Agwda MAGGI' jus amsterdamsche beurs BERGEN Jus, fijne jus... EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag, EEN MOOIE AUTO EN EEN LEELIJKE MESTKAR. Een splinternieuwe Ford en een lang niet nieuwe mestkar! Dat gaat werkelijk niet samen, dat moetbotsen. Dat botst natuurlijk, als beide voertuigen persé op dezelfde vierkante meters grond willen zyn. En het gevolg moet dan zijn, dat een krachtige Ford het gevecht wint door een snelle knock-out. Zoo was het vanmorgennet niet! Op den Kennemerstraatwcg ter hoogte van den Kattenberg stoof een nieuwe Ford, bestuurd door den heer N. uit den Helder, met een 60 K.M.-vaartje in de richting Hei- loo. Uit een landweg kwam een mestwagen, een doodgewone driewielde kar, aangesuk keld. De bedoeling van den voerman, Sch, uit de Kooimeerlaan, was, om links den straatweg op te draaien. En ziet, de twee voertuigen caramboleer, den. 't Gevolg was, dat het paard voor de kar en de jongen op de kar een onbetee- kende vleeschwonde opliepen. De kar zelf mankeerde niets. De mooie, sierlijke auto sneuvelde. De linkerzijkant was totaal ingedeukt, de kop lampen waren stuk en de ruiten vertoonden fraaie sterren. Het ontbreekbare glas had weer zijn diensten bewezen. De Heiloosche politie stelde een onder zoek in, maakte rapport op en liet toen beide voertuigen vertrekken. ERNSTIG ONGEVAL TE EGMOND AAN ZEE. De zevenjarige Albert Krab was Woens dagavond in d; Julianastraat met een paar kameraadjes aan het spelen. Een vrachtauto van de firma Stuifbergen uit Castricum was daar een oogenblik neergezet, omdat de heer Stuifbergen met zijn zoon, die chauf feerde, een klant bezocht. De kinderen wa ren achter deze auto, toen de chauffeur den slinger aandraaide om den motor weer op gang te brengen. Doordat de remmen niet vaststonden en de Julianastraat ter plaatse sterk helt, liep de auto onverwacht achter uit, waarop de kinderen niet bedacht waren. Albert Krab kwam onder de auto en kreeg het achterwiel over zich heen. Het kind had een verwonding aan de buik enwerd op advies van dokter Fischer, die dokter Belon- je wegens afwezigheid verving, naar huis getransporteerd. Later op den avond oor deelde dokter Belonje het gewenscht, het kind toch maar naar het ziekenhuis over te brengen. In het Centraal Ziekenhuis te Alk maar bleek operatief ingrijpen noodzakelijk. Naar omstandigheden maakt het ventje het gelukkig goed. Het mag zelfs een wonder genoemd worden, dat hij door de zware auto niet veel ernstiger is verwond. De politie heeft de schuldvraag in onder zoek, doch het lijkt niet twijfelachtig) dat de chauffeur niet vrij uitgaat, daar hij had moeten zorgen, dat de wagen niet zonder bestuurder achteruit kon loopen. Bij onder zoek bleek de auto, remmen e.d., volkomen in orde. DE MOLLEBOONEN. De vereeniging van Groningers hier ter stede heeft voor haar koffie-avond op a.s. Zaterdag als spreker uitgenoodigd den heer J. J. Uilenberg uit Smilde, wiens naam velen zich zullen herinneren van zijn op treden van een paar maanden geleden voor de A. V. R. O.-microfoon. Voor „De Molle- boonen" is de heer Uilenberg ook al eens eerder opgetreden en wie hem toen gehoord heeft, zal ongetwijfeld thans niet op het appèl willen ontbreken, want vertellen van de Drehtsche humor en folklore kan nie mand zooals hij. Men zij er op bedacht, dat de koffie- avond niet in 't Guldèn Vlies, maar in de dancing van de Harmonie zal plaats heb ben. GRETA KELLER ZINGT MORGENAVOND IN 'T GULDEN VLIES. Het optreden van Greta Keiler in Alk maar zal tot de belangrijkste gebeurtenissen van het seizoen gerekend moeten worden. Sinds haar laatste optreden in Holland is zij in Duitschland, Zwitserland, Frankrijken Scandinavië geweest, waar zij nieuwe lau weren aan haar roem toevoegde en, of schoon wij in Holland niet het voorrechr hebben gehad haar beroemde uitzendingen