Agenda £aatste Betichten AMSTERDAMSCHE BEURS Speciale Opel service de N.V. Nassau Garage. TERAARDEBESTELLING Mr. W. STAP. onmiddellijk verdwijnen de pijnen EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag, Op de algemeene begraafplaats te Alk maar werd gistermiddag om 4 uur onder zeer groote belangstelling het stoffelijk overschot van mr. W. Stap, inleven directeur van het Noord-Hollandsch Grondcrediet N.V., ten grave gedragen. De baar was met ruim een twintigtal bloemstukken bedekt, w.o. van de Vereeniging van Directeuren van Hypo theekbanken in Nederland, waarvan de ont slapene voorzitter was, van de directie der kantoren en bijkantoren van het Noord- Hollandsch Landbouwcrediet, van Commis sarissen van het N.H. Grondcrediet, van het comité voor Tooneeluitvoeringen, waarvan de overledene deel uitmaakte, van het be stuur van de Ambachtsschool, van den di recteur en leeraren van deze school en van de Rotaryclub, afd. Alkmaar. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den president en den officier van Justitie bij de Alkmaarsche rechtbank, mr. Holstein en mr. Hijmans, den griffier mr. dr. v. d. Brandeler, den kantonrechter mr. Boer- richter, den oud-kantonrechter mr. Bastert, de leden van de balie mr. J. P. Bosman, mr. Wynne, mr. Langeveld, mr. Schuurman, mr. G. A. de Lange, mr. Josephus Jitta, den bur gemeester en den secretaris van Alkmaar, mr. jhr. van Kinschot en mr. Koelma, de heeren T. H. de Bije Dolleman, directeur van de Haarlemsche Hypotheekbank, mr. L. J. van Toulon van der Koog, directeur van de Alg. Hyp. Bank te Amsterdam, mr. A. S. van Nierop, directeur van den Alg. Hyp. Bank voor Nederland, W. J. Everts van de firma van Harpen en Everts te Amsterdam, mr. K. van Hindeloopen Labberton, secretaris van de Ver. v. Hyp. Banken in Nederland, T. D. van Vliet, directeur van de Holl. Hyp. Bank, de bankiers A. M. de Lange, Stroink, M. Alb. de Lange, mr. Veendorp, secretaris van het Gemeentelijk Scheidsgerecht, waarvan mr. Stap voorzitter was, de raadsleden mr. de Groot, D. Govers en W. van de Vall, de le den van de afd. Alkmaar van de Rotaryclub. den voorzitter en secretaris van de K. v. K de heeren Arntz en Scheffel, den comman dant van de Brandweer F. H. Ringers, de hoofden van takken van dienst, de heeren Hoek, Margadant en Voorthuysen, den heer C. Krak, directeur Alkm. Courant, den di recteur en den oud-directeur van de Am bachtsschool, de heeren Fledderus en van Reyendam, de heeren dr. van Amerongen en H. K. de Wild voor Covoto, dr. Benders, oud-directeur van Duin en Bosch te Castri- cum, dr. Frederikse, den heer van Dijk, di recteur van de Noorderbank. Verder was aanwezig het voltallige perso neel van het Noord-Hollandsch Grondcrediet en het Noord-Hollandsch Landbouwcrediet, alsmede vele personen die by deze banken werkzaam waren geweest. Met de familie kwamen mede mr. Moens. directeur van het N.H. Landbouwcrediet en jhr. van Foreest, commissaris van deze in stelling. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door den president-commissaris van het Noord-Hollandsch Grondcrediet, den heer ir. Ph. M. Bosscher, die verklaar de, dat het de commissie van toezicht van het Noord-Hollandsch Grondcrediet, nu de directeur naar zijn laatste rustplaats werd gebracht, een behoefte was uiting te geven aan de gevoelens en om mr. Stap hartelijk dank te zeggen voor al hetgeen hy voor de N.V. heeft gedaan. Toen mr. Stap, 32 jaar geleden in Alkmaar kwam, was Grondcre diet nog een klein bankje, nauwelijks aan de kinderschoenen ontwassen. Hy heeft dit bankje gemaakt tot een bank, die thans in den lande overal met eere wordt genoemd. Door zijn eerlijkheid, zijn