SPORT EN WEDSTRIJDEN. Echt en goed GEMEENTERAAD CASTRICUM. D. W. S. en Ajax moeten toch oppassen I De S.D.A.P. en haar bestrijder Paul Kies. Binnenland Oppositie-vergadering in Amsterdam. H. Wassing en P. Kiès spreken. Verkeersonge'ukken. Conflict tusschen burgemeester en wethouder. Onbehoorlijk optreden van het raadslid de Wildt. De personeele belasting wordt niet verlaagd. De begrooting goedgekeurd. BROEK OP LANGENDIJK Rotterdammers strijden om hun behoud. Heracles bijna kampioen! I TWfcfcDJt, BLAD. Vanwege de Troelstra-vereeniging „Het Vrye woord" een groot portret van mr. P. J. Troelstra prijkte achter de bestuurs tafel is gisteravond te Amsterdam een vergadering gehouden in de zalen van „Bellevue", welke bijeenkomst zeer druk bezocht was, aldus „de Tel." De politieke gebeurtenissen in binnen- en buitenland en het conflict in de S. D. A. P. waren als onderwerpen van bespreking aangekondigd, met als sprekers de heeren H. Wassing, uit Noord-Bergum, oud-lid van het gewestelijk bestuur der S. D. A. P. in Friesland en Paul Kiès, leider van „Het Vrije Woord". Er waren deputaties van geestver wanten uit Friesland en 's-Gravenhage. De voorzitter deelde mede, dat het doel dezer bijeenkomst voornamelijk was een inzet te zijn voor een propaganda-beweging der Kiès-aanhangers in stad en lande. Na een kort woord van protest van den heer Paul Kiès tegen z.i. meermalen geuite beweringen in de soc.-dem. arbeiderspers, dat de actie van de Friesche dissidenten in de S. D. A. P. bijna uitsluitend aanhangers bij de communisten zou vinden en vergade ringen als die van dezen avond nagenoeg alleen door communisten bezocht zouden worden, voerde de heer H. Wassing het woord. Deze spreker zeide, dat, indien eens wer kelijk het oog gericht zou worden naar de communisten, zulks verre van beschamend geacht zou kunnen worden. Een diepe on dergrond van het Friesche conflict in de S. D. A. P. is, zeide hij, dat de partij tracht te heulen met de R.-Katholieke party, welke de arbeiders nog steeds als hun vijand moeten zien. Dus is de S. D. A. P. geen ware arbeiderspartij meer, althans geen sociaal democratische party. Eenige der bekende feiten uit het con- flict-Kiès liet de spreker vervolgens nog eens de revue passeeren en hij concludeerde daarbij, dat de tegenwoordige S. D. A. P.- voorzitter, de heer K. Vorrink, volkomen gefaald heeft en de fractie-leider in de Tweede Kamer, ir. Albarda, reeds grooten spijt heeft, dat het zoover gekomen is, als nu het geval is. Die spijt, zeide spr., heeft de heer Albarda te kennen gegeven tegenover den voorzitter der gemiddelingscommissie in Friesland, ds. Van der Horst. Wat nu deze commissie betreft, aldus de spreker, aan vankelijk bedoelde zij het heel goed, maar ten slotte is zij toch een verlengstuk van de partijleiding geworden en er niet in ge slaagd het recht te doen zegevieren. Of men ons nu, ging de heer Wassing voort, als op positie zal royeeren of misschien niet royeeren, in ieder geval zetten wij onze actie gestaag voort. De beweging van „Het Vrije Woord" zal blyven opkomen voor recht en billijkheid, zij is in wezen een cultureele beweging, strijdende en ijverende op het voetspoor van wijlen onzen „Pieter Jelles met de Zweep". Men noemt in de partijleiding Kiès onbe kwaam, maar, aldus spr., de grootste onbe kwaamheid zit in Amsterdam en deze moet verdwijnen. (Applaus). Tot slot verklaarde spr., dat de beweging „Het Vrije Woord" vóór alles strijdt tegen „de uitbuiting van het proletariaat", de oude leuze