Aqwda UITMUNTENDE WASCHBEHANDELIN6 NOG DAGELIJKS GROEIT DE POPULARITEIT VAN CHIBF WHIP rï -na £uchtuaact J-tu/ezondeu Stukken £xmtU en 5mtikoiuo %Micaties £aatste Betichten Vijftig duizend gulden in een oude kous. N.V. De Alkmaarsche Wasscherij H. W. HOISMULLER EGMOND AAN ZEE t EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. In een eenzaam, in het groen verscholen oud landhuis, waarbij vroeger een honden kennel werd gehouden, aan den weg van Bergen naar Egmond aan den Hoef, woonde een dertigtal jaren de heer Gildemeester, met als huisgenoote een zekere mej. Hassel- man. Ze woonden daar eenzaam en genoten aan den voet van het duin van het fraaie landschap. Ongeveer 6 jaar geleden overleed de heer Gildemeester, die een groot deel van zijn kostbaar antiek meubilair en porselein aan de musea in Amsterdam en Leiden ver maakte* Mej. Hasselman bleef het huis bewonen, met als oppasser den zoon van den te Egmond aan den Hoef wonenden melkboer Strooker, die reeds als 12-jarige jongen in dienst was gekomen en thans tot een flinke kerel van 29 jaar is opgegroeid. Vóór een zevental weken kwam ook mej. Hasselman te overlijden. De jonge Strooker trok weer naar zijn ouderlijke woning en het huis stond er eenzaam en verlaten. De talrijke erfgenamen oordeelden het, in overleg met den Haagschen notaris W. H. van der Giessen, wenschelijk, om den boedel in het Haagsche Venduhuis der notarissen aan de Nobelstraat te veilen, in de overtui ging, dat deze daar mee zou opbrengen. Transporteurs van het Venduhuis kregen de vorige week last, den boedel naar het Venduhuis over te brengen. Een drietal vrachtauto's waren daarvoor noodig. Nadat de laatste wagen geladen was, en men zou vertrekken, inspecteerde de oudste knecht nog even het nu leege huis en in een van de muurkasten ontdekte hij een gevulde kous. Tot zijn groote verwondering ontdekte hij, dat deze kous gevuld was met bank biljetten van 1000 en 500, tot een be drag van ruim 50.000. Zekerheid over het bedrag konden wij niet krijgen, omdat de notaris aan de verhuizers strenge geheimhouding heeft opgelegd. De verraste transporteur stelde zijn ka meraden met de vondst op de hoogte en belde op advies van den oppasser, notaris van der Giessen op, die onmiddellijk last gaf, dat de waardevolle kous verzegeld aan zijn adres moest worden gezonden. De eerlijke transporteurs hebben zich oogenblikkelijk van deze opdracht gekwe ten en hopen nu terecht op de hen toeko mende belooning, die nog nader door de erfgenamen moet worden vastgesteld. De villa, waarin dergelijke onbekende schatten verborgen waren, komt dezer da gen in veiling, doch zal wel vooraf aan een nader grondig onderzoek worden onder worpen. Vermoedelijk zal de fiscus hier ook nog wel een woordje meespreken, aangezien het niet uitgesloten is, dat men hier te doen heeft met een bezit, waarvoor geen belasting be taald is en men weet het, de fiscale regeling is zoo, dat men ook voor het bezit in oude kousen, dat geen rente opbrengt, belasting verschuldigd is. In ieder geval staan de erfgenamen hier voor een belangrijke meevaller. „Huize Wimmenum", zoo heette het door mej. Hasselman bewoonde landhuis, was in de gemeente Egmond-Binnen zeer gunstig bekend. Zij leefde eenvoudig, doch droeg de armen een goed hart toe. Geen bedelaar vertrok zonder een gave en onder hen wa ren vele vaste klanten uit Egmond aan Zee en wanneer deze soms door ziekte eenige weken wegbleven, dan kreeg de huisknecht last om een gave aan hun woning te bezor gen. Met St. Maarten kwamen regelmatig een 200 kinderen hun folkloristische liedjes zingen en allen ontvingen een dubbeltje. Ook voor den Kerstboom schonk mej. Has selman steeds flinke bijdragen en nimmer ging een lijst voor een liefdadig doel onin gevuld van de deur. In Egmond aan den Hoef had men dan ook gaarne gezien, dat deze 82-jarige milde dame nog eenige jaren was blijven leven. 