Aqwda T-ccvindaai Hieuw JUchtszakw £aatste Betichten JUiBlicattis Speciale Opel service de N.V. Nassau Garage. ST. PANCRAS HEILOO OTERLEEK Kantongerecht te Alkmaar. assistent vergastte de aanwezigen op eenige piano- en accordion-soli. Na de pauze werd de film „Sterker dan de wet" vertoond. BOEFJE. Woensdag 2 Februari as. geeft de N.V. Ver. R'd. Hofstad-tooneel, directeur Cor v. d. Lugt Melsert in den schouwburg ,,'t Gulden Vlies" wederom een voorstelling geven van het bekende tooneelwerk: Boefje, waarin van der Lugt Melsert-van Ees voor de 68ste maal de rol van Jan Grovers zal vervullen. wonnen en Het geheele werk werd subli vertolkt. Een compliment brachten den pianist, den heer R. Kuijper. Het publiek, in grooten getale on®. komen, heeft met een gul applaus ziiniÜ* stemming betuigd. Een gezellig bal besW den avond. 001 tt Ultbrtidin* "St Wi"rtrord«,- Het ziekenhuis voor geesteariJu wordt uitgebreid. B. en W. goedkeuring voor den bouw van frontgebouw (hoofdgebouw) en k/*1} (groote kerk) en een bakkerij. Het w u wordt in eigen beheer uitgevoerd. TWEEDE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. GOUDEN JUBILEUM. Op den 31 en Januari herdacht de heer I. J. Couvée, magazijnmeester der N. V. Ned. fabriek van Verduurzaamde Le vensmiddelen, v.h. W. Hoogenstraaten Co., te Alkmaar, den dag waarop hij vóór 50 jaar in dienst trad bij de firma W. Hoogenstraaten te Leiden. Des morgens, omstreeks half elf, werd de jubilaris met zijne familie per auto van zijn huis naar het kantoor der directie geleid, alwaar zich hadden verzameld de directie en de gedelegeerd commissaris, de heer dr. L. D. Driessen, terwijl mevr. de Wed. dr. DriessenHoogenstraaten alsmede mevr. DriessenHoogenstraaten van hunne gewaardeerde belangstelling blijk gaven. Nadat allen zich rondom den jubilaris Couvée geschaard hadden, werd het woord aller eerst gevoerd door den directeur, den heer F. L. Driessen. Spreker memoreerde uitvoerig de verdiensten van den heer Couvée, er in het bijzonder de aandacht op vestigend, dat de jubilaris zich aldra toonde als iemand die zich een verant woordelijke functie waardig is en dat hij naast zijn ernstige plichtsopvatting een bijzondere humor bleek te bezitten, welke toch altijd er op gericht was de belangen der zaak te dienen, hetzij gevraagd, hetzij ongevraagd. Na een aantal jaren werd den heer Cou vée 't magazijnmeesterschap opgedragen, en in die functie, welke een veelomvat tende was, heeft de jubilaris zijn beste kwaliteiten getoond. Toen in 1921 het be drijf naar Alkmaar werd overgeplaatst, was het vanzelfsprekend dat de heer Couvée meeging. Omdat in Alkmaar alreeds een jeugdiger magazijnmeester werkzaam was, die de leiding had over het magazijnpersoneel, werd den heer Couvée het administratieve gedeelte van de magazijnvoering opgedragen, welke taak hij tot den huidigen dag tot met enthousiasme en toewijding waarneemt. De directeur overhandigde daarna een geschenk onder couvert namens direc tie en commissarissen der vennootschap, terwijl de heer Driessen dit vergezeld deed gaan van een persoonlijk geschenk van zijn mededirecteur, den heer A. F. K. M. Keiler en hemzelve, n.J. een fraaie luidspreker, waarbij hij den wensch uitsprak, dat dit instrument nog vele jaren hem en zijne familie in staat zou stellen te genieten van de muzikale pres taties van zijn zoon, den bekenden pianist en koordirigent, den heer Jan Couvée, die helaas door ziekte verhinderd was het feest van zijn vader bij te wonen. Vervolgens werd wethouder van Slin gerland, die vanaf het begin der huldiging reeds aanwezig was als plaatsvervanger van den burgemeester van Alkmaar, jhr. mr. van Kinschot, door den heer Driessen ingeleid, waarna de wethouder het woord tot den jubilaris richtte. Spreker kon zich de verwondering van den heer Couvée wel eenigszins begrijpen, aangezien zij beiden elkaar waarschijnlijk alleen bij name kenden en dat hij