van de S. D. A. P. De heer Kiès hield vervolgens een rede, aanvangende met een beschouwing over den politieken en economischen toestand van de wereld, waarbij hij verklaarde tot geen andere slotsom te kunnen komen, dan dat een collectieve maatschappij de eenige uit weg zal zijn, om uit de razernij en ten slotte tot betere sociale verhoudingen te komen. Er is thans nog groote reactie, maar zij is de periode tusschen 't stervend en geboren wordend stelseL De teekenen zyn er, aldus spreker, dat het getij verandert en dat een maal zal uitkomen, dat de tijd van thans een overgangsperiode van vérstrekkende beteekenis is geweest, een verandering, welke ook in Nederland haar invloed zal hebben doen gelden. Wat de S.D.A.P. in ons land betreft, ver klaarde de heer Kiès, dat deze een oppor- tuniteitspolitiek gevoerd heeft in den slech ten zin van het woord. Eenheid door demo cratie was een phrase. Voor de arbeiders, middenstanders, plattelanders en al de kleine boeren moet de leuze luiden: eenheid door socialisme. Zwaar is de nalatigheid van de arbeiderspers, zeide spreker, dat zy deze leuze niet meer aanheft en nog zwaar der is het vergrijp van deze pers en de geheele partijleiding, dat zij niet veel meer doet dan den Roomschen naar den mond te praten en op de communisten te schelden. Het staatspensioen is verloochend en er is gemis gekomen aan geloof in de goede en oude idealen van de S.D.A.P Geroep: Waarom hebt U dit dan steeds geslikt? De spreker: Als ik het geslikt heb, is dit een fout van mij geweest. Maar het is geen verdediging van de S.D.A.P. Holderdebolder, ging de heer Kiès voort, is het partijbestuur overstag gegaan. Koos Vorrink kwam, zag ende herrie begon. De strijd tegen my kwam, omdat ik zoo danig sprak over Spanje, dat er gevaar be stond, dat de R.K. Staatpartij gegriefd zou worden. Daarom moest ik wegIk was een gevaar, volgens de S.D.A.P.-leiders, om eenmaal te gaan regeeren met de Room schen. Een Rood-Roomsch verbond kan niet bestaan, zonder dat de S.D.A.P. haar ziel verkoopt. De arbeiderspers verzwijgt de te genstand er tegen. Wij, ging spreker voort, willen geen af zonderlijk partijtje, maar ook niet meer de party, die de basis, waarop mr. P. J. Troel stra stond, heeft verlaten. Den stoot zullen wij geven tot ééne groote proletarische partij. Steeds heeft Troelstra de eenheid van het prolitariaat gewenscht. Thans zijn de leuzen in de S.D.A.P. een klucht te noemen. Maar Friesland is nu in botsing gekomen met het huidig geweten van de partij, welke zich verburgerlijkt en van de arbeiders afgewend heeft. Wij haken er niet naar, aldus spreker, een eigen parti, te stichten, maar wel willen wy de gezond heid in de S.D A.P. doen terugkeeren, des noods door er den kop af te slaan (Applaus) Wij zullen, besloot de heer Kiès, binnen kort in Friesland 95 afdeelingen van „Het Vrije Woord" hebben. Ook in Amsterdam stijgt het aantal sympathiebetuigingen. De rede verwierf veel toejuiching. Met het zingen der „Internationale" werd de verga dering tegen middernacht gesloten. BAKKERS VRAGEN WIJZIGING ARBEIDSWET. De samenwerkende Nederlandsche bak kers-patroonsorganisaties hebben zich tele grafisch gewend tot den minister van so ciale zaken met het verzoek, spoedige wijziging der bakkers-paragraaf van de arbeidswet te willen bevorderen, vooral ter verkrijging van een vroeger beginuur op den Zaterdag en 'n verbod van bakkers- arbeid op de christelijke feestdagen. DE ASTROLOGIE EN DE JONGE PRINSES. De heer M. Haas, vroeger te