De wereldkampioenschappen te Davos. Ballangrud wereldkampioen. 'etaJW Glimlach)* TWEEDE BLAD. Schaatsenrijden. Nieuw wereldrecord op 10.000 M. Prachtige ritten van Langedijk en Koopi. Op den tweeden dag van de wereld kampioenschappen in het hardrijden op de schaats is de Noor Ivan Ballangrud, dank zijn zijn schitterend rijden op de 1500 meter en zijn prenomen'ale presta tie op de 10.000 meter, er voor de vierde maal in geslaagd, den titel te veroveren. Ballangrud reed op de 10.000 meter •tegen Mathisen. Beiden gingen gelijk door de finish na een zeer opwindenden rit en voor hen werd een nieuw wereld record van 17 min. 14,4 sec. genoteerd. Het oude wereldrecord stond op naam van Armand Carlsen (Noorwegen) met een tijd van 17 min. 17,4 sec., gevestigd op 5 Februari 1928 te Davos. Het was precies tien jaar oud. Voor Nederland deed zich het zeer verheugend feit voor, dat Jan Lange dijk er in slaagde op de 10.000 meter zijn persoonlijk record met niet minder dan 15,5 sec te verbeteren en op 17 min. 28,2 te brengen. Indien hij in de laatste ronde niet gevallen was, zou zeer waar schijnlijk ook door hem het wereld- recod van Carlsen zijn verbeterd. Het was de rit van zijn leven. Alle buitenlandsche officials waren Vol lof over zijn prestatie. Jan Langedijk r Het succes van Jan Langedijk in deze tweedaagsche wedstrijden is wel buitenge woon groot geweest. Met zijn achtste plaats in de algemeene rangschikking; zijn derde plaats op de 10.000 meter en zijn vierde plaats op de 5.000 meter, mag ons land alles zins tevreden zijn, vooral indien men be denkt, dat het puikje van 's werelds snelste rijders te Davos aan den start zijn geweest. Voorts heeft Langedijk zijn tijden op de 500, 5.000 en 10.000 meter verbeterd. Zijn puntenaantal in de Nederlandsche rang schikking ging door zijn schitterenden tijd op de 10.000 meter flink naar beneden. Met 45 sec., 2 min. 20,5 sec., 8 min. 28,5 sec. en 17 min. 28,2 sec., over resp. 500, 1500, 5.000 en 10.000 meter, heeft hij zijn puntenaantal thans tot 195,09 terug gebracht, terwijl van der Scheer op 196.30 en Heiden op 197.51 staat. De 1500 meter voor Engnestangen. Om half elf precies werd met de 1500 meter aangevangen. Langedijk had het ongunstig met de loting getroffen, hij startte het eerst van alle paren, toen de zon nauwelijks de baan beschenen had en het ijs nog zeer hard was. De tijd Van Langedijk, de minder gunstig omstan digheden in aanmerking genomen, is zeer goed te noemen. Hij bleef 1,4 sec. boven zijn persoonlijk record. Koops kwam tegen den Hongaar G. La- danyi uit. Het was een spannende strijd, welke door onzen landgenoot gewonnen werd. Met 2 min. 23,9 sec. bleef Koops juist iets boven zijn besten tijd van 2 min. 23,6 se<\ De voornaamste uitslagen van de 1500 meter luiden: 1. Engnestangen 2 min. 15,9 sec.; 2. Bal langrud 2 min. 16,1 sec.; 3. Berzins 2 min. 16,4 sec. (nieuw Letlandsche record); 4. en 5. Johansen en Mathisen beiden 2 min. 17,1 sec.; 6. Staksrud 2 min. 17,2 sec.; 13. Lange dijk 2 min. 21,9 sec.; 14. Koops 2 min. 23,9 sec. Na de 500, 1500 en 5.000 meter had Bal langrud nog steeds de leiding met 138,187 punten, gevolgd door Engnestangen met 139,560 punten en Wazulek met 139,823 pun ten. Langedijk bezette de twaalfde plaats met 143,150 punten, terwijl Koops de vijf tiende innam. Langendijk's pech op de 10.000 meter. Onze landgenoot reed tegen Wazulek, der. Oostenrijker, die nog redelijke kansen op den kampioenstitel had. Onze landgenoot kwam weldra voor Wa zulek te liggen. Regelmatig noteerden wij voor hem ronden