KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. HEILOO LIMMEN NOORDSCHARWOUDE WIERINGERWAARD OBDAM UITGEEST URSEM Glimlachje DERDE BLAD. De kosten van verpleging van het kind. hetwelk voor rekening der gemeente wordt verzorgd door de vereeniging voor opvoe ding van achterlijke kinderen, zijn verlaagd van 630 tot 610. Het gedurende 14 jaren door KL v. d. Mo len bewoonde huis aan den Achterweg is thans, in verband met diens vertrek, ver huurd op dezelfde voorwaarden aan R. Leijen. De heer van Kampen had gedacht, dat de raad daarin gekend had moeten wor den, maar de voorzitter maakte duide lijk dat de kwestie behoort tot de competen tie van B. en W. De kosten van de schoolkachels. Naar aanleiding van het besprokene in de vorige vergadering deelde de voorzitter mede, dat hij ook de laatste inmiddels ont vangen rekeningen had nagegaan en nu kon zeggen, dat de kosten der gasschoolkachels over het afgeloopen jaar hadden bedragen 288.75, voor de gewone kachels waren de kosten geweest in 1935 258.73 en in het jaar daar vóór 273.56, alles zonder de kos ten van aanmaken. De heer Kloosterboer was over deze cijfers niet voldaan, hij had een meer gespe cificeerde opgave verwacht en verzocht die alsnog, omdat de nu verstrekte z.i. niet goed kunnen zijn. De voorzitter verzekerde, dat de cij fers getrokken werden uit de rekeningen en absoluut juist zijn; het gas blijkt iets duur der te zy'n dan de vroegere kachels. Er werd over deze cijfers nog geruimen tijd gedebatteerd, waarbij de verschillende standpunten werden gehandhaafd, met als slot dat de heer Kloosterboer inging op het aanbod van den voorzitter om na de verga dering samen alle rekeningen na te gaan. Grasgewas Twuijverweg. Op de oude voorwaarden werd het gras gewas aan den Twuijverweg weer verpacht aan P. Volkers. Oprichting vrijwillige brandweer. Namens B. en W. zei de v o o r z i 11 e r, dat al een paar jaren de kwestie van de brand weer is bestudeerd. Het college kon er geen vrede mee hebben, dat de toestand van thans nog langer bleef gehandhaafd, waar bij ieder mannelijke ingezetene van min stens 25 jaar gerekend werd verplicht te zijn hulp te verleenen bij brand. Dit leidt er toe, dat men een groep menschen krijgt, die totaal ongeoefend zijn en hun plaats niet weten als er brand is en zij dus hulp zouden moeten verleenen, zoodat zij elkaar meer in den weg loopen dan dat zij helpen. Om hierin verbetering te brengen, stelden B. en W. voor hen te machtigen de noodige maat regelen te treffen voor de oprichting van een vrijwillige brandweer, een kleiner korps dus, maar dat goed geoefend kan zijn en waarvoor zij reeds 33 personen hebben mo gen noteeren. B. en W. gelooven, dat er niet veel méér noodig zullen zijn. Op een vraag van den heer Van Kam pen hoe de menschen dan tot hulp zullen worden opgeroepen, zei de voorzitter, dat de meesten hunner reeds telefonisch zijn aangesloten en dus gemakkelijk te be reiken zijn. Worden zij dan opgebeld, dan zullen zij weten wie in hun buurt geen tele foon heeft en dus nog gewaarschuwd moet worden. De gevraagde machtiging werd aan B. en W. verleend, waarna de voorzitter toe zegde, in de volgende vergadering met de finitieve voorstellen te zullen komen. De vraag of de veldwachter niet telefonisch dient te zijn aangesloten, zal mede onder oogen worden gezien. Hondenbelasting. Het kohier hondenbelasting 1938 werd vastgesteld op 207 voor 69 honden, alle ad f 3. De voorzitter wees erop, dat deze zaak behoort tot de competentie van B. en W. krachtens de jongste wetswijziging, maar dat zij ouder gewoonte op de agenda is ge bracht Instructie ambtenaar ter secretarie. De voorzitter herinnerde aan de in de vorige vergadering gevoerde besprekingen tot het vaststellen van een instructie voor den ambtenaar ter secretarie en merkte op dat die zaak al geregeld is in het ambtena renreglement, dat handeldrijven door den