Betrckkeu^* FLINKMEISJE flinke Winkeljuffrouw, Net Meisje gevraagd EEN NETTE JONGEN- MELKZAAK JCimst en Weienschap Spoct lüeec&ecicht £xuuU en Jmh&ouw JCeck S. School jUdlicaties Sftucqecliike Stand Jiidscfuiften Mackt&ecichtm AdoedeuÜêti TE KOOP ADVENDO Donderdag J. G. Engeln AUM, GHR. 6YMN. VER. UITVOERING Verwacnting: Buitenlandsch weeroverzicht. E. J. TOEPOEL. wegens sterfgeval tot 2 uur gesloten. op Donderdag 10 Maart, EERSTE BLAD. HET CONFLICT TE LOSSER. De voorstellen van den rijks bemiddelaar. De rijksbemiddelaar in het derde district, prof. mr. A, C. Josephus Jitta heeft in een gistermiddag onder zijn leiding gehouden conferentie met de partijen, betrokken bij het conflict bij de N.V. Textielmaatschappij L. van Heek en Zonen te Losser, aan deze voorgesteld om het voorstel van de directie, in de vorige vergadering gedaan, op de vol gende punten te wijzigen of aan te vullen: 1. Voor de 2- en 3-cylinderspinners, aan- lappers en opstekers wordt een groepsge middelde vastgesteld, waarin een loonsver- hooging van 10 pCt. wordt opgenomen. 2. Het loon van de tweemachine trolsters en alle aanlegsters wordt met 1y2 pCt. ver hoogd. 3. De loonen der drossers en afzetters zul len met 5 pCt. worden verhoogd. 4. De loonen der arbeiders, die niet op productie werken, zullen, waar noodig, wor den herzien en verhoogd, terwijl de achter stallige loonen worden uitbetaald. 5. Er worden geen rancunemaatregelen ge nomen. Partijen zullen Vrijdag a.s. haar beslissing aan den rijksbemiddelaar berichten. CHOLERA-EPIDEMIE UITGEBROKEN IN HOENAN. Te Tsjangteh in Hoenan is een cholera- epidemie uitgebroken. Zij wordt bestreden door de afdeeling tot bestrijding van epide mieën van den Volkenbond, die vanuit Tsjangsja vertegenwoordigers heeft gezon den, die de bevolking in massa vaccineeren. Dit is de eerste epidemie die in dit gebied is uitgebroken en de autoriteiten der com missie voor de volksgezondheid zien de toe komst met bezorgdheid tegemoet, daar voortdurend vluchtelingen toestroomen en de sanitaire organisatie en de vaccine-voor- raden onvoldoende zijn. TENTOONSTELLING A. COLNOT. De tentoonstelling van nieuwe werken van den kunstschilder A. Colnot in de kunstzaal „De Ronde Brug", Reguliersgracht 74 te Amsterdam, die a.s. Donderdag 10 Maart gesloten zou worden, zal noeen week worden verlengd. De sluiting is nu 17 Maart a.s. Daarna wordt er in „De Ronde Brug" een expositie van werken van onzen stadgenoot Koos Stikvoort gehouden. Aangezien in „De Ronde Brug" slechts tentoonstellingen wor den toegelaten van werken van erkende kunstenaars, of van werken van jongeren, die naar het oordeel van den exploitant van „De Ronde Brug" de kunstschilder Hamel daarvoor in aanmerking komen, is het voor Koos Stikvoort zeker een onderscheiding, dat ook hij in de gelegenheid wordt gesteld hier te exposeer en. Kegelen. JAARVERGADERING VAN DEN A.K.B. Gisteravond hield de A.K.B. zijn jaarver gadering in 't gebouw „De Unie". De voorzitter, de heer Joh. Diepen, ver welkomde de aanwezigen met eenige goed gekozen woorden, deelde mede, dat de in het afgeloopen jaar gehouden wedstrijden zoowel sportief als financieel volkomen zijn geslaagd, waarvoor allen, die hiertoe had den medegewerkt, een woord van dank zeker toekomt. Ook voor de medewerking van den Ned. Kegelbond was spr. zeer er kentelijk, o.a. is reeds nu toestemming ver leend tot het houden van een concours in Juni a.s. in de Rustende Jager te Bergen. Nadat den heer Witte, de exploitant van „de Unie", een pluim op den hoed was ge stoken voor de steeds spontaan verleende medewerking en de heeren van de techni sche en keuzecommissie eveneens dank was gebracht voor de door hen verrichte werk zaamheden, deelde spr. nog mede, dat de bondssecretaris, de heer G. Oostinga, de eenige candidaat was voor een vacature in 't bestuur van den Ned. Kegelbond en we dus straks hoogstwaarlijk ook in Alkmaar een vertegenwoordiger van 't allerhoogst kegelcollege zullen hebben. De vergadering herdacht daarna de oud leden, wijlen de heeren dr. J. M. van Dam en L. Boom. 't Jaarverslag van den secretaris werd onder applaus, met dank aan den samen steller, onveranderd goedgekeurd, zoomede het financieel verslag van den penning meester. Uit dit laatste stippen we nog aan, dat de rekening sloot met een batig saldo ad 314,13, bij een totaal aan ontvangsten 2558,31 en f 2244,18 aan uitgaven. