SPORT EN WEDSTRIJDEN. Alkmaarsche Boys I Helder 1 DE BAAS DE BESLISSINGEN KOMEN DICHTERBIJ! FEIJENOORD, HERACLES, P. S. V. BESTELLEN DINERS. Als Ajax verloor ZONDAG a.s. HALF DRIE RIJWIELSTALLING GRATIS. De etftottew voor morgen. Ingesneeuwd meer vindingrijk TWEEDE BLAD. 1 •worden ingekocht." Weer geloofde buur vrouw H. het verhaal en weer vertrok de fantaste met een bedrag van 600. Later weer kon haar man een groot bedrag met een druivenhandel verdienen, maar dan moest hij over 700 beschikken om een koelcel in de centrale hallen te kunnen huren. Zoo ging het ononderbroken door, soms weigerde de geldgeefster, maar dan riep haar vriendin: „Geef toch het geld, anders spring ik in de gracht." De vrouw bleef in weerwil van het zeer bezwarende getuigenmateriaal ontkennen. Twee personen, een slager en een buurt bewoner, kwamen vertellen, dat de vrouw tegen hen dezelfde verhalen had gehouden, eveneens met de bedoeling om geld los te krijgen. De slager had zich enkele malen laten overhalen om kleine bedragen af te geven. Het rapport over verd. uitgebracht is een allertreurigst verhaal. De vrouw heeft langen ty'd in het nachtleven rondom het Rembrandtplein een rol gespeeld. Man nen gaven haar duizenden en ruineerden zich voor de vrouw, die thans hardnekkig volhoudt altijd „doodeerlijk" te zijn ge weest. Naar aanleiding van het rapport merkte de president op: „U bent een ge vaar voor de manden, die met u in aan raking komen." Requisitoir. De officier van justitie, mr. van Arkel, vorderde een gevangenisstraf Van ander- half jaar met aftrek .an een maand voorloopige hechte n is. Voetbal. Als Ajax eens verloor, of als D. W. S. eens won, dan was de zaak in afdeeling I volkomen bekeken. In het eerste ge val zou D. W. S. best mogen verliezen; in het tweede geval is D. W. S. op eigen kracht kampioen geworden. Zoo naderen de beslissingen en zoo zou het kunnen gebeuren, dat wij mor genavond verschillende kampioenen hebben. 't Is echter niet noodzakelijk. Zooals gezegd, in afdeeling I bestaat de groote kans, dat de beslissing valt. Wel zal Ajax zelf van R. F. C. winnen, maar we gelooven niet, dat D. W. S. zich ter wille van de centen zal laten kloppen door A. D. O. Ze zal de zekerheid wel preferee- ren en dus alles doen, om te winnen. Toch zal het niet gemakkelijk zijn, om de Hage naars te kloppen, zoodat alles nog mogelijk is. SpartaV. U. C. is van zeer groot belang voor de bezetting der onderste plaats Mis schien ziet Sparta kans, nu zij de Korver weer in de geleden heeft, om een gelijk spel te bevechten, zoodat dan de wedstrijd SpartaExcelsior de definitieve beslissing moet brengen. De vierde wedstrijd is van geen belang. Laat K. F. C. maar winnen van D. F. C. Of laat D. F. C. maar winnen, dan is de Dórtsche club definitief in veiligheid. FeijenoordHaarlem. In afdeeling II zal Feijenoord dan ein delijk haar eenige concurrente bevechten op eigen grond. Voor de Rotterdammers is het te hopen, dat Smit wat minder doel punten maakt, anders zijn de Rotterdam mers morgen nog geen kampioen. Een ge lijk spel is echter al voldoende en dat kun nen de mannen van Van Heel wel behalen. 't Gooi, dat veilig staat, ontvangt Hermes dat voor haar behoud vecht. En dus zou het wel eens kunnen gebeuren, dat de Schiedammers onverwacht met de zege huiswaarts keerden. Maar met D. H. C. is het net eender gesteld; zij moet naar Xerxes. dat ook veilig is, maar dat toch te sterk is, om een verrassing te mogen voor spellen. C V. V. zegeviert thuis natuurlijk over H B. S. In het Oosten: als... Ja, als Heracles wint van Tubantia (waar we op rekenen) en als Go ahead verliest van Z. A C. (waar we heelemaal niet op reke nen, zelfs niet, nu in Zwolle gespeeld wordt), dan is Heracles kampioen. Zoodat ze morgen dus geen kampioensfuif kan houden! De beslissing zal wel vallen in den wed strijd Go aheadHeracles. Enschede wint thuis zonder mankeeren van P. E. C. en even zeker zyn we van een Apeldoornsche overwinning op N. E. C. Zoodat de wedstrijd HengeloWageningen van weinig belang is. Een gelijk spel wel licht? 