Voor de huisvrouw. JUchtszakm Spoet Siaalslatedf Wat zijt gij groot holland I Wy missen in ons land de bergen en de fjorden, de watervallen en de geweldige uitgestrekte wouden. Hier rijn, zegt Henri Polak in de inleiding van zijn werk „Het kleine land en zijn groote schoonheid", geen machtige alpenmassieven, geen met eeuwige sneeuw bedekte forsche toppen, geen blauw grijze gletschers, geen ontzagwekkende watervallen, geen bruisende, kokende stroo men, voortgejaagd over steenmassa's op den bodem van huiveringwekkende bergkloven, geen tegen den bergwand hangende weiden en geen met dennen, sparren en larken be- kleede hellingen. Iets van het grootsche en machtige van vele buitenlandsche landschappen missen wij inderdaad, maar dat wil volstrekt niet zeggen dat niet ook de schoonheid van ons vaderland zeer veelzijdig is. Wie Nederland doorkruist van Noord tot Zuid, van Oost tot West, die zal tusschen Delfzijl en Aarden burg, tusschen den Helder en Maastricht schatten van zeer gevarieerde schoonheid vinden en daarbij zal noch het grootsche en geweldige, noch het fijne en liefelijke ont breken. Zeker, wij missen de imposante stoerheid van bergen en fjorden, maar is niet ook grootsch de wijde woeste zee, het stille on gerepte uitgestrekte duin, de wijde onge schonden heide? En is niet geweldig het wolkenspel boven onze wijde landen? Wat zijt gij klein, Holland! Zoo sprak Adama van Scheltema in een van zijn mooi ste verzen. Hij, met zijn fijngevoelige dich terziel, heeft die kleinheid scherp gezien en er zich vaak aan gestooten. Klein zijn de velden en de vlakke wegen, de rampzalige aardappellanden, de vreeselyke droef geestige regens en de lage goedaardige stranden in zijn oogen, klein noemt hij de simpele wilgeboomen en de kleine kabbe lende plassen, de platte gemakkelijke stroo men en de bloemen en tamme gewassen, klein de verlegen zwijgende menschen, de langzame stille levens en de vele denkbeel dige scheidingslijnen. En hij heeft in vele opzichten gelijk, al kan men den regen en de stranden, de wil gen, de plassen, de stroomen en zelfs de aardappellanden (denk aan van Gogh!) en ook de menschen soms groot zien, als het oordeel wat minder pessimistisch is dan dat van den dichter. Maar naast al dat terecht of soms ook wel ten onrechte klein geziene, weet Scheltema ook van het groote en hij noemt en roemt en verheerlijkt het in treffende woorden. Groot is de zee, zegt hij, en groot is Holland, uw hemel met zijn matelooze klaarten en zijn oneindige kleu ren en wisselend wolkenspel. En klein, ja klein is er veel in menschen en dingen, in toestanden en verhoudingen. Maar groot toch is uw volk Holland, Verwant aan uw heerlijk verleden, Dat tusschen uw heemlen en zeeën bleef groeien En tusschen die wisselende eeuwigheden Zich bereidt om opnieuw te gaan bloeien! Wie alleen maar over de grenzen het groote en het grootsche zien kan, die moge aan het vers dat ik hier citeerde en het dichtersoordeel dat er uit spreekt, zich spiegelen. En naast dat groote en grootsche, dat, al is het anders dan elders, toch ook hier niet ontbreekt, is er het andere, het fijne en soms verfijnde, het kleine en liefelijke, het stil bekorende en vriendelijk droomende. De veenplas in den avond, het duinmeer op een lentedag, de sloot met zwanebloemen en waterlelies, het stille stadje met zijn grach ten en gevels. De atmosfeer van vocht en licht verzadigd, zooals sommige schilders die zoo prachtig weten weer te geven. Een boschrand, berken, beuken, een eik in den herfst. Bruggen als bogen over zonnig water. Een Zeeuwsche dorpsstraat, een boerenerf in Staphorst, een grachtje in Delft. Moet ik meer