Vereen. Ziekenhuisverpleging. KRUSCHEN SALTS Spoct Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. Bestuursvoorstellen in een buitengewone ledenvergadering verworpen. HET BESTUUR TREEDT AF. De turnuityoering van „De Halter". Het 25-jarig bestaan der dames-afdeeling. FEESTAVOND „S.S.S." „D.O.K." wint den van Gijzenbeker DERDE BLAD. ALKMAARCCHE COURANT van DINSDAG 8 FEBRUARI 1938. De gisteravond in de dancing van de Harmonie gehouden buitengewone le denvergadering van de vereeniging „Ziekenhuisverpleging" is dan eindelijk kunnen doorgaan, nadat zij een paar keeren was uitgesteld. Hierin kwamen een paar voorstellen ter sprake, welke het bestuur eenstemmig noodig achtte in het belang van stabiliseering van den financieelen toestand der vereeniging, Het verloop van de discussies gaf het bestuur aanleiding tot het terugnemen van het voorstel voor zoover het betrof het niet-vergoeden van den eersten ver- pleegdag, maar het handhaafde zijn meening, dat het nog overblijvende als één geheel moest worden gezien. Ver zoeken om splitsing werden niet inge willigd en toen werd het geheel verwor pen met 78 tegen 46 stemmen. Het be stuur, dat bij monde van den voorzitter reeds de „portefeuille-kwestie" had ge steld, legde toen in zijn geheel zijn functies neer. De inleiding voor de voorstellen, De voorzitter, de heer W. van de V a 11, sprak bij de opening zijn voldoening uit over de groote opkomst, waarin hij een bewijs van groote belangstelling zag, reke ning houdend met het feit, dat vorige ver gaderingen meermalen heel schaarsch waren bezocht. Ten aanzien van maatschappijen op hetzelfde terrein als de vereeniging „Zie kenhuisverpieging" zei spr„ dat wellicht uit de besprekingen ter vergadering zou blij ken, dat het altijd beter is om baas te zijn in eigen huis dan aangesloten te zijn bij een grootere maatschappij. Spr. constateerde een flinke toename van het ledental in de laatste jaren met een ge lijktijdige stijging van de uitgaven voor zie kenhuisverpleging" zei spr., dat wellicht uit financieele basis, waarop tot dusver gewerkt kon worden, niet meer houdbaar is een verschijnsel trouwens zooals bij tal van an dere vereenigingen als de onze naar voren komt en vooral in Noordholland. Aan de hand der cijfers over de laatste twee jaren toonde spr. een achteruitgang van de reser ve aan met plm. 6000. Hieruit blijkt, dat de financiën niet zijn ingesteld op een toe name van het aantal verpleegden in zieken huizen, zooals we dat in de laatste paar ja ren zagen. Om daaraan tegemoet te komen, zei spr., is deze buitengewone ledenvergade ring uitgeschreven, waarop het bestuur met de volgende voorstellen komt, om de finan cieele basis zoo mogelijk weer gezond te krijgen: Wijziging van het huishoudelijk reglement in dien zin, dat het mogelijk wordt dat: a. de vergoeding voor amandeloperaties gesteld wordt op 6; b. de eerste verpleegdag niet wordt ver goed; c. de contributie van de drie klassen ver hoogd wordt alleen voor volwassenen naar een basis van 1 cent per week voor de laag ste klasse. Verder werd voorgesteld om de provisie der agenten terug te brengen van 10 tot 9 pCt. en de premie voor verzekering tegen operatiekosten te brengen op 1 cent per week per 20 (tot dusver 1 ct. per f 25), met een maximum van 80.Indien deze voorstellen zouden worden aangeno men, meende het bestuur althans voorloopig de toekomst weer rustig te kunnen ingaan. Spr. merkte nog op, dat een controleerend geneesheer moest worden aangezocht, om over opname van patiënten en den duur der verpleging zijn oordeel te geven. Spr. stelde vast, dat de laagste klasse contribueerenden een tekort oplevert, de tweede