8 VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. 8 ENORME VUURZEE TE DELFT LEGT VIJF PANDEN IN DEN ASCh. GEMENGD NIEUWS. Binnenland POTKACHEL IN LINGERIEZAAK DE OORZAAK? SCHADE VAN DUIZENDEN EN DUIZENDEN. D« Peperstraat hel verlicht. Dinsdag 8 Maart. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (Uitz. AIr. Ver. Radio Omroep). 8.Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble W. Kok. 11,Huish. wenken. 11.30 En semble W. Kok. 12.30 Gr.pl. 1.15 Kovacs Lajos' orkest (gr.opn.) 2.— Het Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Het Lyra-Trio. 4.30 Kinder koorzang. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Het Omroeporkest en solist. 7.Voor de kinderen. 7.05 Dans muziek (gr.pl.) 7.30 Engelsche les. 8.— ANP-ber., mededeelingen, gr. pl. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.20 Gr.pl. 10.— Verv. bonte Dins dagavondtrein. 10.30 Schaakcursus. 11.— ANP-ber. Hierna gr.pl. HILVERSUM. 301,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 KRO-melo- disten, solist en gr.pl. 2.— Voor de vrouw. 3.Modecursus. 4.Gr.pl. 5.05 KRO-Kamerorkest en gr.pl. (5.45 Felicitatiebezoek). 6.40 Espe- rantoles. 7.Ber. 7.15 Verv. con cert. 7.35 Sportpr. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Lijdensmedi tatie. 9.30 KRO-Symph.-orkest en solisten. 10.30 ANP-ber. 10.40 Gr.pl. 10.50 Terugblik en toekomstbeeld van de MIVA, causerie. 11.Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest. 11.25—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.45 Orgelspel. 12.05 Viool en piano. 12.35 Radiotooneel. 12.50 Harold Sandler's Weensch octet. 1.352.20 Gr.pl. 4.20 Boekbcspr. 4.35 Gr.pl. 4 50 Arthur Dulay's kwintet en so listen. 5.20 Zang. 5.40 Walter Col lina' orkest. 6.20 Ber. 6.45 Ernesto Rittez' Cubaansch orkest en solis ten. 7.20 Pianovoordr. 7.50 What do we mean bij civilisation?, causerie. 8.10 Saxofoon en piano. 8.20 Golden Rose, operette. 9.20 Ber. 9.40 Ame rica speaks, causerie. 10.Sportrep. 10.20 BBC-Harmonie-orkest en so list. 11.10 Gr.pL 11.35 Grosvenor House dansorkest. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 7.50, 8.55— 9.40, 10.40 en 11.20 Gr.pl. 12.40 Het Giardino-orkest. (1.50 Zang). 3.05 Vioolvoordr. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Altviool-voordracht. 5.20 Locatelli- orkest. 8.35 Het Brusselsch kwartet. 9.05 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 5.50 Mil. orkest. 7.50 Hapestedt's Am.-orkest. 11.20 Omroepkleinorkest. 12.35 Omroep- dansorkest. 1.35 Schrammel- ensemble. 3.20 Omroeporkest en soliste. 5.20 Viola da gamba en cem balo. 6.30 Gr.pl. 7.50—11.20 H. Hagestedt's dansorkest, Keulsch Accordeonkwartet en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep- salonorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.50 en 8.20 Gr. pl. 9.20 Omroepsymph.-orkest en solist. 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.202.20 Gr.pl. 5.20 Orgelooncart. 6.35 Gr.pl. 6.50 Omroepdansofkest. 7.10 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest en soliste. 9.50 Radiotooneel. 10.30 11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.50 Bulgaarsch—Duitsch-concert, m. m. v. het Omroeporkest, solisten en sprekers. 8.20 Ber., politiek dag bladoverzicht. 8.35 Muzikaal caba ret. 9.20 Ber. 9.50 Pianovoordr. 10.05 Ber. 10.20—11.20 H. Hagestedt's orkest, accordeonkwartet, piano-duo en solisten. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—9.20, Parijs R. 9.209.50, Keulen 9.5010.35, Pa rijs Radio 10.35—11.05, Lond. Reg. 11.0511.50, Parijs R. 11.5012.05, Radio PTT Nord 12.05—12.20, Parijs Radio 12.20—13.20, Brussel VI. 13.20 —14.20, Radio PTT Nord 14.20 15.05, Parijs R. 15.05—15.20, Keu len 15.2016.20, Parijs R. 16.20 16.50, Keulen 16.50—17.20, Brussel VI. 17.2018.30, Keulen 18.30 19.10, Brussel Fr. 19.10—19.20, Brus sel VI. 19.20—19.50, Lond. Reg. 19.50—20.20, Bari 20.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Droitwlch 10.35—11.50, Lond. Reg. 11.50—12.50 Droitwich 12.50—14.20, Lond. Reg. 14.2016.50, Droitwich 16.5019.50 Keulen 19.50—21.20, Droitwich 21.2021.40, Keulen 21.40—22.20, Droitwich 22.2024.—. Lijn 5: Diversen. èoooo OOO0OG0O0OQOO63O OOOOOOOO# PRINSELIJK ECHTPAAR TER KERKE. Een gewone dienst te Baarn. Prinses Juliana en prins Bernhard zijn Zondagochtend, voor het eerst sinds de geboorte van prinses Beatrix, ter kerke gegaan. Zij bevonden zich onder 't gehoor van ds Ch. Blaauwen- draad, voorganger de gemeente van de Nederl. herv. kerk. De dienst on derscheidde zich in niets van een ge wonen dienst. De predikant had als onderwerp van zijn preek gekozen Joh. 11 vers 50. Koningin ter kerke. En H. M. de koningin heeft gisterochtend onder gehoor van ds. den Hertog den jeugddienst in de Willemskerk te Den Haag bijgewoond. A. P. STAALMAN t Gister is te Driebergen op 79-jarigen leeftijd overleden de heer A. P. Staalman, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw» DE VESTIGINGSWET-KLEINBEDRIJF. De handelsopleiding. T*r voorkoming van misverstand, reeds blijkende uit de door het Tweede-Kamer lid, den heer Amelink, gestelde vragen, verzoekt het instituut voor middenstands- ontwikkeling ons de aandacht er op te vestigen, dat de opleiding, zoowel voor het middenstandsdiploma algemeene handels kennis, als voor eventueele vakdipioma's vrij is. Er is dus geen sprake van, dat te dien aanzien eenig monopolie is gegeven, of dat de opleiding in eenig opzicht aan banden is gelegd. De taak van de middenstandsbonden, resp. hun onderwijsinstellingen, met be trekking tot de handelsopleiding, bestaat hierin, dat zij over het geheele land, hetzij zelfstandig, hetzij in samenwerking met bestaande onderwijsinrichtingen, oplei dingsmogelijkheid hebben geschapen, waarvoor zij tegenover de beide betrokken departementen verantwoordelijkheid op zich kunnen nemen. Bovendien trachten zij op deze wyze aan de deelnemers be hoorlijk onderricht door bevoegde leer krachten binnen redelijken termijn en tegen matige vergoeding te waarborgen. Dit is mogelijk door een sluitende organi satie over het geheele land, welke haar ervaring en bijstand van deskundige me dewerkers ten dienste van de eigen op leidingscursussen stelt. Daarnaast kunnen uiteraard ook anderen de opleiding ter hand nemen, doch deze blijft voorshands zonder controle en cen trale leid.ng. Aangezien gebleken is, dat naast serieuse opleiders vele beunhazen optreden, waardoor de mogelijkheid van ernstige teleurstelling voor de cursisten geenszins uitgesloten is, bevelen de bonden uiteraard in de eerste plaats hun eigen cursussen aan. Daarbij wettigen de groote kosten, welke hiervoor moeten worden ge maakt dit onderwijs moet het nog zon der overheidssubsidie stellen en de risi co's, welke in het algemeen middenstands- belang worden aanvaard, een reductie op het examengeld voor de deelnemers aan eigen cursussen, die op andere wijze reeds hun aandeel in deze kosten bijdragen. Overigens wordt de organisatie der examens, mede door het toezicht van het departement van economische zaken, met de grootst mogelijke objectiviteit en des kundige