Agenda KOU! )EIWr IYm Tüeet&eücht PuMicaties .Hucaediike Statui Verwachting; Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. Incident aan Estlandsch-Russische grens. - Het telegraafagentschap Elta deelt mede, dat Woensdag een groep Sovjet-Rus sische grenswachten over het ijs van het Peipsi-meer op Estlandsch grondgebied is aangeland. Zij hebben verscheiden Estland- sche visschers gearresteerd. Na een waarschuwingsschot van een Est- landsche patrouille openden, de Sovjet-Rus sische grenswachten het vuur op de Est- landsche patrouille, die het vuur beant woordde. Twee Russische grensbewakers werden gedood. Wederom een Arabier ter dood veroor deeld. - Het onderdrukken van de terreur in Palestina wordt met kracht voortgezet. De krijgsraad te Jeruzalem heeft wederom een doodvonnis uitgesproken tegen een Ara bier, die schuldig was aan het in het bezit hebben van wapenen. De politie heef verder Rassen El Khaldi gearresteerd, een Arabier, die belast was met de inspectie van de coöperaties, men weet nog niet waarvan hij wordt beschuldigd. De Arabieren blijven hun politiek van verzet tegen de verdeeling van Palestina voortzetten. Het Hooge Arabische Comité heeft heden een proclamatie gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat het na de verklaring van Ormsby Gore absoluut vijandig blijft staan tegenover de verdeeling van Palestina. Het comité heeft den wensch te kennen gegeven, welke is uitgesproken op de pan-Arabische conferentie te Bloedane, dat het recht van de Arabieren op de vol ledige onafhankelijkheid van hun land wordt geëerbiedigd. De Arabieren zijn even wel bereid tot „redelijke" onderhandelingen over het vraagstuk van het eerbiedigen van de Britsche belangen, de bescherming van de heilige plaatsen en het wettige recht van de joodsche bevolking en de andere min derheden in Palestina. Smokkelaarsbende ontmaskerd. De politie te Praag heeft in de bosschen aan de grens van Tsjecho-Slowakije en Oosten rijk 28 smokkelaars gegrepen, die zich ge durende drie jaar hebben schuldig gemaakt aan het smokkelen van sacharine uit Oos tenrijk. Zij stonden heden terecht, en hoor den in totaal 46 jaar gevangenisstraf en 50 millioenen kronen boete tegen zich uitspre ken. De leider der bende kreeg 3 jaar ge vangenisstraf en 10 millioenen kronen boete. Bomaanslag op Japansch schip?. - Het Duitsche Nieuwsbureau publiceert een be richt, volgens hetwelk men te New York een bomaanslag zou willen plegen op het Japansche vracht- en passagiersschip „Hiye Maru" van 11.621 ton. Een man, genaamd Partridge, was aan de New Yorksche politie komen vertellen, dat een vriend hem 1.000 dollar had geboden, indien hij hem hielp een bom aan het schip te bevestigen. Zij hadden vervolgens een tijdbom in een handkoffer bij het schip ge plaatst. Eenige uren later vond men een lijk bij het schip ronddrijven, dat Partridge herkende als van zijn vriend. De politie doet verdere nasporingen in deze nog duistere zaak. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 Alkmaar, Vrijdag, BENOEMD. Met ingang van 1 Maart a.s. is benoemd tot chef-veldwachter te Hellendoorn (Ov.) de heer G. A. Verbaan, thans agent van politie alhier. DE HIER GEVALLEN 50.000. Wij hebben gister medegedeeld, dat wij bericht hadden ontvangen, dat de 50.000 op lotnummer 6081 hier ter stede was ge vallen en twee arme gezinnen gelukkig had gemaakt. Noch bij de collectrices der Staatsloterij, noch bij den verkooper der Lotisico-loten hier ter stede was daarvan iets bekend. Een abonné meldt ons heden, dat de prijs hier ter stede gewonnen is bij een kantoor in Den Haag waarvan zich hier ter stede een