BOENDERMAKER Ontsporing van een werktrein bij Halfweg. KUNSTZAAL BERGEN is eiken dag geopend van 10—4 uur. EGMOND BINNEN ontwricht. Bovendien werd een in den goederentrein tusschengevoegde D-trein- wagon schuin over de beide sporen gewor pen, waarvan de onderstellen zich diep in den kruin van den spoordijk drongen. De beide aanrijdende locomotieven ble ven door hun grooter gewicht nog in de rails staan en konden later op eigen kracht weer naar de rietlanden, vanwaar zij waren gekomen om op het emplacement naar het hoofdspoor te wisselen, terug' keeren. De schade die zij opliepen is be trekkelijk gering. Erger is het daarentegen met de uit de rails geschoven geladen goederenwagons en het doorgaande rijtuig, waarvan de asstellen werden afgerukt en de vóór- en achterzijde gedeeltelijk ingedrukt. De belangrijkste schade, die den meesten tijd "oor herstel vraagt, is aan de rails toegebracht. Op ongeveer vier plaatsen zijn de hoofdsporen, zoowel het opgaande als het afgaande, uit hun voegen gerukt en verbogen, terwijl de wissel, waarop het ongeluk geschiedde, geheel is vernield. Onmiddellijk nadat de botsing op het Centraal station te Amsterdam was bekend geworden is dc technische dienst der N. S. te Utrecht gewaarschuwd, waarvan eenige deskundigen korten tijd latei op de plaats van het ongeluk waren. Uiteraard begon men onmiddellijk met de opruimingswerk zaamheden, waarvoor zeer spoedig een flinke ploeg wegwerkers was bijeen ge roepen. Geen levend wezen geraakt. Merkwaardig is, vooral wanneer men de groote verwoesting in oogen schouw neemt en waaruit men de hevigheid van de botsing kan afleiden, dat er het geheel jeen persoonlijke ongelukken zijn voorgevallen. Noch de beide machinisten, noch de trein- geleider, die in het hokje van den laatsten wagon zat en de ramp dus wel van zeer nabij moet hebben aan schouwd, hebben eenig letsel opge- loopen. Het geweld van de aanrijding was zelfs zoo groot, dat op enkele plaatsen de grond diepe scheuren vertoont, terwijl langs de geheele baan brokken hout en verwrongen ijzeren staven liggen verspreid. Toen wij op de plaats des onheils aarn- kwamen was men reeds druk doende bij het licht van gasfakkels en petroleumlam pen voorzooveel mogelijk de schade te herstellen. Maar in het tooverbeeld van prille schoonheid over een grillig wrak, keerde al spoedig de nuchterheid van de zake lijke beslommeringen -weer, die er op ge richt waren zoo spoedig mogelijk de hin derlijke gevolgen van een vergissing te verhelpen. Met man en .nacht wordt er aan gewerkt om den oorspronkelijken toestand te her stellen. *A.Q£4id(X, £aatste Alkmaar, Donderdag. PLOTSELING GESTORVEN. In het magazijn van Kerrebijn's glashan- del is hedenmorgen te ongeveer elf uur, de expeditiechef, de 39-jarige heer Jacob Yfs plotseling onwel geworden. De heer Stoutjesdijk verleende de eerste hulp waarna dr. Dijkhuizen arriveerde die mede constateerde, dat de patiënt overleden was. Waarschijnlijk is hij door een hartver lamming getroffen. OPBRENGST COLLECTE. Het Israël, armbestuur verzoekt ons te willen melden, dat de opbrengst der gister gehouden collecte bedraagt 302.72. VOLKSZANG. In het verslagje van den Volkszangavond van Maandag stond vermeld dat de slot zangavond van dit seizoen gehouden zal worden 8 Maart a.s. Die avond vindt niet op 8, doch op 28 Maart a.s. plaats. DE ELECTRICITEITS VOORZIENING VAN NOORDHOLLAND. Aan het departement van waterstaat wer den gister en heden door de ministers van waterstaat en van binnenlandsche zaken met verschillende Noordhollandsche ge meentebesturen besprekingen gehouden, speciaal betreffende de verhouding van de provincie Noordholland tot de gemeenten in zake de distributie van electriciteit. Gister zijn enkele gemeentebesturen af zonderlijk gehoord, terwijl heden een dele gatie van een aantal andere gemeentebestu ren zou worden ontvangen. Naar wy van bevoegde zijde vernemen staan deze besprekingen in geenerlei ver band met de houding, welke