Hoorn, schrijft aan de N. H. Ct. het volgende: Hoe wy ook tegenover astrologische voorspellingen staan, toch zal het wel be- langwekkend zijn eens te lezen, wat de horoscopie zegt, betreffende prinses Beatrix. Uit den stand der sterren bij haar ge boorte blijkt dan wel overduidelijk, dat zij sterk zal voelen voor ndeuwe ideeën, zich een strijdster zal toonen voor hervormin gen. Zij zal bezield zijn met de broeder schapsgedachte en bereid met groote wel willendheid te helpen, uit zuiver univer- seelen menschenmin. Aldus zal zij in later leven een rol van beteekenis spelen, vooral ook waar zy origineel in haar opvattingen zal zyn en een voorliefde bezit voor de occulte wetenschappen. Zeer gunstig zal de omgang blijken met anderen, waardoor een groote populariteit wordt verworven. Zy zal wel connecties hebben met hoogstaande, intellectueele personen. Plotselinge verstoring van vriendschapsbanden is echter aangewezen, v.n.1. te wijten aan intriges, allicht ook veroorzaakt door het niet of verkeerd be grijpen van haar idealistisch pogen, dat wars is van alle conventie. KNAAPJE DOODGEREDEN. De 7-jarige C. Blanken, gewoond hebben de in de Klaverstraat te Rotterdam, is, toen hij de Driemorgenstraat kwam uitloopen en vermoedelijk zonder goed op het verkeer tc letten, den Katendrechtschelagedijk wilde oversteken, tegen een juist passeerende vrachtauto geloopen, welke werd bestuurd door den 30-jarigen A. A. van G. uit Spij- kenisse. De jongen raakte onder den wagen en was op slag dood. zijn Poeders alleen wanneer z ij de hor,*. feekening dragen /O u van den fabrikant (sVrny+i+ir. idA Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiesoju poeders. Hoestpoeders, Wormpoeders Per poeder 8 ct. Per doos van 6 stuks 45 Gisterochtend vond de heropening plaats van de Maandagavond geschorste raadsvergadering. Ook nu nog bleek wet houder Hemmei^afwezig te zym<. De burgemeester opende en beantwoord- de de verschillende sprekers en bracht dSnk voor de toezeggingen der raadsleden. HET KAPPERSBEDRIJF EN DE VAKOPLEIDING. De bedrijfsraad voor het kappersbedrijf heeft in zijn dezer dagen gehouden vergade ring besloten onverwijld over te gaan tot gebruikmaking van de in artikel 15 b van de Bedrijfsradenwet verleende bevoegdheid ten aanzien van de vakopleiding en in over eenstemming met artikel 3 van het werk program te bepalen, dat de bedrijfsraad het vakonderwijs zal regelen en bevorderen en te geraken tot meer eensluidende adviezen bij centraliseeren. Verder werd besloten voor de uitvoering van deze taak onverwijld een stichting in het leven te roepen, die tevens de mogelijkheden, neergelegd in de Nyver- heidsenderwijswet, zal aanwenden. LAGE NUMMERS UIT STAATSLOTERIJ. Nummering voortaan beginnen bij no. 1001. Naar wij vernemen zal met ingang van de eerstvolgende Staatsloterij, waarin de eer ste trekking op Maandag 21 Maart zal geschieden, een opschuiving in de numme ring der loten worden aangebracht met dien verstande, dat zij zal beginnen met 1001 en eindigen met 22.000. De nummers van 1 tot en met 1000 komen derhalve te vervallen en die van 21001 tot en met 22.000 komen ervoor in de plaats. Naar ons ter oore kwam, strekt deze wij ziging, welke uiteraard geen enkele veran dering in de winstkansen brengt, uitsluitend om tegemoet te komen aan bezwaren, welke bij een deel van het publiek geregeld aan wezig bleken tegen het koopen van loten met een laag nummer. DETERDING WERD TONNEN TEKORT GEDAAN. Men herinnert zich nog de geruchtmaken de zaak