91-JARIGE MAN AANGEREDEN. Op den Friescheweg vond gistermiddag om 3 uur een verkeersongeval plaats. De 91- jarige G. H., wonende aldaar in een woon schip, stak den weg over en bleef midden op den rijweg staan. De bestuurder van een uit de richting Oudorp komende personen auto was in de veronderstelling, dat de voet ganger aldaar bleef staan. Deze liep echter door, na oven geweifeld te hebben. Hij liep tegen de rechterkoplamp van de auto aan. De oude man kwam te vallen en klaagde over pijn aan verschillende lichaamsdeelen. De te St. Pancras gestationneerde rijksveld wachter, die een kort oogenblik na de aan rijding passeerde, heeft den voetganger met een ziekenauto overgebracht naar het Centraal ziekenhuis alhier. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. EEN JUBILEUM. Op Maandag 31 Januari a.s. hoopt de heer I. J. Couvee den dag te herdenken, waarop hij vijftig jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Nederlandsche fabriek van verduur zaamde levensmiddelen „v.h. W. Hoogen- straaten en Co." vroeger te Leiden, thans te Alkmaar. GESIGNALEERD EN OPGESLOTEN. Op het Ritsevoort is gistermiddag door de politie een man aangehouden, die in het Algemeen Politieblad stond gesignaleerd tot het ondergaan van hechtenisstraf. Hij is daartoe naar het Huis van Bewaring over gebracht. FOXHONDJE DWAALDE. Bij een bewoner aan het Wolfspad alhier is een klein foxhondje komen aanloopen. De eigenaar of liefhebbers kunren zich aan het bui eau van j dit ie vervoegen. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Verbannen (dram.); hoofdrollen Zarah Leander, Willy Birgel, Hilde von Stolz, Viktor Staal e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Heerscher (dram.); hoofdrol Emil Jannings. Toegang boven 14 jaar. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer Je moet maar boffen (klucht); hoofd rollen Watt en Half Watt; tweede hoofd nummer Hoogspanning, levensgevaarlijk (sens.); hoofdrol Pat O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Zondag tot en met Woensdagmiddag, hoofdnummer De laatste nacht (rom.); hoofdrollen Willy Bir gel, Viktor St|al, Hansi Knoteck, Ursula Grabley. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 30 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert muziekvereen. Alcmaria Victrix, mmv. de tooneelvereen. De Maskers. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, uitvoering Zangvereeryging Crescendo. Maandag 31 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, vergadering Vereen, voor Ziekenhuisverpleging. av. 9 uur, Groote kerk, vergadering afd. Alkmaar Ned. Bijbelgenootschap. DOOR AUTO GEGREPEN. Niet uitgekeken bij het oversteken. Gisteravond ongeveer half zeven heeft op den Kennemerstraatweg ter hoogte van de garage Adolf een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Mevr. de wed. H. stapte on geveer dat tijdstip uit een uit de richting Heiloo komende autobus, liep achter den wagen om en stak toen de straat over, zon der eerst naar links of rechts te kijken, om te zien of de weg vrij was. Die onachtzaamheid werd haar noodlot tig: nauwelijks was zij van achter de bus te voorschijn op den rijweg, of een auto uit de richting Alkmaar greep haar. De vrouw kwam met een smak op straat terecht en bleef bewusteloos liggen. Per ziekenauto van den heer Pauwels werd bij naar het Centraal ziekenhuis overgebracht met oun. een zeer gecompliceerde beenbreuk. De politie stelde onmiddellijk een onder soek in. BIJNA GEHEEL HERSTELD. De jeugdige Jan Gravemaker te Eg mond aan Zee, die onlangs op gevaarlijke wijze door een hond werd gebeten, is thans weder uit het ziekenhuis ontslagen. Hij kan verder huis verpleegd worden en zal gelukkig geen blijvende nadeelige gevolgen ondervinden. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Bij K. B. van 26 Januari is op het daar toe door hem gedaan verzoek eervol ont slag verleend uit den militairen dienst aan onzen oud-stadgenoot, den reserve majoor J. J. D. H. Verschoor van den ge- ncralen stal. JUBILEUM TIMMERMANS ZIEKEN FONDS. Gisteravond had in het Gulden Vlies de 90ste jaarvergadering plaats van het Tim mermans Ziekenfonds. De voorzitter, de heer Joh. H. W. Lütjeharms, opende deze feeste lijke vergadering met een welkomstwoord, er aan herinnerende, dat de belangstelling voor dezen avond, in tegenstelling met an dere jaren, wel zeer groot was. Hij hoopte dat in den vervolge de belang stelling mag toenemen, ook als er geen fees telijk tintje aan gegeven wordt. Na de notulen, die onveranderd werden vastgesteld, werd het jaarverslag voorgele' zen door den heer W. Vasbinder, die gelijk een stuk geschiedenis in zijn verslag had verwerkt. Hieruit bleek, dat men in den loop der jaren nog al eens met moeilijkhe den had te kampen gehad, maar dat er on danks dat een flink bedrag in de kas aanwe zig was, zoodat het feestelijk karakter dat aan dezen avond gegeven wérd, zeker ge motiveerd was. De penningmeester, de heer F. H. Rin- gers, deed verslag over het finantieel ge deelte, waaruit bleek, dat er dit jaar een voordeelig saldo was, in tegenstelling met het jaar te voren, toen er een bedenkelijk nadeelig saldo was. De rekeningcommissie controleerde boeken en bescheiden en was vol lof over de accurate administratie van den penningmeester, die onder luid applaus van de vergadering werd gedechargeerd. Aan de beurt van aftreding was de heer F. M. Ringers die bij acclamatie werd her kozen. Aan mevr. Ringers die zoo dikwijls haar man moest afstaan in het belang van het fonds en die zelf ook zoo af en toe haar me dewerking verleend, werd, namens het be stuur en den bode een bloemenhulde ge bracht. Ook huldigde de feestcommissie het echtpaar Ringers door een prachtige bloe menmand aan te bieden. Door den penningmeester en mevr. Rin gers werd aan het echtpaar Groen, een tin nen beker met bloemen aangeboden. De di rectie van het Gulden Vlies had een bloe menhulde gezonden voor het jubileerende fonds. De secretaris, de heer P. A. Franzen, werd door den voorzitter van de feestcom missie als het oudste bestuurslid gehuldigd en hem werd een kist sigaren aangeboden. Na afloop van de algemeene vergadering had de feestcommissie de taak het verdere gedeelte van den avond te verzorgen. Zy heeft dat op uitnemende wijze gedaan. Het echtDaar Jasper en Marijke heeft de vergadering vermaakt met hun liedjes, waarbij speciaal de in het West-Friesch ge zongen liedjes zeer in den smaak vielen. Ook de goochelaar Moretti wist de be langstelling gaande te houden met ziin dik wijls onbegrijDelijke exDerimenten. Een en ander werd afgewisseld oor het vertoonen van films, waarbij die van een speciaal Alk- maarsch bedrijf (de brandweer) wel het meest in den smaak viel. Nemen wij daarbii de muziek die zich dikwijls liet hooren en de tractatie die werd geboden dan mag het Timmermans Ziekenfonds terug zien op een welgeslaagd feest, dat niet (of wel) vroeg geëindigd is. COVOTO 12 JAAR. Dr. v. Amerongen herdenkt dit feit. Het Comité voor Tooneelvoorstellingen (Covoto) herdacht gisteravond het feit, dat het 12 jaar geleden opgericht is geworden en naar aanleiding hiervan heeft de voor zitter van 't comité, dr. J. B. v. Amerongen, in de pauze van de tooneeluitvoering, welke gisteravond in „de Harmonie" door het tooneelgezelschap „Het Masker" werd ge geven een kort herdenkingswoord uitgespro ken. In de jaren, die achter ons liggen, aldus spr., heb ik voor u gestaan, omdat droevige omstandigheden