't Zou verstandig zijn van de thuis club, die nog niet heelemaal veilig staat. P. S. V. naar den Bosch. Om na het carnaval naar den Bosch te gaan, lijkt ons niet leuk. En P. S. V. zal er wel net zoo over denken, want de wedstrijd tegen B. V. V. behoort tot de allerlastigste van de competitie, vooral, nu de Bossche club zelf nog een kansje heeft. 't Zou heelemaal zoo gek niet zijn, als P. S. V. verloor. Dat zou ook voor N. A. C. prettig zijn, tenminste als deze club in Maas tricht van M. V. V. wint. Wat kan, zij het na de noodige inspanning. BleijerheideNoad en LongaRoermond zijn van groot belang met het oog op de elfde plaats. Bleijerheide mag zeker niet verliezen, en daarom zal zij wel alles op alles zetten en dus een kleine overwinning be halen. En als Roermond dan eens van Longa won Maar dat gelooven we niet. Be Quick of G. V. A. V. Nu Be Quick klop gekregen heeft van G V. A. V. hebben beide clubs nog een goede kans op den titel. Een enkele misstap van de oudsten en G. V. A. V. gaat met de eer strijken. Morgen kunnen beide clubs winnen, al spelen ze beide uit. Maar Sneek is te zwak voor Be Quick en Heerenveen heeft geen kans tegen G. V. A. V. Velocitas moet thuis Hoogezand kloppen en zich daarmee definitief in veiligheid stel len. Het kan en dus moet het. Veendam wint thuis van Leeuwarden en Achilles klopt in eigen huis het niet zoo sterke H. S. C. ONZE TWEEDE KLASSERS. Als O.S.V. zou winnen Er worden in onze tweede klasse slechts twee wedstrijden gespeeld, waarvan vooral H.R..C.O.S.V. van groot belang is. Moch ten de gasten n.L winnen, dan zouden zeven clubs in groot degradatie-gevaar komen. Wij gelooven echter niet, dat O.S.V. kans zal krijgen en dat zou dan beteekenen, dat de meeste clubs buiten degradatiegevaar komen. Alcmaria gaat naar Enkhuizen, waar West-Frisia haar ontvangt. De Enkhuizers schijnen in uitstekenden vorm te zijn en zullen natuurlijk alles doen, om de groote nederlaag in Alkmaar te wreken. Wij voor zien een spannenden wedstrijd tusschen twee gelijkwaardige partijen, waarbij de winnaar de beste kansen heeft op de derde of vierde plaats op den eindranglyst. Alcmaria heeft Gerritse weer terug ge nomen in de middenlinie, zulks waarschijn lijk naar aanleiding van het zwakke ver dedigend spel van Alcmaria. Benieuwd mo gen wij zijn naar de verrichtingen van den jongen rechtsbuiten Godvliet. In de tweede klasse B is D.O.S. al kam pioen en dus zal zij het kalmpjes aan doen. Het gevolg zou wel eens kunnen zijn, dat de overige sterke clubs het morgen wat kalm aan doen, zobdat de in degradatie-ge vaar verkeerende clubs wellicht een puntje kunnen veroveren. Dat zijn dan B.F.C., dat thuis speelt tegen R.C.H., en Velox, dat E.D.O. ontvangt D.O.S. zelf speelt thuis tegen Hilversum en kan ook dezen wedstrijd wel winnen. H.F.C., thuisspelende tegen Zeeburgia, verovert natuurlijk ook beide puntjes. DE DERDE KLASSERS. Alkmaarsche BoysHelder en De YolewijckersZaandijk. Een belang rijke dag! Zoo breekt dan morgen voor onze kaas stad op voetbalgebied éen der meest belang rijke dagen aan. Belangrijk niet alleen, om dat onze rood-witte stadgenooten bezoek van Helder krijgen endeze concurrent door een nederlaag voor goed zou kunnen uitschakelen, maar tevens omdat in Amster dam-Noord de beide overige rivalen elkan der partij zullen geven en de geblokten bij een Amsterdamsche zege ja, zelfs by een gelijk spel de kans weer geheel in eigen hand zouden krijgen, als de rood-witten het vanzelfsprekend tot een overwinning zullen brengen. Moeten we nog wijzen op de in de laatste ontmoeting tegen Assendelft gemaakte fouten? Het is een kostbare en harde les ge weest! We meenen, dat de Westerweg-bewo ners zelf wel bemerkt zullen hebben, dat men zelfs met een nuttigen 