JUck Stfiool WeecAeticAt £aatste Betichten AMSTERDAMSCHE BEURS Zoetwatervisscherij. ^MOORDSCH ARWOU DE EGMOND BINNEN URSEM Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. „Na kerkdienst groot bal." liitler houdt geen rijksdagbijeenkomst. TWEEDE BLAD. Visch vangen of met het net of met den hengel? De geschubde bewoners onzer zoete watereni zijn vroeg of laat de slachtoffers van eeuwigen strijd. In hun prille jeugd zijn ze blootgesteld aam duizend-en-een gevaren. Reeds als ei vinden tallooze hoe veelheden een ontijdig einde in aal-, alver en andere magen. Duizenden speldevisch jes vallen als verkeersslachtoffers van snelvarende motorbooten, die een breed zog over de oevers zweepen. Wie dien doodendans ontspringen zien het veege lijf bedreigd door op aas beluste snoeken, snoekbaarzen, baarzen, reigers, scholle vaars enz. Maar Moeder Natuur is mild. Zij liet één wijfjesvisch honderdduizenden eitjes afgeven enzoo treden nog altijd ongetelde aantallen vischjes het boven- maatsche tijdperk in, wanneer de mensch met geperfectionmeerde vangmiddelen het laatste woord wil spreken in de verdere dunningen der gelederen. Was het dus eerst een kwestie voor de visschen vani eten of gegeten worden, een voortdurende waakzaamheid tegen over vallen, thans komen nog de visscher met zijn netten en de sportvisscher met zijn hengels, nadat beiden vaak onderling al strijd geleverd hebben om den nog te be halen buit, in casu de visch, te mogen be machtigen. Maar de mensch moet bij die jacht op de visschen andere maatstaven aanleggen dan de dieren, die visch moeten eten uit sluitend om te kunnen blijven leven. (In anderen zin is dit tenslotte met den vis scher om den broode trouwens ook het geval). De visschende mensch toch heeft ten slotte op het vischwater voor een groot gedeelte de touwtjes in handen, hij zij hengelaar, hij zij broodvisscher. En waar het beiden aangenaam is veel te vangen helaas kan dit de laatste tijden voor den beroepsvisscher niet geheel opgaan nu hij zijn vangst slechts tegen schamelen prijs of heelemaal niet kwijt kan wordt gezonnen op middelen de mogelijke vang sten zoo groot mogelijk te doen zijn. Spa ren speelt hierbij een groote rol, waarbij de wetgever is voorgegaan door een zoo danige minimum-maat op de visschen te stellen, dat zij tenminste éénmaal aan de voortplanting hebben kunnen deelnemen, alvorens zij aan het water mogen worden onttrokken. Overigens is bij tal van hen gelaars het sparen het alpha en omega voor de verkrijging van reuzenvangsten. Allereerst sparen door het weren van netwerk en verder door het vullen van den spaarpot (het vischwater) met groote hoeveelheden pootvisch, gedachtig aan: waar visch zit is zij ook aan den hengel te vangen. In de practijk is op tal van plaatsen die gedachte niet juist gebleken! Trouwens er zijn doorgewinterde hengel sportliefhebbers, die dit min of meer openlijk willen erkennen. Maar dat is niet voldoende. Sinds jaar en dag werd strijd gevoerd om het vischrecht op tal van wateren met gevolg hoe kan het anders verliezen aan weerskanten. Wel gingen stemmen op om elkander te verstaan èn terwille van den beroepsvisscher èn terwille van de hengelsport, die tenslotte toch ook al leen gebaat kan zijn bij wateren, waarin wat te vangen is en welke wateren nu eenmaal niet kunnen bestaan als zij niet juist geëxploiteerd worden. Dus ook sa menwerking terwille van den vischstand. Uitzonderingen daargelaten is van sa menwerking niets terecht gekomen. En zoo is naar vaderlandschen trant tenslotte een commissie in het leven geroepen, be staande in vertegenwoordigers van de hengelsport, te weten bestuursleden van den Algemeenen Hengelaarsbond, en ver tegenwoordigers van de beroepsvisschers, te weten bestuursleden van de hoofdafdee- ling Zoetwatervisscherij der Nederlandsche Heidemaatschappij. Die commissie streeft naarstig naar een oplossing. Welke die mogelijke