mij daartoe noopten, thans verheugt het me, vroolijker klanken te kun nen doen brengen. Covoto viert feest en daarom zijn we niet alleen verheugd, doch ook een weinig trotsch. Nietwaar, er zijn tooneelcomité's geweest, die het in heel wat minder tyd hebben moeten afleggen on- Westerweg TeL 2670 danks alle goede bedoelingen. Maar het resultaat, dat wij thans geboekt hebben, is wel hierdoor verkregen, omdat u allen ons daartoe in staat gesteld hebt, omdat gij allen de tooneelkunst, welke wij brachten, hebt kunnen waardeeren. In de afgeloopen jaren hebben ook wij vele ups mi downs meegemaakt. Vele en voortreffelijke medewerkers zijn heenge gaan. Doch daartegenover stellen wij thans de lichtzijde en wel deze, dat het onze bur gemeester heeft willen behagen tot be schermheerschap van ons comité op zich te nemen. Wij weten dit op hoogen prijs te stellen en wij hopen volgaarne onzen burge meester bij de eerstvolgende tooneeluitvoe ring in ons midden te zien. (Applaus.) Zich hierop wendend^tot het tooneelgezel schap „Het Masker" vervolgde dr. v. Ame rongen, dat hem hem zeer veel genoegen deed, dat juist „Het Masker" een toonee! stuk bracht bij dit 12)4-jarig bestaan. Uw gezelschap, mijnheer Arnoldi, heeft niet voor niets een voortreffelijke reputatie. Dat is eenerzijds gekomen door de keuze van uw stukken, anderzijds door de wijze, waarop u die stukken voor het voetlicht bracht. En het comité heeft gemeend zijn dankbaarheid jegens dit gezelschap ook in tastbaren vorm te moeten toonen. En onder krachtig applaus van de geheel bezette zaal overhandigde spr. den heer Arnoldi een fraai bouquet bloemen en bo vendien aan elk der speelsters en spelers van het gezelschap een blikje Alkmaarsche jongens, terwijl ook de souffleuse met zulk een verrassing gelukkig gemaakt werd. Dr. v. Amerongen richtte zich hierop wederom tot de aanwezigen. Het moge u bekend zijn, aldus spr., dat onze oorspron kelijke vijf uitvoeringen in den loop der jaren zijn teruggeloopen tot een drietal, doch Covoto toont zich thans zoodanig levenskrachtig, dat bij wijze van proef weer vier voorstellingen per winter gegeven zul len worden. (Applaus.) En tot slot huldigde spr. den heer Tjeer- tes, die juist 25 jaar aan „de Harmonie" als tooneelknecht verbonden was en der halve voor Covoto ook in die 12)4 jaar veel heeft opgeheschen en laten zakken. Een stoffelijke blijk van waardeering ver gezelde deze woorden, waarop de heer v. Amerongen nog mededeeling deed, dat er een drietal bloemstukken was binnenge komen, van den burgemeester, van ,,'t Gul den Vlies" en van „de Harmonie"), en be sloot zijn woorden met den wensch, dat Covoto moge groeien en bloeien. (Applaus) (Applaus.) V_7 A Gelijk hebben ze l B En of trouwens m iedereen die nadenkt rookt alleen CHIEF WHIP de beste sigaret voor ieders gezondheid recht de meest geschikte is. Bovendien levert dit fornuis dag en nacht warmwater. Van deze Afa-fornuizen zijn er binnen betrekkelijk korten tijd in Alkmaar en om geving reeds een twintig verkocht en van alle cliënten komen de meest gunstige refe renties binnen. In de étalage van Heuseveldt kan men deze fornuizen thans zien en uiteraard is men in den winkel altijd bereid nadere inlichtingen te verschaffen. „BOEFJE". Elders in dit nummer zal men kunnen vernemen, dat Woensdag 2 Febr. a.s. een voorstelling tegen populaire entree-prijzen van Brusse's onvolprezen „Boefje" gegeven wordt. De hoofdrol is vanzelfsprekend weer in handen van Annie van der Lugt Melsert—van Ees. De voorstelling wordt ge geven door het Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel (dir. C. v. d. Lugt Melsert) en vindt plaats in- 't Gulden Vlies. Ten overvloede zij nog medegedeeld, dat Maandag a.s. n.m. 2 uur de plaatsbespreking aanvangt. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 30 Januari is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van '3 avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge opend is, wordt gedurende de daarop vol gende week de nachtdienst waargenomen. HET AG A-FORNUIS. N.V. Warenhuis Heuseveldt, eenige vertegenwoordiger Noord- Holland-Noord. Over het steeds meer bekend geworden Afa-fornuis, waarvan de N.V. Warenhuis Heuseveldt het alleen-vertegenwoordigings- recht heeft, hebben we bij de opening van de nieuwe magazijnen al geschreven, doch in verband met het feit dat deze fornuizen zich in steeds grooter populariteit mogen gaan verheugen, en mede door de groote reclame-campagne, welke thans gevoerd wordt, is het niet ondienstig er nogeens weer op te wijzen. Het is dan de bekende Nobelprijswinnaar Gustav Dalèn geweest, die zich erop toe gelegd heeft het probleem van een meer economisch stokend fornuis tot een goede oplossing te brengen. Hij heeft het begrip „juiste warmte zon der toezicht" begrepen en een fornuis ge construeerd, dat hieraan volkomen beant woordde. Want het Afa-fornuis is niet alleen uiterst geriefelijk en economisch, het heeft ook een voortdurende waarde als geldbeleg ging, want de aanschaffingsprijs wordt spoedig door de groote brandstofbesparing terugverdiend. Dit fornuis heeft 4 verschillende warmte bronnen, van welke ieder precies die warmte afgeeft, die voor een bepaald ge- UD NED. INSTITUUT BLEEKERSKADE 4 ACCOUNTANTS Al K MA Al BELASTINGZAKEN ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis landden de Ibis te Bandoeng de Torenvalk te Jodhpoer en de Valk té Alexandrie. Op de thuisreis bereikten de Pelikaan Bagdad en de Wielewaal Rangoon. Vanmorgen te 7.02 uur is het K.L.M.- vliegtuig PH—ALR „Reiger" met gezag voerder Blaak van Schiphol naar Indië ver trokken. Aan boord van dit vliegtuig bevindt zich 165 >4 k.g. vracht, 466)4 k.g. briefpost, 31)4 k.g. pakketpost. Acht passagiers maken de reis van Am sterdam mede, en wel twee tot Calcutta, drie tot Bangkok, een tot Singapore, een tot Alexandrie, en een tot Karachi. Twee van Bangkok tot Jodhpur, een Allahabad—Ran goon, twee CalcuttaSingapore en vier van RangoonBangkok. STERFGEVALLEN DOOR MOND EN KLAUWZEER. Het aantal sterfgevallen tengevolge van het mond- en klauwzeer bedroeg in de week van 16 tot en met 22 Januari (daarachter tusschen haakjes geplaatst het totaal sinds 19 September j.L) als volgt: runderen: 66 (2953), kalveren: 158 (3488), varkens en biggen: 56 2766), schapen: 4 (197), geiten: 2 (48). STEUN AAN MELKPRODUCTEN. De minister van Economische Zaken heeft besloten, te rekenen van 3 Juni 1935, uit het Landbouw-crisisfonds steun te ver- leenen op melkvet, aanwezig in melkpoe der, blokmelk en gecondenseerde melk, waarvan wordt aangetoond, dat deze pro ducten zijn afgeleverd in het binnenland en voor menschelijke consumptie door of vanwege de centrale zijn ongeschikt ge maakt, ofwel dat genoemde producten, verwerkt in chocolade toffee's, kindervoed- sel of Farine lactée zijn uitgevoerd of aan gewend voor proviandering van schepen, welke onder ambtelijk toezicht worden uit geklaard. ZIJ MOETEN DE KLOK LUIDEN. Mijnheer de Redacteur, Over de op handen zijnde blijde ge beurtenis verheugt zich niet alleen ons Koninklijk Huis, doch ook de Alkmaar sche bevolking, en dat het Gemeente bestuur door klokgelui het blijde nieuws verkondigt, accoord, doch dat het Ge meentebestuur al geruimen tijd in een kantoor van het Waaggebouw twee man nen beschikbaar heeft die daar van 7 uur v.m. tot 7 n.m. aanwezig zijn, teneinde als het heugelijk nieuws hier bekend wordt, de klok te luiden, vind ik toch in dezen tijd van techniek op zijn zachtst uitge drukt belachelijk. Ik geloof dan ook dat er in ons land niet één dorp of gehucht is, waar