JSucqtdiike. Stand Laffe roofoverval bij Oterleek. 24-jarige Bergenaar het slachtoffer. DE PADVINDERS JUBIEEEREN. Met haar energieke en enthousiaste troep is de afdeeling Alkmaar een voorbeeld voor vele andere gemeenten. TWINTIG JAAR PADVINDERIJ. M. TWEEDE BLAD. Alkmaar, Maandag. De 24-jarige Bergenaar Johannes Snel is in den afgeloopen nacht aan den Waarddyk in de Heerhugowaard, op 200 meter afstand van de grens der gemeen te Oterleek, het slachtoffer geworden van een laffen overval, waarbij hem zes messteken werden toegebracht. Toen hij in den afgeloopen nacht van een bezoek aan zijn verloofde te Bovenkarspel per rijwiel huiswaarts keerde, werd hij aan den Waarddijk, ongeveer op het kruispunt OterleekHeerhugowaard, door een onbe kenden man aangehouden, die hem om vuur verzocht. Terwijl de heer Snel in zijn zak greep om aan den man een doosje lucifers te geven, ontving hij met een hard voorwerp een klap op zijn hoofd, waardoor hij kwam te vallen. Onmiddellijk nadat hij was opge staan, viel hij zijn aanrander aan, doch oogen- blikkelijk daarop kwam van onder den di.ik een tweetal mannen, die zich een tiental meters verder verborgen hadden gehouden, te voorschijn, die zich, terwijl de heer Snel met zijn aanrander worstelde, op hem wier pen. De heer Snel verweerde zich zoo goed mogelijk, doch een van hen had een mes bij zich, waarmede hij hem een zestal steken toebracht, waarvan één in zijn rechterarm, twee aan zijn linkerarm en drie in zijn rech terschouderblad. De heer Snel herinnerde zich nog, dat zijn aanranders hem van den dijk hadden ge trapt. Daarna moet hij versuft zijn geworden. Toen hij weer tot bewustzijn kwam, ont dekte hij, dat hij zijn overjas kwijt was, be nevens zijn colbertjasje en vest. In zijn col bertjasje bevond zich een portefeuille met 80 en ook dit bedrag, benevens zijn hor loge, was verdwenen. De veldwachter toevallig op de plaats des onheils. De veldwachter van Oterleek, de- heer H. Vierstra, die van een bal te Stompetoren huiswaarts keerde, keek toevallig een van Rustenburg komende, naar Alkmaar rijden de auto na. In het licht van de auto zag hij rechts van den weg een man in zijn over hemd loopende naast zijn fiets aankomen. Vermoedende dat hier iets niet in orde was, stelde de veldwachter zich bij het café van Ham verdekt op en toen de man passeerde zag de heer Vierstra, onder het licht van de lamiaarn, da de man vol bloed zat. Op zijn vraag wat er aan de hand was kreeg de veld wachter het bovenstaande verhaal. De heer Vierstra belde oogenblikkelijk den garagehouder Plevier op en bracht den heer Snel per auto naar dr. Heringa in Stompeto ren, die het slachtoffer dadelijk verbond. De portefeuille gevonden. De veldwachter vertrok daarna met den meesten spoed naar de plaats waar de aan randing had plaats gehad. Aan den onderkant van den dijk vond hij de portefeuille en eenige fototjes, die er in hadden gezeten, verspreid in het gras. Ook het horloge werd gevonden, doch het geld was verdwenen, alsmede 4.50 die los in het vest hadden ge zeten. De heer Vierstra heeft daarop den heer Snel per auto naar zijn woonplaats Bergen gebracht en de zaak aan zijn collega's in den Heerhugowaard doorgegeven, aangezien het misdrijf in deze gemeente had plaats ge had. Van de daders nog geen spoor. Tot nog toe slaagde de politie er niet in de daders op het spoor te komen. Voor den heer Snel, een keurige jonge man, die sinds 1930 in Bergen woont, doch die thans in de werkverschaffing werkt, be- teekent de overval ook het verlies van al zijn spaargeld, dat hij, zooals hij aan de po litie had medegedeeld, altijd bij zich droeg en dat met groote zuinigheid het zijne was geworden. De politie verzoekt een ieder, die inlich tingen over de onverlaten kan geven, deze met den meesten spoed te verstrekken. VEERTIG JAAR IN DE DIACONIE. Mej. C. Hosbach herdenkt heden den dag. dat zij voor veertig jaren in de Diaconie hier ter stede werd opgenomen. Mej. Hosbach, die thans 80 laar telt, was vroeger dienstbode o.a. bij ds. Jelgersma te N.