Jeugdwedstrijden Kring Noordholland boven het IJ. f-covutacud Hieuw ZUIDSCHARWOUDE UITGEEST SCHERMERHORN STOMPETOREN LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE JiackiMdchtm DERDE BLAD. 2 Hockey. HILVERSUM I—ALKMAAR I 15—0. Alkmaar moest gisteren voor de tweede ronde om den beker tegen Hilversum spelen, een sterke eerste klasser met eenige beken de spelers. Thans rust op schrijver dezes de treurige plicht een Alkmaarsche débacle te beschrijven. Tot onzen spijt echter was het te registreeren aantal goals zoo groot, dat een respectievelijke beschrijving ervan on doenlijk is. We kunnen slechts volstaan mei te zeggen dat ze voor het meerendeel van een super-kwaliteit waren. Daar kon Alk maar wat van leeren! Ondanks deze gewel dige nederlaag kwam de Alkmaarsche voor hoede vrij veel voor het Hilversumdoel, het eenige verschil was echter dat alle Alkmaar sche aanvallen afgeslagen werden, terwijl van de twee aanvallen van Hilversum meestal één doel trof. Hierbij komt nog dat de Alkmaarploeg weer zwaar gehavend was. Die wintersport zit Alkmaar toch maar danig dwars! Over het verloop van den wedstrijd valt weinig te zeggen: Hilversum was in de meerderheid. Overi gens verdeelden de Hilversummers hun doelpuntenserie aardig over de twee speel- helften, zeven voor en acht na de rust. In- tusschen 'n prachtige gelegenheid voor den invallenden reserve-keeper van Alkmaar om zich te oefenen! Jammer was het dat de Alkmaarsche linksbinnen voor Alkmaar niet de eer wist te redden, hij had er ver- verschillende malen de kans toe. Thans moest Alkmaar zonder één goal huiswaarts keeren! De geschiedenis van Alkmaar is echter verrijkt met een uitzonderlijk feit nL een 15—O-nederlaag. Ongetwijfeld een novum in de annalen van Alkmaar. Alkmaar heeft bij de Hilversummers een goeden indruk nagelaten. Zonder den gering- sten wanklank en met een doodsverachtende onverstoorbaarheid slikten de Alkmaarders de doelpunten! Ook de Hilversummers zullen nog we! eens aan dezen aan doelpunten overvloedigen wedstrijd terugdenken. Dergelijke wedstrij den blijven lang in het geheugen liggen en deze wedstrijd, vooral het gezellige na praten erna, heeft vriendschap tusschen Alkmaar en Hilversum tot gevolg gehad. Dat is ook wat waard! ALKMAAR (DAMES) KAMPIOEN. Reden tot vreugde over de geleverde prestatie. De slot-apotheose van de Alkmaarsche dames voor de competitie was overweldi gend! Met niet minder dan 70 werden de tegenstandsters van gisteren, Strawberries II, geklopt. Het merkwaardige is, dat deze Alkmaar de eenige nederlaag in dit seizoen toegebracht hebben indertijd op het Straw- berriesterrein. Het Alkmaar-elftal speelde in de volgende opstelling: T. Bakker J. Otter T. Grondsma M. Koelma Gh. Vos B. Rolff M. Kroon B. Eriks C. v. d. Heide H. v. Anterongen A. Kleinjan (captain) Reeds spoedig wist de middenvoor, de benjamin van het elftal, het doel van de gasten te vinden. Vooral in de eerste helft schoot zü er lustig op los. Het enthousiasme van het talrijke publiek verflauwde geen moment en kon zich, niet lang na de eerste goal, weer uiten bij een goed doorzetten van de rechtsbinnen, besloten met een hard schot, dat doeltrof. Nogmaals mocht het de middenvoor gelukken de