Agwda £aatste Weec&eeicht SRucqecÜi&e Stand !Boehen Ir. Mussert staat terecht. SCHAGEN BEVERWIJK Verwachting: Buiteniandsch weeroverzicht. r -■ t EERSTE DLAD. +JMI Alkmaar, Donderdag. BENOEMD. De heer G. Koopmans, vertegenwoordiger van de Arbeiderspers te Alkmaar, is in ge lijke functie benoemd te Zutfen. VOOR DEN KRANIGEN REDDER. Wij hebben gister het bij ons ingekomen bedrag van 38.26 overhandigd aan den werklooze, die op Nieuwjaarsdag een kind uit het water van de Oudegracht heeft ge red en daarbij zijn pak kleeren had be dorven. Het bleek ons, dat de kranige redder nog minder aangename gevolgen van deze red ding had ondervonden, maar ook met het oog daarop is het voor hem bestemde geld uitstekend van pas gekomen. Hjj heeft ons verzocht allen, die daaraan hebben bijgedragen, zijn oprechten dank voor hun spontane hulp te willen over brengen. KAASJES VOOR JANUARI-BABY'S. Men verzoekt ons ook te dezer plaatse melding te maken van het voornemen van Ranzyn's kaashandel in de Huigbrouwer- straat. Deze is namelijk voornemens voor de gezinnen waarin een baby verschijnt op den dag waarop het koningskind wordt ge boren een 40 N.-H. Edammer naar keuze beschikbaar te stellen. De baby zelf zal er waarschijnlijk nog geen gebruik van maken, maar er zijn ouders, broertjes en zusjes, die een derge lijk geschenk wel op hoogen prijs zullen stellen. GOED NIEUWS VOOR DE BUURT- COMMISSIES. De verlichting reeds na 5 uur mogelijk. De poging van het gemeentebestuur bij het Provinciaal Electrisch Bedrijf om het mogelijk te maken op den avond van de blijde gebeurtenis de feestverlichting reeds na 5 uur te ontsteken, heeft tot een gunstig resultaat geleid. Zooals men weet, was dit aanvankelijk niet mogelijk, omdat de gemeente kans liep door overschrijding van de maximale belas ting groote financieele schade te loopen. Het Provinciaal Electrisch Bedrijf heeft thans goed gevonden, de gemeente voor de betaling van de overschrijding der maxi male belasting vrij te stellen. Wel zal het meerdere stroomverbruik betaald moeten worden, doch dit levert geen bezwaren. Wel is het noodig, dat de directie van de lichtbedrijven, met het oog op de eventueele hoogere belasting van het net, op de hoogte wordt gebracht van de stroomafname, die de verlichting, door de buurtcommissies aan te brengen, zal vorderen. De verschillende buurtcommissies, die de feestverlichting reeds om 5 uur wil len ontsteken, wordt daarom verzocht zich daarover vroegtijdig met den di recteur van de gemeentelichtbedrijven in verbinding te stellen, opdat de daar voor noodige regeling kan worden ge troffen. EEN DANKBETUIGING VAN DEN PRINS. De padvinder M. Oosterwijk alhier heeft Prins Bernhard geluk gewenscht bij diens terugkomst ten paleize Soestdijk en daarbij een en ander van zijn padvinderstroep ver teld. Hij heeft daarvoor thans een dankbetui ging van Z. K. H. ontvangen. FAILLISSEMENTEN. Door de rechtbank zijn heden de volgen de faillissementen uitgesproken: 1. L. Groen, electricien te Medemblik; rechter-commissaris mr. W. A. Ubbens; curator mr. Crevecoeur te Enkhuizen; 2. P. Schooneman H^., landbouwer te Broekerhaven (Bovenkarspel)rechter commissaris mr. A. M. Ledeboer; curator mr. Crevecoeur te Enkhuizen. WIE IS ZIJN PINCHER KWIJT? De heer P. Slikker, Kerkelaan 5 te Ber gen, deelt mede, dat bij hem gister is komen aanloopen een pincher, pl.m. 30 c.m. hoog, zwart met bruin afgeteekend. Hij vermoedt, dat het diertje in Alkmaar thuis hoort, daar de eigenaar niet te Bergen woont. MIDDENSTANDSCURSUS VOOR OUDEREN. Wij vernemen, dat het doorgaan van den spoedcursus voor oudere middenstanders, opleidend voor het middenstandsdiploma „Algemeene Handelskennis" door