-Niedorp, bij den heer Keuter alhier en bij den heer Crefeld en is daarna in de Dia conie gekomen om er een rustigen ouden dag te zoeken. Die oude dag is voor haar gelukkig een zeer lange geworden. Me], Hosbach is nog nooit ziek geweest, gaat nog geregeld naar de kerk en is een alom beken de persoonlijkheid geworden. Heeren regenten hebben de jubilaresse heden een leunstoeltje aangeboden. Van de dames-agentessen en van de ver pleegden en het personeel uit het huis heeft mej. Hosbrch veel bloemen en gelukwen- schen in ontvangst mogeh nemen. BRAND TE BERGEN. Zaterdagavond half acht werd de burgerij door klokgelui verwittigd, dat er brand was uitgebroken. Spoedig bleek, dat de brand woedde in het perceel van den heer Slijker- man aan den Oosterweg, eigendom van den heer J. Roos. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de brandweer, die met de motorspuit ter plaatse verscheen, slechts kon verhoeden, dat de brand oversloeg naar belendende perceelen. Het woonhuis brand de geheel uit, terwijl ook d# inboedel ver loren ging. De brand ontstond doordat de heer S. in de kamer bezig was zijn jas met benzine vlekvrij te maken. Deze gevaarlijke bezig heid werd in de nabijheid van de brandende kachel verricht. Door de ontstane dampen ontstond er brand. Een poging om met een divankleed de vlammen te blusschen slaag de niet, doordat men het divankleed niet snel genoeg vrij kon krijgen. Daarop werd gepoogd de vlammen door het bedekken met 't vloerkleed te dooven. Hierbij viel de ben zinebus om en aangezien bij het openen van de bus, die verroest was, de sluiting stuk was gedraaid, vloeide de benzine naar de vlammen en kon aan blusschen niet meer worden gedacht. De heer Slijkerman had zelfs nauwelijks tijd om zijn zoontje, dat bo ven het brandende vertrek sliep, in veilig heid te brengen. Naast de inboedel ging ook een 50 aan geld verloren. Zoowel het woonhuis als de inboedel was tegen brandschade verzekerd. WERK OPGEDRAGEN. Onder architectuur der heeren Plas en Koning zijn de loodgieters- en sanitaire wer ken van het nieuw te bouwen ziekenhuis te Purmerend opgedragen aan de firma W. Wipprecht en Zn., alhier. VERREGAANDE BALDADIGHEID TE HEERHUGOWAARD. Wederom is vannacht de verkeerszuil MiddenwegBasserweg te Heerhugowaard vernield. Eenige jongelui, die van een uitvoering om ongeveer 3 uur naar huis terugkeerden, H. v. T. en J. V., werden door den veld wachter op heeterdaad betrapt bij het in gooien van de bovenruitjes van genoemde zuil. De daders namen per fiets de vlucht, doch bij den Rustenburgerweg werden zij achterhaald. De meerderjarige v. T. werd onder het raadhuis opgesloten, terwijl de minderjarige J. V. huiswaarts kon keeren. Waar de bewuste verkeerszuil geregeld om de drie weken werd vernield, is het te hopen, dat aan deze verregaande baldadig heid nu voor goed paal en perk wordt ge steld. hun vrouwen, op te wekken, pal te blyven staan voor hun rechten, en te dienen het revolutionnair socialisme, belichaamd en vastgelegd, in de beginselen, van het Natio naal Arbeidssecretariaat. Na een dankwoord van den voorzitter nam het meer feestelijk gedeelte van den avond een aanvang, dat verzorgd werd door den heer A. Kesselaar met zijn band. Met een praatje en een liedje had hij weldra contact met de aanwe zigen. Naast ontroerende oogenblikken daverde somwijlen de zaal van de lach. Een groot attractie was dat er aan den avond een kostelooze verloting verbonden was. Ieder kreeg een waardevol geschenk. De feestcommissie was in staat gesteld, door het medeleven van verschillende zakenmen- schen en vrienden, ieder een aardige verras sing te bezorgen. De milde gevers werden ieder afzonderlijk bekend gemaakt en hartelijk bedankt. Een paar kameraden