^Binnenland |9©®o®©© JladiopCQQCatiiMG eoeeaoo# IhuiMeion i Iet schip der i verschrikking „Hebt U iets tegen me?" 1 Hoe de „Aldabi" schipbreuk leed. GEMENGD NIEUWS. van elk reclame-plan: DAGBLAD-RECLAME! DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 7 FEBRUARI 1938. NA DE BLIJDE GEBEURTENIS. Gelukwenschen van oud-stryders aan het prinselijk paar. Zondag te 10 uur verscheen aan het hek van het paleis Soestdijk de 56-jarige heer Wuyster uit Rotterdam, die namens de vereeniging van oud-stryders Het Vaderland Getrouw" de gelukwenschen aan het prinselijk paar kwam over brengen. De heer Wuyster was van Rotterdam af komen loopen. Zaterdagavond om 8 uur was hy vandaar vertrokken. Te ongeveer 12 uur heeft de burge meester van Baarn den oud-strijder ont vangen en hem als herinnering aan dezen tocht een medaille overhandigd, welke aan de eene zijde de beeltenis van' het pa leis draagt, terwijl de andere zijde de figuren van een vrouw met een baby ver toont. Te 12 uur vertrok de heer Wuyster weer per voet naar Rotterdam. Plechtige hoogmis ter gelegenheid van de geboorte van de prinses. In de roomsch katholieke kerk aan de Parkstraat te Den Haag heeft de deken van 's-Gravenhage, monseigneur J. M. van der Tuyn Zondagochtend ter gelegenheid van de geboorte van H. K. H. prinses Beatrix een plechtige hoogmis gecele breerd. In 't priesterkoor woonden verscheidene autoriteiten de hoogmis bij. 't Waren o.m. de ministers mr. M. P.Steenberghe, Ch. J. I. M. Weiter en mr. C. M. J. F. Goseling, de staatsraden prof. mr. P. J. M. Aalberse en mr. dr. D. A. P. N. Kooien, de voorzit ter van de Tweede Kamer en mr. J. R. H. van Schaik. H. M. de koningin maakt een fietstochtje. Daartoe aangelokt door het fraaie weer heeft H. M. de koningin gistermiddag te ongeveer half drie een fietstochtje ge maakt in het park van het paleis Soestdij'k en in het Overbosch. Prinses Armgard naar Duitsch- land vertrokken. Prinses Armgard is Zondagochtend per trein van het station Baarn naar Duitsch- land vertrokken. BOTER-VERDUISTERING TE HAARLEM. Op groote schaal. De Haarlemsche politie heeft den 38-jarigen M. gearresteerd, die zich schuldig heeft gemaakt aan verduis tering van een partij boter, ter waarde van ongeveer 3300 ten nadeele van de melkinrichting Hafam", waar hij als chauffeur in dienst is geweest. Hij bediende daar o.m. het rayon Zand- voort, maar nam voortdurend grootere hoeveelheden boter mede, dan er door de klanten besteld was, hetgeen hij gemakkelijk kon doen, daar er slechts eens per drie maanden gecontroleerd werd. De boter verkocht hij aan drie inwoners van Zandvoort en het daar voor ontvangen geld wendde hij te eigen bate aan. De zaak kwam aan het licht, doordat M. steeds brutaler werd en grootere hoeveel heden boter wegnam, hetgeen ten slotte tot een onderzoek door de directie leidde. M. is toen onmiddellijk ontslagen, maar de directie deed van het geval geen aangifte bij de politie. Toen echter dezer dagen in het kantoor van de „Hafam" werd ingebroken en de politie een onderzoek instelde, waarbij zij ook om inlichtingen vroeg naar personen thans of voorheen bij de zaak werkzaam, kreeg zij tevens kennis van de vroeger ge pleegde verduistering van boter. Onmid dellijk stelde de politie een nader onder zoek in, met het gevolg dat de gewezen chauffeur M. gearresteerd werd en de drie afnemers van de boter in verhoor werden genomen. Tegen deze laatsten is ter zake van heling proces-verhaal opgemaakt, ter wijl M. werd ingesloten. vraagt meneer Beunhaas. Neen, meneer Beunhaas, tegen U per soonlijk hebben we niets. U bent een beste, brave, ijverige Beunhaas. Maar van behangen verstaat U geen sikkepit. Dat doet U altijd