Agenda Billijke stallingstarieven de N.V. Nassau Garage. STOMPETOREN BROEK OP LANGENDIJK GROOTSCHERMER SCHERMERHORN WARMENHUIZEN EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. JUBILEUM BIJ DE GEM. RENIGING. Gisteren herdacht de heer H. Hofman den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst bij de gemeente-reiniging kwam. Door velen werd hij gefeliciteerd, o.a. waren aanwezig: namens het gemeentebe stuur de heer T. Bonsema, wethouder van de bedrijven, die den jubilaris met een toe passelijk woord de legpenning in brons overhandigde. Voorts waren aanwezig de directeur der gem. reiniging, de heer Groote- goed en de opzichters, de heeren Groot en Slinger. Stoffelijke blijken van belangstelling ont braken evenmin, zoodat deze dagen den heer Hofman nog lange jaren in aangename herinnering zal blijven. MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN. Berijder naar het ziekenhuis gebracht. Zaterdagmiddag waren eenige meisjes aan het Noordeind van den Middenweg te Heer- hugowaard, nabij de r.k. kerk, langs dien weg aan het touwtje sprongen. Juist sprong een dochtertje van den heer Beers „uit de bocht" den weg op, toen de motorrijder Lesterhuis uit Alkmaar passeerde. Het meisje liep tegen de motorfiets, werd een stuk meegesleurd en tegen den weg ge slingerd. Met bloedend gelaat en verwondin gen aan het linkerdij been werd zij opgeno men en naar de ouderlijke woning gebracht, waar geneeskundige behandeling volgde. De motorrijder was er slechter aan toe. Vermoedelijk is hij over den kop geslagen en tegen den grond gesmakt. Bewusteloos werd hij opgenomen, en nadat de eerste ge neeskundige hulp was verleend naar zijn woning in Alkmaar vervoerd. Naderhand bleek, dat de verwondingen van dien aard gebleken waren (er werd tevens een hersenschudding geconstateerd), dat opname in het Centraal Ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. EEN PAAR BORRELS TE VEEL GEHAD. Door de politie is gisteravond vanaf den Koningsweg een wielrijder naar het bureau van politie ter ontnuchtering overgebracht. Hij verkeerde onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat kon worden geacht zijn rijwiel naar behooren te besturen. KINDERKLEEDING. Woensdag werd de jaarvergadering van de vereeniging „Kinderkleeding" ten stad- huize gehouden. Uit het financieel verslag, uitgebracht door de penningmeesteresse me vrouw Paleari-van Nieuwkuyk, bleek, dat de inkomsten- en uitgaven-rekening sloot met een bedrag van 1.476.01, waaronder een nadeelig saldo van 44.66. Het jaarverslag van de secretaresse mevr. van Buren Lensink wees uit, dat er in het geheel 773 kinderen een uitdeeling ontvin gen, waaronder er 44 kinderen waren die eenmaal een uitdeeling kregen en 729 kin deren tweemaal. Aan de beurt van aftreden waren de da mes mevr. van Buren Lensink en mevr. Bot man. Beide dames stelden zich herkiesbaar en werden bij acclamatie herkozen. HOND KOMEN AANLOOPEN. Bij een bewoner van de Korte Nieuwe- sloot is een hond komen aanloopen, zwart met bruin gekleurd. Aan het bureau van politie zijn inlichtingen te bekomen. DE DIEFSTAL VAN DEN KOFFER TE HENSBROEK. Naar wij vernemen is van de daders van den diefstal van den koffer met manu- facturieren nog geen spoor ontdekt. De leege koffer is door de politie in de ring vaart gevonden. TRANSPORTCOLONNE NED. ROODE KRUIS AFD. ALKMAAR. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der Rotterdamsche Transportcolonne van het Nederlandsche Roode Kruis werden Zaterdag in de groote zaal van den Rotter- damschen dierentuin wedstrijden gehouden, waaraan alle afdeelingen konden deelnemen. Ingeschreven waren 41 colonnes uit alle deelen des lands, waaronder ook de Alk- maarsche Transportcolonne onder leiding van den heer H. C. Stoutjesdijk tevens com mandant voor groep A, terwijl groep B on der commando stond van den heer J. Ad miraal. De publieke belangstelling was groot en met groote aandacht werden de verrichtin gen der groepen gevolgd. Ook het werk der damescolonnes, vier in getal, werd zeer ge waardeerd. Hetgeen