van 41 sec. Rustig reed de Oudkarspelaar door en nadat er 6.000 meter op zaten, riep de officials elkaar toe; „dat kan een nieuw wereldrecord worden!" De spanning steeg met elke ronde. Zou de Nederlanders het halen? Op de tribunes voelde men. dat er iets bijzonders ging ge beuren. De bel luidde voor de laatste ronde: de mogelijkheid het wereldrecord van Ar mand Carlsen van 17 min. 17,4 sec. te ver beteren, lag binnen het bereik van Lange dijk. Een kreet ging op: in de voorlaatste bocht kwam Langedijk ten val. Hij gleed door, kwam in de buitenbocht terecht. Vrij snel stond onze rijder weer op, doch moest opnieuw v*art nemen. Voor Langedijk en Wazulek werd de zelfde tijd 17 min. 28,2 scc. ge oteerd, waar mede de Hollander dus niet minder dan 15,5 sec. van zijn eigen tijd afhaalde. En die val heeft hem minstens tien seconden ge scheeld, dat was althans de opvatting van de meeste deskundigen. Binnen wereldrecordtijd. In de volgende serie reden Ballangrud en Mathisen tegen elkaar. Zeer regelmatig reden beide Noren hun ronden. Met mi niem verschil, wellicht enkele centimeters, kwam o. i. Ballangrud het eerst door de finish in den tijd van 17 min. 14,4 sec. Het wereldrecord van Carlsen was met pre cies 3 seconden verbeterd. Voor Mathisen werd eenzelfde tijd opgegeven, zoodat ook hij dit wereldrecord op zijn naam heeft ge bracht. Opnieuw was er dus reden melo dieuze volkslied ten gehoore gebracht. De strijd om den titel was intusschen be slist: Ivar Ballangrud, die in Maart a.s. 33 jaar wordt, had den titel veroverd. Voor de vierde maal heeft Ballangrud het wereld kampioenschap behaald. In 1926 verwierf hij den titel voor het eerst en in 1932 en in 1936 boekte hij eenzelfde succes. Koops moest in de zevende serie tegen Engnestangen rijden. De Noor liet evenwel onverwacht verstek gaan. Koops reed zeer regelmatig en wat hem over de drie andere afstanden niet gelukt was, daarin slaagde hij thans. Hij noteerde een tijd van 17 min. 59,4 sec. en bleef daarmede vele seconden beneden zijn besten persoonlijken tijd van 18 min. 11,5 sec. De voornaamste uitslagen van de 10.000 meter luiden: 1. Ballangrud 17 min. 14,4 sec. (wereld record); 2. Mathisen, zelfde tijd (wereld record); 3. en 4. Langedijk en Wazulek, bei den 17 min. 28,2 sec.; 5. Staksrud 17 min. 45,1 sec.; 6. Wasenius 17 min. 48.6 sec.; 7. Parkkinen 17 min. 49,2 sec.; 8. Koops 17 min. 59,4 sec. Het eindklassement luidt: 1. en wereldkampioen: Ballangrud (Noor wegen) 190,907 punten; 2. Wazulek (Oosten rijk) 192,233 punten; 3. Mathisen (Noor wegen 192,660 punten; 4. Berzins (Letland) 194,197 punten; 5. Staksrud (Noorwegen) 194,599 punten; 8. Langedijk (Nederland) 196,560 punten; 10. Koops (Nederland) 200,797 punten. Nieuw wereldrecord op de 500 meter. De eerste dag van de wereldkam pioenschappen in het hardrijden had intusschen reeds enkele zeer belangrijke resultaten opgeleverd, in het bijzonder voor Nederland. Langedijk was erin ge slaagd zijn persoonlijke records op de 500 en 5000 meter te verbeteren. Verscheidene nationale records zijn voorts Zaterdag verbeterd, maar het groote moment was wel het rijden van Engnestangen, toen hij erin slaagde het wereldrecord op de 500 meter, hetwelk Freisinger hem enkele uren tevoren had ontnomen, terug te winnen met een tijd van 41.8 sec. Langedijk stond in de Neder landsche rangschikking op de tweede plaats, welke hij het vorig jaar op Siem Heiden veroverd had. Langedijk zat van der Scheer zeer dicht op de hielen en reeds des morgens nam hij, toen de 500 meter in 45 sec. werd afgelegd, de