voorzichtigheid heeft hij al degenen, die met Grondcrediet in aanraking kwamen, ten zeerste gediend. Niet alleen voor de aandeelhouders en de employé's, maar ook voor de commissie van dagelij ksch toezicht was hy de betrouwbare gids. Door zijn karaktereigenschappen was hjj een zeer geziene persoonlijkheid. Daar van getuigt het feit, dat de Ver. van Direc teuren van hypotheekbanken hem tot voor zitter koos. Mr. Stap had een kinderlijk gemoed. Hij hield ontzettend veel van kinderen; alles, wat jeugd was, trok hem aan en één van zijn liefste functies was dan ook zijn lid maatschap van het bestuur van de Am bachtsschool. Voor de belangen van de school en de leerlingen heeft hij steeds op de bres gestaan. Niets was hem voor de school en de leerlingen te goed. Ook in het bestuur van de Ambachtsschool zullen wij voortaan zijn adviezen ten zeerste missen. Maar grooter nog is het verlies, mevrouw, voor u en uw kinderen. Moge u eenigé troost vinden in het feit, dat zoovele vrien den hier zijn tezamen gekomen om het leed met u te dragen. Stap was een braaf mensch, zijn assche ruste in vrede. Hierna trad mr. Moens naar voren, die het volgende zeide: Het ging al geruimen tijd niet naar wensch met onzen besten Stap, hy was lang niet meer wat hy geweest was. En zoo angstig zagen velen van hen die hem nastonden het in, dat zy zich dikwijls afvroegen, wat er van worden moest En zoo is dit plotseling heengaan voor hem misschien het beste, maar zijn vrouw en kinderen en zijn vrien den treft het het hardst. Immers een zoo trouw vriend is van ons allen heengegaan. Een trouw vriend, ik mag wel zeggen van allen die hy kende, hier al of niet aanwezig. Want dat was Stap's ka rakter, dat het vriendschap gaf, dat er vrien delijke gevoelens en daden uitgingen naar ieder met wie hij in aanraking kwam. Zijn aard was er met recht één, die het pret tiger vond te geven dan te ontvangen. Zoo hebt gij allen dezen braven man ge kend met zijn prettige bonhommie, met zijn joviaal karakter. Zoo hebt gij u allen, de een misschien meer, de ander misschien minder, maar ieder toch minstens wel eens een oogenblikje gekoesterd in de warmte die van dezen menschenvriend uitging. Altijd gewoon, altijd ongekunsteld, steeds zachtaardig en nimmer agressief, had hy de groote gave om, wanneer hij iemand op een tekortkoming wilde wijzen, daarvoor altijd een geestig vriendelijk woord te vinden, waardoor hy, zonder ook maar het minst te kwetsen, bereikte wat hij bereiken wilde. Gij zult allen beseffen, welk een voorrecht het voor mij geweest is om met zoo iemand gedurende een zoo langen tijd, te hebben mogen samenwerken. Het was in het voorjaar van 1906, kort nadat ik zelf hier was gekomen, dat Stap al hier zijn betrekking aanvaardde; en zoo heb ik dus bijna 32 jaar naast en met hem mogen werken en als er wel één vriend geweest is, die een blik in zijn hart heeft kunnen wer pen, dan geloof ik dat ik dat geweest ben. En onder zijn vrienden mogen ook gere kend worden zijn collega's in het hypotheek- bedrijf, die, naar ik wel weet, zonder uitzon dering zijn braaf karakter en zijn eenvoud zoo zeer waardeerden, hem destijds verkozen in het bestuur waarbij hij dientengevolge op zijn beurt de voorzitterszetel heeft ingeno men. En zooals hij door zijn vrienden werd ge waardeerd, zoo werd hij dat ook zoo bijzon der door de beambten op het kantoor en door iedereen met wien hij in aanraking kwam. Toen ik Zaterdag na de katastrofe weer boven kwam, op het kantoor van Grondcrediet, toen condoleerden mij de jon gelui met het verlies van mijn collega. Toen heb ik ze geantwoord: „Ik condoleer jullie ook" en ik wilde er nog iets aan toevoegen, maar ik kon het