IO VOOR lO? TRI Agenda Wordt 'n „tr iumph ator" in smaak Rook - £aalste éetkfUm Jkownciaal Tlieuws AMSTERDAMSCHE BEURS HELDERE WASCH Speciale Opel service de H.V. Nassau Garage. ]P VIRGIN IA CICARETTES n.v. Alkmaarsche Wasscherij Westerweg Tel. 2670 De koningin en de prinses maken een wandeling. De aankoop van de „Schuur en Rothol". HOORN BROEK OP LANGENDIJK EGMOND BINNEN H. W. HOLSMUllER r-— EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Hedenmorgen om half elf werd het 6-jarig dochtertje van den heer T. S. te Heerhugowaard op den Middenweg aldaar aangereden door een auto, bestuurd door den heer G. uit de Haarlemmermeer. Het ongeluk gebeurde vlak voor de deur der ouderlijke woning, waar het meisje direct werd heen gebracht. Dokter Zwarteveen en de wijkzuster Smit waren zeer spoedig ter plaatse. Het onderzoek wees uit, dat de kleine o. m. een been ge broken had. Dokter Zwarteveen oordeelde over brenging naar het ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk. VEREENIGING VOOR ZIEKENHUIS- VERPLEGING. De buitengewone ledenvergadering, welke aanvankelijk gehouden zou worden op Vrij dag a.s., is thans bepaald op Maandag 31 Jan. indedancing vandeHarmonie. DE HOND WACHT. Nadat de onbekende hond gisteravond de voorstelling in het Victoria-theater had bijgewoond, ging hij buiten zitten wachten op een taxi. Deze kwam niet en toen zocht het beest gratis onderdak op het politiebureau. Vanmorgen werd het overgebracht naar het slachthuis en daar wacht het met smart op goede bekenden. „HET WITTE KRUIS" AFD. ALKMAAR. Het bestuur van de afdeeling Alkmaar van „Het Witte Kruis" bericht de leden dat de contributiekaarten 1938 dezer dagen worden aangeboden. By contante betaling der contributiekaart zijn bij de kwitantie- loopers bonboekjes verkrijgbaar voor een abonnement van 10 baden in het badhuis „Witte Kruis" aan. het Kweerenpad, tegen een reductie van 10 pet. op den prijs. Het bestuur doet een beroep op alle leden om van deze gelegenheid gebruik te maken en wekt hen op het Badhuis van „Het Witte Kruis" te bezoeken. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Film: „De aarde zingt", met inleiding en explicatie van den heer J. W. B. v. d. Stigchel. De heer v. d. Stigchel schrijft ons: Tsjechoslowakije, het land, dat na den wereldoorlog in 1918 zijn vrijheid herkreeg en dat in de laatste jaren een zoo beteeke- nende rol in de politiek van Centraal-Europa speelt, is voor vele Nederlanders practisch een onbekend gebied. Bij velen onzer heerscht de voorstelling van een klein land, dat door zyn langgerek- ten vorm als het ware gedrukt ligt tusschen de groote centrale rijken. Eerlijk' moet ik bekennen, dat het met mij evenzoo was ge steld, toen ik het plan ging maken om dit gebied, dat men wel den tuin van Europa noemt, wat nader te gaan bekijken. Toen kwam ik al gauw tot de ontstellende ont dekking, dat weliswaar de Noord-Zuid-as ongeveer gelijk is aan die van ons land, maar dat de Oost-West-lengte ruim 800 K.M. bedraagt en dus gelijk is aan den af stand van Calais tot de Pyreneeën. Eerst toen ik bij de samenstelling van mijn rondreisbiljet tot de ontstellende ont dekking kwam, dat ik voor het volbrengen van mijn reisplan een traject van totaal 2300 K.M. spoorreis zou hebben af te legr gen, begon ik met eenigen eerbied de af metingen van dit land te beschouwen en kreeg ik ook eenig begrip van de enorme maatschappelijke en geestelijke spanningen, die er in een land moeten heerschen, waar West- en Oost-Europeesche beschaving aan elkaar grenzen. Dit is het juist wat bij het doortrekken van het land wel den