FLINKE STRIJKSTER. Tüeet&ecicht OpMBlicaties JCeck School Mackt&etuMen jidoeetentiên J\ucq edijke Stand DIENSTBODE nette Dienstbode JAARSMA HAARD, VRIJBANK GEM. SLACHTHUIS. RUNDVLEESCH 30 - 35 - 40. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht KOEDIJK OBDAM ST. PANCRAS SCHAGEN SCHOORL BlROEK OP LANGENDIJK J. BROUWER G. BROUWER—LUBBERS MENNO G. GRONDSMA en TINE S. DUBBELD. DANKBETUIGING. C. E. VAN DER KAMP— HILKHUIZEN, mooie lersche Setter, EERSTE BLAD, Meest matige oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen neerslag; lichte tot matige vorst des nachts; overdag om het vriespunt tot lichte dooi. Overdag dooit het weer! De hooge drukking is in de kern over noord-Schotland tot boven 780 m.m. toege nomen en heeft zich over de Oostzee naar oost-Duitschland uitgebreid. In noord-Scan- dinavië verscheen een vrij diepe depressie, die in de Middellandsche zee bleef afnemen. Een kleine secundaire bracht lichte sneeuw hier te lande. Een vrij warme westelijke stroom trok over IJsland en noord-Scan- dinavië en bracht daar zwaren regen. Al leen in midden-Scandinavië kwam plaatse lijk strenge vorst voor, maar de geheele Oostzee heeft dooi. In Duitschland nam de vorst af, in Oostenrijk viel dooi in, in zuid- Frankrijk hield de matige vorst aan, die echter overdag in dooi overgaat. De Brit- sche eilanden hebben betrokken lucht met dooiweer en plaatselijk lichten regen. Aan de Noorsche kust waait een westelijken storm, op de Noordzee en in het Kanaal waait het krachtig uit oostelijke richting. De temperatuur is in de bovenlucht vrij veel gestegen en in Duitschland plaatselijk tot 1800 meter boven nul graden. De Alpentop pen hebben helder weer met veertien tot twintig graden vorst. Voorloopig is in onze omgeving nog oostenwind te verwachten met lichte tot matige vorst des nachts en overdag tot boven het vriespunt stijgende tempe ratuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 17 Februari te 8.20 uur aan de posten van De'fzijJ tot Hoek van Holland: „Weest op Uw hoede!" LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.45 uur tot 6.42 uur licht op. aangetast. De heer v. Dok vestigde de aan dacht op den overvloed van geld aan de eene zijde, zoodat de rentestandaard aan merkelijk daalt en zelfs bewaarloon moet worden betaald, wanneer men z'n geld in be waring geeft en op het groote gebrek bij de tuinders die geld noodig hebben voor hun bedrijf. Zy hebben geen recht op conversie. Er dient paal en perk te worden gesteld aan het recht om met het geld te gokken en aan de onmogelijkheid tot werken voor den land- en tuinbouw. Vereenigd dienen de tuinders hier tegenop te komen. In het rap port van ir. Rietzema, den rijkstuinbouw- consulent wordt ook op den noodtoestand gewezen. Men kan zich daar op beroepen. De mogelijkheden van renteverlaging werden hierna belicht. Men dient spoedig te beginnen, om te voorkomen, dat een boeren- kerkhof wordt gevormd. Vele crediteuren beseffen heel goed, dat een gedeelte van hun vorderingen op het platteland fictief is. Mogelijkheden om tot overleg te komen, ook door middel van de eventueel te vormen plaatselijke commissies, waarvoor de minis ter, zooals hij heeft gezegd, zijn medewer king wel wilde verleepen, bestaan zeer ze ker. Een overbruggingsfonds kan worden gevormd uit de rijks- en provinciale credie- ten, welke nog uitstaan. Het rijk en de pro vincie zouden bijv. bereid kunnen worden bevonden, deze bedragen te schrappen, wan neer ook de particuliere geldgevers een ge deelte van hun vorderingen lieten va'len. De actie voor renteverlaging dient ook massaal te geschieden. Spr. wilde hiervoor een landelijke 3 procents actie voeren. Dit zal en het bedrijfsleven en de gemeenschap ten goede komen. Het moet worden voorko men, dat de tuinders van hun bedrijven worden verdreven. Spr. stelde de aanwezigen het devies van