„MIJ N HARDTJES" Kou en Griep BERGEN BROEK OP LANGENDIJK WIERINGERWAARD KOEDIJK SCHAGERBRUG BEVERWIJK NOORDSCHARWOUDE PETTEN CALLANTSOOG OUDE NIEDORP WARM EN HUIZEN HENSBROEK SChERMERHORN SCHAGEN ZUIDSCHARWOUDE OUDKARSPEL DERDE BLAD. Agenda Raadsvergadering. De agenda voor de eerstvolgende raads vergadering bevat een 10-tal punten. Van de ingekomen stukken vermelden wij een schrijven van den minister van Defen sie, waarin deze bericht, dat het met het oog op de gevolgen, niet mogelijk is de aannemers der uit te voeren werken voor het luchtvaartterrein te verplichten een zeker percentage arbeiders uit Bergen in dienst te nemen. Voor Bergen is dit schrijven zeker teleurstellend. Wij zijn overtuigd, dat de kosten, door aan het verzoek te voldoen, niet hooger zouden worden. In verband met de in de vorige raads vergadering gehouden discussie is het wel van belang te vermelden, dat van het ge meentebestuur van Alkmaar een schrijven was ingekomen, waaruit blijkt, dat de gemeenschappelijke regeling met Alkmaar voor hulpverleening bij brand nog geldt. Dit neemt echter niet weg, dat wij het met de heeren Voute en Vrije voordeeliger achten om met Alkmaar de nieuwe rege ling aan te gaan, omdat voor 50 per jaar op de kosten van hulpverleening voor de eerste uren een belangrijke reductie kan worden verkregen. Voor de caféhouders is het voorstel van B. en W. tot wederinvoering van de bil- lardbelasting zeker teleurstellend. B. en W. zijn echter op grond van de gemeente wet verplicht dit voorstel te doen, omdat het niet geoorloofd is geen billardbelas- ting te heffen en tegelijkertijd de huur waarde van de koffiehuizen enz. voor de personeele belasting te verlagen. Boven dien doen B. en W. hun voorstel na inge wonnen advi%s van den Ned. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restaurant-houders en Slijters. De begrooting 1937. De begrooting voor 1937 is ter vaststel ling door Ged. Staten bij den raad inge zonden, voorzien van de obemerkingen, waaraan deze naar het oordeel van de door de regeering ingestelde commissie moet voldoen om den steun van het Rijk te kunnen verwerven. Wanneer aan alle opmerkingen wordt voldaan, dan wordt het tekort beperkt tot 13.200. Aangezien de regeering nog niet be sliste in hoeverre voorschotten inplaats van bijdragen a fonds perdu zullen wor den verstrekt, is Jiet thans nog niet moge lijk het bedrag te berekenen, dat vermoe delijk als bijzondere bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds ter geheele of gedeeltelijke dekking van genoemd tekort zal worden toegekend. B. en W. hadden dit bedrag op 23.525,84 geraamd, doch de regeerings- commissie wenschte niet meer dan 12.900,toe te staan, waardoor de be grooting voor 10.545,84 ongedekt bleef. B. en W. hebben thans een memorie van antwoord opgesteld, waarbij het, door aan verschillende bemerkingen tegemoet te komen, mogelijk is geworden 8762.25 te bezuinigen; er is dus nog een verschil van 1783.58. Wanneer wij de Nota van opmerkingen van Ged. Staten met de Memorie van ant woord van B. en W. vergelijken, dan zal o. i. de raad tot de conclusie moeten ko men, dat niet verder gegaan kan worden dan door B. en W. wordt voorgesteld. Ook wij kunnen niet ontkomen aan den indruk, dat de commissie te veel met het potlood heeft gewerkt, zonder rekening te houden met de plaatselijke omstandigheden. Daar is b.v. de post 37.000,voor het Burgerlijk Armbestuur, die de commissie met 10.800,wil verlagen, met het oog op den verbeterden economischen toe stand. Wie een weinig met den