agent bevindt. Het is de N.V. Centr. Adm. kantoor voor Hypotheken en de prijs is waarschijnlijk gevallen op een twintigje, zoodat, wanneer daarbij 2 gezinnen betrokken zijn, elk daar van ongeveer 1000 zal ontvangen. STAAN IN NEDERLAND AMBTENAREN BOVEN DE REGEERING? Reeds meermalen maakten wij melding ven een geschil tusschen de Alkmaarsche aannemersfirma Joh. en Jac. Broersma met den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat dr. Wentholt, over het maken van den Voorhaven Maaswaalkanaal te Weurt, in den jare 1923/1924. Deze zaak heeft op ons steeds een onbe- vredigenden indruk gemaakt. Wij konden niet ontkomen aan den indruk, dat de hoog geplaatste ambtenaren, tegen den wil van de ministers in, handelen in strijd met hetgeen in Nederland als rechtsstaat geboden is. Thans ontvingen wij een afschrift van een „Open brief" die de oudste firmant aan den „Raad van Ministers" zond. Afschriften wer den tevens gezonden aan alle leden van de Eerste en de Tweede Kamer. Uit dezen brief blijkt, dat de geschillen liepen over de betaling. Dr. Wentholt wilde van een alles beheerschend onderdeel, tegen den wil van de firma, een juridische kwestie maken. Op een geheim rapport van dr. Wentholt stelde de minister de firma in gebreke. De minister, beter ingelicht, bereikte, dat de ingebrekestelling zou worden ingetrok ken. Dr. Wentholt had evenwel, zonder den mi nister er in te kennen, het werk opnieuw aanbesteed voor 100.000 meer dan het saldo van de aanneemsom bedroeg. De firma had reeds 375.000 aan het werk ten koste ge legd. De firma vorderde in een audiëntie bij den minister, dat ze aangesproken werd voor de 100.000 om haar rechten voor een commis sie van advies vast te leggen. Hierop werd afwijzend beschikt, tot, na een audiëntie bij H.M. de koningin de firma de rekening werd gepresenteerd. Het proces over deze rekening moest wor den gevoerd voor de Alkmaarsche recht bank. Doch toen de zaak vóór kwam, was de Staat niet per procureur verschenen en werd daardoor van de rol afgevoerd. De landsadvocaat had daardoor de wil van de koningin gesaboteerd en/of de Staat voor 1 100.000 benadeeld of bereikt, dat de firma het haar rechtmatig toekomende werd onthouden. In de „Open brief" wordt verder beweerd, dat, door knoeien met de afrekenstaten en met misleiding van de Algemeene Rekenka mer, als in het geruchtmakende geval met den gewezen rijksbouwmeester Vrijman, de meerdere 100.000 voor het werk, waren verkregen. De lezing van de uitvoerige „Open brief" maakt wel sterk den indruk, dat adressant gerechtigd is tot zijn verzoek aan den Raad van Ministers om onverwijld een onderzoek in te stellen, om der wille van het recht, dat op zoo gruwelijke wijze is verkracht en om der wille van de goede zeden, welke hier in het gedrang zijn gekomen en zonder beiden geen christelijke samenwerking mogelijk is. Wij zijn benieuwd of hier eindelijk eens recht zal geschieden. SUCCESVOLLE UITVOERING JONKERS KOORKLASSEN. Uitstekend verzorgd programma. De jaarlijksche zangavonden van den heer Corn. Jonker zijn op muzikaal terrein voor Alkmaar telkens weer gebeurtenissen. Zij plegen te behooren tot het beste, die men op dit gebied in onze stad tot stand kan brengen en het behoeft dan ook geen ver wondering, dat de belangstelling voor zulk een muzikaal gebeuren steeds grooter wordt .Een op zichzelf verheugend ver schijnsel. Zoo was er gisteravond in ,,'t Gulden Vlies" vrijwel geen plaatsje onbezet, toen de heer Jonker de aandacht vroeg voor het openingsnummer, verzorgd door de eerste en tweede klasse der kinderzangkoren. En reeds dadelijk viel op met welk een ijver deze