SPORT EN WEDSTRIJDEN. fBuitmland Jnoeionden Stukken JCunst en Wetenschap Belangrijke wedstrijd op den inhaaldag. tweede blad. Een sportieve koningin. Het koningshuwelijk in Egypte. Nieuws in 't kort. buurtvereeniging t. o. g. Lastige uitwedstrijd voor Heracles. Om de onderste plaats te ontgaan. Alcmaria-Kennemers.. O. S. V. krijgt een kans. 3 maatschappelijk hulpbetoon opgelicht. Een jaar gevangenisstraf geëischt Vnor de Rotterdamsche rechtbank had zich gistermiddag te verantwoorden de 58- jarige havenarbeider W. L wonende te Rotterdam, verdacht van ophchtmg. „ij had gedurende zes achtereenvolgende iaren maatschappelijk hulpbetoon te Rotter dam voor niet minder dan 5400 opgelicht. Dit was mogelijk doordat hij gedurende dien tijd per week ongeveer 50 van zijn wer kende kinderen ontving, terwijl hij opgaf geen inkomsten te hebben en zoodoende nog 15.75 steun per week kreeg. De officier van justitie kwalificeerde het ten laste gelegde als een ernstig geval van steunfraude. Hij had geen valschheid in ge schrifte ten laste willen leggen, omdat ver dachte de steunformulieren niet zelf had ingevuld, doch dit door zijn vrouw was ge schied. Daarom meende hij het misdrijf met oplichting te moeten betitelen. Tenslotte eischte hij een gevangenisstraf van een jaar. MEINEED DOOR POLITIE AGENT. In hooger beroep heeft voor het Bossche gerechtshof terecht gestaan een agent van politie uit Oosterhout, die door de recht bank te Breda veroordeeld was tot acht maanden gevangenisstraf terzake van het feit, dat hij te Breda op 11 Juli 1937 op de openbare strafzitting van het kantongerecht een meineedige verklaring had afgelegd, als getuige in een strafzaak. De marechaussee had proces-verbaal tegen een weduwe opge maakt, omdat er in haar café na sluitings tijd gasten aanwezig waren geweest. Verd had verklaard, dat hij voor de komst van de rijkspolitie de vrouw een mondelinge ver gunning had gegeven tot verlenging van het sluitingsuur en om kwart voor één 's nachts een schriftelijke. Ter terechtzitting van het Hof handhaaf de verdachte zijn verklaringen. Hij zeide on schuldig te zijn aan meineed. Nadat eenige getuigen waren gehoord eischte de advocaat-generaal, mr. Massink, die opmerkte, dat er een diepgaand onder zoek was ingesteld, bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. E. van Zinnieq Berg. mann, pleitte vrijspraak subsidiair clemen tie. Arrest 5 Februari. MISHANDELING DOOR POLITIE AGENT, 25 boete tegen hem geëischt. Gisteren nam een 29-jarige agent van politie in uniform in het verdachtebankje plaats, om zich voor der Vierde Kamer der arrondissementsrechtbank te Amsterdam te verantwoorden wegens mishandeling. Op 13 Juli van het vorig jaar stond de agent naast den verkeersagent op den hoek van de Nassaukade en de Clercqstraat. Op een gegeven oogenblik meende hij te moe ten optreden tegen een wielrijder, die naar zijn oordeel over de stopstreep was ge reden. Hij greep den wielrijder bij het stuur en gelastte hem op het trottoir te komen Er ontspon zich tusschen agent en burger een discussie, waar het publiek zich al spoe dig mee bemoeide. Een voorbijganger voegde den verbali sant toe: „Wanneer je zóó iemand aanhoudt, beeft hij alle kans een „doodval" te maken". „Dat zou dan z'n eigen schuld zijn", meende agent van zijn kant. De burger liep tenslotte door, doch de agent ging hem enkele oogenblikken later na. Thans was den agent ten laste gelegd, dat hij den burger beentje heeft gelicht, waar door deze viel, waarna hij hem een trap gaf, toen hij reeds op den 'grond lag. De jeugdige agent ontkende, hü hand haafde zijn verklaring, zooals hij