klasse bedruipt zich ongeveer en de eerste klasse laat een klein overschot. Spr. stelde hierop het bestuursvoorstel m zijn geheel aan de orde. De discussies. De heer P. Kroon vroeg waarom een controleerend geneesheer moest worden be noemd tegenover de huisartsen Deze con trole moet toch ook weer betaald worden. De heer C. A. d e R u i t e r releveerde, dat de vereeniging is opgericht om de kosten voor ziekenhuisverpleging zoo gering mogelyk te doen zijn. Dit zal nu met de nieuwe be stuursvoorstellen zeker niet meer zoo zyn, omdat verschillende kosten niet meer zu len worden vergoed. Dit zal tot gevolg kun nen hebben, dat de menschen om hulp moe ten aankloppen daar waar zij liever niet ko men. Spr. vroeg of alle middelen wel zijn nagegaan om een oplossing te vinden van de bestaande moeilijkheden. Zoo zou b.v. mogelijk zijn, dat er uitkeeringen wor den gedaan, welke niet worden verstrekt door normale zustervereenigingen. De me ï- sche adviseur zal wel iets kunnen berei ken, dacht spr. De heer P. D o k t e r meende, dat ten aan zien van het amandelen-pellen het kind van den arbeider allereerst wordt gedupeerd, omdat den ouders de middelen kunnen ont breken de bijkomende kosten zelf te beta- !en. Voorts vroeg spr. of bh de contributie- voorstellen wel is gedacht aan de concur- een rentie van ander vereenigingen met zelfde doe als de onze. De heer A. Bakker, vaststellende dat de vereeniging een sociaal doel nastreeft, meen de, dat dit straks niet meer mogelijk zal zijn. Het voorstel inzake de amandelen vond spr. allereerst al een fout. Met het voorstel sub b is het z.i. niet anders, want het zal tot gevolg kunnen hebben, dat de menschen opname in een ziekenhuis te lang moeten uitstellen. Spr. meende, dat het bestuur zou moeten laten berekenen (voorzoover mogelijk) wat de vereeniging in een jaar noodig zal heb ben en daarna moesten voorstellen worden voorgelegd aan een dan bijeen te roepen vergadering. Misschien ware in de organisa tie van de vereeniging ook nog wat te ver beteren. De heer B. H. J. S c h o u t e n vroeg opgave van de bedragen voor ziekenhuisverpleging en verzekering afzonderlijk. Verder vroeg spr. of een onderzoek is ingesteld bij de zie kenhuizen terzake van de mogelijkheid van herzekering der leden. Spr. merkte op, dat vele leden der vereeniging reeds bij het ziekenfonds tegen operatiekosten zijn ver zekerd en dus eigenlijk de premie voor een dergelijke verzekering bij „Ziekenhuisver pleging" in den zak kunnen houden. De heer Louws had in de uiteenzetting van den voorzitter gemist een verwachte op brengst van de voorgestelde verhoogingen Dat de laagste contribueerenden een ver lies leveren, zal wel veroorzaakt worden door de grootte van hun groep en door hun financieele onmacht. Spr. vroeg het bestuur alle voorstellen te rug te nemen en de uitkeering voortaan niet over 6 maar over 5 weken te doen plaats hebben. De heer J. Alferink meende, dat het be stuur zijn taak slecht zou hebben opgevat, als deze vergadering niet was uitgeschre ven. Spr. had bij onderscheidene leden der vereeniging wel een en ander gehoord over de bestuursvoorstellen en kon zich, aan de hand daarvan, wel met een progressieve contributieverhooging vereenigen, vooral omdat „Ziekenhuisverpleging" een socialen ondergrond heeft: het dragen van elkanders lasten. Over het algemeen verzet men zich niet erg tegen die verhooging, maar wel te gen de bijkomende kosten tengevolge van het tweede voorstel. Hij verzocht daarom dit terug te nemen. Voor bedanken van vele leden na aanneming van de dan overblijven de voorstellen vreesde spr.niet. De heer C. Couwenhoven vroeg of er geen andere