VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. oudkarspel noordscharwoude hensbroek st. pancras ursem oudorp zuidscharwoude andijk egmond binnen bfloek op langendijk bergen warmenhuizen heiloo DERDE BLAD. 2 QemeetUecadett De raad kwam Vrijdagmiddag onder voor zitterschap van burgemeester Wijnveld bij een, die in zijn openingswoord de blijde ge beurtenis memoreerde. Uit de mededeelingen bleek, dat het aan deel van de gemeente in het onderhoud van den Twuyverweg over 1937 f 100,99 u~ draagt. De heer Borst verklaarde geacht te wil len worden te hebben gestemd tegen het huldigingstelegram aan het Kon. Huis. Aan de Commissie voor Werkloozenzorg uit de R.K. Volksbond en de St. Jozeph- Gezellenvereeniging werd een subsidie van 30 verleend. Een verzoek van de voetbalvereeniging D T.S. om 100 subsidie werd om prae advies m handen van B. en W. gesteld. Bij de behandeling van de gemeentebe- grootlng 1938 bracht de heer Borst het col lege hulde voor hetgeen voor de werkloozen wordt gedaan. Mevr. Paarlberg—Hartland verheugde zich er over, dat de begrooting, met hand having van alle subsidies, zonder belasting verhooging, sluitend is gemaakt en bepleitte met den heer Borst terreinbeschikbaarstel ling voor de volkshuisvesting. De heer Kostelijk verklaarde zich voor het nationaal-socialisme, omdat hij in het belang van de afzet der producten wil, dat de regeering met Duitschland samenwerkt. Aangenomen werd een voorstel om aan de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging 100 subsidie toe te staan. De begrooting werd vastgesteld op een totaal bedrag van f 98040,06 voor den ge wonen diénst en f 1100 voor den kapitaal dienst. De begrooting van Maatschappelijk Hulp- bestaan werd in ontvangst en uitgaven vast gesteld op 10490,50, met een subsidie van 10.000 van de gemeente. JUouittciaal Hieuw BOND VAN ZANGKOREN IN NOORDHOLLAND GEVORMD. Nadat 's morgens de bond van gemengde zangvereenigingen in café Centraal te Zuidscharwoude een algemeene ledenver gadering heeft gehouden over het voorstel tot fusie van de beide zangersbonden in Noordholland heeft men 's middags een gecombineerde vergadering gehouden van afgevaardigden van de bij beide bonden aangesloten zangvereenigingen, waarin de fusie definitief tot stand is gekomen. Voorzitter van deze vergadering was de heer P. J. Mink van Warmenhuizen, voor zitter van den Noordhollandschen Zangers- bond. Na een kort openingswoord deelde de heer F. L. van Loo uit den Helder, voorzit ter van den bond van gemengde zangver eenigingen in Noordholland, mede, dat zijn bond had besloten aan de fusie mede te werken. De heer Van Loo sprak er zijn ge noegen over uit, dat men tot deze samen voeging is gekomen, welke ongetwijfeld in het belang van den koorzang zal zijn. Vervolgens werd een bestuursverkiezing gehouden. Gekozen werden de heeren P. J. Mink te Warmenhuizen; L. F. van Loo te Den Helder, A. van Bergen te Zuidschar woude; A. Lek te Bergen; K. Burger te Andijk-West; D. Appel te Hoogkarspel en C. Balk te Hauwert. Tot voorzitter werd gekozen de heer Mink. Secretaris werd de heer A. van Ber gen; vice-voorzitter de heer Ls F. van Loo en penningmeester de heer A. Lek. Het reglement, dat reeds in concept was opgemaakt werd zoo goed als ongewijzigd aangenomen. Zooals reeds de bedoeling was, zullen in het vervolg op de zangersdagen de aange sloten koren kunnen uitkomen in het con cours om punten en prijzen of in de z.g. vrije afdeeling, waarin twee vrije nummers kunnen worden gezongen. De voorloopige begrooting werd opgemaakt. Medegedeeld werd, dat momenteel 19 vereenigingen bij den nieuwen bond zijn aangesloten. Zes van den bond van gemeng de zangvereenigingen in Noordholland. Eenige afdeelingen van genoemden bond hebben nog een afwachtende houding aan genomen, doch men verwacht, dat er nog eenige bij zullen komen. De