zwakke goaljuf frouw van de Strawberries te passeeren, waarmee het elftal voorloopig genoegen nam. De sporadische aanvallen van de Strawberries verrieden een volslagen ge brek aan spelinzicht, terwijl de buitensr el- val der Alkmaarsche backs in laatste instan tie alle gevaar bezwoer. Speciaal de links back was in uitstekenden vorm en maakte den geheelen wedstrijd geen fout. Gezegd dient dat ook de rechtsback een fraaie partij speelde. Trouwens het feit dat de Alkmaar sche keeper slechts twee maal den bal aan raakte, spreekt voor zich. De halflinie was reeds veel beter dan in vorige wedstrijden en bleek ook aanvallend en stuwend nuttig werk te kunnen leveren. Het meeste kon men toch genieten van het spel van den rechtervleugel en midvoor. De linksbinnen zet uitstekend door en is taai, maar zij kan in technisch en tactisch opzicht nog veel leeren van haar mede speelsters aan haar rechterkant. De groote handigheid in passeeren, en de goede voor zetten van de rechtbuiten en de stickvast heid en het goede schot van de middenvoor is nog beter geworden, terwijl het spel- verdeelen van de laatste zeer vooruit gaat. De tweede helft was wederom vrij een tonig. De Alkmaarsche voorhoede scoorde nog 3 goals, waaronder een zeer fraai van mej. Kroon, door inloopen na een straf- corner. Mej. Vos zag als laatste kans met een hard geplaatst schot de keeper der gas ten te passeeren. Te kort spel en gebrek aan uithoudingsvermogen voorkwamen meer dere goals, hetgeen een bewijs is, dat de uit slag niet geflatteerd kan genoemd worden. Toen het eindsignaal klonk was Alkmaar kampioen na één competitie-seizoen, terwijl van het bovenvermelde elftal 5 speelsters in September j.L als lid tot de A.M.H.C. toe traden. Dit zegt voldoende. De animo waar mee geoefend en wedstrijden gespeeld wer den doet ons herinneren aan de eerste jaren van het Alkmaarsche heerenwedstrijdspel. Alkmaar staat nu door 1 punt verschil met B.D.H.C. III als kampioen boven aan en heeft uit 12 wedstrijden 19 punten behaald. Rest nog te vermelden dat voor het elftal de captain, mej. van der Heide, van het be stuur een bloemenhulde mocht ontvangen, waarbij de hoop werd uitgesproken dat de a.s. promotie-wedstrijden een succes moch ten worden. Wielrennen. R. V. „ALCMARIA." Zondagmorgen is begunstigd door het fraaie weer de 2e trainingsrit gehouden en deze is goed geslaagd. Alle renners ver trokken gelijk en van een valpartij door de gladheid van den weg profiteerden Klaas en Ab. De volgende ronde waren de ren ners wel Bosma gepasseerd maar Eenhoorn kwamen zij niet voorbij. Bosma werd ge passeerd door een defect aan de ketting. Wat de groote groep betreft, het rijden van Kees Kuilboer, Jaap Schipper en Piet Evers viel op. In de eindsprint had Jan Groot de handen vol aan Piet de Vos, welke laatste dezen winter prachtig sprint en rijdt, evenals Klaas Balvers. De uitslag, welke nu volgt, is slechts opgenomen kunnen worden tot de 5e plaats, daar alle renners tegelijk binhen kwamen stormen. 