zorg, zonder aanzien des persoons, ter hand genomen. EEN ..BEMIDDELAAR" IN HYPOTHEKEN. Dertigmaal tevergeefs aangehouden. Na meer dan twee jaar onder verden king te hebben gestaan is een Amsterdam- sche assurantiebezorger, de 39-jarige H. A. P. V., op verzoek van politieautoriteiten in een dertigtal plaatsen in ons land dezer dagen aangehouden en voor den officier van justitie geleid. De man maakte er zijn bedrijf van, waarbij zijn beroep van verzekeringsagent hem goede diensten bewees, advertenties te plaatsen en als bemiddelaar op te tre den bij het afsluiten van hypotheken. Hij vroeg dan een voorschot van tien tot der tig gulden, dat hij meestal kreeg voor de onkosten, die hij zeide te moeten maken, verdween en liet de hypotheek voor wat zij was. Gedurende twee jaar heeft de bemiddelaar op deze wijze de provincie bewerkt, waarbij hij wijselijk zijn woon plaats, de hoofdstad, oversloeg. Klachten bleven echter niet uit en op verzoek van de politie in tal van gemeenten, zooals Pur- merend, Haarlem, Den Bosch, Bergen op Zoom, Zutphen en andere, waar hij zijn bemiddelingspractyken uitoefende, is hij door de Amsterdamsche recherche niet minder dan dertig maal aangehouden en in verhoor genomen. Telkens moest hij echter weer op vrije voeten worden ge steld wegens gebrek aan bewijs. Tegen elke beschuldiging bleef hy ontkennen. Thans echter was het tegen hem inge brachte bdzwarend materiaal van zulk een omvang geworden, dat de recherche er toe overging hem in zijn woning te arresteeren en voor den officier van justitie te leiden, die zijn inhechtenisneming beval. Hij is op gesloten in het huis van bewaring. NED. BOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. Veertigjarig bestaan van de af- deeling Noerdholland. De afdeeling Noordholland van den Nederlandschen Bond van Gemeente-amb tenaren heeft ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan in hotel „Krasna- polski" te Amsterdam een buitengewone vergadering gehouden. De afdeelingsvoorzitter mr. D. Bree- baart, burgemeester van Zype, verwel komde de gasten. De heer J. Kamman, bondsvoorzitter, sprak een herdenkingsrede uit en rele veerde, wat de bond in de ruim 44 jaar van zijn bestaan heeft tot stand gebracht ten aanzien van de materieele positie van de gemeenteambtenaren in het algemeen en van zijn leden in het bijzonder. Voorts memoreerde hij de verbetering van de op leiding van het ambtenarenkorps en de medewerking van de door den bond inge stelde adviesclubs voor de veteenvoudi- ging van ve'.e wets-voorschriften. Een feestdiner besloot den dag. AUTO RIJDT OP KINDEREN IN. Eenige gewonden. Op den provincialen weg te Hoogland (U.), nabij de Schans, is Zondagochtend een vrij ernstig auto-ongeluk gebeurd. Door het breken van een stuurstang ver loor de automobilist V. uit Hoogland de macht over zyn stuur met het gevolg, dat de wagen eenige inalen over den kop sloeg en enkele kinderen, die op het fietspad liepen, aanreed. Een dochtertje van den heer B. liep een hersenschudding op, een zoontje van den heer P. brak een arm, terwyl eenige andere kinderen licht gewond werden. De autobe stuurder kwam met den schrik vry. Het meisje B. is naar het ziekenhuis te Amers foort cvergebiacht. DE GEHEIME ZENDER „DE NACHTEGAAL". Liet zich slechts enkele oogen- blikken hooren. Gisterochtend precies om elf uur heeft de geheime zender „De Nachtegaal" zyn geluid weer doen hooren, doch thans voor slechts enkele oogenblikken. Nadat de omroeper een andere dan tot dusverre had medegedeeld, dat „De Nachtegaal" zou