zangersdag was vervolgens aan de orde. De zangvereeniging Zang en Vriendschap te Castricum stelde voor, de zangersdagen in haar gemeente te houden. Men ging met dit voorstel accoord. Als data van de zangersdagen werden voorloopig vastgesteld 3 en 10 Juli a.s. Het hoofdbestuur zal zich zoo spoedig mogelijk met het bestuur van „Zang en Vriendschap" in verbinding stellen ter na dere voorbereiding. De naam van den bond zal als volgt lui den: Bond van zangkozen in Noordholland. Nadat een groslijst van jury-leden was opgemaakt, waarover de aangesloten af deelingen nog zullen moeten stemmen, werd deze eerste algemeene vergadering met een opwekkend woord gesloten. Loop der bevolking over 1937. Werkelijke bevolking op 1 Januari 1937 1032 mannen, 1008 vrouwen, fcot. 2040; geboren in 1937 18 jongens en 24 meisjes, tot. 42; gevestigd in 1937 33 m., 62 vr., tot. 95. Overleden in 1937: 7 m. en 4 vr., samen 11; vertrokken in 1937 45 m. en 70 vr., samen 115. Verschil tusschen vermeerdering en vermindering 1 m., -f- 12 vr., tot. 4- 11. Totaal der bevolking op 1 Januari 1938: 1031 mannen, 1020 vrouwen, tot. 2051. De heer Jac. Smit, manufacturier, had een wieg beschikbaar gesteld voor de baby, welke het eerst na de prinses ter wereld zou komen. De gelukkige winnares van deze wieg was Geerie Aarts te Oudkarspcl, ge boren op 2 Februari, Staatspensionneering. Algemeene vergadering van de afd. Hensbroek van den Bond voor Staatspen sionneering op Donderdag 3 Febr. 's avonds 7 uur in café ManteL De voorzitter, de heer Joh. Koning, heette de niet-talrijk opgekomen leden welkom en hoopte, dat de besprekingen weer in het be lang van de oudjes mochten zijn. Uit het jaarverslag bleek, dat de afd. op het oogenblik 116 leden telt. Gehouden zijn 3 bestuurs- en 1 ledenvergadering. Een pro- paganda-avond is gehouden, waar het gezel schap Loevens uit Alkmaar aan meewerkte en een spreker, de heer Plu uit Zaandam. Met de oudjes werd weer een goedgeslaag de tocht gemaakt. Ook werd met 28 per sonen het congres in den Haag bijgewoond. De voorzitter dankte den heer Bobeldijk voor zijn jaarverslag. Rekening penningmeester. Ontvangsten met kassaldo over 1937 tesamen 114,58, uitgaven 114,27. saldo f 0,31. De heer J. Leegwater Dz. deelde mee, dat alles in de beste orde is bevonden. Bestuursverkiezing. De heer P. Burger trad af. Met algemeene stemmen werd deze herkozen. Bespreking winterpropaganda. De voorzitter zou liever een jaar over slaan met het oog op de financiën, daar er heel wat voor noodig is en alles door de burgers gegeven moet worden. Na bespreking besloot de vergadering weer een dag met de oudjes uit te gaan. Diefstallen uit vrachtwagens. Terwijl de vrachtrijder Bas Zaterdag avond bij een zijner klanten een oogenblik in huis was, is uit zijn wagen een pak siga ren weggehaald dat een waarde vertegen woordigde van ongeveer dertig gulden. De vorige week werd een pak vleesch uit zijn auto gestolen, zoodat dit een flinke schade post voor den betrokkene wordt, daar hij niet is verzekerd. Oranjefeest. Het oranjefeest werd gevierd door het opvoeren van de oranjerevue „Er waren twee koningskinderen". Drie avonden werd deze revue voor een totaal uitverkochte zaal opgevoerd, burgemeester Kroonenburg opende steeds met een feestrede. Voor de medewerkenden aan deze revue niets dan lof. Het ten tooneele gebrachte getuigt van ernstige studie. Tusschen de verschillende tableaux werden eenige nummertjes zang ten beste gegeven met als slot een vraag- en antwoorden spel door twee plaatsgenoo- ten. Dit stukje waar St. Pancras de revue pas seerde en menige dorpsgenoot een steek werd toegebracht, mocht zich in een over weldigend succes verheugen. Alle lof voor de samenstellers. De volgende wéék zal voor de schoolkin deren nog een filmavond worden gegeven. Aanbesteding. Aanbesteding van de uitbreiding