niettemin bij dit feest aanwezig was. In een uitvoerige rede schetste spreker de verdiensten van den jubilaris, welke niet alleen voor de ven nootschap van beteekenis zijn, doch ook naar buiten hunne beteekenis hebben. Het was spreker een aangename taak den jubilaris mede te deelen, dat het H. M. de Koningin behaagd had den jubilaris de eeremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verleenen. Onder het uitspreken dezer woorden speldde de wethouder het eeremetaal op dé borst van den jubilaris, die hierdoor zichtbaar ontroerd was. Vervolgens werd het woord gevoerd door den gedelegeerd commissaris, den heer dr. L. D. Driessen, die den heer Couvée complimenteerde met deze ge beurtenis en daarbij er de aandacht op vestigde, dat in de aanwezigheid van mevr. de Wed. dr. L. F. DriessenHoo genstraaten gezien mocht worden de groote waardeering welke de jubilaris ge niet, niet alleen in de zaak zelve, maar ook in den boezem van de familie Hoo genstraaten. Onder het uiten van deze woorden overhandigde mevr. de Wed. DriessenHoogenstraaten een geschenk onder couvert, vergezeld van een per soonlijk schrijven. Daarna sprak het jongste lid der direc tie, de heer Keiler, die zijn bewondering uitsprak over den bijzonderen geest van samenwerking, welke hij geconstateerd had onder het personeel der vennootschap tijdens d« enkele jaren die hy als lid der directie werkzaam was en die hij voor een groot gedeelte toeschreef aan de goede kwaliteiten van personen als de heer Couvée. Hierna werden eenige foto's gemaakt van alle aanwezigen, waarna de huldiging werd verplaatst van de directiekamer naar het groote bediendenkantoor, waar zich het geheele vaste kantoor- en fabriekspersoneel had verzameld. De jubilaris werd daar toegesproken door den algemeen procuratiehouder, den heer P. J. Kuijmans, die in een rede de verhouding schetste tusschen den jubi laris en het geheele personeel. Na den jubilaris toegewenscht te hebben dat hij nog eenige jaren in goede gezondheid zijn werkzaamheden zou kunnen verrichten, bood spreker namens het kantoorperso neel en vertegenwoordigers alsmede eeni ge leden van den staf een fraaie heeren club aan, terwijl mevr. Couvée bloemen werden overhandigd. Vervolgens kreeg het woord de heer van Dalen Jr., één der technici der fa briek, die een op rijm gezette toespraak hield, welke de goede verhouding schetste tusschen den jubilaris en het overige per soneel. Deze toespraak werd onderstreept' door een ovatie der aanwezigen. Spreker overhandigde namens het personeel der fabriek een fraaie salonlamp, die onder toepasselijke woorden werd aangestoken. Nadat nog een foto was gemaakt, werd de eerewijn rondgediend en bleven de aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bij een, aan het slot waarvan de jubilaris zelve het woord nam. Spreker bedankte uitvoerig alle aanwezigen voor de hem gebrachte hulde, waarbij hij speciaal zijn groote erkentelijkheid uitsprak voor de aanwezigheid van mevr. de Wed. dr. L. F. DriessenHoogenstraaten, die hij van jongsaf reeds kent. Nadat hij al degenen die hem hadden toegesproken persoonlijk had bedankt, eindigde de jubilaris zijn speech met den heilwensch: „Lang leve W. H. Co.", waarmede alle aanwezigen luid instemden. Wij zijn er van overtuigd, dat deze hul diging voor den heer Couvée en zijn fami lie een onvergetelijke zal zijn, temeer daar vlak voor den aanvang het heuglijke ge- boortenieuws van een prinses bekend werd, hetgeen de feestvreugde begrijpe lijkerwijze nog verhoogde. Als besluit deelde de directie mede, dat in verband met dit jubileum den verderen dag vry werd gegeven, terwijl in verband met den nationalen feestdag fabriek en kantoren ook Dinsdag gesloten zullen zijn. BRANDWEER IN ACTIE. Toen gisteravond de brandweer uitrukte om waakzaam te zijn bij de brandende teertonnen, sloeg in de Boterstraat een der bluschapparaten los, met het gevolg, dat de ir.houd wegspoot. Een gedeelte van het bij tende vocht spoot tegen diverse panden aan, waar de verf dermate werd aangetast, dat algeheel herstel noodzakelijk is. CRISISPACHTZAKEN. Bij K.B. van 24 Januari is benoemd tot deskundig bijzitter in de Kamer van Crisis pachtzaken van het kantongerecht te Alk maar, de heer E. Dzn. Govers te Alkmaar. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandoverzicht Januari 1938. In den loop der maand Januari werd op de spaarbankboekjes ingelegd 254.399.14 en terugbetaald 222.310.10. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 4.274.540.45. Het aantal in den loop van Januari nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 153. Ingetrok ken werden 132 boekjes. Het aantal in om loop zijnde boekjes bedraagt thans 13085. Van dit aantal behooren 8646 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2507 aan personen elders woonachtig en 1932 aan schoolspaarders. Onder de in Januari uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 12 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van ƒ1). De lediging in den loop der maand Ja nuari van 362 spaarbusjes leverde een be drag van 4474.37 aan kleine besparingen op. FEESTPLANNEN. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de kleppermarsch, die gisteravond door een vergissing niet door kon gaan hedenavond gegeven zal worden. Men kan zich daarvoor hedenavond aan sluiten bij den lampion-optocht. ONS BULLETIN VAN GISTER. Ons groote bulletin met Oranjerand, dat gistermorgen onmiddellijk na het bekend worden van de blijde gebeurtenis verspreid werd, heeft in breeden kring zooveel waar deering gevonden, dat ons tal van verzoe ken bereikten om een exemplaar daarvan te mogen ontvangen ten einde 't te kunnen bewaren. Wij voldoen daaraan door het heden avond als bijlage voor al onze lezers in onze courant in te sluiten. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Heden herdacht de heer A. Ooyevaar, alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de firma Jan de Vries, thans N.V. Drogisterij en Chemicaliënhan- del „Vriesia", Zaadmarkt alhier. Per auto van hun woning afgehaald, arriveerde de jubilaris met zijn vrouw te ongeveer 10 uur aan de zaak. Het spreekt van zelf dat dit eerste zilve ren jubileum onder het personeel van de frma Jan de Vries koperen waren er reeds meerderen ietwat feestelijk werd herdacht. De heer Jan de Vries memoreerde hoe de jubilaris 25 jaar geleden, als eerste en Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Verbannen (dram.); hoofdrollen Zarah Leander, Willy Birgel, Hilde von Stolz, Viktor Staal e.a. Toegang boven 18 jaar. Heden (Dinsdagav.) twee voorstellin gen, om half 8 en om kart vóór tien. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Heerscher (dram.); hoofdrol Emil Jannings. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer Je moet maar boffen (klucht); hoofd rollen Watt en Half Watt; tweede hoofd nummer Hoogspanning, levensgevaarlijk (sens.); hoofdrol Pat O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 2.30 uur, Woensdag middag, hoofdnummer De laatste nacht (rom.); hoofdrollen Willy Birgel, Viktor Staal, Hansi Knoteck, Ursula Grabley. Toe gang boven 18 jaar. Heden (Dinsdag) geen filmvertooning, maar feest in alle zalen. Woensdag 2 Februari. 7.30 uur, De Unie, piano-avond leerlingen Sim van Nieuwkuyk. 