ambtenaar of diens gezin verbiedt indien het belang der gemeente daardoor zou kun nen worden geschaad. De kwestie valt daar door onder de competentie van B. en W. B. en W. maakten van deze gelegenheid gebruik om voor te stellen het salaris van den ambtenaar vast te stellen op 500 met zes verhoogingen van 50, dus maximum 800. De heer van Kampen had gewenscht den ambtenaar te verbieden werkzaam te zijn als correspondent voor een krant maar de voorzitter vond een dergelijke bepa ling te zeer ingrijpend in het particuliere belang van den betrokkene en ontried aan neming ervan. De raad besloot aldus, waarop het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Gebruik van de doodsbaar Op verzoek van de vereeniging „Memento Mori" werd ingetrokken de bepaling, dat voor het gebruik van de aan de gemeente toebehoorende doodsbaar betaling verschul digd is, want, aldus het schrijven, die baar is te zwaar en wordt nooit meer gebruikt. De kosten per leerling der openbare school. Ofschoon de gegevens voor de vaststel ling dezer kosten reeds in de door den raad vastgestelde begrooting zijn opgenomen, wenschen Ged. Staten die nog bij een spe ciaal raadsbesluit te zien vastgesteld. De kosten zijn, naar de voorzitter mede deelde, 9.77 per leerling, zoodat hij voor stelde dit in een te nemen besluit vast te leggen. Aldus werd besloten. Aanvulling politieverordening. In verband met klachten uit den raad stelden B. en W. voor om in de politiever ordening een bepaling op te nemen, waar bij het verboden is om zich tegen den zin van den bewoner pp te houden op stoepen of in portieken e.d. van eenig perc. aan een of anderen weg. Tevens wilden B. en W. verboden zien om te rijden op rolschaatsen op den Boven weg. Goedgekeurd. Nieuwe woning voor het hoofd der openbare school. Aangezien bij de behandeling der begroo ting weder de klacht was geuit over ruimte gebrek ten raadhuize, hadden B. en W. nog- eens ernstig gepoogd daaraan tegemoet te komen door te zoeken naar oplossing van de vraag waar de hoofdonderwijzer dan moet wonen. Het koopen van een naast de school gelegen terrein van mevr. wed. Duijf was niet gelukt en het aankoopen van een huis in de nabijheid was niet doorgegaan omdat het hoofd der school liefst zoo dicht mogelijk bij de school wou wonen, om beter het oog te kunnen houden op het plein. Toen was het idee geopperd om de in eigendom van de gemeente zijnde strook grond te gebrui ken naast het raadhuis, welk terrein te ver- grooten ware met een stuk grond van mevr. Duijf voornoemd. In principe was overeen stemming verkregen. Er zou dan moeten worden gekocht ongeveer 275 vierk. meter a 3, waarmee dan een zóó groot terrein zou worden verkregen, dat er een huis kon worden gebouwd van 6meter breedte, waarna nog een strook zou overblijven van ongeveer IV, meter breedte. De rooilijn zou niet veranderd behoeven te worden. B. en W. stelden voor om bedoelde strook grond te koopen, waarbij dan nog kosten komen van het verleggen der waterleiding enz. Dat alles zou uit den gewonen dienst betaald kunnen worden, zoodat alleen voor den bouw zou moeten worden geleend, wat op langhebbenden zou kunnen zijn, dat zij des Zaterdags de bonnen voor levensmiddelen ter secretarie dii^ct in ontvangst zouden kunnen nemen, zoodat het hen een extra loop zou besparen. De voorzitter wees er nog op, dat de armvoogden zich met het voorstel hadden vereenigd. De heer Kloosterboer vroeg of de boekhouding in den vervolge nu zoo veelom vattend zal worden, dat de armvoogden waartoe ook hij behoort, evenals de heer Jb. Duijf, eveneens raadslid) die niet meer naar J behooren zullen kunnen verrichten. Spr. stel de vast, dat de voorzitter reeds eerder had gezegd, dat het niet gaat om het financieel dat dit niet zoo is, dan moet men het zeg gen. De voorzitter legde er den nadruk op, dat het B.A. niet wordt uitgebreid, maar er slechts een werkkracht