economi schen toestand op de hoogte is, weet, dat de verbetering, die in 1936 na de devalua tie optrad, al weer achterhaald is gewor den door een nieuwe depressie. B. en W. betoogen dan ook terecht, dat verlaging van den post voor ondersteunden en be- hoeftigen niet mogelijk is. Wij vertrouwen er alsnog op, dat Ged. St. tenslotte deze zienswijze zullen deelen. Dat de feiten de ramingen achterhalen, bewijzen de uitgaven voor brandstoffen, door B. en W. geraamd op 1257,wel ke post Ged. St. met 100,willen ver lagen. De kolenprijzen waren echter der mate gestegen, dat de post met 93, moet worden verhoogd. Voor geneeskundig schooltoezicht op de bewaar- en kleuterscholen hadden B. en W. 100 uitgetrokken. Aangezien dit on derwijs niet verplichtend is, wenschten Ged. St. deze post geschrapt te zien. Om dat nog niet tot dit toezicht was overge gaan, gaan B. en W. met deze verlaging accoord, doch zij dringen er terecht op aan hierover advies in te winnen bij den ge neeskundig-inspecteur, omdat toch niet ontkend kan worden, dat dit toezicht uit hygiënisch oogpunt noodzakelijk is. Wy zouden wel willen betoogen, dat dit voor de kleine kleuters nog meer noodig is dan voor de andere leerlingen. Als een bewijs, dat vaak verlagingen maar willekeurig worden opgelegd, kan de post Kosten van voorziening tegen gladheid der wegen" gelden. Deze post was geraamd op 310. De commissie is van oordeel dat dit bedrag met 160 ver laagd moet worden. Het is wel eens voorgekomen, dat er door een in dit opzicht gunstige weergesteldheid een winter komt, waarin daarvoor niets be hoeft te worden uitgegeven. In 1935 was b.v. uit dien hoofde slechts 83,55 noodig. Wie kan echter bjj het opmaken van een be grooting voorzien welk weersgesteldheid een a.s. winter zal brengen? Het is zelfs wel mo gelijk, dat de openbare veiligheid vordert, dat een dubbel bedrag wordt uitgegeven. Men gaat toch waarachtig geen zandstrooien, wanneer dit niet noodig is. Inmiddels is ge bleken, dat met 70 minder, dan geraamd was, kon worden volstaan. Schrappen of verlagen van dergelijke posten heeft echter geen zin. Voor kosten van en bijdragen voor wijk verpleging was 3016 uitgetrokken, w.o. 250 subsidie aan de Vereen, voor Huis vrouwen, 250 subsidie aan de R.K. Kraam-, Wijk- en Huisverzorging, 1 150 voor verven van het wijkgebouw, 75 voor het onder houd en 126 voor een vervangster van de wijkverpleegster gedurende haar vacantie. De commissie verwacht dezen post met 21 verminderd te zien, omdat 126 voor een plaatsvervangster te hoog wordt ge oordeeld. B. en W. wijzen er terecht op, dat de post aanmerkelijk verhoogd zal moeten worden, omdat daarop nog niets is uitge trokken voor een plaatsvervangster bij ziekte van de verpleegster. Wij begrijpen volkomen, dat de regee ring aan gemeenten, die een extra-uitkee- ring ontvangen, als eisch stelt, dat de nood zakelijke zuinigheid wordt betracht, doch anderzijds moet er door een ingestelde com missie niet zoodanig gewerkt worden, dat de raad niet aan ergernis kan ontkomen. Niet ontkend kan worden, dat de commis sie ook juiste bemerkingen heeft gemaakt, daarvan getuigt die over volgnummer 1, waarbij er op wordt gewezen, dat volgens ministerieel schrijven het batig saldo van den dienst 1935 aan dien van 1937 ten goede moet komen. 