stelden hun prijzen ter beschikking, die toen bij opbod werden verkocht voor het solidariteitsfonds, dat ongeveer vijf gul den opbracht voor het mooie doel. Een ge zellig bal hield de kameraden tot vier in den morgen bijeen, waarna een kameraad de ju- bileerende organisatie bedankte voor der, prachtavond hun aangeboden, waarna de voorzitter met een opwekking den strijd met onvermoeide kracht voort te zetten, deze voor allen onvergetleijke avond sloot. De afd. Alkmaar van de Fed. van Transport arbeiders heeft zijn 20-jarig bestaan op waardige wijze afgesloten. Men verzoekt ons nog te melden, dat de bloemen naar het Centraal ziekenhuis zijn gebracht. DE AFKONDIGING VAN DE GRONDWETSWIJZIGING. Morgenmiddag om half drie zal hier ter stede zooals trouwens in alle gemeenten door den burgemeester vanaf de pui van het raadhuis de grondwetsherziening wor den afgekondigd. PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Men schrijft ons: In verband met de steeds grooter'e be langstelling voor de spiritistische verschijn selen heeft het bestuur van de Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia", afd. Alkmaar, gemeend, wederom een openbare psycho metrische séance te geven, en wel op Woensdag 3 Febr. a.s. met mevr. Ster Verduijn uit Scheveningen in het Logege- bouw, Ged. Nieuwesloot 111. Een ieder zal dan ook goed doen dezen avond bij te wonen en de diepere beteeke- nis er van te leeren begrijpen. Elders in dit blad vindt men nadere bij zonderheden. DE BLOEMENTENTOONSTELLING IN IN DEN MUZIEKTUIN. Over de bloemententoonstelling welke in den muziektuin wordt gehouden, vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: De jury zal bestaan uit de heeren J. Val- kering, J. F. Ch. Dix en M. F. H. Dogge- naar en vangt met de keuring aan om 11 uur des voormiddags op 23 Febr. a.s. De officieele opening zal geschieden doo, den burgemeester, te 3 uur des namiddag» van dien dag, in verband waarmede de ten toonstelling voor het publiek toegankelijk zal zjjn van 16.30 tot 18 uur en van 19-in 21.30. Ook de overige dagen is zij geopend. De prijsuitreiking heeft plaats Zaterdav 26 Februari a.s., 's middags 4 uur. Leden van „Alcmaria" V. V. V. en zij tijdens de tentoonstelling als lid toetrede' hebben doorloopend gratis toegang. Inzendingen van bloeiende bolgewassen en kamerolanten ter opluistering zijn zee welkom. Daartoe bestaat gelegenheid Din* dag, 22 Februari, 's namiddags 4 uur. ALKMAAR. GEBOREN: Margaretha Johanna, d. van Johannes Leek en Johanna Alberdint nelisse. Jacobus Wilhelmus Maria, z. van Lambertus Gerardus Jacobus Kouwenberg en Geertruida Josephina Kalkhoven. Theresia Anna, d. van Anne Tuinier en Anna Theresia Oort. Johanna Antonia, d. van Martinus Swinkels en Wilhelmina Vis ser. Johanna, d. van Egbert van Wendel en Guurtje Nierop Groot. Reyer Cornelis e n Lubertus Emelius Johannes, zoons van Lubertus Emelius Johannes Huiberts en Reyertje Bergen. EEN AARDIGE ATTENTIE. Onze stad^enoote, mej. N. v. d. Berg, had het aardige idee, om aan ons kleine prinsesje, een door haar zelf vervaardigde maatlat te zenden. Deze maatlatten zyn op origineele wijze versierd en geven door een c.M.schaal aan de achterzijde de grootte aan. Mej. v. d. Ecrg mocht hierop namens prinses Ju'iana een waardeerend schrijven ontvangen \oor <K tijzonder aardige ge schenk, wfdoor H. K. H. zeer werd ge waardeerd. DIERENBESCHERMING. Te Heiloo is zwervend aangetroffen een klein hondje. Kenteekenen: zwart-bruin, kromme pooten, lang haar, reu. Het wordt thans verzorgd te Heiloo. Zondagmorgen is op de Laat aangereden een klein zwart kortharig hondje (teef). Hij wordt thans verzorgd bij den inspecteur. Eigenaars worden verzocht zich zoo spoe dig mogelijk te melden bij den heer Verwer inspecteur dierenbescherming, Baanstraat, Alkmaar. AFD. ALKMAAR NED. FED. VAN TRANSPORTARBEIDERS. Zaterdag herdacht de afdeeling Alkmaar