TxovUtciaal Tlieuws £ucfitvaact de nieuwste constructies op de r.a.i. Posemeyer doodelijk verongelukt. gabriels wereldkampioen cadre 45/1. HEERHUGOWAARD KOEDIJK SCHOORL HEILOO ST. PANCRAS ZUIDSCHARWOUDE SCHAGERBRUG OUDKARSPEL OTERLEEK UITGEEST STOMPETOREN TWEEDE BLAD. op moeilijkheid, welke met heel veel geluk zeer byzondere wijze werd opgelost. Tot aan de Hongaarsche grens had ook Gatsonide van Athene af, met de gruwelijke we .zen i n den Balkan te kampen gehad en het lae voor de hand dat hij op den uitstekenden weg naar Boedapest er den gang lnZette Het begon met een gemiddelde van lio K.M. per uur, maar spoedig na het passee- ren van eenige dorpjes sloeg de motor af De slechte benzine, welke onderweg ver kocht wordt, getuigde van haar nadeeligen ïnv oed en een der zuigers legde het af Ge lukkig-was de groote Studebaker van de equipe van der Heyden-van Linteloo de Geer in de nabijheid, die de kleine Hillman op sleeptouw nam en naar het dichtstbijzijnde dorpje terugbracht. Spoedig was er een ga ragehouder opgetrommeld en gedrieën le verde men het knappe staaltje, om in den tijd van drie uren een nieuwen zuiger aan te brengen, met intact laten van de verze gelde onderdeelen. Hierdoor gelukte het onzen landgenooten, de controle te Boedapest nog drie kwartier vóór de opening te berei ken, zoodat zy geen strafpunten opliepen De rijders vervolgden gistermiddag om vijf uur hun tocht naar Weenen, waar zij meer dan twee uren voor de openstelling van de controle aankwamen. Wel hadden zij op de zen 270 K.M. langen weg nogal last gehad van mist, maar kort voor de aankomst te Weenen begon het te regenen, waardoor de mist verdween. Inmiddels waren ook de Palermo-rijders binnengekomen. De heer Lamberts Hurrel- brinck verklaarde, dat men in Italië niet bijzonder bij den sterrit naar Monte Carlo geïnteresseerd schijnt te zijn, althans de ontvangst was niet zóó overweldigend. De kranige rijders hadden na het 576 K.M. lange traject langs de kust, van Reggio naar Na pels, dat veelal een beproeving was, meer belangstelling verdiend. Benoorden Napels waren de wegen behoorlijk, maar in Joego slavië dienden de kuilrijke en met losse steenen bezaaide wegen zich weer aan. Niet temin werd Ljubljana op tijd gepasseerd en toen ging het op weg naar Weenen. Hier kreeg men het te kwaad met gladde wegen vooral op de Semmering pas lag veel ijs, maar toch kwamen de equipes Mutsaerts KouwenbergLamberts Hurrelbrinck en d. HoekVroom vóór opening der controle te Weenen aan. Dr. Sprenger van Eyck was achter, maar nog niet te laat. Van de 20 in Palermo gestarte equipes waren er bij de laatste controle te Ljubljana nog maar elf overgebleven. Tezamen met de Athene-rijders gaan de uit Palermo gestar ten nu op weg naar München. Ook de Tallinn-starters, Buyze-Stemerdink met Ford Junior en van der SpekKeizer met Hansa zijn reeds flink gevorderd. Na Kaunas passeerden zij Koningsbergen op tijd en daarna aanvaardden zij den 322 K.M. langen weg naar Warschau. Onze land genooten lieten zich geenszins door moei lijkheden afschrikken en na een voorspoedi- gen tocht kwamen zij zelfs vóór tijd in Po- lens hoofdstad binnen. Tegen vijf uur gister morgen vertrokken de Nederlandsche equi pes voor het langste traject op deze route, van Warschau naar Berlijn, een afstand van 560 K.M. Ook dit traject werd keurig geno men, Berlijn werd prachtig op tijd „aange daan". De Duitsche ir. Macher, die met zijn Ford de Nederlandsche equipes reeds op den heenweg naar Tallinn had vergezeld en ook op den