oplossing zal zijn is nog in den schoot der toekomst verborgen. Om haar te vinden is begonnen met het zoeken naar wateren, welke waar kunnen maken, dat het net nuttig is in tegenstelling met wat haast alle hengelsportliefhebbers meenen en metterdaad bewijzen te geloo- ven! Daartoe dienen proefnemingen, van welke reeds een is aangevangen in de vestinggrachten van Naarden door deze met een zegen te bevisschen en een plan te maken voor verdere gezamenlijke be- vissching. De bekende Bergsche plassen bij Rotterdam zullen in dit opzicht spoe dig volgen. Er zijn trouwens nog wel een paar wateren, die proefondervindelijk aan- tooneen, dat slechts juist kan zijn voor wateren, die ook voor hengelsport moeten dienen: visch vangen èn met het net èn met den hengel. 40 Jaar bij één baas in het tuin bouwbedrijf. Den 2den Februari zal het 40 jaar ge leden zjjn dat de heer Jan Grootjes in het tuinbouwbedrijf werkzaam zal zijn van zijn patroon de heer Stram Borst. Twee men- schen, die elkaar al dien tijd hebben wil len verstaan en in goede verstandhouding hebben samengewerkt. Hollands Glorie. Dinsdagavond werd in café Het Haasje door de N.V. Hollands Bloemenhuis te Lisse de propagandafilm „Hollands Glorie" ver toond. In zyn inleiding drukte de heer P. v. d. Nouland er zijn teleurstelling over uit, dat d« opkomst niet talrijker was. Spreker zette uiteen, dat voor den handel met Amerika de deur weer op een kier is gezet. De verwachtingen worden beter. In 1937 werden 100 ton narcissen naar Ameri ka uitgevoerd. De voorraad was daarmee zoo goed als uitgeput. Van de betere soorten was er zells een tekprt. Deze laatste en nieuwe soorten worden in Amerika vooral gevraagd. Hier houdt men zich nog te veel aan de oudere variëteiten. Uitvoerig ging hij de verschillende ziekten na en spoorde met klem op bestrijding aan. Door hierop te weinig te letten had de teelt op 't Woud groot nadeel ondervonden. Nu alles doet voorzien, dat de bollen vroeg zullen zyn, moet ook tijdig met de bestrijding een aan vang gemaakt worden. Daarbij vraagt de z.g. vlieg al bijzonder de aandacht. Ook aal tjes ziek, mozaïek en bolrot werden bespro ken. Voor al deze dingen is men in Amerika zeer bevreesd, terwijl dat land toch op in voer is aangewezen, daar, zooals spreker aantoonde, het kweeken over zee minder goede resultaten had. Volgens spreker is er een wet in het vooruitzicht, die de bestrij ding verplichtend zei stellen. Ook voor kleinere kweekers komt er eenige verrui ming, doordat zy 5 pCt. meer zullen mogen uitplanten. De duidelijke film, die een volledig beeld geeft van het geheele bloembollenbedrijf: bewerken van den grond, mooie velden, verpakking, en den handel, werd met be langstelling gevolgd. Damescomité Dezer dagen vergaderde het dames comité tot het organiseeren van een pop- pententoonstelling ten bate van de kinder uitzending onder voorzitterschap van mevr. van den Heuvel. De bedoeling is. dat de schoolkinderen ofwèl eigen, ofwèl nieuw gekochte poppen op verschillende aardige wijze zullen aankleeden en voor de mooiste exemplaren prijzen beschikbaar te stellen. Ook den jongens zal gelegenheid worden gegeven om poppen van houtsnij werk of ander snijwerk te maken. Besloten werd om de tentoonstelling, behoudens goedkeuring van den pastoor, te doen houden in» de nieuwe zaal van de pastorie met het oog op de geringe kosten. Ten einde de baten zoo hoog mogelijk op te voeren waardoor meerdere kinderen kun nen worden uitgezonden, zal tevens een loterij worden gehouden waarvan de prijs per lot werd bepaald op 10 cent. Verder werd besloten dat de dames van het comité de ouders van de schoolkinde ren zullen bezoeken om zooveel mogelijk medewerking te verkrijgen. Daarna sluiting. EVANGELISATIE-AVOND. Men schrijft ons: De Evang. gem. Geesterweg la, alhier, hield een goed geslaagden Evangelisatie avond, die druk bezocht was. Ds. Ruys opende met gebed en sprak