noemen? Ik zou kolom men vol kunnen schrijven. Wat is, ik zei het al even, veel van wat Adama van Scheltema min of meer minachtend klein noemt, in wezen, in het licht van Holland, in de sfeer van het landschap opgenomen, in eenvoud groot. Een populierenlaan. (Hoe heeft ook Scheltema ze bezongen, zijn lieve donkere populieren). Een rij wilgen langs een pol dersloot. Een bloembollenveld. Een koren akker. Een strand. Een veld in voorjaars- bloei. Wat zijt gij groot Holland en wat zijt gij, klein deel van de aarde, nietig onderdeel van Gods schepping, wat zijt gij mooi in duizendvoudige variatie A. L. B. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 EEN PAAR GERECHTEN UIT HET BUITENLAND, DIE MET ONZE HOLLANDSCHE STAMPPOTTEN KUNNEN AFWISSELEN. Zwitsersche zuurkoolschotel (4 personen). 1 K.G. zuurkool, 500 G. (1 pond) mager rook6pek, 50 G. H ons) boter of reuzel, X L. kokend wa ter met 2 Maggi's Bouillon blokjes. Druk de gewasschen zuurkool in een vergiet goed droog uit, doe ze bij de heetgemaakte boter of reuzel in de pan en roer ze daarmee flink door elkaar. Giet er den bouillon bij en laat in de gesloten pan de kool 1)4 uur zachtjes doorkoken. Voeg er dan het spek bij en laat alles samen nog 1)4 uur zoo zachtjes mogelijk koken, zoodat ten slotte de kool en het spek gaar zijn en het vocht er geheel in is opgeno men. Leg het gesneden spek in het midden van den schotel en schik er de zuurkool omheen. Presenteer er verder een schaal aardappelpurée bij. Groene savoyekooltjes op Fransche wijze (4 personen). 4 groene savoyekooltjes (z.g. „Bredasche of kappertjeskool"), 500 G. (1 pond) mager rookspek, 30 G. (1)4 afgestreken eetlepel) boter, reuzel of vet van jus, X L. kokend water met 2 Maggi's Bouillonblokjes, ongeveer 20 middelmatig groote aardappelen. Ontdoe de kool van de losse buitenste bladeren, zoodat alleen de vaste „krop pen" achterblijven; snijd die in de lengte doormidden en schik ze op den bodem van een wijde pan. Giet er den bouillon over, voeg er de boter of het vet bij en leg er het spek op. Laat alles samen in de goed gesloten pan ongeveer 2 uur zachtjes koken, maar leg er na 1V, uur ook de ge schilde aardappelen op en laat die mee „stoomen". Neem bij het opdienen het spek het eerst uit de pan, snijd het in gelijke plakken en schik die in het midden van den vleesch- schotel. Leg er op gelijke afstanden de halve kooltjes omheen en vul de tusschen- ruimten aan met aardappelen. Overgiet alles met het nog in de pan achtergeble ven kooknat. Italiaansche hutspot (4 personen). 200 G. (2 ons) bruine boonen, 50 G. (V, ons) ham, 1 groen sa- voyekooltje, 1 groote winterwor tel, 500 G. (1 pond) spinazie, 1 kleine selderijknol, 500 G. (1 pond) aardappelen, 100 G. (1 gewoon theekopje) rijst, 4 flinke eetlepels dikke tomaten- purée (1 klein busje b.v.), 2 Maggi's Bouillonblokjes, 1 uitje. Los de Maggi's Bouillonblokjes op in V, L. kokend water en laat daarin de ge weekte bruine boonen zachtjes 1 uur ko ken. Voeg er dan de fijngehakte ham, het gesnipperde uitje, de fijngesneden kool en spinazie, de in blokjes verdeelde selderij knol, wortel en aardappelen bij met toinatenpurée. Laat alles samen weer aan de kook komen en strooi er dan ook de gewasschen rijst door. Laat het gerecht nog zachtjes H uur doorkoken; roer er af en toe in en vul de hoeveelheid vloeistof met wat water aan, als de pan te droog zou worden. Roer ten slotte alles losjes door elkaar (niet stampen!) en breng het over in een dekschaal; voeg er naar smaak wat Maggi's Aroma en zout bij. EEN GESTOLEN ACHTERLICHTJE. Een week gevangenisstraf. Vanmorgen is in het arrondissement Zut- phen de eerste strafzaak, wegens