toen niet, want mijn gemoed was te vol en daarom zeg ik het ze nu wat ik toen nog had willen zeggen en dat is: „zoo'n baas krijgen jullie nooit weer". Wat zoo iemand voor vrouw en kinderen beteekend moet hebben, behoef en vermag ik niet weer te geven. En onder zijn kinde ren reken ik ook zijn pleegzoon Pim die hem geheel en al als een eigen zoon ter harte ging. Mogen zijne vrouw en kinderen hun troost kunnen vinden, in het feit dat dit plotseling heengaan hun man en vader vermoedelijk voor veel ellende gespaard heeft. Wat mij zelf betreft, beste Willem, zoo heb ik hier willen getuigen van de vele vriend schap die steeds van je is uitgegaan en waar van ik zoo'n groot deel ben deelachtig ge worden. Beste kerel ik dank je van ganscher harte, ik zal het nooit vergeten. Rust zacht. Mr. A. S. van Nierop spreekt. Namens de Vereeniging van Directeuren van hypotheekbanken, zeide mr. A. S. van Nierop, dat de vereeniging in Willem Stap een trouw lid heeft verloren. 30 jaren is hy lid van die vereeniging geweest. Wy moch ten hem allen even veel en in de vereeni ging is hij dan ook buitengewoon geappre cieerd. Aan de discussies nam hij weinig deel, maar steeds had hy een vriendelijk woord voor alle collega's en wanneer hy wat opmerkte, dan moesten wy vaak erken nen, dat dit de oplossing was. De laatste ja ren hebben wij hem als voorz. als den goeden leider leeren kennen. Hij was strikt recht vaardig, had een open oor voor ieder en toonde warme belangstelling zonder te vra gen, welke bank het betrof. Stap is een trouw vriend geweest en het valt ons zwaar, te beseffen, dat wij hem niet meer zullen zien in onze vergadering, niet meer zullen hooren zijn hartelyken lach en zyn warmen handdruk zullen moeten mis sen, waarmede hij ons altijd verwelkomde. „Beste vriend, rust zacht", zoo eindigde spreker. Een woord namens de Rotaryclub. Namens de Rotaryclub, afd. Alkmaar, zei de de voorzitter, de heer C. F. Z e i 1 e r, geen woorden van troost te kunnen vinden, om dat daarvoor de gevallen slag te zwaar was. Vrijdag was hij nog gezond en vroolijk in ons midden en hebben wij nog samen met hem gelachen en binnen 24 uur daarna be reikte ons het ontstellende bericht van zyn overlijden. Mr. Stap was één van de menschen, die begreep, dat het er op aankomt, dat men niet zoekt naar wat verdeelt, maar wat ver eent. Daardoor zag hjj zich omringd door vrienden. Rust zacht, vriend Stap. De president van de rechtbank spreekt. De president van de rechtbank, mr. Hol stein, had met groot leedwezen van het overlijden van mr. Stap kennis genomen. In het bizonder wenschte hij den overledene te herdenken namens Pro Juventute in het ar rondissement Alkmaar, voor welke vereeni ging hij met zeer groote, bizondere harte lijkheid ontzettend veel heeft gedaan. Vele jaren is hij bestuurslid en secretaris geweest en steeds heeft hy vol levenslust en innige zorg gewerkt en voor dit alles is Pro Juven- ^ne..mr- St?p 'en zeerste erkentelijk en dankbaar. In hem verliest Pro Juventute een zeer krachtigen steun, een trouwen war men vriend. Diep betreurt Pro JuvenTute yn heengaan en ik geef de familie de ver- V?r° Juventute zijn nagedachte nis altyd in hooge eere zal houden. Hierna dankte een schoonzoon van den overledene, de heer van Deventer uit Schie dam, namens de familie voor de betoonde belangstelling. EEN BAZAR IN „WAAKT EN BIDT". „Het Mosterdzaadje" doet een beroep op de vrienden der zending. De hulpzendingsvereeniging „Het Mosterd zaadje", die verleden jaar haar vijftigjarig bestaan vierde, mag dan voor een vereeni ging oud kunnen worden genoemd, toch is zy nog steeds met de kracht der jeugd werk zaam op haar terrein. Dat zy vele vrienden telt, bewijst de bazar, welke zy in het ge bouw „Waakt en Bidt" aan de Laat heeft georganiseerd en die gisteravond geopend is. Die vrienden en vriendinnen hebben zoo- Tentoonstellingen. Dagelijks van 104 uur kunstzaal Boen dermaker te Bergen: tentoonstelling van teekeningen en aquarellen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het le ven van Emile Zola (hist.