klassen, evenals ook de daarop vol gende, zich erop hadden toegelegd de lied jes zoo zuiver en gevoelvol mogelijk ten ge- hoore te brengen. Want het is in de eerste plaats respect, dat afgedwongen wordt door de wijze, waaróp de zang gebracht wordt. Beschaafd-klinkend met keurigen uitspraak in strak gehouden tempo en bovenal van een frischheid, welke prettig aandeed. Dit te bereiken met jonge kinderen is een moeilijk, zeer moeilijk, maar dan ook uitermate dank baar werk. Wü weten het, vóór en aleer een eenvoudig zangnummertje voor het voetlicht gebracht kan worden, gaan weken en weken voorbereiding eraan vooraf en er zijn dan vaak heel wat technische en andere moei lijkheden te overwinnen. Zulk een taak is veelomvattend en daarom temeer doet het prettig aan te ervaren, dat op den avond zelf het succes evenredig is aan de moeite, welke de musicus zich heeft moeten getroos ten om het zoover te krijgen. Het ligt niet in onze bedoeling het pro gramma op den voet te volgen, het was met zorg en weloverwogen samengesteld en het geheel liet niet na een uitstekenden indruk te maken. De „liedjes met gebaren" brachten met zich de kinderlijke humor, kenschetsend onderdeel, dat demonstreerde, hoe onge dwongen de kleinen zich blijven toonen, zelfs op de uitvoering zelf, welke voor hun het hoogtepunt beteekent. Zoo is het ook aardig te zien, hoe eenige leden van de zangklassen op eigen initia tief en zonder hulp van anderen eenvoudige tooneelwerkjes brengen. Dat is uit paeda- gogisch oogpunt bezien een verstandige en zeer geapprecieerde daad. Vooral het Schim menspelletje werd een groot succes. Bij de diverse zangnummers werkten ge deeltelijk de dameskoren „Clio", „Half 5" en „Accordando" mee en dit beteekende een groote steun en gaf aan de geheelè uitvoe ring een apart cachet. Tot slot van den avond werd door het dameskoor „Half 5" een dansfragment op muziek van Ketelby (met woorden van Eli Prins), genaamd „Maskerade" opgevoerd, Deze dans, ingestudeerd en ontworpen door mevr. M. JonkerJonker, vormde inder daad een waardig slot. Want zoowel het ge sproken woord, als de dansen zelf (met solo- dans van de ontwerpster) werden uitstekend vertolkt. De keurige costumeering droeg er in dit opzicht het hare toe bij. Zooals te doen gebruikelijk werden op dezen avond vele bloemen en bloemstukken aangedragen. De heer Jonker, zoowel als mevr. JonkerJonker werden zoodanig beloond en de heer Corn. Jonker had bij zijn dankwoorden tevens de gelegenheid aan éér. der dames van „Half Vijf, mej. J. Kuhl, in verband met haar bekende presta ties op het nationaal type-concours met een fraai bouquet bloemen te verrassen. Het traditioneele bal voor de kinderen en de ouderen completeerde het zangfeest op passende wijze. Onze muziek-recensent schrijft ons nog: Met aardige liedjes van U. Driebergen openden de leerlingen van de eerste en tweede klas het concert. De derde klas volgde met het zeer mooi gezongen „het Angelus" en „.Lente" van mej. van Rennes. Later lieten zij zich nog eens hooren in liedjes van van Tetterode en van Henri Welbooren wiens „Muzikale wandeling" herhaald moest worden, hetgeen ook ge schiedde met het speelliedje „Het Kleine Huisje". Welbooren vond vroolijke melo dietjes voor het genoemde liedje en voor Kermis"; en met zichtbaar genoegen werden ze door de kinderen voorgedragen. Nog meer liedjes volgden, door tweede en derde klas, het meisjeskoor „Clio", en de dames koren „Half 5", en „Accordando" gegeven. Onder die nummers bevond zich een zeer geslaagd „Torenliedje" van den heer Jb Prins, op een tekst van den heer Eli Prins. Tweede en derde klas, met „Half 5" waren