der Ned. Federatie van Transportarbeiders haar twintig jarig bestaan. Toen de voor zitter der feestcommissie, de heer Joh. Kor- ver, den avond opende, was de zaal van den heer v. Gijzen flink bezet. Hij releveerde het werk, door de organisatie verricht, den strijd die gevoerd is moeten worden, de op- en neergang der organisatie, om zoo tot de slot som te komen, dat de afd. kerngezond is, en het ledental stijgende is. Vervolgens kre gen verschillende afgevaardigden gelegen heid, om de jubileerende vereeniging te feiiciteeren, n.1. een afgevaardigde van het Plaatselijk Arbeid Secretariaat, de afd. siga renmakers, afd. fabriekarbeiders en de Land. Fed. v. Meubelmakers en aanverwante vak ken, die allen hun felicitaties vergezeld lieten gaan metb loemen. De afd. metaalben. bood een practisch geschenk aan voor het secretariaat, en de afgevaardigde van de bouwvakarbeiders een voorzittershamer met inscriptie. Verder waren nog schriftelijke felicitaties binnen gekomen, van den jeugd raad van het P.A.S., de jeugdgroep „Kinder geluk" en van de afd. Alkmaar Interna tionaal Solidariteits Fonds. De voorzitter der jubileerende organisatie, de heer Jb. Hoek- meijer, dankte de sprekers, waarna de voor zitter van de Land. Fed. v. Transportarb., de heer A. Langkemper, de feestrede uit sprak. Speciaal richtte deze het woord tot de vrouwen, wijzende op haar plicht, om naast hun mannen te staan, in den strijd voor een betere samenleving. Op de hem eigen wijze sprak hij van hart tot hart. Hij eindigde zijn gloedvol uitgesproken rede, de talrijk opgekomen kameraden met Twintig jaren zijn er verloopen sedert in De Unie en 't Gulden Vlies de pioniers der afdeeling bijeen zijn gekomen. Het was in den tijd, dat overal belangstelling voor de toenmaals nog betrekkelijk nieuwe beweging getoond werd en overal in den lande plaat selijke afdeelingen werden opgericht. Wij herinneren ons onder die Alkmaar- sche oprichters mannen als wijlen den heer Cohen Stuart, den heer Klinkenberg den eersten Hopman de heeren Honing, dr. Wicherink en Slinger. Zij allen hebben het moeilijkste werk moeten verrichten, het pad moeten banen waarlangs de jonge afdeeling zich een weg naar de toekomst zou moeten zoeken. Later hebben anderen hun werk overge nomen. Wij herinneren ons den heer Van den Berg, destijds inspecteur van Politie, als Hopman en den heer Holsmüller Sr. als secretaris. Daarna heeft de heer van Amstel als voorzitter jarenlang samenge werkt met den heer Koppen als penning meester en schrijver dezes als secretaris en de bestuursleden mevr. Van Buren Len- sinck, Slinger ert Van der Stok, met de vaan drigs Holsmüller en Koppen Jr. en later Van den Berg uit Egmond. Vooral deze tijd is voor de afdeeling een zeer moeilijke ge weest en het werd destijds, in overleg met den districts-commissaris, den heer Baert, noodig geoordeeld den troep een verjon gingskuur te doen ondergaan en een be trekkelijk kleine, maar uitstekende kern weer tot een nieuwen troep te laten groeien. Uit deze jaren, die nog niet zoover achter ons liggen, willen we één naam naar voren brengen, namelijk die van den toenmaligen voorzitter, den heer Van Amstel, destijds secretaris van het Hoogheemraadschap. Tijd noch moeite heeft hij gespaard om van de afdeeling iets goeds te maken. Deze eenvoudige en energieke figuur met wie het voor alle bestuursleden een voorrecht was te kunnen samenwerken is, na vele jaren voorzitter te zijn geweest, de afdeeling temidden van zijn werk ontvallen. Hij is opgevolgd door den heer Groot, daarna door den heer Van der Stok en ge leidelijk zijn er andere bestuursleden ge komen, kwamen ook de padvinders in den troep onder andere leiding, o.a. onder den heer Bosscher, die als leider veel en goed werk heeft verricht. Thans bestaat het bestuur uit mr. Moens, voorzitter, de heer Van der Meulen, secre taris, mr. Veendorp, penningmeester, als- mpde