fout, U bent in staat - U neemt ons niet kwalijk? - om het mooiste behangsel grondig te bederven: U knoeit met de pap en U plakt de naden scheef of verkeerd. Toe, doe dat schort af, breng dien emmer terug naar Uw vrouw en GIFT VAN H. M. DE KONINGIN VOOR „ARTIS." Het Artis-reddings-comité heeft van H. M. de koningin een belangrijke gift ontvangen voor de verjonging van Artis. DE BISAMRAT. Uit een door den Plantenziektenkundi- gen Dienst te Wageningen ingesteld on derzoek naar het voorkomen van de bisamrat in de omgeving van Budel is gebleken, dat het dier, dat in December j.1. is gevangen, inderdaad een bisramrat is geweest. Het moeras, waar de rat gevangen is, is ndet gelegen in de gemeente Budel, maar in de gemeente Weert. Daar het niet uitgesloten is, dat ter plaatse meer bisamratten voorkomen, zal een onderzoek hiernaar worden ingesteld en getracht zal worden alle bisamratten op te ruimen. Personen, die meenen op andere plaat sen aanwijzingen voor het voorkomen van de bisamrat te hebben gevonden, worden verzocht den Plantenziektenkundigen te Wageningen daarvan in kennis te stel len. Een triest verhaal van den kapitein. De kapitein en de bemanning van de „Aldabi", 't vrachtschip met passa- giersaccomodatie van Van Nievelt, Goudriaan en Co.'s Stoomvaart Maat schappij N.V., dat op de Braziliaan- sche kust op de rotsen is geloopen en is vergaan, is Zaterdagmiddag aan boord van het s.s. „Alpherat" van dezelfde maatschappij im het vader land teruggekeerd. De stemming bij de aankomst was zeer triest. Naar de bemanning verklaarde, was de laatste reis de slechtste- reis, die men zich denken kan. De kapitein van de „Aldabi" vertelde ons over de noodlottige reis het volgende: In den nacht van 9 op 10 December voe ren wij op ongeveer 500 meter uit de Bra- ziliaansche kust. Het weer was goed, we liepen op volle kracht, ongeveer 11 mijl. Wij voeren op een kleine bestekkaart, waarop de bewuste rots niet voorkwam, en voor we het wisten, zaten we vast. Dit was op ongeveer een halve mijl van San Marta Grande, een visschersplaatsje, dat uit enkele houten hutten bestaat. Het schip maakte direct in het voorruim veel water. Het ergste was, dat we op een on herbergzame plek zaten. De sleepboothulp moest öf uit Santos, óf uit Buenos Aires komen, hetgeen in ieder geval nog twee dagen varen is. Direct nadat we waren vastgeloopen, werd „alle hens aan dek" gecommandeerd. We probeerden door de machines achteruit te laten slaan, het schip weer vlot te brengen. Deklast was er ndet, de lading die bestond uit oliezaad koeken, beenderen, talk, huiden, glycerine, vet, vleesch e. d. hebben we op andere wijze in het achterschip gestuwd om te probeeren zoodoende het voorschip van de rots te krijgen, maar alle pogingen daartoe mislukten. Geleidelijk werd toen het weer slechter. De bemanning, bestaande uit 34 koppen, bleef de eerste dagen aan boord. De twee passagiers gaven we den derden dag over een aan 'n voorkomende Brazili- aansche boot. Aangezien het werk aan boord steeds minder werd, verliet het grootste gedeelte der bemanning in eigen sloepen het schip om zich naar den wal te begeven. Daar hebben zij onderdak gevonden in den San Marta vuurtoren. Met zeven man bleef de kapitein aan boord, maar op 22 December werd de positie aan boord zóó gevaarlijk, dat het onverantwoordelijk zou zijn ge weest langer aan boord te blijven. Het weer was ruw en er stond een zeer hooge deining. De kapitein sloeg aan de kust in een soort rieten tent zijn bivak op om van hieruit den toestand van het schip steeds in het oog te kunnen houden. Overdag be gaf de bemanning zich naar de „Aldabi" om te zien of er nog een en ander te doen viel. De