400 per jaar voor een motorrijwiel van de politie, dat slechts een deel van het jaar in gebruik is, komt ook ons hoog voor. Voor kleeding en uitrusting der politiedienaren, w.o. het huren van het motorrijwiel, was 1347 uitgetrokken. Na de bemerking van Ged. Staten hebben B. en W. dezen post met 250 verlaagd. Ook dit jaar geeft de commissie in over weging de subsidie aan de V.V.V. met 200 te verlagen. B. en W. merken op, dat het in verband met het feit, dat het vreemdelingenverkeer voor Bergen een essentieel belang is en juist in dezen tijd van depressie alles in het werk gesteld moet worden vreemdelingen naar Bergen te trekken, noodzakelijk is de subsidie van f 1000 te handhaven. Verlaging van de subsidie, aldus B. en W., wordt niet in het welbegrepen belang van de gemeente geacht. Wij hebben zoo'n idee, dat de commissie de bemerking heeft gemaakt, omdat ze die ook het vorig jaar had geplaatst en geen rekening heeft gehouden met de veranderde zienswijze in deze bij de regeering. Juist de welvaartspolitiek vordert, dat de Overheid in deze nog meer tot het inzicht komt, dat ze ook in deze een taak heeft te vervullen en daarom kunnen wij niets anders dan ons over het standpunt van B. en W. verheugen. Uitvoering „Be Quick". De Bergensche gymnastiekvereeniging „Be Quick" heeft Zaterdagavond in de Rustende Jager haar jaarlijksche uitvoe ring gegeven. Evenals andere jaren bestond er voor deze uitvoering groote belangstelling. De voorzitter, de heer Blokker, opende den avond met een woord van welkom tot allen, in het bijzonder aan haar bescherm heer, den heer Voute, den afgevaardigden van het gemeentebestuur, den Turnkring, den afgevaardigden der zustervereenigin- gen van Alkmaar en omstreken, en den donateurs. Spr. gaf een kort overzicht van de prestaties der vereeniging over het afge- loopen jaar, waarin hij speciaal den Na- tionalen turndag te Alkmaar memoreerde, waar de vereeniging met 3 eerste en 1 derde prijs ging strijken. Daarna werd begonnen met de afwer king van het wel wat t e overladen pro gramma, dat onder leiding stond van den heer A. van Zoonen, den energieken directeur, die op dezen avond zijn tien jarig leiderschap vierde, waarvoor de voorzitter hem hulde bracht en als blijk van waardeering voor het vele werk door den heer van Zoonen verricht, hem na mens de vereeniging cadeaux en bloemen aanbood. Vóór de pauze was het programma ge heel gewijd aan de meisjes en jongens, die in dit gedeelte volop gelegenheid kre gen hun kunnen te toonen. Wij zagen een aardige kleuterklas van meisjes en jongens. Vermelding verdienen de vrije oefenin gen, deze waren heel goed. Tenslotte een speciaal compliment voor de oudere jongens en meisjes. Het was knap werk wat deze afdeeling liet zien aan brug en ringen. Na de pauze waren de dames en heeren aan de beurt. Aan de brug waren de hee ren vooral goed op dreef, maar ook aan het hoogrek werd goed werk geleverd. De staafoefeningen der heeren werden keurig uitgevoerd. Het behoeft eigenlijk geen betoog, dat de knotsoefeningen der dames weer heel goed verzorgd waren, terwijl ook de vrije oefeningen gezien mochten worden. Ook de brugoefeningen der dames werden heel goed uitgevoerd en hadden de volle be langstelling der toeschouwers. Be Quick heeft een welgeslaagde uit voering gegeven, waarop zij met genoegen kan terugzien. Bloembollenfilm. Vrijdagavond 7 uur werd in het café van den heer C. Vijzelaar een film ver toond, genaamd Hollands Glorie, waarbij door den heer P. v. d. Nouland een volledig beeld werd gegeven van de structuur in het bloembollembedrijf. Op het vertoonde werden verschillende vragen gesteld het vak betreffende. Een ongeluk, dat nog goed afliep. Zaterdagavond heeft aan de Tweewegen een auto-ongeval plaats gehad, wat voor de twee inzittende