VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. JUcfilsfzaken Wethouder overvallen en mishandeld. In België tegen Marchant-spelling. Belgische minister Hoste geeft uiteenzetting. Twee menschen verdronken Glimlachje TWEEDE BLAD. cus en de ambtenaar Afrikaansch om het misschien wel wat al te evenvoudig uit te drukken. „Hoe heeft u zich in de toekomst de ont wikkeling gedacht van de politieke macht der Afrikaners?" „Volgens mijn meening moeten zij er we] degelijk naar streven (en dat zien zij zelf ook ter dege in) zich in hel zakenleven ook een positie te veroveren. Maar ondertus- schen is het hen reeds gelukt het onderwijs zoodanig te hervormen, dat dit waarlijk een omwenteling beteekent bij wat er vroeger, laten wy zeggen een generatie geleden, be stond. Dit geldt eveneens voor het bestuur. U begrijpt, dat deze omwenteling van zeer veel beteekenis is voor de toekomst en het opgroeiend geslacht, dat hiervan de vruchten plukt. Er bestaat over de geheele linie een ernstig streven om te komen tot een twee taligheid. Daarin is men reeds ver gevor derd. De wet schrijft voor, dat kinderen van Afrikaansch-sprekende ouders een Afri- kaansche school (lagere) bezoeken, waar Afrikaansch de voertaal is. Hierr»n wordt tegenwoordig goed de hand gehouden. Wel wordt daar ook Engelsch geleerd: en omge keerd leeren de Engelsch-sprekenden Afri kaansch. Of men den idealen toestand van tweetaligheid bereiken zal, blijft echter de vraag. De Engelschen geven zich nooit zoo veel moeite als de Afrikaners, ofschoon ik toch verrast ben geweest door het aantal Engelschen, die de andere taal beheersch- ten. Voor een ambtelijke loopbaan is dat ook rioodig. Is het waar, dat het voor onze landgenoo- ten zeer moeilijk is Zuid-Afrika binnen te komen om zich daar te vestigen en een be staan te verwerven? Er is een korte tijd geweest, dat de nieu we immigratiewet van een jaar geleden het binnenkomen van Zuid-Afrika ten zeerste bemoeilijkte. Dit heeft evenwel niet lang geduurd. Gedurende mijn bezoek was dat op het ergst en ik kon toen reeds opmerken, dat de Afrikaners daar verrast door waren en het zeer betreurden en ongewenscht von den. Voor Nederlanders zijn de belemme ringen dan ook spoedig weer uit den weg geruimd. Er is geen twijfel mogelijk, dat men in de Afrikaansch-sprekende kringen de Hollanders gaarne ziet komen. In intel- lectueele kringen bestaat op het oogenblik een levendige belangstelling en groote be reidheid voor de Nederlandsche cultuur, wetenschap en beschaving. Men is er van overtuigd, dat deze van groot nut kunnen zijn voor de ontwikkeling van de Afrikaan- sche cultuur. Deze belangstelling heb ik in alle deelen van het uitgestrekte gebied kun nen waarnemen. De taal en letterkunde ontwikkelen zich inderdaad sterk onder Nederlandschen in vloed. Het heeft mij verrast op te merken hoe na het beschaafde en intellectueele Afrikaansch aan onze taal staat. Van de ge prikkeldheid tegenover de Hollanders, die sterk was, toen het „hooghollandsch" als cul tuurtaal gehandhaafd werd, is weinig meer ever, nu men zichzelf durft zijn. Nu ziet men in ons weer de natuurlijke verwanten en bondgenooten. Maar men stoot er zich dan ook wel zeer aan, als Hollanders zich daarginds bij de Engelsch-sprekenden aan sluiten en hun kinderen laten verengelschen. Dat komt voor, ofschoon gelukkig minder dan vroeger. En inderdaad, nu de Afrikaners zelfs in de groote steden, die vroeger uit sluitend Engelsch waren, sociale en cultu- reele steunpunten bieden, is het gemakke lijker voor Hollandsche immigranten om weerstand te bieden. De Afrikaansche ge meenschap is trouwens veel meer bereid om Hollanders van eenvoudige afkomst op te nemen: daar zijn de standsverschillen ge ringer, daar liggen voor de kinderen groote mogelijkheden. GESCHENK AAN DEN STAAT. Aan den Staat der Nederlanden is, ter plaatsing in het Rijksmuseum te Amster dam, ten geschenke aangeboden een rijke verzameling voorwerpen op het gebied der Nederlandsche kunstnijverheid, waaronder een zilveren molenbeker uit de 2de helft der 17e eeuw, met graveerwerk versierd, eenig zilveren speelgoed, een gegoten geel koperen kaarsenkroon met 24 armen uit de 17de eeuw, Delftsch aardewerk, e.d. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft deze schenking gaarne aanvaard en den milden schenker die den wensch heeft te kennen gegeven, dat zijn' naam niet zal worden genoemd, den welge- meenden dank der regeering betuigd. BESPREKINGEN DER OSLO-STATEN. Naar wij omtrent de op 17 Januari te Kopenhagen te houden bijeenkomst van experts van de landen der z.g. Oslo-groep nader vernemen, heeft deze conferentie ten doel, om, aan de hand van de sinds de laat ste te 's'-Gravenhage gehouden besprekin gen verkregen ervaring, na te gaan, welke middelen alsnog zouden kunnen worden overwogen, om te komen tot verbetering of uitbreiding van de tusschen de landen der groep bestaande handelsbetrekkingen. Drie jongemannen aangehouden. Gisteravond hebben drie jongemannen den wethouder G. van der Kooi, in wiens schuur onder Nes (Fr.) zij zich ver dekt hadden opgesteld, toen deze om streeks tien uur daar binnen kwam om zijn paarden te voederen, aangegrepen en met stokken bewerkt, waarna zij op de vlucht sloegen. De landbouwer is vannacht naar het ziekenhuis te Leeuwarden ver voerd. De drie daders zijn aangehouden. Zij hebben bekend den overval te hebben ge pleegd. Hoewel dit nog niet geheel vast staat, schijnt men hier met een wraakneming te doen te hebben. De landbouwer van der Kooi is wethouder van West-Dongera- deel. Roof de drijfveer. Omtrent dezen overval vernemen wij nog het volgende: Omstreeks half tien ging de veehouder van der Kooi naar den stal om de paarden te voederen. Plotseling werd hij door een drietal jongemannen overvallen, die een bedrag van duizend gulden van hem eisch- ten. Toen de aangevallene hieraan niet voldeed en zich trachtte te verweren, werd hij door het drietal met ploertendooders op het hoofdgeslagen. Hij werd ernstig aan het hoofd gewond, echter zonder bewustzijn te verliezen. Onder het voorwendsel, het geld te zullen gaan halen, wist van der Kooi een wapen te bemachtigen. De aanvallers meen den, dat zij met een geladen jachtgeweer werden bedreigd en namen de vlucht. Door inmiddels toegeschoten hulp werd direct geneeskundige hulp ingeroepen. Een dokter achtte overbrenging naar het zieken huis te Leeuwarden noodzakelijk. De toe stand van het slachtoffer is niet levens gevaarlijk. Toen bekend was, dat twee der aanval lers in de richting Holwerd waren vertrok ken, werd door de politie in deze richting gezocht. Het bleek, dat twee patrouilleeren- de gemeente-veldwachters, die van dezen overval niets wisten, de vermoedelijke da ders waren tegengekomen. Beide jonge mannen, de 21-jarige U. K. en de 18- jarige J. S. uit Holwerd, werden van hun bed gelicht en gearresteerd. Zij legden een volledige bekentenis af. Even later is ook de derde verdachte, de 24-jarige W. T. van Z. uit Wierum, van zijn bed gelicht en gearresteerd. Hij legde eveneens een volle dige bekentenis af. Het parket te Leeuwarden, benevens de districts-commandant van de Rijksveld- wacht en de marechaussee hebben direct ter plaatse een onderzoek ingesteld. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN STEUNVERLEENING. De minister van sociale zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig ge maakt een voorontwerp van wet inzake de verzekering tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid. Voorts is bij Kon. Besluit van 6 dezer een staatscommissie ingesteld, aan welke is op gedragen de regeering van advies te die nen over de vraag, in hoeverre in de huidige wijzen van hulpverleening met betrekking tot de groepen van valide, werkwillige per sonen, die voornamelijk tengevolge van maatschappelijke oorzaken niet in het on derhoud van zich zelf (en v&n hun gezin) kunnen voorzien, verandering behoort te worden gebracht en voorstellen betreffende de regeling van hulpverleening ten deze, an ders dan bij wijze van armenzorg, te doen. Terwijl het bij den Hoogen Raad van Ar beid aanhangig gemaakte voorontwerp be oogt de voorziening in de geldelijke gevol gen van normale werkloosheid, heeft de in gestelde staatscommissie ten doel, onder de oogen te zien de wijzen van hulpverleening, welke aan de orde zijn, bij gemis aan arbeid buiten het evenbedoelde terrein der nor male werkloosheid. MAN VERMIST. Verduisterde hij gelden? Men maakt zich te Zuilen (U.) ernstig on gerust over den 64-jarigen A. K., die als meesterknecht op de borstelfabriek te Zui len werkzaam is en die sedert j.1. Vrijdag spoorloos is verdwenen. K. verliet des mor gens te kwart over zeven zijn woning, doch hij kwam niet op de fabriek, welke op kor ten afstand van zün woning is gelegen, aan. Bij het onderzoek, dat de politie instelde, kwam vast te staan, dat K., die de gelden van verschillende fondsen beheerde, nogal vrijmoedig met dit geld is omgesprongen. Een dezer dagen zouden de gelden naar een andeFe bank worden overgebracht. Minister Hoste heeft gistermiddag in de Belgische Kamer medegedeeld, dat er sinds Juni 1937 met het Nederlandsche ministerie van onderwijs besprekingen worden gevoerd over de spelling-kwestie. Er werd overwo gen of het aanbeveling zou verdienen een commissie samen te stellen, die tot opdracht zou hebben het vraagstuk in zijn geheel te onderzoeken. Door mijn departement werd vastgesteld, aldus minister Hoste, dat de in voering in de Nederlandsche scholen van de spelling-Marchant inplaats van de toestan den te verbeteren, de verwarring nog groo- ter heeft gemaakt. Ook werd vastgesteld, dat de spelling-Marchant op grooten tegen stand is gestuit in de zakenwereld en in de pers, en dat zekere inrichtingen, die aanvan kelijk de spelling Marchant hadden overge nomen, tot De Vries en Te Winkel zijn te ruggekeerd. Het standpunt, dat België z.i moet innemen, was dat, vermits eenheid van spelling in het land bestaat en de toepassing van De Vries en Te Winkel in België tot geen noemenswaardige moeilijkheden aan leiding heeft gegeven, het gevaarlijk zou zijn, deze eenheid prijs te geven, met het oog op resultaten, die alleszins onzeker zijn. Maar ook werd voldoende oog gehouden op de noodzakelijkheid om de eenheid van spel ling tusschen Nederland en België in de hoogste mate te bevorderen. Het is inderdaad niet wenschelijk dat aan weerszijden van ons landsgrens de spelling regeling op verschillende wijzen zou gebeu ren. Met het oog daarop heeft de minister op grondslag van de huidige spelling practische voorstellen aan zijn Nederlandschen ambt genoot overgemaakt. Al wie de zaken onbe vooroordeeld beschouwt, zal toegeven, dat er een zeer groot belang gemoeid is bij het handhaven van de huidige spelling. Wat voor ons gevaarlijk is in de gevoerde spel lingbeweging is vooral de strekking om het geslacht der woorden, dat in Vlaanderen zeer sterk wordt gevoeld, prijs te geven ten voordeele van een regeling, die den stem pel draagt van de grootste willekeur en de onzinnigste fantasie. Geleidelijk is men dit in Nederland gaan inzien en men gevoelt de behoefte om orde te scheppen. Weliswaar is in de Nederlandsche Tweede Kamer een motie aangenomen in verband met de spel ling-Marchant, maar hierin heeft de minister geen aanleiding gevonden om zijn stand punt te wijzigen. (Hbld.) PSEUDO-KOMMIEZEN. Slaan hun slag bij Amersfoort. Op den