1. Klaas Eenhoorn, 30 sec. voor; 2. Kuil boer; 3. J. Groot; Piet de Vis; 5. P. Evers. Officieel is Piet Evers 4de daar Piet de Vos een ronde gerust heeft. De overigen, bestaande uit Jb. Schipper, F. Zoons, E. Bos, N. Balvers, enz., zijn alle 6e geklas seerd. Kolven KOLFWEDSTRIJDEN TE NOORD- SCHARWOUDE. Zaterdagavond werd in de kolfbaan van den heer J. de Bakker te Noordscharwoude de prijsuitreiking gehouden van de dezen winter gespeelde kolf wedstrijden van den Langendijker Kolf bond. De heer L. Mallekote, voorzitter van den L.K.B., heeft deze prijzen met een toepasse lijk woord aan de winnaars uitgereikt. Aan de heeren P. Molenaar van Op Maat te Z.- scharwoude, P. van der Welle van dezelfde club en J. Engeringh van Gezellig Samen zijn van Zuidscharwoude reikte voorzitter de kampioenspryzen uit, resp. van de eerste, tweede en derde klasse kolvers. Dit was een keurig klokje, met één in den rand om den wijzerplaat aangebrachte inscriptie, waarin het behaalde kampioenschap werd vermeld. Dit is dus een blijvend aandenken. Schaken. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN. Vrijdagavond werd e. door de schaak- vereendging „Schaakmat" te Noordschar woude deelgenomen aan de nederlaag wedstrijden, georganiseerd door de schaak- vereeniging „De Pion" te Bergen in het Oranje-hötel aldaar. Het resultaat was, dat deze wedstrijd door de gastclub gewohen werd met 13 K punt tegen 8V2 P- Schaakmat speelde aan de oneven borden met wit. Alle clubs, die tot dusver gespeeld hebben, werden met groot cijferverschil verslagen, zoodat Schakmat een goede kans maakt om den door Bergen beschikbaar gestelden beker te winnen. Zwemmen. D.A.W. superieur op vrijwel elk nummer. In „de Overaekte" alhier zijn gister middag de jeugdwedstrijden gehouden, georganiseerd door den Kring Noord holland boven het LJ. Hieraan nemen alle vooraanstaande zwemclubs met ongeveer 70 leden deel en doordat een en anc'er goed voorbereid was, kon het programma in vlug tempo afgewerkt worden. L'histoire se répèteü De geschiedenis heeft zich ook gisteren herhaald, het verhaal gaat eentonig worden, want D.A.W. heeft zich op vrijwel elk nummer superieur getoond; immers van de 10 door den kring uitgeloof de diploma's heeft de Alkm. zwemvereen. er niet minder dan 7 veroverd. Slechts het nummer 100 M. rugslag heeren en het 100 M. schoolslag heeren werden door den Nereusman Gerkens gewonnen, terwijl het Heldersche meisje R. Goedhart met 1/5 sec. voorsprong op Willy de Vos Burchart zich in het bezit wist te stellen van het diploma voor de 50 M. borstcrawl dames. Alle overige nummers werden gemakkelijk door D.A.W. gewonnen, al is het niet ondienstig in dit kader op een paar opmerkelijke prestaties te wijzen. Daar was ten eerste het feit, dat D.A.W. alle estafettes uit het water sleepte en dan wat de persoonlijke baannummers betreft, is de fraaie rugslag van Rie Maar- leveld een succes van den trainer, den heer Pesie, geworden, daar zij hiermee een der diploma's wist te bemachtigen. Verder noe men wij het goede partij-geven van Frans Mays op de 100 M. schoolslag tegen zijn grooten rivaal Guus Gerkens. En Corry de Vos Burchart zwom op de haar bekende wijze een fraaie baan 50 M. schoolslag en won zeer verdiend van Annie Spreeuw. Ter wijl tenslotte een der spannende races, die op de 100 M. borstcrawl heeren is geworden. Hier zagen we o.m. de jeugdige gebr. Wulp tegen elkaar en welk een mooie strijd is dat