van de R.K. lagere school te Ursem met twee loka len en een overdekte speelplaats. Begrooting 8781. Ingeschreven werd als volgt: D. van Die pen te Schermerhorn 1 9900; Th. A. Hooge- werf te Ursem f 9447; W. Uitterdijk te Wie- ringerwaard 10.148; G. Matser te de Rijp 10.619; C. de Geus te Broek op Langen- dijk 10.016; N. Bolten te Alkmaar 10.975, P. Buis te Oudorp 10.470; H. Doorn te den Helder 10.500; S. A. Knuwer te Schagen 10.360; N. Hoogzaad te Spanbroek f 10.670; O. Hamstra te de Rijp 10.575; S. Steur te Volendam f 12.100; M. Duinmeyer te Alk maar 10.200; J. Henselmans en Zn. te N.- Schermer t 8976; G. Kuijpers te Hoogwoud 10.140; C. Noort te Bergen 11.000; A. J. Hille te Ursem 9878; T. Hes te St. Pancra3 9900; N. Oudejans te de Rijp 10.612; J. Huiberts te Alkmaar 9700; Thomas Tuyp 11.300; T. Schotter te Schagen 11.000; K. Venema te den Helder f 9999; J. Wittebrood te Beemster 10.500; W. Giltjes te Broek op Langendijk 1 9989; Baas en Jonker te Ur sem 11.599; J. Faus te Nieuwe Niedorp 10.189; Joh. J. Limbjjrg te Purmerend 10.134; G. Slot te de Rijp 10.616. De gunning zal dezer dagen bekend wor den gemaakt Ingekomen personen. C. Hes (echtg. van S. Venneker), r.k., z.b., Heeren weg B 38, van Koedijk. Vertrokken personen. J. H. Bek, r.k., vischhandelaar (h), en gezin, van Burgem. G. Bosstraat 38 naar Alkmaar. A. C. Bijman, r.k., z.b., van Schermerdijk D 10 naar Egmondbinnen. W. H. O. Blümcke, geen, verfmeester, en gezin, van Westerstraat A 106 naar Duitsch land. P. Veter, HEvL, chauffeur, en ge zin, van Burgem. G. van Bosstraat 25 naar Alkmaar. Raadsvacature. De heer P. Bierman, die benoemd was in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer K. Dijkhuizen, heeft deze be noeming niet aai genomen. De heer Bierman was volgens de afspraak van de vrijzinnig vooruitstrevende kiesveneeniging wel aan de beurt, aangezien hij 14 stemmen op zich vereenigd had. Thans zal de heer D. de Geus Jbz. voor den vacanten zetel in aanmerking komen. Eerst zal echter de heer M. Blom worden benoemd. Legaat. Naar de N. H. Crt uit betrouwbare bron verneemt, ontving de kleine Ger. Gemeen- in Hersteld Verband van wijlen den heer van G. te Amsterdam een legaat van 15700. Naast die te Andijk ontvingen nog een viertal Ger. Kerken in H. V. en 1 Herv. Kerk een zelfde bedrag. Mond- en klauwzeer. Het gevaar voor uitbreiding (voor de tweede maal) van mond- en klauwzeer is geweken. De twee hernieuwde gevallen, die zich eenige weken geleden hebben voorgedaan, zijn weer als afgeloopen opgegeven. Steeds minder trekhonden. Trof men 'n tiental jaren geleden in deze gemeente nog ongev. vijf en twintig trekhonden aan, wegens vermeerdering bij het aanwenden van motorische krachten verminderde het aantal dier honden tel ken ja re meer en meer. Zoo bedroeg het aantal honden twee jaar geleden nog ruim tien, terwijl het verleden jaar nog acht bedroeg. Op de Woensdag a.s. te houden keuring zullen naar alle waar schijnlijkheid zeker niet meer dan zes honden ter keuring worden aangeboden. t Werkverschaffing verlengd. Blijkens beschikking van den minister van Sociale Zaken is de werkverschaffing verlengd tot en met 28 Mei 1938. Ver. „Hulp in nood". Zaterdagavond hield de Ver. „Hulp in noodeen algemeene vergadering in café Hilbrand. Voorzitter was de heer Jac. van Reenen. De het vorig jaar in het leven geroepen pro- paganda-commissie heeft dit jaar zeer vruchtbaar werk verricht. Niet minder dan 34 leden en 7 donateurs is de vereeniging rijker geworden. Den heer G. de Zwart, die zich als propagandist bijzonder had onder scheiden, werd als belooning 3 maanden vrü van contributie verleend. Uit het kasverslag blijkt de vereeniging 1459.97 te hebben uitgegeven, waarvan 1283.42 aan uitkeeringen. De inkomsten bedroegen 1207.90, een tekort dus van 252.07, hetgeen uit het saldo van de spaar bank moest worden aangezuiverd. Het saldo over 1937 bedraagt thans 624.66. De periodiek aftredende heeren C. H. Smit, N. Feld en P. Leering, werden bij acclamatie herkozen. Het voorstel van het bestuur, dit jaar weer 1 per dag uit te keeren, werd aan genomen. Bij de rondvraag werd gevraagd of de prop.