door de colonnes is gepresteerd, mag zeker worden geroemd en het was voor allen een leerlijke middag. Van de bekroningen vermelden wij het volgende: le eereprijs afd. Voorburg, 2e eereprijs afd. Amsterdam, le prijs afd. Delft B en 2e prijs afd. Sliedrecht. De wisselbeker is thans voor één jaar in handen overgegaan van de afd. Amsterdam. De jubileerende afdeeling had zich van deelname onthouden. Tenslotte zjj nog vermeld, dat dr. Steensma, de medisch leider der afd. Alkmaar, de wed strijden bijwoonde. N.V. NOORDER BANK, ALKMAAR. Aan het verslag van de N.V. Noorder Bank over het boekjaar 1937 ontleenen wij het volgende: De winst over het afgeloopen boekjaar bedroeg 34.243.78 tegen f 29.468.71 in 1936; de vermeerdering is hoofdzakelijk ontstaan door de hoogere effectencommissie. De provisie- en commissierekeningen leverden wederom voldoende baten op om alle onkos ten daaruit te bestrijden. Voorgesteld wordt om de netto winst, na afschrijving van 2000 op vaste goederen, aan te wenden tot afschrijving op debiteu ren, terwijl voorts wordt voorgesteld om ter voorziening in verdere afschrijving op de reserveering tegen debiteuren 50 pCt. af te schrijven op het aandeelenkapitaal ad 679.250; 77.648 over te boeken uit de reserve. Ter toelichting hiervan vermeldt het ver slag, dat, nu de intrinsieke waarde der vor deringen beter kan worden vastgesteld, het gewenscht wordt geacht om tot afschrijving op het nominale aandeelenkapitaal over te gaan. Daartoe zijn de debiteuren opnieuw aan een zeer nauwkeurig onderzoek onder worpen en de waardeering der onderpanden op grond van de thans geldende prijzen herzien. Door de afschrijving worden geen middelen aan het bedrijf onttrokken, doch er wordt bereikt, dat een juister verhouding tusschen eigen en vreemde middelen in de balans tot uitdrukking komt. Na aanneming van de voorstellen is een bevriende groep bereid nieuwe aandeelen over te nemen tegen een koers van 100 pCt. waardoor het geplaatste en gestorte kapitaal tot 350.000 wordt opgevoerd; bij een gang van zaken als in het afgeloopen jaar mag een bevredigende dividend-uitkeering wor den verwacht. De verlies- en winstrekening geeft een totale bruto winst aan van 72.738 en een netto winst van 34.243. De balans, met een totaaltelling, vóór de afschrijving, van 1.811.770, vermeldt aan tegoed van crediteuren en deposanten 928.646, waarvan 232.927 voor een jaar vast is geplaatst. Tegenover de op korter termijn dan een jaar uitgezette bedragen ad 695.719 staat aan onmiddellijk beschikbare middelen, met inbegrip van de tegen effecten op te nemen bedragen 736.455, welk bedrag het totaal der op korten termijn opvraagbare gelden zeer belangrijk overtreft en hetgeen op een zeer gunstige verhouding wijst. HONDEN, DIE WORDEN UITGELATEN. De heer B. Hoek, directeur der Plant soenen, schrijft ons: Dezer dagen werd een klacht geuit over het door honden bevuilen van trottoirs en den raad gegeven, deze in de parken te brengen. Dit is wel aardig bedacht; maar daarbij is vergeten, dat de beplantingen door de hon den ook niet beter worden. Ook moeten meermalen, bij 't gebruik, op sommige plaatsen grasmachine's worden gereinigd en is het noodig alle bloem- en andere perken met vlechtwerk en diverse afrasteringen te omgeven, terwijl ook wel eens fazanten worden doodgebeten. Doch dit alles is nog niet zoo hinderlijk, alléén wat onaangenaam en vermeerdering van werk. Het groote nadeel van losloopende honden in den Hout is echter het meer en meer ach teruitgaan van den vogelstand. Niet enkel worden de nesten van de laag bij den grond broedende vogelsoorten verstoord; maar ook worden de insecten zoekende vogels ver jaagd. Dit laatste is een groot nadeel voor de instandhouding van de natuurlijke ge meenschap en op biologische gronden af te keuren. De in nestkastjes broedende vogels vinden hun voedsel eveneens op de aard oppervlakte, althans in hoofdzaak, zoodat ook dit onderwerp in 't gedrang komt. Meermalen worden reeds de honden vast gehouden tot bij het begin der