uit Amerika te beluisteren, hebben wij toch het genoegen gehad, steeds te kunnen luis teren naar iedere nieuwe Decca-plaat, die verscheen. Deze bewonderenswaar dige Blues-zangeres uit Weenen heeft Lon den stormenderhand veroverd sinds haar eerste uitzending, die bijna vijf jaar geleden plaats vond, waarna zij een geregelde artiste voor de radio werd. Zelfs in Amerika, dat zulke zangeressen voortbrengt als Connie Boswell, Ethel Wa ters, Kate Smith en Ruth Etting, heeft Greta Keiler haar naam opgehouden en is zÜ nog steeds gezocht. Zoo is de carrière van Greta Keiler voorgoed gevestigd. Wij ver heugen ons, dat haar succes in 't buiten land haar niet heeft weerhouden een bezoek aan Holland te brengen, en zeker doet het ons genoegen, te kunnen constateeren, dat zij hierbij onze stad niet zal overslaan. Het fenomenale' Zigeuner Show-orkest „Secco Gitanos" zal voorts aan dezen avond meewerken. Al met al een zeer bijzondere avond. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Een ster wordt geboren (rom.); hoofdrollen Janet Gaynor, Fredric March e.a. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vluchteling van het Duivelseiland (aens.) hoofdrollen Victor Jory en Florence Rice. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Verbannen (dram.); hoofdrollen Zarah Leander, Willy Birgel, Hilde von Stolz, Viktor Staal e.a. Toegang boven 18 jaar, (Geprolongeerd). Donderdag 10 Februari. 7.30 uur, De Harmonie, uitvoering gymn vereen. De Halter. Vrijdag 11 Februari. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden chan- sonnière Greta Keiler m. m. v. zigeuner orkest. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, ver gadering Witte Kruis. HEROPENING „DE GROT". Hedenavond om 7 uur heropent de heer G. Amelsbeek het geheel gerestaureerde café „De Grot", op de Laat no. 2. Het café heeft een groote verbetering ondergaan. De heer Amelsbeek heeft een prima biljart een reden temeer dus, „De Grot" eens met een bezoek te vereeren. De bekende Alkmaarsche biljarters komen hier samen, een bewijs, dat het biljart ook door de deskundigen gewaardeerd wordt. Wilt U dus een partij op een goed biljart spelen, óf een goede partij biljart zien spe len, in „De Grot" kunt U terecht. DE STORM IN ZIJN TEÜGLOOZE VAART Hedenmiddag is door een plotselingen hevigen windvlaag een groote spiegelruit van het meubelhuis v. d. Meer in Fnidsen ingewaaid. Tornado richt verwoestingen aan. Een tornado heeft over een gebied van 500 K.M. breedte in noord-Californië een groote schade aangericht, die op millioenen dollars geschat wordt. Vijf menschen zijn om het leven gekomen en tientallen gewond. De storm drong door tot ruim 300 K.M. in het binnenland, waar de electriciteitsnetten ver nield en de verbindingen verbroken werden. Men verwacht dat nog meer schade geleden zal worden, doordat de rivieren gezwollen, zijn en nog steeds wassen. De onlangs geopende hangende brug over de Gouden Poort week vier meter van haar basis af, doch kwam weer in den goeden stand, toen de storm voorbij was. Sacramento is zonder licht en trams. Botsing tusschen zigeuners en de poli- - Volgens de „Soir" heeft gisteren na bij Brussel een groep rondtrekkende zigeu ners, toen de politie hen verzocht van de groentenmarkt te vertrekken, geweigerd hieraan gevolg te geven. Een dezer zigeu ners, die zijn domilicie te Maastricht heeft, verzette zich tegen de agenten, die hem wilden arresteeren. Plotseling kwamen toen uit de woonwagens een vijftigtal mannen en vrouwen hun makker te hulp. De politie moest een beroep doen op de gendarmerie en deze zag zich gedwongen met de blanke wapens op te treden. Een ernstige vecht partij volgde, waarbij een tiental zigeuners gewond werd. De zigeuner, die de aanleiding tot de vechtpartij gevormd had, is in arrest gesteld. De verdwijning van den zaakgelastige