rijksstraatweg tusschen Soest en Amersfoort hebben twee nog onbekende personen zich uitgegeven als belasting ambtenaren. Met de gebruikelijke ronde schijf als stopteeken hielden zy verschei dene auto's aan, om de papieren te contro leeren. Enkelen hadden geen wegenbelasting- kaart en er zou dus proces-verbaal moeten volgen. Doch er was schikking mogelijk en dat wilden de overtreders liever. Boven dien gaf contante betaling altijd nog voor deel en zoo maakten „de kommiezen;" in een paar uur tijd tweemaal 5 en eenmaal 7.50 buit. De autobestuurders zullen in het vervolg naar aanstelling of identiteits bewijs moeten vragen of naar een ander legimitatieteeken. AANVARING OP DE NIEUWE MAAS. Gisteravond zijn op de rivier de Nieuwe Maas te Rotterdam, ter hoogte van het Prinsenhoofd de motorbooten „Elma", schip per M. A. Barghem uit Werkendam, en de „Diat", schipper A. Capelle uit Bruinisse, met elkaar in aanvaring gekomen. De „Diat" bleef onbeschadigd, maar de „Elma" kreeg een deuk aan bakboordzijde, terwijl enkele klinknagels onder de waterlijn sprongen, waardoor het schip water maakte. De schip per heeft koers gezet naar de Veerhaven, waar de lading klaksteen zoover is gelost, dat de klinknagelgaten boven water kwamen en gevaar voor zinken niet meer bestond. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. JEUGDIGE MISDADIGERS TE BOSKOOP. De Boskoopsche politie heeft een vijftal jongens van 1617 jaar aangehouden, dat zich aan verschillende kleine diefstallen schuldig maakte, waarvan evenwel geen aangifte werd gedaan. Dezer dagen werd opnieuw een pet uit een kleedingmagazijn ontvreemd, waardoor de politie mede kennis van genoemde diefstallen kreeg. Het on derzoek leidde mede tot opsporing van een tiental personen, tegen wie ter zake van heling proces-verbaal werd opgemaakt. 101-JARIGE. Mevrouw de weduwe S. W. Versluys geboren Dolk, wonende Oude Delft 48a te Delft viert Donderdag 20 Januari haar lOlsten verjaardag. 95. De wolk werd hoe langer hoe zwaar der en barstte eindelijk ulteen\ ^er- Flip zijn houvast verloor en met de water massa, die uit de wolk kwam, naai bene den tuimelde. 96. Met een schrik werd hij wakker. Hij voelde eens aan zijn schouders. Mis hoor, hij had geen vleugels. Ook was hij niet nat van den regen. „Dan heb ik zeker ge droomd", dacht Flip. Ik ben maar bly ook. Auto met vijf inzittenden te water, In den afgeloopen nacht is een Ford auto met vijf inzittenden te water ge reden, waarbij twee heeren om het leven zijn gekomen. De wagen werd bestuurd door den chauffeur C. Bos uit Stolwijk. Het ge zeischap keerde van een bruiloft in Stolwijk naar hun woningen te Ouder kerk a/d IJsel terug. Onder de ge meente Berkenwoude is de auto door nog niet bekende oorzaak in de Schinkel gereden. Drie inzittenden konden op het droge worden gebracht, doch den 34- jarigen J. van Herk en den 50-jarigen J. de Boer heeft men niet meer kunnen redden. Omstreeks twee uur is het gezelschap van de bruiloft van het echtpaar H. de Borst te Stolwijk naar hun woonplaats Ouderkerk a. d. IJsel teruggekeerd met een huurauto, die bestuurd werd door K. Bos. Voor in den wagen zaten de bestuurder en de 43-jarige melkventer Rolloos. De drie anderen zaten achterin. Omstreeks half drie is in den stikdonke- ren nacht de auto op het bochtige wegge deelte, dat de Schenkel wordt genoemd, door nog niet vastgestelde oorzaak tegen een aan den linker kant van den weg staan- den boom gereden en daarop in de Wetering terecht gekomen. De auto was direct een paar meter van den kant en zakte in het water, dat ter plaatse vrij diep en modderig is, weg. Daar de plaats van het ongeval in de kom van de gemeente Berkenwoude ligt, was spoedig hulp van de omwonende landbou wers by de hand. De twee voor in den wagen zittenden konden het portier openen en zich uit den wagen bevrijden. Marinus Rolloos, die tusschen de beide mannen ach terin zat, heeft eveneens kans gezien, zich uit den wagen te werken. De beide andere inzittenden zijn hierin helaas niet geslaagd. Het duurde twintig minuten, voor men beide slachtoffers op het droge had ge bracht. Dokter Beekenkamp uit Gouderak kon toen slechts den dood constateeren. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje op de Algemeene Begraafplaats vervoerd. De bestuurder Bos is door den burge meester van Berkenwoude, den heer M. Gauthier, die het voorloopig onderzoek leidt, vastgehouden, in afwachting van de beschikking van den officier van justitie, die van het gebeurde op de hoogte is ge bracht. De rijksverkeersinspectie zal den wagen, die nog te water ligt, onderzoeken, om de oorzaak vast te stellen. VORSTELIJK HUWELIJK OP HUIZE „DOORN". Tusschen prins Louis Ferdinand van Pruisen en grootvorstin Kyra van Rusland. Naar wy uit Doorn vernemen bestaat het voornemen om het huwelijk van den kleinzoon van den ex-keizer, Prins Louis Ferdinand van Pruisen, die zich onlangs heeft verloofd met Groot vorstin Kyra van Rusland, op huize Doorn te voltrekken. De plechtigheid zal dan vermoedelijk eind April geschieden. BEMANNING „HANNAH" VEILIG AAN WAL. Bij de N.V. Stoomschip-Mij. „Han- nah" is een telegram binnengekomen van den gezagvoerder van het getorpe deerde s.s. „Hannah", den heer M. H. de Boer, dat de geheele bemanning in de nabijheid van Alicante veilig aan wal is gegaan. Allen zijn wel. Het telegram vermeldt verder geen nadere bijzonderheden. STEEKPARTIJ MET ERNSTIGE GEVOLGEN. Een dezer dagen ontstond tusschen den 22-jarigen S. en den 18-jarigen van E. te Geffen (N.Br.) ruzie over een mollenklem. De twist liep zoo hoog, dat van E. een mes trok, waarmede hij S. een steek in de borst toebracht. Aanvankelijk liet de toestand van S. zich niet ernstig aanzien. Gisteren echter ver ergerde deze dermate, dat overbrenging naar het Grootziekengasthuis in Den Bosch noodsakelijk was. Van E. is door de marechaussee aange houden. Na door den officier van justitie in Den Bosch te zijn verhoord, is hij ingesloten. NOTARIS STELT ZICH BORG VOOR 250.000. De oud-notaris Kluwer te Amsterdam, aan wien destijds surséance van betaling was verleend, wendde zich als eischer, met medewerking van den bewindvoerder bij prorogatie tot het gerechtshof te Amster dam en stelde daarbij nietigheid van een akte van borgstelling, door hem geteekend ten behoeve van de Amsterdamsche bank tot borg voor een fabriek in Doesburg. Het ging over een bedrag van 250.000. Deze fabriek werd surséance van betaling verleend, zoodat de notaris aansprakelijk zou worden gesteld. ERNSTIGE DIERENMISHANDELING. Twee maanden tegen vrouw gerequireerd. „Het is vreeselijk, zooals deze juffrouw den hond heeft toegetakeld, het is een schande lijk staaltje van dierenmishandeling, waar voor een strenge straf dient te worden opge legd", voegde de officier van justitie, mr. de Muinck Keizer, van de Amsterdamsche rechtbank een bejaarde juffrouw uit Broek in Waterland toe, tegen wie hij een onvoor waardelijke gevangenisstraf van twee maan den eischte. De vrouw, die in het bankje der verdach ten plaats nam, is in het gelukkige bezit van een hondje. Het beest had teedere connec ties aangeknoopt met een „buurhond" en zeer tot ongenoegen van de oude vrouw kwam de hond van de buren regelmatig op bezoek bij haar viervoeter. Op zekeren dag besloot zij radicaal een einde te maken aan de vrijage; zy wierp een kom kokend water over den bezoeker, die kermend een goed heenkomen zocht. Het arme dier was deerlijk verbrand en met wonden overdekt kwam het thuis. De vee arts constateerde direct, dat of een bytende vloeistof óf kokend water was gebruikt om het beest te verjagen. Van de