eerste plaats van van der Scheer over. Maar de prestatie van Langedijk op de 5000 meter stond, ook van internationaal stand punt bekeken, op zeer hoog peil. Hij kwam, in zijn rit tegen Koops. op 8 min. 28,5 sec. en daarmede drukte hij zijn puntenaantal in de rangschikking tot 195,87. Indien wij de tien beste rijders, die Neder land ooit gehad heeft, hieronder opsommen, dan staat Jan Langedijk thans aan het hoofd met 195,87 punten, gevolgd door van der Scheer met 196,30, S. Heiden met 197,51, R. Koops met 201,27, L. Dijkstra met 201,40, Jaap Eden met 202,43, T. Hooftman met 207,27, N. Pronk met 208,07, H. S. Blaisse met 008,17 en L. van der Ruit met 208,98 punten. De oud-voorziitter van den K.N.S.B., de heer van Lear, was ten zeerste verheugd over de sucessen van Langedijk. Het is een jongen, aldus de heer van Laer, met ener gie en wilskracht. Hij verkeert in de moei lijke positie, dat hij geen uitgesproken sprinter is en juist de 500 meter telt zwaar in het klassement. Dat hij er niettemin in geslaagd is zijn 500 meter-tijd omlaag te brengen, is typeerend voor hem. Zijn kracht zit op de langere afstanden, maar hij houdt vol en msakl ook vorderingen op de 500. Ik gun het dezen jongen met zijn rondborstige karakter zeer graag. Na jaren van ijverig werken is hij thans de beste Nederlandsche rijder geworden. En Jan Langedijk zelf? Wij spraken hem na afloop in een stil hoekje van het Ijsstadion. Op vijftienjarigen leeftijd is hij voor het eerst in proefwed- strijden van den Schaatsenrydersbond uit gekomen. Toen ik twintig jaar was, werd ik voor het eerst naar het buitenland gezonden, drie weken naar Engelberg. Dat was in 1931. Niets heb ik er gepresteerd, alles was vreemd voor me. In 1932 ging het te Davos en Engelberg al beter. In het kampioenschap van Nederland, dat in 1933 te Heerenveen werd verreden, werd ik derde in de alge meene rangschikking, waarbij ik op de 10 K.M., welke ik voor het eerst in mijn leven reed, den snelslen tijd maakte. Ieder jaar ging ik daarna naar het buitenland. Winters kwamen er in Nederland niet meer. Ik herinner mij nog goed, dat ik in 1935 in Noorwegen op de 10.000 meter tweede werd, achter Staksrud en voor Mathisen en Ballangrud. in 1936 heb ik ook nog ver schillende goede tijden gemaakt. Ik werd achtste in het Europeesche kampioenschap te Oslo. te Garmisch, bij de Olympische Winterspelen reed ik de 10.000 meter in een tyd, welke nog nimmer door een Neder lander gemaakt was. Daarmede bezette ik de zesde plaats, terwijl ik op de 5000 meter vierde ben geworden. Ik weet, dat ik geen toekomstige wereld kampioen ben, ook geen wereldrecordhou der, zoo ging Langedijk verder, maar ik heb tot nu toe getracht om op alle vier af standen zoo goed mogelijk tijden te maken. Ik ben er thans in geslaagde de ewste plaats in de Nederlandsche rangschikking te ver- oeveren en ik zal mij uiterste best doen het puntenaantal nog scherper te stellen, opdat het in de toekomst voor de Nederlandsche rijders moeilijk, zeer moeilijk zal worden, om onder mijn puntenaantal te komen. Ik ga van den zomer weer op de fiets zitten om te trainen en in September begin ik dan weer aan mijn oefeningen voor het schaat senrijden. De 560 meter. In totaal namen 27 rijders aan de 500 meter deel. Het begin en het eind van den morgen verliep sensationeel. In de tweede serie kwam Freisinger tegen den Engelschman Mott. Freisinger zette er onmiddellijk een scherp tempo in. Vooral op het rechte einde ging het zeer snel, prachtig gleed de Ame rikaan door de bochten en ook voor de