diepsten indruk op mij heeft gemaakt. Komend vanuit het Westen der Republiek, vanuit de wereldstad Praag met zijn onuitsprekelijken rijkdom aan mo numenten eener oude cultuur naast groot- sche producten eener moderne bouwkunst, trekt men door een gebied met een moderne grootindustrie naar Slowakije. Steeds ster ker wordt het rustieke karakter van het land. De Slavische bevolking met haar schil derachtige kleederdrachten, haar sterk ge voel voor kleuren en ornamentale versiering der woningen. Muziek en dans hebben reeds het karakter van den Czardas en het vurige Hongaarsche bloed. Het wondere gebied der Lage Tatra met zijn Karstgebergten, waarin het kalkgeberg- te druipsteengrotten, dolinen en diepe rots holen, bekleed met fantastische ijswanden, is veel minder bekend en bezocht dan de Hooge Tatra, en toch het ip vele malen be langwekkender. Hier was het dat ik voor de eerste maal van mijn leven een verschijnsel zag, dat ik alleen kende uit de beschrijving in een natuurkundig leerboek, „De intermit- teerende bron", een bron, die, met constante onderbrekingen van enkele uren, slechts gedurende korten tijd water geeft. Moderne verkeersmiddelen en het be langrijke en nuttige beschavingswerk der huidige regeering zullen echter spoedig deze menschen uit hun afzondering verlossen, waarbij echter veel schoons aan oude ge woonten en kleederdrachten zal verloren gaan. Gelukkig is het daarom, dat veel van het leven van dit wondere volk is vastge legd op de film. Nog draagt het jonge meis je dezelfde flatteuse kleeding van kleurig kant en borduurwerk, maar de karakteris tieke hooge laarzen, met het mooie stiksel van gouddraad, worden reeds veelvuldig vervangen door de goedkoopere producten der Bat'a fabrieken. Doch in het hart van het land vinden we op feestdagen nog de schoone oude dracht en klinkt nog het in drukwekkende Slavische lied, zooals de film zal laten zien en hooren. VOLKSZANGAVOND. Maandag a.s. zal er in de dancing van de schouwburg „Harmonie" weer lustig op los gezongen worden. Wie zingen wil zingen is immers leven verzuime dezen avond niet. Het zal weer een echte Volkszangavond zijn, een avond van veel en prettig zingen. Een ieder behoort te weten wat Volks zang wil, n.1.: Ons volk weder te doen kennen en zingen het eigen Nederlandsch lied, hetgeen niet te veel onder ieders aandacht gebracht kan worden. De leider Sixma is met de beste voor nemens bezield en hij zal zijn schare ongetwijfeld weer op een enthousiaste wijze laten zingen. Om de volks-zangeressen en zangers gelegenheid te geven even op adem te ko men, zal mevr. Smitv. d. Wal, van Noordscharwoude een paar prachtige ver zen declameeren, die niet zullen nalaten grooten indruk te wekken, mede door haar warme altstem. In Alkmaar zijn zeer vele zangliefheb bers, dat is bekend, laten zij dit nu eens op dezen avond demonstratief toonen. Indien het Maandag de nationale feest dag is, wordt de bijeenkomst uitgesteld tot nadere aankondiging. DE RUITERTJES VAN DEN WAAGTOREN. Een spel met zang en dans, opgevoerd door de rA. speel- tuinvereeniging St. Agnes. Het was voor een volle neen, stamp volle zaal van 't Gulden Vlies, dat de heer G. van Slingerland gisteravond een openingswoord sprak ter inleiding van dit zangspel. Hij wees daarbij op het goede en nuttige doel der vereeniging: spel in den zomer in de vrije natuur door de kinderen, maar knoopte daaraan vast, dat tot dit doel ook behoort om in de wintermaanden een weinig ontspanning te bieden, niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de leden en belangstellenden in het speeltuinwerk. Hij