parken. Bij 't loslaten voelen de dieren zich vrij, dit is vanzelfsprekend, en ze hollen en springen overal in 't rond. Waar door de gewijzigde Vogelwet de in- heemsche vogelsoorten meer beschermd worden; omdat het vangen van de dieren, die toch maar een klein aantal vormden, verboden is, is het noodzakelijk, dat de natuurlijke broed niet wordt verstoord of belemmerd, dit is a. h. w. vanzelfsprekend. Het zou daarom prettig zijn, wanneer de hor.denliefhebbers hiertoe wilden mede werken. Het is toch reeds een uitzonde ring, dat honden in de parken mogen los- loopen, wat lang overal niet 't geval is en zelfs in het Heiloërbosch, waar het door de grootere oppervlakte minder zou hinderen, niet wordt toegelaten. Het loopen van honden op trottoirs is veel minder erg dan wanneer dit in de parken gebeurt, waardoor het evenwicht in de natuur op den duur wordt verbroken. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 3 glas in loodzetters houwersWa6SSCsïerï 1 st*enblkker. 2 steen- nouwers 6 stiatenmakeru, 2 stratenm SmiStUC' opperlieden, 1 graniet- werKer, 2 betonwerkers, 15 voeeers tn opperlieden, 24 stucadoors, 68 schilders 95 grondwerkers, 53 metselaars, 100 timmer- Groep metaalindustrie: 1 aut lasscher 9 bankwerkers, 4 blikslagers, 1 carrosse riebouwer, 3 constructiewerkers, 10 elec- triciens, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers 2 ketelmakers, 4 klinkers, 15 loodgieters^ 3 lijnwerkers, 4 machinisten, 3 machine- teekenaars, 5 metaaldraaiers, 1 metaal- vyler, 1 metaalslijper, 20 monteurs, 2 or gelmakers, 1 pianostemmer, 3 plaatwer kers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 1 rij wiellakker, 1 scheepsbouwer, 1 scheeps timmerman, 2 s cheeps werk t ui gk und igen 7 smeden, 8 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 3 wagen makers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep verkeerswezen: 71 chauffeurs, 14 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist- binnenvaart, 3 expeditieknechten, 8 koet siers, 22pakhuisknechten, 26 magazijn- Tentoonstellingen. Dagelijks van 104 uur kunstzaal Boen dermaker te Bergen: tentoonstelling van teekeningen en aquarellen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het le ven van Emile Zola (hist.-rom.)hoofdrol Paul Muni. Toegang boven 14 jaar. (Gepro longeerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur eerste hoofdnum mer In Chineesche wateren (sens.); hoofd rol George O'Brien; 2e hoofdnummer Ontmaskerd (Wild-West-gesch.); hoofdrol Tim Mc. Coy. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De tijger van Eschnapoer (avonturen, le deel van De Indische Graftempel); hoofd rollen Frits van Dongen, La Jana, Kitty Jantzen e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer La Habanera (tropen-tragedie); hoofdrol Zarah Leander. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 7 Maart. 8 uur, vrijmetselaarsloge Nieuwesloot 111, voordracht G. D. van Maanen over „Opvoe ding", voor de Blavatskyloge. Dinsdag 8 Maart. 7.45 uur, Waakt en Bidt, opening Zen- dingsbazar. Woensdag 9 Maart. 2.30 uur (kinderfeest) en 8 uur, in 't Gul den Vlies, feestvoorstellingen N.K.B. 35.30 en 8.10.30 uur, Waakt en Bidt, Zendingsbazar. H. W. HOLSMULLER UD NED INSTITUUT v ACCOUNTANTS BIEEKERSKADE 4 ALKMAAR BELASTINGZAKEN bedienden, 1 emballeur, 4 kellners, 5 loop knechten, 1 hotelknecht. Groep voedings- en genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 2 koks, 10 slagers, 9 chocoladebewerkers, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwelbakker. 3 zuivelbereiders, 26 bak kers. Groep houtbewerking: 23 meubelmakers, 10 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep handel: 23 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 6 let terzetters, 3 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 17 turnlieden, 30 landarbeiders. 