laat ste 100 meter had hij nog reserve genoeg voor een flinken eindspurt. Direct daarop klonk het door den luidspreker: „Freisinger 41,9 sec., nieuw wereldrecord". Het Ameri- kaansche volkslied werd ingezet. De loting had uitgewezen, dat Engnestan gen in de laatste serie alleen over de baan moest gaan. Geestdriftig aangemoedigd door de vele toeschouwers, die zich op de tri bunes van het clubhuis bevonden, nam de 28-jarige Noor op schitterende wijze de bochten. Zeer snel ging hij door de rechte einden. Voor menigen insider bleek het evenwel een groote verrassing te zijn, toen een luid gejuich aankondigde, dat Engne stangen het onderhalf uur van tevoren ge vestigde wereldrecord van Freisinger met 0,1 sec. had verbeterd. De wilskrachtige Noor had zijn doel bereikt, met een tijd van 41,8 sec. had hij dit wereldrecord op zijn naam teruggebracht. Thans klonk het Noor- sche volkslied door den luidspreker. Langedijk in vorm. Langendijk kwam in zijn serie tegen den Let Berzins uit. Deze was een goede gang maker voor den Oudkarspelaar, die het eerst de buitenbaan had. Men kon aan zijn ryden zien, dat hij zich geheel gaf, al gleed hij niet zoo goed door de bochten als 'de Let. Op de binnenbaan wist Langedijk een gedeelte van den achterstand op Berzins in te halen, terwijl hij niet een feilen eind spurt trachtte binnen zijn persoonlijke snel- sten tijd te komen, namelijk 45.6 sec., ge maakt op 30 Januari van het vorige jaar te Davos, iets, wat hem royaal gelukte. Pre cies 45 seconden werden voor hem geno teerd, waarmede hij dus 0,6 sec. onder zijn eigen record bleef. Koops reed tegen den Hongaar Hidveghy. Het was jammer, dat onze landgenoot zoo weinig tegenstand ondervond, anders zou ook de Zuidlarenaar beslist zijn eigen bes ten tijd verbeterd hebben. Nu bleef hij er met 46,1 sec. juist 0,1 sec. boven De voornaamste uitslagen van de 500 meter luidden: 1. Engnestangen (Noorwegen) 41,8 sec. (nieuw wereldrecord); 2. Freisinger (Ver. Staten) 41,9 sec. (nieuw Amerikaansche record); 3. Krog (Noorwegen) 42.3 sec.; 15. Langendijk (Nederland) 45 sec.; 18. Koops (Nederland) 46,1 sec. De 5000 meter werd des middags gereden. In de zesde serie reed Langedijk tegen Koops, een toevallige speling van de loting. De eerste 200 meter legde Langedijk in 23 sec. af, daarna drukten wij tijden van 30 en 39,5 sec. af, vervolgens werd het regel matig 40 seconden, eenmaal 41 sec., zoodat, toen de laatste ronde inging, het wel vast stond, dat hij zijn tijd zou verbeteren. Met 1,7 sec. bleef hij eronder en op dat moment was het zelfs de snelste rijder. De voornaamste uitslag van de 5000 meter luidde: 1. Ballangrud 8 min. 20 2 sec.; 2. Mathisen 8 min. 25,4 sec.; 3. Wazulek 8 min. 27,9 sec,; 4. Langedijk 8 min. 28,5 sec., 5. Stiepl 8 min. 31,5 sec.; 13. Koops 8 min. 47,6 sec. H o c k y. H. H. IJ. C. 2—ALKMAAR I 6—3. Alkmaar heeft gisteren op Waalsdorp met niet minder dan 63 klop gekregen. Al doet deze uitslag aan alsof H. H. IJ. C. zonder moeite gewonnen heeft, niets is minder waar. Het was een zeer forsche wedstrijd met vyle spannende en kritieke oogenblikken voor beide partijen. Voor het Alkmaarsche doel werd echter het gevaar minder doeltreffend geweerd dan voor het H. H. IJ. C.