te Boekarest. - Naar aanleiding van de ver dwijning van Boetenko, den Sovjet-Russi sche zaakgelastige te Boekarest, heeft het Sovjet-gezantschap bij het Roemeensche mi nisterie van buitenlandsche zaken een krachtig protest ingediend. De Sovjet-regeering spreekt de meening uit, dat Boetenko het slachtoffer van een politieke misdaad is geworden, welke door een fascistische organisatie is voorbereid. Zij eischt een onmiddellijk onderzoek en strenge bestraffing der schuldigen. Goederentreinen in botsing bij Olpuch. Op het baanvak Bromberg—Gdynia zijn dicht bij de stad Olpuch (district Berent) twee goederentreinen met elkander in bot sing gekomen. Twee spoorwegbeambten liepen kwetsuren op. 28 goederenwagens werden geheel vernield. Zes met stukgoe deren geladen wagons brandden geheel uit WAARNEMEND NOTARIS BENOEMD. Tot waarnemend notaris in de vacature, ontstaan door het overlijden van notaris Stuyt te Castricum, is benoemd candidaat- notaris Wijnands, woonachtig te Alkmaar tot nu in dienst bij notaris Hilbrand te Obdam. HET COMITÉ VOOR DEN VERKOOP VAN WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN KAARTEN „VOOR HET KIND". In tegenwoordigheid van zijn bescherm vrouwe, mevr. van KinschotDorhout Mees en het eere-lid, mevr. PrinsVlessing, kwam het comité voor den verkoop van weldadigheidszegels Dinsdag 8 Februari bij een in een der zalen van het stadhuis. Een groot aantal medewerksters was aanwezig. De voorzitter, de heer G. Figée, getuigde in zijn openingswoord van het enthousiasme, waarmede deze actie opnieuw is gevoerd en van het schitterend resultaat dat deze heeft opgeleverd. In totaal werden verkocht in 1937/1938: aantal zegels 67017 (46142), aantal kaarten 7363 (7035), waarde 4798.79 3955.48). De tusschen haakjes zijn de cijfers van 1936/ 1937. De zoo begeerde opbrengst van 4000 is dus niet alleen bereikt maar ver overschre den. In zijn dankwoord werden in het bijzon der genoemd mevr. van Kinschot, de be schermvrouwe, die evenals het eerelid daad werkelijk aan den verkoop heeft medege werkt. Voorts de vertegenwoordigers in de bui tengemeenten, de pers, de autogarages, het gemeentebestuur, de directeur van het post kantoor en mevr. Wittop Koningvan der Sleen, die als penningmeesteresse de volle verantwoordelijkheid te dragen heeft gehad van de distributie en het financieele beheer. Haar werd een bloemenhulde gebracht. Door de secretaresse, mej. Scalé, werd een algemeen verslag uitgebracht, waarna mej. Dorbeck, namens de penningmeesteres- se, het cijferverslag heeft voorgelezen. Vervolgens werden in de pauze drie pre mieplaten onder de aanwezigen verloot. In de navergadering werden vragen ge steld en wenken gegeven die voor de vol gende actie van belang kunnen zijn. Er heerschte een opgewekte stemming. DE ALKMAARSCHE FRÖBELSCHOLEN. Het bestuur der Ver. Alkmaarsche Fröbel school, thans samengesteld uit den heer J. Schoorl, voorzitter en wnd. penningmeester, mevr. R. Prins Vlessing, mej. A. M. Holle en de heer M. J. Lutterot, secretaris, ver zoekt ons opname van het volgende: Het bestuur der Ver. Alkmaarsche Fröbel school („Bosch"school en „Elise van Calcar"- school) deelt met. groote erkentelijkheid mede, dat als resultaat van de rondgezonden circulaires geboekt kon worden aan 44 nieuwe leden 173; aan 133 nieuwe begun stigers 172; aan 145 bijdragen ineens 170, totaal 515. Aan allen, die bijgedragen hebben tot het verkrijgen van dit resultaat, wordt hartelijk dank gebracht. Het bestuur put daaruit den moed om te trachten het restant van het tekort over 1938, hetwelk in totaal op 1000 wordt geraamd, te dekkeh. Daartoe zal in de eerste plaats een ver loting worden georganiseerd. Uit ouders der leerlingen en belangstellenden is een com missie gevormd, bestaande uit de dames C. M. Akkermanv. d. Hoef, A. M. Brink