ALCMARIA KLOPT O.S.V. MET 6-2. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. EEN VERDIENDE, MAAR GEFLATTEERDE OVERWINNING. GEVAARLIJKE LINKERVLEUGEL. Volewijckers - Alkm. Boys 1-0. TWEEDE BLAD. 3 Ajax—Excelsior 90. Na 14 minuten opende Aukema de score op een voorzet van Fischer, die later door ter Have vervangen werd. Een fout van Niehoff was oorzaak van het tweede doel punt en na een half uur bracht Bijl met een van zijn goedgerichte schoten den stand op 30. In de laatste vijf minuten van de eerste helft doelpuntten Blomvliet en Aukema nog, zoodat Excelsior bij rust reeds een hope- looze achterstand van vijf doelpunten had. Na de hervatting aanvankelijk hetzelfde beeld van een volledige Ajax-meerderheid. Bijl bracht den stand op 60 en Blomvliet zorgde voor de twee volgende punten. Toen vond Ajax het blijkbaar genoeg met het gevolg, dat Excelsior tot aanvallen kwam. Het kreeg zelfs kansen, maar de voorhoede was niet bij machte daarvan ge bruik te maken. Zoo bleef het tot het einde: alleen had van Wijngaarden een kwartier voor het einde kans gezien den stand op 90 te bren gen. A.D.O.—V.S.V. 4—3. V.S.V. heeft een goede gelegenheid voor bij laten gaan om twee kostbare punten te veroveren. Want de gasten kregen tal van kansen om een, zelfs ook verdiende, over winning te behalen. V.S.V. begon goed, want reeds na 5 minu ten had Bot geen moeite, van een fout van Choufour gebruik te maken om zijn club de leiding te geven. Nog binnen het half uur zag V.S.V. haar beter samenspel beloond met een tweede doelpunt, thans van Döring (02). Het had er allen schijn van, dat V. S.V. een gemakkelijke overwinning zou be halen, tot na 35 minuten spelens een vlotte aanval der Hagenaars een doelpunt van den voet van Berg opleverde, slechts enkele se conden later door den gelijkmaker gevolgd uit een kopbal van v. d. Beukei (22). En alsof dat nog niet genoeg was, bezorgde de Heer uit een van verren afstand door Loof voor het doel getrapten bal, welke eerst door v. d. Beukei vergeefs was ingeschoten A.D. O. de leiding (32). In de tweede helft was het spel het aankijken niet meer waard. Weliswaar vlotte het samenspel bij V.S.V. beter, zoodat Balfers zelfs na een kwartier met een schuiver gelijk kon maken, maar toen v. d. Beukei er na een doorbraak 43 van had gemaakt, was het pleit beslecht. K.F.C.—R.F.C. 3—0. Goed samenspelend, waarbij het spel te waardeeren was, kwam R.F.C. al dadelijk opzetten, doch doordat K.F.C. haar zwaar tepunt in de verdediging gelegd had, ont stonden er hoegenaamd geen kansen voor de bezoekers. Na 20 minuten snelde de K.F. C.-linksbuiten er van door, zette op het juiste oogenblik voor, en Blokland had geen moeite om de Koogers de leiding te geven, 1—0. Dit succes moedigde KF.C. aan en zij ging regelmatig beter spelen. Tweemaal kreeg de internationaal de Boer nog een goede kans, doch eenmaal bracht de paal redding. In de tweede helft viel R.F.C. weer ge ducht aan, doch alweer profiteerde K.F.C. van een uitval, waarbij Blokland den voor sprong tot 20 vergrootte. Andermaal doelpuntte K.F.C. uit een doorbraak, waarbij de Boer onhoudbaar in schoot, 30. Sparta—D.W.S. 0—3. Tegen de hechte verdediging van D.W.S. kon Sparta niet op. Reeds na 7 minuten nam D.W.S. de leiding toen van Stokken Jr. naar doel snelde en de verdediging van Sparta, voor buitenspel appeleerend, staan bleef; Cohen liep nog uit, maar van Stok ken kogelde den bal hard in het net, 01. Sparta viel toen herhaaldelijk aardig aan, maar langzamerhand kwam D.W.S. weer in de meerderheid en toen Cohen een schot van van Stokken Jr. niet klemvast hield, liep Wiertz den bal in het net, 0—2. In de tweede helft werd er vaak te ruw gespeeld. Na een mooien aanval van de ge- heele Sparta-voorhoede kopte den Boer den bal in het D.W.S.