bij krijgt. De ad- ministreerende armvoogd houdt zeer zeker nog werk genoeg over, de heer Molenaar zal slechts de klerk van het B.A. zijn. De heer Kloosterboer bleef het voor stel een klap in het gezicht achten voor de armvoogden. Het werk wordt hun ontno men, men meent, dat zij het niet kunnen doen. Tot dusver hadden zij steeds het ver trouwen van den raad. De heer Wagenaar; Het gaat niet over Middenstandstentoonstelüng In de openbare vergadering van de V V. V. met de middenstanders in de gemeente, werd een Commissie van Ujt. voering benoemd, die pogingen zal aan wenden om een middenstandstentoonstellinn te houden. In de commissie werden benoemd de heeren P. Avis, B. B. van Tricht en Jac. v. d Kommer Sr. beheer, noch om het optreden tegenover be- de vraag van vertrouwen of niet, maar of hoeftigen en dat zijn collega's-armvoogden wij een administratie moeten hebben, zoo waren gezwicht voor de overredingskracht als Ged. Staten die wenschen. van den burgemeester, maar niet met volle De heer Kloosterboer: Draai er dan sympathie. Spr. zou willen vragen of de heer niet om heen en zeg openlijk, dat de zaak Molenaar, de bedoelde ambtenaar, méér er- is opgezet, omdat de boekhouding van den varing in boekhouden heeft dan spr. en of er heer Muurling niet in orde was. iets aan spr.'s boekhouding heeft geman- De voorzitter ontkende dit. De heer keerd? Het argument dat de ambtenaar ge- Muurling had de boeken bijgehouden zooals I pjera nog steeds ziek is, doch gelukkigen malrlrpliilrcvr imlI j-a ta t> a i .1. ts- j a Witte Krui,, De afdeeling Limmen van het Witte Kruis hield Woensdagavond haar jaarver- gadering in het café van A. C. de Graaf. De voorzitter, burgemeester J. J. Nieuwen- huissen, opende, heette welkom en sprak zijn genoegen uit over de grootere opkomst De voorzitter deelde mede, dat zuster makkelijker inlichtingen zou kunnen geven, telde voor spr. niet zwaar, want de voorge stelde controle is slechts noodig voor enkele menschen; voor de andere aanvragen zal de beslissing toch aan het B.A. blijven. De en kele noodige informaties kunnen ook door ons worden gedaan, zei spr., mijn schrijf machine staat ter beschikking. Spr. had ern stig over de zaak nagedacht en hjj was niet voornemens om zijn boekhouding uit han den te geven als er een administrateur zou worden benoemd, temeer waar hij die boek houding reeds voerde vanaf zijn twaalfde jaar, toen hij nu wijlen zijn vader in diens administratie bijstond. Besluit wat u wilt, zei spr., ik geef de boeken het volgende jaar niet uit handen, met andere woorden: ik laat mij niet oneervol ontslaan. De voorzitter antwoordde, dat er een andere soort boekhouding moet worden in gevoerd, welke in overeenstemming is met de wenschen van Ged. Staten. Het finan- cieele gedeelte van het B.A. blijft geheel bij de armvoogden, aan wier rechten niet ge tornd wordt. Spr. geloofde, dat de heer Kloosterboer te ver ging. Als de raad het voorstel van B. en W. aanneemt en de heer K. daarin niet wil berusten, zou hem moe ten worden verzocht zijn functie neer te leg gen. Desnoods zou hij daartoe kunnen wor den gedwongen. Spr. verzocht hem zijn laat ste woorden in te trekken. De samenwer king met het B.A. was steeds uitstekend en het zou spr. spijten, als het anders zou wor den. De heer J b. D u ij f bracht den heer Kloos terboer een compliment voor de wijze waar op hij zijn bezwaren had geuit, alleen met den laatsten zin ging hü niet accoord. Ook dat in het B.A. altijd gebeurde. Tenslotte werd over het voorstel van B. en W. gestemd. Het werd aangeno men met de stemmen van de heeren Kloosterboer en van Kampen tegen. De heer Jb. Duijf stemde blanco. de beterende hand, zoo dat zij waarschijn, lijk in Maart weer hare werkzaamheden kan doen. Ip haar plaats is zuster Metselaar aangesteld. De heer Blauw bracht het jaarversla» uit. Het was geen onvoordeelig jaar. ledental is 328, van de wijkverpleging De heer Muurling, die als armvoogd 0e zuster heeft 2450 bezoeken afgelgd over de behandeling van het voorstel had bl ge- 127 patiënten. 