een toepasselijk woord, evenzoo de heer W. Molenaar. Mevrouw G. WijkerPool zong een eigen gemaakt lied op verdien stelijke wijze. Ook de dames Heusy, v. Loo, de Gier, ten Hake en de heer ten Hake zongen verschillende nummers. Zuster Veerv. d. Zanden droeg een zelf ver vaardigd vers op gem. en voorganger voor. Zuster Berger, de heer C. Veer, de heer J. ten Hake spraken opbouwende woorden. Aan ds. Ruys werd een geschenk onder couvert aangeboden, namens leden en vrienden uit waardeering voor zyn arbeid. Ds. A. L. Ruys Sr., vader van den voor ganger, de 75-jarige emeritus-predikant van Zeist, sprak een slotwoord en ging voor in dankgebed, nadat Psalm 72 11 was ge zongen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 30 JANUARI 1938. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Warners. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink; 5 uur, ds. van Dop. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold, jeugddag (catechisatie met de ouders); extra collecte. Ev. Luth. Kerk, Oudegracht, 10.30 uur, ds. v. d. Woude (extra collecte). Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, jeugddag, ds. Treffers (extra collecte). Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussa^ntstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 u., dienst. The Star of Hope Mission, Maandagav. 8 uur in Waakt en Bidt, de heer Sevensma. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens- dagav. 8.15 uur, ds. van Dop, bijbellezing. Vry Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 en 7 uur, ds. Ruys; onderwerp: „Bruiloft vie ren"; Zaterdag, 2 uur, kindersamenkomst. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zaterdagavond, 8 uur, openluchtsamenkomst op de Steenenbrug; 10.30 u., halve nacht van gebed; Zondag, 10 uur, heiligingsdienst; 8 uur, bijzondere meeting; Dinsdagmiddag van 2 tot 3 uur bidstond; verder eiken middag der volgende week van 2 tot 3 uur; Donderdagavond, 8 uur heiligingsdienst; Leidster J M. Stof regen, kapiteine. Nederlandsch Leger des Heils, Hekel straat 9; Zaterdagavond, 8 uur, straatzang; Zondag, 10 uur, offerdienst; 8 uur, verlos singssamenkomst; Dinsdag- en Donderdag avond, 8 uur bijeenkomsten, geleid door hoofd-kapiteine M. v. Stein, bijgestaan door kadet D. Prijs. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, av. 7 uur, ds. van Mullem; onderwerp: „Hollandsche jeugd naar Den Haag, Genève en Bethlehem" (jeugddag). BERGEN, av. 7 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, de heer D. Visch, candidaat, hulpprediker te Kolhorn. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Waardenburg, van Haarlem. BARSINGERHORN, 2 uur, ds. Eikema (bevestiging ouderling). BARSINGERHORN, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, ds. R. van der Veen. BURGERBRUG, geen dienst. DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. Boerendonk. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roobol. EGMOND AAN DEN HOEF, 9.30 uur, ds. van Dop, van Alkmaar. Stormachtige zuidwestelijke tot westelijke wind; betrokken met regen; later tijdelijk opklarend; aanvankelijk veel zachter. Stormachtig. Terwijl de vorige depressie nog afnemend over noord-Scandinavië ligt, is de nieuwe op IJsland nabij 715 m.m. diep geworden en wordt nog snel dieper, terwijl de hooge- drukking op den oceaan standen van 780 m.m. vertoont. Een zware westerstorm heerseht op den Atlantischen oceaan en ook in het Kanaal en op de Noordzee begint het te stormen uit zuidwest. In Scandinavië is de vorst toegenomen, by Saern3 tot nabij 30 graden Celsius. Op het vasteland kwam slechts zeer lichte vorst voor en op de Britsche eilanden werd het zeer zacht, bijna overal valt daar regen met krachtigen tot stormachtigen winden. In zuid-Frankrijk is het nog fraai weer, maar vanuit het Ka naai zal de regen tot midden-Frankrijk doordringen. In Zwitserland valt plaatselijk sneeuw, op de Alpentoppen komt mist voor, bij temperaturen van minus 20 tot 25 gra den. Ook in Duitschland valt in het oosten en zuiden sneeuw, in het westen komt later regen en stormwind. Aanvankelijk is stormachtige zuid westelijke tot westelijke wind met re gen en veel zachter weer te wachten, daarna volgt tijdelijk opklaring met eenige afkoeling. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt 28 Januari te 7.45 uur aan alle posten: „Weest op Uw hoede". Te 9.45 uur werd het sein gegeven: „Wordt verwacht storm uit het zuidwesten". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.07 uur tot 7.18 uur licht op. GROET, 10 uur, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 9.30 u., ds. Kastein. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff; tekst Joh. 21 6, onderwerp; „Het net aan de andere zijde". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. Ekering, van A'dam. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. v. d. Kam (jeugddag). LIMMEN, nam. 2 uur, ds. Roobol. NIEUWE-NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, vertoeving. NIEUWE NIEDORP, av. 7 uur, ds. van der Kam. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. van Mullem. OUDESLUIS, 10 uur, ds. Witkop. OOSTGRAFTDIJK, geen dienst. OUDORP, 10 uur, ds. Loysen. OTERLEEK. 10 uur, ds. Heep. OUDKARSPEL, 9.30 uur, ds. van Mullem. PETTEN, 10 uur, ds. van Wichen. SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema (jeugd dag); extra collecte. ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. SCHERMERHORN, geen opgaaf ont vangen. SCHOORL, zie Groet. SINT-PANCRAS, 10 uur (H. Avond maal) en 2.30 uur (dankz. H. A.), ds. Salm, van De Cocksdorp. STOMPETOREN, geen dienst wegens va caturebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer G. D. Emous, cand. te Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer A. Donker, van Koog-Zaandijk; 11.40 uur, Zondagsschool. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. v. d. Heide, van Broek op Langendijk. WESTGRAFTDIJK, av. 7 u., ds. Loysen. ZUIDSCHERMER, geen dienst. Dominee wilde meer publiek. Tien minuten na de godsdienstoefe ning in de Kerk van de Heilige Drie vuldigheid te Keighley in Yorkshire, aldus schrijft de „Daily Herald", waren de kerkbezoekers aan het dansen in de lokalen van het Zondagsschoolgebouw, dat naast de kerk is gelegen. De meisjes deden hun regenmantels uit en ver schenen in hun avondjaponnen op het bal. De jongemannen deden hun dans schoenen aan, die zij in hun zak hadden meegenomen naar de kerk. Het bovenstaande is geen sensationeel bericht, dat aan de pen van een fantast is ontsproten. Integendeel, hier is sprake van een weloverwogen organisatie van de ker kelijke overheid in het Engelsche graafschap York. Na afloop bal. Tot voor kort werd de kerkdienst door slechts een veertigtal menschen bijge woond. Men zon op middelen om het bezoek aan te wakkeren en één der dominees kwam op het denkbeeld attracties aan het kerk bezoek te verbinden. Het doel heiligt de middelen, zal hy ongetwijfeld hebben ge dacht. En wat trekt de jonge menschen meer dan een gezellige dansparty? Aldus besloot het kerkbestuur tot het nemen van een proef. Het kondigde aan, dat de kerkdienst gevolgd zou worden door een danspartij Het succes was zóó groot, dat de kerk bijna te klein was om alle kerkgangers te bevat ten. Oud en jong waren opgekomen om van het experiment getuige te zijn en om er aan deel te nemen. Aan het bal mochten alleen zy meedoen die de kerkdienst hadden bezocht. Er werd strenge controle uitgeoefend. Wie de dienst bezocht, moest een toegangsbewijs voor het bal halen bij de echtgenoote van den domi nee, die in een vleugel van de kerk de ad ministratie bijhield. Niets verkeerds. „Ik zie er niets verkeerds in", zei de do minee, dat de jonge menschen en ook de ouderen want die waren zeer talrijk! na het kerkbezoek een dansje maken. De dans is de