vertegenwoordigers van de „Velo" te Schagen nog goed is afgeloopen. Door het springen van een achterband van een auto geraakte de chauffeur de macht over zijn stuur kwijt en kwam de auto op zijn kop te water. Zooals gezegd, kwamen de passagiers, vader en zoon, er goed af met een nat pak. De heer Cor. Bakker heeft hen naar Schagen gebracht, terwijl de auto, die ook weinig schade heeft geleden, door de Garage de Moor op den weg werd gebracht. Ziekenhuisverpleging. Zaterdagavond werd door de vereeni ging Ziekenhuisverpleging haar jaarver gadering gehouden in het lokaal van den heer P. Nieuwland, onder leiding van den heer, P. Hart. De voorzitter opende met een woord van welkom aan de dames en heeren op deze aparte vergadering. Hij wees hierbij op het werk dat de vereeni ging verricht had. De rekening van den penningmeester gaf aan als ontvangst 1801,79, als uitgaaf 1732.67. De nog te betalen rekeningen zijn nog 298,De commissie adviseerde tot be taling der rekening uit de reserve. Uit het jaarverslag zij vermeld, dat het ledental is: 691 betalende en 19 niet-betalende; 26 leden zijn opgenomen met 577 ziekte dagen. Er is 5 maal een patiënt met een ziekenauto vervoerd. 11'mannen, 8 vrou wen en 7 kinderen zijn er opgenomen ge weest. De voorzitter leidde in de betaling van omslag en wijziging van een tweetal artikelen, en wees op mogelijk ingrijpen van den minister. Na breedvoerige bespreking werd be sloten de contributie voor volwassenen boven de 16 jaar op 6 cent per week te stellen, daar beneden 2 cent per week. De observatiedagen werden bepaald op 10 ligdagen. De vereeniging sprak zich uit voor het aanstellen van een controleerend arts. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat gekozen werd de aftredende, de heer Jn. Kooij. De bespreking van vervoer naar een arts op onderzoek werd tot nader order uitgesteld. Bij de rondvraag vestigde mevr. But- ter—Grim de aandacht er op om bij de overheid aan te dringen om helpend op te treden bij crisismoeilijkheden. De heer P. Mulder dankte den voorzit ter voor het vele werk dat hij voor dezen avond gedaan heeft. Met dank voor de medewerking volgde sluiting. Geslaagd. De heer M. 't Hart is aan de Lard- bouwhoogeschool te Wageningen geslaagd voor het examen landbouwkundig inge nieur. Brand. Gistermiddag omstreeks vijf uur is een felle brand uitgebroken in de woning van den heer F. A V. aan den Groote Houtweg te Beverwijk. De brand ontstond toen een kat een pe- troleumtoestel omverwierp. Snel grepen de vlammen om zch heen en in minder dan geen tijd waren de benedenverrekken in 'n vuurpoel herschapen. De brandweer be streed het vuur met twee stralen en kon voorkomen, dat de vlammen zich ook aan de bovenverdiening mededeelden. Beneden is de woning geheel uitgebrand. Later ontstond nog een begin van brand in een nabij gelegen woning, waarin de be woner van het huis naast het verbrande perceel ijlings zijn niet verzekerd meubilair had ondergebracht. Bij het overbrengen waren waarschijnlijk vonken gevallen op het beddegoed. Matrassen en bedden wer den op straat geworpen en door de brand weer met één straal gebluscht Wandelclub opgeheven. De Wandelclub „Sport na werk" is we gens gebrek aan belangstelling opgeheven. 