geworden. G. Wulp zegevierde over P. Wulp in een prachtigen tijd. De voornaamste uitslagen luiden: 3x 25 M. wisselslag estafette dames: 1. D.A.W. 56.8 sec.; 2. Bruinvis- schen 58.2 sec. 3x 25 M. wisselslag estafette heeren: 1. D.A.W. 46 sec.; 2. Nereus 56,2 sec. 50 M. rugcrawl dames: 1, M. Maarleveld (D.A.W.) 42.8 sec.; 2. W. de Vos Burchart (D.A.W.) 44.6 sec.; 3. D. v. Os (Brumvisschen) 47.4 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. G. G. Gerkens (Nereus) 1 min. 25 sec.; 2. Fr. Mays (D.A.W.) 1 min. 28.4 sec.; 3. H. v. d Water Bruinvisschen) 1 min. 31.8 sec 50 M. borstcrawl damesil. R Goedhart (Br.) 37 sec.; 2. W. de Vos Bur chart 37.2 sec.; 3. M. Maarleveld 38.8 sec. 3x 50 M. wisselslag estafette h e e ren: 1. D.A.W. 1 min. 50 sec., 2 Nereus I min. 52.6 sec. 50 M. s c h o o 1 s 1 a g d a m e s: 1. C. de Vos Burchart 43 sec.; 2. A. Spreeuw 44.6 sec.; 3. D. v. Os (Br.) 46 sec. 100 M. r u g s 1 a g h e e r e n: 1. G. G. Gerkens 1 min. 26.4 sec.; 2. A. Zuurmond (Den Helder) 1 min. 29.8 sec. 3x 50 M. wisselslag estafette d a m e s: 1. D.A.W. 2 min. 5.6 sec.; 2. Bruin- visschen 2 min. 12.4 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. G. Wulp 1 min. 9.2 sec.; 2. P. Wulp 1 min. II sec., 3. A. C. v. Hinte (Het Zwet) 1 min. 14 sec. Polowedstrijden: D.A.W. II— Nereus III 0—0; D.A.W. I—Nereus II 1—0. Kegelen. KOEKOEK SUPERIEUR! Zoowel de korps- als de eere-wedstrijd korps zijn beide door Koekoek op fraaie wijze gewonnen, al werd het de club van Diepen gisteravond tamelijk lastig gemaakt. Alcmaria, Koekoek en Op 't Kantje af, die in de A-afdeeling om de allerhoogste kegel- trophee moesten strijden, hadden bij loting uitgemaakt, dat in die volgorde zou worden gegooid. Bij het verwisselen van banen hadden zoowel Koekoek als Alcmaria 341 en Op 't Kantje af de beste papieren met 355 hout. Toen kwam de meerdere routine van de oude kegelrotten een woordje meespreken, met 85, 65, 74, 71 en 75 werd het totaal van Koekoek op 711 gebracht, O. K. A. behaalde 702 en Alcmaria 681 hout. In de B afdeeling legde het O. K. A.-drietal met 387 hout beslag op den eersten prijs, in afdeeling C „Met z'n Tienen" met 383. De volledige einduitslagen van alle wed strijden zijn: Uitslagen van Zaterdag 19 Februari 1938. Afdeeling A: Koekoek 738; Op de Lat 617. Afdeeling B: Koekoek 372; Onder Ons 349; Cubo 388; Cubo 334. Afdeeling C: Onder Ons 338; Negenjagers 315. Zondag 20 Februari 1938. Afdeeling A: Cubo 632; G. G. P. 568. Afdeeling B: G. G. P. 269. Eindwedstrijd: Afdeeling A: Koekoek 711; O. K. A. 702; Alcm. Victrix 681. Afdeeling B: O. K. A. 387; Met z'n Tienen 372; Cubo 345. Afdeeling C: Met z'n Tienen 383; Onder Ons 352; De Burg 349. Hoogste korpswerpers: Afdeeling A: A. Köllmann 153. Afdeeling B: J. Beerends 148. Afdeeling C: M. Huiberts 141. Vrije baanwedstrijd: Zaterdag: Afdeeling A: A. Köllmann 45 3x; J. de Bakker 45 44 2x; C. H. de Lange 45 43. Afdeeling B: A. Middelhoff 41; F. Rike 4039; Jac. Plas 40. Afdeeling C: A. J. Ruiter 42; mevr. Kok- kes 39 2x; mevr. de Visser 39. Zondagmiddag: Afdeeling A: G. J. Genefaas 4544 3x; A. Köllmann 4543; W. Scheepmaker 44 2X- Afdeeling B: A. M. Middelhoff 42; G. Oostinga 41; C. Rustenburg 40. Afdeeling C: Mevr. v. d. Cappelle 33; mevr. Scheepmaker 32. Zondagavond: Afdeeling A: A. Köllmann 4544; G. J. Genefaas 4543; J. de Bakker 44 2x. Afdeeling B: M. Witte 44; A. Koster 42; J. Met Jr. 41—38. Afdeeling C: M. Volkers 41; mevr. Kokkes 3936; mevr. Diepen 3930. 