aangewezen voor de uitvoering van de kleine cantate „De Standvastige tinnen soldaat" van mej. van Tussenbroek, die (de componiste) waar het te pas kwam, eenvoudig, maar goed illustreerde. Bij sommige liedjes werd de piano-bege leiding door mej. Jo Brandse gespeeld, die daarvoor met bloemen door den heer Jonker aangeboden, bedacht werd. Als steeds was het ook nu weer een met groote zorg voorbereide zangavond. DE HALTER-UITVOERING. Zilveren jubileum der dames-afdeeling. De Alkmaarsche gymnastiekver. De Hal ter herdenkt dit seizoen het vijf-en-twintig jarig bestaan harer dames-afdeeling en het is daarom, dat er van de uitvoering, welke Zaterdag 5 Februari in de Harmonie gege ven zal worden, extra werk gemaakt is. De Halter houdt ook dit jaar weer twee uitvoeringen, want op de uitvoering op 5 Februari komen alleen de dames en heeren op het tooneel, terwijl Donderdag d.a.v. de adspiranten hun avond krijgen met mede werking van eenige oudere afdeelingen. Deze splitsing voorkomt een te overladen programma en bevordert een rustige uitvoe ring. Beide avonden is er bal na. DE MATROZEN VAN KROONSTAD. Derde filmavond. Gisteravond werd in het Roxy-théater door den Alkmaarscheni tooneel- en film- kring zijn derde filmavond gehouden. De voorzitter, de heer W. Speets, opende met een enkel woord en heette alle aanwezigen welkom. De zaal was geheel bezet. Het programma vermeldde eerst een journaal, hetgeen een Russisch filmpje bleek te zijn, dat ons diverse personen en toestanden uit het Rusland van tegen woordig liet zien. Op een aardig teekenfilmpje, met Bruin tje Beer in de „hoofdrol", volgde daarna de twee belangrijkste voorfilms. Speciaal als documentaire films hebben „De Spaan- sche Burgeroorlog" en „De verdediging vani Madrid", groote waarde. We krijgen een duidelijk beeld van den Spaanschen burgeroorlog in al zijn vorming, van de verwoestingen, zoowel in de b*i. het Alcazar, bij Teruel HnJn k j vli®f>tuigeni der opstande lingen bombardeeren Madrid, de regee- ringsvliegtuigen stijgen op om ze te ver jagen de strijd in het Baskenland; de evacuatie van kinderen uit Madrid, de oefening der recruten voor het republi- keinsche leger Wij zouden zoo door kunnen gaan. Het is echter alles samen te ten als: de Spaansche burgeroorlog, zooals die op het oogenblik nóg in vollen gang is, met al zijn verwoestingen, in al zyn wreedheid. Na de pauze volgde dan de eigenlijke Bioscopen. Bioscoop Harmonie. 7.30 uur, Zondag tot en met Woensdag hoofdnummer Een vrouw kwam (rom.), hoofdrollen Mireille Balin en Jean Gabin. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Broadway-melody 1938 (showfilm), hoofd rollen Robert Taylor, Eleanor Powell e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Gravin Alexandra (rom.), hoofdrollen Mariene Die- trich en Robert Donat. Toegang boven jaar. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer charge van de lichte brigade (sens.), hoofd rollen Erroll Flynn en Olivia de Havilland Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 21 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, speeltuinver Agnes, opvoering „De ruitertjes van den Waagtoren". Zaterdag 22 Januari. In de Harmonie, uitvoering gymnastiek vereeniging Turnlust. 