-net, maar de scheidsrech ter kende wegens buitenspel dit doelpunt niet toe. Even later liet Cohen een bal via zijn handen in het net rollen, 03. V.U.C.—D.F.C. 7—0. Zooals de uitslag reeds aantoont, is het een spel van kat en muis geweest. De jonge V.U.C.-ploeg speelde een aantrekkelijk, snel en open spel, waartegen D.F.C. volkomen machteloos stond. Na 20 minuten werd de score geopend. Na een voorzet van links schoot van Gelder hard op doel. Jas stopte wel maar liet den bal vallen en Litz kogelde hard in toen hij op fraaie wijze een voorzet van Kammeyer benutte, 10. Toen van Gooi bij Haarlem even het veld moest verlaten na een botsing, maakte H.B. S. hiervan gebruik om door Ophorst gelijk te maken, 11. Eenig leven kwam er in de brouwerij, toen v. d. Hulst met een fraaien omhaal den stand op 21 bracht. Na rust was Haarlem eerst aan het woord, maar Mul keerde alles. Langzaam maar ze ker raakte het spel meer verdeeld. Bij H.B.S. viel J. Taverne uit en werd door Talwijk vervangen. Toen Haarlem daarna sterk in den aanval kwam scoorde de winter, 31. Direct* daarop maakte H.B.S. er 32 van en daarna brak Haarlem van den aftrap af door en scoorde, 42. Blauw-Wit—D.H.C. 6—3, In een vlotten, aantrekkelijken wed strijd, heeft Blauw-Wit D.H.C. met 63 ver slagen. Vooral middenvoor van Nol was op dreef en maakte niet minder dan vijf van de zes doelpunten. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat eigen OTIIIT_ doel. Tien minuten later maakten de gebr. o.hTI "met"een" dergelijk 'gi^ot verschil zou I 1 R l'll or Ol* OA «M 11— .-V r- /I /Irt j verliezen, want de gasten ontwikkelden van Harder er 20 van, met welken stand de rust inging. Na de rust duurde het nog 24 minuten voor het derde doelpunt kwam. Ook dit werd voorbereid door den linker vleugel en ingeschoten door v. Gelder, 30. Acht mi nuten later wist Mieras na goed aangeven van Bonder er 40 van te maken, en een minuut later had dezelfde speler weer suc ces op een voorzet van Harder, 50. Uit een voorzet van van Gelder wist J. L. Harder er 5 minuten voor tijd 60 van te maken. In de laatste minuut maakte Mieras een zeven de en laatste doelpunt. C.V.V.—Hermes-D.V.S. 2—0 Hoewel Hermes flink partij gegeven heeft hebben de Schiedammers toch weer een ne derlaag moeten lijden. In den beginne leek het er op of C.V.V. zich zeer duidelijk de sterkere zou toonen. De invaller-doelman A. v. d. Tuin verdedigde zijn doel echter zeer goed en weldra ging het spel meer ge lijk op. Het duurde nog 35 minuten voor Nooteboom het eerste doelpunt van de gast- heeren kon maken. Na de hervatting akte Hermes wat beter aan, maar de Rotterdamsche verdedigers bleven steeds meester van het terrein. De Schiedamsche doelman kreeg ondanks het feit, dat Hermes wat sterker was in deze periode veel meer te doen, dan zijn collega van C.V.V. Hij werkte echter keurig, maar kon tenslotte niet voorkomen, dat Schoone, na 25 minuten spelens, na een hoekschop het leer achter hem in het net kopte. Xerxes't Gooi 12. 