AMSTERDAMSCHE BEURS Jkoviftciaal TUeuws £and= tkt Juutéouw £uchtoaact JooneeC JUckS. Schoot tweede blad. SIJBEKARSPEL SCHOORL OUDORP HEILOO BERGEN EGMOND AAN ZEE OUDKARSPEL ENKHUIZEN HARENKARSPEL DE AANLEG VAN DEN PROEFPOLDER BIJ ZUIDSCHARWOUDE. De aankoop van landerijen gaat niet vlot. Zooals wij eenigen tijd geleden reeds berichtten, zou men spoedig beginnen met den aankoop van de landerijen, welke be- noodigd zijn voor den aanleg van den proef- polder in het Geestmerambacht aan de Oost zijde van de gemeente Zuidscharwoude. Te Koedijk heeft men reeds onderhande lingen gevoerd en naar hetgeen ons ter oore is gekomen te beoordeelen, zijn de door de provincie betaalde prijzen daar nogal mee gevallen. Met die, welke zijn vastgesteld voor het land onder Zuidscharwoude schijnt dit niet het geval te zijn. Donderdag waren de eerste vijftien tuin bouwers uitgenoodigd, om met de ingenieurs die namens de provincie optreden, over den verkoop van het land te spreken. De genoemde prijzen zijn echter van dien aard, dat de eigenaren niet veel gevoelen voor overdracht. Een der tuinders deelde ons mede, dat deze prijs 33 per Are be draagt voor het land en 1 per Are voor het bij het land behoorende water. Dit is dus 3300 er H.A. Op het oog wel een behoorlijke prijs, doch hierbij moet in aanmerking worden genomen, dat het land aan de Oostzijde van Zuidscharwoude niet die maat heeft, dat er 42 sneezen in een H.A. gaan zooals de „officieele" maat eigen lijk is. Er zijn wel landerijen, die niet eens de 2 Are per snees halen. Wanneer men dus de hier bedoelde sneezen op plm. 2 Are stelt is de verkoopprijs plm. 65 per snees. Of dit de werkelijke verkoopwaarde is of niet, daarover zullen wij geen uitspraak doen, doch volgens de tuinders, wien het hier betreft is het veel te gering. Er wordt op gewezen, dat nog kort geleden land aan de oostzijde van Zuidscharwoude op een openbare verkooping is verkocht voor ruim 100 per snees. Dit was land, dat buiten de z.g. proefpolder lag, zoodat het niet kan zijn gekocht met de bedoeling, dat er misschien een winstje was uit te slaan. Hoe het ook zij, de tuinders zijn met de geboden pryzen allesbehalve tevreden en wy vernamen, dat verscheidene niet voorne mens zijn, hun land tegen deze lage pryzen te verkoopen. Met belangstelling wordt het verdere ver loop van deze kwestie tegemoetgezien. Zal men tenslotte overgaan tot onteigening van den grond, of zal de provincie zich nog eens beraden en met nieuwe voorstellen komen? Installatie nieuwe burgemeester. De installatie van den heer J. Th. Kun nen tot burgemeester van Sijbekarspel zal op a.s. Maandag 17 Januari zal plaats vin den. Gister geschiedde de beëediging te Haarlem. Wat den dag van 17 Januari betreft, dezen wil men niet ongemerkt laten voorbijgaan. Het ligt, volgens de N.H.Crt., in de bedoe ling, dat reeds direct na den middag aan het uiterste puntje der gemeente, in de Weere, een stoet wordt geformeerd. Waar schijnlijk zullen bij het vertrek het fanfare corps uit de Weere en de schoolkinderen aanwezig zijn om hun hulde te betuigen, waarna de lange tocht door de gemeente wordt aanvaard. Bij de beide openbare scho len zal, voor zoover dit nu is vastgesteld, even worden halt gehouden ten einde de kinderen gelegenheid te geven voor een zanghulde. Te omstreeks half drie of drie uur vindt dan de installatie plaats in een speciale raadsvergadering en 's avonds zullen de heer en mevr. Kunnen in de