cheque de toegekende be dragen aan het gezin, enz. over te maken. Want aan hva oranja koppen kunt u zien, dat u op 'n voorrangsweg rijdt En verder dient u op vierkante oranje bordjet met witten rand te lenen, dat zijn óók voorrangsweg-kenteekent. EGMOND AAN ZEE December Geboren: Gerardus Johanries, z. v. Gerardus Johannes Heilig en Grietje Wij ker. Cornelis Petrus, z. v. Norbertus Jo hannes de Wit en Geertruda Mijnen. Kniertje, d. v. Arie Zwaan en Aagje Sloot. Johanna, d. v. Jacob Wijker en Jansje Blok. Engel, z. v. Dirk Konijn en Helena Zwart. Neeltje, d. v. Andries Zwart en Adriana Koper. Gehuwd: Gerrit van den Breul uit Soest en Jansje Glas. Hendrik Bakker en Geesje Jeuring uit Beverwijk- J°~ hannes Hendrikus Veldman uit Hilversum en Maria Gijsberta Halff. Albertus Dek ker en Maartje Wijker. Ondertrouwd: Theodorus Bakker en Maria de Jager te Amersfoort. - Klaas Blok en Jansje Visser. Albertus Dekker en Maartje Wijker. Overleden: Antonia Blok, oud 87 jaar, weduwe van Jan de Groot. Philip- pus Prins, oud 74 j aar, echtgenoot van Jacoba Groen. Willem Schong, oud 59 jaar, echtgenoot van Wilhelmina Zwart. Levenloos kind van Willem Stam en Kla- zina Blok. ZÜIDSCHARWOUDE (December). Geboren: Maria Af ra, d. van Jacob Tromp en van Aafje van der Hurk. Nico- laas, z. van Nicolaas van Straaten en van Anna Maria Bekker. Agatha, d. van Cor nelis Bergen en van Agatha van der Ham. Cornelia Maria, d. van Pieter Kraakman en van Alida Bruin. Overleden: Jacob Groen, 66 jaar, weduwnaar van Henderika de Jong. BROEK OP LANGENDIJK (December). Geboren: Aris, z. v. C. Aarsen en D. de Leeuw. Frank, z. v. A. de Ruigh en S. Kok. Dirk, z. v. D. Biesboer en J. C. Eelman. Gehuwd: Hendrik Bos en Johanna Ca- tharina de Boer. Overleden: Elisabeth Visser. 63 jaar, wed. van A. Balder. Arie Ootjers, 67 jaar, echtgen. van A. Biersteker. W ARMENHUIZEN (December). Geboren: Jan, z. v. J. Westra en M. C. Pie. Adrianus Johannes, z. v. A. de Nijs en C. Slijkerman. Maria Elisabeth, d. v. C. Jonker en M. E. Louter. Antje, d. v. K. Swager en M. C. Kleimeer. Marga- retha Elisabeth, d. v. J. M. Commandeur en M M. Smit. Petronella Catharina, d. v. A. Boekei en C. de Groot. Simon Marti- nus, z. v. M. Goudsblom en A. Takken. Ondertrouwd: Lourentius Zijdewind te Wervershoof en Maria Caharina Groot. Pieter Wiering en Maria Theresia Fran- cisca de Veer. Getrouwd: Lourentius Zijdewind en Maria Catharina de Groot COURANTENRECLAME VAN ONSCHATBARE WAARDE. „Couraten reclame is van onschat bare waarde zoo men op snelle wijze het publiek in een bepaald afzetge bied, waar ook gelegen, wil bereiken. Courantenreclame is een soepel recla memiddel, dat gemakkelijk in ieder reclameplari kan worden toegepast. Courantenreclame kan desnoods in één nacht worden veranderd, indien een plotselinge wijziging der omstan digheden dit noodig mocht maken. Tenslotte is controleeren der resul taten van couratenreclame eenvoudig. Waardoor U het gevoel wordt be spaard. dat iemand heeft, die op een doel schiet dat zich ergens in een volslagen donkere ruimte moet be vinden." Dit betoogde onlangs de heer Don Thomas, directeur van de V. V. V. van Zuid-Californië. Een reclame-expert, die wel uitermate bevoegd is tot oor- deelen. Hij wist n.1. het aantal win- tergasten van Z. Californië op te voeren van 200.000 tot 500.000 en het aantal