Raiffeissen, den stichter van de Boerenleenbank voor oogen. Deze rede werd met groote aandacht ge volgd. Na de pauze werden een aantal vragen ge steld. De heer P. F. Volkers, Oudkarspel, vond het een regeeringstaak om hierin rege lend op te treden. Hij vroeg zich verder af, of de Boerenleenbanken zich niet te veel op het standpunt der particuliere banken plaat sen. De heer P. Hart, Koedijk, stelde voor, een z.g. „drie-procents-dag" te houden, by v. op 1 Mei. Daarmee nu een begin te maken. Hy wilde hiervan een geheel nationale actie maken. De heer Jb. Kramer, Zuidscharwoude, vroeg het inzicht van den spreker over een hertaxatie van de bedrijven en de overname van de schulden boven het normale bedrag door de regeering. De heer A. Hoogland, Sint Pancras, ves tigde de aandacht op de mogelijkheid, oe hypotheekrente van bij hypotheekbanken aangegane leeningen teruggebracht te krij sen tot 4y2 pCt. Zijn voornemen, om een voorstel voor de algemeene vergadering van den Ned. Tuindersbond in te dienen voor e 3 procents-actie werd met instemming hegroet. De heer A. de Geus, Noordscharwoude, ^ag den „actie-dag" liever op een anderen aturn dan l Mei, waarmee de heer Hart zich vereenigde. De verschillende sprekers werden door den heer v. Dok beantwoord. Hij zeide o.m.. at de coóp. boerenleenbanken wel eens wat conservatief zijn in htm optreden, doch dat dit is voor de belangen der spaarders. De Boerenleenbank is echter wel bereid mede te werken in dezen geest. De leus van een staatshypotheekbank, waarop de heer Kra mer doelde, is niet meer zoo urgent. In de door inleider bedoelde actie staat men niet alleen, doch naast ir. Rietsema. De voorzitter sloot de vergadering met een opwekking tot allen, zich bij de stands organisatie aan te sluiten en mede te wer ken aan deze actie. Het schoolverbond. Woensdagavond werd door de vereeni- ging Het Schoolverband de jaarvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K. de Weerd, onder leiding van den heer Stuffers, hoofd der school. De voorzitter opende met een woord van welkom en hoopte op een goede samenwer king voor dezen avond. De rekening van den penningmeester gaf aan als ontvangst 320.91 X, uitgaaf 219.17Zij werd goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat er voor het schoolfeest maar één onwettig verzuim is geweest. Er 2ullen hi den loop van het jaar 9 leerlingen de school verlaten. De vijf laagste klassen zullen van de zomer naar Bergen en Bergen aan Zee gaan. De hoog ste klasse zal zoo mogelijk een jeugdher berg bezoeken te Bakkum en ook een aan Assumburg. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat in de plaats van de heeren Jb. Kramer en P. Zwetsman, die niet herkies baar waren, gekozen werden de heeren G. Barsingerhorn en C. de Wit. Bij de rondvraag stelde de heer Boldewijn voor om een kleine steun te geven aan de Artis. Na breedvoerige besprekingen trok de heer Boldewijn zijn voorstel in, daar er verschillende bezwaren waren om het geld uit de kas te geven. Na eenige besprekingen van huishoude- lyken aard volgde sluiting. De collecte voor Artis heeft na de verga dering 4.35 opgebracht. Verhuur dijken. Woensdagmiddag vond ten huize van den heer G. Keuning de verhuur plaats van dijken van den polder Berkmeer, gem. Obdam. De verhuur geldt voor 1938. Paard afgemaakt. Een wagen met paard, eigendom van den heer Borst, brandstoffenhandelaar al hier, geraakte ter hoogte van den Ringsloot- brug nabij den heer Wester bij den dijk neer, met het gevolg, dat het paard den wagen op zich kreeg. Het dier was zoo ver minkt, dat het afgemaakt is moeten worden. Verzekering dekt schade. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Brand. Woensdagmorgen brak brand uit bij mej. E. Kokkes, vermoedelijk door vonken uit de kachelpijp. Door krachtdadig ingrij pen der buren en het spoedig aanwezig zijn der brandweer, bleef het tot een binnen brandje geperkt. Dit mag wel een wonder worden genoemd, daar het gedeelte waar de brand was uitgebroken, van hout is op getrokken. Schoorsteen gevallen. Bij het plaatsen van een ijzeren schoor steen bij de kassen van den heer K. Glas brak een der tuien waardoor het gevaarte in een der kassen terecht kwam. Verscheidene ruiten werden vernield en de kas werd ontwricht. Voor den heer Glas een belangrijke schadepost. Waarborgfonds voor slachtvee. Bovenstaand fonds hield gister haar jaarvergadering onder presidium van den heer D. P. Timmerman. Een verzoek van een der leden om te Alkmaar gemarkte beesten ook via het Schagerfonds te doen verzekeren, is door intrekking van vrager's verzoek op een dood punt geloopen. Waar nu weer blijkt dat dit niet gewenscht wordt, werd op voorstel van den voorzitter besloten de zaak te laten zooals het was. Van den Bond van Slachtveefondsen was bericht ingekomen, dat de commissie van overleg is opgeheven wegens gebrek aan belangstelling. Vergoeding voor iedere af keuring werd gesteld op 30 cent en de contributie per rund geldt thans 1 y3 cent met een minimum van 10 en een maxi mum van 125. Het afgekeurde vleesch te Amsterdam was in eigen beheer verkocht. Uit het jaarverslag over 1937 van het Schagerfonds stippen wy aan, dat het aan tal in het fonds opgenomen koeien met 760 achteruit ging, n.L van 3359 tot 2599, welke teruggang mede werd veroorzaakt door Purmerend. Daar liep het aantal terug van 1322 tot 877, dus met 455 stuks. Het jaar 1937 komt met de getallen vrijwel overeen met de jaren 1934 en 1935. Van de 2599 koeien werden er 3 totaal en 1326 gedeeltelijk afgekeurd. Door de stijging van de vetveeprijzen konden de premieën niet op het oorspronkelijk lage peil gehand haafd blijven. Deze premie werd in Juli 1937 met 0.50 verhoogd. Het jaar 1937 be gon met 4368.02. Gerestitueerd werd aan de leden 685.75. Dividend en tantieme- belasting van 68.94. De totale ontvangst en uitgaaf sloot met een eindsaldo van 12784.67 en een batig saldo van 3613.33. Door den heer Brinkman werden te Am sterdam 877 runderen verzekerd waarvan er 3 totaal en 458 gedeeltelijk werden af gekeurd. Aan premiën werd aldaar ontvangen 2687. Afkeuringen en salaris 2389.84. Winst 297.16. De heer J. Kistemaker werd wederom tot klerk aangesteld. Bij monde van den heer j. C. Bruin te Burgerbrug werd tot goed keuring en décharge van rekening en pen ningmeester geadviseerd. Herkozen werd tot lid van het bestuur de heer Jac. de Veer te Schagen. Het bestuursvoorstel om het inleggeld voor nieuwe leden te bepalen op 10 werd aangenomen. Mond- en klauwzeer. Ter secretarie dezer gemeente is thans wederom aangifte gedaan van een geval van mond- en klauwzeer. Kleeding-, schoeisel- en dekking fonds. Wij vernemen, dat aan de gemeente thans als tweede uitkeering van het K. S. D.- fonds een bedrag van 13.21 is overge maakt. Het hiervan aan de spaarders uit te keeren bedrag is wel zeer gering. Prinselijke dankbetuiging. Ter gelegenheid van de feestelijkheden voor de leerlingen der lagere scholen op den Nat. feestdag is door den burgemeester namens de leerlingen aan het prinselijk paar een gelukwensch gezonden. In opdracht van prinses Juliana en prins Bernhard is aan den burgemeester een schrijven gezonden, waarbij verzocht wordt aan de leerlingen der lagere scholen en de feestcommissie den oprechten dank van H. K. H. over te bren gen voor de gezonden gelukwenschen. De noodzakelijkheid van inënting. De af deeling Schoorl van de NR. ver- eeniging „Het Witte Kruis" had dr. J. J. Th. Doijer, geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid te Hilversum uitgenoodigd, om Woensdagavond een voordracht te houden over inënting- en herinënting, in de zaal van de „Rustende Jager". Te acht uur opende de voorzitter der af- deeling, S. G. L. F. baron van Fridagh, de