SPORT EN WEDSTRIJDEN. ALCMA IAVICTMXI W.F.C. I AMSTERDAMSCHE BEURS Zullen hekkensluiters zich gaan roeren staatsleeningen. scheepvaarten. amer. spoorwegen. GEMENGD NIEUWS. HEERHUGOWAARD HEILOO BERGEN BLOKKER OOSTHUIZEN D.W.S. naar den haag SCHOORL OE EERSTE KLASSERS ZOADAG a.s. 2 uur: 3 LOOP DER BEVOLKING VAN NEDERLAND. Verschenen is de „Statistiek van den loop der bevolking" over het jaar 1936, waarin een groot aantal demografische zijn bijeengebracht. gegevens Uit deze publicatie blijkt, voorzoover be treft de bevolking in 't algemeen, dat de relatieve toeneming ook in 1936 weer gerin ger was dan in het voorafgaande jaar. Van 18501931 was deze toeneming steeds stij gende. In 1931 bedroeg zij 1,59 daarna is de daling ingetreden. In 1935 nam de bevol- king met 0,98 toe, in 1036 met 0,97 De hoofdzaak van den bevolkingsgroei gelegen in het geboorteoverschot (verschil tusschen geboorte en sterfte), hetwelk in 1936 97.752 of 1,15 bedroeg. Door grooter vertrek dan vestiging verloor ons land dit jaar 15.338 inwoners of 0,18 De totale toeneming bedroeg derhalve 82.414 of ge lijk bovenvermeld, 0,97 tegen 82.480 of 0,98 ln 1933. Het accres der bevolking is niet gelijk matig over het gaheele land verdeeld. Het aandeel der groote steden zoowel als der gemeenten met minder dan 5.000 inwoners daarin neemt af, dat der overige gemeenten stijgt, zoodat de groei van de gemeenten der middengroep relatief het grootst is. Het aantal levend geboren bedroeg in 1936 171.675. De daling van het relatieve ge boortecijfer zette zich ook dit jaar voort. Per 1000 der bevolking bedroeg dit cijfer in 1935 20,21 en in 1936 20,16. Het percen tage onwettigen zette zijn daling voort, In 1901/05 bedroeg met 2,36 thans is het tot 1,53 in 1936 verminderd. Het procent der doodgeborenen, dat in vergelijking tot vroe ger eveneens sterk is gedaald, blijft de laat ste jaren constant, n.1. 2,51 Het percen tage meeilinggeboorten is in den loop der jaren ook afgenomen. In 1936 bedroeg het 12,7 Dit jaar was rijk aan drielingen. Het waren er 23 tegen 13 in 1935. Onder de eerst geborenen is in verband met den leeftijd der ouders het jongensoverschot grooter dan onder de latergeborenen. Voor het eerst na 1917 vindt men in de onderhavige publicatie een statistisch over zicht van de bij de geboorten verleende verloskundige hulp. De daling van de sterfte, berekend per 1000 inwoners, zette zich ook in 1936 voort, in 1935 bedroeg dit cijfer 8,73, in 1936 8,68. De sterfte onder de mannelijke bevolking is grooter dan onder de vrouwelijke. Het ver schil wordt evenwel steeds kleiner. In het cijfer der huwenden, eveneens be rekend per 1000 der bevolking, ziet men geen vaste tendenz tot stijging of daling ge lijk bij de geboorte of sterfte; het is sinds 1840 schommelend. In 1936 was het weer iets rsr, van Zaterdag 29 Januari 1938. OPGAVE VAN NOGRDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers 4 Neder! 1934 100»/,, 3 Ned -Indië 1937 98% 5*3 Duitscbl '30 ro verkl. 30'/4 BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 160 Handel Mij Cert. v. 250 153'/, Koloniale Bank 129 Ned Ind Handelsbank 137 INDUSTR. OND. B1NNENL. Alé Kunstzijde Uoia 35% CaTvé Delft Ca-t. 90'/, Naderl Ford 27J Philips Gloeil. Gem Bezit 2s9'/j Unilever 152l/s INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting J»4 Anaconda Bethleh Steel 40% Cities Service W.a General Motors24tyjs Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Ezplor Mij.. Redjang lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak 25% 12% 6% 39% 3'/, 428 153 130 743/, 88 167 3<1 V, 3541/s 86 267, Phillips Oilf?'» Shell Union Tide Water 1U RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi latere. Rubber t Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batevia Ouda Deli Senembah AtchisoD Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. •Exdivldend- Prolongatie