die voor den rechtercommissaris had afgelegd. Vol gens verdachte zcu de burger gestruikeld zijn en daar hij vlak achter hem aanliep, zou hij hem per ongeluk getrapt hebben. Heel anders" klonk het verhaal van den mishandelden burger. „Die agent begon met een wielrijder op een uiterst gevaarlijke manier tot staan te brengen. Ik heb hem gezegd, dat zijn op treden veel op machtswellust leek. De agent gelastte me direct door te loopen, aan welk bevel ik gevolg gaf, ofschoon dat in ver band met het verkeer gevaarlijk was. Plotseling liet de agent mij struikelen en gaf me tenslotte nog een trap toe." Verdachte: Hij schold me uit voor machts wellusteling, het is niet bij me opgekomen om hem te laten vallen. Aan den overkant van de straat stond hij me uit te lachen en daarom ging ik hem achterna. De getuigenverklaringen lieten aan dui delijkheid echter niets te wenschen over. Een man, die het geheele relletje had bijge woond, zeide, dat hij zich buitengewoon ge- ergerd had over het feit, dat de agent den burger, dien hij had laten vallen, nog een trap gaf, toen hij op den grond lag. Boven dien had hij het vreemd gevonden, dat de agent iemand 'achterna liep, liet vallen en toen weer kalm liet gaan. Pres.: Waarom hebt u geen proces-ver- baal opgemaakt of hem naar het bureau gebracht? Verd.: Toen hij opstond zei hij tegen me: „Ik neem dit niet van je, ik zal mijn beklag indienen bij den commissarisIk heb toen gezegd: „Je doet maar en ben wegge gaan". Pres.: Maar dat is toch geen houding, u maakt den indruk of u een leerling-agent bent, die niet over zooveel zelfbeheersching beschikt, dat u geschikt voor agent in de hoofdstad bent. Verdachte bleef er bij, dat hij onschuldig was en volgens hem waren de verklaringen van de getuigen onjuist. De verkeersagent, die bij het stopbord dienst had gedaan, was a décharge gedag vaard. De feiten zelf had hij niet gezien, hij had druk werk met het controleeren van de stoplichten, die daar pas waren aangebracht- De verdachte had geheel op eigen initiatief gehandeld en hij had geen opdracht aan verd. gegeven,om den wielrijder te verbali- seeren. Requisitoir. De officier van justitie mr. C. J. van Arkel achtte beide mishandelingen bewezen. Het 15 voor het parket geen aangename taak politiemannen te moeten vervolgen en het is teleurstellend een agent als verdachte te zien, die ontkent tegen de objectieve ver klaringen van vele betrouwbare getuigen in. De houding van dezen verdachte is hoogst eigenaardig; hij beveelt iemand door te loopen, deze loopt door en toch gaat de agent hem achterna. Hij laat hem vallen en geeft hem nog een schop toe. Maar een verbaal maakt hij niet op. Voor mij aldus spr. is het vertrou wen in dezen agent weg; wat moeten wi denken van een politieman, die stijf en stram tegen beter weten in zijn onschuld volhoudt? Ik hoop dan ook, dat ik voorloopig geen verbalen krijg opgemaakt door dezen agent. Wat zou ik moeten doen, wanneer een ver dachte zegt, dat de agent onjuistheden in zijn verbaal heeft gezet? Wegens mishandeling, tweemaal gepleegd vorderde de officier 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Wij hebben reeds gemeld, dat konin gin Farida na de huwelijksplechtigheid met haar vader naar huis terugkeerde. Ongetwijfeld zal men zich afgevraagd hebben of dat niet in tegenspraak was met een vroegere mededeeling, dat de koningin niet bij de huwelijksvoltrek king tegenwoordig was. De oplossing is eenvoudig. Bij de huwelijksvoltrekking mogen geen vrouwen aanwezig zijn en1" dus vertegen woordigde Joessoef pasja Zulficar, de vader van de bruid, zijn dochter, maar het jonge vrouwtje