-doel met het gevolg dat de score van H. H. IJ. C. het dubbele bedroeg van het Alkmaarsche doelpuntenaantal. Inderdaad ontbrak het niet aan sensatie. Zoo was de wedstrijd nog slechts weinige minuten oud toen de Alkmaar-keeper reeds tweemaal gepasseerd was (02). Alkmaar begon nu krachtdadig met het inhalen van dezen achterstand en weldra wisten de Alkmaarsche frontmenschen de partijen op gelijken voet te brengen (2-2). Hierop volgden eenige wederzijdsche aan- valspogingen waarbij H. H. IJ. C. wederom succes vermocht te boeken. Wederom scoorde de Haagsche voorhoede 2 doelpun ten vlak na elkaar (42). Met dezen stand trad de rust in. Op Alk maar rustte thans t^n zwaren taak om deze achterstand wederom in te loopen. Het spel werd uiterst fel, zoo erg zelfs dat één der Haagsche spelers met z'n stick verscheidene malen een Alkmaarsch scheenbeen bewerkte. Niettemin wist Alkmaar een derde goal te scoren (43) zoodat opnieuw de hoop herleefde. Korten tijd behoefden de Alkmaar-spelers echter hoopvol te zijn daar H. H. IJ. C. er nog een vijfde goal bijmaakte (53). Nu zag het er vrij slecht voor Alkmaar uit en alle ijver van het binnervtrio ten spijt bleef succes uit. De vleugelspelers, die beide invallers waren, misten te veel en konden daardoor te weinig scoringskansen aan de binnenepelers bieden. Ondanks alle Alkmaarsche pogingen scoorde H. H. IJ. C. tot slot van de goalserie een zesde doel punt en toen was Alkmaar verloren (6-3). Niet lang hierna floot de scheidsrechter het einde van deze voor Alkmaar teleurstel lende wedstrijd. In de resteerende drie wedstrijden zal Alkmaar nu het degradatiespook hebben te verbannen. Blijkbaar zijn drie reserves te machtig voor de Alkmaarsche ploeg. Een aanspo ring voor de oudjes uit het eerste, zoo weinig mogelijk verstek te laten gaan en voor de reserves om hun spelpeil zoo veel mogelijk op te voeren. H. B. S. II—ALKMAAR II 0—6. Zonder twijfel gaf de uitslag de verhou ding in dezen wedstrijd goed weer. De eer ste helft kenmerkte zich door 'n overwicht van de gasten, terwijl Alkmaar II in de tweede helft in de meerderheid was. De aanvallen van H. B. S. II waren wellicht veelvuldiger, doch onze achterhoede, die tot de besten in deze afdeeling behoort, kweet zich uitermate van haar taak en wist van de buitenspelval een gepast gebruik te maken. De Alkmaarsche aanvallen waren iets verrassender, terwijl de H. B.S.-achter- hoede met kunst- en vliegwerk en bovenal uitstekend „voetenwerk", geholpen door Vrouwe Fortuna, doelpunten wist te voor komen. Het verschil tusschen de twee elftallen lag hoofdzakelijk in de halflinies, waarvan de Alkmaarsche de minste was. Onze halfs waren stuk voor stuk betere spelers, doch zagen geen kans de zeer middelmatige voorhoede van Alkmaar voldoende kansen te geven, een fout die juist in de eerste helft, toen het in de H. B. S.-achterhoede wel eens (ammelde, onmiddellijk hersteld had moeten worden. Rest nog te vermelden het goede en op vallend rustig stoppen en wegwerken van de invallerkeeper van Alkmaar II en de rentrée van van Hilten, die na eenige jaren afwezigheid het spel nog niet verleerd bleek te zijn. Ook hij verdedigde uitstekend doch moet zijn opbouwend spel wat hij in dertijd in het eerste speelde, weer terug vinden. Nu de Kraaien Hurley uitschakelden, gaat de strijd om de eerste plaats tusschen T. H. C. en de Kraaien, met Alkmaar II als nog niet kanslooze derde. Misschien Twee honden vechten om een been, enz! R.K. DAMESHOCKEY-COMPETITIE. Na een nederlaag op 30 Januari j.1. tegen ..Hurry Up II" te Overveen (01) wist L.H.S. het Zondag te Amsterdam tot een ge lijk spel tegen het sterke Thor te brengen. In de eerste helft was L.H.S. voortdurend in de meerderheid, terwijl Thor steeds op de eigen helft teruggedrongen bleef. Na pl.m. 15 min. spelen werd het enthou siaste werken van de Alkmaarders beloond. Na de rust veranderde Thor van tactiek. De half-spelers bleven niet meer zoo sterk verdedigen en steunden zoo veel beter de voorhoede, waardoor een regelmatige druk op het L.H.S.