maatregelen zijn om den ach teruitgang op te vangen dan zooals door het bestuur aangegeven. Hij achtte het beter de voorstellen niet al te zeer aan elkaar gekop peld voor te stellen, want b.v. het voorstel sub a was voor hem onaannemelijk. Spr. stel de vast, dat bij opname in een ziekenhuis toch al veel kosten voor de belanghebben den noodzakelijk zijn, b.v. voor uitrusting van den patiënt en eventueel vervoer per ziekenauto. Spr. wees op de concurreerende tarieven van andere vereenigingen, zooals die dezer dagen gepubliceerd werden. De heer M. Zwaan wenschte evenmin de beide eerste punten te zien doorgaan en vroeg verder strenge controle vóór op name. De heer A. V e r n e e meende, dat de bei de eerste voorstellen een zeer sterke rem zullen zijn ook voor noodzakelijke opname in een ziekenhuis. De aanwijzing van een controleerend geneesheer zal een zoodanige rem kunnen zijn, dat het bestuur alle voor stellen zal kunnen terugnemen, als hij maar flink streng toekijkt. In dit verband deelde spr. een geval uit eigen ervaring mee, waar in een controleerend geneesheer had gead viseerd tot werkhervatting, terwijl de be handelende geneesheer hierover anders dacht. Het bestuur trekt het voorstel sub b terug. Hierop schorste de voorzitter de ver gadering, om het bestuur gelegenheid te ge ven de aangevoerde bezwaren tegen de voor stellen onderling te bespreken. Na heropening zei de voorzitter aan het adres van den heer Kroon e.a., dat men zich van de taak van den medischcn advi seur een verkeerde voorstelling maakt. Men vergete niet, dat het bestuur niet kan uitma ken of opname in een ziekenhuis noodig is. Interruptie: „De huisarts weet dat toch wel". De voorzitter ging voort met ook de uistheid van deze interruptie in twijfel te trekken. Hij hield vol, dat eenige controle noodig is en staafde dit met een voorbeeld. Ondanks den ingelegden schakel tusschen bestuur en huisarts is het aantal verpleeg- dagen sterk toegenomen. Overigens zei spr., dat het voorstel door het bestuur met alge- meene stemmen was gedaan (dus ook ge steund door de daarin zitting hebbende art sen). De bewering van den heer De Ruiter vond spr. zonderling en „mistig", want het bestuur voert het reglement der vereeniging stipt uit en chi- aneert niet. Dat andere vereenigingen dat wel doen, wilde spr. niet beweren, maar de gevallen waarin iemand van een parti culiere instelling bij ons komt, zeggen ge noeg. Het bestuur vindt het noodig 6500 méér inkomsten te hebben om de bestaande bepa lingen te kunnen blijven uitvoeren. De con tributieverhooging zal 5000 opbrengen. Voor spr. was het de vraag of een vergoe ding van 6 voor het pellen van amande len niet als voldoende mag worden gere kend, want de verplegingsduur is langza merhand gegroeid tot vijf dagen. De erva ring in de vereeniging heeft spr. de overtui ging gegeven, dat verkorting daarvan mo gelijk is. Spr. voor zich kende heel goed de bezwa ren welke in arbeiderskringen worden geop perd tegen de voorstellen, maar meende, dat het bestuur toch moest komen met het voorstel tot contributieverhooging en ook moet handhaven het sub a genoemde; het voorstel sub b werd door het be stuur teruggenomen, maar daarmee wilde spr. niet zeggen of het een volgend jaar niet toch ermee zou moeten terugko men. Tot den heer Schouten zei spr., dat de vereeniging ten behoeve van de leden in derdaad een kleine operatiekas heeft inge steld. Nu deze zich zelf niet meer kan be druipen (het tekort bedraagt ruim 400) moet het bestuur voorstellen de contributie daarvoor voor de volwassen leden te bren gen op 1 cent per week per 20 operatie kosten, met een maximum van 80. Het aldus