van de varkens van den heer De- terding een onderdeel van zijn tien-mil- lioenplan, welke hij voor den laagsten prija zou krijgen, maar waarvoor hy toch te veel heeft betaald. Hij betaalde niet te veel tot de waarde, maar wel te veel omdat de Veehouderij-centrale bleek aan een expor teur naar Zwitserland nog veel lagere prij zen te berekenen. Het geval kwam uit, toen men ln Den Haag een brief voor de firma, die aan Zwit serland leverde, bij vergissing in een en velop stopte, die geadresseerd was aan dr. Dijt te Haarlem, den uitvoerder van het plan-Deterding. Deze kwam er toen achter, dat een ander nog veel sterker begunstigd werd met lage prijzen en reclameerde daarover. Na lang geschrijf en gewrijf is toen aan den heer Deterding niet minder dan 110.000 terugbetaald, maar nu deelt de heer Dijt mede in „Het Handelsblad", dat de totale vordering namens den heer Deter ding gesteld moet worden op ruim drie ton. Hij heeft aan de regeering voorgesteld, dat over deze zaak een eereraad zal worden ingesteld, maar hoewel de secretaris van den heer Colijn de ontvangst van den brief waarin de heer Dyt dit voorstel deed, be vestigde, ging de minister-president met geen woord op den inhoud in en wacht de heer Dyt nu al twee maanden op antwoord. Hij deelt voorts mede, dat ook ten aanzien van kaas een soortgelijke vordering bestaat en dat zyn bemoeiingen met den eierexport een aanzienlijke tegenwerking hebben on dervonden. Ten aanzien van de belofte, dat de heer Deterding zou kunnen koopen tegen de laagste prijzen, die aan anderen waren toe gestaan, verklaart de heer Dijt, dat deze toezegging door den heer Colyn tegenover den heer Deterding en tegenover hem zelf is gedaan, terwijl deze meestbegunstigings- clausule voorts uit de correspondentie kan blijken. De heer Dyt heeft thans de geheele zaak in handen van zyn raadsman mr. P. J. Bode te Den Haag gesteld, ten einde zonder aan zien des persoons zijn belangen te beharti gen. DE AARDRIJKSKUNDIGE NAMEN. Lijst opnieuw in overweging genomen. Naar aanleiding van de aanschrijving van de regeering aan overheidsinstanties in de provincies en de gemeenten met betrekking tot de verandering van een groot aantal aardrijkskundige namen, zyn o.a. van Ged. Staten van eenige provincies krachtige be zwaren ingekomen. Die bezwaren liggen o.a. op administratief-rechterlijk gebied. Blijk baar heeft de regeering deze bezwaren sterk genoeg geacht om aan de provinciebesturen mede te deelen, dat zij bereid is, de aange legenheid in hernieuwde overweging te wil len nemen. Aangenomen mag in verband hiermede worden, dat de nieuwe lyst van aardrijks kundige namen wederom in den minister raad behandeld zal worden. (Hbld.) Hij wilde den heer De Wild er even op wijzen dat hij niet voor centralisatie der gasbedrijven is en mocht dit bedrijf winst maken dit allereerst zou toekomen aan de verbruikers daar dezen daar het recht op hebben. Spr. beantwoordde vervol gens den heer Brouwer over de handels dagschool te Alkmaar, verbetering van wegen en de nieuwe algemeene begraaf plaats. Wethouder De Vries zeide nog. op den aanval tot hem gericht door den heer De Wildt, dat juist de piepspitregeling van hem afkomstig is en dat zijn sociale op vattingen niet in strijd zijn met die van de partij die hij vertegenwoordigt. De burgemeester zeide dat hij een schrij ven had ontvangen van het bestuur der Castricummerpolder Waarin o.a. voor kwam, dat nu het rioleeringsplah voor- loopig geen voortgang zal vinden omdat de raad dit in