50-jarig jubileum Geref. kerk. Naar wü vernemen zal het 5 Februari a.s. 50 jaar geleden zijn, dat de Geref. kerk alhier gesticht werd. Dit büzondere jubi leum zal op Maandag 7 Februari herdacht worden. Holland's Bloembollenhuis. Donderdagavond werd In „Concordia" een bijeenkomst gehouden van het N.V. Holland's Bloembollenihuis te Lisse. Als spr. trad op de heer P. v. d. Nou land, terwijl verder een zeer mooie film vertoond werd, getiteld: Holland's Glorie, welke een volledig beeld geeft van het geheele bloembollen-bedrijf. Na de gehouden inleiding werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen. Geslaagd. De heer J. Jansma alhier is te Amster dam geslaagd voor het examen Engelsche handelscorrespondentie op praktischen grondslag. Wijn aangespoeld. Zondag j.1. zijn te Petten en te Kam perduin een tweetal vaten wyn aange spoeld. Middenstands vereeniging. Wij vernamen, dat te Callantsoog een middenstandsvereeniging is opgericht, waarvan het voorloopig bestuur wordt ge vormd door de heeren Jb. van Scheüen, S. Vogelzang en D. Prins. Vrouwen V redes bond. De afdeeling Oude Niedorp van den Vrouwenvredesbond hield een büeen- komst in de lokaliteit van den heer A. Myts. De zaal was geheel bezet toen mevr. de Geus-Bos opende. Wy werden vergast op een zeer goed samengesteld programma, waarvan verschillende artisten hun mede werking verleenden. Zooals de dames Pyper-Kooy en Biesheuvel-van Herwerden, mej. A. Myts, de heer Persyn, mevr. Koop- mans-Tas, de heeren F. Leek en H. Kriller. Bridgewedstrjjd. Zaterdagavond had in café Slikker een bridge-wedstrijd plaats, waaraan door 24 personen werd deelgenomen. Te ruim half acht heette de heer A. Kroon de spelers welkom, met de hoop, dat dezen wedstrijd een aangenaam verloop zal hebben. De uitslag luidt als volgt: Onevenlijn: le pr. de heeren U. Slot en N. Pronk 18 p.; 2e pr. de heeren N. Seven- huysen en Jb. Latenstein 20 p. Evenlijn: le pr. de heeren N. Sevenhuy- sen en A. Kroon 15 p.; 2e pr. de heeren K. Slot en P. Vlam 15 p. Palen omgewaaid. Zaterdagmorgen zijn van het elec- trisch net aan den dijk niet minder dan vijf palen omgewaaid, waaronder er zelfs bij waren, die met bok en al uit den grond waren gerukt. Wel een bewijs, hoe hevig dend storm is geweest. Den geheelen morgen is personeel van het P. E. N. bezig geweest de groote wan orde te herstellen. Jubileum „Amicitia". Zondag werd een feestuitvoering ge houden door de tooneelvereeniging „Ami citia" met medewerking van de muziek- vereeniging „Polyphonia". Twee der leden dilettanten van de vereeniging vierden een jubileum, n.1. de heer S. Kan zijn 25-jarig en zijn dochter mevr. D. Kluft Kan haar 1214-jarig feest. Beiden hebben gedurende dit groot -aantal jaren hun krachten gewijd aan deze vereeniging, terwijl de jubilaresse in ieder tooneelstuk, door Amicitia opgevoerd, een hoofdrol vertolkte. In hartelijke bewoordingen werden de beide jubilarissen door den voorzitter, den heer F. Moerbeek, gehuldigd en aan elk werd een mand bloemen overhandigd. Spr. bracht tevens in herinnering dat de zen herfst Amicitia 80 jaar heeft bestaan. Gedurende dit lange tijdsverloop heeft zij aan Schermerhorn's bewoners menig ge notvollen avond verschaft Ook deze avond kan tot de prachtig geslaagden worden aangerekend. De zaal toch was geheel bezet. Door de opwek kende tonen van Polyphonia werd de avond geopend, ook in de pauze en als slot gaf dit gezelschap enkele nummers ten beste. De opvoering van het tooneelstuk ,,'t Wespennest" was boven allen lof ver heven. Ieder der medewerkenden zat goed in zijn rol en vertolkte deze uitstekend. Het geheele stuk was door haar vroolijke strekking in staat een feestelijke stem ming onder de aanwezigen te brengen en was dan ook voor dezen feestavond goed gekozen. Een gezellig bal was het slot van den avond. Propaganda-vergadering. Een