vorige koers *4, heden H P WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koer»: aatstek- 2.30-45 100% 99 joy4 16-7, 158 125V, 136V, 35'4-V, 693/4 299.?00 15Z|-'/4 331/s 21i-'A 40*-% IV4 247, 25-",'jg 12*-"7'i6 6'/s 39% "i 3-Vw 430 1/1 151 127 88 167 3431/4 351-4 66 6% 11 10.,,-ï hooger dan in de voorafgaande jaren. In 1935 bedroeg het 14,35, in 1936 14,77. Het aantal echtscheidingen, berekend per 1000 gehuwde paren, is over Let algemeen stijgend en was in 1936 weer hooger dan in de voorafgaande jaren. In 1935 bedroeg het 1,78, in 1936 1,89. Het aantal echtscheidin gen van tafel en bed bedroeg in 1936 0,37 per 1000 gehuwde paren tegen 0,41 in 1935. WOONSCHUITBEWONER DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Vrouw overleden. Vrijdagmiddag is te Aalsmeer ontdekt, dat de bewoners van een woonbark, liggende aan de Stommeerkade, door kolendamp zijn bedwelmd. Toen een dochter van deze be woners bij de schuit kwam en op haar klop pen geen antwoord kreeg, sloeg zij een ruit in, waardoor zij naar binnen kon kruipen. Daar vond zij haar vader bewusteloos op een stoel en haar moeder levenloos te bed. Een geneesheer, die ijlings was gewaar schuwd, constateerde, dat de vrouw, de 54- jarige N. B., huisvrouw van A. W., was overleden. Daar door het kapotslaan van de ruit nog tijdig versche lucht was toege stroomd, keerde bij den man, na eenigen tijd het bewustzijn weer en zal hij waar schijnlijk geen nadeelige gevolgen onder vinden. Bij onderzoek bleek, dat een in het woonvertrek staande kachel den kolendamp had verspreid. ZWARE BRAND TE HARDERWIJK. Twee boerderijen in de asch gelegd. In den laten middag is het stadje Harder wijk gisteren in opschudding gebracht door een grooten brand in de Haverstraat bij den Vuldersbrink. In deze dichtbevolkte buurt met vele nauwe straatjes bevindt zich een aantal boerderijtjes, welke tegen den ouden stadsmuur zijn gebouwd. In een deze per- ceelen, bewoond door het gezin Bunschoten, is door onbekende oorzaak brand ontstaan. In korten tijd stond het geheele pand, waar in veel hooi en stroo aanwezig was, in vlam men en weldra sloeg het vuur, aangewak kerd door den sterken wind, over naar de aangrenzende boprderij van het gezin Wal- ters. Beide panden zijn totaal uitgebrand. Het vee kon in veiligheid worden gebracht, doch de inboedels gingen verloren. Ook een derde boerderij, van het gezin Van Ark, werd door het vuur aangetast doch hier konden de vlammen gestuit wor den, dank zij de aanwezigheid van een zwa- ren brandmuur. Twee voorbijgangers hadden den brand ontdekt. Zij alarmeerden onmiddellijk de bewoners, die nog niets van het vuur had den bemerkt en waarschuwden de vrijwil lige brandweer. Deze kon eerst na een half uur met de blussching beginnen, aangezien het verzamelen der brandweerlieden gerui- men tijd in beslag nam. Met volledig mate riaal, namelijk met twee motorspuiten, waarop zeven stralen werden gekoppeld, werd de strijd tegen het vuur begonnen, waarbij men zich hoofdzakelijk bepaalde tot het nat houden van de omliggende huizen. Tegen half zeven was het uitbreidingsgevaar geweken. De burgemeester van Harderwijk, de heer J. de Jong Saakes en verschillende andere autoriteiten, waren bij het blus- schingswerk aanwezig. venhage, ir. F. C. Four te Haarlem en W. J. van Vloodorp te Haarlem, de twee eerste bestuursleden, de laatstgenoemde directeur der Groot-Noordhollandsche, zijn benoemd tot commissarissen der Algemeene Friesche, zijn benoemd tot bestuursleden der Groot- Noordhollandsche. De heer L. J. van Vloodorp is voorloopig tot waarnemend directeur en de heer dr. R. van der Hoek tot adjunct-directeur van de Groot-Noordhollandsche benoemd. Echtpaar Speenhoff naar Zwitserland. - Naar wij vernemen, is mevr. Speenhoff thans zoover hersteld, dat het echtpaar de uitnoodiging