Agenda Bergen krijgt een luchtvaart-regiment. BROEK OP LANGENDIJK Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht HEILOO KENNEMERLAND RUGGEG RAAT courantenreclame EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. Het Rotterdamsche Nieuwsblad deelt mede, dat binnenkort officieele mededee lingen zullen worden gedaan over ingrijpen de veranderingen bij de militaire lucht macht De luchtvaart-afdeeling wordt nl omge zet in een nieuw wapen, dat den naam zal dragen van „Luchtvaartbrigade" en dat zal zijn samengesteld uit 3 luchtvaartregimen ten, waarvan er één geplaatst wordt te Soes- terberg, één te Rotterdam, op het vliegveld Waalhaven en één te Bergen. Wij maakten reeds eerder melding van het feit, dat op het departement van Defen sie ingrijpende veranderingen werden uitge werkt. Toen wij daarover bij het ministerie inlichtingen inwonnen, werd ons slechts be vestigd, dat verschillende plannen in studie waren genomen. Uit bovenstaand bericht blijkt, dat ten slotte het voorstel gekozen is, waarbij de militaire luchtvaart wordt ondergebracht in een luchtbrigade. Het luchtvcartregiment, dat in Soester- berg komt, wordt een opleidingsregiment en omvat de opleiding tot mitrailleurschutter, tot vlieger en tot waarnemer. De beide andere omvatten de z.g. voort gezette opleiding en uit deze twee regimen ten komt de oorlogsformatie. De reserve niet medegerekend bedraagt de sterkte van de luchtvaartregimenten te Rot terdam en Bergen ieder 100 vliegtuigen. Met de reserve mede zal de sterkte van de luchtbrigade een 400 tot 500 vliegtuigen bedragen. Er komt verschil tusschen het le en het 2e luchtvaartregiment en het staat nog niet vast of het le of het 2e in Bergen komt Het le zal bestaan uit vliegtuigen voor de luchtverdediging en het 2e uit vliegtuigen ten dienste van het veldleger. Bij het veldleger krijgt iedere divisie- groep 10 verkenningsvliegtuigen, 8 artillerie- waarnemingsvliegtuigen en eenige vliegtui gen voor de pantser-divisie, terwijl bij den staf 24 jachtvliegtuigen komen. Het le luchtvaartregiment zal in eerste lijn bestaan uit 24 éénpersoons-jacht vliegtuigen, 48 jachtkruiservliegtuigen type G 1, 16 bombardementsvliegtuigen en 12 strategische verkenningsvliegtuig-afdeelin- gen. - Voorts wordt aan elk luchtvaartregiment een compagnie luchtvaarttroepen toege voegd. Aan het hoofd van elk luchtvaartre giment komt een luitenant-kolonel te staan. Het hoofd van de luchtbrigade zal zijn een kolonel of een generaal-majoor. Het 2e luchtvaartregiment wordt gesplitst in twee groepen, met aan het hoofd een majoor. De personeele sterkte van elk lucht vaartregiment is niet precies bekend, maar zal in elk geval eenige honderden bedragen. Aangezien het personeel, dat voorna melijk uit onder-officieren en officieren bestaat, voor het grootste gedeelte ge trouwd is, zal er, en dit zeker in Bergen, geen sprake zijn van kazerne bouw. Door de vestiging van een luchtvaartregi ment zal Bergen-Binnen nog meer het ka rakter van forensen plaats krijgen. Het staat wel vast, dat het in Bergen geen moeilijk heden zal opleveren om permanent eenige honderden militaire gezinnen en ongehuw- den onder te brengen. Het V.V.V.