-commissie blijft bestaan. Na navraag bij de betrokken leden, werd bevestigend geantwoord. Feesteoncert „Stem des Volks" BergenSchoor!Koedijk. Het is een verheugend verschijnsel, te constateeren, dat er den laatsten tijd een steeds groeiende belangstelling bestaat voor hetgeen dorpsgenooten en buren presteeren. Ook nu waren in de zaal van de Rustende Jager een groot aantal belangstellenden aanwezig, die ten opzichte van de uitvoe rende vereeniging „Stem des Volks", die ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan een feesteoncert gaf, waaraan het bekende Am- sterdam's Trio, zijn medewerking verleende, hartelijk gestemd bleek te zijn. Die goede gezindheid was volkomen verdiend, want opvallend was. dat deze uitvoering serieus was voorbereid. Het slagen van dit concert is voor een zeer groot deel te danken aan den directeur, de heer P. A. Blaauw, die de teugels strak in handen hield. Ook het Amsterdam s Trio, bestaande uit de heer Sam de Gorter, viool, Jo Vogt- schmidt, cello, en Antoon Kreiage, piano, oogstte een groot succes. De voorzitter van de „Stem des Volks", de heer Poldervaart, opende den avond met een hartelijk welkomstwoord tot alle aan wezigen, in het bijzonder tot de afgevaar digden der zustervereenigingen „Stem des Volks" uit Amsterdam en Alkmaar, de plaatselijke zustervereenigingen, de A. T. V. en de Vara, van wien zy in den vorm van bloemen en enveloppen, een blijk van waar deering mocht ontvangen. In korte trekken schetste de voorzitter het ontstaan en den groei der vereeniging. Op initiatief van mevr. Hense werd uit de Soc. Dem. Vrouwenclub een zangclubje ge vormd, dat beurtelings bij de leden placht te repeteeren. Op een vergadering, geleid door den heer Monné, is de oprichting tot „Stem des Volks" tot stand gekomen, dat toen uit 59 leden bestond Het bestuur bestond uit den heer Zwanen burg, mevr. Hense, de heer Koning en de directeur, de heer P. A. Blaauw. Het eerste optreden geschiedde op een bonten avond van de Vara, wat een buiten gewoon succes bracht. Door de vereeniging zijn 3 concerten ge geven, waaraan mcj. Leegwater, Michel Gobets en mevr. HansWeisz, hun mede werking verleenden. Wegens vertrek naar elders is de heer Zwanenburg als voorzitter opgevolgd door den heer Poldervaart. Het woord werd gevoerd door den heer Breemer, namens de „Stem des Volks" te Schoorl, die de vereeniging met eenige toe passelijke woorden een vlag overhandigde, den heer Ham, namens de feestcommissie, den heer Monné namens de S. D. A. P. afd. Bergen en de Soc.-Dem. Vrouwenclub afd. Bergen, den heer C. ten Bruggecate namens de sportvereeniging B. S. V., den heer Trompetter namens het bondsbestuur en „Stem des Volks" te Amsterdam, den heer Wiese namens „Stem des Volks" te Alkmaar, mevr. Roos namens de afd. S. D. A. P. te Schoorl en den heer P. Blaukendaal namens Bergen's Harmonie en de Vereenigingsbond. Ten slotte richtte de voorzitter eenige waardeerende woorden tot den directeur, den heer P. A. Blaauw, die een muziek- lexicon in ontvangst mocht nemen, welk ge schenk ten zeerste werd geapprecieerd. Begeleid door de Sonny Bond, vermaakte men zich na afloop nog geruimen tijd op den dansvloer. De „Stem des Volks" kan met groote vol doening op dit feesteoncert terugzien en zal zich dooi haar ernstig streven naar goeden zang, ook zekerlijk weten te handhaven. Onze muzikale medewerker schrijft over deze uitvoering nog het volgende: Uit de uitvoering der koornummers bleek, dat men vooruit was gegaan. Er is met toe wijding gezongen. Uit volle borst „Het socialisme