8.15, 't Gulden Vlies, opvoering van Boefje door Ver. Rotterdamsch-Hofstad-tooneel. eenige bediende, het geheele personeel uitmaakte. Langzamerhand werd het aantal echter grooter, en voor allen die na hem kwamen was de jubilaris een voorbeeld van trouw, ijver en aanhankelijkheid aan zijn patroon. De heer Ooyevaar is, als één der drie eerste koperen jubilarissen, reeds in het bezit van een gouden horloge met inscrip tie en nu werd hem door den heer de Vries een cadeau onder couvert aangeboden. Het personeel, in z'n geheel aanwezig, huldigde spontaan den eenvoudigen colle ga, met de aanbieding van een dressoir. „Hoewel de jubilaris, nu hij reeds sinds vele jaren als reizend verkooper van de afd. Groothandel en Chemische fabriek werkzaam is, veel buitenshuis verblijft, is hij toch een huiselijk man en wij hopen dat dit huiselijke geschenk huiselijkheid voor den jublaris mag veraangenamen", aldus de toespraak daarbij. Na het gebruik van ververschingen ging het huiswaarts, waar door buren, familie en verdere belangstellenden cadeaux en zeer vele gelukwenschen werden aangeboden. ZESTIG DUIZEND GULDEN BELASTING ONTDOKEN. Naar het Vbl. uit betrouwbare bron heeft vernomen zou een ingezetene in Schagen 60.000 aan belasting hebben ontdoken. De heer Sch., accountant te Schagen, die eengen tijd geleden, verdacht van verduis teringen, is aangehouden, heeft gister een langdurig verhoor ondergaan, na afloop waarvan hij naar het Huis van Bewaring te Alkmaar is overgebracht. DE EERSTE ORANJE-WIEG UITGEREIKT. Gister is de eerste Oranje-wieg uitge reikt aan een behoeftig gezin. Er was namelijk een kindje, tegelijk met het Prinsesje geboren en de naam van de gelukkige moeder is A. Danenberg en het gezin woont in de Prinses Julianalaan. Dit gelukskindje komt dus tevens in aanmer king voor de cadeaux welke op den ge- bootedag van het prinsesje voor de jongge borenen bestemd waren. VIJFTIG KINDERWAGENS GRATIS. De heer Jacob Kuijt op de Laat alhier, maakt in dit nummer bekend, dat 50 kin derwagens van de fabriek van G. van Werven te Meppel, gratis worden gegeven aan baby's, die geboren worden in de week van 30 Januari tot en met 5 Februari a.s. SCHOORSTEEN BR AND J E. Door de politie is Zaterdagmorgen een schoorsteenbrandje gebluscht ten huize van dr. Lourens aan de Oudegracht. Het brandje kon met een brandbluschapparaat en de tuinslang op de waterleiding worden gebluscht. UIT HET POLITIEBLAD. Zaterdagmorgen is door de politie een persoon aangehouden, die in 't Algemeen Politieblad stond gesignaleerd tot het ondergaan van enkele dagen hechtenis- straf. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. FEESTAVOND „ROCHDALE". In de Harmonie hield de Arbeiders-Wo- ningbouwvereeniging „Rochdale", Zater dagavond haar jaarlijkschen feestavond. De zaal was tot in de uiterste hoeken be zet, toen de voorzitter, de heer A. Scher mer. den avond met een kort woord opende. Hij deed herbij mededeeling van dc huurverlaging, welke voor de woningen „Rochade-Westbereikt kon worden en van de plannen ten aanzien van uitbreiding van het woningbezit. Hiertoe is aan het Gemeentebestuur verzocht den grond, ge legen tusschen de Jan van Scorelkade en de Nic. Beetskade, voor de woningbouwver- eeniging te reserveeren. Bovendien werd de medewerking van B. en W. voor verdere huurverlaging ingeroe pen. Door verlaging van de rente zou het mogelijk zijn, zonder een sluitende exploi tatie in gevaar te brengen, de huur van al le woningen van 15 tot 25 cent per week te verlagen. Het feestprogramma werd verzorgd door den humorist Bob Bleyenberg met een ons onbekenden pianist. Bob Bleyenberg trad op als muzikale clown en equilibrist, zijn BRAND TE ZUIDSCHARWOUDE. Hedenmorgen ongeveer half twaalf is brand ontstaan in een woning aan het Ker- kepad te Zuidscharwoude bewoond door den visscher Hoogeboom. De bewoners waren afwezig, daar zij juist bezig waren een nieuwe woning, welke zy dezer dagen "zouden betrekken, schoon te maken. Het huis dat eigenom was van den heer J. Deutekom te Noordscharwoude brandde geheel af. De oorzaak van den brand is onbekend, doch het is waarschijnlijk dat deze bij den schoorsteen is ontstaan. Voor den visscher H. is het een ernstige schadepost daar al zijn netten en ander vischgerei een prooi der vlammen werden, terwijl zijn inboedel slechts laag verzekerd was. De blijde gebeurtenis. Het vreug de-vuur ontstoken. Maandagavond werd voor de blijde gebeurtenis in het Koninklijkhuis 