diefstal van een rijwielachterlichtje, berecht. Zoowel de politierechter, mr. A. H. van der Giesen, als de substituut-officier van justitie, mr. W. J. H. Stam, waren van meening, dat tegen dezen diefstal, van dit nieuwe voorwerp in dienst der algemeene veiligheid, streng moet worden opgetreden. De 20-jarige fabrieksarbeider W. F. uit Deventer, die dezen diefstal had gepleegd, werd dan ook, conform den eisch, veroor deeld tot een week gevangenisstraf. GROOTHANDEL IN GESTOLEN FIETSEN! Zware straffen gevorderd. Eenige maanden geleden arresteerde de politie een 19-jar. Amsterdammer, die niet minder dan 75 fietsen had buitgemaakt op zyn zwerftochten door A'dam. Hij had een afnemer voor zijn „zwyntjes", die hem dik wijl opdrachten gaf: „ik heb een damesfiets noodig", of „lever me deze week nog een heerenrijwiel". Deze afnemer, een 35-jarige handelsreiziger, die sedert geruimen tijd werkloos is, plaatste zijn fietsen door tus- schenkomst van een werkloos wagen maker. De recherche arresteerde ook de beide helers. Vandaag stond het drietal terecht voor de Vierde Kamer der rechtbank. Zy legden be kentenissen af, doch gezien de ernst van de feiten achtte de officier van justitie mr. H. A. Wassenbergh strenge straffen nood zakelijk. Tegen den jeugdigen dief vorderde hij een gevangenisstraf van twee jaar, evenals tegen den handelsreiziger, die den jongen herhaaldelijk had aangespoord om fietsen te stelen. Tegen den wagenmaker requireerde hij anderhalf jaar; aangezien deze geen pressie op den dief heeft uitgeoefend, vorderde spr. tegen verd. een lagere straf dan tegen den eersten heler. Vonnis 2 Februari a.s. SMOKKELAARS VOOR HET HOF. Het Amsterdamsche gerechtshof behan delde gistermiddag een groot aantal straf zaken tegen menschen, die sigarettenpapier hadden gesmokkeld, in voorraad hadden ge had of verkocht. In vele gevallen had de politierechter, die deze zaken in eerste in stantie te beoordeelen heeft gekregen, on voorwaardelijke gevangenisstraffen opge legd, varieerend tusschen een en vier maan den. De rijksadvocaat en de procureur- generaal requireerde bevestiging van de vonissen. Het is niet te verwonderen, aldus zeide de rijksadvocaat mr. A. H. Seylhouwer, dat aanvankelijk zeer vele misdadigers zich hebben toegelegd op het smokkelen van sigarettenpapier. Het was voor hen een lucratief bedrijf en in het begin werd niet zoo streng opgetreden. Thans zijn de straf fen zwaarder geworden en de controle is aanmerkelijk verscherpt. Sommige verdach ten laten anderen de kastanjes uit het vuur halen. Zij geven de boekjes werkloozen in bewaring en die zorgen ook voor den ver koop. Een der verdachten, die aigarettenpapier over den Belgischen grens had gesmokkeld, hoorde ziel. door den rijksadvocaat toevoe gen: „Deze man is een desperado, hij be vindt zich thans in de gevangenis voor een diefstal. HU ls tot alles in staat en hij is het best in de gevangenis op zijn plaatsVer dachte was tot zes weken veroordeeld, doch hij vond de straf te hoog. Zoowel de rijks advocaat als het O.M. requireerden be vestiging van de straf. Niet minder streng was het oordeel van den rijksadvocaat en den procureur-gene raal over J. P. F. H. G., een buitenlander, die zich langen tijd aan smokkelarij op grooten schaal heeft schuldig gemaakt. Dit kwam aan het licht tijdens een groote straf zaak, die voor de rechtbank aldaar diende. De recherche spande haar uiterste krachten in en tenslotte wist men den man vijf maal te betrappen. Hij gebruikte voor zijn fraude groote vrachtauto's, waarmee hij het siga rettenpapier uit België naar Amsterdam smokkelde. „De man die thans hier in het bankje be hoorde