voldoende deelname verzekerd is en ook het cursus geld hierdoor verlaagd kon worden. De aanmelding voor dezen cursus, die voor vele zakenlieden een unieke gelegenheid is om in korten tijd kennis te maken met de mo derne bedrijfstechniek, is nog enkele dagen opengesteld. Elders in dit blad vindt men nadere bij zonderheden. GESLAAGD. Mejuffrouw Nel Groot is voor de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen geslaagd voor Handelscorrespondentie Engelsch. VOLKSUNIVERSITEIT. Voor de Volksuniversiteit zal mr. J. Overwater, kinderrechter te Rotterdam, op Maandag 17 dezer een lezing houden over Kinderrechtspraak. De lezing wordt, zooals gewoonlijk, ge houden in de Handelsschool. In tegenstelling met hetgeen daaromtrent in het programma staat vermeld, zal de cursus van dr. K. F. Proost over Vondel en zijn tijd niet worden gehouden op de Don derdagen 20 en 27 Jan., en 3 en 10 Febr., doch op de Vrijdagen 21 en 28 Jan., en 4 en 11 Februari. Mogen velen van hun belangstelling doen blijken voor deze belangrijke onderwerpen. Elders in dit blad vindt men nadere bij zonderheden. CLANDESTIEN DISTILLEEREN IN BEVERWIJK. Toestel in beslag genomen. Gisternamiddag hebben belastingambte naren en de rijksveldwacht te Beverwijk, in samenwerking met de recherche te Amster dam, in een consumptieijsfabriekje aan de Adrichemstraat te Beverwijk een inval ge daan, op vermoeden dat zich daar een ge heime distilleerderij zou bevinden. De diena ren der wet troffen daar inderdaad een stookinrichting aan, die in volle werking was. Het apparaat, benevens een hoeveel heid daarmede bereide alcohol, werden in beslag genomen en naar het belastingkan toor overgebracht. De eigenaar van de geheime branderij, tekere de N., tegen wien het vermoeden be staat, dat hij zich reeds geruimen tijd met deze practijken bezig houdt, is door de po litie aangehouden, doch na verhoor weer op vrije voeten gesteld. (Ongecorrigeerd.) Verdacht van mishandeling inzake de Blauwe- Zand" allaire. De Vijfde Kamer der Amsterdamsche arrondissementsrechtbank, gepresideerd door mr. V. G. A. Boll, behandelde he denmiddag de strafzaken tegen ir. A. A. Mussert en tegen P. Melchers, de hoofdfiguren bij het bekende incident op het Blauwe Zand. Zooals men zich herinnert, bracht ir. Mus sert geruimen tijd geleden kort vóór de verkiezingen een bezoek aan eenige van zijn geestverwanten, die in de volksbuurt te Amsterdam wonen, die vroeger „Het Blauwe Zand" heette. Bij dit bezoek, dat al spoedig in de buurt bekend was geworden, ontstond een oploop; ir. Mussert meende, dat hij be dreigd werd door Melchers en gaf hem een paar tikken met een zweepje, dat hij bij zich droeg. De chauffeur van de auto van den leider der N.S.B. loste een schot in de lucht. Tenslotte konden de heer Mussert en zijn fotograaf, die hij bij dit bezoek had meege nomen, de auto bereiken, die door enkele steenen werd getroffen. De ruiten waren van geblindeerd glas, zoodat niemand werd gewond. De zaak tegen ir. Mussert, verdacht van mishandeling en die tegen Melchers, die van bedreiging wordt verdacht, moesten her haaldelijk worden uitgesteld. De N. <3.B.