2O-voorsprong nog lang niet „binnen" is en het een hard nekkig strijden blijft van de eerste tot de laatste minuut! Een ongekend enthousiasme over het volle tijdvak en zooals het eer ste treffen ons aan den noordpunt liet zien niet alleen een goed steunen van den aanval, maar daarnaast een stug verdedigen in de geheele defensie. Geen tik-tak-spelletje, geen onnoodige dribblers, een hoog tempo, waar men het best den bal het werk kan laten doen, over rompelende open aanvallen! Dat waren de factoren waarmede Helder steeds werd ge slagen. En ten slotte nog: hoofden koel, vooral als men een voorsprong ziet verdwij- neh of een achterstand te verwerken krijgt. Dit alles kunnen de Boys, ze hebben het vaak eerder getoond! En daarom zien we den strijd met vol vertrouwen tegemoet en rekenen op de volle winst, omdat, ja om dat er „gevochten zal worden, in de meest sportieve beteekenis van het woord, niet waar geblokten? En dan het treffen De Volewyckers— Zaandijk. Beide ploegen zyn geducht op dreef, zoodat elke uitslag mogelijk is. Waar echter de defensie van de Amsterdammers sterker speelt, dan die van de Zaankanters, geven we den gastheeren de meeste kans. Ook in de ontmoeting A.P.G.S.—Hollandia stellen we in de Amsterdammers het meeste vertrouwen. Hoewel Texel by Succes een uiterste po ging zal wagen nog het gevaar te ontloopen, vreezen we, dat dit den eilanders niet luk ken zaL Assendelft ontvangt Purmersteijn en kan oog nog wel eenige winst gebruiken. We verwachten dan ook stellig een puntendee- ling. De derde klasse B laat slechts een drietal ontmoetingen zien. Van de runners up ko men alleen Kinheim en De Meteoor in actie. Kinheim speelt thuis tegen Ahrends, zoo dat deze Beverwijkers wel in de running zullen blijven. Hetzelfde geldt voor De Meteoor, dat be zoek van De Zeemeeuwen krijgt. W.M.S. zou tegen Schoten weer een kost baar punt kunnen binnenhalen. DE VIERDE KLASSERS. Wieringerwaard kan weer kampioen worden. Het was voor een paar weken Nieuwe- Niedorp, dat een kampioenschap voor de poldersche club wat ophield. En nu de roodbroeken in eigen omgeving spelen, zouden we opnieuw geneigd zijn, een afdeelings-kampioenschap te voorspellen. Maar, en met eenige angst en vreeze: Schagen, het onberekenbare Schagen komt op bezoek en plotseling is weer alles mogelijk. We vertrouwen er op, dat Haze- loop c.s. het toch tot een overwinning zullen brengen, zoodat het morgen in den polder feest is. B. K. C. gaat naar Andijk en zal het theo retische kansje wel trachten te behouden. Nu Nieuwe-Niedorp er zoo goed in is, geven we het bezoekende M. F. C. niet veel kans. D. T. S. krijgt een mooie gelegenheid om de laatste plaats aan Strandvogels te laten, door de bezoekers met een nederlaag naar huis te zenden. In de vierde klasse B is het afdeelings- kampioenschap binnen, zoodat Q. S. C. in eigen omgeving tegen Meervogels een on- belangrijken wedstrijd speelt. Zoowel de bloemen als de punten zullen wel by de Wormerveerders terecht komen. K. V. V. zal wel over Zilvermeeuwen zegevieren, terwijl we in het treffen West- zaanUitgeest den bezoekers de meeste kans geven. Nu Monnikendam Zaanlandia ontvangt, denken we de Monnikendammers nog wel eenige winst toe. Bergen krijgt het in eigen omgeving niet bepaald gemakkelijk tegen Verkade. Het kan een pittige strijd worden, waarbij de Bergenaren indien ze geducht aanpakken het nog wel tot een gelijk spel kunnen brengen. Komaan duinkanters, probeert het eens! LANGS DE N H. V. B.