diverse café's receptie houden, n.L van 7 tot 8 uur bij Dantuma in Sijbekarspel, van 8 tot 9 uur bij Eilander in de Molenbuurt en daarna bij Winkel te Benningbroek. De babyuitzetjes. De commisise, die zich onder leiding van de echtgenoote van den burgemeester had gevormd om ter gelegenheid van de a.s. blij de gebeurtenis aan ingezetenen dezer ge meente, waar omstreeks Januari gezinsuit breiding zou plaats vinden, een babyuitzet te verschaffen, kan wel met zeer groote vol doening op haar werk terugzien. Het streven der commissie is door vele ingezetenen gesteund, waaruit wel bleek, dat in breede kringen met het doel werd ge sympathiseerd. De aan de daarvoor in aanmerking ko mende gezinnen geschonken bedjes en baby- uitzet konden den toets van ieder critiek doorstaan en het is dan ook begrijpelijk, dat de blijdschap van de verschillende ouders zeer groot was. By de uitreiking aan de ouders is ook als blijvende herinnering een foto van het prinselijk paar geschonken. Hoewel het oorspronkelijk in 't voornemen lag, dat de commissie zou bly'ven voort bestaan om ook in de toekomst eenigermate de verzorging voor jongere kinderen op zich te nemen, is hieraan toch geen gevolg gegeven. Het ligt nog in de bedoeling, dat zoo noodig nog aan enkele gezinnen babykleer tjes worden uitgereikt. Een woord van erkentelijkheid aan mevrouw van Fridagh en hare medecommis sie-leden, de dames Blom, Bijl, Gutter, Kaandorp, Schermer en Winder, voor het geen zy in het belang van de jongste inge zetenen van Schoorl hebben gedaan, is hier zeker op zijn plaats. De feestelijkheden van „de blijde gebeurtenis". Ook hier zullen ter gelegenheid van de vorstelijke geboorte feestelijkheden worden georganiseerd, waardoor ook de Schoorl- sche ingezetenen uiting kunnen geven aan hun vreugde, welke in het geheele land bij het vernemen van „de blyde gebeurtenis" zal bestaan. Op den avond van den nationalen feest dag zal de verlichting van de in den raad- huistuin aangebrachte versiering worden ontstoken. Hierna zal door het Fanfarecorps „De Vriendschap" het Wilhelmus ten gehoore worden gebracht, terwijl daarna door den burgemeester een toespraak zal worden ge houden. Na de toespraak zullen de leerlingen van de lagere scholen eenige liederen zingen. Het geheel wordt besloten met eenige muzieknummers door het fanfarecorps, waarna dit corps wellicht nog een muzi- kalen rondgang door de gemeente zal maken. De dag volgende op den nationalen feest dag zal eigenlijk eerst de Schoorlsche feest dag zijn. In het dorp Schoorl zal een lam pionverlichting worden aangebracht, ter wijl in de verschillende café's feestelijk heden plaats vinden. Ook in Groet zal op grootsche wijze de prinselijke geboorte worden gevierd, hier zal een fakkeloptocht worden gehouden, terwijl in het centrum van Groet een licht- zuil wordt opgesteld. Voor de leerlingen der lagere scholen zullen dien dag, zooals reeds vermeld, feestelijkheden worden georganiseerd in het R.K. Vereenigingsgebouw te Catrijp. Waterleidingbuis gesprongen. Gisteravond is een lek gesprongen in de hoofdbuis van de waterleiding hoek Scher- merdijkHuigendijk, waar de firma Bos- ker uit Wieringen aan het omleggen en het verzwaren van den dijk bezig is. Door de persing van de groote hoeveel heden grond, die aangevoerd worden, is de ondergrond gaan werken en heeft de water leiding verdrukt, waardoor de buis gespron gen is. Met groote kracht baande het water zich een weg door