-leider n.1. was van meening, dat hij niet be hoorde terecht te staan, omdat hij uit noodweer zou hebben gehan deld. Hij diende 'n bezwaarschrift tegen de dag vaarding in, dat door de raadka mer der recht bank gegrond werd verklaard, zoodat hij buiten vervolging werd gesteld. De officier van justitie, mr. B. Ir. Mussert Kist, ging in ap pèl; het gerechtshof dacht er anders over de beschikking der rechtbank werd vernie tigd, het beroep op noodweer verworpen en de raadkamer verwees de zaak naar de openbare zitting. De Hooge Raad verwierp de door mr. van Vessem den rechtskundi gen raadsman van ir. Mussert aangevoer de cassatiemiddelen en vatte 's Hofs beslis sing aldus op, dat het Hof in elk geval een aanval of dreigend gevaar voor een aanval in dezen stand van de zaak niet voldoende vaststaand heeft geacht. Uiteindelijk was dus tot in hoogste in stantie beslist, dat ir. Mussert zich voor de rechtbank diende te verantwoorden, ver dacht van mishandeling. In verband met de herhaalde bezwaren tegen de dagvaarding door ir. Mussert te berde gebracht, stelde de rechtbank ook de behandeling van de zaak tegen Melchers uit tot vai.daag. Geruimen tijd geleden heeft het voor spel van deze zaak gediend. Toen stond een man terecht, die een steen naar de auto van ir. Mussert heeft gegooid. De officier eischte zes maanden tegen hem, de rechtbank veroordeelde hem tot drie maanden en drie weken gevangenisstraf met aftrek van denzelfden tijd in voor arrest doorgebracht. De zaken contra ir. Mussert en P. Mei chers werden apart behandeld; ir. Mussert is als getuige gedagvaard in de zaak tegen Melchers, omgekeerd zal deze als getuige optreden in de strafzaak tegen den leider der N.S.B. In beide zaken zijn elf getuigen a charge opgeroepen, de verdediger van verd Melchers, mr. F. Heemskerk, heeft acht ge tuigen decharge opgeroepen. Verdachte ir. Mussert zal worden verde digd door mr. A. J. van Vessem. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Een dag op de renbaan (hum.); hoofdrollen de Marx Brothers. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ik ben een vluchteling (rom.); hoofdrol Paul Muni. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een stad op stelten (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 13 Jannari. 8 uur, in de bioscoop Harmonie, vertoo ning film Amok (rom.), voor de afd. Nieuw Malth. Bond; spreker J. Hoving, lid hoofd bestuur. Toegang boven 18 jaar. Zaterdag 15 Januari. In Het Wapen van Heemskerk aan de Breedstraat, prop.-feestavond ter gelegen heid v. h. 25-jarig bestaan afd. Alkmaar I.O.G.T.; spr. de heer Meilink; goochelaar; snelteekenaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering turn- club Kracht en Vlugheid. ZITTING EERSTE KAMER. Vrijz.-Dem. aan het woord. Voortgezet wordt de behandeling van de algemeene beschouwingen over de rijks- begrooting voor 1938. De heer Kranenburg (v.d.) zegt, te spreken namens de vrijz. fractie, nu de heer van Embden wegens een ondergane ernstige operatie nog niet in staat is, een rede te houden. Het verheugt spr. dat er op het oogenblik n. s. b.'ers in het parlement zitten, hoe paradoxaal dit moge klinken. Want nu is uit de rede van den heer Van Vessem ge bleken dat de n. s. b. van ons staatsbestel niets begrijpt, zijn bewondering gaat uit naar den Oostenr.-Bourgondischen macht- staat. Onze staat vindt zijn kracht in de eerste plaats in de geestelijke vrijheid. Dat men in Duitschland er anders over denkt, vindt spr. begrijpelijk. (De heer van Vessem interrumpeert, de voorzitter hamert). De n. s. b. is zoo on-nationaal als maar mogelijk is. Gelukkig wenschen de meeste Neder landers nog den rechtsstaat. Dilettantisch is de financieele paragraaf van het n. s. b.- program. Men stelle zich eens de financieele offers voor, daartoe vereischt. De n. s. b. meent de kunst te verstaan, milliarden uit het niet te tooveren. Het is sprookjesachtig, maar de nuchtere Nederlander gelooft er niet aan. Wat spr.'s partij betreft, de zure druiven van den heer van Lanschot heeft spr. nog niet geproefd. De houding der kiezers jegens de vryz.