bracht dank aan allen, die daartoe heb ben willen meewerken, van wie hy aller eerst met name noemde broeder Theofile als de schrijver van het stuk en broeder Gomarus, die het heeft getoonzet; verder memoreerde hij dankbaar het werk o.a. van mej. Aarnouts, onder wier leiding de dansjes werden ingestudeerd en den heer Pedroli, die de regie van het spel op zich nam. Aan het slot van zijn inleidend woord wenschte de heer van Slingerland allen een prettigen avond en wy mogen wel zeggen, te oordeelen naar het applaus na elke scène en den gullen lach, die voortdurend op* klónk, dat men inderdaad heeft genoten. En dat is ook eigenlijk geen wonder met een stuk als deze „Ruitertjes", dat zoo echt voor kinderen is geschreven en dus ook door de executanten geheel kon worden begrepen, wat natuurlijk aan de wijze van zeggen der rollen zeer ten goede kwam. Daarbij komt, dat er gespeeld werd in goed verzorgde costuums en dat de décors al héél mooi waren wij wijzen voornamelijk op het mooie Waaggebouw! En dan die vaak zoo rake opmerkingen b.v. op de ge woonte van talloos velen om papieren en schillen e.d. op straat te werpen inplaats van in de talrijk voorkomende daarvoor bestemde bakken; voorts op hetgeen er ge zegd werd van de Groote kerk, het Ver- dronkenoord, de kaasmarkt, enz. hoe juist werden hiermee niet vele dingen ge zegd, waarin met goeden wil wel wat te verbeteren zou zijn. De muziek bij het stuk is eenvoudig, zoo als het spel zelve: alles eenstemmig kinder koor, uitgezonderd een enkel solo-party tje. De inhoud van het stuk? Och, wij hebben het reeds gezegd: heel eenvoudig en kinder lijk! Alkmaar eert zijn helden niet, die de stad tot bloei brachten. Die grove ondankbaar heid uit zich o.a. in de miskenning vaft den ouden klaroenblazer, die in een vergeten hoekje van het museum is weggeborgen Pierrot, een vreemdeling, overal en nergens thuis, is hier verontwaardigd over en zet de ruitertjes aan tot een solidariteitsstaking. Dan komt Alkmaar in last. De kaasmarkt vervalt, vreemdelingen blijven weg en de eens bloeiende kaasstad dreigt een concur rente van de doode Zuiderzee-steden te worden. De droefheid der kinderen hierover vermurwt Pierrot en op zyn verzoek be sluiten de Waagtorenridders hun steekspel weer te hervatten. Alkmaar is gered en een juichende kinderschaar viert de opleving feestelijk op het Waagplein. Het geheel heeft de talrijke aanwezigen yzonder voldaan, de lach was „niet van de lucht en na elk tafreel werd er hartelijk geapplaudisseerd. De jeugdige spelers en speelsters, gesteund door eenige grooteren, hebben getoond met ernst te hebben gestu deerd onder uitstekende leiding. EEN DOCUMENTAIRE FILM OVER SURINAME. De heer J. Tolud Jr. is geen man, die door Alkmaar s straten wandelt zonder dat men hem opmerkt. Hij is een rasechte Surinamer, was als onderwijzer in zijn geboorteland werkzaam en verblijft nu reads jarenlang in Holland, waar hij op diverse scholen over land en volk van Suriname vertelt. Het is verrassend te zien hoe de heer Tolud in geestdrift geraakt als hij over zijn wondermooi vaderland spreekt. Dan schitteren zijn zwarte oogen en laat hij zyn prachtig gebit zien, telkens wanneer een of andere prettige gedachte hem doet glimlachen. Deze Surinamer heeft een reis naar Paramaribo gemaakt om van daaruit land en volk op zijn camera vast te leggen en het geheel k een pracht film geworden waarin naast het wonderschoone land- Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Zondag tot en met Woensdag hoofdnummer Een vrouw kwam (rom.), hoofdrollen Mireille Balin en Jean Gabin. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Broadway-melody 1938 (showfilm), hoofd rollen Robert Taylor, Eleanor Powell e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Gravin Alexandra (rom.), hoofdrollen Mariene Die- trich en Robert Donat. Toegang boven 18 jaar. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De charge van de lichte brigade (sens.), hoofd rollen Erroll Flynn en Olivia de Havilland. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 22 Januari. In de Harmonie, uitvoering gymnastiek- vereeniging Turnlust. Maandag 24 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, volkszang avond, declamatie. Dinsdag 25 Januari. 8 uur, gebouw Heul 3, vergadering Vereen. Zorg voor de leerl. en oud-leerl. school voor B. L. O. Minimum slijtage schap het leven der Surinaamsche volks stammen van Crealon en andere kleur lingen wordt weergegeven. Woensdagavond 26 Januari om 8.15 uur zal de heer Tolud zijn film in de bovenzaal de bioscoopzaal van de Handels school aan de Doelenstraat vertoonen en zij is tegen een klein entree toegankelijk voor bezoekers van eiken leeftijd. Wij verwachten, dat de voorstelling niet alleen zal bezocht woyden dofr hen, die in 't nog zoo onbekend gebied van ons vaderland belar.g stellen, maar ook door vele leerlin gen van scholen, die iets meer over land en volk van Suriname willen weten. De heer Tolud zal by dezen film welker vertooning ongeveer anderhalf uur duurt een korte inleiding houden. Elders in dit nummer vindt men nadere bijzonderheden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 23 Januari is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zyn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk. SCHOORL, 10 uur, ds. Boeke. GROET, zie Schoorl. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. van der Kam (bevestiging kerkeraadsleden). (Ongecorrigeerd.) Aangetrokken door het fraaie weder hebben de koningin en de prinses he denochtend een wandeling in den paleis tuin gemaakt. Niet voor het prinselijk paar. De particuliere secretaris van Z. K. H. prins Bernhard, jhr. mr. C. Dedel, verzoekt ons, zeer nadrukkelijk tegen te spreken het bericht, dat hy in op dracht van prins Bernhard het terrein de „schuur van Bothol" in den Vinke- veenschen polder geheel of gedeeltelijk zou hebben aangekocht. Wel heeft jhr. Dedel voor zichzelf bedoelde gronden als jachtterrein ge kocht. Van verbouwing van de schuur is geen sprake, laat staan, dat het juist zou zyn, dat het in de bedoeling zou liggen hier een zomerhuisje voor het prinselijk paar in te richten. DE PRINS RIJDT UIT. Prins Bernhard is hedenochtend om on geveer half elf vanuit Soestdijk uitgereden in de grijze open auto. De prins, die verge zeld was van zijn chauffeur, maakte een rit in de omgeving van Baarn en Soest. DR. H. COLIJN OP DE R.A.I. Vanochtend te half elf heeft de minister president, dr. H. Colijn, een n iet-officieel bezoek gebracht aan de automobieltentoon stelling in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. LIJK AAN BLOEMENDAALSCHE STRAND AANGESPOELD. Aan het Bloemendaalsehe strand is. het lijk van een man aangespoeld, dat reeds in staat van ontbinding verkeerde. Uit de nog aanwezige papieren bleek, dat het een in woner van Breskens geweest moest zijn. Na informatie aldaar door de Bloemendaal sehe politie, bleek begin December iemand in deze plaats verdronken, van wie het signalement overeenkomst vertoont met het aangespoelde lijk. De familie van den onge lukkige, zekeren J. J., is op de hoogte ge bracht. De brigadecommandant der rijks- veldwacht alhier, de heer P. Korver, zal 28 Januari