ontstane huid ontsteking en de brandwonden is de hond thans echter hersteld. De vrouw hield vol, dat zy onschuldig was; wel had zy heet water over het straatje gegooid, maar dat deed zij iederen dag. In geen geval had zij den hond opzettelijk ge raakt. De verdediger mr. Riepma was van meening, dat de vrouw geen opzet tot mis handeling heeft gehad, zoodat hij op ontslag van rechtsvervolging aandrong. ZAANSCH BAKKER VOOR HET HAAGSCHE GERECHTSHOF. Uitlokking tot meineed? De 34-jarige bakker P. H. uit Zaandam heeft in Februari 1936 de Arbeidswet over treden, doordat hij in het midden van den nacht zijn knecht werk heeft laten verrich ten. Alvorens hy voor het kantongerecht te Zaandam moest verschijnen, heeft hy de kwestie met zyn knecht besproken en daar de bakkerij er niet florissant voor stond en de patroon een boete niet goed zou kunnen betalen, kwamen beiden overeen, dat de knecht, die als getuige gehoord zou worden, zou verklaren, dat hij dien nacht niet ge werkt heeft. Op de bewuste kantongerechtszitting heeft de knecht inderdaad aldus verklaard, naar aanleiding waarvan hij wegens meineed onmiddellijk werd gearresteerd. De patroon, die tijdens het verhoor van de andere getui gen politiemannen, die het proces-verbaal hadden opgemaakt bang was geworden en zich hoe langer hoe meer opwond, moest, toen de knecht gehoord zou worden, de zaal uit. Hy kreeg nog juist gelegenheid zijn knecht toe te roepen: „Zeg maar, dat je wèl gewerkt hebt". Hiermee zyn knecht voor een meineed willende behoeden. De knecht heeft zich blijkbaar hieraan niet gestoord en legde de valsche verklaring af. Door de Haarlemsche rechtbank is hy wegens meineed veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maan den. Ook de bakker werd vervolgd wegens uitlokking tot meineed door bedreiging of misbruik maken van gezag en hij werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. Het Amsterdamsche gerechtshof, waarbij de bakker appèl had aangeteekend, verminderde deze straf tot vier maanden. De bakker kwam in cassatie en de Hooge Raad verwees de zaak ter verdere behan deling naar het Haagsche gerechtshof. De knecht, als getuige gehoord, verklaar de, dat hij den meineed gepleegd had, omdat hij bang was, dat hij werkloos zou worden. Verdachte had tegen hem gezegd: „Die boete kunnen we niet betalen, want dan komen we allebei op straat te staan". Niet zoozeer had verdachte hem bedreigd te ontslaan, wanneer hy den meineed niet pleegde. Er werd nog een andere getuige gehoord, de 31-jarige bakker G. K. uit Zaandam. Te gen hem zou de knecht later gezegd hebben, dat hij de uitlating heeft gehoord, welke verdachte heeft geschreeuwd, toen hij uit de zaal van het kantongerecht werd verwij derd. De knecht zelf verklaarde thans, dat hy het niet heeft gehoord. De procureur-generaal mr. L. B. J. Ver meulen achtte de uitlokking bewezen. Ver dachte heeft mishruik gemaakt van zyn po sitie als patroon. Spr. vorderde een gevan genisstraf van vier maanden. De verdediger, mr. Th. J. Eskens te Am sterdam, betoogde, dat verdachte noch van de gezagsverhouding misbruik heeft ge maakt, noch gedreigd heeft met ontslag. Patroon en knecht gingen als vrienden met elkaar om en beiden deden al het mogelijke om de bakkerij te redden. Voorts meende pleiter, dat van uitlokking geen sprake kon zyn, daar nu door het hoo- ren van den nieuwen getuige vaststond, dat verdachte zijn knecht op het laatste oogen blik aangeraden heeft de waarheid te zeg gen. De knecht heeft toen eigener beweging de valsche verklaring afgelegd. Pleiter concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging, subs. vrijspraak. Wie van de heeren dacht, dat de biefstuk taai was?!" ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 8320

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7