zomergasten van ongeveer nul tot ruim een millioen per jaar. In 16 jaar tyds is de Z. Californische „vreemdelingenindustrie", dank zij systematische reclame, en inhoofd- z a a k courantenreclame, ongeveer 800 vooruit gegaan. STEUNVERLEENING AAN DE KLEINE BOEREN. Het Tweede Kamer-lid de heer Krol heeft aan den minister van Sociale Zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat de uit werking van de met ingang van 1 Novem ber j.1. in werking getreden regeling no pens steun verleen ing aan kleine boeren, voor de belanghebbenden op de zand- en dolgronden in Groningen en Drente in financieel opzicht op groote teleurstelling is uitgeloopen, speciaal voor hen, behoo rende tot de z.g.n. groep b. als bedoeld in de circulaire aan de gemeentebesturen d.d. 24 September 1937 no. 2001209 afd. W. en S., aangezien aan. de tot deze groep be- hoorer.de hoofden van gezinnen in meer dere gevallen slechts bedragen per week kunnen worden uitgekeerd overeenkomen de met pl.m. 50 pCt. van hetgeen bij te werkstelling in centrale werkverschaffing kan worden verdiend? 2. Wanneer vraag 1 in bevestigenden zin moet worden beantwoord, is de mi nister dan ook de meening toegedaan, dat den tot groep b. behoorenden hoofden van gezinnen volledige vrjjheid kan worden gelateni om al dan niet voor tewerkstelling no eigen bedrijf in aanmerking te komen en dat aan de personen behoorende tot genoemde categorie, die aanvankelijk op eigen initiatief in de „steunregeling kleine boeren zijn betrokken, gelegenheid moet worden gegeven, om zich althans gedu rende de perioden van het jaar waarin op Zooals reeds gisteren werd gemeld, is Zondagmiddag de heer J. Vogelaar, alhier, na een langdurige ziekte overleden. het bedrijf geen werkzaamheden plegen verricht te worden, aan de regeling te ont trekken, zonder aanspraak te verliezen op tewerkstelling in centrale werkverschaf fing, wat den tijdsduur daarbij betreft, verband houdende met de gezinssterkte? BIGGENMERKEN. Het aantal aangebrachte biggenmerken bedroeg in de week van 20 tot 25 Decem ber 1937: 33298. (Vorig jaar 22.416). Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 25 December in totaal aange bracht 1810179 (v. j. 2077650) merken. In 1937 werden 6 minder biggen merken toegekend dan het jaar daarvoor. (Niet-officieel) 4e Klasse, 2de Lijst Trekking van Dinsdag 4 Januari 1938 Hooge Prijzen 5000.— 14517 1000.— 9681 400.— 3373 15293 200.— 16834 100.— 15271 15433 18408 18794 19494 19944 20372 20810 20949 i Prijzen van 65. 56 65 160 208 275 301 309 316 352 356 358 367 440 452 479 495 531 543 582 599 653 728 731 738 772 790 794 841 868 889 1074 1061 1091 1099 1143 1169 1197 1198 1205 1300 1314 1338 1345 1355 1395 1399 1425 1442 1467 1515 1547 1568 1575 1578 1583 1599 1641 1643 1674 1684 1697 1705 1708 1746 1785 1792 1845 1889 1926 1933 1934 1998 2019 2022 2151 2155 2160 2165 2239 2259 2275 2282 2283 2324 2396 2415 2441 2457 2493 2511 2525 2548 2636 2745 2770 2830 2911 2970 3010 3013 3022 3034 3039 3071 3107 3123 3125 3139 3166 3202 3282 3306 3309 3323 3380 3442 3448 3521 3586 3598 3605 3658 3671 3692 3767 3779 3796 3865 3873 3901 3995 3997 4004 4008 4012 4014 4042 4071 4121 4137 4155 4201 4242 4268 4294 4311 4422 4425 4429 4532 4561 4581 4611 4620 4654 4655 4667 4703 4752 4757 4816 4827 4885 4922 4943 4984 4992 5040 5068 5113 5123 5131 