Pothoven, A. Kommerv. d. Zwaard, N. KokVersluis, E. MarwitzTakens, A. StrookerRaven, C. v. Tinteren, penning meesteres, P. Krugerstraat 1, zoomede uit den heer P. Voorthuyzen en de dames M. Kreyermaas en G. Rus en de hoofden der scholen. De bedoeling is, 2000 loten 25 cent uit te geven en de trekking te doen plaats hebben zoo spoedig mogelijk na 1 April en in ieder geval vóór 1 Juli '38. De prijzen voor deze-*rerloting zullen be staan uit fraaie en nuttige handwerken, kunstvoorwerpen enz. Vele prijzen zijn reeds toegezegd. De commissie zag gaarne deze verloting in alle opzichten slagen. Dat is slechts mogelijk als alle belangstellenden willen steunen door iets voor deie verloting óf zelf te vervaardigen óf ten geschenke te geven. Toezeggingen kunnen daarvoor vanaf heden worden gedaan aan de bestuurs- en commissieleden of aan de hoofden der scholen, de dames Kreyermaat en Rus. De prijzen worden gaarne ingewacht tegen 15 Maart a.s. in ieder geval vóór 1 April a.s. aan één der beide kleuterscholen. De prijzen zullen t.z.t. in de beide scholen en eventueel ock in één der winkelzaken, waartoe reeds welwillende medewerking werd toegezegd, worden tentoongesteld. Het bestuur der Alkmaarsche Fröbelschool heeft reeds geruimen tijd de noodklok geluid. Laat deze verloting er één zijn, die klinkt als een klok, maar nu geen noodklok meer, maar een klok met vroolijke, optimistische klanken, die de burgerij verkondigt, dat er in breeden kring enthousiasme en daadwer kelijke belangstelling bestaat voor het be houd der scholen. Helpt ons bij onze actie, zooveel als in Uw vermogen ligt, en U zult ook in de toe komst met voldoening naar onze mooie scholen kunnen opzien. De instandhouding daarvan is dan ook Uw werk. Wij steunen gaarne dezen oproep. Er zal nog een tekort van ruim 1 1000 gedekt moeten worden. De loten kosten maar een kwartje en ieder heeft thuis nog wel iets, dat als pr(j3 zal kunnen dienen. Laat men bedenken, dat deze zoo populaire kleuter scholen bijna geen overheidssteun genieten en voor een groot deel door contributies en vrijwillige giften in stand gehouden worden. „Het volk in de beeldende kunst". Lezing van den heer J. Beerends. In „Het Dorpshuis" hield de heer Beerends Woensdagavond een lezing over „het volk in de beeldende kunst". Daar de stof te uitgebreid is, om deze in één lezing te kunnen behandelen, bepaalde spr. zich tot het tijdvak van het einde der middeleeuwen, tot heden. Aan de hand van lichtbeelden naar wer ken van Breughel, Jan Steen, Ostade. Rem- brandt, Daumier, Steinlen, Millet, Toorop, van Gogh en KSthe Kollwitz belichtte spr het verband tusschen de beeldende kunst en de litteratuur, die in de verschillende perioden sterk den invloed ondergingen van het moreel en economisch peil, waarop de menschheid in die perioden stond. Het is een verheugend verschijnsel, dat de kring der belangstellenden voor hetgeen het Dorpshuis biedt, steeds wijder wordt. Ongetwijfeld laat het streven, om in deze lezingen zooveel mogelijk variatie te brengen, hier zijn gunstige uitwerking ge voelen, nog geholpen door de kwaliteit der sprekers, die et plaats innemen, wel ke wellicht door velen nog niet zóó gekend wordt, dat zij die waardeering vindt, waar op zij recht heeft. Aan het eind van de lezing sloot de voor zitter de bijeenkomst met een woord van dank aan den spreker, waarmee de aanwe zigen door een hartelijk applaus van hun instemming blijk gaven. C mtrale werkverschaffing. De minister van sociale zaken heeft goedgevonden, dat uit de gemeente Bergen werklooze arbeiders worden tewerkgesteld bij de eerstdaags weder aanvangende cen trale werkverschaffing in het Provinciale Duinterrein. Deze werkverschaffing staat cnder leiding van de N.V. Ontginningsmaat schappij Noordholland. Benoemd. De heer B. Dun, volontair ter secretarie dezer