het zand naar boven, groote hoeveelheden zand met zich meeslee- pende, waardoor een vier meter diep gat is ontstaan in den nieuwen dijk en een meter diepe en breede geul, waardoor het v/ater zich een weg baande. De dichtbij wonende arbeider F. spoedde zich naar café „de Hengelaar" vanwaar het water leidingbedrijf en de aannemer Bosker wer den opgebeld. Zeer spoedig waren het per soneel van het waterleidingbedrijf en de aannemer Bosker aanwezig en nadat den bewoners in den omtrek was aangezegd dat de leiding wegens breuk afgesloten werd en ze dus zooveel mogelijk water moesten inslaan, is de leiding afgesloten. Een groot ongerief voor de aangeslotenen en een aanzienlijke schadepost voor dege nen, die ervoor aansprakelijk zullen wor den gesteld. De laatste uitvoering, Woensdagavond had de laatste opvoe ring plaats, en dezen keer niet voor een uitverkochte zaal. Er waren hiaten tusschen de le en 2e rang en zeker een 50 ledige stoelen. Maar niettemin hebben nu een 1000 personen de aardige revue gezien. Over het algemeen genomen hebben velen er wel wat voor over. Doch een plaats voor 1 of 0.75 is voor velen te duur. We weten niet of de hooge entrée noodig is, doch ont houden ons van een oordeel. Is het nu niet mogelijk om een z.g. volksvoorstelling te geven tegen een kwartje entrée? Deze vraag wordt tientallen keeren gedaan. Misschien is het nog mogelijk aan veler wensch te voldoen. Als men de belangrijke recette nagaat, dan moet een goedkoope voorstelling mogelijk zijn. Ook voor de vele werkloozen zou een avond als wc drie keer gehad hebben, gewild zijn. Voor hen is er in Heiloo weinig te genieten. „Betje regeert" Door de Maskerspelers werd gister het bekende tooneelstuk „Betje regeert" van Henk Bakker opgevoerd. De zaal, die geheel gevuld was, heeft de strekking van dit stuk begrepen; de moraal van het gebodene is duidelijk; een zuiver geweten is meer waard dan de achting van de wereld. Het daverend applaus dat de speelsters en spelers in ontvangst mochten nemen, gold zeker in de eerste plaats Betje, die als de draagster van het stuk, een spel demon streerde dat op staanden voet insloeg. De anderen sloten zich naar vermogen bij de aanvoerdster aan. Ook hun prestaties stemden het publiek dankbaar en enthou siast. Het was een gezellige, vroolijke avond, welke in alle opzichten geslaagd mag hee- ten. Na de uitvoering vermaakte men zich nog geruimen tyd op den dansvloer. De feestelijkheden. Het programma der feestelijkheden is thans door het comité voor Oranjefeesten opgemaakt. Des morgens om 10 uur begin nen de feesten met 'n zanghulde door de kinderen van de openbare, de r. k. en de chr. school voor het gemeentehuis, waarna zy met muziek voorop door het dorp trek ken. Des middags om 2 uur treeds voor deze kinderen op de Alkmaarsche goochelaar Moretti in de zaal van de Vergulde Valk, die daarvoor welwillend is beschikbaar ge steld. Om 7 uur heeft een fakkeloptocht plaats, die de volgende route neemt: Pomp- plein, Voorstraat, Watertoren weg, Wilhel- minastraat, Emmastraat, Boulevard, Noor derstraat, Voorstraat, Schinkelstra* t, Zui derstraat, Pompplein. De feestelijkheden zullen worden opge luisterd door muziek van het fanfarecorps Eensgezindheid uit Egmondbinhen. Alle kinderen, ook van de kleuterschool en de r. k. bewaarschool, totaal 500 zullen worden getracteerd op beschuit met muis jes en ontvangen een feestkoek. Voor de zanghulde is door den heer J. G. Bosschaart een speciaal voor deze gelegen heid toepasselijk feestlied gemaakt. Als de tyd van voorbereiding nog vol doende is, zullen des avonds vreugdevuren worden ontstoken. Voor straatversiering zaj zooveel mogelijk gezorgd worden o.