om voor Hollandsche clubs in Zwitserland te komen zingen, heeft kunnen aanvaarden. In Februari zullen de heer en mevrouw Speenhoff vertrekken. Houten vereenfgingsgebouwtje uitge brand. - Gisteravond is door onbekende oor zaak brand ontstaan in een houten gebouw tje, staande op het terrein van het bosch- plan nabij het Jan Tooropplantsoenen te Amstelvco. in gebruik bij een jeugdvereeni- ging. De vlammen laaiden hoog op en kleur den den hemel rood, zoodat de brand in den verren omtrek te zien was. De brandweer van Nieuwer-Amstel, die met een motorspuit verscheen, kon niet ver hinderen, dat het gebouwtje geheel uit brandde. Doodelijke aanrijding. - Gistermiddag is op den Rijksstraatweg te Hillegom de 26-jarige krantenbezorger W. van L., die op zijn fiets wilde oversteken, doch wiens uit zicht belemmerd werd door een stilstaande auto, aangereden door een personenauto, die uit de richting Haarlem kwam. Onmid dellijk na het ongeluk trad de dood in. Het slachtoffer was vader van drie kin deren. Jkovinciaat Tlieuws Een feestavond. 2101/. 135'/4 130 14» 100 2'% 124 1143/4 2391/4 293 293 257. 12% 8 55l/i 5 #x-coupon 2U-1/, 130-2 128 140 98l/» 2% 126-7 115 Va 238 .93 292 25 W/li 7V«-V4 4% New-York monden Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 1.79S/j, 8.96'/, 72.20 5.84*3 30.29l/a 41.48 *3 40.05 46.25 45.07 *3 9.45 Heden: 1.79»/, 9.96»/, 72.20 5.86 30.29 41.48 40.02>$ 46.22*3 43.05 6.30 DE INBRAKEN OP DE VELUWE. Haaarlemmer valt door de mand. De man, dien de Apeldoornsche politie Donderdag heeft gearresteerd onder ver denking schuldig te zün aan de talrijke in braken op de Veluwe, de 41-jarige D. v. L., uit Haarlem, heeft gisteren een volledige bekentenis afgelegd en de plaatsen opge geven, waar hij den buit had verborgen. De man was pas kort uit de gevangenis ont slagen. Ondanks deze aanhouding blijven echter de inbraken doorgaan. Zoo zijn gisternacht te Loenen, onder de gemeente Apeldoorn, weer drie inbraken gepleegd, en wel in een slagerij, een kruidenierswinkel en een villa, waarbij de inbreker zich, evenals de arres tant dit placht te doen, toegang heeft ver schaft door het uitsnijden van een ruit. Ir. alle drie gevallen was de buit vrijwel van geen beteekenis, hoewel de huizen wel ter dege waren onderzocht. Ook hier scheen hel den inbreker alleen om geld te doen te zijn. In geen enkel der drie gevallen hadden de bewoners iets gehoord. De politie vermoedt nu, dat de aangehou dene nog een of meer collega's in het com plot heeft gehad. Deze beweert echter ge heel alleen te hebben gewerkt zonder hand langers. BELANGENGEMEENSCHAP IN LEVENS VERZEKERINGBEDRIJF. Fusie Algemeene Friesche en Groot- Noordhollandsche. Tusschen de Algemeene Friesche Levensverzekering Maatschappij, On derlinge Maatschappij te Leeuwarden, opgericht 1844, en de Vereeniging van levensverzekering en lijfrente „De Groot-Noordhollandsche van 1845" te Amsterdam, is naar wij vernemen '.ezer dagen een belangengemeenschap .ot stand gekomen. Beide instellingen behouden hun zelfstandigheid. Door wederzijdsche benoeming van com missarissen en bestuursleden voor zoover d» thans geldende statuten zulks nu reeds toe laten en door een in voorbereiding zijnde statutenwijziging, die dit nog verder moge- lijke zal maken, zal bij beide instellingen eenzelfde directorium en eenzelfde college van toezicht gevormd worden. Van het financieele belang der overeen komst kunnen de volgende cijfers eenige denkbeelden geven, per ultimo 1936: verzekerd kapitaal: Algemeene Friesche 294.493-202, Groot-Noordhollandsche 49,291-733, totaal 1 343.84.935. premiereserves; Algemeene Friesche 84.539,171, Groot-Noordhollandsche 10.056.443, totaal f 94.595.614. extra-reserves: Algemeene Friesche 8.701.760, Groot-Noordhollandsche 2.074-771, totaal 10.776.531. De heeren mr. W. C. Wendelaar te 's-Gra- Als