was meegekomen met haar vader en vertoefde in een aangrenzend vertrek, slechts door een gordijn van de trouwzaal afgescheiden. Wel had sjeik Moestafa El Ma- raghi, die het huwelijk voltrok, geprotes teerd, dat zoo toch, zooal niet de letter, dan de geest van het gebod, dat geen vrouwen oog de plechtigheid mocht gadeslaan, was geschonden, maar het bruidje liet zich niet verkoopen, zonder dat zij er bij was en zoo heeft zij in ieder geval kunnen hooren, dat haar vader den bruigom vroeg of hij haar tot vrouw wenschte en dat koning Faroek antwoordde: „Dat wil ik". Koningin Farida is een flink meisje; dat blijkt niet alleen uit bovenstaand verhaal, maar ook uit haar beoefening van allerlei takken van sport. Zij houdt vooral veel van tennis en zwemt als een Willy den Ouden. Ook chauffeert zij zelf haar autotje. Omstreeks vijf uur 's middags keerde de koningin officieel ten paleize terug. Zij droeg een diamanten tiara en halssnoer en was gekleed in een fraaie japon van zilver lamé met een langen sleep. Een sluier van Turksche kant bedekte het onderste deel van haar gelaat. Zij reed in een dichte auto. Het volk had gehoopt haar te zien in een open wagen, maar ook hier had de Sjeik Maraghi klaarblijkelijk zijn non possumus laten hooren. Naar de Times opmerkt is het aan geen twijfel onderhevig, dat het huwelijk des konings bij alle standen zeer in den smaak valt. Ondanks de geweldige drukte is de orde nergens verstoord. Alleen heeft het trammetje-wippen", waarin de jonge Egyp- tenaars zoo sterk zijn, verscheidene slacht offers gemaakt. Meer dan 200 menschen zyn naar het ziekenhuis gebracht, ten deele met zeer ernstige verwondingen. Voorts hebben aanrijdingen van auto's nog eenige honderden menschen minder ernstig ge wond. Het vuurwerk op den Nijl moet waarlijk sprookjesachtig zijn geweest; de toeschou wers waren wild van geestdrift, zegt de Ti mes. De illuminatie was zoo algemeen, dat er in Kaïro geen electrisch lampje meer te krijgen was en ook de bloemenwinkels wa ren vrijwel uitverkocht. De koning heeft zyn gemalin het groot kruis geschonken van de orde van El Kemal, de hoogste Egyptische orde voor vrouwen. Nieuwe arrestatie in Frankrijk. - De politie te Clermont Férrond (Fr.) heeft den automonteur Louis Marminat gearresteerd. Deze heeft bekend twee lichte mitrailleurs in zyn bezit te hebben gehad, waarvan hij zich enkele dagen geleden heeft ontdaan. Marminat heeft verder bekend, dat hij lid was van een organisatie tot zelfverdediging. Wederom vooraanstaand Chinees ver moord. - Terwijl hij zijn huis in de Fran- sche nederzetting betrad, is Jang Fo Joeen. een der leden van de Burgerlijke vereeni- ging te Sjanghai, door een onbekend man vermoodr. Hij werd in den rug aangevallen en met drie schoten in het hoofd gedood. Jang was een goede vriend van Lo Pe Hong, den voorzitter van genoemde ver- eeniging, die op 30 December doodelijk werd gewond. Jang is het laatste slachtoffer van de leden van den bond, welke is opgericht om met steun van de Japansche autoriteiten de gebieden rond Sjanghai te bevolken. Zij worden door vele Chineezen als verraders beschouwd, aangezien zij wel met de Japan sche autoriteiten moeten samenwerken. Verdacht van kannibalisme. - Naar Reuter uit Bombay meldt, verdenkt men wilde stammen in de bosschen van Sir- moor, een inlandschen staat in de Punjab, van kannibalisme. Uit het dorp Gunpur waren kort na elkaar vier kinderen ver dwenen en later vond men vier menschen- schedels, waarvan men meende te mogen veronderstellen, dat zij van de vermiste kinderen waren. Thans is de politie van Gunpur versterkt. De stammen, die