komt" van O. de Nobel; goed genuanceerd, „Jonge Liefde" van P. v. d. Roovaart; in de vereischte stemming, Trauergesang" van Blummer. Ook „Lente" van Hartog, was goed. Als extra nummers gaf men „Morgenrood" en „Eens", beide van O. de Nobel. Er was ook voor de afwisseling gezorgd. Het Amsterdamsch Trio, gevormd door Sam. de Gorter (viool), Jo Vogtschmidt (cello) en Ant. Kreiage (piano) voerde een trio van Haydn uit en een drietal kleinere stukken. Het bleek een uitmuntend ensemble te zijn, dat zeer muzikaal speelde en tech nisch zeer goed onderlegd was, getuige de finale van Haydn's trio. Een mooien klank, elk instrument op zich zelf en een goed ensemble. Een trio, dat aller belangstelling had, en die belangstelling volkomen ver diende. C. V. V. Warmenhuizen en Omstr. Donderdagmiddag vergaderde het be stuur van de Centrale Veilingsvereeniging Warmenhuizen en omstreken. De voorzitter, de heer K. Molenaar, opende de vergadering en wenschte de bestuursleden en de leden een voorspoe dig jaar. Hoewel we bij den aanvang van dit jaar optimistisch gestemd waren en de stille hoop hadden dit jaar voor onze sta pelproducten een toonenden prijs, ja zelfs voor onze roode kool nog iets meer te ontvangen, om zoodoende den algehee- len achterstand van de laatste jaren iets te verkleinen, is thans door het uitblijven van vorst en het aanhoudend zachte win terweer de hoop voor een groot deel ver dwenen. We zijn dankbaar voor den eerst daags uit te betalen steun, welke voor onze veiling bedraagt 28 210 94. doch dit bedrag zinkt in 'tniet bij de tegen woordige prysinzinking. De voorzitter sprak den wensch uit. dat door betere invloeden het prijspeil zich alsnog spoedig zal herstellen. Besloten werd dr. Leefmans uit te noo- digen om voor de leden een lezing te hou den over de draaihartigheid. Sommige leden waren van meening, dat de toeslag van de gele en roode kool over Sept. en Oct. te laag is en waren bevreesd dat dit ook voor Nov. en Dec. zoo zal zijn. Ook voor de vroege aardappelen is de datum van 28 Juni tot 18 Juli niet juist, daar reeds op 23 Juni de minimum prijs van 6 op 4 werd gebracht en het product inderdaad ook niet meer opbracht. Dit zal onder de aandacht der bevoegde instanties worden gebracht. Bij het punt voorstellen van de vergader mg van het Centraal Bureau bracht de heer Blokdijk in bespreking de verhoogde heffing op de aardappelen Hy zou het voorstel van de L. G. C. krachtig willen steunen. Uit de bespre kingen bleek dat alle bestuursleden het hiermede eens waren. De heer W. Dekker besprak de teeltver gunningen en zou het erg billijk vinden indien hier eens wat verandering in werd gebracht. Spr. vond het niet juist, dat maar steeds aan de basis van 1933 wordt vastgehouden. De toestanden zijn nu anders en al zal het moeilijk zijn een ge heel nieuwe basis te vinden, toch ziet spr. wel de kans de grootste onbillijkheden uit den weg te ruimen, door bij de plaatselijke commissies advies in te winnen. Or» Pm, bedrijf van 7 H.A., met 3 of 4 groot* zoons, moet meer teeltvergunning zijn dar. op een bedrijf van 2 maal 3 H.A., al zal dit natuurlijk niet naar evenredigheid kunnen zijn. Het zou al een heele verbete ring zijn, indien de scherpste kanten eenö werden afgenomen. De voorzitter voelde ook wel de onhu lijkheid, maar zag geen kans hierin ver" andering te brengen. Ook de secretaris wees op de moeiliifc heden en ontried het middel van den hf£ Dekker. r Nadat nog uitvoerige besprekingen hierover waren gehouden, deed de vocT zitter de toezegging over dit onderwern dat ook door andere vereenigingen wel zal worden besproken, zijn meening t» uiten. Bij de rondvraag besprak de heer Dek ker een klacht van enkele kooplied®" over de veilingbordjes. Door enkele hU wers wordt hier niet voldoende aandad* aan geschonken, terwijl ook het nummer niet op het bordje