oudste uitdrukkingsvorm van religieuze gevoelens. Onder onze controle kan aan die uitdrukking vorm en inhoud worden gegeven. Jonge menschen van te genwoordig wenschen niet meer, zooals vroeger na de preek, onder het drinken van een kop koffie verheven gesprekken te voeren. Zij willen vroolijk zijn en in prettig gezelschap verkeeren. Wij moeten, zoo zeide de dominee, wat meer gezelligheid in den godsdienst bren gen. Iedereen heeft op zyn tijd ontspanning noodig. De kroon van een gelukkig leven moet echter het godsdienstig geloof zyn. In zijn preek heeft de dominee de ge noegens van het bal na kerkdienst geschil derd. Het nuttige is met het aangename samengevoegd. De menschen worden op deze manier naar de kerk getrokken. Het was zoo druk, dat er tijdens de kerkdienst psalmboeken te kort waren! In een circus. De Londensche correspondent van Het Volk teekent bij het bovenstaande aan: Engelsche dominees pogen terugloopend kerkbezoek te stuiten met middelen, waar van hun voorvaderen niet zouden hebben gedroomd. In de kustplaatsen hebben wij deze zomer al kerkdiensten aan het strand gehad en ook de wintertijd bracht ons een aantal verrassingen. De vorge week b.v. kwam een Anglicaansch bisschop preeken in de piste van het Bertram Mill's Circus, dat op het oogenblik in Olympia in Londen op treedt. Zijn gehoor bestond uit artisten van velerlei nationaliteit en ongeveer duizend toehoorders uit het publiek. De bisschop zeide in zyn preek, dat het niet waar is, dat men zyn geloof alleen kan belijden in een kerk en dat men alleen kan bidden in zyn slaapkamer. Daarom zag de bisschop er niets geen kwaad in zyn kansel naar zulk een plaats des vermaaks te ver plaatsen. Deze politiek ontmoet overigens in ker kelijke kringen nogal wat critiek. Hoewel men eenerzyds erkent, dat er iets gedaan moet worden om de kerkgang aantrekke- moet worden om den kerkgang aantrekke- dat een volle danszaal niet de beste remedie is tegen de leege kerk. (Ongecorrigeerd.) PRINSES Jl'LIANA RIJDT WEER UIT. H. K. H. Prinses Juliana heeft heden middag om drie uur een autorit in de omgeving van het paleis gemaakt. Het feestprogramma voor de a.s. Zondag. Naar het Duitsche nieuwsbureau verneemt, is het programma voor de viering van den vijfden verjaardag van het nationaal-socia- listische bewind op Zondag 30 dezer als volgt samengesteld: 8 uur: groote re veille en optochten van de muziekcorp sen der nationaal- socialistische bewe- beweging; 9 uur: rijksminister Göbbels spreekt voor de radio tot de Duitsche jeugd; 10 uur: défilé van de lijfwacht der S.S. voor Hitier bij de rijkskanselarij; 11 uur: overhandiging van de eereteekenen aan de dragers van den nationalen prijs (door Hitier); 20 uur: traditioneele fakkeloptocht langs de rijkskanselarij. Geen rijksdagbijeenkomst. De in de buitenlandsche pers ver spreide berichten, dat de rijksdag tegen 30 Januari zou worden bijeengeroepen en dat Hitier zou spreken, zyn dus niet juist gebleken. Zij zyn waarschijnlijk te verklaren uit het feit, dat de Führer in de laat ste jaren op 30 Januari politieke uiteen zettingen heeft gegeven. En dat voor het geval hy daar ook dit jaar toe zou be sluiten, door de desbetreffende techni sche en bestuursinstanties voorberei dingen waren getroffen. Hitier DE DOOD VAN ROSEMEYER. Hoe het ongeluk zich voltrok. Omtrent het ongeluk, waarbij de Duit sche coureur Roseraeyer hedenmorgen het leven verloor, vernemen wij nog, dat Rose- meyer, nadat hij met zjjn „Mercedes-Benz" zyn recordpogingen had gestaakt, vandaag het eens met de „Auto-Union" zou probee- ren. Na den eersten rit verklaarde Rosemeyer, dat de sterke Zuidwestenwind den wagen bijua van den weg had gerukt. Desondanks startte de coureur andermaal voor den tweeden rit, die hem noodlottig zou worden. loen de wagen van Rosemeyer negen K. M. had afgelegd en zyn grootste snel heid had bereikt, werd de auto door een rukwind tegen een