men van kannibalisme verdenkt, zijn tot dusver voor alle pogin gen tot beschaving ontoegankelijk geble ken. Het zijn holbewoners, die zich over dag schuil houden en 's nachts op roof uitgaan. Aangevallen door een wild zwijn. - In het stadje Condé sur 1'Escaut in Frank rijk heeft zich een afschuwelijk drama af gespeeld. Het was 7 uur 's avonds en de straten waren nagenoeg uitgestorven, toen zich in de hoofdstraat nog de brievenbestel ler bevond, in gesprek met een jong meisje. Ineens sprong uit de duisternis een enorm gevaarte naar voren en voor men er zich rekenschap van kon geven, wat er gebeur de, werden de twee menschen tegen den grond geslagen. De geheimzinnige gedaante rende enkele meters weg, kwam toen terug en stortte zich weer op de beide slacht offers, die kermend en zwaargewond op den grond lagen. Uit alle huizen schoot men op de alarmkreten ter hulp en men constateer de, dat het een enorm wild zwijn was uit de naburige bosschen, dat zijn drieste intocht had gedaan in het kleine stadje. Beide slachtoffers waren er jammerlijk aan toe, want het ondier stiet zijn zware slagtanden ir. het lichaam van de ongelukkigen. Toen men te hulp schoot, vluchtte het ondier weer terug naar de bosschen en een groote klopjacht is begonnen om het dier onscha delijk te maken. De smokkelarij aan de Belgisch- Nederlandsche grens. - Als gevolg van de mond- en klauwzeerepidemie is aan het klandestiene veevervoer over de Neder- landsch-Belgische grens nagenoeg een einde gekomen, doch in de plaats daarvan hebben de beroepssmokkelaars zich geworpen op den sluikhandel in petroleum, koffie, suiker en kleedingstukken, die in groote hoeveel heden op klandestiene wijze van België naar Nederland of omgekeerd worden ver voerd. SedeTt eenigen tijd was bij de grensposten te Moerbeke, Wachtebeke en overslag het vermoeden gerezen, dat met een luxe auto groote hoeveelheden goederen uit Neder land op frauduleuze wijze België binnen werden gebracht. Gisternacht slaagde deze wagen erin, de op den weg opgestelde ver sperringen te passeeren. De dienstdoende douanebeambten losten daarop verscheidene schoten op den auto, waarop de bestuurder het veiliger vond, den wagen in de steek te laten en op de vlucht te gaan. De auto, die daarop in beslag genomen werd, bleek een groote hoeveelheid koffie te bevatten. Arbeiders in riool verdwenen. - Gister avond zijn te Parijs wee arbeiders, die aan het werk waren bij den toegang van de groote rioleering van Clichy, op den hoek van de Avenue Clichy en de Rue Brochant, in deze rioleering verdwenen. Men veron derstelt, dat zij door den zeer krachtigen stroom zijn meegesleurd. Tot dusverre is ieder zoeken zonder resultaat gebleven. Trein tot ontsporing gebracht. - Nabij het station La Constancia, tusschen Guada- lajara en Irapuato in Mexico, zijn Donder dag de locomotief en elf wagons van een goederentrein ontspoord. De machinist, de stoker en verscheidene treinbeambten kwa men bij dit ongeluk om het leven. Het onderzoek heeft aan het licht ge licht, dat de wissels op het traject door tot nu toe onbekende" misdadigers beschadigd waren. Men vermoedt, dat de aanslag bedoeld was tegen den sneltrein, die hetzelfde traject volgt. Het inciden met den prins Von Hohen- berg. - Het door prins Ernst von Hohen- berg, die een uithangbord van de rijks- spoorwegen te Weenen, waarop een haken kruis was geschilderd, had vernield, ver oorzaakte incident, is bijgelegd. De Oostenrijksche regeering heeft de Duitsche legatie te Weenen haar veront schuldigingen aangeboden. Terechtstellingen in Berlijn. - Van morgen zijn Gerhard Diehl en Felix Bobek, die