-rom.); hoofdrol Paul MunL Toegang boven 14 jaar. (Gepro longeerd). Roxy-theater, 7.45 uur eerste hoofdnum mer In Chineesche wateren (sens.); hoofd rol George O'Brien; 2e hoofdnummer Ontmaskerd (Wild-West-gesch.); hoofdrol Tim Mc. Coy. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De tijger van Eschnapoer (avonturen, le deel van De Indische Graftempel); hoofd rollen Frits van Dongen, La Jana, Kitty Jantzen e.a. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer La Habanera (tropen-tragedie); hoofdrol Zarah Leander. Toegang boven 14 jaar. Woensdae 9 Maart. 8 uur, in 't Gulden Vlies, feestvoorstellin- gen N.K.B. 35.30 en 8.10.30 uur, Waakt en Bidt, Zendingsbazar. vele en zulke mooie cadeaux voor deze bazar afgestaan, dat het een lust is ze te zien. Eigenlijk hadden wij de vriendinnen wel eerst mogen noemen, want vooral zij zijn het, die in de achter ons liggende we ken (misschien wel maanden) zoo ijverig hebben zitten werken, dat „W. en B." wel een winkel lijkt voor in hoofdzaak hand werken. We zien er theewarmers, poppen- kleeren, bedspreien, doeken en sjaals, afge wisseld met mooie houtsneden in lijst, zelf- vervaardigd leerwerk, portemonnaies, étuis voor zakkammen, spiegeltjes en lucifers, fijn bewerkte boekomslagen, enz. Wij deden natuurlijk maar een greep, want elles te noemen zou onbegonnen werk zijn. En dan is er nog een aparte tafel met een 25-tal mooie voorwerpen, allemaal eveneens gretis afgestaan en bestemd voor de verloting, waarvoor de loten in de zaal worden ver kocht. De eerste prijs is een heerlijk stuk chocoladewerk, aangeboden en gemaakt door de fabriek der fa. Ringers, voorstellende de kerk te Mengkatin op Borneo. Een kleine foto van het gebouw, volgens welke het stuk is vervaardigd, toont hoe mooi het is nage maakt. De overige prijzen bestaan uit kus sens, sprei, tasschen, lampen, enz., ieder voor zich begeerenswaard. De opening. Nadat op zyn verzoek gezamenlijk gezon gen was van Ps. 103 het eerste vers, sprak ds. W a r n e r s een kort openingswoord, waarin hy er den nadruk op legde, dat deze bazar een religieuzen achtergrond heeft en dat het hier vooral aankomt op het geopende hart, als zijnde dit de uitgang des levens. Wanneer het hart is aahgeraakt door Chris tus' offerende liefde, dan gebeurt het groote wonder: het eertijds vaak zoo koude hart wordt bewogen door christelijke liefde, ook voor den nood van zoovelen, die Gods liefde nog niet kennen. En dan is men ook bereid tot een offer voor de zending, die Gods Woord ook brengen wil aan die arme vol ken. Spr. hoopte, dat men deze dagen met een aldus open hart de bazar zou bezoeken, opdat ieder naar zyn vermogen de zending zal steunen. In het gebed, waarin hy daarna voorging, was deze bede op den voorgrond geplaatst. Nadat nog het gemengde zangkoor Im- msnuël onder leiding van zijn bekwamen dirigent, den heer Koeman uit Egmond aan Zee, een paar zendingsliederen had doen hooren, sprak de heer N. van de Poll. voorzitter van „Het Mosterdzaadje", een kort woord ter aanbeveling van de bazar, en toen was de gelegenheid tot koopen ge opend. Daar werd al aanstonds een flink gebruik van gemaakt, terwijl ook de ver schillende speeltafels (voetbal, sjoelbak, kegelspel, touwtrekken) druk bezoek kre gen en een aanval werd gedaan op de