tocht naar het zuiden steeds in de nabijheid bleef, strandde in eigen land. Kort voor de controle te Berlijn moest hij opge ven. De beide Nederlandsche equipes gingen verder op weg naar Hannover, dat zij in dén loop van vannacht hoopten te bereiken. Hedenochtend zouden zij bij de controle je Venlo weer vaderlandschen bodem betre den. De Nederlandsche equipes jkvr. van Vre denburch met Ford en Kruit-de Wit met Fiat, die uit Umea waren gestart, ontmoetten te Helsingborg de Sta vanger-rijders van Strien Schade met Ford en Polak, eveneens met Ford, allen zijn op weg naar Venlo. Helsing borg bereikten zij op tijd, Sont en de Groote Belt werden overgestoken en na Odense kwam er weer een „zeereis" over de Kleine Belt, waarna men Jutland bereikte. Hier ging het recht op Hamburg aan, waar de dames en heeren in den loop van den nacht konden worden verwacht. Vandaar zou het naar Hannover en vervolgens naar Venlo jaan! De controle te Venlo. De deelnemers aan de Sterrit naar Monte Carlo, die uit het hooge noorden vertrokken waren, zijn hedenochtend de Nederlandsch- Duitsche grens gepasseerd en by de controle te Venlo aangekomen. Het was een aardig moment, toen om streeks 6 uur als eerste equipe het Neder landsche team van Strien—Schade—BeexS aankwam. Zy hadden een zeer voorspoedige reis ge- ^Moeilijker heeft de ploeg Buy ze—Stemer- dink het gehad. Men weet dat de heeren op de heenreis zeer veel last van h - ben ondervonden; daardoor he p,.pnai- geleden. Niettemin is deze equipe evenais de eerstgenoemde nog, zonder s ra p De heer H. A. Polak verscheen met een verband om zijn hoofd. Op de heenre^ hij een infectie aan zijn keel opgeloopen, die nog niet genezen is. In Gotheng de dokter zelfs in het abces ges" 'vloei- wel de heer Polak, die alleen maar vloei baar voedsel tot zich kon nemen, dus wel zeer gehandicapt is, heeft hU °P j de afstanden zelf gestuurd. Ook deze eq heeft nog geen strafpunten. Vreeden- De dames-equipe van jkvr.v;an burch, de eerste Nederlandsche damesplioeg die op de route van Umea gestartt is, werd door de K.N.A.C. met een speciale bloeme^ hulde verwelkomd. Jkvr. vani burch, die in het noorden moeilijkheden de sneeuw heeft gehad, sprak o h gladde wegen. Maar alles was naar wensc verloopen. j.r Ook de Nederlandsche equipes van der Spek-Keizer en de Wit-Kruit zyn m goe de orde aangekomen. ,„ja«cfhe Intusschen waren ook de Amsterdamsche wagens en de buitenlandsche equipes g delijk binnengekomen. Na van Strien v g de de Fransche wagen van Le Begue en a derde arriveerde de Zweedsche mevrouw Molander, de wmnares van de vorige dames' rit. Bij de controle, die in hotel „Nationaal' werd gehouden, waren o.m. de voorzitter van de K.N.A.C., jhr. Smits van Oyen, en de voorzitter der sportcommissie, baron van der Goes van Dirxland, aanwezig. Van half tien af gingen de deelnemers op weg naar de volgende controle: Brussel. Verschillende Fransche equipes en de Duitsche ploeg van ir. Macher zijn uitgeval len. Tot de meest belangwekkende nieuwe uitvindingen op autotechnisch gebied, die thans voor de eerste maal op de Amster damsche Show verschenen zijn, behooren ongetwijfeld de nieuwe vijfcylinder ruw- olie-motor van den Hollandschen uitvinder Hulsebos en de Belgische Imperia-8 cyl. motor met continu-automatischen gang wissel, een uitvinding van de heeren Robin en van Roggen. Van beide hoogst vernuftige technische créaties zijn op de resp. stands van de Ne derlandsche en Belgische motorenfabriek modellen in werking te zien, die drommen belangstellenden