-VELDEN. Klein programma met enkele be langrijke ontmoetingen. Z. V. V. IVAlkm. Boys IV. Oudorp II D. T. S. UI. Zoo zouden we dus morgen in een paar afdeelingen wat dichter bij de uiteindelijke beslissing kunnen kohnen. Daar is b. v. Z. V. V. IV dat in eigen omgeving tegen Alkmaarsche Boys IV speelt en aan één enkel winstpunt genoeg zou hebben, om zich kampioen te kunnen noemen. Inmiddels een feit, waar ondanks alle goede bedoelingen van de kaasmeruchen wel niet aan te tornen zal zyn. En dan in de laagste klasse het treffen Oudorp IID. T. S. III. Hier is de winnaar nog wel geen kampioen, maar men is dan toch een heel stuk in de goede richting. De eerste klasse A laat slechts twee ontmoetingen zien, die van weinig belang zijn. Vrone I gaat naar Beemster I en indien de groen-zwarten geducht aanpakken, ge ven we haar een behoorlijke kans op eenige winst. Oudorp IAlcmaria IV kan een aardige ontmoeting worden, waarbij de Oudorpers de beste papieren hebben, al erkennen we, dat de withemden vorige week knap werk hebben verricht. In de tweede klasse B gaat de huldigings-wedstrijd D. T. S. II— Koedijk I, waarby we bloem :n en punten naar Koedijk zien verhuizen. De tweede klasse D laat het reeds eerder gememoreerde treffen Z. V. V. IVAlkmaarsche Boys IV zien, wat stellig omdat we de blauw-zwarte Zaandammers denken te zien winnen een kampioenschap met zich zal brengen. Of hebben de rood-witte andere plannen? West-FrisiaAlcmaria: Keuris Burger Koning A. Rampen Gerritse de Grand Godvliet v. Wieringen Hamstra Schaaper v. d. Pol Alkm. BoysHelder, 2.30 uur: v. d. Horst Pater Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Goudsblom Kwadijk de Grand Schenke Mulders Alcmaria IIH. R. C. III, 2 uur: Rampen Stadegaard Verweel Meijer Scharlewie Lindeboom J. Bos Homan Kaptein de Jong v. Overbeek Z. F. C. IV—Alkm. Boys II, 11 uur: Apeldoorn Schuitemaker Tamis Roos de Groot Hendriks Jansen Hoed Pater Mulders Nol Bij de derby Alcmaria VAlkmaar III zal het zeker spannen. We geven de wit hemden de meeste kans, maar het is te vens het goed recht van de bezoekende groen-witten, het eveneens tot een over winning te brengen. Ook bij Zaandijk IIIW. F. C. VI zal het aan spanning niet ontbreken en zou een puntendeeling wel eens het uiteindelijk re sultaat kunnen zijn. De derde klasse F laat twee onbelangrijke wedstrijden zien. Dirkshorn I zal Schoorl II wel met ledige handen naar huis zenden. Bergen IIMevo II op het Mevo-ter- rdln te spelen kon wel eenig verlies voor de Bergen-reserves brengen. In de vierde klasse D de reeds eerder gememoreerde ontmoeting Oudorp IID. T. S. III. Aan spanning zal het hier zeker niet ontbreken. In Oudkar spel werd het een Oudorper-zege en we zijn dan ook zeer benieuwd, of de Oudkar- spelieren revanche weten te nemen. We vreezen echter eenigszins voor de bezoekers. Alkmaarsche Boys V gaat naar Schagen IV en indien de rood-witten flink aanpak ken, kunnen ze het mogelijk tot een pun tendeeling brengen. Graftdijk II zal de punten wel aan het bezoekende Alkmaar IV moeten laten. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. De drie kampioenscandidaten in de 2e klasse B, n.1. H.S.V., V.I.O.S. en onze plaat selijke vereeniging A.F.C., hebben morgen allen een rustdag, waardoor het programma beperkt is tot twee wedstrijden en wel Ber- dosGeel-Zwart en S.V.W.Z.A.P. Berdos krijgt het Zondag a.s. niet zoo moeilyk als Zondag j.L, want alhoewel Geel- Zwart een onberekenbare tegenstander is, gelooven wy toch, dat de techniek van Ber dos in deze kamp wel zal zegevieren. Wy rekenen dan ook op een overtuigende zege van de club uit Bergen. Het kan echter een aardige wedstrijd worden, omdat beide clubs zonder zenuwen aan den start kunnen ver schijnen, aangezien voor beide niets meer te winnen of te verliezen is. Een ander geval is het in den strijd te Heerhugowaard tusschen S.V.W. en Z.A.P. uit Anna-Paulowna. Z.A.P. zal er alles op zetten om alsnog aan het degradatiegevaar te ontsnappen. Daarvoor is noodig dat zij het nog door haar te verwerken programma met goed succes moet beëindigen. Daarvoor moet dan morgen allereerst van S.V.W. wor den gewonnen. Dit is echter een zware op gaaf, omdat S.V.W. vooral op eigen terrein een zeer sterke tegenstander is. Wij houden het echter op een puntenverdeeling aan. In het voorloopige programma van Zondag 13 Maart worden de volgende wedstrijden vermeld: V.I.O.S.