167 bezoeken zijn afgelegd woond, bracht den raad dank voor de aan- vr0or de t. b. c.-verpleging, 1 patiënt wordt gename samenwerking, welke het B.A verpleegd in een sanatorium. Voor kind- steeds van die zijde mocht ondervinden. Wat hegine zijn 123 bezoeken afgelegd. Hierna het voorstel van B. en W. betreft, zei spr., bracht de secretaris een goed g^documen- aat de armvoogden daar niet vóór geweest teerd verslag uit van de hoofdvergaderine «raren nmHgt daarin non ach-1 ^ls penningmeester bracht hij verslag uit van de financiën der vereeniging. De 0nt- vangsten en de uitgaven van het W. K. waren 1606,16, vo:rdeelig saldo 39550 van de wijkverpleging 1465,90, nadeélié saldo 304,83; van de t. b. c.-bestrjjding 1193.90. voordeelig saldo 363,63. Met het saldo van het vorig jaar was het totaal bedrag (voordeelig saldo) 466,57. De kas- commissie verklaarde bij monde van den heer Mok, dat alles in de beste orde was bevonden. Onder dankzegging goedgekeurd. De aftredende bestuursleden P. J. Kuijs en C. Pepping werden bjj acclamatie her kozen. Tot afge- aardigde en plaatsvervanger naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren Blauw en Mok. Na de sluiting werd in de tooneelzaal (die geheel was gevuld) de bekende Witte Kruirfüm vertoond. Na afloop heeft de burgemeester het slotwoord gesproken. 3900 werd geraamd. B. en W stelden voor 1 sPr' was tegen het voorstel geweest en hü - n nl a U A rt rt* H 1 rf de leening asm te gaan tegen begin 1939 en de vóór dien tijd verplichte uitgaven voor den bouw te betalen uit een kasgeldleening welke tegen lage rente kan worden geslo ten. Het voorstel werd goedgekeurd. Benoeming schoolschoonmaker. Aan den heer C. Oukes werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als school schoonmaker met ingang van 1 April a.s. In zijn plaats werd uit de twee sollicitanten, die beide op de aanbeveling waren geplaatst, benoemd de heer P. Volkers. Twee stemmen waren uitgebracht op den heer C. Zeeman. Benoeming administrateur burgerlijk armbestuur. B. en W. stelden voor de rekening bur gerlijk armbestuur over 1937 vast te stellen met een batig saldo van f 164; de bijdrage van de gemeente was 5600. Na uitgebracht rapport van den heer van Kampen werd dienovereenkomstig besloten, onder dankbe tuiging aan de armvoogden voor het ver richte werk, speciaal aan den heer Muurling, die de administratie had gevoerd. B. en W. voegden hieraan toe het voorstel om een administrateur te benoemen voor het B.A. en daarvoor aan te wijzen den amb tenaar ter secretarie, wiens jaarwedde dan met 50 ware te verhoogen. De voorzitter lichtte dit voorstel uit voerig toe. Het had zijn ontstaan te danken aan de hoogere eischen, welke tegenwoor dig aan de boekhouding voor het B.A. wor den gesteld door Ged. Staten, die een scher pe controle hebben ingevoerd. B. en W. meenden, dat van de armvoogden niet ge- eischt mocht worden, dat dezen ook 't meer dere werk nog zouden doen, terwijl zij toch tegenover Ged. Staten verantwoord dienen te zijn, omdat de bijdrage uit de gemeente kas voor het B.A. zoo groot is, dat circa vier vijfde deel van de uitgaven van dit college van die zijde moet komen, terwijl het vroe ger zichzelf kon bedruipen. Zij meenden een goede oplossing te hebben gevonden door het voorstel om den ambtenaar ter secreta rie met de administratie te belasten. Deze is daartoe zeer goed in staat en zou op vele vragen inzake steunverleening en werkver schaffing antwoord kunnen geven, omdat hij die zaken beheert. Een voordeel voor de be was slechts gezwicht voor de overreding van den burgemeester; spr. voor zich had zich nooit een goed administrateur gevoeld en had gemeend, dat er wel wat achter het voorstel stak. De heer van Kampen had niets tegen den ambtenaar, maar had wel bezwaar, dal deze aan het B.A. wordt toegevoegd, ook al omdat de menschen, die wat te maken heb ben met dat college, reeds een zwaren gang hebben en niet genoodzaakt moeten wor den hun zaken bloot te leggen voor méér menschen dan strikt noodzakelijk is. 