trekken. Een ander novum op deze show is, dat de Dieselmotor ook op de luxe-auto in eenige gevallen toepassing heeft gevonden. In de vrachtauto-afdeeling hebben Diesel- en lagedruk-ruwoliemotoren sinds de laatste tentoonstelling nieuw terrein veroverd, ter wijl een der vrachtautotypen is uitgerust met een houtgas-generator van Franschen oorsprong. De conclusie die hieruit te trek' ken valt is, dat ar een toenemende belang' stelling bestaat voor motorbrandstoffen die buiten de benzinebelasting vallen. De bekende Duitsche coureur Rosemeyer is vanmorgen bij een record-poging op de autobaan FrankfurtDarmstadt doodelijk verongelukt. Biljarten Gisteravond is de beslissing gevaiJen in den strijd om den wereldtitel. Gabriels had nog geen enkele partij verloren, Cote daar entegen had een verliespartij geboekt tegen den Duitscher Joachim. Zou dus Cote van den Belg winnen, dan zou een barrage- partij uitmaken wie zich wereldkampioen mocht noemen. Het is inderdaad zoo geloopen. Cote won zijn party tegen Gabriels, maar in de bar ragepartij toonde de Belg zich van zijn sterkste zijde en won op overtuigende wijze, zoodat hij, na het behalen van den wereld titel in cadre 45/2 Zondag j.1. thans ook we reldkampioen cadre 45/1 is. De verliespartij tegen Joachim is den onttroonden titelhou der noodlottig geworden. Zonder de barragepartij in het algemeen klassement te verwerken, komt men tot de conclusie, dat de eerste plaats bezet wordt door Cote met een beter gemiddelde dan Gabriels. Onze landgenoot Sweering is als derde geëindigd, hetgeen bewijst, dat onze land genoot, na Gabriels en Cote, de sterkste speler in het cadrespel 45/1 genoemd mag worden. Zijn gemiddelde 18.06, tevens nieuw Nederlandsch record, steekt zeer gunstig af bij de op hem volgende spelers. De Leeuw heeft het niet verder dan de zevende plaats weten te brengen. De uitslagen luidden: Cote 300 10 152 30.00 Gabriels 205 10 158 20.50 Gabriels 300 8 118 37.50 Cote 153 8 138 19.12 De eindstand luidt (zonder barragepartij gew. pnt. brt. h.s a.g. Cote (Fr.) 6 2034 98 152 21.18 Gabriels (België) 6 2005 106 158 18.91 Sweering (N.) 4 1969 109 133 18.06 Moons (België) 4 1956 126 148 15.64 Joachim (Dld.) 4 1889 147 92 12.85 Chassereau (Fr.) 2 1654 120 87 13.78 De Leeuw (N.) 2 1505 151 100 9.96 Schwarzer (Oost.) 0 1123 138 74 8.13 Opening nieuw gebouw der Chr. School. Breede ramen, waarvoor vroolijke bloe men, oranje verf, oranje strepen op de gor dijnen, alles in het teeken des tfjdsü! Onder de aanwezigen werden opgemerkt de burgemeester dezer gemeente, de heer Sutman Meyer, de wethouders, de heeren Krom en Kooij, het oud-schoolhoofd, de heer Koger, en verschillende oud-onderwij zeressen. Te ongeveer 2 uur opende de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Gootjes, met gebed en voorlezing van Ps. 111, waarna de heer Stouthamer verder de leiding van dezen midag op zich nam en uit naam van het bestuur de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep ter gelegenheid van de ope ning der nieuwe school, die ongeveer samen valt met het 25-jarig jubileum. Spreker ontwikkelde de geschiedenis van het ontstaan der school, hoe enkelen met taaie volharding hunne schouders onder deze onderneming hebben gezet. Thans i3 dit werk zoover gevorderd, dat uitbreiding noodzakelijk bleek. Ondanks vele moeilijk heden is er thans een school gekomen met drie lokalen. Spreker bracht dan aan den burgemeester, den inspecteur van het on derwijs en den opzichter van het werk, den heer Bart. Vooal is