« door de buurtvereeni- ging Centrum. Mocht de geboorte nog deze week plaats hebben, dan wordt de kindervoorstelling door den heer Moretti de volgende week gegeven, daar de zaal van De Vergulde Valk deze week bezet is door de Alkemee- ne Handelstentoonstelling. De bevolking. Het bevolkingstotaal, dat op 1 Januari 1937 vastgesteld werd op 1551 mannen en 1417 vrouwen, totaal 2968 personen, ver meerderde in den loop van het jaar 1937 door geboorte met 35 m. en 14 vr„ door vestiging met 63 mannen en 131 vrouwen, dus in totaal met 243 personen. Vermindering vond plaats door vertrek van 55 mannen en 116 vrouwen en door overlijden van 16 mannen en 8 vrouwen, dus in totaal 195 personen. De totale vermeerdering was dus 48 per sonen. Op 1 Januari 1938 bestond de bevolking uit 1578 mannen en 1438 vrouwen, totaal 3016 personen. Het voor de gemeente in verband met het aantal raadsleden, het aantal drankwet-vergunningen e.d. belang rijke getal van 3000 inwoners werd dus in 1937 bereikt. Het eigenaardige mannen-overschot, dat de bevolking kenmerkt, steeg van 134 tot 140. Merkwaardig is, dat er 35 jongens geboren werden tegen slechts 14 meisjes. De bevolkingsaanwas is te danken aan n geboorte-overschot van 25 en een vesti gingsoverschot van 23. Dit laatste is in ja ren niet voorgekomen, steeds overtrof het vertrek de vestiging. Er werden 5 kinderen buiten de gemeen te geboren, terwijl 2 sterfgevallen buiten de gemeente plaats hadden. 2 maal vond aangifte plaats van leven- looze geboorte. Het aantal huwelijken bedroeg 27 (v.j. 26) Algem. Ned. Vrouwen Vredebond. Woensdagavond hield de afd. van den Algem. Ned. Vrouwen Vredebond een ledenvergadering, waar ongeveer 40 vrou wen aanwezig waren. Bij de mededeelingen werd bekend gemaakt, dat de afd. door huisbezoek weer een 13-tal nieuwe leden kon boeken. Van mevr. v. d. Kolk was een brief in gekomen, met dank voor de adhaesiebetui- ging en handteekeningen. Dit betreft het geval waar deze ouders de oproepkaart tot vervulling van militairen dienstplicht hunner zoon, hadden terugge zonden met begeleidend schrijven, daar zij hun kind op grond van zijn minderjarigheid in deze belangrijke kwestie niet in staat achten zelf een beslissing te nemen en het tevens tegen hun overtuiging en wijze van opvoeding indruischte. Mevr. v. Ree, lid van het hoofdbestuur, die dezen avond aanwezig was, lichtte dit schrijven nader toe en zei, dat dit geval laatst in Haarlem voor de rechtbank was geweest. De jongen stond terecht als beklaagde, de vader was getuige, den heer Tiedeman nam de verdediging op zich. De rechter kon in dit geval van zoo groot belang geen uitspraak doen en ver wees een en ander naar de meervoudige strafkamer. Mevr. v. Ree hield daarna een bespreking over: „Ons lidmaatschap van den Vrouwen Vredebond". Deze begaafde spreekster begon met te zeggen om te beginnen bij ons zelve: Door tal van voorbeelden aan te halen, gaf ze de aanwezige zaken een heel anderen kijk op sommige vraagstukken inzake ons standpunt tegen het militairisme. Nooit trachten het geweld met geweld te keeren en vooral in het dagelij ksch leven de mensch als mensch beschouwen en tege moet komen. Ook bij de opvoeding der kinderen niet voor te