wegens voorbereiding tot hoogverraad en landverraad door het volksgerechtshof ter dood waren veroordeeld, terechtgesteld. Verder is de wegens landverraad ter dood veroordeelde Arthur Peschke terechtgesteld Geachte Redacteur! Zaterdag 15 Januari was er een feest avond van T. O. G. in de Harmonie. Na deze opvoering vond een verloting plaats van verschillende voorwerpen, waaronder ook een ameublement, geleverd door den heer Lust. De loten werden verkocht voor 3 a 25 ct. Ik was daar in de meening, dat alle loten verkocht waren, hetgeen niet zoo was. No. 348 werd afgeroepen, maar was niet in de zaal bekend. 348 was de hoofdprijs. De 31 loten, die overgebleven waren, moesten worden verkocht, hetgeen zeer snel ging. Ik zelf kocht ook een nummer. Mochten deze loten echter verkocht worden? Den heer Mosterd riep no. 348. Ik was de persoon van het no. 348, waarop ik „ja" zei, waarop de heer Lust antwoordde: „Stop, er moet een nummer getrokken worden". Dus ik stond er naast. Is dit redelijk? Ik wilde den heer Mosterd er over spreken, toen één van de bestuursleden op ons afkwam en tegen mij zeide: „Och, gaat U maar, want we praten er niet eens meer over". Mag hier echter over gesproken worden? Zou het bstuur daarom zoo goed willen zijn, wan neer er weer een verloting plaats vindt, redelijk en goed te bespreken, voor men er mee begint, want dit is toch geen reclame voor T. O. G. U dankend voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, A. S. [Wij hebben ons, in verband hiermede, tot het bestuur van T. O. G. gwend. Dit heeft ons medegedeeld, dat inzender een onjuiste voorstelling van zaken geeft. In totaal waren 999 loten a 3 voor 25 ct. verkrijgbaar gesteld. Hiervan bleven 93 on verkocht. Toen de trekking plaats had, viel de hoofdprijs op een onverkocht lot en was dus de vereeniging winnares van de hoofd prijs. Het bestuur vond dit niet gewenscht en besloot alsnog tot verkoop van de over gebleven loten en tot het opnieuw verloten van den hoofdprijs. Deovergebleven loten waren in een minimum van tijd verkocht en inzender kocht het lot, waarop aanvankelijk de hoofd prijs was gevallen, die bij de tweede trek king op een ander nummer viel. Het bestuur verdient dus geen enkelen blaam, doch integendeel een woord van lof voor de loyale houding tegenover de koopers van loten. Red. Alkm. Crt.] Blijde geboorte en 40-jarig regeerings- jubileum van H. M. de Koningin. Bij den uitgever C. A. Westera Bz. te Nijverdal is verschenen een bundeltje met 8 liederen, waarvan 4 liederen voor de blijde geboorte en 4 liederen voor het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Het zijn mooie liederen van Jo v. d. Stap met 5 composities van H. W. de Wolff, terwijl de overige 3 liederen op be kende wijzen kunnen worden, gezongen. Zeer geschikt voor uitdeeling op scho len, vrouwen- en kinderkoren. Voetbal. Het moge dan morgen slechts een inhaaldag zijn, een feit is het, dat het programma zeer belangrijke ontmoe tingen bevat, zoowel wat de bovenste als wat de onderste plaats betreft. De eerste klassers komen bijna allen in het geweer; alleen af deeling II heeft volledige rust, terwijl in afdeeling I één wedstrijd minder dan 't maximum gespeeld wordt. De onderste plaats! Met de gedachte „de onderste plaats" zul len Excelsior en V. S. V. elkaar morgen in Rotterdam bestrijden. De gaotheeren zijn waarschijnlijk iets zwakker, maar hebben het voordeel van eigen veld en bovendien hebben zij de vorige week een goede pres tatie geleverd tegen A. D. O. Mogelijk, dat Excelsior dus wint. Waar door het gedrang in de onderste regionen nog grooter zou worden, temeer waar niet valt aan te nemen, dat Sparta van R. F. C. zal weten te winnen. Weliswaar is dat een plaatselijke ont moeting, maar normaal gesproken, moet de productieve R. F C.