aan te stippen, dat het onderwijs zoo goed als niet geschaad is door de ver bouwing. Spreker verklaarde dit schoolgebouw voor geopend. De secretaris, de heer J. Wagenaar, nam vervolgens het woord om uiting te geven aan zijn gevoel van dankbaarheid. Hij her dacht de medewerking van den heer Saai, architect te Alkmaar, en de verdere uit voerders, de firma Klaver en Molenaar. Door eenige jongedames werd de eerewijn gepresenteerd, waarbij de heer Wagenaar den wensch uitsprak, dat de burgemeester aan het einde van nogmaals 25 jaar een vol gende uitbreiding zou mogen beleven. Na de pauze nam de heer Sutman Meyer het woord en bood de gelukwenschen aan van het ^college van B. en W. Hij sprak den hoop uit, dat het schoolgebouw spoedig weer te klein mocht blijken te zijn, zoodat er weer een beroep zal worden gedaan op het ge meentebestuur. De heer Feringa, inspecteur van het on derwijs, zeide, dat deze school de meest moderne is der gemeente Heerhugowaard, hetwelk stimuleerend werken zal op den geest van het onderwijs. Spreker verheugde er zich in, dat deze thans een driemans- school is geworden. Vervolgens nam ds. vain Andel van St, Pancras het woord namens den kerkeraad der Ger. kerk. De heer Koger uit Wormerveer, oud-hoofd der school, sprak enkele woorden, ook na mens de oud-onderwijzeres, vroeger bekend onder den naam van mej. van Heuven, en herdacht de heeren J. Wagenaar en K. Pluis- ter als eenig overgebleven bestuursleden in de afgeloopen 25 jaar. De heer Buis, schoolhoofd te Broek op Langendijk, sprak eveneens enkele woorden van waardeering. Na de pauze, waarin gelegenheid bestond het schoolgebouw te bezichtigen (o.a. is er een eigen kamer voor het schoolhoofd), was het gemeentebestuur genoodzaakt zich wegens drukke ambtsbezigheden terug te trekken. De heer Humpel, inspecteur van het Chris telijk Nationaal Verband, stelde nogmaals een dronk in, bracht in herinnering, hoe ook over deze school donkere wolken heb ben gedreven. Spreker zette uiteen, dat deze school ook toegankelijk was voor kinderen van andere gezindten. De heer Kortleven, hoofd te St. Pancras, bracht nogmaals de bedreigde concentratie in herinnering. Deze school staat thans hecht. Daarna kwam de heer Saai, architect te Alkmaar, aan de beurt en bracht zijn dank uit voor de samenwerking met het school bestuur en dankte tevens al degenen, die hadden bijgedragen om dit schoolgebouw te doen verrijzen. De heer Knibbe van Schermerhorn sprak uit naam van het schoolbestuur aldaar. De heer Molenaar, aannemer, dankte het schoolbestuur voor het opgedragen werk. Ten slotte sprak de heer Stouthamer een kort slot- en dankwoord en eindigde met dankgebed. De West. In de Woensdagmiddag jaarvergadering van de tuinbouwvereeniging De West is be sloten, dat bestuursleden niet meer dan twee maal herkozen mogen worden, dit om steeds frisch bloed in het organisatieleven te houden. Ditzelfde zal ook voorgesteld worden bij de Langendijker Groentencentrale, in de hoop, dat dit ook in hoogere organen over genomen zal worden. Mede zal getracht worden voor goedge keurde poters, die later geleverd zijn, een gelijken prijs te ontvangen als voor de eer der geveilde. Ook de onverklaarbare kwaliteitseischen en de eischen van z.g. bewaarkool vond men onlogisch en zullen worden besproken. punten. Het verslag eindigde met de beste hoop voor het jaar 1938. Het verslag van den penningmeester vermeldde in ontvangst en uitgaaf 767,76, saldo 141,26. Het saldo der B. L. B. is 65,39. Goedkeuring der rekening volgde. De penningmeester ontving dank voor zijn werk. De voorzitter deelde mede, dat de heffing, die gedaan is op de aardappelvelden, door de L. G. C. wordt bestreden. Men zal probeeren, dit ongedaan te maken. Door den heer Stuffers werd een tweetal werken aanbevolen voor draaihartigheid en aardappelziekte. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de aftredende heeren K. Stam en A. Jogsma werden herkozen en de heer C. Spaan als lid van het marktbestuur. Allen namen hun benoeming aan met daftk voor het hun ge stelde vertrouwen. Het bestuur stelde voor om de bestuurs leden boven de 65 jaar niet meer herkies baar te stellen. Dit werd ingeleid door den heer Ws. Butter. De heer P. Zwetsman stelde voor, om een lid niet meer dan tweemaal herkiesbaar te stellen. De heer P. Hart pleitte voor verkiezingen naar geschiktheid zonder te letten op de leeftijdsgrens. Het voorstel-Zwetsman werd met groote meerderheid van stemmen aan genomen en zal op den beschrijvingsbrief der L. G. C. geplaatst worden. De heer Blaauwboer wilde voor diegene, die de drielingen-aardappels bewaard heb ben denzelfden prijs ontvangen als diegene die de aardappels verkocht hebben. Ook het vraagstuk veilen van bewaarkool en geen bewaarkool dient geregeld te worden. Dit zal ook op den beschrijvingsbrief komen. De heer P. Zwetsman wilde, dat de L. G. C. overleg zal plegen met den Koophandel, om spoediger te lossen. Hij pleitte voor een verkoopcentrale en een inkoopcentrale voor den verkoop van pootaardappelen. Bij de rondvraag besprak de heer S. Visser als correspondent van den plantenziektekundi- gen dienst het ontsmetten van koolzaad, bloembollen en rattenverdelging. Het be stuur zegde toé daarin actief te zijn. Hierna sluiting onder dank. Jaarvergadering „Onderling Veefonds". In café „De bonte koe" van den heer B. Kazenbroot hield Donderdagavond het „Onderling veefonds Schoorl, Groet en Camp" zijn jaarvergadering. De heer D. Duin Wzn. opende de goed bezochte vergadering en heette de leden welkom. Spr. meende, dat waar hij in vorige jaarvergadering immer met een enkel woord de minder gunstige bedrijfsuitkom- sten in de boerenbedrijven moest memo- reeren het hem een genoegen was, nu een vroolijker klank te kunnen laten hooren, daar het afgeloopen jaar voor landbouw en veehouderij eenige opleving heeft gebracht. De heer Duin sprak den wensch uit dat dit zoo mocht blijven. Uit dit verslag bleek, dat het ledental der vereeniging 76 bedraagt, met een totaal van 736 stuks verzekerd vee. Het totaal verze kerd bedrag beloopt 138.210. In 1937 zijn 22 koeien afgekeurd, die 925 opbrachten, terwijl aan den eigenaren een bedrag van 3317 werd uitgekeerd. De heeren S. Gutker en T. Schoen werden aangewezen tot controle van de financieele bescheiden van den directeur-boekhouder. De directeur-boekhouder, de heer D. Duin Wzn. gaf hierna een financiëel over zicht van het jaar 1937. De uitgaven bedroegen 4.057.52 en de ontvangsten 3800.27. Het jaar sloot dus met een nadeelig saldo van 257.25. Daar over de vorige jaren een voordeelig saldo van 1145.54 was overgebleven, wordt het jaar 1938 begonnen met een goed saldo van 888.29. Den heer Duin werd dank gebracht voor zyn vele werkzaamheden in het belang van het fonds. De vergadering verleende onder applaus haar décharge. Besloten werd de aan het fonds toebe- hoorende veewagen te verkoopen, daar het gebruik zeer gering is en de vergoeding voor het gebruik de kosten van stalling niet dekken. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt. Met een woord van dank aan de leden die immer trouw de vergadering be zoeken, sloot de heer Duin deze bijeen komst. ,,'t Ontluikende Roosje". Abusievelijk is gisteren in ons tooneel- verslag over de opvoering van Antoon Coolen's „Kinderen van ons volk" door de Rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Roosje" het gedeelte weggevallen, waarin melding gemaakt wordt voor de zeer goede uitbeel ding van Giel Sleegers in dit stuk, gespeeld door den heer n. WaaL Ook zijn juist-aan- gevoeld spel zoo hadden wij geschreven heeft in niet geringe mate ertoe bijge dragen het tooneelstuk tot een groot succes te maken. Morgenrood. De arbeiders-tooneelvereeniging „Mor genrood" gaf Dinsdagavond haar eerste uit voering in het lokaal van den hr. Bouwstra. Opgevoerd werd Zedenspel uit oorlogstijd, onder regie van den heer C. Middelburg. De keuze van het stuk was wel wat zwaar genomen voor een pas opgerichte vereeni ging. De meeste der medespelende hadden nog nooit voor het voetlicht gestaan. Om een dergelijk stuk goed te vertolken, is wel eenige ervaring noodig. Slager Jansen, vertolkt door den heer D. Koning, werd vlot gespeeld, doch wel wat te ruw in uitdrukking. Juffrouw Jansen, mevr. Heinis-Raat werd heel goed gespeeld. Ook de beide dochters. De overige spelers allen te noemen zou te ver voeren. Wij kunnen volstaan met te zeggen, dat rolkennis en samenspel vrij goed waren. De jonge vereeniging beschikt over krachten, die met ernstige studie en goede leiding in de toekomst tot iets goeds in staat zullen blijken. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de heeren Stammes en van Twuiver die zich uitstekend van hun taak kweten. Tot dekking der onkosten werd een verlo ting gehouden. Een gezellig bal besloot de avond. Landverhuring. Woensdagavond is In het lokaal van den heer P. Kramer een openbare verhu ring gehouden van gemeente-landerijen. Deze landerijen werden verhuurd voor den tijd van twee jaar. Naar wij vernemen waren de bestede prijzen iets hooger dan die voor de vorige periode golden. Vergadering Middenstand. Woensdagavond werd in „Het Wapen van de Zijpe" alhier een algemeene leden vergadering gehouden van de plaatselijke middenstandsvereeniging, onder voorzitter schap van den heer C. Brugman. Ontvangen was 223.12, uitgegeven 104.22, batig slot 118.90. Ingekomen was een brief van enkele huisvrouwen uit de gemeente Callantsoog. Zij verzochten toelating van de Callants- ooger neringdoenden tot de middewtands- vereeniging van Schagerbrug. Na eenige bespreking besloot de verga dering de gelegenheid tot toetreding open te stellen uitsluitend voor middenstanders uit 't dorp Callantsoog en voorloopig alleen voor het loopende jaar. Hierna kwam aan de orde een plan van de middenstandsvereenigingen te Oude- sluis, 't Zand en Burgerbrug om uit de ge meente Zijpe gezamenlijk een groote mid denstandsvereeniging op te richten. Na ampele bespreking kreeg het bestuur machtiging dit fusie-plan nader uit te wer ken. Met het oog op de vestigingswet werd besloten het bestuur te machtigen, bij vol doende deelname, een spoedcursus en een 3-jarigen cursus voor middenstanders te organiseeren. Hulp In Nood. Hulp in Nood vergaderde Donderdag in het lokaal van den heer Vis. De voorzitter, de heer G. IJff, wees er op, dat het laatste halfjaar gelukkig iets beter is geweest dan het voorafgaande, zoodat de gewone uitkeering gehandhaafd kon blijven. De ontvangsten waren 2022,16, de uit gaven 2368.30. Nadeelig saldo 346.14. Saldo van verleden jaar 2374.68, zoodat het totaal bezit dit jaar teruggeloopen is tot 2028.54. Er zyn 368 uitkeeringen ge daan aan 74 personen met 2002 ziekenda gen. Als kasnaziener werd benoemd de heer N. Bankers en reserve J. de Boer. De aftredende bestuursleden, de heeren Jn. Ooijevaar en C. v. d. Hoven, werden herkozen met respect. 