te zitten, doch die verstek heeft laten gaan" aldus mr. Seylhouwer i* een der grootste fraudeurs en bendeleiders op smokkelgebied in Nederland. Zijn auto s worden bestuurd door werkloozen. Ook zijn voorraden slaat hij op bij werkloozen, die hij zonder blikken of blozen in de gevange nis laat gaan, als zy gesnapt zijn. Hij is de man, die het overgroote deel van de win sten opstrijkt. Thans is hij vijf maal ge snapt. We behoeven geen medelijden met dezen vreemdeling te hebben, die hier al leen maar komt om te smokkelen en andere menschen ongelukkig te maken. Spr. requi reerde bevestiging van de vijf vonnissen van vier maanden elk. POGING TOT DOODSLAG OP HAAR KIND. Tien jaar geëischt. De officier van justitie bij de Roermond- sche rechtbank eischte gistermiddag tegen de 24-jarige mejuffrouw K. H. L., huisvrouw J., Duitsche van geboorte, wonende te Venlo, de maximumstraf van tien jaar. wegens poging tot doodslag op haar twee weken oud kindje. De vrouw had het kind met een deken en kussen in bed toegedekt, met het oogmerk het kind den verstikkingsdood te doen ster ven. Een half uur later is het kind over leden. Daar de getuige-deskundige, dr Hulst, de theoretische mogelijkheid van een andere doodsoorzaak niet uitgesloten achtte, liet de officier van justitie het primair ten laste gelegde, den doodslag, vallen en hield zich aan het subsidiair ten laste gelegde, poging tot doodslag. GEVAL VAN BIGAMIE. Inwoners van Eist staan terecht. De Arnhemsche rechtbank heeft zich gistermiddag bezig gehouden met een geval van bigamie. Terecht stond de polderwerker A. H. uit Eist, die op 11 Dec. j.1. aldaar in het huwe lijk was getreden en die eenige dagen later in arrest werd gesteld. Het was gebleken, dat de man reeds eerder getrouwd was. Twintig jaar geleden was hy nJ. te Barne- veld gehuwd, welk huwelijk nimmer was ontbonden. De verdachte verklaarde, dat hij niet ge weten had dat zijn eerste vrouw nog leefde. Er werden geen getuigen gehoord. De officier van justitie, mr. J. E. Th. C. baron Speyart van Woerden, herinnerde er in zijn requisitoir allereerst aan, dat op het zeer zeldzaam voorkomend misdrijf van bi gamie een maximum gevangenisstraf van zes jaar staat. Deze verdachte had kunnen weten, dat zijn eerste vrouw nog leefde. HU hield immers nog contact met de kinderen uit het eerste huwelijk, die by hun moeder wonen. Deze man, die in Barneveld gehuwd was, is na eenige jaren de wijde wereld ingetrok ken en heeft toen de tweede vrouw ontmoet; zij zijn samen gaan wonen en er zijn vyf kinderen geboren. Door het voortdurend verhuizen van ver dachte is op een niet bekend bevolkingsbu reau een fout gemaakt door op het verhuis- biljet niet aan te teekenen, dat de verdachte gehuwd was. Deze verdachte is een natuur- mensch, wiens daad een gevolg is van zijn argeloosheid en onbeschaafdheid. Mede in verband hiermede eischte spr. vier maan den gevangenisstraf. De verdedigster, mr. van Lent, merk te in haar pleidooi op, dat de verdachte b(| zijn eerste vrouw een hondenleven had. Zij heeft hem tenslotte de deur uitgejaagd. Met de tweede vrouw kon hij beter opschieten. De man heeft de fout gemaakt ontkennend te antwoorden toen hem gevraagd werd cf hij reeds eerder getrouwd was. Van zijn wettige vrouw heeft hij nooit meer iets ge hoord en daarom meende hU niet meer ge trouwd te zijn. Toen een zoon uit het eerste huwelyk vrijstelling van dienstplicht vroeg, kwam de bigamie aan het licht. Spr. bepleitte tenslotte het opleggen van een lichte geldboete en deelde mede, dat de verdachte zich alsnog van zijn eerste vrouw zal laten scheiden. VERRADERLIJK MACHINESCHRIFT? Van smaadschrift