sleepboothulp, die intusschen was gearriveerd, probeerde herhaaldelijk het schip los te krijgen, maar het mocht niet baten. In den nacht van 26 op 27 Decem ber moest het schip het tegen de rotsen en tegen de elementen afleggen. Het voor schip brak af en zonk direct in de diepte. Het achterschip, dat ook nog doorbrak, verdween niet zoo snel in de golven. Toen wij weggingen aldus de kapitein stak de mast nog boven water uit. Het ruwe weer zal de rest wel gedaan hebben. Nadat ons duidelijk was geworden, dat er niets meer te redden viel aan lading of aan schip, zijn wij de reis naar Santos be gonnen. Met paarden en osewagens zijn wij urenlang door het gebergte getrokken en eer-it daarna kwamen wij in wat meer be woonde streken, waar wij een motorboot konden krijgen, die ons naar Laguna bracht. Vandaar zijn we met een autobus naar Florianiopolis gegaan, waar wij met een Braziliaansche boot naar Santos kon den vertrekken. Uit die plaats zijn we 8 Januari met de „Alpherat" huiswaarts gekeerd. Gedenkteeken voor Z. K. H. prins Hendrik. - In koopvaardijkringen te Vlis- singen heeft zich een comité gevormd, waarvan burgemeester C. A. van Woelde- ren eere-voorzitter is en dat zich ten doel stelt de nagedachtenis te eeren van wijlen Z. K. H. prins Hendrik. Daartoe zal een gedenkteeken als huldeblijk der Neder- landsche koopvaardij vervaardigd worden. Het werk is opgedragen aan den beeld houwer H. J. Etienne te Delft. Het ge denkteeken zal worden geplaatst aan den Zeevaartschool, de „De Ruyterschool" te Vlissingen, Lijk opgehaald. - Eergisteravond is in de Zuid-Willemsvaart naast sluis 7 onder de gemeente Aarle-Ritel bij Hel mond het lijk opgehaald van den circa 60- jarigen landbouwer B. uit Beek en Donk. De man had Woensdag een begrafenis te Bakel bijgewoond. Waarschijnlijk is de man door de duisternis misleid, te water gereden. Dienstbode viel uit het raam. - Bij het verrichten van werkzaamheden is de 16- jarige dienstbode L. Clement, in dienst bij den heer B. in de Langstraat te Weert, uit het raam der bovenverdieping op straat ge vallen. Bewusteloos en in zorgwekkenden toestand is het meisje opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Dinsdag 8 Februari. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pL 10.—Mor genwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11.Huish. wenken. 11.30 Verv. concert. 12.30 Orgelspel. 12.50 Gr.pl. 1.Het Omroeporkest. 1.45 Gr.pL 2.Verv. concert. 2.45 Knipcursus. 3.45 Het Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian-orkest. (6.30 RVU.: Psy chologische causerie). 7.Voorde kinderen. 7.05 Pianovoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., mede- deelingen. 8.20 Bonte Dinsdag- avondtrein. 9.30 Vocaal concert. 10.Verv. van 8.20. 10.30 Schaak- les. 11.ANP-ber. Hierna tot 12. Dansmuziek (gr.pl.) HILVERSUM, 301,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.20 Gr.pL 10.20 Radio- tooneel. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Vrouwenuur. 3.Mode cursus. 4.05 KRO-Kamer-orkest. 4.45 Gr.pL 5.KRO-melodisten en solist. (5.45 Felicitatiebezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.Ber. 7.15 Le- ken-Apostolaat, causerie. 7.35 Sportpraatje. 8.ANP-ber., mede- deelingen. 8.15 KRO-Symph.-orkest en soliste. 9.Cello en piano. 9.15 Vervolg van 8.15. 10.Rep. 10.20 Gr.pL 10.30 ANP-ber. 10.40 Lilly Mathé's Zigeunerorkest. 11.10 12.Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.45 Gr.pL 12.05 Viool en piano. 12.35 Radiotooneel met muziek. 1.202.20 Gr.pL 4.20 Bridge-cursus. 4.35 Gr. pi. 4.50 Het Arthur Dulay-kwintet en solisten. 5.20 Het Victor Olof- Sextet en solist. 6.20 Ber. 6.45 BBC-Midland-orkest en soliste. 