de regeering inneemt met betrekking tot het ontwerp electriciteitswet. Nog grooter moeilijkheden zouden de spoorwegen ondervinden, doordat ook in andere richting een groote stagnatie in het verkeer met de hoofd stad ontstond, toen tegen vijf uur, dus kort voordat de normale haltuur dienst tusschen Amst'-rdam er Rotter dam begon, tengevolge van den dich ten mist nabij Halfweg twee werktrei- nen op elkaar reden, waardoor een montagewagen voor de electrische tractie vernield werden en ontspoorde, en het afgaande spoor van Amster dam versperde. Op dit spoor, waarlangs dus de uit Amsterdam komende treinen passeeren, stond een werktrein, bestaande uit een locomotief en een aantal met dwarsliggers en ander spoorhout geladen wagons, in ver band met ter plaatse te verrichten werk zaamheden, ruim een halve kilometer voor het thans gesloten stationnetje van Half weg. Op hetzelfde spoor naderde uit de richting Haarlem een locomotief, die een montagewagen voor de electrische tractie voortduwde, om eveneens op dezelfde plaats te werken. De machinist wist dat de werktrein reeds op het spoor stond en reed dus vrij langzaam. Aan den dichten mist en de nog heerschende duisternis moet het geweten worden, dat hy de lich ten van de locomotief van den werktrein niet zag, zoodat de montagewagen, een DIERENBESCHERMING. Zondagmorgen is een klein zwart hondje op de Laat door een auto aangereden. De eigenaar, die wij Maandag opriepen, heeft zich niet gemeld. Het beestje is thans her steld. Wij verzoeken den eigenaar zich bij den inspecteur te melden. Het signalement van den hond is: klein, teef, korte staart, zwart met bruine glans. By den heer Koning, Dorpsstraat te Ber gen is voor ongeveer 3 weken komen aan- loopen een klein hondje. Signalement: Zwart met bruinstaande ooren, teef, een weinig wit aan borst en been. Indien de eigenaar zich niet meldt wordt het dier weggegeven. WAARSCHUWING. Het Leger des Heils, Limmerhoek alhier, verzoekt opname van het volgende: Het is ons gebleken dat in Alkmaar klee- het e. e. a. alleen af te geven aan hen, die Leger des Heils, door personen die daartoe niet bevoegd zijn. Deze verkoopen het in gezamelde en de opbrengst daarvan wordt ten eigen bate gebruikt. Opdat geen geld of goederen in verkeerde handen komen en om eventueele teleurstel lingen te voorkomen, wordt men verzocht het e. e. a. allen af te geven aan hen, die voorzien zijn van een machtiging geteekend door den commandant B. Vlas van het Le ger des Heils. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van: le. D. v. d. Meer, meubelhandelaar al hier, met benoeming van mr. Fruin tot rechter-commissaris en van mr. Schenke- veld tot curator; 2e. H. A. Hienkens te Castricum, met be noeming van mr. Ubbens tot rechter-com- missaris en van mr. Smal tot curator. AFDEELING NED. ROODE KRUIS. Jaarvergadering ten Stadhuize. Gisteravond heeft ten stadhuize de alge- meene ledenvergadering van het Ned. Roo- de Kruis, afd. Alkmaar, plaats gehad. Be halve het bestuur waren aanwezig ongeveer 20 dames en heeren, leden van de transport colonne, van deze is slechts een gedeelte lid van de afdeeling. Nadat de voorzitter, dr. F. J. Frederikse, de vergadering had geopend met een woord van welkom, herdacht hij de geboorte van 00prinses Beatrix, wier moeder voorzitster van klein rijtuig, op een twee-assig onderstel, het Ned. Roode Kruis is. tegen de locomotief van den werktrein Hierna werden de notulen der vorige ver werd geschoven. De wagen werd gedeelte- gadering ongewijzigd goedgekeurd. lijk vernield en uit de rails gelicht. Dank zij de geringe snelheid liepen de beide locomotieven en wagons van den werktrein geen schade op, terwijl ook in dit geval niemand ook maar eenig letsel kreeg, zoo dat ook deze botsing zonder persoonlijke ongelukken is afgeloopen. Inmiddels was het echter het afgaande spoor versperd en moesten tegen zes uur de eerste treinen tusschen Amsterdam en Haarlem de plaats van de botsing passee