verdacht. Voor het gerechtshof te Amsterdam had zich in hooger beroep iemand, die zich be drijfseconoom noemt, te verantwoorden, ver dacht van smaadschrift. De rechtbank had verdachte vrijgespro ken, doch de officier van justitie, die een gevangenisstraf van twee maanden geëischt had, was in appèl gekomen. De verdachte is getrouwd met de geschei den echtgenoote van een handelsreiziger. De werkgever van dien handelsreiziger ontving op zekeren dag een anonlemen brief, waarin den handelsreiziger zekere misdragingen in de schoenen geschoven werden. De verdenking viel op den bedrijfs econoom te wiens huize de politie een schryfmachine in beslag nam. De assistent van den politiedeskundige dr. van Ledden Hulsebosch, de heer Vietor te Amsterdam, had het schrift van deze ma chine vergeleken en had geen enkel ver schil ontdekt, doch vele punten van over eenstemming. Het vermoeden, dat verdachte de schrU- ver van den anoniemen brief was, werd nog versterkt door verschillende bijzonderheden in het schrift van de verdachte, die even eens in dien brief voorkwamen. Zoo onder streept verdachte bepaalde woorden met het op zün machine voorkomende „marken" teeken. De procureur-generaal requireerde tegen den verdachte, die reeds eerder wegens be- leediging gestraft ia, een gevangenisstraf van een maand. Mr. dr. Benno J. Stokvis eischte namens de beleedigde party een schadevergoeding van 1, hU deed daarby uitkomen, dat het zUn cliënt uitsluitend om moreele satisfactie te doen is. „MUn cliënt wil over een vonnis beschikken, dat hy de menschen, wien de verdachte zulk een voor mUn cliënt beleedi- gend geschrift heeft toegezonden, kan too- nen", aldus mr. Stokvis. Verdachte, die zichzelf verdedigde, deed dit op drie gronden: le. achtte hU niet be wezen, dat de brief met zUn machine was geschreven: 2e. meende hy dat een ander de schryver was; 3e. achtte hij de brief niet be- leedigend, doch zuiver informatief. HET FAMILIEDRAMA TE THORN. Ontslag van rechtsvervolging geëischt. Voor de rechtbank te Roermond is gister middag de zaak behandeld tegen den 33- jarigen chauffeur W. J. R. uit Thorn, die in den nacht van 19 op 20 November van het vorige jaar, in een hevige gemoedsaandoe ning, zijn schoonvader C., die hy des nachts in zijn huis aantrof, met een schop den schedel insloeg. Het slachtoffer overleed enkele uren later in het ziekenhuis te Roer mond. R. meldde zich terstond na het ge beurde bij de politie. Hy werd naar het Huis van Bewaring te Roermond overge bracht. Slechts enkele dagen heeft R. in voorarrest moeten doorbrengen, waarna hij in vrijheid werd gesteld. De zaak werd met gesloten deuren behan deld. Nadat dr. Hulst uit Leiden, de gemeente veldwachter uit Thorn en de vrouw van verdachte als getuigen waren gehoord, heeft de officier van justitie tegen verdachte R., die het ten laste gelegde bekende, ontslag van rechtsvervolging geëischt De rechtbank zal op 1 Februari uitspraak doen. Voetbal. DE WEDSTRIJD HELDER—DE VOLEWYCKERS. Men verzoekt ons het volgende te willen mededeelen: De Zondag gespeelde voetbalwedstrijd Helderde Volewyckers is, 11 minuten voor de officieele speeltijd verstreken was, ge staakt. De oorzaak hiervan was 'n misverstand, dat ontstaan was door 2 stooten op de fluit van den scheidsrechter, waarvoor een na dere verklaring kan worden gegeven. De wedstryd werd onder abnormaal slechte weersomstandigheden gespeeld. In de tweede helft had de wind een snelheid van 9 meter per seconde, terwijl de regen met pypestelen uit de lucht viel. De scheidsrechter, de heer W. Prins uit Alkmaar, liet echter doorspelen, maar hij was dan ook gekleed in regenjas en had een pet op. Helder