de dames Korteweg en Kraayenhof v. d. Leur en de heeren van Woerden, Lind en Vorstenburg. De heer Moens, de tegenwoordige voor zitter kan al jaren op een uitstekenden staat van dienst terugzien. Onder zijn leiding is er voortgebouwd op de oude fun damenten, hij en zijn medebestuursleden, die thans aan het hoofd van de afdeeling staan, hebben niet alleen geoogst wat in vroeger jaren gezaaid is, zij hebben ook, door voortdurende waakzaamheid en voort durende zorg gemaakt, dat het allerbeste werd verkregen, een zoo groote, zoo goed gedisciplineerde en zoo enthousiaste troep als de oud-bestuursleden zich voor de toe komst slechts hebben kunnen wenschen. Wie die groote groep van voortrekkers, verkenners en welpen op het tooneel bijeen ziet, die vroolijke, stevige boy's, allen bezield door den padvindersgeest, allen bereid om voort te gaan, die kan begrijpen, dat het tegenwoordig bestuur er behoefte aan ge voeld heeft, op den twintigjarigen gedenk dag der oprichting een feestavond te orga- niseeren, die in wezen een wapenschouw zou zyn. De opening. Toen de Kaninefaten, Geuzen en leden van den Briniostam zich op het tooneel hadden opgesteld en het „Hoort zegt het voort" hadden laten hooren, was het de voorzitter, de heer Moens, die den avond met een toepasselijk woord heeft geopend. Hy herinnerde er o.a. aan hoe twee dis- tricts-commissarissen, de heeren Baert en Bosscher uit eigen kring waren voortge komen en herdacht van de oud-bestuurs leden in het bijzonder den heer Slinger, die het langst van allen, niet minder dan 15 van de thans achter ons liggende twintig jaren, deel van het bestuur had uitgemaakt. Hij heette in het bijzonder den eere-voorzit- ter, den burgemeester en mevr. v. Kinschot welkom en las de gelukwenschen voor van de bestuurders van andere afdeelingen en andere groepen, een stroom van felicitaties, welke bewees hoezeer men in padvinders kringen met Alkmaar meeleeft. En daarna kwamen er spreeksters en sprekers, mevr. Massink namens de fneisjes, die natuurlijk haar broeders-padvinders niet vergeten hadden en een bijdrage voor het vaandel aanboden, de afgezant van de Hel- dersche Jutters wat in den besten zin van het woord de padvinders uit het Noordelijke puntje van onze provincie zijn die het goede voorbeeld voor een vaandelbijdrage volgde, verder vertegenwoordigers van de katholieke padvinders in deze gemeente, met wie men in goede harmonie samenleeft en ten slotte mr. Wensink, die de beste wenschen van het hoofdkwartier overbracht en er op wees, dat dit volkomen op de af deelingen moet steunen. Bloemstukken, groote en kleine, vergezelden de goede wenschen en daarna heeft mr. Moens alle Alkmaarders en gasten nogmaals het wel kom toegeroepen en kon men de door de padvinders geteekende programma's open slaan om te zien welke demonstraties en variaties er dezen avond geboden zouden worden. De uitvoering. De welpen kwamen het eerst. Niet omdat ze vroeg naar bed moesten, want den vol gender) dag was het Zondag en als de af deeling een jubileum heeft, behoeven zelfs de grasgroene welpjes niet aan het klokje van gehoorzaamheid te denken. Zij hebben „De strijd om het bestaan" uitgespeeld, zij waren in citroenen, uien, aardappelen en tal van andere levensmiddelen veranderd en overvielen met groot succes den kok, die het op hun leven voorzien had. Bijzonder mooi was de zwaarddans van de voortrekkers van den Briniostam, waar bij een musicale padvinder op lofwaardige wijze zijn accordeon bespeelde. En daarna werd weer eens gedemonstreerd dat pad vinders niet alleen voor hun pleizier in den troep zijn, maar dat den scout in het spel van verkennen allerlei nuttige dingen ge leerd worden. Het licht in de zaal ging uit en vanaf het balcon werden lichtflitsen in morseteekens gegeven, welke door verken ners van de Geuzen en de Kaninefaten ge zien en begrepen moesten worden, zonder