7.50 Progress in things of the Mind, 8.10 Liedjes aan de piano. 8.20 Radiobewerking van de film Top Hat. 9.20 Ber. 9.40 How I began, causerie. 9.55 Leden BBC-Harmo- nie-orkest en orgel. 10.20 BBC- Theater-orkest en solisten. 11.35 Grosvenor House Dansorkest. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gr.pL 12.40 Bailly- orkest en zang. 3.05 Pianovoordr. 3.20 en 4.20 Zangvoordr. 4.35 Harp- solL 5.20 Derveaux-orkest. 8.35 RadiotooneeL 10.35 Capelle-kwartet en zang. KEULEN, 456 M. 5.50 SS-orkest. 7.50 Omroep-Amusements-orkest. 11.20 Omroeporkest en solist. 1.35 Omroepschrammelensemble. 3.20 Omroeporkest, Militair orkest en solisten. 5.20 Zang en piano. 6.30 Gr.pL 7.5011.20 Hermann Hage- stedt's dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Omroeporkest. 1.50 2.20 Gr.pL 5.20 Omroepsalon- orkest en gr.pL 5.50, 6.50 en 7.20 Gr.pL 8.20 Omroeporkest en gr. pL 9.10 Radiotooneel met muziek. 9.35 Omroeporkest en gr.pL 10.30— 11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Omroepsalonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20 Gr.pL 5.20 Gewijde muziek (gr.pl.) 6.25 Deel. 6.35 Gr.pL 6.50 Piano en zang. 8.20 Omroepsymph.-orkest en solisten. 10.30—11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Gev. progr. mmv. solisten en Pianoduo Thomassen. 8.20 Politiek dagbladoverzinht. 8.35 Maand- revue. 9.20 Ber. 9.50 Viool en piano. 10.05 Ber. 10.20—11.20 O. Kerm- bach's orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.35, Parijs Radio 10.35—12.05, Radio PTTNord 12.0512.20, Parijs Radio 12.20 12.40, Keulen 12.40—13.20, Brussel VI. 13.2014.20, Luxemburg 14.20 15.05, Parijs R. 15.05—15.20, Keulen 15.20—16.20, Lond. Reg. 16.20— 16.35, Keulen 16.35—17.20, Brussel VI. 17.20—18.50, Keulen 18.50— 21.20, Boedapest 21.2022.20, Brussel VL 22.2022.30, Brussel Fr. 22.30—23.20, Stuttgart 23.20— 24.—, Lijn 4: Brussel VI, 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.3513.20 Droitwich 13.2014.20, Lond. Reg. 14.2016.20, Droitwich 16.20—19.50, Lond. Reg. 19.50— 20.20, Droitwich 20.2024 Lijn 5: Diversen. Doodelijk ongeluk. - Toen de land bouwer R. Vis te Nunspeet Zaterdag met een z.g. langwagen huiswaarts reed, brak plotseling de middeniboom van het voer tuig. Het paard schrok en sloeg met het voorste gedeelte van den wagen op hol. De voerman werd ongeveer 25 meter mee gesleurd. Hij liep een hersenschudding en een bloeduitstorting in de hersenen op. Gistermorgen is hij aan zijn verwondingen bezweken. De stoeipartij met doodelijk gevolg te Tegelen. - In aansluiting op het bericht inzake den dood van den elfjarigen van Wijlinck, die na een stoeipartij tusschen schooljongens wegliep en ineenzakte kan nader worden gemeld, dat uit het sectie- onderzoek, verricht door dr. IJulst uit Leiden, is gebleken, dat van Wijlinck is overleden tengevolge van inspanning, voortvloeiende uit een abnormale hart- vergrooting. Van doodslag is absoluut geen sprake. Den jongens Peelen en Kusters treft geenerlei schuld. Dat van W. na de stoeipartij overleed is een toevallige omstandigheid, die zich, gezien zijn hartgebrek, bij iedere opwin ding of inspanning kon voordoen. Evangeline Booth naar Nederland. - Naar wij vernemen, zal de kommandante van het Leger des Heils, Evangeline Booth, in den loop van dit jaar een bezoek aan ons land brengen. Zij komt ter gelegen heid van het jaarlijksche congres, van 20 tot 24 Juni a.s., van officieren van het Leger des Heils ini Nederland. Op 22 Juni wordt in Baarn de z.g. „Groote velddag" gehouden, waar de commandante waar schijnlijk het woord zal voeren. Vechtpartij aan boord van een En- gelsch schip. - Tijdens een twist ontstaan aan boord van het in de Maashaven