-bestuur, dat niet in de laatste plaats in het belang van de bevolking wel- vaarts-politiek wil voeren, heeft, nu de ves tiging van het vliegveld in Bergen vaststaat, aanstonds ingezien, dat daardoor en niet het minst voor den middenstand de wel vaart in Bergen kan worden bevorderd, wanneer het gemeentebestuur blijk geeft, dat thans vooral het spreekwoord „regeeren is vooruitzien" in het oog wordt gehouden. In de jaarvergadering van 2 Februari deelde de voorzitter mede, dat het bestuur van de V.V.V. over de te nemen maatrege len besprekingen met het dagelij ksch be stuur van de gemeente heeft gevoerd, vaar- over nog geen nadere mededeelingen kon den worden gedaan. Ook wij zijn nog niet gerechtigd, daar over mededeelingen te doen, doch voor zoo ver wij zijn ingelicht, staat thans wel vast, dat ook het gemeentebestuur tot het inzicht is gekomen, dat al het mogelijke gedaan moet worden om datgene, wat door velen als een nadeel werd gevreesd, in een voor deel om te zetten. LOCAAL-COMITE DER UNIE „EEN SCHOOL MET DEN BIJBEL". Dr. J. C. v. d. Does te Amsterdam spreekt morgenavond in de gereformeerde kerk, al hier, over „School en Historie" Deze open bare samenkomst vangt aan om 8 uur, terwijl de toegang vrij is. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Zooals wij Maandag berichtten, werd de kleine Annie v. d. Meer uit Wieringen al daar Zondag bij een auto-ongeluk ernstig gewond, zoodat zij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Hoewel eerst gedacht werd, dat alleen de beide been en gebroken waren, bleek de kleine bovendien zwaar inwendig letsel te hebben bekomen, aan de gevolgen waarvan het meisje gisteren overleed. TEGEN AUTOBUS AANGELOOPEN. Gisternamiddcg is in het Centraal Zieken huis alhier het zoontje van den heer R. uit Kolhom opgenomen met een zeer ernstige hersenschudding. Het jongetje was, toen het uit school kwam, met een vrachtauto mee gereden naar huis. Toen hij uitstapte, is hij tegen een autobus, die juist passeerde, aan- geloopen met het gevolg, dat de knaap be wusteloos werd opgenomen en op dokter's advies naar het ziekenhuis werd vervoerd. Hoewel de jongen een betrekkelijk rus- tigen nacht heeft doorgemaakt, is het be wustzijn nog steeds niet teruggekeerd. EEN ONGEVAL DAT NOG GOED AFLIEP. Terwijl Mej. Z. te Uitgeest gister, als naar gewoonte, met den trein naar haar werkkring te Beverwijk zou gaan, was ze ditmaal wel wat laat en toen ze dan ook het perron kwam oploopen zag ze den trein al klaar staan voor vertrek. De dienstdoende ambtenaar stond met zijn rug naar haar toe op de klok te kijken om den trein op het juiste moment te doen vertrekken. De trein zette zich in beweging doch desondanks poogde mej. Z. nog in te stappen. Dit lukte haar maar gedeeltelijk, ze viel, doch wist zich gelukkig zoo goed vast te houden, dat ze door den trein werd medegetrokken. De wagenbestuurder hoorde het gillen en bracht terstond den trein tot stilstand. Mej. Z. heeft verschillende verwondingen opgeloopen en haar kleeding was hier en daar verscheurd. JULIO BAGHY WEER IN ALKMAAR. De hedendaagsche wereldgemeenschap kent vele congressen, waaraan menschen van schier elke nationaliteit deelnemen. Vrijwel elke belangrijke beweging op poli tiek, godsdienstig, technisch, geneeskundig er. ander terrein kent internationale con gressen. Maar