dat zij tevoren wisten welke opdrachten men hun zou verstrekken. Het publjek was daarvan wel op de hoogte en een daverend applaus viel den jongens ten deel toen zij de dubbele opdracht ten uitvoer brachten, een Akeela uit de zaal haalden en den voorzitter een glas water brachten. Grace Moore werd treffend uitgebeeld al liet haar zang nog wel iets te wenschen. „Wolvengehuil" zei het programma en het waren jonge wolven, de welpen, die zouden demonstreeren, dat men ook in vroolijk gezang kan „huilen". Hadden zij tevoren reeds hun diverse yell's laten hooren, thans vormden zij, onder directie van een musicaal leidertje, een knapenkoor, dat alleraardigste liedjes ten gehoore bracht, waarmede zij veel succes hebben verkregen. Vóór de pauze was er nog een prijsvraag. De titels van een tiental boeken werden in schaduwbeelden op het doek gebracht en in elk programma van 'n formulier gesloten, waarop men de namen kon invullen. Prijzen in den vorm van taarten en andere lekker nijen werden den volke getoond en de ge- heele zaal heeft zich in spanning bezig ge houden met de oplossing van het raadsel. Het was voor velen niet gemakkelijk en het was jammer, dat alleen de uitslag en niet de oplossing bekend werd gemaakt. Na de pauze een Wild West-drama en wat voor een drama! Een schilderachtige groep cowboy's rond het denkbeeldige kampvuur, comboy's met accordeons, met lasso's, met prachtige scha penvellen om de beenen, met sombrero's, die regelrecht uit de prairiën schenen gekomen, comboy's, die praten, dansen en zingen kon den en die alleen maar verdwenen, toen de komst der bloeddorstige Indianen werd aan gekondigd. Daar kwamen de roode broeders, een op perhoofd met een tijgervel en een tiental prachtige vertegenwoordigers van het roode ras met hoofden vol veeren en pluimen. Zfj waren zoo natuurgetrouw, dat zij niet onderdeden voor de „Indianen", die den vorigen zomer in de arena op het Jamboree- terrein hun spelen en dansen vertoond hebben. Alleener waren er minder, maar het tooneel van 't Gulden Vlies is nu eenmaal geen prairie en het aantal Indianen moet zich aanpassen bij de beschikbare ruimte. Het kwam gelukkig niet tot een bloedig drama, want er verscheen een vertegen woordiger van stofzuigers en hoedjes met zijn piccolo, die noodgedwongen van de roode broeders een paard kocht een vol bloed Arabische hengst, die steigeren kon en zijn tong kon uitsteken maar die er later in slaagde alle adelaarsveeren voor dop- hoedjes om te ruilen, zoodat hy daardoor het roode ras al een heel eind op weg naar de beschaving gebracht heeft. De piccolo een bijzonder woord van waardeering voor zijn zang en declamatie bracht de noodige ontspanning tusschen blank en rood en de geschiedenis eindigde zooals alle Indianen- geschiedenissen eindigen, of beter gezegd niet eindigen, met de mededeeling, dat zy later „vervolgd" zal worden. 1 Een bijzonder woord van dank werd door den voorzitter gebracht aan den heer Van Woerden, die aan deze uitvoering zooveel tijd had gegeven en vooral aan mevrouw Van Woerden, die de moeite had genomen al de hierbij gebruikte costumes te ver vaardigen. Dansen en springen. Ten slotte werd er, onder leiding van den heer Wensink, gedanst. Alles wat padvin dersuniform droeg, met of zonder rokken, groot of klein, kabouters of welpen, voor trekkers, verkenners, leidsters en leiders» alles heeft tot twee uur in den nacht ge* danst en gesprongen, gepolonaist en gewalst» gestept en gefoxtrot, totdat ten slotte de piano in de zaal gesleept werd en he Jamboree-lied en tal van andere met groot enthousiasme gezongen en gedanst werden. De afdeeling Alkmaar van de Neder- landsche Padvinders heeft onder gelukkige omstandigheden een buitengewoon geslaagd feest gevierd. Moge het zilveren jubileum van ®en zelfden groei en eenzelfde enthousiasme getuigen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8