propaganda-vergadering werd gehouden van de Handels-Winteravond- school te Schagen in verband met de Ves tigingswet Kleinbedrijf. Aan den oproep door het bestuur van bovenstaande vereeniging hadden velen gehoor gegeven. De heer W. D. Nierstadt te Schagen be handelde in vogelvlucht het doel van de Vestigingswet Kleinbedrijf, welke 1 Aptil 1937 in werking treedt Uitvoerig behandelde spreker het doel, waarbij wel uitdrukkelijk de aan dacht gevestigd werd op de credietwaar- digheid, handelskennis en vakbekwaam heid. Waar het straks niet meer mogelijk zal zy« zonder de vereischte diploma's een zaak of bedrijf te vestigen, noch na meerderjarigheid, van vader op zoon of dochter voort te zetten, spoorde spr. de aanwezigen aan, gebruik te maken van den spoedcursus of eventueel 3-jarigen cursus. De heer Brouwer, directeur aan de avondschool, zette daarna uiteen de vak ken en methode, waarop aan de school onderwijs gegeven zal worden. Van de gegeven gelegenheid tot vragen stellen werd door velen gebruik gemaakt. Propaganda zuivelproducten. Vrijdagavond heeft mej. Piet uit Alk maar in het lokaal van mej. Schoenmaker de laatste van de drie demonstraties gege ven, welke waren georganiseerd door de Nederl. Zuivel-Centrale. Er waren weer een flink aantal dames, leden van de beide clubs „Tonegido" en „Onder Ons", aanwezig, benevens een aan tal genoodigden. Mevr. de Boerde Boer, presidente van Onder Ons, heeft na deze demonstratie mej. Piet hartelijk bedankt voor alles, wat zi) de dames op deze drie avonden heeft gedemon streerd en laten proeven van de vele ge rechten, welke met de Nederlandsche zui velproducten kunnen worden bereid. Namens de bezoeksters overhandigde mevr. de Boer mej. Piet een aardig aanden ken. Mej. Plet dankte voor deze attentie en hoopte, dat de gegeven lessen nut mochten afwerpen. Het nieuwe raadslid. De vervulling van de vacature, ont staan door het overlijden van den heer Dykhuizen. is thans in een nieuw stadium gekomen. Zooals wij dezer dagen bericht ten was de heer P. Bierman benoemd ver klaard en uitten wij de verwachting, dat hij zijn benoeming ndet zou aannemen, aangezien de vooruitstrevende vrijzinnige kiesvereeniging een onderlinge afspraak had gemaakt, waardoor degene, die de meeste stemmen had, voor een benoeming in aanmerking zou komen. verdrijft 11 wonder snel met CACHSTS MljNHAROT Kok ar 12 cochats 50 ct. Proefdoos/e ïstukt IQct. Volgens den uitslag van de verkiezingen was de heer W. Muller, die 30 stemmen op zich vereenigd had, dus de aangewezen persoon. De heer Muller heeft echter Donderdag avond medegedeeld, dat hij een eventueelè benoeming niet zal aanvaarden. Een be slissing, welke men, de omstandigheden" waaronder de verkiezingen in 1935 ge_ houden zijn in aanmerking genomen, zeer zeker kan billijken. De situatie is thans zoo. dat de heer p Bierman, die 14 stemmen had, nu aan de beurt is om zitting te nemen. De heer Bierman, die volgens do afspraak eigenlijk had moeten bedanken ten gunste van den heer Muller, heeft dit nog niet gedaan. Du9 kan hij zijn' benoeming nog aannemen. Mocht hij bedanken, dan is aan de beurt de heer D. de Geus Jbz., die 7 stemmen had. „Nut en Genoegen", Het gezelschap „Nut en Genoegen" dat om de 14 dagen zijn gewonen nutsavond placht te houden, kwam Zaterdagavond bijeen. De voorzitter, de heer J. Renaud vond gelegenheid wijlen den heer K. Dijkhuizen te herdenken die in zoo'n korte spanne tyds Is overleden. Wat de heer D. voor „Het Nut" geweest is, kenschetste de voorzitter als een accuraat