op geen enkel komt eensgezindheid zóó tot uiting als op de Esperanto-congres- sen, die vanaf 1905 regelmatig elk jaar ge houden worden. Hier toch, bestaat geen taalverschil, hef ellendige struikelblok op elke internationale bijeenkomst. Dit jaar wordt het Universeel* Esperanto Congres te Londen gehouden. Daar het zoo dicht bij ons land is, zullen zeer vele Hollander, van de gelegenheid gebruik maken om aan dit feest van eens gezindheid deel te nemen en op voordeelige wijze kennis te maken met de geweldige wereldstad en naaste omgeving. Mede hierdoor en ook omdat het Eucha ristisch congres dit jaar gehouden zal wor den in Boedapest, waar nu reeds een uitge breide gidsen-dienst door padvinder-espe rantisten georganiseerd wordt, heeft de Neutrale Alkmaarsche Esperantisten Ver. besloten nog een spoedcursus te organisee- ren. Zij is er in geslaagd de bekende Hon- gaarsche auteur, Julio Baehy. vice-presiden* van de Esperanto Academie, als leeraar te engageeren. Julio Baghy is niet alleen de in Esperanto meest gelezen schrijver, niet alleen de bij uitstek ter zake kundige taalgeleerde, maar ook en vooral de meesterlijke docent, die nooit in dorheid vervalt, maar van het be- gin tot het einde zijn cursus, vol humor weet te leiden. I Nog heel goed herinneren wij ons, hoe hij vier jaar geleden te Alkmaar les gaf in een cursus van ruim zeventig personen. Dinsdagavond, 22 Februari, a.s., in de bios- I coopzaal van de Handelsschool zal de openbare proefles gehouden worden. Een unieke gelegenheid om zich de fun damenten van Esperanto eigen te maken op prettige en aangename wijze en voor be ginnende Esperantisten en hen, die vroeger opgedane kennis gedeeltelijk vergaten, een uitnemende kans, die men niet onbenut mag laten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer Spel met den dood (sens.); tweede hoofdnummer Bewaak dat meisje (detective film). Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Kinderen van den nacht .(rom.); hoofdrollen Barbara Stan- wyck en Joll Mc Crea. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Romeo en Julia (rom.); hoofdrollen Norma Shearer, Leslie Howard, John Barrymore. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het geheime kenteeken (rom.-sens.); hoofdrol len Robert Taylor, Barbara Stanwyck en Victor Mc Laglen. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 16 Februari. 8 uur, Harmonie, propaganda-avond afd. Alkmaar Bond voor Staatspensionneering; spr. H. Bruin; medewerking ensemble Louis Noiret. 8.15 uur, Rustende Jager te Bergen, rede ds. A. de Regt voor den Alg. Ned. Vrouwen- Vredebond. Donderdag 17 Februari. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, jaarvergadering Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 8 uur, geref. kerk aan de Oudegracht, spreker dr. J. C. v. d. Does voor het locaal comité der Unie „Een school met den bijbel". Vrijdag 18 Februari. 