herziene voorstel zou het be stuur als één geheel in stemming willen zien gebracht. De heer De Ruiter verduidelijkte zijn betoog door te zeggen, dat leden zijn toege treden onder bepaalde omstandigheden en daardoor hebben kunnen profiteeren van het reglement der vereeniging. Reglements wijziging ten aanzien van toetreding van nieuwe leden zou wellicht noodig zijn. De voorzitter: Dan hebben zij ons misleid. De controleerende geneesheer zal in dezen misschien goed werk kunnen doen. De heer De Ruiter kon zich nog niet met de voorstellen vereenigen en zou een commissie willen zien ingesteld ter onder zoek van de noodzaak der voorstellen. In middels zou men de contributieverhooging voor één jaar kunnen goedkeuren. De voorzitter zei, dat het bestuur on der geen voorwaarde een commissie als be doeld accepteeren zal. Het zou die beschou wen als een bewijs van wantrouwen. De heer Bakker was niet geheel vol daan over het nieuwe bestuursvoorstel. De amandel-operatie moge dan geen langere verpleging eischen dan 3 dagen, de vereeni ging zal daarvan dan toch nog maar 2 ver goeden, want de verpleegkosten per dag be dragen 3 voor de laagste klasse in beide ziekenhuizen hier ter stede. Spr. meende uit den gang van de bespre kingen te moeten afleiden, dat het bestuur niet voldoende op de hoogte is van den financieelen toestand der vereeniging, getui ge de uitdrukking van den voorzitter, dat het bestuur niet zeker is af het niet een volgend jaar het sub b gedane voorstel -we der moet indienen. Een commissie als door den heer De Rui ter gevraagd, zou spr. graag zien ingesteld. Overigens vroeg hij om het nieuwe voor stel in zijn afzonderlijke deelen in stemming te brengen, om te voorkomen dat eventueel ook zou worden verworpen datgene waar mee de vergadering zich zou kunnen veree nigen (de contributieverhooging). De heer Dokter vereenigde zich met hetgeen de heer Bakker gezegd had. De heer Couwenhoven leverde cri- tiek op de cijfers, welke aan den ingang der zaal aan de leden waren ter hand gesteld, waarbij hij opmerkte dat z.i. de achteruit gang bedraagt 5300. Spr. vroeg, evenals de heer Bakker, splitsing van het voorstel. Hij kon zich wel vereenigen met de con tributieverhooging, maar niet met het voor stel betreffende de amandelen-operatie. Over de bovengenoemde becijferingen ontspon zich een discussie, waaraan deelna men de heeren Bakker, v. d. Elburg (penningmeester) en van de Val 1. Eerst genoemde had er bezwaar tegen, dat het te goed der vereeniging over 1936 niet op de rekening 1937 voorkomt, zooals wel over 1936 geschiedde ten aanzien van 1935. De heer v. d. Elburg zette een en ander uiteen, waaruit bleek dat het hier ging over de kasrekening en niet over de exploitatie rekening. De heer Bakker zou moeten le zen: onder berusting van de agenten. De heer Vernee beschouwde de cijfers nog even nader en vroeg of het elk jaar noo dig is, zooals in 1937, dat een accountant een uitgebreid onderzoek instelt. Zoo niet, dan zouden de uitgaven voor 1938 daarvoor niet noodig zijn. De voorzitter geloofde niet, dat zulks elk jaar noodig is. Overigens zei spr. tot den heer Bakker, dat hij diens uitlating als zou het bestuur niet op de hoogte zijn van den gang van za ken in de vereeniging, zou laten voor wat zij was. Spr. hield vol, dat er een achter uitgang is van f 6500. Een stem uit de vergadering vroeg nog het woord, maar dat werd geweigerd, omdat er van te voren gelegenheid was geweest zich voor discussie op te geven. De voorzitter wenschte het bestuurs voorstel als één geheel te blijven zien, de overige bestuursleden gingen daarmee ac- coord. Er is geen andere weg, meende spr., het is