gemeente, is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd tot tijdelijk klerk ter secretarie te Beverwijk. ■taaiste éecichteu Ongecorrigeerd. ONGELUK OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG IN DE SPOORLIJN BEVERWIJK—UITGEEST. Veertien dagen geleden heeft voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan de 25-jarige vrachtrijder J. G. R. uit Heems kerk, aan wiens onoplettendheid het te wij ten is geweest, dat op 20 October j.L op den onbewaakten overweg in de spoorlijn Bever wijkUitgeest een ernstig ongeluk is ge,- beurd. De verdachte had een zijner chauffeurs, die met een vrachtauto den overweg wilde passeeren, een teeken gegeven, dat hy kon doorrijden. Nauwelijks was de auto echter op de rails of de wagen werd gegrepen door den electrischen trein, die met een snelheid van negentig kilometer per uur was gena derd. De auto werd vernield en de chauf feur bleek vry ernstig gewond te zyn. Hy moest vier weken in een ziekenhuis ver pleegd worden. Het O.M. had tegen R. een maand hech tenis geëischt. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde hem heden tot een maand hechtenis voorwaardelijk en een geldboete van twintig gulden. DE VREK. Blijspel in vijf bedrijven. De 250e opvoering van dit blyspel van Molière heeft dan gisteravond plaats gehad door het gezelschap Jan Musch in de schouwburgzaal 't Gulden Vlies. „De Vrek" moge dan oud en overbekend zyn, het bleek toch wel, dat het nog in staat is flink pu bliek te trekken: de zaal was vrijwel geheel bezet, voor een deel door leerlingen van het M.O. Men moge zeggen, dat het stuk ook al door de oude kleederdracht waarin het gebracht wordt —verouderd is, de wijze waarop het gister voor het voetlicht is ge bracht, heeft alle bezwaren weggevaagd en het publiek in één woord in verrukking ge bracht. Jan Musch gaf zyn vrek Harpagon boven elke verwachting zóó natuurlijk, zóó inge leefd, dat hij inderdaad een vrek wits. Ap plaus by open doek was dan ook zyn deel. De andere medespelenden (er waren nog twee dubbel-rollen) hebben allen zonder uitzondering hun aandeel gehad in het enorme succes, hetwelk met deze opvoering behaald is en het krachtige applaus, dat na elk bedrijf en vooral na het laatste weerklonk, was zeer zeker verdiend. VROUW MET REVOLVER BEDREIGD. Vreeselijke daad voorkomen. Toen gisteravond omstreeks half twaalf een agent van politie door de Hofwykstraat te den Haag reed, hoorde hy plotseling hulpgeroep uit een der huizen. Hy drong het huis binnen, en zag, hoe een man, die in zenuwachtigen toestand verkeerde, een van de bewoonsters van dat perceel, een 24- jarige vrouw van verdachte zeden, met een revolver bedreigde. De man werd naar het bureau aan den Rijswijkschen weg gebracht, waar bleek, dat men met een 27-jarigen Rotterdammer te doen had. Tydens zyn bezoek aan het vermelde huis, zoo verklaarde hy, had hy zich be dreigd gevoeld door de vrouw en enkele andere in het perceel vertoevende perso nen. Hy trok de revolver, die met drie scherpe patronen was geladen, waarop de vrouw hevig begon te gillen. Door het in grijpen van den agent is waarschijnlijk een vreeselijke daad voorkomen. Goudbruine jus, die ons vanuit hoo* kom al aanlokt met haar heerlijk, zachte, aromatische geur... zo'n jus kunt U óók maken, zonder er vlees voor te braden Zo'n jus maak! U van MAGGI* JusfabletfenDie zijn er énig voor, om op gemakkelij. ke en voordelige wijze een jus te maken, welke zelfgemockte vleesjut volkomen evenaart. Let op de geel- rode etiketten en de fabrieksmer. ken: de naam MAGGI en de Kruisster HET GAAT GOED MET DE „PIUTO". Bij de directie van de K.NS.M. is bericht ontvangen, dat de werkzaamheden tot het dichten van het gat m het voorschip van de „Pluto" een vlot verloop hebben en thans zoover gevorderd zyn, dat verwacht werd, dat het schip heden de haven van Sasznitx i kunnen worden