-doel ontstond. Kort voor het eind ontstond zoo een tegen- punt, zoodat de stand op 11 kwam. Het geheel is een snelle, spannende strijd geweest van twee partijen, die elkaar niets toegaven. Een pluimpje verdienen vooral de spil en rechts-half, die massa's werk hebben ver zet. Ook Liesje de Wild, die op de rechts back-plaats inviel, heeft goed werk gedaan. De samenwerking op de linkervleugel liet te wenschen over; hadden links-buiten en links-binnen elkaar beter begrepen, dan had L.H.S. waarschijnlijk in de tweede helft nogmaals kunnen doelpunten. Volgende week wordt er een wedstrijd gespeeld tegen het Leidsche „Olympia". De stand van L.H.S. op de competitielijst is nu: gespeeld 11, gewonnen 6, gelijk gesp. 1, verloren 4, doelpunten 1910. Waterpolo. D.A.W. VERLIEST VAN H.P.C. Ingelaschte wedstrijd op het nippertje verloren. Voor den ingelaschten wedstrijd H.P.C. IIID.A.W. I, welke gisteravond in „de Overdekte" te Velsen gespeeld is, was een merkwaardig Alkmaarsch zevental samen gesteld. Het was terecht een versterkt twee de zevental, dat den strijd tegen de snelle Heemstedenaren moest aanbinden. Immers, naast Stammes en Ooyevaar stonden G. v. d. Wilk, de beide Imhülsen, Mays en Hansen opgesteld en dat wel zeer exclusieve zeven tal heeft zich nog alleszins bevredigend ge weerd. Want al willen we geenszins de 43 overwinning van H.P.C. betwisten, indien de stand gelijk zou zijn gebleven, hetgeen tot 1 minuut vóór het eind zoo was, dan had dit de spelverhouding o.i. het beste weergegeven. Hoe het echter ook zij, het is een vlot partijtje polo geweest, waarbij aan beide kanten hard gewerkt is en welke wedstrijd voor het publiek een zeer aantrekkelijk ka rakter droeg. Het was modern-polo, m.a.w. van het leelijke 2 M.-spel was niets te be speuren, alle spelers waren bij voortduring in actie, snel en uiterst beweeglijk volgde de eene aanval op de andere. Constant wer den de keepers aan den tand gevoeld en zoowel de beide voorhoedes als de verdedi gende linies hadden druk werk. Meerdere malen wist de Alkm. voorhoede goed-ge- plaatste schoten te richten en herhaaldelijk ontsnapte het Heemsteedsche doel aan een doorboring. Daarentegen was de H.P.C.- voorhoede bijzonder op dreef. Vooral de vlugge Maurits was zeer gevaarlijk en kon met moeite in bedwang gehouden worden, terwijl de vleugelspelers Huisstede en Jan sen de Alkm. achterspelers handen vol werk bezorgden. Het was aan Imhülsen 's I goede positie kiezen en prachtig aanvallend spel te dan ken, dat de eerste goal zijn bezegeling vond. Kort daarop scoorde Stammes een tweede doelpunt en hierna was het weer Imhül sen I, die uitstekend op dreef was, die voor het derde doelpunt zorgdroeg. Maar daartegenover braken de Heem steedsche voorhoede-spelers telkens en tel kens door en zoo gelukte het hen 4 maal te scoren, ondanks het feit, dat keeper v. d. Wilk, die beheerscht spel aan den dag legde, vele keeren krachtig ingreep. We zouden dit overzichtje willen beslui ten met de T.C. van D.A.W. in overweging te geven deze spelers voor het meerendeel in het eerste te handhaven. De invallers hebben zich nu door het telkens en tel kens weer invallen voor eerste zevental spelers speciaal bij de uitwedstrijden goed, zelfs zeer goed ingewerkt en hun plaats in bet eerste is gerechtvaardigd. Te meer ook, omdat zij In den loop der --j strijden blijk gegeven hebben by ui.