a.s. den dag herdenken, dat hij voor 25 jaren bij dat korps in dienst trad. Het gaat goed met dezen dienst. Het aantal deelnemers heeft reeds aan de verwachting voldaan. Wij vernemen, dat binnenkort scherper zal worden gelet op het werpen van vuil nis op verboden plaatsen. Derhalve worden de burgers, die zich niet aansloten, opgewekt, zich alsnog voor deelname aan dezen dienst op te geven. De vrijwillige brandweer. Een flink aantal personen heeft zich reed^ voor het vormen van een vrijwillig corps opgegeven, zoodat de plannen van B. en W. vasteren vorm verkrijgen. Wie zich nog wil aansluiten, kan zich opgeven bij een der brandmeesters of ten gemeentehuize. Zilveren jubileum van het fanfare corps. Donderdagavond werd met grooten luister het vyf-en-twintig jarig bestaan ge vierd van het fanfarecorps Eensgezindheid te Egmondbinnen. Niet minder dan drie jubilarissen hadden een hulde in ontvangst te nemen, te weten: 1. de heer J. Verheggen, die 25 jaar als voorzitter steeds zich met grooten ijver aan die taak heeft gegeven en zeker wel een van de grootste stuwkrachten van genoemde vereeniging mag genoemd worden; 2. de heer P. Kuijs, van Castricum, die na 25 jaar volhardend werken als directeur de vereeniging Eensgezindheid tot een heel goed korps heeft weten op te werken; 3. de heer M. Kool, die met groote ge trouwheid en stiptheid de functies van se cretaris-penningmeester bekleedde. Om half acht was de zaal van de wed. Swart geheel gevuld met genoodigden en belangstellenden. O.a. was daar het gemeen tebestuur w.o. ook het dagelyksch be stuur van Egmond. Verder waren er o.a. de besturen van verschillende muziekver- eenigingen uit den omtrek, waaronder die van Egmond aan den Hoef (Lamoraal van Egmont), het bestuur van het jeugdkamp Vredesteijn te Egmond-Binnen, het oestuur van de tooneelver. Vriendenschaar te Eg mond-Binnen en o.a. de heer de Wit, oud- onderwijzer van Egmond-Binnen, die vyf en twintig jaar geleden tot de kranige op richters van Eensgezindheid behoorde. Geopend werd met eenige pittige muziek van de muziekband van Van Norde. Daarna nam de voorzitter, de heer J. Ver heggen, het woord. Hij heette allen welkom en bedankte alle aanwezigen voor de groote opkomst. Hierna gaf het in beste feeststemming verkeerende korps Eensgezindheid drie nummers ten beste. Het eerste nummer was een vlotte marsch, gecomponeerd door den directeur zelf. Na afloop van dit muzikale program nam de eere-voorzitter het woord om de officleele feestrede uit te spreken. In pakkender stijl werden de up and downs van de vereeniging gememoreerd. Onder de rede door werd met passende woorden een keurige bloemen mand, in de kleuren van het gemeentewa pen, aan het korps aangeboden. Vervoleens bood de eere-voorzitter aan den heer J. Ver heggen, namens de leden der vereeniging, een prachtige leesschemerlamp aan. Daarna werd aan den directeur, den heer P. Kuijs, een haardfauteuil, benevens een foto van het jubileerende korps aangeboden, waarbij de jubilaris tevens een doos met 100 Spaan- sche rieten in ontvangst had te nemen. Di recteur Kuys heeft de gewoonte in het vuur van het spel tijdens het dirigeeren nog al eens zyn dirigeerstok te breken en om toch nimmer zonder dirigeerstok te moeten zit ten werd hem het laatstgenoemde aangebo den. Tenslotte bood de eere-voorzitter aan den derden jubilaris twee leunstoelen aan. De feestredenaar las de vele ingekomen gelukwenschen voor. Met een krachtig woord tot opwekking werd de rede besloten. Na de feestrede kregen vele sprekers de gelegenheid het woord te voeren; we noe men o.a. den voorzitter