ren. Bij het station Halfweg werden maat regelen genomen, evenals op het Centraal station te Amsterdam, om de treinen uit beide richtingen over het eene overgeble ven vrije spoor te leiden. Voor het oude rangeerspoor van Halfweg moesten de treinen uit de richting Haarlem stoppen om te wachten op de treinen uit de richting Ar sterdam, die even buiten het Centraal station, by post 3, op het linker spoor wer den geleid, om voorbij Halfweg weer op het rechter spoor gebracht te worden. Omgekeerd moesten de treinen uit Am sterdam, wanneer een trein uit Haarlem in aantocht was, voor poet 3 op het sta tionsemplacement wachten tot de binnen- De secretaris, hr. L. H. C. Flugi von As- permont, bracht het jaarverslag over 1937 uit Uitvoerig werd hierin het vele werk der afd. naar voren gebracht. Het leden aantal is vermeerderd met 32. Van welk groot nut het werk van het Roode Kruis is, wordt thans getoond in Spanje en China. Daarom is het van groot belang dat het le dental wordt uitgebreid. Door een jaarlyksche bijdrage van mini mum 1 steunen de leden dit zegenrijke werk. Nog werd een laatste gedachte ge wijd aan het overleden lid dr. J. M. van Dam, die tal van jaren zitting in het bestuur had. Zijn heengaan was een groot verlies voor de afdeeling. (Dit gedeelte van het jaarverslag werd door de aanwezigen staande aangehoord.) De transportcolonne bestaat thans uit 1 arts-leider, 4 ploegcommandanten, 32 hel pers, 11 helpsters en 16 leerling-helpsters. Gedurende een zestal weken hebben 3 help sters overdag in het Centraal Ziekenhuis ge werkt ter vermeerdering van kennis. Te Alkmaar zijn 241 hulpverleeningen bij on gevallen verricht, een duidelijk bewijs, dat de transportcolonne ook in vredestijd nood zakelijk is. Aan dr. A. H. Moolhuyzen en dr. J. Lourens werd dank gebracht voor het geven der opleiding voor helpers en help sters. De bloedtransfusiedienst heeft ook in 1937 bewezen in een behoefte te voorzien: 5 transfusies zijn verricht met bloed van vijf bloedgevers, meest leden der transportco lonne. De resultaten dezer gevallen waren alleszins bevredigend. Tenslotte werd er by de leden op aange drongen om te trachten zooveel mogelijk nieuwe leden te verkrijgen. Hierop volgden rekening en verantwoor ding over 1937 door den penningmeester, den heer mr. Josephus Jitta. Nadat alles in orde was bevonden, werd hij gedechargeerd. De periodiek aftredende bestuursleden, mevrouw Cohen Stuart en de heeren mr. Josephus Jitta en H. C. Stoutjesdijk, werden bij acclamatie herbenoemd. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Bergen op Zoom werd op aan beveling van het bestuur jhr. L. H. C. Flu gi van Aspermont aangewezen; mede mevr Cohen Stuart als plaatsvervangster. In verband met het 25-jarig bestaan der afdeeling en transportcolonne, hetwelk in 1939 zal worden herdacht, zal een commis sie worden benoemd ter beraming van plan nen voor een feestelijke herdenking. Ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis ten paleize te Soestdijk was door de afdee ling een telegram verzonden, waarop een schriftelijke dankbetuiging was ontvangen. De oud-voorzitter, de heer J. G. Harema ker, uitte nog de beste wenschen voor het welzijn der afdeeling, waarop na rondvraag sluiting volgde. Tentoonstellingen. Van Woensdag t/m Zondag 27 Februari: Muziektuin: Bolbloemententoonstelling van Alcmaria V.V.V. Eiken dag van 10.30— 12; 15—18 en 19.30—21.30 uur. Dagelijks van 104 uur kunstzaal Boen dermaker te Bergen: tentoonstelling teekeningen en aquarellen. Bioscopen. On gecorrigeerd. POT MET KOKENDE THEE OMGETROKKEN. Het vijf maanden oude zoontje van de familie V. uit Breda, dat bij zijn vader op de knie zat, trok een pot met kokende thee om. Het kindje werd met ernstige brand- wonden naar het St. Ignatius-ziekenhuis vervoerd, waar het vanochtend is bverlcH™ Victoria-theater, half acht, hoofdnummer eneden. Gasparone (operette); hoofdrollen Joh. van Heesters en Marika Rökk. Toegang vooi eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer Wanneer bent u jarig? (amus.); hoofd rollen Marian Marsh, Fred Keating, Edgar Kennedy; tweede hoofdnummer De schrik van wijk 7 (sens.); hoofdrol Pat OBrien. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 24 Februari. 8 uur, Harmonie, donateursconcert Vryz.- herv. zangkoor. 8 uur. *t Gulden Vlies, opvoering van .Gebroeders Kalkoen" voor de buurtver. Kinheim. Vrijdag 25 Februari. 8.15 uur, Harmonie, voor Covoto opvoe ring van Candida door het Rott. Hofstad- Tooneel. Zaterdag 26 Februari. 9 uur, 't Gulden Vlies, bal-masqué dans school Englander. BELANGRIJKE ORDER VOOR AVIOLANDA. 18 vliegbooten voor de Indische defensie. Door den minister van defensie is op dracht gegeven aan de Combinatie N V Aviolanda en de Koninklijke Maatschap.' pij „De Schelde" voor den bouw van 18 vliegbooten, type Do 24 K. Dit type is door de Dornier-fabrieken sp®. ciaal voor de Nederlandsche regeering ten behoeve der Indische defensie ontworpen. Te Friedrichshafen zijn destijds 24 stuks besteld, waarvan er reeds vier zijn afgele verd. De Do. 24 K is een driemotorige vlieg- boot, bestemd om als groote verkenner, te vens bommenwerper, te worden gebruikt Van de thans by Aviolanda en de Schelde in bestelling gegeven vliegbooten zal de eer ste in het begin van het volgend jaar wor den afgeleverd. De constructie van de ver schillende onderdeelen is verdeeld over Aviolanda en de Schelde in een verhouding van 60 en 40 procent. Ongeveer driehonderd werklieden vinden by dezen bouw werk. BUREAU MEDISCHE SPORTKEURING. Jaarvergadering. Het bureau Medische Sportkeuring Alk maar hield Woensdagavond zijn jaarverga dering ten huize van den heer B. J. van Doorn onder voorzitterschap van den heer W. J. Bulens, die in zijn welkomswoord speciaal de afgevaardigden der nieuw aan gesloten vereenigingen begroette. Spr. deelde mede, dat dr. v. Kleef wegens te drukke werkzaamheden zijn medewer king niet langer kon geven aan het bureau. Voor zijn vele werk zegde spr. hem namens het bureau dank. In zijn plaats kwam dr. Haverkamp, die gaarne zijn volle medewer king toezegde. Vervolgens herinnerde de voorzitter aan het vertrek van den heer Hutter naar Am sterdam, waardoor het bestuur een harden werker verloor. Wat de werkzaamheden van het bureau betrof, wees spr. erop, dat het aantal keu ringen steeds is gegroeid en in 1937 voor het eerst het getal 300 passeerde. (Er werden n.L 335 keuringen verricht tegen 245 in 1936). Met deze enkele woorden verklaarde spr. de vergadering voor geopend, waarna de agenda werd afgehandeld. Jaarverslag 1937. Uit het jaarverslag, samengesteld door den secretaris, den heer J. Jonker, publiceereu wy het volgende: In den loop van 1937 hebben 7 nieuwe ver eenigingen zich by het bureau aangesloten, waarbij de wielrenvereeniging Alcmaria. Een belangrijk feit, want zou er wel één sport zijn, die zooveel van de beoefenaars vraagt als juist deze sport? Het aantal keuringen is in het afgeloopen en slechts onregelmatig kon geschieden, kon het althar6 gehandhaafd blijven, zoo dat de verbinding tusschen Amsterdam en Rotterdam geen oogeroblik verbroken is geweest. Te ruim zeven uur kwam bij Halfweg een werktrein uit Amsterdam, die via het rangetrspoor op de versperde lijn werd gebracht om den ontspoorden wagon op te ruimen. Het reizigersvervoer van het Centraal station te Amsterdam. De forensen, die zich hedenmorgen van het Gooi en uit de richtiig Haarlem naar de hoofdstad wilden begeven, ondervonden daarby ernstige moeilijkheden. Deze had den echter slechts geringe beteeken is in vergelijking met de problemen, waarvoor men zich op het Centraal station te Am sterdam, dit knooppunt van belangrijke verbindingen en uitgangspunt van spoor lijnen naar alle hoeken des lands, gesteld zag. Hi Slechts ln de richting Zaandam en in de komende treiir het spoor had vrijgemaakt. I richting Utrecht kon het verkeer normaal Hoewel het verkeer ln de richting Haar- voortgang