bijeenkomst en sprak er zijn spijt over uit, dat het gure weer een grootere opkomst had tegengehouden. Dr. Doijer herinnerde aan de propaganda, welke hy 9 jaar geleden in Schoorl had ge voerd om de kinderen voorbehoedend te laten behandelen tegen diphterie en rood vonk en welke propaganda geen enkel resultaat had opgeleverd, terwijl in 80 an dere gemeenten in deze provincie de resul taten zeer groot waren en veel kinderen tegen deze zoo veelvuldig voorkomende ziekten waren ingeënt. Toch hoopte spr. dat de ingezetenen van Schoorl ook 't belang van deze inëntingen zouden gaan inzien en dat het gemeente bestuur en het Witte Kruis op de nood zakelijkheid daartoe steeds zouden wijzen. In wezen zoo zeide spr., is er tusschen vaccinatie inenting tegen pokken en inenting tegen diphterie en roodvonk geen verschil. Bij vaccinatie is echter gebleken, dat dit zonder gevaar echter slechts tot een bepaalde leeftijd kan geschieden, terwyl in de andere gevallen van een leeftijdsgrens geen sprake is. Zoo verheugd als men in de 18e eeuw was bij de ontdekking van den Engelschen geneeskundige Gennter van de z.g. koepok stof tegen de zoo zeer gevreesde en veel vuldig voorkomende pokziekte, zoo teleur gesteld is men in het begin dezer eeuw ge worden bij het optreden van de encyphali- tis. Wij kennen, zoo zeide spr., het afschuwe lijk ziektebeeld van de pokken thans niet meer, de tusschen het eind® der vorige eeuw en het begin dezer eeuw vrijwel alge meen plaats gehad hebbende vaccinaties hebben het pokkengevaar geheel bezworen. In 1872 riep de wetgever de z.g. indirecte vaccinatiedwang in het leven, waarbij o.m. werd bepaald, dat geen kinderen tot de scholen mochten worden toegelaten, tenzij ze tegen pokken waren ingeënt. Toen echter in 1902 de Leerplichtwet in werking trad, sorteerde de hiervorenge- noemde maatregel nog meer effect, daar toen alle kinderen werden ingeënt. Spr. betreurde het, dat men in die jaren nimmer aan de bevolking had duidelijk ge maakt, waarom deze verplichting bestond. In 1924 echter trad voor het eerst de zoo gevreesde encyphalitus op, de z.g. hersen ontsteking. In verband met het in meerdere gevallen voorkomen van den encephalitis heeft de Maatschappij tot Bevordering van de Ge neeskunst, daarbij gesteund door den Ge zondheidsraad den minister voorgesteld de vaccinatiedwang op te heffen, daar de dok toren onder de aan den dag tredende om standigheden vaccinatie te gevaarlijk oor deelden. Het gevolg van het opschorten van de vaccinatiedwang was, dat het aantal vrij willige vaccinaties meer en meer afnam en het is thans zoover, dat een vierde gedeelte van ons volk pl.m. 2.000.000 jongere inge zetenen niet gevaccineerd zyn. Dr. Plantenga, een Haagsch kinderarts, heeft over deze sterke afname van vaccina tie de stormklok geluid. Deze heeft er op gewezen, dat indien men zich afzijdig blijft toonen en er zou op een gegeven oogenblik een pokkenepidemie optreden. De ernstige gevolgen daarvan niet zijn te overzien. Dr. Doijer deelde mede, dat de minister van Sociale Zaken eenigen tijd geleden de geneeskundige inspecteurs van de Volksge zondheid had opgedragen door openhartige Volksvoorlichting te pogen de vrijwillige vaccinatie weer op te voeren, terwyl tevens thans een Staatscommissie in het leven is geroepen, die moet onderzoeken in hoeverre wettelijk dwang weer zal kunnen opgelegd. Dat zoo in 1928 de alastrimepidemie een goedaardig pckziekte zoo gunstig is afgeloopen, vond in hooge mate haar oor zaak in het feit, dat toen nog een zeer groot gedeelte van het volk was ingeënt. Indien te eeniger tijd een pokkenepidemie zou uitbreken, kan men er niet mee af zich daar eerst te laten inënten. Wel is het wen- schelijk, dat men, zooals ook tijdens de alastrimepidemie geschiedde, zich nog eens laat herinenten. Dr. Doijer vertelde verder, dat de Com missie die in 