voortzetting van de plechtigheid in den middag bij de opening der christ. school, vond des avonds een feestavond plaats in de groote zaal van Rus, welke ge heel gevuld was met ouders en genoodigden. De voorzitter, de heer J. Gootjes, opende met het gemeenschappelijk zingen van een gezang, waarna werd voorgelezen Ps. 145. Daarna werd de leiding overgedragen aan Ds. van Andel te St. Pancras, die herdacht de opening en het jubileum der school. Spreker memoreerde de heer S. Steensma, die om onbekende redenen niet kon aanwe zig zijn. Het gemengd mannenkoor gaf eenige lie deren ten beste onder leiding van den heer Wagenaar uit Broek op Langendijk. Thans trad als feestredenaar naar voren Ds. van Andel, vroeger te St. Pancras, thans te Rotterdam, die een langdurige beschou wing gaf over de gelijkenis van het zaad in den akker, hoe deze school is gegroeid on danks roomsche en moderne omgeving. Na de pauze bracht het mannenkoor we derom eenige liederen ten gehoore. Een ge- lukwensch-telegram kwam binnen van den heer den Hartigh, oud-onderwijzer te Den Helder. De secretaris der vereeniging, de heer J. Wagenaar, kwam vervolgens naar voren en gaf een historischen schets (gekruid met menigen kwinkslag) vanaf het jaar 1904, toen de eerste plannen werden opgemaakt. Eerst in 1912werd terrein overgenomen van oud-burgemeester van Slooten en tot den bouw overgegaan, daar nu ook het ver- eischte aantal kinderen stabiel bleef. De heer Koger haalt oude herinneringen op, speciaal van oud-leerlingen. /Alles was toen nog zeer primitief, men sprak van „donker Heerhugawaard, voor eeuwig ge abonneerd op de maan!" Een twintigtal da mes voerden een koorzang op van Ps. 118, in woord en beeld uitgedrukt. Daarna volgde een vraaggesprek van „Vader Tijd" met 25 oud-leerlingen, elk een jaar voorstellende. De plaatselijke onderwijzeres, mej. van Alphen, zong een duet met een der oud- onderwij zeressen. Te ongeveer half twee sloot Ds. van Andel dit bijzonder goed geslaagde samenzijn met dankgebed. Namens de oud-leerlingen werd een klok aangeboden ter verfraaiing van het school gebouw. Vrijdagmorgen hadden de kinderen feest. Vol verwachting togen zij schoolwaarts, waar zij werden opgewacht door het onder wijzend personeel en schoolbestuur. Tactatie volgde, afwisselend werden ko mische en leerrijke nummers opgevoerd door een der bestuursleden en de leerlingen zelf. Ter opluistering werd tot slot een bloe menmand aangeboden door de leerlingen. had uitgemaakt en wiens arbeid door be stuur en leden zoo zeer op prijs was ge steld. De heer Winder deelde vervolgens mede, dat het rentepercentage voor spaar gelden voor 1938 was bepaald op 3 pet. en het rentepercentage voor voorschotten was bepaald op 4 pet. Hierna verkreeg de heer Schermer gele genheid tot het voorlezen van het door hem samengestelde jaarverslag. Uit dit verslag bleek, dat de financieele positie van de bank belangrijk gunstiger was dan in voorgaande jaren. In belangrijke mate vond dit haar oorzaak in de betere uitkomsten van het vreemdelingenverkeer, tevens bleek uit het verslag dat de positie der tuinders nog geenszins gunstig is te noemen. Het aantal spaarders bedroeg in 1937 455, terwijl het aantal verleende voorschot ten 125 beliep. De heer Schermer merkte in zijn uitvoe rig verslag nog op, dat het doel van de bank niet is om bij een goede reserve een hooge winst te maken, doch dat de voor naamste doelstelling van de bank is een behoefte te voorzien. Uit de overgelegde balans bleek, dat de winst door de bank in 1937 gemaakt 436.76 bedroeg, terwijl een reserve aanwezig is van 13.202.64. De heer Winder bracht den heer Scher mer dank voor het juiste beeld, dat hU door zijn verslag van de werkzaamheden en den financieelen toestand van den bank heeft gegeven. Besloten werd de over 1937 gemaakte winst aan de reserve toe te