15-jarig bestaan V. C. J. B. In de zaal van den heer P. Kramer al hier heeft de V.C.J.B., afd. Langendük, een bijeenkomst gehouden ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. Mej. Tr. Tuijn opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom tot allen en dankte allereerst degenen die bloemen hebben ge zonden. Het ledental onzer afd. is niet groot, aldus spr., maar toch heerscht er op onze afdeelingsbijeenkomsten een aangename stemming. In de vervolgens opgevoerde revue „Een jaar rond in de V.C.J.B." kwam dit ook wel tot uiting. De verschillende tooneeltjes ga ven een duidelijk beeld van de club-avon den en wat er zoo al meer door de V.CJ.B wordt georganiseerd. Bijv. de fietstocht naar Hoorn, de jaarlyksche boottocht naar Cam perduin, de Bondsdag-viering en de viering van het Kerstfeest. Deze revue werd opgevoerd onder leiding van mej. Tuyn, die tevens voor de muzikale begeleiding zorgde. De bijeenkomst werd gesloten door den heer Plakman, die mej. Tuyn dankte voor alles wat zij heeft gedaan voor de V.C.J.B en ook voor het uitvoeren van deze revue. Spr. dankte allen, die hun medewerking hebben verleend. Na dit sluitingswoord zongen de aanwezi gen gezamenlijk ro. 81 1—3 uit J. L o. H. Mond- en klauwzeer. Was de besmettelijke veeziekte mond en klauwzeer den iaatsten tijd weder ge weken thans doet zich weer opnieuw een geval vcor en wel onder het vee van den heer C. P. Vreeburg, alhier. Volksonderwijs. Vrijdag werd een gezellige avond ge houden voor de afdeeling van Volksonder wijs. Een groot aantal leden met hunne dames waren aanwezig. De voorzitter der afdeeling, de heer T. Boonacker sprak een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot den burgemeester en mevr. Meindersma. De propagandistische rede werd uitgesproken door den heer J. Langhorst, die in een gloedvol betoog zijn rede aanving met de woorden „Er dreigt gevaar", waakt voor Uw kleine openbare school. In 310 gemeenten in ons land is geen openbare school aanwezig, terwijl er in 1935 400 zijn opgeheven. Ook de verlaging var. de leerlingenschaal laat nog op zich wachten. Met groote klassen gaat veel tijd verloren. In de laatste 9 jaar zijn 25702 acte's uitgereikt; thans loopen nog 15000 onderwijzers en onderwijzeressen werkloos ror.d, terwijl 3000 een plaats als kweekeling met acte hebben gekregen voor een sobere beloon ing. Met een plaatsing van 26 leerlin gen per klasse verkregen 7000 onderwijzers werk; thans zijn er nog veel scholen met klassen van 5070 leerlingen. Het onderwijs loopt terug. De Vereeniging Volksonderwijs is op tal van gebieden werkzaam, het aantal leden bedraagt thans 64000 over 607 afdeelingen. Deze vereeniging brengt eenheid en gaat verdeeldheid tegen. Na deze rede, welke een dankbaar applaus verwierf, zong de heer A. Kluft een wel komstlied, waarna Polyphonia een drietal nummers ten beste gaf. Verder kregen we nog tal van voordrachten van Amicitia te hooren; de heer J. Langhorst declameerde