zelfs eenigszins gevaarlijk voor de reserveering in de toekomst om 't sub b voorgestelde terug te nemen. Eén jaar kon de vereeniging dat nog wel aan zien. Indien de overige deelen van het voorstel zouden worden verworpen, zou het bestuur daaruit zijn conclusies trek ken. standpunt van het bestuur en bracht toen het voorstel in zijn geheel in stemming. Eerst ging het bij hand-opsteken, maar dat bracht geen duidelijke uitkomst, zoodat hier op stemming geschiedde aan de hémd vem de presentielijst Het voorstel werd hierbij verworpen met 78 tegen 46 stemmen. De voorzitter deelde naar aanleiding hiervan mede, dat het bestuur zijn functie en bloc neerlegde. Rheumatische pijn, spit, jicht, etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- organen krachUg aan te sporen. Kruschen Salts zal ook U snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER OAC Turnen De Alkmaarsche gymnastiekvereeni- ging „de Halter" heeft Zaterdag haar jaarlijkschen feestavond gehouden en waar terzelfder tijd ook het 25-jarig be^ staan der dames-afdeeling herdacht kon worden, waren er niet alleen verschil lende toespraken, maar was ook het pro gramma eenigszins einders dan gewoon lijk. Er was n.1. voor de dames-nummers een grootere plaats ingeruimd dan nor maal. Doordat onze werkzaamheden ons eerst naar een andere zaal riepen, konden wij he laas slechts het programma na de pauze zien. Dat gedeelte was goed, zonder meer. En het werd gelukkig zeer vlot afgewerkt. Voor ons waren de vrije oefeningen heeren en die der dames, het ringen-zwaaien der dames en dat der heeren en het werk aan de hooge brug door de dames le afdeeling de beste num mers. Vooral het eerste en het laatst ge noemde nummer werden zeer goed uitge voerd, terwijl het gebodene op pëil stond. Spr. drong er op aan om het voorstel te aanvaarden. Dit is wel het minimum, het welk het bestuur thans kan vragen. Een vol gend jaar kan een en ander dan weer nader onder oogen worden gezien. Er werden nog eenige besprekingen ge voerd, waarbij de heer Couwenhoven zijn bevreemding uitsprak over het vasthou den aan het heele voorstel en de heer Bak ker erop wees, dat de uitgaven over 1937 circa 1200 hooger waren dan over 1936 (gevolg van het accountantsonderzoek), welke uitgaaf waarschijnlijk over 1938 niet noodig zal zijn. De voorzitter verdedigde nog het Daarnaast mag dan genoemd worden het speciale jubileum-nummer, gegeven door de meisjes en dames van de Halter. Welis waar bracht dit nummer niet al te veel va riatie, maar het werd zeer goed uitgevoerd. Om nog even op de vrije oefeningen hee ren terug te komen, het was een nummer, dat buitengewoon vlot werd afgewerkt. Het tempo, waarin gewerkt werd, was hoog en de afwerkin" liet niets te wenschen over. Voor de pauze werden rhythmische oefe ningen van de dames en vrije oefeningen van meisjes en jongens adspiranten uitgevoerd, terwijl de heeren aan de hooge brug en de dames der 3e en 4e afdeeling aan de toestel len werkten. Het geheel werd vlot afgewerkt en het spreekt vanzelf, dat de voorzitter, de heer Reurslag, den directeur, den heer Ran, dank bracht voor diens werk, evenals aan een der dames, die haar medewerking verleend had bij het instudeeren der jubileum-num mers. Beiden kregen een cadeau, dat dankbaar werd aanvaard. Een gezellig bal besloot den feestavond. Er werd gesproken. Voordat het programma werd af gewerkt, werd onder het spelen van het Bondslied de vaandelgroet gebracht en daarna sprak de heer A. J. Reurslag het openingswoord. Wat hij zeide en wat anderen na hem vertelden, volge hier: De voorzitter sprak een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, die de