doorgaan met het uitzenden van een vroolyk programma, werd een gramofoon- plaats afgedraaid, doch de muziek hield plotseling op en ook de stem van den om roeper werd niet meer gehoord. Ook nu weer liet zich nog een tweede geheime zender hooren op een golflengte van 397-399 meter, doch het geluid hier van was zeer zwak. Dg. J. R. Th. HUGENHOLTZ 25 JAAR PREDIKANT. Woensdag 9 Maart a.s. zal het vijf-en- twintig jaar geleden zijn, dat ds. J. B. Th. Hugenholtz te Ammerstol, bekend o.a. als militante figuur in de vredesbeweging, tol het ambt van predikant beroepen werd. Het jubileum zal niet gevierd worden, aangezien ds. Hugenholtz dien dag en vol gende dagen afwezig zal zijn. De koningin bij het Mengelbergcon. eert. - H. M. de koningin heeft Zaterdag avond een gedeelte van het Mengelberg concert bijgewoond, dat in het gebouw voor kunsten en wetenschappen te Den Haag gegeven werd onder leiding van Bruno Walter. Drie duizend vaten haring naar Polen. - Zaterdagmiddag kwam in de Scheveningsche haven de vrachtboot „Santa Lucia" aan. Dat schip zal voor rekening van de N.V. reeatry voorheen F. Vrolijk te Scheveningen 3000 vaten haring, gepakt in Schotache tonnen, laden met be stemming Polen. Doodelyk arbeidsongeluk. - Zater dagmiddag heeft de 47-jarige L. Wuijater, werkzaam by de Ver. Touwfabrieken t« Maassluis, bij het verwerken van hennep, een baal van 260 kg„ vallende van enkele meter* hoogte, op het lichaam gekregen. Met ernstige inwendige kneuzingen is de; ongelukkige per auto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd, - waar hy enkele uren later is overleden. Werkbaas mishandeld. - Op een ter rein onder Buurse. gemeente Haaksbergen, dat door Grond Mij. uit Zwolle wordt ont gonnen met werkloozen uit Enschedé, ii Zaterdagmiddag de werkbaas van 8., dia tegen een der tewerkgestelden enkele op merkingen had gemaakt, door dezen zeef ernstig mishandeld. Van S„ die met een schop op het hoofd werd geslagen, werd naar het ziekenhui» Ziekenzorg te Enschede overgebracht. Zijn toestand, die zich zeer ematig liet aanzien, is heden verbeterd. Dievencomplot te Ede gearresteerd. - De politie te Ede is erin geslaagd da hand te leggen op een jeugdige bende, die de afgeloopen maanden talrijke diefstallen heeft gepleegd en ook op andere wijze de omgeving van Ede onveilig maakte. Bijv. door het veroorzaken van brandjes op den openbaren weg ei. op boerenerven. Aangehouden zijn drie jongens van onderscheidenlijk dertien, zeventien en twintig jaar en een ^2-jarige man. zekare M. v. d. V., die de overigen tot hun mis drijven aanzette. Voornamelijk hadden zij het op winkelladen gemunt, waarvan zU er den laatsten tijd verscheidene wisten leeg te halen. Zaterdagavond hadden de jongens zien tijdens afwezigheid der bewoners door middel van inklimming toegang weten te verschaffen tot het huis van de familie de B. aan het Paaschbereerpark, waarbij zij een geldsbedrag van 55 gulden bult maakten. ONS DRUKWERK IAt ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 TWEEDE BLAD. Een hevige brand in de Peperstraat te Delft, die Zaterdagnacht omstreeks 12 uur ls begonnen, breidde zich steeds meer uit en spoedig kwamen van alle kanten nieuwsgierigen toegeloopen, zoodat de gemeentepolitie telefonisch de hulp van de militaire politie moest inroepen. Deze brand is ontstaan in een pand, waarin in het gelykstraatsche gedeel te de lingeriezaak van een Rotter- damsche firma is gevestigd. Het vuur greep snel om zich heen en weldra stond ook de bovenverdieping in lich ter laaie. Op