binnengesleept. De geheele bemanning is thans aan boord van de „Pluto" teruggekeerd. EERVOL ONTSLAG BURGEMEESTER. By Kon. Besluit van 2 Februari is aan den heer H. Oostveen, op zyn verzoek met ingang van 1 Maart ax., eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Blokker. PRINS BERNHARD MAAKT EEN AUTOTOCHTJE. (Niettegenstaande het ongunstige weer is Z.K.H. prins Bernhard hedenochtend uitge reden, ditmaal echter in een kleinen, geslo ten wagen. De auto, die van de achterzijde van het paleis vertrok, werd bestuurd door den chauffeur. van Donderdag 10 Februari 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig* koers 100»/,. 99',/, 00% 159 154* 125 130*/. 37'/. 91 293 303% 153%, 150.000 GESTOLEN. Dief liep in de val. Gistermiddag werd te Utrecht uit een vrachtauto van een expeditiebedrijf op Am sterdam een geldtrommel gestolen, waarin zich o.a. 15.000 bankbiljetten 10 bevon den. Om 1 uur had de chauffeur de geldtrom mel gehaald by den agent van de Neder- landsche bank achter St. Pieter te Utrecht. Hij plaatste de trommel voor in de cabine naast de handrem. Nadat hij verschillende andere adressen had bezocht en zich op weg wilde begeven naar Amsterdam, kwam hij op een oogen blik, dat hy zijn handrem moest gebruiken, tot de ontdekking, dat de geldtrommel ver-, dwenen was. Hy deed hiervan terstond aangifte bij de politie. BU nadere informatie bleek, dat de dief van deze geldtrommel bedrogen is uit gekomen. Alle bankbiljetten zijn uit de circulatie onttrokken en waardeloos. 1500 biljetten zyn van het verouderde smalle formaat. De overige zijn van het thans nog in omloop zijnde formaat. In ieder biljet bevinden zich evenwel 2 gaten met een omvang van 1 bij 3 c.M. De dief zal natuurlijk trachten deze gaten op een of andere wijze te maskeeren. Het publiek wordt daarom aangeraden bij het in ontvangst nemen van een bankbiljet van 1 10 8oed op te letten of het biljet wel goed is en niet op een of andere wijze be werkt. Deze biljetten zijn totaal waardeloos en worden niet ingewisseld. STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned -lodii 1937 5H Duitschl 30 m verkL BANKINSTELLINGEN. Amsterd Back Handel Mi) CcrL v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR OND B1NNENL. Als Kunstzijde Unie CaTv* Delft Ce-t Ncderl Ford Philips Gloei) Gem Bezit |Unilever OUSTR OND. BU1TENL Am Smelting36-"% Anacooda %23a, 1B Betbleh Steel 40"/a Cities Service l'/i* General Motors 25' Kennecott Copper 27*1, R public Steel 13'n Standard Brandt 6% Steel comm Jl' U S Leather 41 it CULTUUR MAATSCH. H V A423% Java Cultuur 153 Ned Ind. Suiker Unie 130'* Vereen Vorstenlanden 71V» MIJNBOUW. Alg Explor Mij8i>»/4 Redian^ Lebong 185 PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak .337 351 84»/, Phillips Oil26>/4 Shell Union 1 l7/is Tide Water 10% RUBBERS. Amsterd Rubber 206% Deli Bat Rubber 125% Heasa Rubber 125 Oostkust 135 Serbadiadi97 Interc Rubber2% SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. 123% Scheepvaart Unie 111% TABAKKEN. Deli Batavia235% Oude Deli 294% Sencmbah291% AMER SPOORWEGEN. Atchisoo Topeka 25'%* Southern Pacific13% Southern Railw. Cart.8 '/n Union Paciiic55% Canadian Pac4''%» §Noteering per 50. s) es-coupon tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM- OFFICIEEL. Vorige koers 1.78'Vie 8.96'»/u 72.25 5.87 30.34 X 41.50 40.05 40.25 45.07 X 9.45 laatste k. 2.30-45 100%. 99"/* 29%-30 159 154% 123% 129 36-% 91% 291 294 %«5 15l%-i 36 22 */,-} 40-%, 1»/* 25% 13-% 6% 4 417-9 150 128% 89% 180 331% 348-9 84% 26% 11% 10% 2037,-5 124% 135 2 »%i 121-% 110i-U 236-7 295 295-6 26 13% 8% 56 4% New-York Londen Berlyn Parijs Brussel (Belga) Zurich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Heden: l,78"/i» 8.967» 72.24 5.87 X' 30.35 41.51 X 40.05 46.25 45.07X

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2