't Gooi verdedigde moedig en kundig en moest zich tot uitvallen bepalen, waarbij de snelle buitenspelers en de doortastende mid denvoor N. Cohen steeds heel gevaarlijk wa ren. Toen de achterspeler Schut een fout maakte, profiteerde N. Cohen daarvan om hem te passeeren en met een keurig schot zijn club de leiding te geven, 01. Kort daarop maakte Xerxes gelijk. Na de hervatting was Xerxes weer dade lijk in de meerderheid. Aanval op aanval 'volgde, maar moedig hield 't Gooi vol. De verdedigers, geholen door de middenlinie en den doelman deden uitnemend werk. Zoo bleef de strijd doorgaan met Xerxes de meerderheid en af en toe uitvallen van 't Gooi, die de Rotterdamsche verdedi ging onschadelijk wist te maken. In de laat ste 5 minuten trok bij Xerxes Schut naar de voorhoede, om te trachten het winnend puntje te scoren. Toen was de verdediging verzwakt en ziet: de snelle rechtsbuiten Willemse van 't Gooi profiteerde daarvan door met een snellen ren het doel van Xer xes te naderen. Onhoudbaar vloog de bal in het net en zoo verloor Xerxes. Haarlem—H.B.S. 4—2. Nadat H.B.S. even in den aanval was ge weest, kwam Haarlem opzetten. De Winter bezorgde Haarlem de leiding het begin af een goed open spel, dat ge vaarlijke consequenties voor Blauw-Wit in hield. Het werd later een aantrekkelijke partij, maar de Amsterdammers kregen toch het beste van het spel door hun technische meer derheid. Na een kwartier gaf Huizinga een keurige pass naar van Nol, die den bal eerst even liet stuiteren en toen op drie meter afstand doelman Boot geen kans meer gaf, 1—0. Na een half uur maakte Slot een kapitale fout, miste een bal en Ditmars was er toen dadelijk bij, om den stand gelijk te maken, 11. Blauw-Wit bleef echter aanvallen en toen Bergman een hoekschop keurig nam, bukte Westphal zich om den bal voor van Nol te laten loopen, die er 21 van maakte. Enkele seconden voor rust zette Bergman goed voor naar Westphal, die den voor sprong met een kopbal tot 31 vergrootte. Er waren slechts vijf minuten in de twee de helft gespeeld, toen van der Sloot een prachtigen voorzet van van Zinnen met zijn hoofd benutte, 32. Even daarna had Elauw-Wit geluk, toen bij een doelworste' ling tweemaal tegen Wilders aangeschoten werd. Na 10 minuten nam van Nol den bal van het middenveld mee en stevende alleen op doelman Boot af, die een seconde later den bal uit het net moest halen, 42, Een prachtige pass van van der Woude schoot van Nol juist over, maar enkele se conden later benutte hij een even fraaie pass van Westphal beter, 52. Dat werd D.H.C. blijkbaar toch wel te bar, een mi nuut later tenminste had een goed opgezette aanval succes door een kopbal van Schreu- der, 53. Kort voor het eindsignaal bracht Bergman den bal na goed doorzetten voor doel, waar van Nol weer gereed stond om op een halven meter afstand het zesde en zijn vijfde doelpunt te scoren. StormvogelsFeijenoord 10. Verslagen en terneergeslagen verlieten v, Heel en zijn mannetjes het veld van Storm vogels. Het eerste en eenige doelpunt in dezen wedstrijd kwam binnen de minuut, nadat in de tweede helft was afgetrapt. Het was een razend snelle aanval van den linkervleugel der Stormvogels. De bal kwam via Opber gen bij Prins, die van dichtbij van Male het nakijken gaf. Wel protesteerde Feijenoord tegen dit doelpunt wegens foutief ingooien, maar de scheidsrechter verklaarde het doelpunt voor geldig. Even voor het einde, in een periode van overwicht der Rotterdammers kwam van Heel vlak voor het doel der IJmuidenaren te vallen. Liggende trachtte hij den bal nog in te trappen, maar deze rolde juist langs den verkeerden kant van de paal. Alcmaria ging gisteren o.i. zeer te recht weer eenigszins aan het expe rimenteeren: het had Schaaper en v. d. Pol van plaats laten verwisselen. Het gevolg was, dat de voorhoede sterker dan ooit was! Het combinatie-spel tusschen v. d. Po. en Hamstra deed denken aan den aller- besten vorm van beide spelers en waar hier de techniek bij beiden meer dan voldoende verzorgd is, kwam v an deze vleugel het groote gevaar. Daarnaast was natuurlijk de rechtervleugel in an dere formatie en ongetwijfeld was deze vleugel