5 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 1 kleermaker, 1 rietwerker, 4 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verf- bereider, 3 kalkbranders, 1 huidenzouter, klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 papier- bewerker, 3 controleurs, 2 bedrijfsleiders, 1 tegelmaker, 1 batikker, 1 administrateur, 5 boekhouders, 1 secr. ambtenaar, 3 in casseerders, 2 verzekeringsagenten, 17 kantoorbedienden. 4 zakkenstoppers, 1 re- clameteekenaar, 273 losse arbeiders, 39 transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 10, overige beroepen 3. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 37. Vrouwelijk personeel: 2 steno-typisten, 7 kantoorbedienden, 2 winkeljuffrouwen, 1 kapster, 1 huishoudster, 4 werksters. Alkmaar, 5 Maart 1938. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 24 jaar. Over de week van 27 Februari tot en met 5 Maart werden door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 2 timmerlieden, 1 electricien, 1 ongeschoolde. Aan de Centrale Werkplaats kunnen wor den geplaatst: 4 timmerlieden, 2 metselaars, 3 schilders, 1 teekenaar, 2 in andere vakken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie. Kerkplein en aldaar op Woensdag en Zater dag tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd, te bevragen: huissleutel, portefeuille met 3 kwitanties loterij, bruin wollen want, zwarte ceintuur, blauwe dameshandschoen, rijwielplaatje,geel leeren handschoen, blauwe ceintuur, ring met sleutels, huissleutel, roode ceintuur, ge breide handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen onderstaande voorwerpen als gevonden opgegeven in de week van 26 Febr. tot 5 Maart: tandenborstel, G. Erkamp, Popelmanslaan 91; zwarte ceintuur met witte gesp, J. Ver weel, Nieuwpoortslaan 62; belastingmerk in étui, J. Huijbers, Kievitstraat 35, Oudorp; bos ijzerdraad, P. Haarman, Heiligland 18; rij wielbelastingmerk, A. C. Veel, Oosterkolk- straat 29; portemonnaie met ritssluiting, J. Logger, Luttik Oudorp 80; gele damestasch, P. Velthuis, Achterweg 11; huissleutel, P. J Bongers, Boezemsingel 23; 1 paar groene kinderhandschoenen, B. v. d. Linden, Laat i paar 8lacé dameshandschoenen Th 11. Spoorstraat 61a; portemonnaie met sleutel, J de Vries, Eikelenbergstraat 38- bruine bal, J. Ankringa, Robert Owenstraat 7; wieldop Ford V8 (G-17654), W. Verver. Tulpstraat 12; jong bruin-zwart hondje, D. J. Scheffel, Oudegracht 182; handwarmer, A. Adams, Noorderkade (noodwoning) 8; tortelduif, J. T. v. Endel, Langestraat 61; tee- kening wielerbaan R.A.I.-gebouw, T. Stoop, Oudegracht 219a; belastingmerk, J. Bieman, Dahliastraat 11a; zwart fluweelen dames jasje, A. Pastoor, Parkstraat 1; kinderétui met schaartje, naald enz., J. Visser, Spoor straat 35; gele damesbaret, G. J. Hoebe, Kennemerstraatweg 162; belastingmerk, J. G. Termaat, Westerkolkstraat 12; broche, Riekerson, Lindenlaan 9; 1 paar zwarte handschoenen, G. A. Admiraal, Achterwezel 12a; 12 rentezegels, C. Luiten, Friescheweg 142; rozenkrans in étui, P. C. de Jong. Nieuwlandersingel 18; blauwe dameshand schoen, S. de Groot, Piusstichting Nassau- plein; groote leeren handschoen, P. Kroon, Westerhofje 32. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. Jkoumciaal Tlieuws DE HOLLANDSCHE MOLEN. In „Krasnapolsky" te Amsterdam is Za terdagmiddag de jaarlijksche nlgemeene le denvergadering gehouden van de vereeni ging „De Hollandsche molen". Aan het in deze vergadering uitgebrachte jaarverslag is het volgende ontleend: Het afgeloopen jaar kenmerkte zich door het behoud van talrijke korenmolens als gevolg van herstel en moderniseering. Ge lukkig kunnen ook enkele poldermolens aan de groep behouden molens worden toe gevoegd. In den Zuiderpolder bij Edam werd een molen zonder invloed der vereeniging zoo danig hersteld, dat hij, desgewenscht, de bemaling weer op zich kan nemen. Finan- cieele moeilijkheden bij de restauratie van den molen te Schoorl werden door samen werking van de overheid met de vereeni ging tot oplossing gebracht. Het verslag bespreekt dan uitvoerig alle molens, waartoe de bemoeienis der ver eeniging zich uitstrekte en welke molens gerestaureerd of voor ondergang behoed werden. Het overgroote deel van bedoelde