8 uur, café Central, lezing met lichtbeel den over vaste planten en rotsplanten door C. Sipkes uit Haarlem. UITVOERING IN WESTERLICHT. Voor een bijna geheel bezette zaal gaf het dubbelmsnnenkwartet „Zang en Vriend schap", directeur de heer Corn. Jonker, een uitvoering in Huize Westerlicht. Wanneer het kwartet daar komt, is het succes reeds van te voren verzekerd, dank zij hetgeen geboden wordt. In zijn openingswoord wees ds. Bloem hof! er op, dat de radio-bonte Dinsdag- avondtrein de menschen wel eens doet af zien naar een uitvoering te gaan, maar hedenavond had de heer Jonker het pleit ge wonnen, waarmede hij hem gelukwenschte. Ook nu zou het een bonte avond worden, want er zouden, behalve Zang en Vriend schap, nog een paar verrassingen komen. Hij verwachtte dan ook, dat de bonte avondtrein goed afrijden en goed aankomen zou. Het dubbelmannenkwartet opende met 2 nummers, waarna de soliste, mevr. Kik kertKostelijk uit de Beemster, zong „De bist der Ruh" en „Ridonomi la Calma", op den vleugel begeleid door mej. A. Koste lijk uit Heerhugowaard. Vervolgens floot mej. Kistemaker van Kolhorn een paar nummers, eveneens door mej. Kostelijk begeleid. Zy oogstte een overweldigend succes. Op vereerend verzoek zong toen de heer P. Dalemberg lm Abendrot en Die Zwei Grenadiere. Een luid applaus viel hem ten deel. Toen kwam de tweede verrassing, n.L de heer Piet Cloeck, die als conferencier en zanger, zichzelf op den vleugel begeleiden de, de geheele zaal voor zich won. Voor de pauze zong het kwartet weder 2 nummers. Na de pauze opende het met den wals „Levenslust", waarna mevr. Kikkert zong „O, jubel mijn Hart" en „Aan mijn Vader land". Een verdiend applaus was haar deel. Amoureuse en Viljalied werden gefloten door mej. Kistemaker, waarna mej. Koste lijk een accordeonsolo gaf. Beider succes was groot, evenals dat van den heer Cloeck, die weder enkele nummers zong en er niet zonder toegift afkwam. Het kwartet sloot met Wolgalied en Win- ter-song. Ook het kwartet ontving na ieder nummer luid applaus. De bewoners hebben dezen avond zeer veel genoten en ds. Bloemhof! was dan ook aller tolk, toen hij solisten, kwartet, den lieer Cloeck en ten slotte den heer Jonker dank zegde voor het gebodene, den wensch uit sprekende, allen nog eens hier weder te zien. VERPACHTING KERMISTERREIN. Op Dinsdag 8 Februari 1938, des namid dags 1 uur, vond ten Stadhuize de ver pachting plaats van kermisterrein voor de dit jaar te houden kermis. Er waren 71 ge zegelde en 8 ongezegelde biljetten ingeko men. S. de Winter, snelfoto-inrichting, geen plaats genoemd, 60; S. van Drunen, palingkraam, Kleine Kaas markt, 62; J. Nooij, schouwburgtent, Doelenveld, 250; Jb. Adams, hakstal, Nieuwesloot, 15; A. H. Beekvelt, kijkspel, Nieuwesloot, 90; A. van Veen, miniatuur racebaan, Paarde- markt, 90; Marktstraat 70; Laat f 50; Salomon de Winter, snelfototent, z.c. Nieu wesloot of Paardemarkt, 105; A. Borger, slagmachine, geen plaats ge noemd, 5; A. Borger, ballentent, geen plaats ge noemd, 5; A. H. Beekvelt, kunstglasblazerij, Nieuwe sloot, z.c. 55; Wed. J. Schuurman, schiettent, Nieuwe sloot, z.c. 285.50; D. Poepjes, zuurkraam, Nieuwesloot, 110.50; F. de Haan, poffertjeskraam, Steenenbrug, 614; Ziekenhuisterrein 417; D. Veen, vliegbomsport, Nieuwesloot (Kor te) 80; J. Kamps, horoscoop automatiek, Korte Nieuwesloot, 10; H. Vallentgoed, luchtschommel, Paarden markt, 185.85; P. van Grinsven, varieté-theater, Korte Nieuwesloot, z.c. 155; A. C. de Jongh, Nieuwesloot, knikkerspe len (2 stuks) 350 z.c.; klokkenspel en loco- motiefspel, Nieuwesloot, 175; Joh. E. de Voer, schiettent, z.c. 185, geen plaats genoemd; H. Boschma, voetbalsport (oefenspel) 25, geen plaats genoemd; Joh. Breek, Turksche schop, Paarden markt of Ziekenhuisterrein, resp. 61 of 41; Gebr. A. en N. Hommerson, Paardemarkt, z.c. 1250; m.c. van benzineracebaan, f 1200; Corn. M. Vermolen, vroolijk rad, Zieken huisterrein, 325; Caterpillar, Paarden markt of Ziekenhuiaterrein. 