Sabi- na-koffie en -thee, die in een aparte stand werd geserveerd. Zooals reeds is aangekondigd, zal de bazar heden geopend zyn en zal morgenavond om half tien de sluiting plaats vinden door ds. van Dop. Daarna zullen de eventueel nog overgebleven artikelen worden verkocht. Wij wenschen de vereeniging toe, dat het aantal dezer voorwerpen slechts gering zal zyn. OPVOEDING EN THEOSOFIE. Hierover sprak Maandagavond in het Vrym. Logegebouw de heer G. D. van Maanen, lid van de Blavatsky-Loge der Theosofische Vereeniging. Spr. splitste zyn onderwerp in drieën. Hy behandelde eerst de zelfopvoeding, vervolgens de opvoeding van anderen door hen te helpen zichzelf, op te voeden en dan de opvoeding der menschheid. De mensch en de menschheid evolueeren, ontwikkelen, maken zich steeds meer los van de stof. Broederschap, samenwerking, verdraag zaamheid, vrijheid van denken, edelmoedig heid, reinheid, zijn de veilige gidsen, die ons onzen weg steeds aanwijzen. In ons is iets heel hoogs en verhevens. En als we daarnaar reiken, ons ertoe opheffen, antwoordt dat hoogere in ons meer en meer. Het geheim der zelfopvoeding is het beste in ons sterker te maken en het lagere te verlaten. Het goede karakter en de talenten moeten ontwikkeld worden. Het lagere ver- DeUThen°°fr Z'»h niet mee bemoeien. De Theosofie doet ons zien. dat de mensch zyn lichaam niet is, maar dat hy zyn lichaam bewoont, als voertuig heeft, hier in deze wereld. Hy is hier gekomen met het resultaat van zyn eens hier vergaderde strevingen en dwalingen. Geen andere verklaring van ons hapt by de geboorte kan zoo aannemelijk als reïncarnatie. Men kan alleen li chaamseigenschappen erven, doch geen talenten of karakter; die zyn van onszelf. Onvarwachi» overvallen U de venijnige steken. Wrijf dadelijk met Kloos terbalsem, welke tot diep in de weefsels door dringt. omdat de stoiien die de pijnen ver oorzaken er door worden verdreven. met AKKERi KL005TER8ALSCM Doosje 35 ct. Potten 62'/, ct. en f. 1.04 We kunnen dus ook een ander, alleen maar helpen zichzelf verder te brengen. Als hij zelf een bepaald talent niet heeft, kunnen we hem dat niet geven. Wel kunnen we een gering talent doen opbloeien. Evenzoo by gunstige karaktereigenschappen. En we kunnen natuurlijk ook het waardevolle by de geboorte medegebrachte, helpen uit groeien. Tuchteloosheid is geen vrijheid en moet worden tegengegaan. Maar we moeten beginnen met eerbied te hebben voor den mensch, ook voor den kleinen mensch. De opvoeding der menschheid, als geheel, gebeurt door de menschheid zelf en door de hulp, die Grooteren (we denken aan de groote Stichters van godsdiensten), aan de wereld geven. De schoonheden der gods diensten helpen de wereld, evenals die der Theosofie, en alle edel-wijsgeerige gedachten van groote denkers. Dan is er de kunst in zijn verschillende uitingen. Zij kan ons opvoeren tot ontroe ring en daardoor tot beter begrip van het feit, dat we door wonderen omgeven zijn. De afzonderlijke menschen bereiken hun resultaten, die bij hun sterven aan de wereld blijven geschonken en die moeten worden gebruikt en vergroot door de blij- venden en komende geslachten. Soms ge beurt dit echter niet, blijft een bepaalde ontwikkeling, de waardeering voor een be paalde, groote kunst liggen. Dan zyn de geslachten, die geboren worden, voorzien van andere gaven, die ze vervolgen en waarbij een andere verlaten ontwikkeling of waardeering weer door hen kan worden opgevat en tot hulp gebruikt. Geheel worden de resultaten van geen enkele periode ooit verlaten. Zoo gaat de wereld verder en niets waardevols gaat ver loren: alleen het lagere sterft in den loop der tijden meer en meer af. Ook