't vreug devuur ontstoken. Burgemeester Kroonen- burg stak den brandstapel aan. De groote hoop takken gedrenkt met olie en benzine, ontwikkelde een enorme vlammenzuil en leverde een fantastisch schouwspel op. Honderden toeschouwers waren aanwezig. Na afloop werd een fakkel en gecostumeer- de optocht door de jeugd georganiserd. Den geheelen avond heerschte een gezellige drukte in het dorp. Vrijwillige Brandweer. Alhier worden pogingen in het werk gesteld^om te komen tot het vormen van een vrijwillige brandweer. Naar wij verne men hebben zich reeds verscheidene bur gers beschikbaar gesteld, zoodat het plan wel zal gelukken. N. T. B. De Nederlandsche Tuindersbond ver gaderde Vrijdagavond in het café van den heer Bouwstra. In zijn openingsrede wees de voorzitter, de heer A. Hoogland, op de vele klachten, die gedaan worden over de onrechtmatige verdeeling der steungelden. De koude grond-tuinders komen door elkander ten achter bij de glastuinders, meenen velen. Daarom wordt nog al eens actie gevoerd door enkele groepen. Dit is echter ver keerd. Eensgezind moeten wij zijn en blijven, om te strijden voor onze belangen. Steeds is het bestuur in actie. Vertegen woordigd is men geweest zoowel op pro vinciale als op landelijke vergaderingen; kringvergaderingen zijn er vele gehouden. Voorzitter en secretaris zyn dit jaar ook nog bij den regeering scommissaris geweest voor betere steunmaatregelen. W(j blyven strijden voor een beter bestaan. De rekening van den penningmeester luidde: Ontoangsten met inbegrip saldo 138,90, uitgaven 111,30, saldo 27,60. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de aftredende heeren K. Roos en A. Stammes werden herkozen. Mededeelingen. Door den secretaris werd medegedeeld, dat de bankrente thans kan worden terug gebracht op 4K de gedisconteerde pandbrieven mogen niet meer verschillen dan 3/4 Indien moeilijkheden zich voordoen, kan men zich wenden tot den algemeenen secretaris. Collectief arbeidscontract. Een gezamenlijke opstelling voor een collectief contract zal voor deze streek worden ter hand genomen. Door den C. B. T. B. is een voorstel ingediend, dat luidt; de drie wintermaanden 15 per week, de zomermaanden 18 per week, de rest van het jaar 16. Door de arbeidersor ganisaties is hiertegenover gesteld een con tract wat 75 cent per week hooger is. Voor onze gemeente is het echter lager dan het bestaande. Tenslotte werd het voorstel der arbeiders aanvaard. De begrooting van de provinciale af- deeling werd alleen in bespreking ge bracht. De penningmeester zit steeds zon der middelen, dus is een kleine verhoo ging absoluut noodzakelijk. Na een kleine bespreking werd hiertoe besloten. Ons Genoegen. Het mannenkoor „Ons Genoegen" gaf Zondagavond een concert in het Bruno- gebouw. Het uit ruim 20 personen be staande koor heeft een avond gegeven van hoogstaand kunstgenot. Onder leiding van den directeur, den heer G. Oostemeijer, werd begonnen met het meerstemmige lied „Ons Holland". Hierna werd gegeven ..De Wonderdokter", operette in 3 be drijven door C. Kuntze. De handeling is wel bekend. De liedertafel Sing-Sang- huizen heeft ongenoegen met den direc teur en een wonderdokter, „die de kunst verstaat om van bassen tenoren te maken", zal uitkomst brengen. De grap is uit stekend geslaagd. De muzikale rol van den directeur van de 1 ieder taf el, de heer C. Oostemeijer, was in goede handen. De heer H. Ursem, die de rol van den wonder dokter vervulde, was daarvoor geknipt. Het koor in hoofdzaak bestaande uit koorzangers heeft met volle overgave en toewijding de moeilijke passage s over Een ju bi lei.