- democratische beginselen pleit voor hun staatkundig inzicht. De methode van zijn vorming is niet ken schetsend voor de kwalificatie van een ka binet. Dit kabinet dient zich aan als parle mentair. Het gaat om de verantwoordelijk heid der politieke partijen, wier vertrou wensmannen in het kabinet zitten. De r.k. partij is mede verantwoordelijk ook voor wat het kabinet doet op onder wijsgebied. Met mondelinge verwijten aan den minister is ze er niet af. Men ver- troebele de verhoudingen niet. De kabinetsformatie zelve kan spr. niet bewonderen. D» formateur heeft in de memorie van antwoord zelf een onover komelijke kloof van opvattingen. Hij zal weten, dat roem ijdel is en het capitool dicht bij de Tharpeische rots. Een onher stelbare grief tegen de formatie echter is, dat de heer Colijn urbi et orbi heeft ver kondigd, een kabinet op breede basis de ware oplossing te vinden. Ondanks aan dringen van andere zijde, bleef hij saevis tranquilis in undis. Bij de verkiezingen werd ook door zijn partij de heer Colijn naar voren gedragen als de nationale figuur bij uitnemendheid. Men heeft ge stemd op den heer Colijn die een bepaalde staatkunde vertegenwoordigde, en dat was een kabinet als het vorige, op breede ba sis. Had men anders gewild, de antirev hadden den heer Colijn niet als lijstaan voerder op de lijst mogen zetten. Dit doen de, en hem als nationale figuur eerende, had men de consequenties moeten trekken. Nu gaat men coalitie-politiek voeren met stemmen, bedoeld voor een kabinet op breede basis. Dit is staatkundig onjuist en het is be grijpelijk dat men van zekere zijde den buit maar spoedig wil binnenhalen. De heer Oud heeft zich te Leeuwarden scherp maar volkomen juist uitgedrukt: geen object maar subject in de regeering. De heer Colijn heeft zich dadelijk met handen en voeten gebonden gegeven aan de wenschen naar een coalitie-kabinet: de heer Schouten c.s. zegevierden onmiddel lijk. De vryz.-dem. betreuren dezen gang van zaken. Thans is de positie van het kabinet pa radoxaal. Thans is er minister Goseling die voor eenige jaren geleden in de politiek van den heer Colijn geen vertrouwen stelde. Voor hem moest de heer Oud worden uit- gestooten. Wat is er nu overheerschend: de geest van den heer Steenberghe of die van den heer Oud? Spr. maakt zich bezorgd over de protectionistische neigingen van den heer Steenberghe. Hoe denkt b.v. de heer ter Haar er over? De heer ter Haar (chr. hist.): Allerbe roerdst. De heer Kranenburg verdedigt het finan cieel beleid van den heer Oud. Men mag waarheden en ervaringsfeiten niet vergeten, ook niet op defensiegebied. Het belang van den staat is erbij betrokken; volkomen juist. Maar dat is ook het geval, ook wat zijn be staanbaarheid betreft, met waterstaat, justi tie, de openbare gezondheid; maar tegen over een wei-omschreven plan van uitgaven moet staan een wei-omschreven dekkings plan, en dat is by deze regeering niet het geval. Spr. vreest dat onder dit kabinet onvoor zichtig zal worden afgebroken, wat moei zaam onder het vorige is opgebouwd. De overwinning der coalitie-politiek zal blijken te zijn een pyrrhus-overwinning. Spr.'s party is „the most loyal opposition", maar zooals het beleid van dit kabinet zich gaat afteekenen, vervult het de vryz.-dem. met bezorgdheid. De heer Droogleever Fortuyn (lib.) be toogt dat er zeker reden was voor een kabinet op breed en grondslag, temeer daar de toestand in 1937 niet minder ernstig was dan in 1933. Internationaal en nationaal geldt dit. Er is een nieuwe bewapenings wedstrijd aan den gang, spr. wijst op de •"•erhoudingen o.m. in het verre Oosten. GEVAARLIJK KRANKZINNIGE ONTVLUCHT. De brigade-commandant van de Konink lijke marechaussee te 's-Hertogenbosch heeft hedenmiddag door middel van een radio politiebericht opsporing en voorgeleiding