deze bovenverdieping is de op slagplaats van den muziekinstrumen- tenhandel Hees en Co. Het duurde niet lang of de vlam men sloegen over naar het aan de overzijde van de straat gelegen siga renmagazijn van den heer Saraber en vervolgens naar de daarnaast gelegen klokken- en horlogezaak van den heer K. Vos. Er gingen geruchten, dat zich in de brandende perceelen nog personen zouden bevinden. Allen hadden zich echter in veiligheid kunnen stellen. Mevrouw Saraber, die alleen thuis was, moest echter door de politie- brandweer uit haar benarde positie worden bevrijd. In overspannen toe stand werd zij bij omwonenden bin nengebracht. Nadere bijzonderheden. Deze brand heeft niet minder dan vijf panden in den asch gelegd. Doordat de straat zich bevindt in het oude stadsge deelte, waar de bouw weinig overzichte lijk is, kon in het begin heel moeilijk wor den uitgemaakt in welke panden het vuur woedde en de brandweer heeft dan ook voor een zeer zware taak gestaan. In luttele oogenblikken één vuurzee. Het was precies vijf minuten over half twaalf Zaterdagavond, loen voorbijgangers opschrikten door het rinkelen van glas. Het bleek dat de lingeriezaak „Het Goedkoope Huis", gevestigd in de bene denverdieping van pand Peperstraat 4, in brand stond. De voorbijgangers zagen hoe de ruit in stukken knapte en op hetzelfde oogenblik zagen zij de vlammen met kracht naar buiten slaan. Slechts enkele tellen later barstten de ramen van de boven den winkel gelegen opslagruimte, die niet minder dan vier verdiepingen hoog is, van de muziekinstrumentenhandel Hees en Co. Bijna tegelijktijdig sloegen de vlammen over naar den uurwerk winkel van den heer K. Vos, Peperstraat 5 en wel dra brandden ook het pand Peperstraat 6, waarin de schoenenzaak N. V. Th. Lam- mers is gevestigd, en het pand Pep >rstraat 3, waarin zich het sigarenmagazijn van den heer Saraber bevindt. Zoodra de brand ontdekt was en het bleek met welk een felheid hij woedde, maakte zich een hevige schrik van de menschen meester. De politie-brandweer, die onmiddellijk met de groote motorspuit uitrukte, was zeer spoedig ter plaatse. Snel werden de slangen uitgelegd en in een minimum van tijd kon water worden gegeven. Echter men stond dan ook vrijwel machteloos te genover de vuurzee. Voorzien van rookmaskers drongen de politiemannen met de slangen de bran dende panden binnen, terwyl anderen slangen via de brandladders leidden. In totaal werd het vuur met veertien stralen aangetast. Niettemin bleef het voorloopig in al zijn hevigheid doorbranden. Tot ver in de omgeving was tegen den nacht el ij ken hemel de vuurgloed waar te nemen en van alle kanten stroomden nieuwsgierigen toe. Voor de veiligheid werd de straat echter geheel afgesloten. De politie onder vond daarbij medewerking van militaire politie, van dienstplichtigen die met ver lof waren en toevallig getuige van den brand waren en van padvinders. Een grootsch schouwspel Een rose gloed hing over de stad. Vlam men laaiden wild op aan weerszijden van de smalle winkelstraat, waarin de politie mannen hun zwaren strijd tegen de wilde vuurzee streden. Het water stond in de straat tot over de trottoirs, die bezaaid waren en met glasscherven en In dien poel van glas en water lag een wirwar van slangen. In den gloed der vlammen was het een wonderlijk, een vreemd schouwspel en de honderden, die waren samengestroomd zagen er gefascineerd naar. Omstreeks middernacht, toen het vuur nog in alle hevigheid woedde, ontstond er beweging onder het publiek. Niemand had de familie