— Woensdag 2 Februari a.s. hoopt heer J. Slinger den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar als knecht dienst trad bij den heer G. Govers alhi Het komt niet dikwijls voor, dat iema^ 25 jaar lang als inwonend knecht zaam is. Het zal den heer Slinger die" dag dan ook waarlijk aan belangstelw niet ontbreken. Uitspraken van de Strafxitting van Vrijdag 28 Januari 1938. Overtredingen van d( Motor- en Rijwielwet: R. R. te Heiloo, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. J. M. te Zijpe, C. C. te Castricum, A. J. R. te Schoorl, A. R. te Schoorl, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. P. de B. te Schoorl, C. A. de G. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. V. te Alkmaar, F. A. H. te Bergen, Th. B. te Berkhout, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. F. H. te Oterleek, N. J. P. E. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtens. J. de R. te Zuidscharwou de, 2 x 2 boete of 2 x 1 dag hechtenis. A. J. C. H. te Heiloo, .4 boete of 3 dagen hechtenis. C. R. te Schagen, N. P. S. te Alk maar, M. M. te Winkel, P. M. te Uitgeest, J. K. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 da gen hechtenis. A. P. J. B. te Heiloo 5 boe te of 3 dagen hechtenis. W. J. M. te Heiloo, 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politieverordeningen: A. A. M. te Alkmaar, geen straf opge legd. M. C. te Amsterdam, 2 boete of 1 dag hechtenis. C. W. te Zuidscharwoude, P. P. te Alkmaar, P. T te den Helder, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. C. J. B. te Uitgeest, J. J. R. te Uitgeest, J. G. S. te De venter, C. T. te Harlingen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. de B. te Beemster, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. C. R. te Beemster 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. B. te Beemster, J. V. te Beemster, L. K. te Beemster, E. E. te Beemster, J. S. te Beemster, H. E. te Beemster, ieder 4 boete of 2 dagen hech tenis. P. B. te Beemster, 6 boete of 4 da gen hechtenis. Overtredingen van de Arbeidswet: H. G. A. B. te Bergen, 2 plus 1 boete of 2 en 1 dag hechtenis. P. v. d. W. te Castricum, 3 boete of 2 dagen hechtenis. S. D. te Uitgeest, H. B. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de IJ k w e t; G. Z. te St. Pancras, 1 boete of 1 week tuchtschool, W. P. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtens met verbeurdverklaring van de in beslag genomen gewichten. Ongecorrigeerd STORMSCHADE IN DE RESIDENT® Losgerukt stuk dak \eri>ons»kt consternatie. De storm, welke gisteravond en vooral in den afgeloopen nacht over ons land beeft gewoed, heeft in de residentie het klaarge speeld een groot stuk dak van een huia ©P den hoek van den MoerwegVier Heems kinderen te den Haag los te werken, op te nemen en door het luchtruim te slingeren, waarna het geheele geval ongeveer 50 meter verder in de Boendalestraat werd neerge- smakt. Het weggeslingerde materiaal vorm de tezamen een groot stuk plat dak en be stond uit een ijzeren balk van bijna 3 meter lengte met een gewicht van eenige honder den kilo's, voorts stukken hout, zink vele steenen, kleine en groote, welke ophe dak hadden gelegen. Deze weggeslagen dee len kwamen deels in naburige straten, deeU tegen en op de omliggende huizen terecW' en vooral een tiental huizen in de Boen dalestraat werd ernstig beschadigd. sommige huizen bleef aan de voorzijde g®eIj ruit heel, de weggeslingerde stukken hot» en steenen hadden het glas in gruizelemeD": ten geslagen. Het dak, waarop de Üzer balk was terechtgekomen, werd erns j» beschadigd. Het mag een groot wonder wo- den genoemd, dat niemand letsel heeft w kregen. GEMEENTELIJK BUREAU VOOB SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. u De directeur van het gemeentelijk n. voor sociale zaken deelt aan belangheb den mede, dat gedurende het tijdvak Woensdag 2 tot en met Dinsdag 8 Feb 1938 de volgende kleuren bons geldig Margarinebonnen: witte kleur. Gehaktbonnen: blauw met roode Bak- en braadvetbonnen: bruine ki® De directeur Alkmaar, 1 Februari 1938. ONS DRUKWERK „ut ziet er ALTIJD goed u DRUKKERIJ COSTER. ALKMAAASCHE COURANT. TEE.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8