moest in deze periode tegen de elementen optornen, hetgeen niet eenvou dig was. 11 minuten voor het einde de Amster dammers stonden met 20 voor kreeg de linksbuiten van de Volewiickers een corner te nemen. Terwijl hij zyn aanloop nam kregen een Helderspeler en een Vole- wijeker het met elkaar aan den atok. De scheidsrechter, dit ziende, blies tweemaal op zyn fluit, waarna verschillende Helder- spelers het veld verlieten. Zy verkeerden n.1. door dit fluitsignaal in de meening. dat de wedstrijd gestaakt was. In deze meening werden zij nog gesterkt doordat da scheids rechter even te voren tegen een der spelers gezegd had: we scheiden er mee uit. De scheidsrechter en de Volewijkers ver lieten eveneens het veld, en in de kleedka mer werd en Helderspelers duideiyk ge maakt, dat er geen sprake van staken was. De spelers wilden daarop weer in het veld gaan, doch het spel werd niet meer hervat, omdat de heer Prins den wedstryd toch staakte wegens de inmiddels ingevallen duisternis. De Helderspelers hebben dus niet moed willig het veld verlaten, doch de wedstryd werd na het misverstand door den scheids rechter gestaakt. Op deze wUze zagen de Volewyckers zich een zekere overwinning ontgaan, welke zU door hun prachtig spel zeer zeker verdiend hadden. Wielrennen. JAN DERKSEN NAAR KEULEN. Zaterdag 29 Januari wordt te Keulen een wielerwedstrijd tusschen Nederland en Duitschland gehouden. De tien sterkste amateurs van beide lenden zullen zoowol in de sprints als in een koppelwedstrijd tegen elkaar uitkomen. Tot de Nederlandsche ploeg behoort o m. Jan Derksen, terwUl verder o.a. v. d. Vij ver. Ooms, Kropman, Smits, Zwartepoorten en Roes deelnemen. Jan Pronk gaat als reserve mee. Jan Derksen hoopt het blykt uit een brief, die wU van hem kregen dat Jan Pronk mee ken rijden. „En als wy dan sa men eens de koppelbaan konden rijden" dan zyn ze nog lang niet klaar met ons"' zegt hy. ■t Zou Inderdaad niet gek zyn, om dit koppel intact te houden. Het tweetal behoort tot de sterkste ama teurs-koppels van Nederland. Natuurlijk hoopt Alkmaar op een Alcma- ria-succes! SLAAT8—PELLENAARS WINNEN Dl ZESDAAGSCHE TE GENT. Het Nederlandsche koppel Slaat»—Pg]je. naars heeft gisteravond na spannenden strijd de Zesdaagsche te Gent gewonnen Op de tweede plaats eindigden de Belgen Buysse—Billiet, terwijl het tweede Neder landsche koppel, van Schijndel—van den Broek met een ronde achterstand ala derde geklasseerd werd. De eindstand van deze Zesdaagsche hddf: 1. Slaats—Pellenaars 509 punten, afgolf 2830.023 K M. 2. BuysseBilliet 456 p. Op één ronde: 3. Van Schyndel—van den Broek 317 p. 4. Guimbretiere—Gloretti 88 punten. Op twee ronden: 5. Deneef—Dekuysscher 502 punten. 6. HuysVerreycken 152 punten. Op vier ronden: 7. Defoordt—Verhaegen 180 punten. Dammen. DAMCLUB VOORWAARTS. De uitslagen der onderlinge winter competitie-wedstrijden luiden ala volgt: Hoofdklasse; Jb. HagensK. A. Jakschtov 1—1 Jn. N. MooyN. Oud 2-0 lste klasse; C. MasereeuwG. Oudshoorn 20 P. de Wyn—D. Stam 0-3 C. MasereeuwLeo Ravenstein 03 F. AppelG. Oudshoorn 1—1 A. KoremanD. Marees 20 J. v. MontfoortP. de WUn 1—1 2de klasse: D. Dükstra—C. Staal 0-3 Th. Zylstra—Jn. Stroet 3—0 Gr. BussenJ. Schuit 3—0 Jan DoggerK. Slooten 1—I (Niet officieel) 5e Klasse, 3de Ltfrt Trekking van Woensdag la Januari 1911 Hooge PrtJien 50.000.— 6061 1000— 4136 6095 8400 16311 18592 20069 400.- 3385 4094 13427 16151 200— 937 3212 14829 100— 6977 9527 13541 14710 16302 Prifaen t '0. 