werkverschaffing niet wil laten uitvoeren het polderbestuur besloten heeft r.a 14 Februari geen afvoer meer te dulden in genoemden polder. Dit schrijven was voor den voorzitter oorzaak verschil lende in de begrooting voorgestelde ver beteringen terug te nemen omdat het geld nu ontbreekt en dit geld zoo het er toch zou komen in de reserve te storten. O.a. zal er van wegenverbetering niets kur.nen komen, evenman de reparatie van de kerk klok, geen belastingverlaging enz., enz. Deze woorden, op brute wijze uitgespro ken, was aanleiding dat de heeren de Nijs, Brouwer en Hellinga er tegen op kwamen, dat de voorzitter zoodoende de heele be grooting in de war stuurde en niet de raad hiervan de schuld draagt doch de voorzit ter zelf omdat hij reeds gedreigd had het raadsbesluit ter vernietiging voor te dragen. De heer de Wildt viel toen heftig uit tegen de heeren Brouwer, Hellinga, de Nijs en wethouder de Vries en gebruikte termen die niet in een raadszaal thuis be- hooren, toen het ten slotte, door inmenging van den geheelen raad, de lieflijkheden naar elkanders hoofd te hebben geslingerd, ha merde de voorzitter om de orde te herstel len. Het was een formeel schandaal zooals de heer de Wildt zijn woordkeuze deed. Spr. zeide: het volksfront is hier ook reeds tot stand gekomen en kijk maar eens wat voor resultaten dit heeft afgeworpen in Frankryk en daar doen nota bene r.k. aan mee, nl. de Vries c.s. die een dubbele poli tiek voeren, dat noem ik sluipmoord. Ook de begrootingscommissie moest het ontgelden en werd op voorstel van den voorzitter ontbonden. De heer de Wildt: Er zit een lek in het college van B. en W. en de wethouder de Vries antwoordde hierop, dat dit inderdaad waar blijkt te zijn, want hoe komt de Wildt anders aan die gegevens? De praatjes die hij rondstrooit, o.a. dat de bur gemeester de stukken bij mij thuis vandaan heeft laten halen, enz., enz. Spr. bestreed elk punt wat hem in zijn schoenen gescho ven werd. Tenslotte mengde ook de voor zitter zich er mee en verweet de wethouder dat het lek by hem moet zitten, z. i. z. had wethouder de Vries met die werkverschaf fingskwestie slechts een keus gehad, heen te gaan, hier wordt het groepsbelang te veel op den voorgrond geschoven waar het alge meen belang onder moet lijden en dat duld ik niet.- Wethouder de Vries bestreed even vurig den voorzitter en de voorzitter uitte zich in driftige bewoordingen en verklaarde dat wethouders de Vries bij hem niet in een goed blaadje staat zijn oorzaak vindt in het feit dat deze hem persoonlyk aanvalt als privé persoon. Hierna ontnam hij wethouder de Vries het woord als deze zich wil verde digen en zelfs de notulen der vorige verga dering moeten gehaald worden waardoor eer. tijdelijke schorsing ontstaat. Toen na opening der zitting dit gedeelte der notulen werd voorgelezen, bleek de voorzitter gelyk te hebben gehad en ver dedigde de wethouder zijn standpunt, dat toch niet bleek, dat het lek bij hem lag. De voorzitter onderbrak en zei: U begrijpt Uw positie niet. De wethouder: Dan zal ik niet alleen staan. De voorzitter: Dat is zoo. Na nog eenige discussies over de werk verschaffing schorste de voorzitter de ver gadering tot 's middags 2 uur. Na heropenmg bood de voorzitter wet houder de Vries zijn excuus aan voor zyn uitlatingen van de ochtendzitting en zeide zich in zijn woorden te hebben vergalo- peerd. De raad aanvaardde het excuus. Aan de orde was de begrooting 1938 ge wone dienst, waarbij de voorzitter ver schillende posten wilde afvoeren of ver lagen. 