18 De St hoofdfilm van het programma: „De ma trozen van Kroonstad", een episode uit de Russische revolutie. Petrograd, met de sterke vesting Kroonstad is in handen van het roode leger en moet verdedigd worden tegen de aanvallen van de witten. We zien den verwoeden strijd, welke tusschen de beide partijen gevoerd wordt. De rooden, die het vaandel van Lenin volgen, trekken op en dringen den vijand achteruit, de Internationale weerklinkt en de witten kunnen zich niet staande houden. Dan echter keert de krijgskans, de witten ruk ken op hun beurt op een hulpregiment matrozen van Kroonstad wordt mede ver slagen. Eén ervan echter weet te ont vluchten, waarschuwt Petrograd en Kroonstad. Nieuwe versterkingen worden aangevoerd en tenslotte zijn het de matro zen van Kroonstad, die een beslissing ten gunste van de troepen van het roode leger weten te brengen. Petrograd later Leningrad blijft voor de rooden behou den. Deze tendenz-film heeft uit propagan distisch oogpunt zeker kwaliteiten. Zij, die vrienden zijn van de Sovjet-Unie en van het Rusland van heden, hebben een dergelijke film zeker ten volle gewaar deerd. NEDLRLAND—FRANKRIJK. Gisteren hield prof. René Jasinski voor de afd. Alkmaar van het Genootschap NederlandFrankrijk een lezing over het onderwerp: „Jules Romains et 1'Unani' misme." Spr. begon met een biographie van den auteur, die onder pseudoniem schrijft en in werkelijkheid Farigsul heet. Geboren te St. Julien Chapteuil, waar zijn vader on derwijzer is, slijt hij zijn eerste levens jaren te midden van een eenvoudige gods dienstige maar politiek vooruitstrevende bevolking. Later wordt de vader in Parijs benoemd en Romains brengt zijn jeugd en jongelingsjaren op Montmartre door. Als kind is hij gemakkelijk, ijverig in het leeren en vroom, maar als hij veertig jaar is, houdt hij op te gelooven en zal zijn ge heele verdere leven zoekende blijven naar een nieuw geloof la recherche d'une eglise." Op de Ecole Normale en het Lycée Con dorset verwerft hij een breede veelzijdige ontwikkeling. Hy zwerft met een vriend door Parijs, waardoor hy met het leven der arbeiders in aanraking komt. In de door de Dreyfusaffaire en oorlogsdreiging vertroebelde politieke atmosfeer orienteert hij zich naar links. Hy hoort Jaurès en ondergaat den invloed van de symbolisti sche school. Dan komt de groote openbaring. Op een Octoberavond wordt hij zich bewust van den band die hem aan het leven rondom hem bindt, van het algemeene rhythme, waarin het bijzondere ondergaat, van de gemeenschapsziel, de ziele-eenheid, die alles omvat. Dat is een belangrijke datum, Hij is dan achttien jaar en sticht het unanimisme. De laatste merkwaardige invloed, dien hy' ondervindt, is die van het Cinacle de la Rue Ravignan, merkbaar in „les Hommes de bonne volante.Hiermede is het tijd perk van zijn jeugd afgesloten. Zijn eerste tooneelstuk: „L'Armée dans la Ville," is een product van gerijpte kunst. De jeugd groepeert zich rondom hem. Dan breekt de oorlog uit. Hij gelooft aan de mogelijkheid van het vormen van een Europeesche partij. Zijn eenzame stem gaat niet verloren. Na den oorlog is zijn gezichtskring verruimd. Het centrale punt van zijn doctrine is de correlatie tusschen sociologie en litera tuur. Het unanimisme wijdt zijn voor naamste aandacht aan het gemeenschaps leven, niet aan het individueele. Het groepsgeweten is anders dan dat van het Jidividu. Twee personen in gesprek vor men reeds een zielegemeenschap, de straat, de stad een uitgebreidere. De menschheid vormt een onmetelijke ziele gemeenschap. „Le Manuel de Déification" geeft de sleutel van het systeem. De eerste dichtbundel, die het stelsel doet kennen is „La Vle unanime". „Le Chant de di années" is een bede aan Europa om den oorlog te doen eindigen. Romains richt zich bot de menschen op eenvoudige wijze. Dit geldt ook voor zijn dramatisch werk. aanleiding gaven tot een meer uiterlijke behandeling van het on derwerp, maar dit is niet het geval bü de m r _j i_I au 7/fHfnt^ «Tm Meest matige, tijdelijk wellicht