groote staatslieden en veldheeren hebben de wereld geholpen zijn beste goederen in stand te houden en te verdedigen. De wereld is nog altijd niet zoover ge komen, dat een staat straffeloos militair weerloos kan zyn. Alleen vertoogen helpen in dezen tyd helaas nog niet. En het weer staan van een overweldiging kan ook niet verkeerd zijn, evenmin als het zich teweer stellen tegen onverdraagzaamheid. Dit wordt dan geen andere onverdraagzaamheid. De drang naar groei en vooruitgang in alles wat leeft, is de waarborg, dat moeilijke en donkere tijden door de wereld eens zul len zijn achtergelaten, en schoonheid en broederschap op aarde zullen heerschen. EEN MODESHOW. Het modemagazijn Lienesch in de Lange- straat, stelt zich voor om Woensdag 16 Maart a.s. een Modeshow te geven. Gezien de groote belangstelling waarin de vorige Shows zich mochten verheugen, twijfelen wy er niet aan, of vele dames zullen de nieuwste snufjes der Mode 1938 gaan bewonderen. HET WIT-GE—E KRUIS. In Februari zyn door de wijkverpleeg ster 372 bezoeken afgelegd by 28 patiën ten, waarvan 228 bezoeken by leden van het A.A.Z.A., 106 by leden van het Wit- Gele Kruis, 36 by stadspatiënten en 2 by particulieren. De wykkraamverpleegater legde 185 bezoeken af bij 11 patiënten en verleende 4 maal assistentie bij den dokter. HET HUIS VAN WIJLEN MR. W. C. BOSMAN ZAL NIET GESLOOPT WORDEN. Naar wy uit betrouwbare bron verne men, werd Huize Voorhout aan den Ken- nemerstraatweg alhier, voorheen bewoond door wijlen mr. W. C. Bosman, door het Bouwbureau Firma F. H. Ringers Sc Zn. verkocht aan de Noord-Hollandsche Levensverzekering Maatschappij N.V. van 1891, gevestigd in *t Hooge Huijs alhier. De bestemming van het gebouw wordt nader bekend gemaakt. Waarschijnlijk is ruimtegebrek in ,,'t Hooge Huys" de oorzaak dat een pas sende uitbreiding van kantoorruimte ge zocht wordt. DE A.V.O.-FILM. De Nederlandsche Vereeniging A.V.O. (Arbeid voor Onvolwaardigen), een alge meene vereeniging, die haar leden telt on der alle standen, groepen en richtingen der maatschappij, stelt zich ten doel: a. Allen, die als gevolg van lichamelijke of geestelijke gebreken bemoeilijkt worden in hun strijd om het bestaan, voorlichting, bij stand en arbeid te verschaffen. b. Nieuwe arbeidsmogelijkheden op te sporen en te benutten. c. Speciale werkplaatsen op te richten en te verbeteren. d. Bedrijfswereld en maatschappij te over tuigen van de waarde en het gcèd recht van den onvolwaardige op passenden arbeid. Tot het voeren van een intensieve propa ganda voor haar idealen heeft de A.V.O. een indrukwekkende documentatiefilm laten vervaardigen. Deze film zal op 15 Maart in Alkmaar vertoond worden in de bioscoopzaal van de Handelsschool. Een comité van voorbereiding heeft de noodige maatregelen tot het slagen van eeie-corni*id genomen' Er is een uitgebreid jhr mr jt ®amen8®steld, van welk comité schaD he..f» VW1 Kinschot het voorzitter- voora^SnaHanV1ard en welks lede" l e Plaats innemen op maat industrieel geS?'^' Weten8ch*PPelÜk of De film bestaat uit 4 hoofdstukken, die achtereenvolgens een overzicht geven van de practische vakopleiding, den arbeid in spe ciale werkplaatsen en de plaatsing van on volwaardige arbeidskrachten in het ge wone bedrijfsleven. Door de A.V.O. zyn honderden onvolwaar digen te werk gesteld. Het Alkmaarsche comité van voorberei ding heeft gemeend een zoo groot mogelijk aantal belangstellenden de gelegenheid te moeten geven deze film te zien. In den loop van deze week zullen welwil lende dames en heeren de programma's te koop aanbieden. Het comité hoopt, dat de verkoop een vlot verloop zal hebben. Het comité van voorbereiding bestaat uit de