vinden. In de richting Haarlem 1 daardoor groote vertraging ondervond 1 konden de treinen eveneens vertrekken, zij het ook met groote vertraging. Men liet het voor dezen dienst geldende halfuur- schema voor wat het was en liet de tieinen vertrekken, zoodra het eenige berijdbare spoor vrij was. Een aantal treinen kwam daardoor uit te vallen, doch de reizigers werden slechts in geringe mate gedupeerd, doordat zij, wanneer zij op het perron kwamen, na eenig wachten weer een trein vonden, die naar Haarlem vertrok. Naar het Gooi en naar Amersfoort was echter geen verbinding mogelijk. Hilver sum en Amersfoort zijn gemakkelijk van Utrecht uit te bereiken, zoodat een deel van het voor deze plaatsen bestemde ver keer over Utrecht werd geleid. Tengevolge van het geringe aantal ver trekkende, doch vooral binnenkomende treinen leek het Centraal station op dezen zonnigen winti rmorgen een toonbeeld van rust en kalmte, doch in het seinhuis onder den kap en bij de diensten van vervoer en tractie werd in koortsachtig tempo ge werkt om zoo spoedig mogelijk 't verkeer weer in normale banen te leiden en de storing in het nauw luisterende raderwerk der spoorwegorganisatie op te heffen. jaar belangrijk toegenomen. De medewer kende doktoren, die ook dit jaar wederom geheel belangloos de keuringen verrichtten komt een bijzonder woord van dank toe. Het waren de doktoren A. W. v. Kleeff, F. J. Frederikse, A. H. Moolhuyzen, J Maats, N. H. Louis, J. Lourens, W. Steensma, B. J. Leeuwenberg, E. E. M. v. Gilse en A. V. H. Destree. Ook dr. A. K. Dykhuijzen, geneesheer directeur van het Centraal Ziekenhuis en zuster J. C. Meindersma wordt dank ge bracht voor de beschikbaarstelling en ver zorging van het keuringslokaal in het zie kenhuis. Het bestuur was voor 1937 als volgt sa mengesteld: W. J. Bulens, voorzitter, Jan Jonker, secretaris-penningmeester, A. Hut ter, 2e voorzitter, J. G. Kemp, 2e secretaris- penningmeester, mevr. A. E. Waalewijn Schornagel, mevr. M. E. JonkerJonker en J. Bos, leden. Door zyn vertrek naar Amsterdam moest de heer A. Hutter als bestuurslid bedanken. De medische commissie bestond uit de doktoren A. W. v. Kleeff, J. Maats en N. H. Louis. In 1936 waren 16 vereenigingen aangeslo ten. In den loop van 1937 zyn 7 vereenigin gen lid geworden, zoodat op dit oogenblik 23 vereenigingen aangesloten zyn, met een totaal van plm. 2500 leden. Het zyn de gymnastiekvereenigingen Kracht en Vlugheid, Turnlust, de Halter, Ne derlandsche Arbeiders Sportbond, Sport Staalt Spieren te St. Pancras, Voorwaarts te Stompetoren, Sportief, A.D.V.E.N.D.O. en O.D.I.S.; di voetbalclubs Alcmaria Victrix, Alkmaarsche Boys, Alkmaar, M.E.V.0 Koedyk te Koedijk, Oudorp te Oudorp. Spoorvogels en Vrone te St. Pancras; de korfbalvereeniging K.V.KV.; de kracht- sportvereeniging S.S.S.; de zwemclubs D.A. W., Alkmaarsche Reddingsbrigade en NA S.B., afd. zwemmen; de wielerclub Alcmaria en de Alkmaarsche Politiesportvereemging. Gekeurd werden 335 leden, waarvan 286 werden goedgekeurd en 7 werden afge keurd. De overigen staan thans onder con trole of mogen slechts lichte sport beoefe nen. Onder de afgekeurden waren er vier, aan wie op grond van hun jeugdigen leeftijd en gezien de in dit verband veel te zware sport, geadviseerd werd deze voorloopig niet te beoefenen, terwijl van de overigen hun lichamelijke conditie zoodanig was, dat sportboefening ernstige gevolgen voor hen zou geven. Van de onder controle gestelden is gelukkig by de meesten na controle door den huisarts gebleken, dat de geconstateer de afwijking van zeer geringen aard was. Doordat er vroegtijdig op gewezen is kon er ger worden voorkomen. De ontvangsten over 1937 bedroegen 405.51, de uitgaven 277.46, zoodat het saldo, dat per 1 Jan. 1937 118.42 bedroeg, thans 128.05 is. De begrooting 1938 werd vastgesteld op een bedrag van 225 aan ontvangsten en uitgaven. Verkiezing bestuur. By enkele candidaatstelling werd het hui dige bestuur herkozen, terwijl