Vos het brandende pand zien verlaten, terwijl toch de heele voorzijde in lichterlaaie stond. Wilde geruchten deden de ronde en aanvankelijk verkeerde ieder een in het onzekere over het lot van de familie Vos. Tegen half één kreeg men echter gelukkig de zekerheid, dat de fami lie Vos zich in veiligheid had kunnen stel len via een achteruitgang en onderdak bij kennissen had gevonden. De heer Vos en zyn echtgenoote waren nog niet naar bed, toen zij den brand ontdekten. Mevrouw Saraber, die alleen thuis was en ziekelijk is, kon haar woning niet ver laten, doch werd nog tijdig door den agent Blom in veiligheid gebracht. De andere panden waren niet bewoond. De politie, die voor niet minder dan vyf brandende panden stond, had bij het zware biusschingswerk nog aandacht te schenken aan belendende perceelen, waarvan de étalageruiten reeds gesprongen waren. Op een werkelijk bewonderenswaardige wyze hebben de politiemannen tegen het vuur gestreden. Te omstreeks één uur waren de panden van de heeren Vos en Saraber vrijwel totaal uitgebrand en kon de volle aandacht besteed worden aan de perceelen aan den overkant van de straat, waarin de vlam men telkens weer oplaaiden. Toch. tegen half twee, liet het zich aanzien, dat men het vuur weldra onder de knie zou hebben en gevaar voor uitbreiding geweken was. Om kwart over twee laaiden de vlam men nog op achterin de lingeriezaak. Het was de laatste opflikkering, want tegen drie uur was de brand zoover gebluscht, dat nog slechts een spuit en de ladder wagen ter plaatse moesten blijven om zoo nu en dan op enkele punten water te geven Waar het vuur weer wilde oplaaien. De eigenaar van de lingeriezaak de heer de Klerk Wolters, die vroeger in Rotterdam, doch sedert kort in Delft woont, was niet op het terrein van d~n brand aanwezig. Door den chef der re cherche werd een onderzoek naar hem ingesteld. Hij bleek niet thuis te zijn en kwam eerst tegen half drie ran zijn wo ning. Tegenover de politie verklaarde hij. dat het zijn gewoonte is om 's nachts een potkachel in den winkel te laten bran den, waarvan de pijp niet erg solide meer is. De heer de Klerk verklaarde zeer laag verzekerd te zijn terwyl een groote voor raad artikelen in de zaak was opgeslagen. De politie heeft reden om aan te nemen, dat de oorzaak van den brand moet wor den gezocht in de brandende kachel. Om vier uur in den ochtend was het mogelijk eenigszins een indruk te krijgen van de ontzaggelijke ravage die is aange licht. Groote schade werd ook aangericht in den winkel en in het woonhuis van den heer Vos, die echter eveneens verzekerd is. De bovenverdiepingen van het perceel van den heer Saraber zijn evenzoo ver woest: de aangerichte schade wordt ook in dit geval door verzekering gedekt. De omwonenden hebben zoo goed als geen waterschade opgeloopen, zij werden slechts gedupeerd door het springen van de éta lageruiten. De Peperstraat blijft voorloopig streng afgesloten. 185. Na veel zoeken vonden ze eindelijk een klein, door wingerdranken overgroeid poortje. Er stond op: „Vrije toegang. Streng verboden iets aan te raken of mee te nemen. Sleutel ligt begraven onder de witte berg". Onder de aangeduide boom werd de sleutel al gauw gevonden en knarsend ging het poortje open. 186. Voorzichtig ging het tweetal naar binnen. Over een brug en door een poort kwamen ze in het eigenlijke kasteel. Allea was geweldig en verheven en ze voelden zich zelf zo heel klein en nietig. Maar mooi en kostbaar dat daar alles was!

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6