0.a. stelde hij schrapping voor van f 100 voor uitzending van kinderen naar buiten, terwijl de heeren Hellinga en Brouwer niet alleen dezen post wenschen te behouden, doch met 100 verhoogd te zien, omdat er naast de R.K. vereeniging ook een tweede vereeniging is ontstaan. Zy willen eventueel de bedragen gelijkelijk verdeelen. Het voorstel-Brouwer en Hellinga werd met 64 st. verworpen. Verschillende posten werden steeds weer door den voorzitter teruggenomen of ver laagd, hetgeen lang niet tot genoegen der leden was. Toen ten slotte de personeele belasting, welke aan de orde kwam, op voorstel van B. en W. met 25 opcenten zou worden verlaagd, mengde de heele raad zich weer in het debat en vielen er weer rake woorden. Zelfs demagogie kwam meermalen voor, het kwam tot heftige discussies, die pas een einde namen, toen wethouder de Vries verklaarde, dat hij liever de 25 opcenten ten offer bracht dan het rioleeringsplan in werk verschaffing uit te laten voeren. Toen dan ook de voorzitter toegaf, dat hij weinig ken" had, dat de Kroon zyn vernietiging8Voor' stel, in zake het rioleeringsplan zou aanvaar* den, werd het voorstel van den voorzitu» met 7 tegen 3 stemmen aangenomen, zoodat er geen belastingverlaging zal plaats^tT d^n en de 200 opcenten blyven gehang haafd. Doordat een punt in geheime zittin- moest worden behandeld werd de stenm2? zoolang opgeschort en werd begonnen nS den kapitaaldienst die nu natuurlijk eea heel ander beeld bracht omdat er min<j(r uitgaven zyn te noteeren en de 25 opesa^ welke een bedrag van 4.405.29 voiM| nu weer als inkomsten konden worden «k boekt. Ten slotte stelden de heeren Helling en Brouwer voor dat B. en W. voor 1935 de gemeente in een hoogere klasse hfen plaats nemen, hetwelk den voorzitter toe. zegde. Hierna ging de raad in geheime zit. ting. Na heropening bleek, dat de begreo. ting met algemeene stemmen was aang». nomen. Hy luidde als volgt: Gewone dienst ontvangsten en uitgaven 279.288.69; kapitaaldienst ontvangsten en uitgaven 198.197.62. Rede mr. Diepeohont, De a.r. kiesvereeniging hield in de chr. geref. kerk een openbare vergadering wier als spreker optrad mr. G. A. Diepenhorst van Zeist, lid der Tweede Kamer en Ged. Staten van Utrecht. Spr. memoreerde eerstens den uitslag dér stembusstrijd 1937. Voor het kabinet Colijn en ook voor de a.r. partij waren het ongun stige omstandigheden waaronder dien strijd tegemoet gegaan werd. De uitslag was ech ter een logenstraffing van alle verdachtma- kende beweringen en van alle opgeschroefde berekeningen. Voor velen moest dit tot dankbaarheid stemmen, vooral voor den lei der dr. Colijn beteekende dit een bekroning op zyn werk. Vervolgens werd aandacht gewijd aan b«t standpunt der n.s.b., s.d.a.p. en de liberalen voor en na de verkiezingen. Uit alles blijkt, dat God in den ernst de zer tijden toch ons land nog rijk heeft wil len zegenen. Met klem werd er op aange drongen voort te gaan met de verbreiding der beginselen. De waarde van een georga niseerde party, die zich onvoorwaardelijk onderwerpt aan Gods woord is buitenge woon groot, daar zij in Gods hand het mid del kan zijn vele gevaren af te wenden. Zulk een volksgroep bestaat in ons land, hetgeen naast God mede te danken ie aan het organiseerende werk van Groen van Prinsterer en Kuyper. Hierdoor bleef ons land voor veel bewaard, hetgeen nog niet wil zeggen, dat de daden der regeering steeds een a.r. stempel dragen en dat er geen reden zou zyn tot critiek. Spr. besloot