in de vaca ture-Hutter met enkele candidaatstelling dr. F. J. Haverkamp werd benoemd. De voorzitter zegde namens het geheele bestuur de vergadering dank voor het ver trouwen. in de bestuursleden gesteld en feli citeerde het bureau met de benoeming van dr. Haverkamp tot bestuurslid. De heer J. Schotsman bracht namens de vei gadering dank oan het bestuur voor de werkzaamheden, in 1937 verricht. De A.P.S.V. werd aangewezen voor kas controle. De heer Bulens sloot daarna de vergade ring met een enkel woord. OPPERVLAKTE FABRIEKS AARDAPPELEN-AREAAL. Naar van bevoegde zijde wordt medege deeld heeft de minister van economische za ken besloten het fabrieksaardappelen-areaal voor oogstjaar 1938 vast te stellen op het zelfde oppervlak als het vorige jaar. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 82 cent per K G. JCetft d School (Zie vervolg Stadnieuws op pagina 3, 2de blad.) ONS DRUKWERK liet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 DE SCHOOL TE URSEM BLIJFT. Door Gedeputeerde Staten is het raadsbesluit dezer gemeente tot behoud van de openbare lagere school goedgekeurd. Het gemiddelde aantal leerlingen op de vier teldata's over 1937 bedroeg resp. 44, 46, 47 en 45. Ds. Gosses, doopsgezind predikant te Twisk, heeft het beroep naar de gecombi neerde gemeenten Heerenveen en Wolvega aangenomen. Qemeentecadeti Dinsdagmiddag vergaderde de raad. De voorzitter las een schrijven voor van den particulieren secretaris van H.K.H. prinses en den prins dank betuigt voor het prinses en de prins dank betuigt voor het van den raad ontvangen telegram ter ge legenheid van de blijde gebeurtenis. Van B. en W. van Castricum en Egmond aan Zee was een toezegging binnen gekomen inzake een bedrage in de te Egmond aan den Hoef gehouden boach bouwcursua. De totale subsidie der gemeente Egmondbinnen aan genoemden cursus is 30; hierin wordt nu door Castricum voor 10 en door Egmond aan Zee voor f 5 bijgedragen. Aangezien uit Alkmaar en Bergen elk slechts 1 leerling dezen cursus bezoekt, zijn deze gemeente besturen niet voor een bijdrage aange schreven. Aangaande het verzoek van den heer P. Koopmans te Egmond aan den Hoef, wiens oudste leerplichtig kind de christelijke school te Alkmaar bezoekt, stelden B. en W. voor slechts 50 der vervoerkosten voor rekening der gemeente te nemen. Aldus besloten. Van de R.K. schoolbesturen te Egmond aan den Hoef en te Egmondbinnen zyn ver zoeken ingekomen betreffende voorschot ten voor het jaar 1938 tot instandhouding dier scholen. De voorzitter zette uiteen, dat de L.O.-wet op dit punt is gewijzigd. Kon vroeger slechts ten hoogste 80 van het voorschot, waarop men recht had, worden uitgekeerd, thans moet elk jaar bij de be- giooting het bedrag per leerling worden vastgesteld en kunnen de bijzondere school besturen elk jare het volle voorschot aanvragen. Besloten werd de gevraagde voorschotten te verleer.en. Van dezelfde schoolbesturen waren aan vragen binnengekomen om vergoeding voor de instandhouding der scholen over het laar 1937. Over de aanvragen om vergoeding zal eerst beschikt kunnen worden nadat de op die afrekening betrekking hebbende ge meenterekeningen door Ged. Staten zullen zijn vastgesteld. Hierna deed de voorzitter mededeeling van de verlenging van de diepspitregeling tot en met 28 Mei 1938; van de instandhou ding der openbare lagere school te Egmond aan den Hoef voor den tijd van 5 jaar; en van de goedkeuring door Ged. Staten van de gemeentebegrooting en die van het gas bedrijf. Aangaande het pas goedgekeurde werk verschaffingsobject „de verbreeding van den Julianaweg", deelde de voorzitter mede, dat de langs dien weg loopende vaart slechts voor de helft gedempt zal worden, daar dit noodig is voor het behoud eener goede waterloozing. Op een vraag van den heer Simong of nu dadelijk met dit object be gonnen zal kunnen worden, zcide de voor zitter, dat de voorbereiding daartoe nog ge-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2