28 en 29 stemmen. Betreffende de gratificatie van den bode stelde 't bestuur voor die voorloopig zoo te laten. Het bestuur stelde voor artikel 11 te wij zigen en wel zoodanig dat bij voortgezette ziektegevallen niet meer naar een jaar worden gerekend doch deze termijn wordt verlengd tot 1}^ jaar. Aldus besloten. Arbeiders ontslagen. Naar wy vernemen zyn er bij de zuur- koolfabriek van de firma Hart en Co. een 20-tal arbeiders ontslagen. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Ibis Singapore, de Torenvalk Basra en de Valk Napels. Op de thuisreis landden de Gier te Marseille, de Pelikaan te Jodhpoer en de Wielewaal te I meldt ook den zwaren strijd, dien de tuin- Singapore. bouwers voeren, al waren er enkele licht- Tuinbouwvereeniging. Woensdagmiddag werd door de tuin bouwvereeniging „De West" de jaarverga dering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot onder leiding van den heer C. Spaan. De voorzitter opende met een woord van welkom. Het is voor het eerst in de 26 jaar, dat de voorzitter, de heer W. Visser, niet aanwezig is en spr. hoopte op spoedige beterschap. Als gast was aanwezig de heer Stuffers. Uit het jaarverslag zy vermeld, dat het ledental is 156. Er zijn 3 algemeene en 5 bestuursvergaderingen gehouden. Het overlijden van burgemeester Slot werd her dacht als een groot verlies. Het verslag ver- Ouderavond openbare lagere school in het dorp Uitgeest. Woensdag werd in de openbare lagere school alhier een ouderavond gehouden waar als spreker optrad de heer Van Mever te Koog aan de Zaan. Spreker liet uitkomen dat beroepskeuze noodig en nodzakeljjk is in het belang van de kinderen tot hunne levensvreugde en die der ouders. Waarmee toch hebben we by de keuze van een beroep rekening te houden. Zeker met het kind zelf. Karakter aanleg, spelen een grootte rol. Maar ook zijn lichamelijke gesteldheid terwijl aan den anderen kant staat wat voor eischen voor een beroep worden gesteld. Spreker schetste hoe het in ons land met de be roepskeuzen is gesteld, daarbij vele voor beelden gevend uit zijn langdurige periode, waarin hij als lid van het instituut voor beroepskeuze zitting heeft. Na de lezing volgde gedachtenwisseling. Poldernieuws. Bij de heden alhier gehouden her stemming voor een lid van het dagelijks bestuur van de banne en polder Oterleek werden uitgebracht 15 stemmen. Hiervan verkregen de heeren P. Spaan en C. Kaij ieder 7 stemmen, terwijl één blanco was uitgebracht. Volgens artikel 100 van het Algemeen Reglement van bestuur voor de water schappen in Noordholland, wordt bij een gelijk aantal stemmen de oudste in jaren benoemd verklaard, zoodat hier is ver kozen de heer P. Spaan. Crescendo. Zondagavond a.s. geeft de zangvereeni- ging „Crescendo" een uitvoering in café Renses, die genotvol belooft te worden. Men heeft mooie nummers op het program ma, o.a. twee, waarmee men op het con cours te Zeist een prijs behaalde, en Ellen", van Olman. Ter afwisseling treedt de muzikale clown Bob Bleyenberg (Fantasia) op, wiens be kenden naam met lof genoemd wordt. De vereeniging is weer groeiende, moge veler belangstelling Zondagavond, haar tot steun zijn.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7