zaal van de Harmonie vulden, in 't bijzonder tot de turnmakkers Henneman, Jonker en Schoen als eere-lèden en mevr. Muntjewerf als oud-bestuurslid van de da- mes-éifdeeling van de Halter (waarvan zij als eerste bestuurslid achter de tafel plaats nam) en voorts de bestuursleden van den Turnkring Alkmaar en Omstreken en de be sturen van zuster-vereenigingen. Dan bracht spr. een woord van dank aan de donateurs voor den steun en daadwerkelijke belang stelling voor de vereeniging en waarop het bestuur nog lang hoopt te mogen rekenen. In het afgeloopen jaar zoo ging spr. voort is het aantal leden (dames zoowel als heeren) van De Halter aanmerkelijk toegenomen en de onderlinge vriendschaps band was buitengewoon goed. In 1937 heeft de vereeniging meegewerkt aan verschillen de demonstraties op het gebied vain gym nastiek en op vele wedstrijden werden suc cessen behaald. In dit verband herinnerde spr. allereerst aan de Korenbeurs-wedstrij den, waarop mej. Ran tot kampioen-turnster werd uitgeroepen. Verder werd deelgeno men aan de door „Turnlust" uitgeschreven wedstrijden. Hier werden door De Halter vele overwinningen behaald, zooals deze vereeniging ook beste resultaten mocht boe ken op den turndag te Bakkum. Voorts releveerde spr., dat verscheiden dames en heeren het diploma voor H.L.O. verwierven. Dit alles géif hem reden tot tevredenheid en dankbaarheid en hij bracht den directeur der vereeniging dank voor de moeite, welke hij zich voor het een en ander getroostte. Verschillende herinneringen kwamen bij spr. op, allereerst aan hen, d;e De Héilter in de jaren van haar bestaan hebben gesteund eiriveel van wat de vereeniging bereikt, mede hebben tot stand gebracht. Van hen zijn er verschillenden reeds heengegaan, maar spr. verzekerde, dat hun namen in dankbare herinnering zullen blijven. Aéin anderen, die de vereeniging mee groot maakten en thans dezen jubileumavond meevierden, bracht spr. den déink over van het bestuur voor wat zij deden in het belang van De Halter, die een vereeniging is ge worden, waarop zij trotsch mogen zijn en die zich in bloeienden toestand bevindt. De dames-afdeeling zoo verzekerde spr. vat het lidmaatschap van den bond zeer ernstig op. Vele malen hebben zij deel genomen aan bondsfeesten en o.a. ook aan de wedstrijden van de Belgische turners, waarbij zij belangrijke successen oogstten. Er is in dezen reden voor groote tevreden heid, verzekerde spr. Ten slotte deelde de heer Reurslag mede, dat het hem een ge noegen was geweest om mej. Langenberg, die door familie-omstandigheden dezen feestavond niet kon bijwonen, te hebben mogen complimenteeren met haar 25-jarig lidmaatschap van de vereeniging, bij welke gelegenheid hij haar tevens het speldje van 25-jarig lidmaatschap van een bondsveree- niging had kunnen aanbieden. (Applaus.) Felicitaties. Hierna was er gelegenheid tot het com plimenteeren van de jubileerende vereeni ging. Het eerst maakte daarvan gebruik de heer Veldstra, die néimens de veteranen van De Halter als blijk vém belang stelling een pop ter versiering van den vaan- delstok aanbood. De heer G. Vader, vice-voorzitter van den Turnkring A. en O., sprak van het verloop onder de leden gedurende de afge loopen 25 jaar, maar, zei hij, de voorzitter bleef, en wij hopen nog vele jaren. Een bloemenmand vergezelde zijn woorden. De heer v. d. Poll, vice-voorzitter van Kracht en Vlugheid, zag in dit jubilé een logenstraffen van het bijgeloof omtrent het getal 13 en bood bloemen aan onder het uitspreken van den wensch, dat er nog vele jaren voor de dames-afdeeling zullen vol gen. De heer Schotsman, voorzitter van Turnlust, roemde de aangename