-voorhoede den door slag kunnen geven. Ajax moet nog even oppassen, want wed strijden in den Haag zijn steeds zeer lastig voor de Amsterdamsche clubs. A. D. O., dat als gastvrouwe optreedt, zal het Ajax in elk geval zeer lastig maken en mogelijk een gelijk soel bevechten. Maar V. U. C. kan haar plicht doen t. o. v. Ajax, door D. W. S. te kloppen. Natuurlijk is D. W. S. sterker, veel sterker zelfs, maar V. U. C. is dit jaar een lastige tegenstan der, die in staat is voor verrassingen te zorgen. Heracles, pas op! In het Oosten heeft Heracles ver-weg de beste papieren. Maar er staan nog een paar zeer lastige wedstrijden op haar program ma en een er van wordt morgen gespeeld: Heracles moet nl. naar A. G. O. V. V„ dat thuis tot alles in staat is. De Almeloërs hebben weliswaar een beter team, maar als de spelers even verslappen, wint A. G. O. V. V. Ook Go ahead gaat een belangrijken wedstrijd tegemoet. Ze moet naar Wage- ningen, dat thuis een serie groote over winningen heeft behaald. Halle moet al zeer goed óp dreef zijn, wil zijn club niet me! lege handen naar huis gaan. Enschedé wint thuis natuurlijk van Hengelo, terwijl Tubantia op eigen veld on getwijfeld de beste kansen heeft tegen N. E. C. Rest dan nog de ontmoeting in Zwolle tusschen P. E. C. en Z. A. C. Vooral eerst genoemde club heeft een moeilijk seizoen en de puntjes heeft ze brood-noodig. Maar als Z. A. C. zou verliezen, zou ook deze club in ernstig gevaar komen. Het is een wedstrijd, waarvan de uitslag totaal niet te voorspellen is. Leiders kunnen winnen. In het Zuiden kunnen de leiders winnen. P. S. V. speelt thuis tegen het zwakke Wil lem II en zal wel niet veel moeite hebben met deze tegenstanders, terwijl N. A. C. naar Noad moet en ook sterk genoeg is, om beide punten mee te nemen naar eigen home. M. V. V., dat op eigen veld zeer gevaarlijk is, krijgt een goeden kans, om van Juliana te winnen en hetzelfde is het geval met Bleyerheide, dat Eindhoven ontvangt. Wel kan Eindhoven soms zeer sterk spelen, maar normaal gespreken moet Bleyerheide een kleine zege kunnen boeken. Roermond tenslotte zal het terreinvoor deel kunnen uitbuiten, nu ze thuis speelt tegen het niet te sterke Longa. Veendam tegen Achilles. Veendam, feitelijk de eenige concurrente van Be Quick, moet morgen op haar qui- vive zijn. Achilles komt n.L bij haar op be zoek en de Asser club is dit jaar in zoo'n goeden vorm, dat zy tot alles in staat is. Zelfs zou zy Veendam kunnen kloppen, als de kolonialen maar eventjes beneden hun gewonen vorm speelden. Wie weet, voor welke verrassing Achilles zorgt! Be Quick zal intusschen verstandig doen, door in Hoogezand H. S. C. te kloppen en het krachtsverschil is hier zoo groot, dat niemand twijfelt aan een Be Quick-zege. VelocitasG. V. A. V. wordt ongetwijfeld een zege voor de gasten, die veel sterker zijn dan de groen-witten. Heervenveen moet thuis van het zeer zwakke Hoogezand kunnen winnen en als Sneek dan nog eens Leeuwarden zou klop pen (wat werkelijk niet ondenkbaar is!), dan zou het voor Hoogezand een extra- slechte dag kunnen worden. Zoo ziet men, dat het inhaalprogramma, wat de eerste klasse betreft, zeer belang wekkend is. In de tweede klasse A trekt natuurlijk de wedstrijd Alcmariade Kennemers de meeste aandacht, vooral ook, omdat men Alcmaria in staat moet achten, de Kenne mers te kloppen. Voor dat laatste is echter heel wat noodig. Allereerst moeten de withemden eens pro- beeren, hun vorm in