't Is al tijd goed gegaan in het B.A., er is nooit wat zoek geraakt en het heeft het vertrouwen van den raad en de burgerij. Daarom was spr. er voor, dat alles blijft zooals het is. Bovendien zal het de vraag zijn of het mag, dat er een aparate administrateur aan wordt toegevoegd. Spr. zou dat nog wel eens onder zocht willen zien. De voorzitter wierp de gedachte aan wantrouwen verre van zich, het gaat slechts om de grootere verantwoordelijkheid van de gemeente ook tegenover Ged. Staten. Ook in Oudkarspel is een aparte administra teur benoemd. De heer Wagenaar was vóór het voor stel, niet uit wantrouwen, maar omdat de zaak niet zoo eenvoudig meer te beheeren is als voorheen, doordat 't openbaar belang er méér bij betrokken is. Het eenige be zwaar is, dat de gang voor velen naai het B.A. nog moeilijker wordt naarmate dat col lege grooter wordt, maar dat weegt niet op tegen het grooter geworden belang der ge meente. Spr. wees erop, dat de beer Jb. Duijf toch ook al bezwaar had gehad tegen de grooter geworden administratie. De heer Kloosterboer ried aan om geen tweeden blunder te maken. Aanvanke lijk zou de belooning voor den heer Mole naar gesteld worden op 25, nu is bet al het dubbele geworden. De -armvoogden hebben nooit geklaagd over het meerdere werk en zij zouden dat werk ook hebben gedaan zon der extra-betaling daarvoor. De heer J b. D u y f: Dat zou niet meer gaan, want de burgemeester trekt zich van de vergaderingen van het B.A. terug. De heer Kloosterboer: Mijn machine staat ter beschikking. Ik meen de admi nistratie wel te kunnen doen; meent men waren, omdat zij vreesden daarin een ach teruitstelling te moeten zien. Na een uiteen zetting ten raadhuize door den burgemees ter was het door spr. en den heer Jb. Duijf aanvaard, maar slechts met zekeren schroom. Het speet spr., dat de heer Kloosterboer zich aan het eind van zijn betoog zoo kras had uitgedrukt, wat tot gevolg zal hebben, dat hij het college zal moeten verlaten, in dien hij tenminste bij zijn woorden blijft. Spr. zou dat aftreden betreuren. De thaas gevallen beslissing zal, naar spr. hoopte, in het belang zijn van de gemeente en van het B.A. De voorzitter dankte den heer Muur ling voor zijn woorden en zeide overtuigd te zijn, dat de tegen de benoeming van den heer Molenaar aangevoerde bezwaren zul len meevallen en dat men later dankbaar zal zijn, dat de zaken gegaan zijn zooals thans geschiedde. Hiermee sloot spr. de openbare vergade ring. T-tovmciaai Ttieuws G ymnastie k vereeniging. In de Dinsdagavond gehouden jaarver gadering van de gymnastiekvereeniging D. V. V. vermeldde de secretaris in zijn jaarverslag, dat het ledental 40 bedroeg, waarvan 28 adspiranten en 12 heeren. Ver leden jaar was het ledental 42. Men heeft in het afgeloopen jaar een nieuw toestel, een tremplin-springplank aangekocht. De begrooting 1938 werd vastgesteld op een totaal van ontvangsten en uitgaven van 471.98. De voorzitter wekte alle leden op, nieu we leden voor de vereeniging te winnen. De kapelaan Oudshoorn heeft hierna een opwekkend woord gesproken waarbij hij wees op de geestelijke waarde van de sport Het geestelijk belang dienen de leiders vooral in het oog te houden. De afgevaardigde naar de kringverg. te Hoorn, de heer J. Sneekes bracht verslag uit van deze vergadering. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden, de heeren J. Kuil boer en J. Sneekes herkozen, terwijl in de plaats van den heer Jb. Rietveld, die zich niet meer beschikbaar stelde, gekozen werd de heer B. Bruin. In de rondvraag werden eenige zaken van internen aard be sproken. Men besloot nog, een spaarfonds te vormen om nieuwe witte pantalons aan te schaffen in de plaats'van de thans ge bruikte zwarte. A. N. G. O. B. De afd. Langendük vergaderde ten hui ze van den heer G. Bakker. |Het jaarfeest zal worden gehouden in sa menwerking met de N.V. op Zondag 27 Maart. De sterrit, die het vorige jaar zoo'n groot succes was, wordt dit jaar gehouden op 26 Juni. De tocht gaat dan naar Beekbergen Door den heer E. van Loenen werd nog een lezing gehouden over den eerste op- bouwcursus. SUatspensionneering. Vanwege den Bond voor Staatspension- neering zijn er op Zondag- en Dinsdag propaganda-avonden gehouden in de zaal van den heer P. Schenk. Beide avonden was de opkomst heel goed. Als onderwerp had de voorzitter de heer Limpers voor zijn openingsrede gekozen: „Welken weg". Spr. memoreerde dan, dat men al 35 jaar bseft gestreden en nog maar weinig gevorderd is. We moeten nog veel meer steun hebben van de rechtsche partijen. Laat ons hopen, dat minister Coljjn zijn woord zal houden, wanneer hij gezegd heeft, dat er voor staatspensioen misschien nog wel iets gedaan kan worden. Voor deze avonden had de tooneelclub D. E. V. medewerking toegezegd met de opvoermg van bet tooneelstuk in 4 be drijven van Adolf 1' Arrange, getiteld „De dochters van Haseman" In dit stuk komt vooral tot uiting, dat hoogmoed veelal een mislukking wordt en dat in vele huwelijken het elkander niet begrijpen of niet willen begrijpen oorzaak kan zijn tot huiselijke oneenigheden. Over het geheel genomen heeft D. E. V. weer blijk gegeven van ernstige studie en den aanwezigen weer twee prettige avond® bezorgd. De beer Schenk had gezorgd voor uit- stedende muziek wat de aanwezigen nol geruimen tijd bijeen wist te houden. MelkrekenHf' De Coöp. zuivelfabriek „Aurora" taalde over het laatste tijdvak 922 Jan als gemiddelde uit per K g. vet 1.75, K* melk 6 33 en liter melk 6.53. Bevolking l»87' 1 Jan. '27: 922 mannen, 957 vrouwen; geboorten: 25 m., 34 vr.; overleden: 3 na-, 9 vr.; gevestigd: 39 m., 40 vr.; vertrokken- 50 m„ 62 vr. Stand op 1 Jan '38: 1003 962 vr. totaal 1965 inwoners. Aantal huwt" lijken: 13. Tentoonstelling en fancy-fair 167. „Dag-e -meneer-e-neef dwerg. Ik ben Flip en dat is Wip. We zijn op reis naar ooievaarland en-e-toen zagen we uw huisje en-e-toen dacht ik, dat u wel eens familie van me kon zijn". Verlegen hield Flip op, maar de dwerg nodigde hen vriendelijk uit om binnen te komen. 168. „Dit is het huisje, waar prinses Sneeuwwitje zolang woonde, totdat haar prins kwam om haar te halen. Wij zijn hier blijven wonen, al was het hier eerst erg stil toen ze weg was. Ons huis hebben we nu ingericht als museum." „Als wat?" vroegen Flip «1 Wip als uit één mond. Mid- denstandsvereeniging De Hanze. Maandag en Dinsdagavond heeft de ten toonstelling en fancy fair, georganiseerd door de r. k. Middenstandsvereeniging „De Hanze" afd. Uitgeest, ter gelegenheid van naar 25-jarig bestaan, zich in een druk be zoek mogen verheugen. Ook de inkomsten van de fancy fair zijn zeker niet onbevredi gend. Op den laatsten avond werd de trekking gehouden van de door De Hanze uitge schreven verloting. Alvorens daartoe even wel werd overgegaan werd eerst nog een kort woord gesproken door den burge meester, den heer P. van de Ven. Hij noemde o.a. de tentoonstelling volkomen geslaagd en een buitengewone prestatie. Na afloop der verloting werd door den heer Zurlche, voorzitter, dank gebracht aan allen die hadden medegewerkt aan het welslagen. Waschgoed gestolen. Bij de familie G. Koning aan den nieu wen weg in deze gemeente is des nachts door onbekenden al het waschgoed van het bleekveld gehaald. Door de politie is een l onderzoek ingesteld. „Wat speel je toch voor geks, er staan toch heel andere noten!" „Best mogelijk, maar zie het ver schil maar eens tusschen noten en vliegen!"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10