verhouding met de dames-afdeeling en bood mèt bloe men zijn beste wenschen aan voor de ko mende jaren. De heer Akkerman roemde namens Doves te Heiloo het werk van de dames van De Halter, die een keurkorps wisten te ma ken van haar afdeeling. Hij bood een bloem stuk aéin, dat zijn woorden onderstreepte. De heer Van Hazelen feliciteerde de feestvierende club namens de gymnastiek- vereen. Odis en dankte voor de altijd goede verstandhouding. De heer B o n s e m a, voorz. van de voet balver. Alcmaria Victrix, sprak in een gees tig woord van de successen der vereeniging, maar voegde eraan toe, dat hij toch nog het belangrijkste vond den goeden geest van ka meraadschap, die er onder de leden heerscht. Een bloemenmand was het bewijs van hulde van A. V. De heer J. Kemp, voorzitter N.A.S.B., wenschte de jubileerende vereeniging har telijk geluk en veel succes ook in de toe komst in dat, wat zij, ondanks verschil van principe, met den N.A.S.B. gemeen heeft, n.1.: ontwikkeling van de arbeidersklasse. De heer W. J. B u 1 e n s, voorz. van het Bureau voor Medische Sportkeuring, prees het contact dat de Halter steeds met dat Bureau had onderhouden en hoopte dat zulks zoo zou blijven. De voorzitter dankte elk der spre kers in goedgekozen woorden voor de ge boden hulde. Schriftelijke gelukwenschen. Medegedeeld werd, dat nog schriftelijke gelukwenschen waren ingekomen van bur gemeester jhr. van Kinschot en van de hee ren Stammes te Bennekom, J. A. Blom te Haarlem en den oud-directeur Schenke te- Amsterdam. Gelukstelegrammen waren ingekomen van O.K.K. te den Helder, Voorwaarts te Stompetoren en de directie van de Harmo nie te Alkmaar. Aandenken aangeboden. Onder hartelijke instemming der aanwe zigen overhandigde de voorzitter een aandenken aan de heeren Veldstra en Koen de Haan, die steeds bereid waren geweest den directeur te vervangen. De derde, die gehuldigd werd en een ca deautje in ontvangst had te nemen, was de heer Tjeertes, de man in de Harmonie, die gedurende 25 achtereenvolgende jaren bij de uitvoeringen van de Halter zijn daad werkelijke hulp en medewerking had ver leend, waarvan de voorzitter eeif paar aar dige staaltjes meedeelde. Donderdag adspiranten-uitvoering. De uitvoering door de adspiranten zal plaats hebben op a.s. Donderdagavond half acht in de Harmonie. Worstelen. Doordat de gasten door tegenslag wat laat waren, opende eerst tegen 9 uur de voorzitter, de heer N. Schats, den jaarlijk schen feestavond van onze Alkmaarsche krachtsportvereenigng. Hij heette de bezoe kende vereeniging „D. O. K.", uit Amster dam, hartelijk welkom en hoopte dat deze wedstrijd sportief verloopen zou en dat er voor 't niet al te talrijke publiek (spr. weet dit in 't bijzonder aéin den feestavond van „De Haler") vele spannende partijen te genieten zouden zijn. Verder bracht hij dank aan den zaalhouder, de heer Theo van Gijzen, die voor de winnende ploeg een beker beschik baar stelde. Spoedig werd met den wedstrijd begon nen. En, inderdaad, er zijn vele spannende momenten geweest, hoewel weldra bleek dat de clubstrijd zelf geen spanning brengen zou. D. O. K. werd dan ook overtuigend winnaar zonder een verliespartij. Noodig was dit niet geweest, ook S. S. S. had zeker een winstpart ij op touché verdiend en o. i. is zelfs een dergelijk geval over het hoofd gezien. Hoofdkamprechter was de heer Breemer (A'dam), terwijl de heeren Kok en Cam- bach op den hoek stonden en P. J. Eille- brecht en W. van Wieringen tijd opnamen; als controleur van den N. K. S. B. was de heer Scheffer (Haarlem) aanwezig. Voor S. S. S. kwamen uit: Schats, Zwanenburg.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9