een tikje verzwakt. Toch geloo ven we, dat Schaaper op de rechtsbin- nejiplaats t.z.t. tot zijn recht zal kunnen komen en dan kan Alcmaria van deze voorhoede nog pleizier beleven. Hamstra en v. d. Pol! Als w« ons niet ver gissen, zorgden zij samen voor vier doelpun ten, waarmee hun productiviteit voldoende aangetoond is. Al mag daarbij niet vergeten worden, dat twee doelpunten kwamen ui verre en hooge voorzetten van Gerritse, die ook nu weer rechtsbuiten speelde. Hü kreej, veel minder te doen dan de vorige week, maar zijn weinige voorzetten waren van goede kwaliteit. En Schaaper dan? Hij is en blijft een nut tige speler, die het echter meer van enthou siasme moet hebben dan van de techniek. Zijn plaatsen kon over het algemeen wel beter, hoewel het niet onvoldoende was. Zijn schot daarentegen was goed en gevaar lijk. En dat wil toch ook iets zeggen voor een voorhoede-speler. Als mid voor fungeerde van Wieringen, die er pas in het laatste kwartier goed in kwam en in de laatse minuut een der mooiste doelpunten maakte. Jammer genoeg, kunnen wij over de Alc- maria-verdediging minder tevreden zijn. sprake van. Wel kregen wij na de eerste 20 minuten een Alcmaria te zien, dat het wat kalmer aan deed, toen het een veiligen voorsprong had, maar zoodra die voorsprong in gevaar kwam, werd het tempo even ver hoogd en dan was de Aljmaria-machine weer op volle toeren. O.S.V. bleek een ploeg te hebben, die kan volhouden. Want ondanks den achterstand, werd er lustig verder gespeeld. Jammer voor de Oostzaners werd er weliswaar goed gecombineerd, maar het afwerken der aan vallen was bepaald zwak te noemen, even als het afslaan der Alcmaria-aanvallen door de O.S.V.-achterhoede. Wij schreven een paar weken geleden van den wedstrijd tusschen Alcmaria en de Ken- nemers, dat de Kennemers de fouten in de achterhoede van Alcmaria uitbuitten en dat omgekeerd de Alcmaria-voorhoede geen kans zag van die der Kennemer-achterhoe- Zoowel de middenlinie als de achterhoede de te profjteeren. Het was deze keer precies hadden te dikwijls zwakke oogenblikken. andersom: vrijwel elke fout in de O.S.V.- Dat kwam o.i., doordat bijna geen der spe Iers een bal ineens weg trapte, maar dat vrijwel allen het combineeren prefereerden. Dat is wel aardig om te zien, als het lukt, maar dat is o zoo gevaarlijk, als het ver keerd gaat. En zoo ontstonden er te veel ge vaarlijke oogenblikken voor het doel van Keuris. Zeer typeerend was het spel van de Grand. Zoodra hü aanvallend moest en kon spelen, was hij goed, maar niet zoodra moest hü zich toeleggen op uitsluitend verdedigen, of het spel werd veel zwakker, zonder ech ter onvoldoende te zün. De Grand is een aanvallende spil! Ook Helderman speelde wat te slap en te kort, terwijl Rampen al weer toonde, dat plaatsen een belangrüke factor is. Wanneer hü zich nog wat meer toelegt op aanvallen en iets sneller wordt, kan hü een kracht van beteekenis worden. Merkwaardig was verder nog, dat de voor hoede het thans hoofdzakelük probeerde met snel en open spel, terwül daarentegen de achterhoede het te korte spel prefereer de. Het verschil zal iedereen opgevallen zün en de spelers zelf hebben het als het ware gedemonstreerd, hoe veel meer succes er met open spel te bereiken is. Tenslotte werd er veel enthousiaster gespeeld dan een week geleden, toen er over geheel Alcmaria een zekere matheid lag. Daar was nu geen verdediging werd gevoelig afgestraft, terwijl Koning en Burger netjes in de gelegenheid werden gesteld, om nog eens op te treden voordat er een schot gelost was. Een mooie wedstrijd? *Neen, dat was het niet. Maar het enthousiasme vergoedde vael en het zeer goede aanvalsspel van Alcmaria vergoedde zoo mogelük nog meer. De wedstrijd. De wedstryd begon met een zeer groot Alcmaria-overwicht, dat precies 20 minuten duurde. Direct klopte het in den linkervleu gel, waardoor de O.S.V.