molens genoot een tegemoetkoming van de vereeniging en gezien hun groote aantal zal het niemand verwonderen dat niet alleen het subsidie, hetwelk het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ook in 1937 welwillend ter beschikking stelde ditmaal gelukkig zonder verdere verla ging geheel verbruikt werd, doch dat de vereeniging van de door haar ontvangen contributies hiervoor tevens een belangrijk deel afstond. Het ledental liep andermaal terug en be draagt nu nog slechts 467 contribueerenden, die een inkomen geven van bijna 3000. Nadat voorts in het verslag een opsom ming is gegeven van de molens, die verlo ren gingen, wordt dan nog melding gemaakt van verschillende feiten betreffende het vereenigingsleven, waarbij met dankbaar heid de nagedachtenis wordt gememoreerd van jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den. Op deze vergadering heeft de heer G. J. Honig, conservator der Zaanlandsche Oud heidkamer te Zaandijk, een lezing gehouden over het leven van Jan Adriaansz. Leegh- water. Uitvoering Aurora. Zondagavond gaf Schermeers Tooneel- ver. „Aurora" in café Kamsteeg haar twee de uitvoering. Onder de aanwezigen bevond zich de commissie van den bond van dilet- tantenvereenigingen in Noordholland, welke door den voorzitter van Aurora, den heer Jb. Posch, in het bijzonder werden ver welkomd. Opgevoerd werd „Mesalliance" een too- neelspel door J. B. Schuil. Het stuk dateert niet van den jongsten tijd en ofschoon de toestanden, zooals de schrijver die ons be schrijft, nog wel zullen bestaan, deed het reageeren van vele typen uit het stuk daar op, ons wel eenigszins verouderd aan. Voor al in de twee eerste bedrijven. Gelukkig bracht een frisschere wind in het derde be drijf de begeerde opluchting. Het spel was te roemen. De eenvoudige kruidenier (L. Schuuring) die het steeds aan den stok had met zijn zwager, een loods (Jb. Posch), de deftige heer en mevr. van Weelderen (mej. D. Glijnis en M. Klerk) waren goed op dreef. Vooral de heer Klerk, een der jongeren, was buitengewoon geschikt voor zijn rol. De aanvang van het derde bedrijf, de dames-visite bij het jonge echtpaar van Weelderen, was af. Van de kleine rollen, alle met toewijding gespeeld, mag men ze ker die van tante Bet prijzen. Het echtpaar Langhorst blijkt een goede aanwinst voor „Aurora" te zijn en het doet ons genoegen te kunnen vermelden, dat tante Bet, na mevr. Langhorst, ook als de roddelende mevr. Brode, door haar getypeerd, echt aannemelijk werd gemaakt. Ook mevr. Glijnis—Kistemaker als „Ant" voldeed goed. Met de décors van Th. Groothuizen, was het in orde. De grimeering van den heer Ridderinkhof uit Hoorn was prachtig. „Johny Black and his boys" gaf een mooi stukje muziek, zoodat het een heel gezelli- gen avond werd. Bedrijfsassistent benoemd. Benoemd tot bedrijfsassistent bij den voorlichtingsdienst te Schermer de heer P. van Langen te Heerhugowaard. Schuttevaer. Zaterdagavond kwam de afd. Langen- dijk en Omstr. in vergadering bijeen in het lokaal van den heer C. Vijzelaar, on der leiding van den heer J. Hoogland, die m zijn openingswoord wees op de moei- U eden in bet schippersbedrijf. Aange- spooid werd in deze meer activiteit aan n dag te leggen tot het verkrijgen van directen steun. «irPf ret!endng van den Penningmeester sloot met een nadeelig saldo van 2.26. hert.»!. Wer" heor H K,n,p Voorstellen voor de algemeene vergade ring. 1. Openhouden van den kolksluis te Spaarndam bij evenitueele reparatie der groote sluit. 