nog een drietal humoristische voordrachten, zoodat verder met zang, muziek en voor drachten het rijke programma om half één was afgewerkt waarna de voorzitter d^ medewerkenden dank bracht. Maskeradepret Zondagavond vierde de maskeradepret hoogtij in café Kamsteeg. De gymnastiek vereniging „Voorwaarts" organiseert ieder jaar een carnavalsavond, welke gewoonlijk een stroom van bezoekers trekt. Was de deelname dit jaar niet zoo groot als den vorigen keer, er viel toch heel veel aardigs te bewonderen. Twee prachtige groepen hielden de aan dacht gespannen, verder was daar een snoezig jong Roodkapje, Kniertje, een leuke castus in een pot, een groote wekker die afliep nogwel, een winterkoningin, een houtsprokkelaarster, en een paar verstokte oude vrijgezellen, die geen der talrijke jonge meisjes een blik waardig keurden. Alles op te sommen is niet doenlijk, alles was tot in de puntjes verzorgd. De jury, bestaande uit de echtparen Langhorst en D. Kramer Glijnis, kende de volgende prijzen toe: Mooiste dames-costumes: le pr. Flip, de Betuwe, 2e pr. Cactusplant, 3e pr. Winter koningin, 4e pr. Schermermolen. Dames, origineel: le pr. Hofverpleegster met prinses Beatrix, 2e pr. Sprokkelvrouw. Mooiste heeren-costumes: le pr. Lucifer, 2e pr. Picolo, 3e pr. Cowboy. Heeren, origineel: le pr. Chineesche Riksja, 2e pr. Vogelverschrikker, 3e pr. Wekker. Kinderen, enkelingen: le pr. Sigaren bandje. 2e pr. Roodkapje. Kinderen, paren: Rood Wit Blauw, le pr. Origineel: Verstokte Vrijgezellen, 3e pr. Mooiste groep: le pr. Hawaiï-dames, 2e pr. Ned. fabrikaat, 3e pr. Schotsche drie, 4e pr. Schotsche Hooglanden. Orgineele groep: le pr. Circus Blanus, 2e pr. Bonte Dinsdagavondtrein. Buitengewoon speelden de aap en zijn geleider uit de circusgroep hun rol. De ruige bruine gast klemde het liefst de vrouwelijke bezoeksters in zijn harige armen, waardoor hij groote consternatie en pleizier verwekte. De band „Johnny Black and his Boys" onder leiding van Jan Zwart hield de vroolijkheid er geducht in. Het was een avond, waarop „Voorwaarts" financieel een beetje sterteer is geworden en waarop zü met voldoening terug kan zien. Eischen voor kool. Met ingang van Maandag 1 Februari zul len voor de roode-, witte en gelekool de volgende eischen worden gesteld, waaraan de kool zal moeten voldoen om geëxpor teerd te kunnen worden. De kool moet vast zün en geen scheuren vertoonen; verder ontdaan zün van overtol lig blad en stronk. Het gewicht moest tot heden zün tenminste 3 ons per stuk voor roode- en gele- en Deensche wittekool en ten minste 1 J4 K.g. per stuk voor witte herfstkool. Dit is nu veranderd. Voor roode-, gele en witte bewaarkool is het minimum-ge- wicht vastgesteld op K.g. Voor roode herstkool is het minimum-gewicht vastge steld op 3/4 K.g. en voor witte herfstkool op 1 V, K.g. Gele herfstkool zal minstens 54 K.g. moeten wegen. De sorteering naar grootte moet gelük- tijdig zün, terwül de kool, voor zoover niet los verladen, moet worden verpakt in nieuwe zakken, of daarmede gely'kwaardig materiaal. Propaganda-avond. Zaterdagavond heeft de Langendüker Bestuurdersbond in hotel Concordia alhier een zeer goed geslaagden propaganda- avond gegeven, met medewerking van Daan