237 317 499 668 850 808 917 1011 1140 1406 1448 2176 2183 2587 2589 3935 3423 3517 3539 3820 3882 3898 3956 3970 4129 4373 4706 4825 4836 4802 5063 5064 5085 5414 5477 5678 5982 6110 6145 610» 6177 6193 6249 6453 6808 6939 7101 7103 7475 7479 7593 7704 7861 7950 8061 8107 8289 8459 8908 8858 9065 0293 8529 9564 9656 9788 9808 9922 9937 9945 9995 1004» 10445 10609 10606 10913 11024 11053 11061 11901 11359 11676 11950 11984 12091 12181 12566 12706 13034 13191 13294 13313 13330 13425 13452 13577 13800 13991 14002 14143 14146 14292 14459 14594 14862 14918 14980 15025 15102 15173 15403 15416 15657 15664 15728 15866 15924 16189 16190 16300 16401 16496 16487 16801 16950 16984 17013 17016 17179 17549 17587 17651 17925 17953 18000 18063 18198 18293 18645 18698 18974 19063 19078 19076 19130 19276 19407 19698 19793 20019 20052 20211 20215 20280 20353 20557 20582 20630 20656 20764 20806 20666 20916 20950 20997 Nieten 151 166 267 470 748 1008 1396 1664 2093 2406 2461 2746 3069 3367 3507 3761 4112 4665 4906 6142 5468 5672 5968 6215 6474 6703 T 270 471 783 1024 1460 1693 2131 2473 2784 3137 3392 3618 3893 4252 4666 4955 5147 5480 5684 5995 6256 6479 6711 6951 7275 7532 7735 8174 8450 8715 8928 9244 9636 143 292 477 801 1110 1474 1700 2202 248.» 2790 3146 3476 3657 3895 4349 4671 4987 5152 5481 5714 KOOO 6356 6553 6748 6867 7321 7632 7790 8200 8614 8722 8963 9318 9722 308 618 boó 1132 1476 1717 2207 2538 2794 3204 3540 3689 3947 4389 4679 5006 5197 5527 5741 6007 6377 6600 6781 7023 7346 7637 7791 8274 8522 8751 9004 9343 9761 369 o4J 882 1232 1487 1770 2221 2592 2823 3216 3556 3693 3983 4413 4723 5014 5306 5576 5810 6022 6418 6609 6794 7071 7353 7092 7887 8319 8525 8761 9036 9363 9834 178 211 261 387 390 457 697 703 733 887 907 972 1252 1352 1366 1605 1550 1580 1806 1856 1943 2322 2246 2264 2603 2607 2624 2831 2943 3082 3248 3281 3326 3577 3682 3588 3705 3723 3726 4011 4068 4103 4421 4662 4684 4730 4871 4887 5015 6077 6103 5307 5309 5396 5579 5630 5667 5825 5838 5840 6047 6066 6190 6433 6448 6467 6649 6863 6670 6859 6866 6875 7131 7164 7358 7363 7367 7692 7700 7701 7892 7949 7960 8346 8393 83»» 8667 8592 8637 8792 8820 8821 9062 9125 9212 9369 9384 9563 9835 10070 10097 7182 7402 7734 7984 8412 8690 8847 9229 9567 .JBBI 10119 10144 10270 10282 10289 10291 10293 10873 10397 10475 10497 10606 10675 10615 10618 10720 10730 10764 10784 10692 10991 10996 11027 HU0 11112 11183 11249 11304 11321 11345 11361 1133* 11390 11424 11606 11636 11669 11687 11653 116#* 11718 11805 11825 11884 11879 11896 11925 1193? 11938 11947 11982 12018 12035 1200* 12174 1330» 12238 13271 12273 12304 12384 123r> 12463 13464 12469 12571 12647 12859 12982 130'2 13074 13366 13290 13320 18388 13408 13411 1Ml" 13423 13477 13668 13834 13844 13657 13747 157* 13760 137» 13838 13868 13004 14068 14203 14236 14283 1«»® 14320 14335 14441 14520 14557 14666 14605 1*«?" 14685 14754 14834 14846 14881 14869 14904 l®»»» 15206 15234 15235 15339 15382 15420 16481 164»? 15503 15563 16566 16659 15680 15883 1568» 18748 15758 15860 15906 16001 16027 16073 16089 16391 16463 16511 16518 16519 16552 6598 16611 16631 16635 16695 16726 16921 16967 16875 17010 170W 17160 17186 17208 17382 17416 17417 17436 174468 17476 17487 17540 17560 17564 17573 17603 1760» 17879 17686 17738 17746 17765 17798 17838 17*» 17941 18095 18113 18245 18251 18321 1850» 18W* 18539 18546 18651 18673 18596 18699 18824 18*» 18754 18834 18844 18874 18931 18983 18989 18»» 19004 19058 19077 19125 19138 19216 10292 1935» 19367 19368 19434 19448 19575 19599 19660 IS®*" 19736 19744 19816 19819 19885 19943 19984 19»® 20012 20017 20021 20050 20065 20081 20173 20244 20349 20687 20625 20648 20675 20681 207»' 20818 20872 20925 Verbeteringen: 5e Tflnrnr, 2e LU»t: 424 en moeten zün met i 70—,

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10