2. Betere voorziening der remming- werken bij de sluis te Rustenburg. Een voorstel om actie te voeren voor materieelen steun voor de schippers in deze streek vond geen bijval. Wel vond bijval een verzoek te richten aan de regee ring om directen bedrijfssteun. Aan het havenbestuur van Amsterdam zal verzocht worden het scheepvaartver keer in de grachten niet te stremmen door de aldaar liggende schepen. Tot afgevaardigde naar de alg. verg. werd gekozen de heer J. Kramer. Aan de betrokken instanties zal verzocht worden het opruimen van ondiepe plaat sen en hindemissen in de vaargeud langs den angendijk, Oosterdijk en andere plaatsen. Tot candidaat tot lid van het hoofdbe stuur werd de heer J. Kramer voorgesteld. Verzocht werd bij evenuteel dicht water elkander hulp te verleenen. Daarna sluiting. Een bonte avond. Voor den bonten avond, georganiseerd door onze voetbalclub G. S. V., bestond Zondagavond in de kolfbaan van het café „De jonge ruiter" groote belangstelling. Voor dezen feestavond was een bijzon dere commissie gevormd, die met een ge varieerde programma voor den dag kwam. Onze voetballers hebben bewezen, dat zij niet alleen op het groene tapijt, doch ook op de planken met succes weten op te treden. Echter was de hulp van eenige vrouwelijke medespelenden onont beerlijk en het waren de dames M. Pilkes en T. Klinkhamer, die op verdienstelijke wijze in een tweetal blijspelletjes en eeni ge voordrachten hun rollen vervulden. De bekende leider der club, de heer D. Verbeek, opende den avond met een van humor tintelend speechje, waarna de lei ding verder berustte bij den heer E. Pilkes. 't Ging er jolig toe en het hartelijk applaus na ieder nummer bewees wel, dat het gebodene zeer in den smaak viel.' Het nieuwe G. S. V.-lied verwekte al direct een vroolijke stemming. De heeren D. Koster, M. de Geus en C. v. Tiel hebben hun rolletjes keurig gespeeld, terwijl de zangnummertjes, onder leiding van mevr. Doornbos, uitstekend waren ingestudeerd. In de pauze had de trekking plaats van de verloting. Een 60-tal prijzen waren beschikbaar. Met een woord van dank aan alle mede werkenden sloot de heer Verbeek den avond. G. S. V. kan terugzien op een goedge slaagden avond en heeft zeker ondervon den dat velen te Groot-Schermer en om geving de voetbalvereeniging een warm hart toedragen. Van het traditioneele „bal na" werd een druk gebruik gemaakt. Schoolhoofd jubileert. De heer R. van der Laan, hoofd der Christelijke school alhier, herdacht Vrij dag den dag, waarop hij vóór 12)4 jaar aan genoemde school verbonden werd. 's Morgens was het feest voor de kinderen, die het lokaal van hun meester, onder leiding der onderwijzeressen, keurig ver sierd hadden. Namens het personeel en de leerlingen werden bloemen en een prachtige couran ten bak aangeboden, 's Avonds was het feest in de kerk, die geheel gevuld was met ouders, oud-leerlingen en verdere belangstellenden. De voorzitter van het Schoolbestuur, de heer P. Mantel, sprak hartelijke woorden van dank en waardeering voor het vele werk door den heer Van der Laan ver richt. I Ook mevr. van der Laan werd hartelijk toegesproken. De voorzitter overhandigde hun een prachtige bloemenmand en een paar boekensteunders. Ds. Bos sprak namens den Kerkeraad en dankte den jubilaris in sympathieke bewoordingen voor zijn onderwijs, gedu rende ruim tien jaren gegeven aan de catechisanten. Namens de oud-leerlingen bood de heer W. de Boer een mooie electrische klok aan. Hij bedankte voor alles, wat de oud leermeester voor hun geweest was. De secretaris van het schoolbestuur, de heer W. G. J. Knibbe, gaf een overzicht van het voornaamste gebeuren in de verloo- pen 12K jaar. Voordrachten werden verder ten beste gegeven. De dames onderwijzeressen droegen een prachtig gedicht voor, dat ze voor hun schoolhoofd hadden vervaardigd. Een en ander werd afgewisseld door zang en hoornmuziek van oud-leerlingen. De heer Van der Laan bedankte harte lijk voor alles wat deze avond hem en zijn echtgenoote tot een onvergetelijke ha" gemaakt. 'tWas reeds één uur geworden toen de voorzitter het feestelijk samenzijn sloot, waarop men hoogst voldaan huis waarts keerde. De aanvoer van de veiling is als volgt: Febr. 1938 Febr. 1937 Roode kool 1.075.970 K.G. 1.316.850 K-G- Gele kool 454.450 523.350 D. witte kool 423.025 860.825 Uien 23.125 99.475 Peen 12.525 27.425 Savoye kool 3.050 1.275 Bieten 2.350 5.425 Aardappelen 7.150 250 Nep 225 125 Rammenas 1 850 De omzet, bedroeg in Februari 193® 70.669,49 tegen 42.484,86 in Februari 1937.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2