5135 5140 5146 5187 5200 5214 5242 5252 5254 5279 5319 5334 5372 5384 5483 5507 5584 5711 5730 5732 5749 5824 5835 5907 5932 5947 6033 6061 6122 6142 6156 6163 6195 6207 6224 6228 6229 6232 6267 6269 6275 6286 6335 6387 6410 6426 6475 6499 6533 6535 6608 6667 6691 6714 6730 6757 6803 6806 6820 6905 6986 7034 7047 7048 7061 7066 7074 7075 7093 7196 7253 7272 7302 7357 7407 7412 7420 7524 7537 7557 7563 7565 7665 7666 7685 7695 7762 7769 7778 7845 7866 7873 7878 7899 7906 7927 7946 7977 8023 8148 8198 8221 8244 8249 8279 8315 8335 8352 8373 8385 8433 8461 8499 8509 8543 8676 8681 8699 8803 8826 8857 9048 9067 9090 9112 9116 9145 9153 9199 9216 9219 9224 9231 9323 9330 9337 9339 9377 9383 9390 9409 9432 9452 9454 9468 9481 9546 9569 9574 9616 9635 9720 9754 9755 9764 9800 9812 9814 9841 9856 9896 9899 9915 9925 9950 9955 9961 9965 9986 10035 10054 10059 10080 10131 10146 10149 10215 10250 10254 10281 10315 10322 10339 10405 10443 10467 20487 10500 10516 10530 10639 10644 10646 10648 10660 10694 10726 10732 10774 10783 10818 10868 10924 10931 10997 11047 11064 11147 11207 11234 11270 11288 11356 11391 11406 11447 11458 11467 11474 11489 11491 11552 11554 11570 11589 11620 11622 11624 11625 11673 11708 11738 11782 11793 11810 11842 11844 11856 11932 11934 11945 11985 12023 12047 12054 12090 12103 12106 12214 12245 12259 12283 12340 12469 12472 12698 12702 12717 12729 12741 12750 12752 12783 12791 12800 12847 12904 12914 12916 12918 12931 12946 12995 12996 13091 13092 13101 13116 13125 13158 13160 13176 13211 13253 13259 13284 13351 13354 13364 13384 13404 13407 13443 13460 13503 13507 13583 13600 13616 13699 13701 13717 13721 13740 13805 13865 13872 13874 13907 13915 13930 13934 14030 14052 14074 14099 14111 14180 14198 14199 14290 14350 14370 14432 14477 14527 14530 14558 14583 14586 14611 14634 14640 14656 14706 14726 14732 14780 14800 14874 14903 14913 14914 14915 14943 14945 14947 14953 15018 15039 15066 15082 15101 15119 15133 15148 15198 15223 15277 15320 15440 15466 15469 15476 15502 15506 15536 15573 15632 15642 15684 15706 15726 15775 15780 15797 15799 15835 15852 15858 15891 15908 15918 15943 15969 15993 16008 16034 16050 16076 16090 16169 16210 16267 16268 16295 16333 16334 16372 16376 16403 16430 16432 16473 16490 16573 16585 16596 16607 16615 16662 16674 16683 16684 16826 16831 16839 16843 16902 16913 16958 17109 17119 17151 17154 17168 17226 17334 17403 17433 17442 17464 17465 17498 17521 17535 17571 17642 17719 17728 17753 17770 17777 17832 17839 17901 17916 17982 17995 17996 18009 18050 18058 18070 18073 18128 18129 18183 18195 18214 18221 18297 18319 18346 18384 18449 18458 18491 18494 18497 18521 18535 18550 18555 18564 18572 18593 18613 18620 18658 18680 18687 18694 18736 18737 18750 18819 18837 18866 18871 18897 18943 18951 18979 19013 19107 19144 19146 19194 19228 19267 19289 19307 19314 19325 19332 19337 19414 19415 19432 19468 19505 19623 19673 19738 19752 19753 19763 19770 19775 19780 19813 19857 19975 19981 19998 20049 20086 20139 20149 20159 20205 20270 20274 20276 20281 20345 20359 20434 20446 20455 20470 20497 20520 20548 20560 20575 20583 20587 20635 20636 20649 20692 20755 20762 20773 20776 20786 20794 20889 20896 20957 20989 Verbetering: 4e klasse le lijst: 8197 ontbreekt.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8