—A.F.C. en S.R.C.—H.S.V. Gümiach e Verkooper: Catalogusnummer 632: Schilderij, een jonge Grieksche God voorstel lend, in oude uitgesneden lijst! S eh a atgen rij den. DE VAL VAN JAN LANGENDIJK. Zooals men weet, is de Noordhollandsche hardrijder Jan Langendijk Zondag jj. 0p de ijsbaan te Riga zóó gevallen, dat overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Wij vernemen thans, dat Langendijk ge vallen is tijdens de 500 M.-race. Hy botste daarbij in volle vaart tegen een paal op en het gevolg was, dat de rijder een bloed- uitstorting kreeg in het linkerbeen. In het ziekenhuis bleek operatief ingrijpen ge_ wenscht, opdat later geen nadeelige gevolgen zouden kunnen ontstaan. Hoewel de operatie op zich zelf totaal ongevaarlijk is, beteeken- de dit toch een vrij langdurig verblijf in het hospitaal. Jan Langendijk Gelukkig maakt onze landgenoot het goed en heeft hij over gebrek aan belangstelling niet te klagen. Al heel spoedig ontving hy bloemen en fruit van den -minister van publieke werken en werd hij verrast met een persoonlijk bezoek van dezen minister. Langendijk is vol goeden moed, hoopt op spoedige beterschap en ziet nu al verlangend uit naar zijn eigen land en eigen dorp: Oudkarspel! Hockey. HET TWEEDE HEEFT OOK NOG KANS! Ja, schrikt U niet, maar het is heusch waar. Verkeerde het eerste elftal luttele weken geleden in de omstandigheid nog een kleine kans op het kampioenschap te heb ben, thans is dit het geval met het 2e elftal der groen-witten. Het eerste heeft die kans voorbij laten gaan, erger nog, het heeft zelfs het degradatiespook over het veld zien zweven. Het tweede heeft die kans laten voorbijgaan, want zy kan er zelf niet veel invloed op uitoefenen. De zaak zit n.1. zoo: Kraaien speelt morgen tegen T. H. C. '25. Kraaien is in het bezit van 18 punten, T. H. C. van 16 punten, maar T. H. C. moet nog tegen Alkmaar II spelen. Stel nu, dat: le. T. H. C. morgen wint van de Kraaien, 2e. Alkmaar II morgen wint van Hurley, en 3e Alkmaar II volgende week wint van T. H. C. '25. We hebben dan het interessante ge val, dat drie clubs in gelijk puntenaantal bovenaan staan en met elkaar nog eens over dienen te strijden, om uit te maken, wie met de kampioens-eer mag gaan strij ken. U ziet dus, hoe belangrijk de dag van morgen voor ons 2e is. In haar klasse kan morgen een kampioen opstaan, en dan is de kans verkeken, maar wy zouden haast zeg gen, dat Kraaien nog niet zoo zeker van een overwinning is, waarmede de papieren voor Alkmaar stijgen. Zaak is dus, dat tegen Hurley morgen gewonnen moet worden, wat overigens niet mee zal vallen! Het eerste elftal speelt thuis tegen de Strawberries en heeft tegen die menscben een kans. Het gevolg zal zyn een opschui ving op de ranglijst, want dan komt Straw- berrie op één na onderaan. De spanning is echter hier weg, zoodat een vry onbelang rijk partijtje te wachten staat. Het derde geven wy niet veel kans tegen Zandvoort III. Mede daarvan is het feit, dat ze het vorige week tegen het toch zwakke B. M. H. C VIII leelijk hebben la ten zitten. Misschien dat ze zich herstellen? Wij willen het hopen. De Alkmaarsche dames hebben morgen een vrije dag, maar hedenmiddag wordt een oefenwedstrijd gespeeld, tusschen A en B- elftal (aanvang 2.30 uur). Dammen. VOORWAARTS TEGEN VITA NOVA De Alkmaarsche damclub „Voorwaarts" speelde Donderdag een vriendschappelijk^ wedstrijd te Limmen tegen de damclub „Vita Nova", aldaar. De gedetailleerde uit slagen luiden: Vita Nova Voorwaarts C. DekkerK. A. Jakschtov H. BurggraafJb. Hagens C. BruinJn. Mooij H. VerwerD. Marees C. Snel—M. Hemels C. MooyJ- van Montfoort M. DekkerA. Koreman 2-— J. Kabel—D. Stam 1 D. HollanderP. de Wijn "j C. v. d. Velde—J. Schuit Jb. MorsJ. Dogger M. Wokke—K. Slooten 15-# Een verhaal zondei woorden door T|M

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8