te Rotterdam liggend Engelsche stoomschip „Drakepool", heeft de 36-jarige Engelsche matroos J. S., afkomstig uit Belfast, den 37-jarigen Belg G. B. uit Antwerpen, ver moedelijk met een pook of eenig ander ijzeren voorwerp zoodanig op het hoofd en het lichaam geslagen, dat de man met ernstige inwendige kneuzingen en een hoofdwonde naar het ziekenhuis aan de Coolsingel moest worden overgebracht. Gevolgen van roekeloosheid. - In een woning aan de Snoekstraat te Rotterdam heeft de 20-jarige dochter des huizes, ter wijl zij aan het schieten was met een windbuks, waarbij als projectiel stalen pluimpjes worden gebruikt, bij wijze van grap aangelegd op haar moeder. De buks ging af en het pluimpje trof de moeder juist in het rechteroog. De vrouw is door den G. D. naar het ooglijdersgesticht ver voerd. Naar men vreest, zal zij tenge olge van deze roekeloosheid het oog moeten missen. Onder kolenwagen bekneld. - Bij het lossen van steenkolen te Budel (N.B.) is de arbeider M. Kenis onder den zwaren wagen bekneld geraakt. De wagen werd met een dommekracht gelicht. In zorgwekkenden toestand is de ongelukkige naar het zieken huis vervoerd. o<xxxxxx>o<x>o<xxx>cooo<xxx>o<xxxx> Oe ruggegraat OOOOOOOOÖOÓOOOOOOOOOOOOOOOOOOO int het Amerikaanich door HERMAN ANTONSEN. Hij lachte vriendschappelijk tegen den man, die op den drempel stond. Met geen mogelijkheid kon hij zich den naam van dien man herinneren... hy was op ingesteld, namen te onthouden, tenzy iemand hem buitengewoon belang mboe Tlf'vroeg me af, waar je toch ergens kon zitten, Ted", zei de man. J* nergens aan dek". De man keek de vry rui me hut terloops rond. Dan sloot J deur zachtjes achter zich dicht. Hy P naar een leunstoel en ging erin zitten us dacht, dat je misschien zeeziek of iets aer- gelijks was". „Ik?" vroeg Ted Poole ongeloovig en rekte zich nog eens uit". Als het zoo stil is?" „Er zijn menschen genoeg, die zeezieK worden, al is het nog zoo kalm op zee bezoeker haalde een sigaret uit zijn za „Ook eentje, Ted?" „Wat zijn het?" vroeg Ted, naar het merk kijkend". Neen, die via me te zwaar. Zou je me dat pakje van de waschtafel misschien even willen aanreiken? Be dankt!" De man stond op en streek een lucifer aan. Hij hield die tusschen zijn handen en kwam ermee naar het bed. Ted heesch zich op zijn elleboog wat overeind en stak zijn sigaret aan. Dan liet hij zich weer achter over zakken. De man ging terug naar zijn stoel en liet zich erin vallen. „Ik ben toch zoo drommels lui!" zei hij. „Dat op zee zitten is ook zoo eentonig". „Er blijkt wel uit, wat voor onverschil lige zwijnen we eigenlijk zijn", zei Poole, met zijn sigaret wuivend". Al wat we ver langen is eten en slapen. Gisterenavond is er een arme drommel doodgegaan en van morgen begraven en alle belangstelling is alweer verdwenen en ik ben slaperig en jij verveelt je!" De man lachte beleefd. ,Je bent nog pas drie dagen getrouwd is het zoo niet?" vroeg hij. Ted blies ringetjes. „Ja, hoe dat zoo?" „Ik had eigenlijk verwacht, dat je met een moordenaar aan boord, je deur wel op slot gehad zoudt hebben". „Dat is immers onzin? Valcour maakt er natuurlijk een soort drama van. Maar dat is nu eenmaal zijn vak. Ik voor mij geloof er geen steek van, dat Gans is ver moord". „Niet?" De oogen van den man stonden heel beleefd, heel ernstig en dwaalden door de van zeedamp nevelige hut naar Ted. „Wat is er voor bewijs van, dan alleen een paar schrammen of zoo in zijn nek? Valcour is geen dokter. Ik denk, dat Gans gewoonweg een beroerte heeft gehad". „Wat soort van beroerte?" „Hoe weet ik dat? Maar iedereen begrijpt me, als ik het over een beroerte heb. Er gaan zooveel menschen aan dood en dan worden ze