-verdediging in moei- lükheden kwam. En al heel gauw na 5 minuten kreeg Hamstra een pass van Koning, een kopbal letje naar van Wieringen, die ineens Gerrit se aan het werk zette en onmiddellük volgde een voorzet, die naar wü meenen, Hamstra in schoot (10). Wel probeerde O.S.V. toen direct het spel te verplaatsen, maar Keuris kwam slechts twee keer in moeilükheden, die al weer niet groot bleken. Bovendien was de snelle linksbuiten Göbel wel handig en gaf hü eenige goede voorzetten, maar dan was de rest der voorhoede niet present. Neen, dan waren de Alcmaria-aanvallen veel gevaarlijker. Zoo noteerden we een snellen aanval van Hamstra, besloten met een schot, dat Engel keerde, maar waaruit toch een hoekschop ontstond, die door Ham stra heel scherp geplaatst werd en slechts met wat geluk nog gekeerd werd. Direct daarop ondernam v. d. Pol een wandeling met het leer, eenige schünbewegingen volg den en toen niemand hem aanviel, knalde hy in de richting van het doel. En ziet, via de rug van een der O.S.V.-ers ging de bal onhoudbaar in het net! (20). Opnieuw moest Keuris er even aan te pas komen, maar weldra zat Alcmaria weer voor het andere doel, waar v. d. Pol aan van Wieringen een kans gaf: een hard schot volgde tegen de paal en v. d. Pol, die mee was opgeloopen, schoot den terugstuitenden bal hard in (30)! Dat waren de eerste 20 minuten. Toen deed Alcmaria het wat kalmer aan en O.S.V. zag kans het spel naar de andere züde te verplaatsen. Daar bleken echter geen schutters te zijn en hoewel de witte de fensie geen al te zekeren indruk maakte werd Keuris niet gepasseerd. Slechts een of twee keer moest Keuris zelf optreden en wel een keer bü een vrijen trap en een keer, toen Meijn hoog op doel schoot. Maar in beide gevallen werd de puzzle naar behoo ren opgelost. En toen er gedraaid werd, mocht O.S.V. nog tevreden zün met dezen stand, want Gerritse en Hamstra zagen elk een schot op wonderbaarlijke wijze gekeerd. Na de thee wist O.S.V. het spel een tijd lang geheel op de Alcmaria-helft te houden, omdat Alcmaria's verdediging en midden- linie zich terugtrokken. Het moest dus in deze periode van doorbraken komen en dat lukte ifiet. Hoeveel aanvallen de gasten on dernamen, weten wij niet, maar Keuris werd slechts verontrust door twee goochelballen, die toevallig in de richting van zün doel kwamen. Pas na een kwartier kwam het verwachte tegenpunt, toen Meijn een voor zet van Windhouwer benutte. Via de paal schoot hü hard in het doel. Meteen verplaatste Alcmaria het spel en nu was er van een meerderheid van een der elftallen geen sprake meer. Wel bleek ook nu de Alcmaria-voorhoede gevaarlij ker en schotvaardiger. Engel deed echter goed werk en pas na 27 minuten werd hy voor de vierde keer gepasseerd, nu door Hamstra, die een voorzet van Gerritse op ving en onhoudbaar inschoot (41). Geen halve minuut later stond het al 42, want van den aftrap af nam de Boer den bal mee en wandelde er als het ware mee in het Alcmaria-doel. Nog even hield toen een klein O.S.V.- overwicht aan, maar gelukkig wist Alcma ria het tempo weer te verhoogen en toen volgden van links en rechts voorzetten. Pas vyf minuten voor ty'd echter werd de stand veranderd: Schaaper kreeg den bal op het middenveld, dreef er mee op en poeierde toen onverwacht op het doel! 