Pool en Tommy Bouman. De zaal was zoo goed als geheel bezet. Na een kort openingswoord door den voorzitter, den heer R. Rükeboer verkreeg de heer R. Laan, bondsbestuurder van de Centr. Bond van Transportarbeiders het woord voor het uitspreken van een propa- ganda-rede. Spr. schetste, na het doel van deze avond uiteen te hebben gezet, den toestand van de arbeidersklasse van ongeveer 30 en 40 jaar geleden en vergeleek deze met den heden- daagschen toestand. Men wil nu voortborduren op hetgeen men reeds heeft bereikt. Spr. besprak de toestanden in het buitenland Wü vragen U, aldus spr., niet, Uw goed en bloed te geven, doch Uw medewerking om de organisatie sterk te maken. Het is noodzakelük, de vakorganisaties veel sterker te maken. Spr. wees op de economische chaos, waarin wü thans leven, met aan de eene züde een overvloed van alles en aan de andere züde de armoede en de ellende van de werkloo- zen. De komende generatie zal dit groote vraagstuk moeten oplossen, aangezien niet naar steeds door honderden millioenen kunnen worden uitgekeerd aan steun. Voorts is er de moreele verwording door de werkloosheid. Sora gaf eenige voorbeel den van deze ellende. In Rotterdam is thans een groote ople ving, doch tengevolge van de rationalisatie 'S Ji6,' aanta' werkloozen nog zeer groot. Wü willen het N. V. V. nu ook nog met een groot aantal leden versterken, om ver beteringen te verkrijgen. Slechts 27 der arbeiders is georganiseerd. Met dit geringe percentage bereikt men al veeL Spr. wekte de aanwezigen op het ledental der organi saties op te voeren. Hierna was de beurt aan Daan Pool Tommy Bouman, die een programma ver zorgden, dat er zün kon. Ernst en iU]- wisselden elkaar af. Verschillende voor drachten afzonderlük noemen is niet mo lük. Van begin tot het einde van de rpf*' „Van Pool tot Pool" hebben de aanwezi genoten. Ook het optreden van de beide tisten na de pauze viel zeer in den smaak" A.-R. kiesvereenigjn^ In de gehouden jaarvergadering Van a.-r. kiesvereeniging werden door den cretaris en penningmeester de jaarve gen uitgebracht. Men kon op een gii vereenigingsjaar terug zien. «unstig In plaats van den heer D. Bart* n werd de heer R. v. d. Ploeg ais lid gekozen. Door den voorzitter, den' heer P p cT werd hierna een inleiding ?ehouden' de staatsidee van prof. Dooyeweerd R°Ver op volgde e»r> angename discussie16r" Het 15-jarig bestaan van de V.C j Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de afdeeling Langendyk van de Vryz'nnig Christelijke Jongeren Bon<j werd 2aterdaeavond in de Ned. herv. kerk bijeenkomst gehouden onder leiding van ds. v. d. Kam te Heerhugowaard. Door de aanwezigen werd gezongen lied *7 het eerste en tweede vers uit den prot- testantenhundel, waarna door de leden van de V.C.J.B. een opvoering werd gegeven van het bijbelsche spel „Ruth d Moabiti- sche" Door ds. v. d. Kam werd eerst een inleiding gehouden over dit spel. De op voering van dit bijbelsche spel werd met alle aandacht gevolgd. De rollen van Ruth, Naomi en Boas werden o.i. best vertolkt. De bü'eenkomst werd gesloten met een woord van dank aan de V.C.J.B. en het zingen' van lied 130, le en 5de vers uit de protestantenbundel. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling, gehouden by opbod, op Zaterdag 19 Februari 1938 te Alkmaar, ten overstaan van den notaris M. C. Roos, van de huismanswoning genaamd „Bouwlust" erf, en div. perceelen bouwland aan de Noordervaart en Oostdük in de Schermeer, eigendom van den heer P. C. van Saasen. De perceelen zün in bod gebracht als volgt: 1. Huis en erf, 0.27.40 H A. 1750— 2. Bouwland 2.46.60 3575.70 3. id. 2.18.00 2888.50 4. id. 2.10.60 2632.50 5. id. 1.54.30 1851.60 6. id. 2.52.00 3654— 7. id. en schuur 2.50.20 3252.60 8. Bouwland 285.70 3642.67 9. id. 1.32.50 1523.75 10. id. 1.61.50 2018.75 11. id. 2.81.50 3941— Totaal 22.20.30 HA. 30731.01 De afslag en combinatiën blyven bepaald op Zaterdag 26 Februari as. des voormid dags elf uur, in het café „Central" aan het Hofplein, te Alkmaar. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 21 Febr. 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en pry- zen als volgt: 2 Paarden, prüs niet geno teerd; 85 Vette koeien /160290, handel matig; 1 Graskalf, prüs niet genoteerd; 300 Nuchtere kalveren (slacht) 614; 20 Vette Schapen ƒ2531; 211 Vette varkens 6063 cent per K.G. Handel goed. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 21 Febr. 1938. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte f 3.30 3.60, blauwe 3.30—3.60, eigenheimers 2.30—2.50, Bevelanders f 2.25—2.40. bintjes S 2.10ƒ2.25, redstar f 2 60f 2.80 en poters 2.20—2.30; NoordholL eigen heimers 22.10; IJpolder: Bonte 2.60 3.20, Blauwen 2.60—f 3.20, Bevelanders 2—2.10, Redstar 2.40—2.50: Friesche: Bintjes 22.20, Borgers f 2.30—2.60, Blauwe 3.30—3.60, Redstar 2.70—/ 2.90 er Industrie 2—2.10; Duinzand aard appelen 3.754; Anna Paulowna zand- aardappelen 2.252.50. Alles per H.L. Aanvoer 85000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 21 Febr. 1938. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prüzen als volgt: 460 Vette koeien, le kw. 74—80 cent, 2e kw. 66—72 cent en 3e kW. 5264 cent per K.G. slachtgew.; 97 Melk en Kalfkoeien 180—f 250; 41 Vette ke veren 2e kw. 7078 cent en 3e kw. 60—68 cent per K.G. levendgew.; 126 Nuchtere ka'veren 69; 78 Schapen 22f 32» 487 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 71—72 cent, zware varkens 6970 cent, vette varkens 6668 cent per K.G. slachtgewicht; 9 Paarden 190t 140» 3 Veulens, prüs niet genoteerd. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Febr. 1938. Aanvoer en prüzen waren hedf n als vol8 15000 K.G. Roode kool 3.40-J 5.80; 56009 K.G. Gele kool 1.50—f 2.40; 29000 K-G. D. witte kool 1.30—2.90; 3800 K.G. Sa' voye kool 1.20—2.90; 3700 K.G. Uien f 13.30, grove uien f 12.80—f 13 en stek 8.70—8.80; 3700 K.G. Peen 2.40—/ 2 60- NOORDSCHARWOUDE, 21 Febr. 1938' 18600 K.G. Roode kool 4.50—f 5.40; 1800" K.G. Gele kool 1.50—2.20; 50500 K.G. D- witte 1.90—2.80; 700 K.G. Groene kooi 2.30—3.30; 2700 K.G. Uien: gele drie ling 10.30, gele uien 12.50—f 12.60, gro** 12.40; 1500 K.G. Peen 2.90, kleine f l-2°' WARMENHUIZEN, 19 Febr. 1938. 51500 K.G. Roode kool 3.20—6.60; 22900 K-G. Gele kool 1.50—2.40; 22800 K.G. Deen sche witte kool 1.70—3.30; 2950 K-G- Uien 12.8013.40, grove uien f 12.70 13; 500 K.G. Peen 3.10—f 3.20.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10