401; H. Robbe, vlindermolen, geen plaats ge noemd, 100; verhoogd tot 125; J. Lahnstein, 2 vliegbommensporten, geen plaats genoemd, 300 voor 3 vliegbommen sporten, 375; voor een werptent, 125; voor hengelsport, 110; A. D. M. Aué, suikerwerkkraam, op de Laat bij Paanakker, 63.33; op de Nieuwe sloot, 126.55; J. J. Groninger, varieté-theater, geen plaats genoemd, 100; G. de Boer-Feller, Nieuwesloot, kegelspel, 25.50; P. Wiers, torpedobootsport, geen plaats ge noemd, 95; N. v. d. Abeele, schiettent, Nieuwesloot, 352 z.c., met concurrentie van een foto schiettent 202; oefenspelen 75; P. Bakker, oefenspel, Nieuwesloot, 100 voor een sportkanon. Hofplein, 35; C. Winter, pyramidesport, Nieuwesloot, x.c. 185.12; flesschensport, z.c. 112; J. Brantenaar, slagmachine, Nieuwesloot, z.c. 25; C. J. Schaap, kunstglasblazerij, Nieuwe sloot, 150; op de Paardenmarkt i 80; J. P. Vale, schie-schottent, Nieuwesloot, 145, vliegbomsport 110, derby-sport 55, gezamenlijk 340. Drie bumber-knikkerspe- len, z.c. 810. Voor vogelpiek z.c. 1150; D. Brunsselaar, schiettent, Nieuwesloot, z.c. 377; met concurrentie van fotoschiet tent 190; H. J. Overman, haringwagen, Nieuwesloot, 13.20; E. Elings en C. Vader Jr., 2 vliegbommen, Nieuwesloot, m.c. van één, 260; met con currentie van 2 vliegbomsporten, 230; voor 2 vliegbomsporten op nader aan te wijzen plaats, 120; P. J. Vale, 2 vliegbomsporten, Nieuwe sloot, op bepaalde plaats, f 401; met conc. van 2, op nader aan te wijzen plaats m.c. van 2, 301; H. Vader, suikerwerkkraam, Nieuwesloot, 86; J. Visser, zuurkraam, Nieuwesl., 1 130.50; P. .J J. Hofman, hakstal, Nieuwesloot, 20 en 12; en op Korte Nieuwesloot f 9; D. Schrijnemakers. ringwerpen, sjoelbak- sport en flesschenhengelsport, Nieuwesloot, voor de drie inrichtingen 160; W. J. Vogelpoel, suikerwerkkraam, Nieu wesloot, 125, 100, 95 en 90; A. Denies, gebakkraam, Nieuwesloot, 150 en 125; Mej. W. J. de Boer, suikerwerken, Nieu wesloot, 140, 125, 130 en op de Laat 60; Jac. StuvéVet, nougatkraam, Nieuwe sloot, 230; Th. Beemsterboer, palingkraam, Steene- brug, 40.50; H. Lohman-Tromp, palingkraam, Kleine Kaasmarkt, 70; Paardenmarkt 58; Laat Schoutenstraat, 51; Steenenbrug, f 25; Nieuwesloot-Hofplein, 30; LaatKrebbe- steeg, 16 en Laat-Boterstraat, 10; L. Dassi, Schouwburgtent, Doelenveld, z.c. f 300; Mej. Bartling, Minervatent, Paardenmarkt, 40.05; Nieuwesloot, 30.05; Jan Sipkema, luchtschommel, Paarden markt, 222 en 212; F. Hommerson, autofiets-racebaan, Paar denmarkt, z.c. gelijkwaardige inrichtingen, 196, 156.60 en f 90; J. C. Smit, palingkraam, Paardenmarkt, 54.90; J. Schipper, haringwagen, Paardenmarkt. 