't Was meteen raak. En om het halve dozyn vol te maken, gaf Gerritse nog een tikje naar van Wieringen, die zich handig vrü maakte en toen een zü'ner kogels afvuurde. Een voltreffer, die den stand op 62 bracht. Dat waren de eind- cüfers. De scheidsrechter maakte een zeer zwak ken indruk. De elftallen waren: Alcmaria: Keuris Burger Koning Helderman de Grand Rampen Schaaper v. d. Pol Gerritse van Wieringen Hamstra o Göbel de Boer Windhouwer Bode Meün Dil Veen de Lange Keizer de Wit Engel O. S. V. De rood-witte verdediging in topvorm. We zullen ons verslag aanvangen met een büzonder woord van lof te brengen aan de rood-witte verdediging der Alkmaarsche Boys. Ook nu weer was Pater, zooals we hem de laatste ontmoetingen reeds zagen, in buitengewonen vorm en wat van meer belang was, Slikker blijkt zün inzinkings periode te boven te zün en we zagen niet alleen voortreffelük werk van hem, maar bemerkten tevens, dat hü weer een büzonderen ky'k op de zaak had en een maal wist hij op prachtige wy'ze een zeker schijnend doelpunt, net uit den rechter-bo- venhoek nog corner te koppen. Daar zagen we weer Hartog een prima partü vertolken, zooals we dat meerdere malen van hem gewend zün; daarnaast een hard zwoegende Brouwer en een v. Eerden, die ook nu weer menigmaal een onover- komenlük struikelblok was, alleen z'n plaatsen was ook nu nog minder goed. En achter deze hechten muur, stond een doelman onder de lat, wiens werk ongetwijfeld fenomenaal was! Wat v. d. Horst liet zien, was zeker bui tengewoon. Kon de prachtig spelende en uiterst gevaarlijke Amsterdamsche aanval nog eens doorbreken en menig hard en fel schot inzenden, dan was het in laatste in stantie de Alkmaarsche doelman, die mees- terlyk stopte, of op voortreffelüke wüze het gevaar tot corner kon verwerken. Zün werk was een compliment extra waard. Het was jammer voor deze stoere wer kers, dat het eenige doelpunt van den wed stryd, uit een klein foutje hunnerzüds werd gemaakt. Want nadat de geblokten vanaf den af trap, meteen over rechts het groen-witte doel hadden opgezocht, werd de afgeslagen aanval omgezet tot een uitval over links, die dadelük een corner voor de Amsterdam mers op links opleverde. Het spel is dan ook juist een minuut oud als Smit keurig scherp voor het Alkmaar sche doel zet en v. d. Horst het leder weg slaat juist binnen het bereik van den vrü- staanden midvoor, die het leder in den in middels onbewaakten rechter benedenhoek kan plaatsen, zoodat de bezoekers dadelük een achterstand (10) krügen te verwerken. En, vanaf dat moment, was de Alkmaar sche verdediging ongenaakbaar. Men stuwt den aanval op en eenmaal zien we een goed genomen vryen schop van Brouwer net naast gaan, terwijl een corner van Gouds blom weggewerkt kan worden, evenals een dito van de Grand uit een doorbraak van Kwadijk. Opnieuw gaat het Volewyckers-doel door het oog van de naald, als Mulders over recht doorbreekt, goed voorzet en Gouds blom zuiver in den benedenhoek kopt, doch Kuüpers met eenig geluk nog om den paal corner kan werken. Nadat een Volewijckers-aanval een nieu we corner voor Smit oplevert, volgt een prachtige en gevaarlyke Boys-aanval, waar bij de Grand goed doorbreekt en in moei lijke positie moet schieten. Als na een mo ment z'n schot naar een vryen doelhoek gaat, komt met eenig geluk een V.