met een opwekking tot ge trouwheid en tot onvoorwaardelijke onder werping aan Gods ordinantiën. VoetbaL De strijd om de onderste plaats te ontgaan, is op het oogenblik belang rijker dan die om het kampioenschap. Wat dit laatste betreft, is deze strijd bepaald tot een klein aantal clubs: in afdeeling I gaat het tusschen Ajax en D. W. S., in afdeeling II is Feijenoord bijna zeker van den titel, in het Oosten wordt Heracles onbedreigd eerste, ter wijl in Zuid en Noord resp. P. S. V. en Be Quick verreweg de beste kansen hebben. In afdeeling I moeten Ajax en D. W. S. nog even oppassen. Ajax toch moet in Vel- zen spelen tegen V. S. V. en hoewel de Am sterdammers veel sterker zijn, moeten zü rekening houden met mogelijk onverwacht grooten tegenstand. D. W. S. speelt thuis tegen K. F. C. Waar de Koogers juist weer iets in vorm geko men zyn, zal ook deze wedstrijd nog de noodige spanning brengen. Uiteindelijk zien wij echter beide Am- sterdamsche ploegen winnen. De Rotterdamsche clubs strijden om hun bestaan. Sparta gaat naar D. F. C., dat zelf ook in groote moeilijkheden verkeerd. Hier ia elke uitslag mogelijk. De verliezer hoopt natuurlijk, dat Excelsior thuis van V. U. C. zal verliezen, waarop ook kans ia. R. F. C.A. D. O. is uitgesteld. Afdeeling II. In afdeeling II speelt Feyenoord thuis tegen Blauw Wit. De Rotterdammers zijn gewaarschuwd en kunnen geen enkele ver gissing meer begaan. Daarom zal 't morgen wel full-epeed gaan tegen Blauw Wit, dat kansloos den strijd aanbindt. Intusschen zal Haarlem verstandig doen, om den uitwedstrijd tegen D. H. C. te win nen. Zouden de roodbroeken verliezen, dan is reyenoord kampioen; zouden ze winnen, dan moet HaarlemFeyenorod de beslis sing brengen Wy houden slechts met de laatste mogelijkheid rekening. H. B S. speelt thuis tegen Xerxes en het zou ons heelemaal niet verwonderen, wan neer de Hagenaars twee punten verzamel den. Xerxes toch heeft niets meer te winnen of te verliezen. 't Gooi kan wellicht thuis van C. V. V. winnen, zoodat H. D. V. S., dat thuia waar schijnlijk van Stormvogels zal verliezen» geheel geïsoleerd onderaan staat. Heracles for evef! In het Oosten spelen alleen Heracles en Hengelo. De stryd gaat op Hengeloschen grond, maar deze kleine handicap zal He racles wel geen moeilijkheden opleveren. Het Zuiden. P. S. V. is vrij en zal met belangstelling afwachten, hoe N. A. C. het er afbrengt in Bleyerheide. Natuurlijk is N. A. C. sterker, doch de Bredasche club schijnt in uitwe»" strijden steeds de kluts kwijt te zijn, zooda Bleyerheide haar best eens een puntje zou kunnen afsnoepen. Noad speelt thuis tegen M. V V. en hie heeft de thuisclub een zeer goede kans op de zege. 't Zal noodig zijn ook! Eindhoven heeft een al even goede kans. nu zy thuia speelt tegen Longa en onge twijfeld zal B. V. V. thuia Roermond weten te kloppen. Als dan ook Willem II eens won vsn Juliana, dan zou in het Zuiden het terrein- voordeel dezen keer 'n belangrijke rol spe- len! Het Noorden- In het Noorden wint Be Quick van Hee- renveen en is dan een stapje nader geko men tot den titel, die haar bijna niet mee ontgaan kan. Intusschen zal G. v A thuis zonder moeite van Hoogezand win nen, terwijl Veendam op eigen veld geen moeite zal hebben met Velocitas. Leeuwarden—Achille» is een strijd tus schen twee gelijkwaardige clubs, eve"*r H. S. C.Sneek. Hier is alles mogeltlI zoodat de uitslagen wel heel dicht in buurt van een gelijk spel zullen ligg*0* w

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6