15.50; L. Benner, Hymalajabaan, Paardenmarkt of Ziekenhuisterrein, f 800; G. de Lange, spiegeldwaaltuin, Zieken huisterrein, Paardenmarkt of Korte Nieuwe sloot, 90; H. Lahnstein, panopticum, Ziekenhuister rein, 260; op de Paardenmarkt, 210, H. Mullens, varieté-theater, Ziekenhuis terrein 300; D. J. van Dam en Zoon, zweefmolen, Paar denmarkt, 250.50 of op Ziekenhuisterrein voor hetzelfde bedrag; nader aangewezen plaats f 150.50; R. Dirks, Lunapark, Ziekenhuisterrein of Paardenmarkt, 410; Micky-Mousecaroussel, 490; bij gunning beide standplaatsen 1000; Mej. D. Lorist, palingkraam. Paarden markt, 40; Kleine Kaasmarkt, 45; Nieu- wesloot-Hofplein, 15 en Laat-Krebbesteeg 10; P. Verwijk-Langen, gebakkraam, Korte Nieuwesloot, 31.10; L. J. Bos, suikerwerkkraam, 30; Korte Nieuwesloot, J. Mol, hakstal, Nieuwesloot, 20 of op Korte Nieuwesloot, 15; C. W. Beelenkamp, suikerwerkkraam, Korte Nieuwesloot, 30; J. A. Peterson, sjoelbaksport, Korte Nieu wesloot, 40; J. van Leer, nougatkraampje, Korte Nieu wesloot, 12; K. Mulder, miniatuur-autobaantje, Korte Nieuwesloot, 106; J. J. Kalter- palingkraam, Kleine Kaas markt, 61.10; Nieuwesloot-Hof plein J 21; Korte Nieuwesloot-Hof plein, 8; Paarden markt, 40; Laat-Schoutenstraat, 45; M. de Weijer, gebakkraam, Laat, 25; G. Gerver, palingkraam, Kleine Kaas markt, 40.50; Achterstraat-Magdalenenstraat t 45; Steenenbrug, 20.50; Laat-Schouten straat, 25; Laat-Krebbesteeg, 11; A. Schoenmaker, suikerwerkkraam, Laat, 7.50 of 12.50 en Nieuwesloot 1 9.25 of f 15; Jac. Hartland, suikerwerkkraam, Laat, 31; J. Bruin, suikerwerk-nougatkraam, Laat. 25; D. van Dam Jr., draaimolen, Laat, 150; P. Bos, suikerwerkkraam, Laat bij draai molen, 65; R. Otter, suikerwerkkraam. Laat, bij draaimolen, 40, t.o. V. en D. 30 en nader aan te wijzen 25; R. Kooistra, suikerwerkkraam, Nieuwe sloot, 118, aan te wijzen plaats 76; Laat. vanaf Boterstraat 38; vanaf Schoutenstraat 50; aan te wijzen plaats 32; %oomdaal Tlieuws Ziekenhuis-verpleging. Dinsdagavond hield de ver. voor zie- kenhuisverpleging haar jaarvergadering in het café van den heer C. Vijzelaar, onder voorzitterschap van den heer W. Giltjes. De rekening van den penningmeester gaf een ontvangst aan van 2648.72 en een uit gaaf van 7 1923.03, alzoo een saldo van 725.69, benevens 200 voor het reserve fonds welke in de uitgaven zijn begrepen. 14 operatie- en 10 observatiegevallen hebben plaats gevonden, voorts werden van 7 kinderen de amandelen geknipt. In totaal 368 ligdagen van 3, 7 van 2.50 en 109 van 2. Er werd 1341.08 uitgegeven aan ver- pleegkosten. Het jaarverslag van den secretaris gaf een ledental aan van 1102, waarvan 162 kinderen die nog niet contributieplichtig zijn. Er werd op gewezen, dat de leden hun verhuizing kenbaar moeten maken bij het bestuur. Weec&ecicfit Meest matige noordoostelijke tot oostelijk wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of gc^,, neerslag; lichte tot matige vorst des nachts; overdag lichte vorst tot temperatuur o® vriespunt. De vorst neemt 's nachts wat toe. In de luchtdrukverdeeling kwam weinig verandering. Het gebied van hoogen lucht druk handhaaft zich over het noordelijke gedeelte van de Britsche eilanden en de Noordzee en over zuidwest Noorwegen. De depressie in het noordwesten kwam ietj dichter bij, die in het noordoosten trok af. De Middellandsche zee depressie trok naar het zuidoosten af, in Frankrijk is de lucht druk aanmerkelijk gestegen, waardoor d« luchtdruk verschillen en dientengevolge dt wind in onze