meestal ook blauw in hun ge zicht". Ted gooide zijn asch in een leeg glas, dat op een stoel naast zijn bed stond. „Je leest dergelijke gevallen zooveel in de kranten". „Maar op slot van zaken had hij toch die verkleurde plekken in zijn nek", zei de man bedaard. „Valcour kan zich dat ook wel verbeeld hebben. Het was vannacht donker genoeg, is dat zoo niet?" „Ja, maar hy had een zaklamp je erbij en ik heb gehoord, dat hij het lijk later bij een sterke lamp in de radio hut nog eens onderzocht heeft". „Goed en wel, maar voor een misdaad moet je toch een motief weten op te geven. Dat zegt iedereen immers. Wie ter wereld zou reden hebben om Gans te vermoorden en wat zou die reden kunnen geweest zijn?" De man glimlachte Keel even. „Wie ter wereld!" herhaalde hy. „Als Valcour er nu nog een der leden van de bemanning van verdacht, dan was het niet zoo erg., maar om aan het ont bijt te komen, zooals hy deed, met de be wering, dat de verdenking net zoo goed op alle passagiers rusttehoe komt die vent erbij! Zeg, heb je het gezicht van de ge zusters Sidderby gezien, toen hy daarmee voor den dag kwam? Ze leken net een paar rotte aardbeien!" „Bepaald aardig was het niet. Waarom zou hy het gedaan hebben?" „Waarom balkt een ezel?" „Neen", zei de man rustig", dat is het niet. Valcour is een heel verstandige en takt volle kerel". „Maar waarom neemt hij dien door hem voor moordenaar uitgescholden kerel niet te grazen?" De man maakte een volkomen onpartijdig gebaar. „Misschien is die kerel ook slim en geslepen". „Neem jij het dan als ernst op?" „Ja, ik denk, dat er wel niets anders op zit". „Ga je zelfs zoover, dat het mogelijker wijze een van ons zou kunnen zijn?" „Ja... ik meen van wel". „Ik bijvoorbeeld?" De man lachte als om zich te veront schuldigen. „Waarom niet? Jij bent toch een van ons? Heb jij het gedaan?" „Ik Gans vermoorden? Verdraaid, ja! Heb je nog een lucifer voor me?" De man stond op en streek een lucifer aan; Hij kwam naar het bed toe en gaf Ted een vlammetje voor een nieuwe sigaret. Terwijl hij hem den lucifer voorhield, keek hy Ted Poole niet aan. Hij keek naar den nek van Poole. „Je rookt heel wat", zei hy. „Gewoonte. Soms wou ik wel, dat ik er af was". Het duurde een poosje, voordat de man zei: „Ik zou je wel een middeltje aan de hand kunnen doen, om er af te komen". „Wilskracht? Of iets om mijn keel mee te penseelen? Bedoel je dergelijk goedje?" „Neen. Het is gemakkelijker. En zeker der". Ted Poole geeuwde en ademde een rook wolk uit. Dan sloot bij zyn mond weer. „Toch wel de moeite waard om het te weten. Laat je het me eens zien?" De man glichlachte. „Misschien wel". Ted geeuwde eindeloos lang. „Och, och, wat 'n leven..." Het was stil in de huten grijs. „Zoolang het duurt!" zei de man. HOOFDSTUK XL 35 7 Noorderbreedte 64 30 Westerlengte. „Ik weet werkelijk niet, wat me man keert", zei miss Sidderby, „maar ik ben weer wat kwyt". Haar gezicht stond nog verdrietig na de zoo kort geleden begrafenis van mijnheer Gans en al rondzoekend keek ze erg be trokken. Valcour «n mevrouw Poole had den haar aangetroffen aan dek, voor de deur van den rooksalon. Valcour keek haar glimlachend aan. „Wat is het ditmaal, miss Sidderby?" vroeg hy belangstellend. „Mijn zilveren vingerhoed". Valcour bleef glimlachen. „Weer een van die gewaardeerde geschenken van uw zus ter?" „Ja". In haar verwarring richtte ze zich ook tot mevrouw Poole. „Het lijkt mis schien zoo zelfzuchtig, om te tobben over een kleinigheidzelfs over een zilveren vingerhoed, na het vreeselyke, wat we zoo even hebben doorgemaakt. Niet dat die vingerhoed werkelyk zoo'n prul is. Het is Ze zweeg. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9