voegen. Bestuur en Kassier werden gedechar geerd ter zake van hun financieel beheer daar de financieele Commissie alle beschei den in orde had bevonden. Voorts bracht spr. het bestuur en den heer Schermer hulde voor de vele belangrijke werkzaamheden, die zij in het belang der leden verrichten. De heeren J. Kaag en C. M. Winder wer den bij acclamatie respectievelijk tot lid van het bestuur en tot lid van den Raad van Toezicht benoemd. In de vacature ontstaan door het over lijden van den heer D. Duin Sr. werd be noemd de heer W. Sevenhuüsen Pzn. Bij de rondvraag vroeg de heer Groen of wel voldoende ruchtbaarheid was gegeven aan het bestaan der z.g. spaarbusjes. Gymnastiekuitvoering „Olympia". Zondagavond geeft onze gymnastiek vereniging „Olympia"' in de zaal van den heer N. Schuijt wederom haar jaarlijksche uitvoering. Het reeds uitgegeven programma doet zien dat Olympia wederom een uitvoering voorbereid heeft, zooals wij dat van haar kunnen verwachten. Nu reeds kan op een geslaagden avond gerekend worden. Het behoeft nauwelijks opgemerkt, dat het gymfestijn met een genoegelijk bal zal worden besloten. Wij zeggen slechts: Komt en overtuigt U. Mutatie bestuur, Verschillende besturen van verenigin gen ter plaatse trekken zich terug. Dit was ook het geval met de Hollandsche Maat schappij van Landbouw. Het nieuwe dage lij ksche bestuur bestaat thans uit de volgen de heeren: voorzitter H. Mulder Mzn., secre taris J. Kant, penningmeester P. van der Molen. V.V.V.-vergadering. De algemeene V.V.V.-vergaderlng wordt Maandagavond in De Rustende Jager ge houden. Lezing ds. Schermerhorn. In De Rustende Jager spreekt ds. Scher merhorn Dinsdagavond over het onderwerp: „Het fascisme van de rechterstoel der menschheid". Aanbesteding. Vrijdag 28 Jan. heeft den heer Jac. v. Exter, bouwkundige te Bergen, aanbesteed onder te Bergen gevestigde aannemers, het verbouwen en uitbreiden van een winkel huis aan de Dorpsstraat voor rekening van den heer F. J. Roos. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. Kops 8250, N. Smit f 8090, P. Grootes 6710, J. Houtenbos f 7570, D. Beeldman f 7455, J. Kaldenbach 6980, J. den Das f 6925, L. Henneman f 6700, A. Kroon 6695, Kerk hoven 6587, C. Noort 6433, N. Bijl 6432. Het werk is aan den heer N. Bijl opge dragen. De eerste Irisbloemen. Op de veiling te Amsterdam werden heden door den heer W. Sijp de eerste Irisbloemen aangevoerd, wat zeker wel een unicum is. De bloemen, die niet minder dan 5 cent per stuk opbrachten, z ,n tot dezen vroegen bloei gekomen door de speciale koelhuis behandeling, welke de heer Sijp toepast. De bollen worden hierin na het rooien op een speciale temperatuur gebracht, welke wordt verlaagd tot ongeveer 9 graden, wat voor deze bollen het meest gunstig Is. Daarna worden ze overgebracht naar een trekkas of een verwarmde kas, waar ze zich verder ontwikkelen. Wijkverpleegster. Naar de N. H. Crt. verneemt is zuster G, van der Wal, die sedert October j.1. als zoo danig werkzaam was, thans definitief als wijkverpleegster van kring I van Gezins verpleging benoemd. Aan zuster Aufder- heide, die ruim 30 jaar deze taak heeft waargenomen, werd op verzoek met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend, met dank voor de vele bewezen diensten. Voetbal. Algemeene ledenvergadering •Coöperatieve Boerenleenbank. Vrijdagavond hield de Boerenleenbank te Schoorl hare algemeene ledenvergade ring in de „Roode Leeuw". Te ruim half acht opende de voorzitter van den raad van toezicht, de heer C. M. Winder, de goed bezochte vergadering en heette de talrijk aanwezige leden welkom. Het verheugde den spr., dat hij nu kon gewagen van een opleving jn financieel gunstigen zin ten plattelande, waar hy op vorige vergaderingen immer moest wijzen op den slechten toestand, waarin de be woners van het platteland verkeerden. Spr. hoopte, dat