houden, er direct op te slaan bij ruzie met andere kinderen. Wy moeten de schuld eerst zoeken bij ons zelve. Wat doen wij om den oorlog te verhinderen? Zoo gauw geven we de wapenfabrikanten en andere vooraanstaanden op dat gebied de schuld van alles, maar wy vergeten daarbij, dat wanneer de'mensch geen werk wil ver richten in de munitiefabrieken, géén wape nen vervoerd en géén wapenen opneemt, een oorlog onmogelijk zou zyn. Hierbij doen zich vele moeilijkheden voor. Wy moeten echter van dit standpunt uitgaan niet te gelooven in een oorlog en deze gedachte verder uit te dragen. Op een desbetreffende vraag welk verschil er bestaat tusschen den Alg. Ned. Vrouwen Vredesbond en den Intern. Vredesbond werd gezegd, dat beide bonden heel veel overeenkomst vertoonen. De Alg. Ned. Vrouwen Vredebond werkt echter meer naar binnen onder de leden, welke dan de vredesgedachte weer naar anderen hebben over te dragen. De Internationale Vrouwen Vredebond werkt meer hooger op„ adressen, enz. naar regeeringen en staat meer achter den Vol kenbond. Na zang werd de vergadering gesloten. Zes honderd sollicitanten. Binnenkort treedt de heer R. Zwaan af als kassier van de Boerenleenbank te Enk huizen. Een oproep werd geplaatst en nu hebben zich circa zeshonderd gegadigden aangemeld. Loop der bevolking over het jaar 1937. Bevolking per 1 Januari 1937: 1769 m en 1583 vr., totaal 3352 inw. Ingekomen: 38 m. en 65 vr., totaal 103; geboorten 33 m. en 37 vr. totaal 70; samen- 173. Vertrokken: 74 m. en 111 vr„ totaal 185; overleden: 13 m. en 13 vr., totaal 26; sa men: 221. Bevolking per 1 Januari 1938: 1753 m. en 1561 vr., totaal 3314. In 1937 liep de bevolking dus met 38 in woners terug. Er werden in hetzelfde jaar 26 huwelijken voltrokken, 1 echtscheiding ingeschreven, terwyl één kindserkenning plaats had. STERFGEVALLEN TENGEVOLGE VAN MOND- EN KLAUWZEER. Het aantal sterfgevallen tengevolge van mond- en klauwzeer was in de week van 2 tot en met 8 Januari als volgt, waarbij de totaalcijfers sedert 19 September j.1. tus schen haakjes zijn geplaatst: runderen 96 (2821), kalveren 175 (3225), varkens en biggen 119 (2630), schapen 4 (192) en geiten 0 (46). TAXE-GEDEELTE CONSUMPTIE- MELK. De Nederlandsche zuivelcentrale heeft voor de week van 16 Jan. tot en met 22 Jan. voor de consumptiemelk op regeeringscon- tract het taxegedeelte vastgesteld op 7.25 cent, eventueel verhoogd met premie of ver minderd met kwaliteitsafdracht. Voor de bvermelk bedraagt de regeerings-minimum- prijs 6.50 cent. De afdracht by levering in consumptie van andere dan taxemelk be draagt 2.50 cent. ONZE POSTVLUCHTEN. Gistermiddag om 17.33 uur is de „Ibis" op Schiphol aangekomen. De „Ibis" heeft, gelijk bekend, te Rangoon de post en passa giers van de „Buizerd" overgenomen, die, reeds op de thuisreis zynde, voor revisie naar Bandoeng terugvloog. De positie der machines was gisteren: Uitreis: Emoe te Singapore, Gier te Bas- rah, Pelikaan te Napels. Thuisreis: Torenvalk te Jodhpoer, Valk te Singapore. HET ONGELUK MET DE SAMOAN CLIPPER. Het Amerikaansche stoomschip Avocet is te Pago Pago aangekomen met de overblyf- selen van het wrak van de Samoan Clipper, nadat het den geheelen dag had gezocht. Men heeft evenwel geen hoop de lijken der opvarenden uit de wateren, die vol haaien zijn, te vdorschyn te brengen. Men verklaart, dat het onderzoek naar de overblijfselen heeft uitgewezen, dat zich aan boord van de Samoan Clipper een ont ploffing