omgeving afgenomen zijn. In de noordelijke helft van het waarnemings gebied, benoorden de as van het gebied vut hoogen luchtdruk, heerseht een warmt luchtstroom uit zuidwest of west De tem peratuur is in dit gedeelte boven normaal, in noord-Zweden meer dan tien graden. Be zuiden de as van het hooge drukgebied waait een koude noordoostelijke wind de temperaturen zijn hier onder normaal, met maximum afwijkingen in Frankrijk en België van zeven k acht graden. Er zjjn nog geen aanwijzingen, dat een spoedige verandering van de weersomstandigheden op handen is. Voor onze omgeving moet voorloopig derhalve nog op matigen nnordoosteMj. ken wind worden gerekend met droog weer. gedeeltelijk bewolkte lucht en overdag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Des nachts zal de vont vermoedelijk tot matig toenemen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.43 uur tot 6.44 uur licht op. In het bestuur werden de heeren Jb. Kruk en J. Smak herkozen. Het maximum-aantal ligdagen werd vast gesteld op 17 voor observatie- en 30 vopr operatie-gevallen. Besloten werd voor 1938 100 in de ïf» serve-kas te storten. Tot afgevaardigde naar de Streek verband- vergadering werd benoemd de heer P. J. Schager. Besloten werd de vergoedingen voor se cretaris en penningmeester resp. te brengen op 30 en 20. Rectificatie. In het bericht „Gift voor de Kraamvrou wen" volgt een regel die er niet bij hoort Er is geen circa 800 uitgegeven voor de kraamvrouwen. Tragisch overlijden. Hedenmorgen is de 16-jarige P. H. plot seling overleden. Zijn vader was juist van een feestavond thuis en maakte het tragische voorval mee. Het belangrijkste artikel op d markt is kool, groene, gele, roode, boe.enkool en spruiten. Wat er meer is bepsalt zich tot kleine kwantums. Kool had geen over- groote belangstelling. Zeker, men koopt, doch het frappeert hoe weinig e wordt gekocht. Roode en savoye kool maakte een prijs van resp. 4.30 a 5.60 en 2.80 3.20, per 100 kg. De aanvoer van sprui ten was nog groot genoeg en de prijzen varieerend. Extra gesorteerde spruiten golden van 11.50 tot 16, de doorsnee- aanvoer van 4.50 tot 8.50 per 100 kg. Boerenkool gaf veel variatie in kwaliteit en prijzen. Als tr.en in aanmerking neemt dat de kwaliteit er niet op vooruit gaat, dan vallen de prijzen, van 2 30 »ot 4.70 per 100 kg., niet tegen. Andijvie maakte een goede week door. De prijzen waren gezien de kwaliteit aan den hopgen kant en wel van 11.50 tot J 21 P®1 kg. De prijzen van prima uien gingen tot 13.10, gemiddeld 11 a 12 per 100 kg- Er is bij een ruimen aanvoer veel vraag naar prei. Prijzer. tot 5.80 per 100 kg. zijn. niet gering; de doorsnteprijzeh waren 3.30 tot 4.50 p«r 100 kg Knoi- selderie had weinig belangstelling er. een prijsje van 1.10 1.80 per 100 st. is e laag. Witlof le soort gold 9 k 13, 2e soort 3 k 5.50 per 100 kg. Naar bos moente was al bitter weinig vraag, zij gold f J 1.80 per 100 bos. beh*»1v< r->ho*-b°r wetKe ongeveer 6 k f 8 per 100 bos opbracht. De „laatste" appelen als Present van En- geland en goudreinet waren voor ver le soort duurder. De prijzen 5.tw k 19.50, waren niet laag. De overige aan voer onveranderde priizen. De van elk goed reclame-plan

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2