^*r strijden zich ter wille van het polosnel offeringen te willen getroosten. Iets °P* van lang niet alle eerste zeventaü.J*84 gezegd kan worden. P*lers Kegelen. DE A.K.B. ORGANISEERT Egjy 4DAAGSCH CONCOURS. In een daartoe gistermorgen in de TT gehouden vergadering is een lestuur.„ e stel om op 17, 18, 19 en 20 Februari concours te houden aangenomen. We krijgen een korpswedstrijd -«d vor vijftallen en afd. B en C voor driet n Van iedere afdeeling zullen de 3 hoo»»' plaatste vijf- of drietallen een z.g. eer». strijd verkegelen, welke op Zondagavo dezer wordt gehouden .terwijl teven hoogste werpers dezer vijf- of drietaiu- dividueel om gouden kegels zulle® Op 2 banen zullen vriie-baan»^^^*'- worden gehouden, eveneens in afdeed?"1 B en C. Hiervoor worden dagprjjzen*A schikbaar gesteld, voor elke groep 'tfliT* avond 3 prijzen. I Zoo men ziet een aardig programma het welk niet alleen zeker sportief van 'opzet is, doch vooral voor de minder sterke laars(ters) kansen schept gelauwerd uit <fen strijd te komen. Het geheel wordt besloten met een klin kenden feestavond op Zondag 27 dezer met bal en speciale attracties. Kolven. LANGENDIJKER KOLFBOND. De uitslag van den Zondag voortge- zetten wedstrijd van den Langendijker Kolfbond luidt als volgt: Korpswedstrijd. Tweede klasse: Ons Genoegen, Noordscharwoude, (1348) 444 punten. Derde klasse: Volharding, Oudkarspel, (1256) 337 pnt. Ons Genoegen, Noord scharwoude, (1259) 367 pnt. Gez. Samen zijn, Zuidscharwoude, (1308) 365 pnt. Op Maat, Zuidscharwoude, (1337) 369 pnt, Personeele kolvers. Eerste klasse: P. v. Dam, Ons Genoegen, Noordscharwoude (500) 150 pnt. Derde klasse: H. Jansonius, Vrienden kring. Noordscharwoude, (375) 90 pnt.; K. Dekker, Volharding. Oudkarspel, (419) 110 pnt.; Sj. Maakal, Ons Genoegen, Noordscharwoude, (434) 116 pnt.; Gezel lig Samenzijn, Zuidscharwoude, J. Enge- ringh, (476) 125 pnt; J. Rijper, (421) 93 pnt.; W. Kuin, (406) 125 pnt.; J. Buiter (411) 84 pnt.; P. Bergen, (373) n.g.; Op Maat, Zuidscharwoude, A. Boon, (374) 109 pnt.; W. Kuyt (250 plus 1 partij) 114 pnt.; P. Schoorl, (425) 110 pnt.; S. Ton, Volharding, Oudkarspel, 115 pnt. De cijfers tusschen haakjes geven den stand aan na de vierde ronde. Schaken. DE PION—D. O. S. De nederlaag wedstrijd, Vrijdag 4 Febr. te Bergen gespeeld tusschen „De Pion" tt Bergen en „D. O. S." te Alkmaar en door eerstgenoemde vereeniging uitgeschreven, had het volgende resultaat: De Pion D. O. S. W. GootjesP. Ooykaas V,K W. BreeuwerH. A. Schouten P. SeewaldG. Zijdewind 1 0 J. SchmidtR. v. Wezop 1 0 J. DapperJ. Arents M. J. VerkuylJ. Kooy 1 0 P. VosF. Appel 1 0 H. v. d. KamerC. Hendriks 0 —1 A. de LangeW. Kerkmeer 1 0 A. BlankestijnC. Ouwens 0 1 J. FrankeJ. Houtkooper 1 0 A. R00beekD. v. Leijen 1 1£. GraftdijkG. Venneker G. Coevert Jr.J. v. Riel 1 J. BakJ. Hagens 0 —1 A. MeylisJ. Teeuwen 1 ~~fj J. de RuiterA. Stins 1 D. Min—I. P. Willems 1 P. J. BeeldmanC. Jonges H. TimmH. v. Leijen 1 W. Bijl—R. Godijn 1 J. Out—H. Slenters 0 H. NiehausH. Timmerman D. OosterlingJ. Bieman u P. TielenburgJ. v. d. Made voorloopige uitslag 1 Wordt arbitraal beslist; vermoedelijk uitslag 187. D. O. S. had aan de even borden *n- SPORTVERSLAGEN. Plaatsruimte noodzaakt ons. eenige slagen tot morgen te laten overstaan moet met de plaatsing van verslagen de turnuitvoering van de Halter, den stel wedstrijd van S. S. S. en n0®eehten andere berichten tot onzen spijt tot ons nummer van Dinsdag. „Kyk eens pappie, Elsje heeft zoo'n prachtig poppenhuis van de radio gemaakt! f

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8