wordt gezet en kooplieden niet weten hoever ze zitten. De voorzitter beloofde hier zijn aan dacht aan te zullen wijden. De heer Half besprak de duivenbestrti- ding en zou zoo noodig hiervoor een be drag beschikbaar willen stellen. Dit werd goedgevonden. Aan de tuinders van Warmenhuizen jgj worden verzocht bij het ontvangen van hun toeslag tevens te willen opgeven waar men dit jaar zijn Zeeuwsche blau wen wil verbouwen, in verband met de keuring van Eerstelingen. de er in Wit-Gele Kruk De afdeeling van het Wit-Gele Kruis hield Vrijdagavond een goed bezochte jaar vergadering in het Brunogebouw onder lei ding van dr. Schretlen. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer Brantjes. meldde vooruitgang van het leden tal van 430 op 570 en bij huis- en kraam ver zorging van 84 op 430 leden. De wijkzustei had 2582 bezoeken afgelegd voor het W.-G. K. en 171 voor tb.c.-bestrijding. Het verslag van den penningmeester was in mineur gesteld. Er waren sorgen over de schuld der vereeniging en nog meer over Huis- en Kraamverzorging. De rekening van de hoofd vereeniging sloot met een nadeelig saldo van 93 en die van H. en K. met sen nadeelig saldo van 368 en in totaal 428.60. De schuld der vereeniging liep een igszins terug en was f 2009. Daarna kwam aan de orde een voorstal van het bestuur om de hulp bij bevalling en buisverzorging op een andere wijze te doen uitvoeren. De toestand is financieel niet lan ger uitvoerbaar. Een eenvoudiger hulpver leening bij de kraamvrouw werd voorge steld, 1 a 2 dagen hulp in de huishouding. Zij, die meer hulp verlangen, zullen het moeten betalen, zij het dan tegen een be trekkelijk laag tarief. Dit voorstel, dat on voorbereid ter tafel kwam, ontmoette nog al bedenking. Er werd opgemerkt, dat velen een verhoogde hulp niet kunnen betalen en evenmin hulp m die dagen kunnen missen. Er werden nog wegen aangewezen om steun te krijgen van de vereenigingen en hulp van hen die het kunnen betalen (donateurs), doch het bestuur zeide, dat men daarop geen begrooting kan vaststellen. Een voorstel om de leden, die lid zijn van de hoofdvereeni- ging, ook lid te laten worden van huis- en kraamverzorging, werd afgewezen, omdat men niemand kan verplichten. Het bestuurs voorstel werd zJi.st goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde de bestuurs verkiezing ter voorziening in de vacature van voorzitter en penningmeester. Door de vergadering werd voorgesteld om eer. dokter aan het hoofd te hebben. De Noord-Holbnd- sche Bond had echter een andere meening. In het bestuur werden gekozen de heeren P. J. Th. Marees en H. J. Garretst. Voorgesteld werd om dokter Schretlen er Zuster Kraakman als adviseerende leQBi een permanente plaats in het bestuur te geven, zoodat men altijd deskundig airnes heeft. Dit werd goedgekeurd. In de vacature van Zuster Vugt w*1" lid van het bestuur gekozen mevr. A. H. ven Rossum—-Boerée. Als afgevaardigde voor de algemeene ww* gadering werden gekozen (voor het be- stuur) de heer M. J. G. van Rossum er vo°r de leden de heer P. J. Kraakman, plaat»/*" vanger de heer S. A. H. Borst. Bij de rondvraag stelde de heer r8*7~ man voor om bij eventueele verkiezing leden ook gelegenheid te geven om caafl* daten naar voren te brengen. Ds voorzit»* zegde dit toe. Na behandeling van huishoudelijk* volgde sluiting. 137. Zo'n reis gaat maar niet direct. Weken van te voren worden er reeds door de ooievaars vergaderingen gehouden, waar alle voorbereidingen voor de grote tocht worden getroffen. De grootste, sterkste en verstandigste ooievaar wordt tot leider van de tocht gekozen. 138. Deze heeft de grote reis al verschil lende malen gemaakt, en onder zijn leiding gaan we ons oefenen in het vliegen over lange afstanden. Ook geeft hij ons ver schillende nuttige raadgevingen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10