toenemen de zuidwestelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken; later opklarend; weinig of geen regen; aanvankelijk weinig verandering in temperatuur; later iets kou der. Voorloopig weinig verandering, later kouder. Een daalgebied uit het uitgestrekte gebied van lagen luchtdruk in het hooge noorden trok naar de Noorsche kust en veroorzaakt weer een warmen storm, die tot ver in de Poolzee de temperatuur boven het vries punt brengt. Het opvolgende styggebied ligt over Schotland en Ierland, met geruimde winden, en een geringe afkoeling. In Enge land en om de Noordzee is het nog zeer zacht, op IJsland is het voor het oogenblik zeer rustig weer, met lichte vorst. Het ge bied van hoogen luchtdruk over Frankrijk bleef stand houden, dat over Scandinavië week terug naar Finland. In zuidoost Euro pa is de luchtdruk nog stijgende. In Zwit serland viel veel neerslag en de felle koude en de sneeuwval op de Alpenstations houdt aan. In Duitschland werd het iets kouder en in zuidwest Frankrijk ligt weer een ge- bier van lichte vorst. In centraal-Europa is het weer meest betrokken en nevelachtig, in Zweden vriest het nauwelijks. Voorloopig zal het karakter van het weer weinig veranderen en bewolkt en somber blijven, met later eenige opkla ring en iets kouder. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.56 uur tot 7.26 uur licht op. groote stukken, die blyk geven van een machtige opmerkingsgave. De voornaam ste zijn „löiock", waarin een medisch „unanime" wordt geschapen en „Donogoo Tonka", waar de stelling geïllustreerd wordt, dat een wetenschappelijke dwaling even vruchtbaar kan zijn als de waarheid, zooals wij zien by de ontdekking van Amerika. Zijn eerste roman is: „Mort de quel- qu'un." Daarna volgen „Quand le navire parut" en „Les Copains." Dit schijnen echter slechts proeven, vergeleken by het groote beslissende werk: Les Hommes de bonne Volonté." Deze nog onvoltooide reuzenarbeid, waarvan de veertien ver schenen deelen over het tijdperk van 1908 tot 1914 loopen, is bestemd, een geheele menschengeneratie te omvatten. Een ge weldige scheppingskracht moet er aan ten grondslag liggen. Wij zien hier een maat schappij verrijzen. Alle klassen der samenleving worden tot leven gebracht, de contacten en wisselwerkingen aan een gemeenschappelijk rhythme onderworpen. De maatschappij wordt hier tot één groote zielengemeenschap meegesleept in één beweging, order de leiding van de men schen van goeden wille. De kunst van Jules Romains vindt hier haar meest volledige uitdrukking. Zij beantwoordt ook aan den onrust der moderne tijden. De unarvimistische wereld kan niemand onverschillig zijn. Het una- ninisme is in opmarsch door de wereld. ADR. B. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegen6 KOSTWINNERSCHAP betreffende den hieronder genoemden persoon de uitspraak gedaan, achter zyn naam vermeld: JEREMIAS EVERT VOS, lichting 1938. Uitspraak: voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken ver tegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. 1 Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 21 Januari 1938. De Burgemeester van Alkmaar, H. KLAVER, Lo.-Burgemeester. ALKMAAR. Catharina Maria, d. van Martinus Bakkum i Maria Anna Ottenbros. ONDERTROUWD: Willem Jacobus Habiecht en Geertje Kater Wilhelmus Anthonius van Houten Dirkje Tuinman. Jacob Jacobus van der Zei en Neeltje ToL - Antonie Willem Verschuur en Alberdina Popken. Steven Teilegen en Roelofje Swaan. OVERLEDEN: Catharina Elisabeth Hilkhuizen, gehuwd met Pieter Jacob van der Kamp, 74 jaar. en

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2