uitwedstrijden te even aarden. Lukt dat, dan zal het voor de Bever- wij ker club oppassen worden. Wij gelooven, dat de Alkmaarsche achter hoede en middenlinie een zware taak staat te wachten. De Kennemer-voorhoede is zeer snel en zeer schotvaardig en van alle spelers kan men op elk oogenblik schoten ver wachten. Een aanvallend Kennemer-elftal dus. En daardoor uitvallen van de Alcmaria-voor- hoede. Dat kan een interessant gevecht wor den. Als nu de Alcmaria-vleugelspelers maar goed aan het werk gezet worden en als men zich maar niet al te zeer bezondigt aan te kort spel, dan geven wij Alcmaria een minstens even groote kans op de zege als de Kennemers. Die eventueel»» zege zou Alcmaria goed te pas kunnen komen, want wat zal er ge beuren in Oostzaan, waar O. S. V. en Z. V. V. elkaar zullen bestrijden. Twee degradatie- candidaten dus. Veel krachtsverschil is er niet tusschen beide clubs, al meenen wij, dat Z. V. V. toch nog altijd iets beter speelt dan O. S. V., dat een zeer poveren indruk maakt in dit sei zoen. De Spartaan heeft eindelijk haar goeden vorm gevonden, getuige de groote zege in Enkhuizen behaald. Nu mag zy voor eigen publiek W. F. C. bestrijden en het zou ons werkelijk niet al te zeer verrassen, wanneer de Wormerveerders hun kleine kampioens kans geheel verloren zagen gaan. En West Frisia zal zeker niet kunnen winnen in Zaandam, waar Z. F. C. haar ontvangt. De Zaansche zal zich met een flinke overwinning practisch in veiligheid kunnen stellen. H. R. C. en D. W. V. hebben een vrijen dag. In de 2de klasse b. In de tweede klasse B worden drie wed strijden gespeeld, waarbij beide kampioens- candidaten in actie komen. R. C. H. gaat naar Amsterdam, waar Zeeburgia haar ontvangt. De Haarlem mers moeten absoluut winnen, willen ze hun zeer kleine kans nog behouden. Maar Zeeburgia zal een zeer gevaarlijke tegenpartij zyn, die zeker in staat is, om een gelijk spel te behalen. D. O. S. speelt ook een uitwedstrijd en wel in Amersfoort, waar H. V. C. haar ontvangt. De Utrechtsche club lijkt ons sterk genoeg, om beide puntjes te verove ren. E. D. O., dat de laatste weken zoo op dreef is, zal waarschijnlijk wel kans zien, om thuis A. F. C. te kloppen, zoodat de Amsterdamsche club nog steeds in de ge vaarlijke zone blijft! De vier overige clubs hebben een vrijen Zondag. DE DERDE KLASSERS. Helder—Zaandijk Opnieuw zal het programma verwerkt worden, dat hier veertien dagen geleden niet heeft kunnen doorgaan; waar toen echter de Alkmaarsche Boys op Texel in actie kwamen, het bedoelde treffen de revue passeerde, beteekent het inmiddels voor de rood-witte kaasmenschen een vrijen dag, waarbij ze dus de volle gelegen heid krijgen om wat uit te rusten en te vens eens gaan zien, wat de concurrenten gaan doen. De tweede grootste belagers Helder en Zaandijk zullen elkander in de noord punt ontmoeten en dat beteekent naar een van beide zijden of allebei van zelf sprekend puntenverlies. Welk resul taat nu voor de Boys het beste is?Ge wenscht is, dat de Zaankanters eenig ver lies te boeken krijgen, want zy zullen de meest hardnekkige concurrent blijken te zijn en bovendien,de Heldersche wit hemden moeten nog in Alkmaar komen, zoodat de geblokten hier het heft in han den hebben. In Zaandijk kregen de Heldernaren eer tijds een 4—2 nederlaag te slikken en we meenen dat de withemden geen revanche kunnen nemen. Mogelijk echter een pun- tendeeling. Laat ons hopen, dat hier de niet spelende Boys als lachende derde kun nen fungeeren! De Volewijckers hebben ook nog een heel klein kansje; ze krijgen morgen De-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7