verzocht van den in den afgeloopen nacht uit het rijkskrankzinnigengesticht „Voor burg" te Vught (N.Br.) ontvluchte verpleeg de Martinus Josephus Raaymakers, oud 29 jaar. Deze verpleegde heeft te kennen gegeven naar het buitenland te willen gaan, en meer malen gezegd, dat hij H.M. de koningin en H.K.H. prinses Juliana naar het leven stond. Hij is een zeer gevaarlijk krankzin nige. Zijn signalement luidt als volgt: 1.67 M. lang, donkerblond haar, grijsgroene oogen, groote ooren, ovaal gelaat, breede mond, lidteeken op den linkerwang van c.M. grootte, op den rechterwang onder de oorlel eveneens een lidteeken, rood en ter grootte van een cent. Hij is gekleed in een donker costuum met bruine streep, overjas van denzelfden kleur, gleufhoed, lage zwar te schoenen. Reeds weer opgeborgen! Wij vernemen nader, dat de gevaarlijke krankzinnige reeds weer gevat is. De man vervoegde zich op het kantoor van een bekende instelling te Amsterdam, waar men spoedig begreep met een krank zinnige te doen te hebben. Hij is daarop door een lid van het personeel dezer instel ling per auto naar den G.G.D. gebracht, die voor overbrenging naar het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam heeft gezorgd. In- tusschen is de directie van het gesticht te Vught gewaarschuwd, die den krankzinnige zoo spoedig mogelijk uit Amsterdam zal la ten halen om hem weer in „Voorburg" op te sluiten. UITSPRAAK IN DE ZAAK BARMAT. De strafrechtbank heeft in de zaak Bar- mat de volgende vonnissen uitgesproken: Henri Barmat vijf jaren gevangenisstraf en 14.000 franken boete, Loewenstein vier jaren gevangenisstraf en 14.000 franken boete, Devreese vier maanden gevangenis straf en 350 franken boete voorwaardelijk. De rechtbank verklaart, dat voor zoover het Julius Barmat betreft de strafvervolging wegens diens overlijden is gestaakt. Zjj verklaart voorts, dat de verdachten kankroetiers zjjn. De president zet de lezing van het vonnis voort om de kostende eischen der civiele party vast te stellen. Dit vonnis heeft betrekking op de zaken van de Noorderbank en de bank van Gold- zieher en Penso. Gyselinck wordt veroordeeld Stein, die zich civiele party heeft gesteld en ontvan kelijk is verklaard, 100.000 franken schade vergoeding te betalen. Tenslotte bepaalt het vonnis, dat de aan Devreese gegeven proefstukken drie jaren zal zyn. Om tien voor half één is de voorlezing van het vonnis geëindigd. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland se he boter is heden vastgesteld op 81 cent per kg. Over den kop geslagen. Hedenmorgen reed een vrachtauto, die 14 werkloozen van de Zijpe naar Medem blik vervoerde, by het Wad van den weg, met het gevolg, dat de auto over den kop sloeg en zwaar werd beschadigd. De inzittenden kwamen er goed af. Slechts enkelen bekwamen onbeduidende kwetsuren. De jeugd in actie. Enkele weken geleden heeft de heer N. aan de Breestraat een automaten-hal ge opend. De jeugd laat zich niet onbetuigd en geregeld worden de automaten vernield en van den inhoud beroofd. Gelukkig is het de politie gelukt thans iemand te bekeuren, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van gebak uit een der automaten. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van P. B. i. Imming, alhier, om een verlof Bverlof voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Hoogstraat nr. 2. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen Alkmaar, 12 Januari 1938. H. KLAVER, lo.-burgemeester A. KOELMA, secretaris. T. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 12 Januari 1938 tot en met Dinsdag 18 Januari 1938 de volgende kleu ren bons geldig zyn: Margarinebonnen: bruine kleur. Gehaktbonnen: paars met roode streep. Vetbonnen: rose. Alkmaar, 12 Januari 1938. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Krachtige tot matige wind uit westelijke richtingen; zwaar bewolkt; met tijdelijke opklaring; waarschijnlijk nog regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Nog regen en wind. Het centrum van de groote oceaan depressie trok oostwaarts en lag heden morgen tusschen IJsland en de Faroer. In het zuiden en zuidoosten van het waarne mingsgebied is de luchtdruk niet onaanzien lijk gestegen, zoodat de luchtdrukverschil- len over het algemeen nog toegenomen zijn en dientengevolge ook de wind toegenomen is. Op de Britsche eilanden, in west-Frank- rjjk, onze omgeving en langs de Noorsche kust waait een stormachtige wind uit west tot zuidwest, langs de Noorsche kust uit zuidoost. De lucht is betrokken met regen. In zuid-Frankrijk is het windstil met ge deeltelijk bewolkte lucht. De temperatuur daalde hier in den nacht tot nabij het vries punt. In oost-Europa en de Baltische staten waaien zwakke winden. De lucht is er meest betrokken met nevel. De temperatuur daalde, behalve in zuid-Frankrijk, ook langs de Noorsche kust. Overigens steeg de tem peratuur nog vrijwel overal, zoodat zij, ge noemde gebieden uitgezonderd, aanzienlijk b^ven normaal is. Voor onze omgeving wordt nog mati ge wind uit westelijke richting ver wacht, met nog regenbuien, afgewis seld door tijdelijke opklaring. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt 13 Januari te 7.45 uur aan alle posten: Wordt verwacht storm uit het zuidwesten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.43 uur tot 7.34 uur licht op. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De minister van defensie heeft omtrent de aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht wegens KOSTWINNERSCHAP betreffende de hieronder genoemde perso nen, de uitspraak gedaan, achter hun namen vermeld: G. C. Merse, lichting 1938, uitspraak: voor één jaar vrijgesteld; en P. W. M. Virk, lichting 1936 uitspraak: voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraken kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer be kendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelyken vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelyken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den burgemeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling militaire zaken, die voor de doorzending aan de koningin zorgt Alkmaar, 12 Januari 1938. De burgemeester van Alkmaar, H. KLAVER, lo.-burgemeester. ALKMAAR. GEBOREN: Petrus Johannes, z. van Antonius Wilhel mus Korver en Barta Jannetje Duin. Gerardine Johanna Maria, d. van Joannes Anthonius Maria Bos en Johanna Maria Dorina Berns. GETROUWD: Jacobus Pieter Hendrikus Eduard Visscher en Elisabeth Maria Prins. OVERLEDEN: Hendrik Schouten, gehuwd met Helena van der Steen, 57 jaar. Maarten Arend Willem Roojj, gehuwd met Wilhelmine Hubertine Martin, 43 jaar. J. B. V. D. Af. Naar algemeene Reorganisatie. Open brie} aan alle kerkelijke gezindten van dit ge' slacht. De Vrije Pers. Bussutn. Advent 1937. Een brochure, in verband met de aan hangige plannen tot reorganisatie binnen de Nederlandsch Hervormde Kerk geschre ven. Twee groepen houden zich daarmee bezig, genaamd (in 't kort) Kerkherstel en Kerkopbouw. In de laatste hebben ook vrij zinnigen zitting, de eerste is uitsluitend rechts georiënteerd. Beslist moet thans worden, in hoogste instantie, over een compromis-voorstel van de beide groepen gezamenlijk. De schrijver legt sterk den nadruk op de broederlijke (fraternale) gemeenschap van de eerste Christenen, langzamerhand is de

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2