-been tusschen beiden. Ook de gastheeren zitten niet stil en nu weer krijgt v. d. Horst een verraderlijke schuiver te verwerken en opnieuw kan de Alkmaarsche doelman z'n talenten toonen. Aan den anderen kant is het Kuüpers, die een vrüe schop van Mulders goed verwerkt en nadat een hernieuwde Alkmaarsche aan val met moeite is afgeslagen en Mulders nog juist langs het doel geschoten heeft, was reeds eerder het Amsterdamsche doel door het oog van de naald gegaan, toen een mooie trekbal van Kwadük juist langs het verlaten doel ging. Na de thee mogen de Grand en Smit reeds dadelijk om beurten een corner nemen, die worden afgeslagen. Dan voorkomt Slikker erger, door het leder uit den bovenhoek te koppen en meteen kan met eenige moeite een Alkmaarsche aanval worden bedwon gen. Opnieuw wordt een gevaarlijke Boys- aanval afgeslagen en dan komt de lat v. d. Horst ter hulp, meteen breekt Mulders goed over links door, een scherpen voorzet, Goudsblom kopt hoog in, doch Kuijpers kan net nog corner tippen. Wederzijdsche fanatieke aanvallen volgen, de Alkmaarders willen gelijk maken en de groen-witten hun voorsprong vergrooten. Een geweldig hard schot van Goudsblom kan Kuijpers meesterlyk corner werken, doch ook deze hoekschop levert niets op. Nog keert v. d. Horst op voortreffelijke wijze een hard schot en opnieuw trekken de rood-witten ten aanval. De diverse voorhoede-spelers kunnen echter maar niet op dreef komen, zoodat al het gevaar wordt bezworen. Een vrijen schop van Mulders laat Kwa dijk met een kopbal net naast gaan, terwijl even later Kuypers hoog opspringend een mooi boogschot van Mulders onschadelijk maakt. Ook nu weer verricht v. d. Horst bij een verraderlijk hard schot, een safe en Schenke laat een vrü en schop van Mulders juist naast gaan. Nog een paar Alkmaarsche aanvallen, zou het nog? Dan klinkt het eindsignaal en hebben de Amsterdammers, die over een goede ploeg beschikken, laten we eerlijk zeggen, toch wel verdiend gewonnen, al hadden we den uitslag liever anders gezien. Voor de kaasmenschen echter die nu een zwaren reis achter den rug hebben, heeft deie wedstrüd echter ook veel goeds ingehouden. En, laten we nu hopen op een prachtig slot. De opstelling was als volgt: Volewijckers. Kuüpers G. v. d. Winkel Styger Wagenaar v. d. Winkel Sloof Bognetteau de Ruiter Terol deBusser Smit O de Grand Kwadük Goudsblom Mulders Schenke v. Eerde Hartog Brouwer Slikker Pater v. d. Horst. Alkm. Boys. Sjoelen. SJOELEN TE NOORDSCHARWOUDE. Ie klasse: A. DuyvesG. v. Rü'n (1561—1562 J. DuyvesA. Duyves (1551—1562 J. DuyvesG. Smit (1570—1520 2e klasse: J. H. de LaatD. Drost (1180—1395 D. DrostJ. H. de Laat (1531—1389 J. BeenkemaJ. v. Dort (1452—1466 3e klasse: N. JonkersH. Ligtenberg (1398—1226 Jo JansenC. Put (1473—1358 10 0 10 10 —10 8 2 10 9 —10 10 1 9 10 lA 9>*> 5 0 15 5 —15 13 0 7 13 7 7 0 13 7 —13 17 0 3 17 3 14 0 6 14 6 Wielrennen. R. V. ALCMARIA. De eerste trainingsrit van 1938 op den weg is goed geslaagd. Verscheidene renners reden nog met hun traininggearing en deze jongens werden veelal het slachtoffer van hen die in kracht niets sterker zün, maar door hun hoogere gearing veel voordeel hadden, zoodat de stand ook in geen geval als maatstaf kan worden gebezigd, iets wat trouwens in het begin van een nieuw sei zoen toch nooit kan. De uitslag was: 1. J. Pronk, 2. P. Evers, 3. J. Groot, 4. J. Boon, 5. W. Wester, 6. Kuilboer, 7. Ekkers, 8. Een hoorn, 9. E- Bos, 10. Glas, 11. Jos. Bruin. A t h 1 e t i e k. PROPAGANDA-VELDLOOPEN TE ALKMAAR. Op 27 Februari as. zal het district Noord- holland van de K. N. A. U. te Alkmaar, propaganda veldloopen organiseeren, waar aan iedere Noordhollandsche sportbeoefe naar kan deelnemen. Ingeschreven kan worden in de a en b-klasse (5 K.M.), in de c-klasse (3 K.M.), in de d-klasse voor niet K. N. A. U.-leden (3 K.M.), terwül er voor juniores en scholieren een veldloop over 1 K.M. is georganiseerd. Inschrijvingen kun nen tot en met 17 Februari worden inge wacht. Wij komen op deze wedstrijden nog nader terug.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7