heeren A. G. Bos, Oudegracht 138; G. Figee, Armenraad, Langestraat; C. F. D. Kohnert, Stationsweg 118; G. Leerkamp, Lyceumstraat 48 en H. de Winter, Berger- weg 134. FIETSRIJDER DOOR AUTO GEDOOD. Vanmorgen is de 26-jarige kruidenier G. Oskamp, die van de Kloosterstraat naar den Choterweg te Haarlem fietste, op het kruispunt gegrepen door een vischauto be stuurd door den 43-jarigen vischhandelaar S. uit Haarlem, die op weg was naar IJmui- den en geen voorrang verleende. De wiel rijder werd eenige meter meegesleurd en vrijwel op slag gedood. WONING DOOR BRAND VERNIELD. In den afgeloopen nacht is door onbekende oorzaak de woning van den heer C. van Nes in de Langestraat te Alphen aan den Rijn tot den grond toe afgebrand. De heer van Nes, die alleen thuis was, kon zich slechts met groote moeite in veilig heid stellen. Van den inboedel kon niets worden gered. Hij was evenwel verzekerd. DE BRAND IN DE LUCIFERSFABRIEK. De directie der Nationale Lucifersfabriek N.V. te Weert deelt ons mede, dat de be richten over den gisteren by haar plaats ge had hebbenden brand sterk overdreven zyn. De brand liet zich aanvankelijk nogal ern stig aanzien, doch het bleef beperkt tot de volgende feiten: Een drietal meisjes is in een ziekenhuis te Weert opgenomen. Het bleek bij nader on derzoek, dat de verwondingen niet van ern- stigen aard zijn. In één afdeeling hebben de machines uitsluitend geleden door de water schade, doch niet door den brand. Verschillende kisten lucifers zyn door het water waardeloos geworden. De fabriek zal binnenkort wederom geheel in bedrijf wor- den gesteld. van Woensdag 9 Maart 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEENINGEN. 3-3* Nederl 1938 3 N«d -Indié 1937 5K üuittchl 30 m verkL BANK INSTFLLINGEN. Amaterd bank Handel Mij CerL T. 250 Koloniale Banlt Ned Ind Handelsbank INDUSTR OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie CaTvé Delft Ce-t Nederl Ford Pbilips Gloed Gem Bezit llnilever INDUSTR OND. BU1TENL Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Vorige koers 101 100»/, 33'/, 160'/. 165 125 «38»/, 40»/,, 93»/, 321 300'/, 154»/, 35'/, §23l/„ 407/,, Cities Service1 Vw General Motors Kenoecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm U S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V A 25'/, 27- 2«Vt«j 5'/. 387/„ 3% 441 Java Cultuur 153 128 70»/, 175 343 354'/, 86% Ned Ind Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW Alg Esplor. Mij.. 90 Rediang Lebong PETROLEUM Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Phillips Oil26»/, Shell Union10" Tide Water10"/,! RUBBERS. Amaterd Rubber 2161/, Deli Bat Rubber 136 Heasa Rubber132'/, Oostkust 144V» Serbadiadi 102 loterc Rubber3 SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. 124»/, 126'/, Scheepvaart Unie .1171/# 118'/,-9 HollandAmerika lijn 106 107% Java—ChinaJapan lijn 8384% TABAKKEN. Deli Batavia251% 249 Oud. Deli31U/4 312% Senembab317 315% AMER. SPOORWEGEN. Atchiaon Topeka 26 Southern Paciiic13»/# 131/# Southern Railw. CerL. 8»/g Union Pacific 57 56 Canadian Pac 4»/, 4»/, IjNoteering per 50. x) ex-coupon tExclaim 'Exdividtnd. Prolongatie vorige koers M, heden H pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: laatste k. 2.30-45 100% >5 160»/, 165 139»/, 4ifr% 91»/, 319 '02 155»/,-t 35 22%-3 46*/, I'/.-Vm 25% 27»/m 12»/. 6 381 3% 443'/,-4 152 128 71% 91'/# 175 343 355'/, 84-»/, 26'/g 10;'-% ioi-% 217'/, 140 130 143% 101% 2% New-York Londen Berlijn Parij6 Brussel (Belga) Ziirich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië 1.78 '»/u 8.96'»/,, 72.27 3.75»/# 30.27 41.51 40.06 46.20 45.07 9.42

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2