dagen van te voren 2 man by de torenklok wachten, om die te luiden als het bericht het Gemeentebestuur bereikt. Of worden soms op dien feestdag de Radio, Telefoon en niet te vergeten de Telexmachines uitgeschakeld? Ik geef dan ook het Gemeentebestuur in overweging die 2 man productieven arbeid te geven en andere maatregelen te nemen om toch op tijd de klok te doen luiden. Met dank voor de plaatsing, BELASTINGBETALER. Muur omgewaaid. Tengevolge van den hevigen storm is Vrijdag de tuinmuur achter de Sint Agnes Stichting over een lengte van ongeveer 20 meter omgewaaid. De brokstukken kwa men terecht op het vroegere kerkhof, waar de werkloozen thans plantsoenen aanleggen, doch gelukkig werd niemand getroffen. Werkverschaffing voor 15 man. Door middel van de N.V. Ontginnings- maatschappij Noordholland zullen 15 werk loozen uit deze gemeente tewerkgesteld worden bij het beplanten van duinhellingen op het provinciaal landgoed Egmond. Het werk zal ongeveer twee maanden duren. BERGEN (20 t.m. 27 Jan.) Geboren: Bregitta Annie, dochter van Ferdinand Kuitwaard en Catharina Anna Offringa. Aafjej Willy, dochter van Poke de Lang en Anna Ram. Overleden: Vokeltje Langereis, oud 75 jaar, echtgenoote van Pieter Roos. Maartje Boon, oud 74 jaar, echtgenoote van Willem Arnold de Vries. - Nog steeds gevallen van kinderver lamming. - De „Daily Telegraph and Mor- ning Post" bericht uit Melbourne, dat de Kerstvacantie op de katholieke- en staats scholen, welke aan het einde van deze maand eindigen zou, met twee weken is verlengd, aangezien de epidemie van kin derverlamming nog steeds voortduurt. Hier door zullen de scholen voor 25.000 leerlin gen en 9.000 onderwijzers nog gesloten blijven. In medische kringen is men algemeen van oordeel, dat de ziekte niet voor mei af- ?««en,'-Rfeds thans zijn L695 gevallen, n.L 1.636 kinderen en 59 volwassenen, bekend. Het aantal sterfgevallen bedraagt tot dusver 88, w.o. 76 kinderen. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476.) Ingekomen is een verzoek van J. Narold, alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Ridderstraat nr. 4. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 29 Januari 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, lo.-Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris. (Ongecorrigeerd.) PRINS BERNHARD RIJDT UIT. Hedenochtend om tien minuten voor elf is prins Bernhard in zijn „Cord" uitgere den om een rit te maken in de omgeving. De prins vertrok langs den betonweg in de richting van Bilthoven. VROUW DOOR TRAM GEDOOD. Vanmorgen is de 47-jarige echtgenoote van den veehouder J. Posthuma te Roden (Dr.) door de tram overreden en op slag gedood. De vrouw liet een briefje uit haar hand waaien. Zij liep dit achterna en kwam daarbij onder de juist passeerende tram terecht. PANAMEESCH SCHIP IN NOOD. Sleepboot-Doeksen uitgevaren. De bergingsboot „Holland" van de fir ma Doeksen te Terschelling is vanmorgen uitgevaren naar het Panameesche s.s. „Tinge", dat zich met een zware slagzij OP 25 mjjl ten noorden van het Terschellin- gerbankvuurschip bevindt. De firma Doeksen heeft nog geen ver binding met het schip, dat nog geen assistentie wenscht. Het schip heeft een zwaren deklast, ver moedelijk bestaande uit hout. Cm i a - p u b 1» catin* TOEWIJZING KALVEREN EN BIGGENMERKEN 1938. De Landbouw-Crisds-Organisatie voor Noordholland maakt bekend, dat zy evenr als vorig jaar haar georganiseerden in de gelegenheid stelt, de toewyzingslijsten kalveren en biggenmerken 1938 in te zien. Iedere georganiseerde kan van deze ge legenheid gebruik maken binnen 14 dagen na ontvangst van zijr. toewyzingskaart(en) ten huize van den kantoorhouder of op bekende zittingen van genoemden kantoor houder.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2