brug, welke zich ter plaatse bevindt, stuk gesmeten. De coureur werd uit den wagen ge slingerd. Een geneesheer, die kwam toe snellen, kon slechts den dood constateeren MAKELAAR TE BRUSSEL VERDWENEN Heeft hij voor een millioe,, verduisterd? Een 34-jarige wisselagent, die het deed voorkomen alsof hy arbitragezaken deed on de beurzen van Parijs, Luxemburg en Am» sterdam, heeft van cliënten in totaal meer dan een millioen franken ontvangen voor transacties. Een der cliënten had den man 800.000 franken toevertrouwd. Toen hij einde 1937 den stand van z«n rekening verzocht, deelde de wisselagen{ mede kasmoeilykheden te hebben, doch er voor te zullen zorgen, dat de afrekening 00 15 Januari zou geschieden. Sedert eenigen tyd heeft men den majj evenwel niet meer gezien. De man heeft reeds een veroordeflb). achter den rug. Hy werd later evenwel voorwaardelijk in vrijheid gesteld. LEEUWARDEN, 28 Jan. 1938. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Stieren: 65 Enter 60— 170 en 53 Twenter 170350; 252 Vette koeien 130f 270, per K.G. 4868 cent; 516 Melk- en kalfkoeien 125295; 82 Pinken 40125; 19 Vette kalveren 25 75; 478 Nuchtere kalveren 410; 408 Vette schapen 1533; 84 Weide schapen 1424; 312 Lammeren 12f 23; 228 Vette varkens 45f 160, per K.G. 5261 cent; 28 Magere varkens 24—50 cent per K.G.; 100 Kleine biggen 12—21; 24 Bok ken en geiten en 26 Paarden, prijs niet ge noteerd. Totaal aanvoer 2675 stuks. Overzocht: Voor vrijwel alle veesoorten was het aanbod iets kleiner. Handel in stie ren kalm by een ongeveer prijshoudend verloop, jonge stiertjes iets duurder. Vette koeien, goede soort iets vaster, overigen» kalm. Melk- en kalfkoeien handelsverloop kalm, met vrijwel dezelfde prijzen. De goe de soort was duur. Pinken (graskalveren) redelijk vlug. Vette kalveren, beste soort wederom duur, overigens handel kalm. Nuchtere kalveren, bij beperkter aanbod handel iets vlugger en prijzen vaster. Var- kensmarkt ongeveer prijshoudend evenwd niet hooger. Wol vee handel iets vlugger, doch in pryzen kwam weinig verandering. Gisteren nam de N.V.C. 233 varkens over. Welke kleur(en), welke vormen U ook wenscht, Wy drukken het! DRUKKERIJ COSTER van Vrijdag 28 Januari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatst* k. STAATSLEENINGEN. 4 Nederl 1934 3 Ned.-lndië 1937 5 yt DuittchL '30 m. verkL BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert v. 250 Vorigs koers 100«/M 98»/, 30»/, 162 159»/, Koloniale Bank129 137V, Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Caïvé Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloesl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel 41 u/n Citie* Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A 38 90»/, 277'/, 309 1WV» 34Vs §22»/,, 24»/, 24»/u 13'/,. 6"/i, 4 437'/, Java Cultuur161 Ned. Ind. Suiker Unie 132'/, Vereen Vorstenlanden 80'/, MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. 84'/, Redjang Lebong 167 PETROLEUM. Dordtschc Petr. 352'/, Kon. Petr362'/, Perlak 85 Phillips Oil27>i/wi Shell Union 12 Tide Water 107/i« RUBBERS. Amsterd. Rubber 215 Deli Bat. Rubber 140 Hessa Rubber 130 Oostkuit 14) Serbadjadi 105 i 3'/it Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Soutbern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koer» X. heden WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers 1.79 8.97 2.30-45. 100»/). 30'/, 161 158»/, 127 137 351/,-lyi 91 273 299-JCO 1511-2* 34 21 j-Vii 40 24»/* 25 V, 6»/» 391/,-V» 3»/, 4251/i-l 155 130 88 167 341'A 354-'/, 86 26'/, 11-% 10% 210-H 135 142 in0-3 2%-3 127»/, 116'/, 242V, 297 295'/, 26»/, 13'/, 8»/, 55»/, 5Vi« x) ex-coupon 124V. 114'/j-5 239-IA 293 293 25 W/s-Vl 8 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië 72.20 5.80 30.28 41.46 40.05 46.25 45.07'/g 9.47>i Heden: 1.79 8.96'/, 72.20 5.84* 30.2» X 41.48 40.05 46.25 45.07 X'

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8