1924 door den minister in het leven was geroepen om naar de oorzaak van het optieden van de hersenontsteking te speuren één zeer belangrijke ontdekking had gedaan, ni. dat het vaccineeren van kinderen beneden den leeftijd van twee jaar absoluut ongevaarlijk bleek te zijn. De spreker gaf hierbij eenige statistische gegevens, waaruit bleek, dat op 100000 kin deren tot den leeftijd van 1 jaar zich slechts 4 en bij 100000 kinderen tusschen den leef tijd van 1 en 2 jaar zich slechts 5 ziekte gevallen hadden voorgedaan, waarvan geen enkele met doodelijken afloop. Vaccinatie boven den leeftyd van 2 jaar leverde het inenten echter wel bezwaren op. De heer Doijer wees erop, dat het de ouders geenszins onverschillig mag zijn, of hun kinderen worden gevaccineerd, daar zij niet weten of hui! kinderen door hun posi tie in streken komen, waar het pokkenge vaar grooter is dan momenteel in Neder land, en indien dan vaccinatie moet plaats vinden is het gevaar voor den gevaccineerde belangrijk hooger. Waar de bewijzen gele verd zijn, dat vaccinatie tot den leeftijd van 2 jaar en in het bijzonder beneden den leef tijd van een jaar voor de kinderen niet het minste gevaar bestaat, moeten de ouders in deze hun plicht verstaan. Het was spr. ge bleken, dat de medici ok sympathiek staat tegenover het streven van de vrijwillige vaccinatie. Dr. Doijer raadde de aanwezigen nog aan, indien zy tegenover deze zoo belangrijke aangelegenheid nog eenigszins afwijzend staan en zich nog geen oordeel kunnen vellen, hun huisarts om advies te vragen. By de rondvraag bracht mej. Nuijs nog ter sprake de vaccinatie van de kinderen, waarbij dit thans niet was geschied en die toch den leeftijd van twee jaar reeds had den overschreden. Dr. Doijer verklaarde instantelijk, dat hy vaccinatie van kinderen boven den leeftijd van 2 jaar onder de huidige omstandigheden zou afraden, niet alleen omdat het resul taat niet bij voorbaat vaststond, doch omdat, indien in zoo'n geval encephalitis fcou op treden, dit de zaak van de ongevaarlijke vaccinatie van de kinderen beneden den leeftijd van twee jaar toch en wellicht on gewild zou schaden. De voorzitter dankte den inleider voor zijn heldere uiteenzetting en hoopte van harte, dat het streven van dr. Doijer en zijne ambtgenooten, tot het beoogde resul taat moge leiden in het belang van de ge zondheid van het Nederlandsche volk. Chr. schoolvereeniging. Woensdagavond half acht kwam de hulpvereeniging voor chr. nat. school onderwijs in vergadering bijeen in het lokaal der chr. tuinbouwschool onder lei ding van den heer J. Balder. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat de ontvangsten hebben bedragen 18894.34 en de uitgaven 17006.56, batig saldo 1887.87. Over de nieuwe schoolgeldheffing ontspon zich een breedvoerige discussie, wat betreft de onbillijkheden welke daaraan kleven in verband met de heffing naar het inkomen en anderszins naar den aanslag der perso- neelebelasting. Getracht zal worden hierin een andere regeling te treffen. De heeren Jan Balder Jacz., Jac. Kwa lijk Janz. en H. van Zuijlen werden in het bestuur herkozen. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken, volgde sluiting. Bij besluit van 16 Februari 1938 is de be slissing op het verzoek van den heer J. Wolzak, alhier, om vergunning tot het op richten van een smederij in het perceel Laat nr. 60 verdaagd. Alkmaar, 17 Februari 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. Priesterjubilé. Pater H. Ruberg, kapelaan in de St. Do- minicus kerk alhier vierde gisteren zyn koperen priester jubilé. De jubilaris droeg 's morgens een plechtige, solemineele, H. Mis op, daarbij geassisteerd door de gees telijken der parochie. De kerk was heel goed bezet, evenals des avonds onder het plechtig lof. Pater Ruberg heeft veel belangstelling ondervonden; ook aan stoffelijke blijken heeft het niet ontbroken. ALKMAAR. GEBOREN: Pieter Antonie, z. van Thimotheus Johan- nes Idema en Anna Dekker. GETROUWD: Anthonius Petrus Verduin en Anna Mar- garetha Kerssens. OVERLEDEN: Maria Adriana van Son, gehuwd met Jo- han Christiaan Streicher, 72 jaar. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Febr. 1938. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 39000 K.G. SCHAGEN, 17 Febr. 1938. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 Paarden 175200; 6 Geldekoeien (mag.) 140190; 26 Gelde- koeien (vette) 200325; 8 Kalf koeien 220320; 4 Graskalveren f 6080; 325 Nuchtere kalveren 412; 35 Schapen (vette) 2435; 51 Overhouders f 16 22; 12 Varkens (mag.) 2035; 10 Varkens (vette) per K.G. 6062 cent; 58 Biggen 1723; Konijnen en kippen, resp o.752 en 0.751.25, aanvoer niet ge noteerd. 2 BROEK OP LANGENDIJK, 17 Febr. 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 66000 K.G. Roode kool 3.80—f 6.40; 125000 K.G. Gele kool 1.50—/ 2.60; 73000 K.G. D. witte kool 1.30—f 3; 9000 K.G. Savoye kool f 2.10—/ 4.70; 67000 KG. Uien 12.6013.10, grove uien 12.30f 12.90, drieling 11.20—/ 11.40, stek 8.10—f 8.70; 6000 KG. Peen 2.50—/ 3.10, kleine peen 1.10—1.30; 1500 K.G. Bieten 4.10— 4.20; 400 K.G. Aardappelen 2.30. NOORDSCHARWOUDE, 17 Febr. 1938. (Noordermarktbond). 500 K.G. Aardappe len: BL eigenheimers 3.10; 6700 KG. Uien: drielingen 11.10, uien 12.80—/ 13.30 en grove 12.80—/ 13.10; 4000 K.G. Peen 2.90 3.30, kleine 1.30; 3200 K.G. Bieten 1.70—3.90; 142700 K.G. Roode kool 3.70—6.20; 47100 K.G. Gele kool 1.60— 2.80; 127000 K.G. Deensche 1.70—3; 500 K.G. Savoye kool 1.70—2.20; 1700 K.G. Taaie gele 2.504.40. WARMENHUIZEN, 16 Febr. 1938. Aan voer 37975 K.G. Roode kool 3.906.60; 8025 K.G. Gele kool 1.50—2; 11500 KG. Deensche witte kool 1.602.80. PURMEREND, 16 Febr. 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardappe len: Blauwe 0.881.26 per kist, 25 KG.; Witlof 3080 cent per 8 K.G.; Roode kool 3.20f 5.40 en Savoye kool 1.503.20 per 100 KG.; Spruitkool 0.902.10 per 15 K.G.; Boerekool 1565 cent per kist, 10 K.G.; Andijvie 5478 cent per 4 K.G.J Wortelen 4786 cent per zak; Uien 3.10 3.20 per 25 K.G.; Pre' 4.606.90 per 100 K.G. Appels: Westlandsche Bellefleur 39, Brabantsche Bellefleur 4f 11, Zoete Bellefleur 312, Luntersche Pip peling 210, Present van Engeland 4 21, Reinette, goud 16, per 100 K.G. Peren: Winterjan 6—14 per 100 K.G. Den 2en Maart a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders, f t en den dag te herdenken waarop zjj voor 40 jaar in den echt werden verbonden. Hun liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofde. Alkmaar, Heilooërdjjk 28 B. Ondertrouwd: ReceptieZater^-s iy 35 uur Nassauplein 22. iopiaats van kaarten. Voor de vele hartelijke blijken van belangstelling en deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-en Groot moeder, Mevr. betuigen wij onzen oprechten dank. Mede namens de familie, P. J. VAN DER KAMP. Alkmaar, Februari 1938. Julianastraat 5. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingsljjst d.d. 15 Februari 1938 is het faillissement van KLAAS OTTER, vroeger café houder aan het Achterom te Hoorn, thans wonende aan het Breed no. 8 te Hoorn, geëindigd. Mr. H. Th. A. VAN DER LOOS, Curator. Alkmaar, 16 Februari 1938. Kennemerstraatweg 29. Telefoon 2623. Een flinke gevraagd, voor den dag of dagen nacht. P. SCHAGEN, Heerenstraat 4, Alkmaar. GEVRAAGD voor dag en nacht, 20 jaar of ouder, zelfst. kunnende werken, koken geen vereischte. Mevr. LAU, Heerenweg B 45, Schoorl. Voor direct gevraagd H. ECKMANN, Oudegracht 285. Hondenliefhebben. TE KOOP lief beest, 2 jaar, teef, vertrouwd bij kinderen. Brêelaan 106, Bergen. TE KOOP gebruikte 200 M3 GROOTE VULKACHEL (C rlshütte) bij NICO VAN VUURE, Zaadmarkt 50. VRIJDAG vanaf 8 uur Tevens SCHAPEN VLEESCH.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3