deze vooruitgang blij vend mag zijn, hetgeen niet slechts de bank, doch in het bijzonder de leden zeer ten goede zal komen, na de moeilijke jaren, welke than6 geweest zijn. Voorts bracht spr. in herinnering het verscheiden van het bestuurslid D. Duin Sr., die ruim 30 jaar deel van het bestuur Het wedstrijdprogramma is lang niet volledig: in afdeeling I hebben vier clubs een vrijen dag en in afdeeling III wordt alleen de wedstrijd N. E. C. Heracles gespeeld. Wat deze laatste betreft, Heracles gaat voor de derde maal een reis naar Nijmegen en hoopt nu eindelijk eens te kunnen afrekenen met N E. C. Dat de Almeloërs winnen, zal iedereen wel willen aannemen! Overigens is het slechts de vraag, hoe de in degradatiegevaar verkeeren- de clubs morgen hun positie zullen verdedigen. Afdeeling I. V. U. C. moet toch nog zien een paar punten te veroveren. Nu is D. W. S-, dat op bezoek komt, wel een der zwaarste tegenstanders, maar de Hagenaars hebben reeds kans gezien, om Ajax te kloppen en kunnen dus ook D. W. S. het vuur na aan de scheren liggen. Bovendien is er bij V. U. C. nog zoo'n soort revanche-gedachte, zoodat de strijd aantrekkelijk kan worden. Een eervolle nederlaag van de Hagenaars ligt in het verschiet. Excelsior heeft de punten nog meer noo- dig en ze krijgt zoowaar een kans, om zich te redden. Een thuiswedstrijd tegen D. F. C. houdt n.1. die mogelijkheid in. En dan is er nog V. S. V., dat in de Koog speelt tegen K. F. C. Ook de Velzenaren krijgen een kans op de zege, want K. F. C.'s systeem is volkomen lek. Wat V, U. C. deed, kan ook V. S. V. doen. Het zou dus een zeer slechte dag voor het niet-spelende Sparta kunnen worden en als V. S V. en Excelsior werkelijk win nen, is de hoop op redding voor Sparta uiterst klein geworden. Afdeeling II. Rekening houdende met een overwin ning van Feyenoord op H. D. V. S. kunnen de andere degradatie-candidaten vrij rus tig spelen. Trouwens, erg veel gevaar loo- pen die niet meer, al zal H. D. V. S. mis schien nog een paar punten uit de restee- rende ontmoetingen halen. Zoo op papier moet Stormvogels thuis van D. H. C. kunnen winnen, terwijl H. B S. in Amsterdam tegen Blauw Wit niet veel kans moet hebben. Misschien, dat de Hagenaars het nog tot een gelijk spel brengen, wat op zich zelf een zeer ver dienstelijk resultaat zou zijn. Haarlem't Gooi wordt natuurlijk een zege voor de thuisclub, die dus baar kans opde tweede plaats behoudt. Een an dere vraag is of Xerxes ook winnen kan. C. V. V. komt bij haar op bezoek en dat is waarlijk geen gemakkelijke tegenstander. Toch houden wij het op Lagendaal c.s. Afdeeling IV. In het Zuiden gaat het full speed. Nor maal moeten de leiders weer twee punten veroveren, want P. S. V. mag niet struike len in Tilburg, waar Longa haar ontvangt, en N. A. C. moet op eigen veld Bleijerheide de baas kunnen blijven. Natuurlijk rekenen wij ook op een Bos sche zege in den strijd B. V. V.M. V. V., evenals wij Eindhoven zien winnen, nu Roermond daar op het bezoek komt. Rest dan nog JulianaNoad. Hoewel Noad tot veel in staat is, zal Juliana waar schijnlijk wel kans zien om beide punten te bemachtigen. Afdeeling V. De strijd in Groningen tusschen Be Quick en Velocitas zal wel zeer heroïke strijd worden. De Velocitanen zijn immers te zwak geworden! Wij zien dus Be Quick winnen, ook Veen- dam zal zich wel niet vergissen tegen het zwakke jH. S. C. Verder wint Achilles vrij gemakkelijk van het bezoekende Sneek. De twee overige wedstrijden bieden al lerlei mogelijkheden. Waar Hoogezand een week geleden danig uit haar slof schoot, dan moet zij in staat zijn, om Leeuwarden partij te geven, Vooral nu voor eigen pu bliek gespeeld wordt! En Heerenveen is en blijft een lastige tegenstander, zelfs voor G. V. A. V., al heeft die de allerbeste kansen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7