moet hebben voorgedaan. De verbinding tusschen de Ver. Staten en Nieuw-Zeeland zal tot April niet door de lucht kunnen geschieden. DE KRINGLOOP DER BELANGEN. Harlekjjnspel van Jacinto Benavente. Op uitnoodiging van de contact-com missie van de plaatselijke R. K. Sociale Vereenigingen speelde de tooneelgroep Alberdingk Thijm gisteravond in- het „Gulden Vlies" bovengenoemde ironische klucht, waarin op meesterlijke wijze de kleinheid en de laagheid der menschen, hun listigheden en hun zelfbedrog worden geteekend, doch waarin de schrijver het hoogere, het betere, het goddelijke als het hoogste laat gevoelen. Over dit beste werk van dezen Spaan- schen dramaturg, dat in den voorbijen zomer eenige malen in het Openlucht- théater te Bergen werd gegeven, hebben wy om zyn rijken inhoud, zyn meeslee- pende romantiek, zijn buitengewone regie en zijn uitstekende vertolking reeds veel geschreven. Wij willen daarom thans vol staan met de mededeeling dat wij ook van de zaalopvoering ten volle hebben geno ten en de regie een compliment brengen voor de effectvolle vondst in het begin en het verrassende slot, dat tot een familie feest werd. Het publiek was opgetogen en reageerde schitterend op het stuk en hef spel. Aan het slot bracht mr. Bosscher, na mens de contactcommissie, de eminente speelgroep dank, constateerende, dat het aan den lach niet had ontbroken, dien men in dezen tijd zoo zeer noodig heeft. Aan de echtgenoote van den regisseur, den heer •Tan Beerends, die persoonlijk uit principe niet op het tooneel wenschte te komen, werden, evenals aan Silvia, bloemen aan geboden. Deze avond vraagt om een herhaling en verdient, om de groote levenswaar heden, die in dit stuk tot uiting komen, ook een bezoek van niet-katholieken, aangezien het volstrekt geen specifiek katholiek stuk is. Op den nationalen feestdag zal om 10.30 uur de heer Homburg optreden voor de Evangelisatie Heiloo. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 16 JANUARI 1938. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, mr. ds. H. H. Riep- ma, van Edam. Kapelkerk, 10 uur (doop), ds. Warners; 5 uur, ds. van Dop; 7.30 uur, ds. B. ter Haar Romeny, van Ginneken. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. A. C. de Regt, em.-pred. Ev. Luth. Kerk, Oudegracht, 10.30 uur, ds. Drijver, van Den Haag; av. 7 ur, ds. ten Rouwelaar, van Zwolle. Doopsgeznde Kerk, 10.30 uur, ds. O. L. v. d. Veen, van Amsterdam. Geref Kerk, 10 en 5 u„ ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Vry Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 en 7 uur, de heer W. van Achterbergh, van Badhoevedorp; Zaterdag geen kindersamen komst. Leger des Heils (stichter WilHam Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond, 8 uur, openluchtbijeenkomst op de Steenenbrug; Zondag, 10 uur, heiligingsdienst; 8 uur, bijzondere samenkomst; Dinsdagav., 8 uur, soldatenbijeenkomst; Donderdagav., 8 uur, heiligingsdienst; leidster kapiteine Stof regen. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. Tollenaar, van Den Helder. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, dr. O. Norel, van Amsterdam. BARSINGERHORN, 10 uur, ds. Vorstman. BARSINGERHORN. Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, ds. R. van der Veen. BURGERBRUG, 10.30 u., ds. Wichen (bevestiging kerkeraadsleden). DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roobol. EGMOND AAN DEN HOEF, nam. 2 uur, ds. Melchers. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, ds. Boe- rendonk. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff; tekst Lucas 2 slot, onderwerp: „Waarin zyn wy thuis?" Nederl. Herv. Evang. Vereeniging. a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. C. A. ter Linden, van Amsterdam. LIMMEN, nam. 2 uur, ds. van Dop. NIÉUWE NIEDORP, 's av. 7 uur, ds. Boeke. NIEUWE-NIEDORP, Doopsgezinde Ge- meene, geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur, ds. Melchers. OUDE NIEDORP, 's av. 7 uur, ds. van der Heide. OUDESLUIS, 2 uur, ds. Witkop. OOSTGRAFTDIJK, av. 7 uur, ds. Loysen. OUDORP, 10 uur, ds. Heep. OTERLEEK, geen dienst. OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds. Melchers. PETTEN, geen dienst. ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema (kerk koor). SINT-PANCRAS, 10 en 2.30 uur, ds. Moen, van Den Hoorn (voorm. bevestiging van diakenen). STOMPETOREN, geen dienst, wegens vacature. Evangelisatie, 10 uur, ds. van Dop, van Alkmaar. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. M Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer L. Frankena, van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. URSEM, geen dienst. VEENHUIZEN, 10 uur, ds. van der Kam. VALKKOOG, 9.30 uur ds. Tinholt. WINKEL, geen dienst. WESTGRAFTDIJK, geen dienst. ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. Loysen. van Vrijdag 14 Januari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatst* k. 2.30-45 10DVI 971/, 29V» 159»/, 155'/, 135 138V. 427,-3 88'/. 270'/, 302t£-J 148-»/, 39'/, 251-7» 467*-I lVi-9/* 267» 307* Ui-»/* 7 437,-V« is 445 Vorig* koer* STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 10U/, 3 Ned -lodië 1937 97'/, 5>4 DuitschL '30 m. verkL 29»/, B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank160 Handel Mij Cert 250 .156 Koloniale Bank1357, Ned Ind. Handelsbank 139'/, INDUSTR OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 427» CaTvé Delft Ce-t 88'/, Nederl. Ford 27P/, Philips Gloeil. Gem. Bezit 302'/, Unilever 147 INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting407, Anaconda §25»/]» Bethleh. Steel 46'/, Citie* Servicel*/:« General Motors26A1(S Kennecott Copper 30716 R public Steel14*/* Standard Brands 7 Steel comm43*/* U. S. Leather 4'/, CULTUUR MAATSCH. H. V A44' Java Cultuur 168 Ned Ind. Suiker Unie 1391/, Vereen Vorstenlanden 81'/, MIJNBOUW. Alg Ezplor. Mij.. 83 Redjang Lebong 168 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 359 Kon. Petr. 368'/, Perlak 84'/, Phillips Oil29"/i» Shell Union12"/), Tide WaterH7i» RUBBERS. Amsterd. Rubber 221'/, Deli Bat Rubber 143 Hessa Rubber 146 Oostkust 146 Serbadjadi1081/, Interc. Rubber 3-Vi» SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot, 129 Scheepvaart Unie '9'/i TABAKKEN. Deli Batavia 240 Oude Deli291 Senembah292 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 29'/, 287» Southern Pacific13"/)» '5'/,-/» Southern Railw. C*rt10 97,- Union Pacific65'/, 65 Canadian Pac. 5'Vw 5v/i« SNoteering per 50. x) ex-coupon rExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt- WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1.79"/,, 1.79"/» 8.97"/, 8.97*/» 72.40 72.33 6.01 X 5.92 30.41 30.38 X 41.53 X <1.50 40.10 40.07 X 46.27 X 46.27 X 45.12ya 45.10 9.47 X 168 3557» 368-9'/, 84'/, 28»/, 121^-i ll'/i**f 222-3 146-7 140 1441/, 106 3'/, 129 118»/,-9 234 290 286 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8