en getrouw bestuurslid, die mede door zijn welwillendheid aller achting en waardeering wist te verwerven. Het bestuur heeft gemeend goed te doen in zyn geheel zich hij de crematie te doen vertegenwoordigen. Deze laatste eer ging tevens gepaard door het zenden van een krans. Deze sobere mededeeling werd door alle aanwezigen met weemoed aangehoord want de heer Dükhuizen was inderdaad ,,een vriend van allen, iemand die steeds den nadruk op het goede legde". Zijn ven scheiden beteekent een groot verlies voor „Nut en Genoegen". Voor hetgeen het bestuur bij deze drom gelegenheid heeft gemeend te moeten doen, vond het aller instemming. Daar het secretariaat natuurlijk weer vervuld moet worden, werd met groote meerderheid van stemmen de heer G. Post als bestuurslid gekozen. Hoewel deze met leedwezen het bestuurslidmaatschap aan vaardde, hoopte hij zijn best te doen en het in hem gestelde vertrouwen waardig te zijn. Hiermede was deze korte pro memoria ten einde, en werd overgegaan tot de lezing van den avond, die door den voorzitter werd gehouden. Ned. Tuindersbood. Jaarvergadering van den Nederland- schen Tuindersbond op Vrydag 28 Januari, in het lokaal van den heer Vis. De voorzitter, de heer Kaan, zeide dat het zoo de gewoonte is, dat in een jaarver gadering nagegaan wordt wat het jaar zoo al heeft gebracht. De tuinbouw heeft van de opleving wei nig ondervonden. Met enkele artikelen ging het iets beter. Van de steunuitkeering van 3 K millioen gulden is maar heel weinig bil de koolverbouwers terecht gekomen. Zeer te betreuren is het dat alle pogingen om de heffing op de aardappelen die op 50 per H. A. is gesteld, weer terug te brengen tot 30, hebben gefaald. Wanneer er wat vorst was geweest, had den wy mogelijk 'n redelyken prys vo<*d( producten gekregen. De onderhandelingen over een Ioobcoo- tract bleken nog geen resultaat te hebb» gehad. Financieel verslag. Ontvangsten 218.95; uitgaven 21"JKeS saldo 1.43: In kas 51.29. Als kringbestuurslid werd herkozen f heer L. Kalverdyk. Ook als bestuurslid werd de heer L. Kalverdyk herkozen. De voorzitter deelde mede dat het dis trict Noordholland 1725 leden telt. De con tributie is 2.50 per jaar. Voorgesteld w**® de contributie op 3 te bepalen. De heer W. Bakker zag liever dat m«® door het winnen van nieuwe leden tracli in het tekort te voorzien. Dan snydt mes aan 2 kanten. De heer C. Borst wees ook op de noonj zakelykheid van ledenwinnng en op verschil tusschen de tuinders in N.- 01 Holland. Verder wees spreker nog op het gev»* van het stichten van een nieuwen 0 waartoe pogingen in het werk worden steld rondom Amsterdam. De afdeeling besloot de aftredende st uursleden Goyaard uit Noordholland v. d. Heide uit Zuidholland te herstemm De heer C. Vlug stelde voor om w v hand met de hoogere heffing op aar< ap len te trachten een hoogeren mLnirmnn te krygen en deze regeling te laten g tot 1 Augustus Daarna werd het bondsorgaan besp Aangedrongen werd op een betere ling voor pootaardappelen. De heer L. Kalverdük bracht de contracten ter sprake en vroeg wa't standpunt hü moet innemen op de vergadering d„t De voorzitter zeide, dat besloten r- als de volle 100 kostprijs was U1 j men ook het contractloon zou ultbeta De heer Borst zeide, dat het looncoi oen kweste is van de arbeiders-organis m a»r Wü kunnen het contract teekenen nagekomen wordt het niet. „rae" De arbeidersorganisaties moet sterker te worden. jjj- Na eenige discussie werd besloten stuur vry mandaat te geven.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10