van St. Caecilia van Heiloo, die tevens een keurige bloemen mand aan Eensgezindheid aanbood. De heer van Elven sprak een kort woord namens de tooneelvereeniging Vrienden schaar te Egmond-Binnen, vervolgens weL houder de Waard en de heer W. Wester, di recteur van de „Lamoraal van Egmont"'van Egmond aan den Hoef. Drie jongelui boden het korps namens de gemeentenarenbH monde van den heer G. Klaver een en- velop met inhoud aan. Onnoodig te vermelden, dat de echtgenoo- ten van de drie jubilarissen ook in de vreug. de werden betrokken. Met eenigr pnsseade woorden werden aan hen keurige bloen^ aangeboden, terwijl de echtgenoote van den. eere-voorzitter, mevr. Bos, een bloemen- mand werd aangeboden. Na deze festiviteiten trad het duo Norde- man-Smal op. Met goeden humor wist het duo de zaal geruimen tijd aangenaam bezig te houden. Hierna trad de eere-voorzitter weder op en hield een geestige feestrede op rijm, die veel bijval oogstte. Het program werd in vlot tempo afgewik keld. Aan den organisator komt zeker een woord van lof toe. De heer^Kuijs, dankte voor de hem ge brachte hulde. Hij prees Eensgezindheid als het prettigste korps, dat hij onder zijn lei ding heeft en hoopte dat de samenwerking steeds prachtig zal mogen blijven. Het tweede gedeelte van het muzikale program, gespeeld door het jubileerende korps, oogstte een groot applaus. Het derde en laatste nummer daarvan was gecompo neerd door den heer Theo Verheggen, zoon van den voorzitter van Eensgezindheid, or ganist van de kathedraal te Thurles in Ier land, en professor in de kerkmuziek aan het St. Patrick College. Na een dankwoord van den voorzitter werd het Wilhelmus gespeeld, dat staande door allen werd medegezongen. Een gezellig samenzijn en een geanimeerd bal besloten dezen prachtigen avond. 110 NED. INSTITUUT ACCOUNTANTS ILEEKERSKADC 4 ALKMAAR BELASTINGZAKEN van Zaterdag 22 Januari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. 100U/H 30V, Vorige koert STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned -lodië 1937 5# Lluitschl. 30 m verkL BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank162l/a Handel Mij Cert 250 150 Koloniale Bank136 Ned Ind Handelsbank MO INDUSTR OND B1NNENL. Aig Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-L Nederl Ford Philips Gloeit. Gcm Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur170'/a Ned Ind Suiker Unie 13-»l/« Vereen Vorstenlanden 81'/. MIJNBOUW Aig Explor Mij.. 83*/e Rediang Lebong 169 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 354 Kon Petr.305'/g Perlak 85»/, Phillips Oil291 Shell Union12'/, Tide Water 11*/» RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. 41'/, 94 V, 279'/, 31 157'/, 39'/, «24-rif «6-/is VU 27»/* 29'/, H'/s 6% 44*/» 48/« 455 224'/, 151% 144% 14 Va 109'/» 131»/, 121»/s Deli Batavia Oude Deli Senembah 298 AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw Cert.. Union Pynfic Canadian Pac §Noteering per 50. tExclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden. 1.79 8.97 72.27 5.95 30.33 41.46 40.02# 46.27# 45.02# 245 laatste k. 2.30-45 98*/, 30»/» 162 157 135»/, 139»/, 4 l%-»/4 94% 279'/, 314-'/, 159»/,- 38 23»/,-'/, 44'/s U/u 26»/W 27-Sfc 42%*% 4*/il 452j.3i 168 138 81 83% 169 355 365»/,-6 86 78'/, 12 !-'%• II*1/» 2221-3* 149 1 »0>/« 144Vs 1'OVi 3»/»-'/. 131 120'/, 242 300 298% 29»/, 14'/s 9'/, 60'/, 5 x) ex-coupo» 28"/ Hjf-Vm 9 57» New-York 1.79# Londen 8.97 Berlijn 72.29 Parijs 5.94 Brussel (Belga) 30.34 Zilrich 41.46 Kopenhagen 40.05 Stockholm 46.25 Oslo 45.07# Italië 9.47#

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2