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Klerk, A. M. Middelhoff en C. Dekker, werden herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door 't bedanken van den heer A. Köllmann, gekozen werd verklaard, bij eenige candidaatstelling, de heer J. J. Bee- rends (Met z'n Tienen). Den heer Köllmann werd dank gebracht voor de vele werkzaamheden in t belang van den bond verricht. In de keuze-commissie werd de heer Köll mann benoemd, terwijl als leden der kas- commissie werden aangewezen de heeren Harmsen (Koekoek), Veerman (Onder Ons) en J. Kramers (Centraal). In de technisch commissie werd de heer Tuinman^Schagen) door zijn dorpsgenoot Rol vervangen. Bij de rondvraag bracht de heer de Haa^ (Alcmaria) naar voren, dat 't bezoeken van algemeene vergaderingen op deze (door één persoon met blanco mandaa zijner vereeniging) niet in de hand word gewerkt, waarom hij verzocht bedoeld regle mentsartikel te doen vervallen. De voorzit ter zegde toe een en ander in de eerstvol gende bestuursvergadering aan de orde te stellen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met woord van dank voor de aan gename besprekingen, pl.m. half twaalf de vergadering. Meest matige westelijke tot zuidwestelijke wind; mistig of betrokken tot zwaar be wolkt; weinig of geen neerslag in het noor den; in het zuiden waarschijnlijk droog; weinig verandering in temperatuur. Morgen somber weer? De hooge drukking in het zuiden heeft vooral aan haar oostzijde in beteekenis ver loren. De kern ligt thans over de Golf van Biscaye. Over midden- en zuid-Frankrijk, Zwitserland en zuid-Duitschland, is het nog rustig en windstil weer met lage ochtend- temperaturen en uitgebreide mistgebieden. Over de Britsche eilanden en onze omge ving is de westelijke tot zuidwestelijke wind wat toegenomen. Nog steeds wordt sub tropische lucht aangevoerd, plaatselijk is het weer in deze lucht somber met gelaag de bewolking, welke hier en daar als mist tot aan den grond reikt en o.a. over Ierland motregen veroorzaakt. Na aanvankelijke opklaring, welke nog hedenmiddag verwacht wordt en tot in den nacht zal aanhouden, is voor morgen weer somberder weer te voor zien. De regenkansen blijven echter klein en de temperatuur zal gemiddeld weinig veranderen. Over de noordelijke helft van ons waar nemingsgebied blijft de depressietoestand nog aanhouden. Langs de zuidelijke Noor- sche kust, over Denemarken en de Oostzee, waait het krachtig uit westelijke richtingen. Tal van stations in Scandinavië melden zwaren neerslag. Over Zweden is de vorst weer tot matig toegenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 18.22 uur tot 5.58 uur licht op. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER, ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 „DE VIERBOND". „De Vierbond" vergaderde Zaterdag in het Landbouwhuis te Alkmaar. Vertegenwoordigd waren de veilingen te Broek op Langendijk, Noordscharwoude, Warmenhuizen en Obdam. De heer K. Molenaar heette allen welkom, inzonderheid de heeren J. P. Nijssen, voor zitter van de Prov. Commissie uit de Vei lingen en H. Schelhaas, burgemeester van Broek op Langendijk, die beiden voor de eerste maal deze vergadering bijwonen. Spr. wijdde hartelijke woorden aan de nagedachtenis van burgemeester Slot, die zooveel voor onzen tuinbouw in ons gewest heeft gedaan. Ook de overleden voorzitter van de veiling te Obdam, de heer H. Bakker, werd her dacht. Allen vereenigden zich met de conclusie van den voorzitter, dat het gewenscht is regelend te blijven optreden wat de aan- voerregeling betreft. De voorzitter stelde vervolgens het eerste voorstel van de veiling Warmenhuizen aan de orde, namelijk om te trachten kwijt schelding te verkrijgen van de provinciale credieten, welke in 1931 aan de tuinders in Noordholland onder garantie van 70 door de provincie en 30 door de betrokken ge meenten zijn verleend. De steunmaatregelen van het rijk werden eerst ingesteld toen de misère in den tuin bouw meer algemeen begon te worden. In Noordholland, waar de tuinbouw het eerst door ^e crisis werd getroffen, is eerst ge tracht de tuinders met voorschotten op de been te houden. Hoewel deze hulp van pro vincie en gemeenten dankbaar werd aan vaard, kan toch niet worden ontkend, dat door deze hulpverleening in den vorm van voorschotten, door de betrokkenen eigenlijk een last op zich werd genomen, welke zij niet konden dragen. De meeste tuinders, die deze credieten hebben ontvangen, zitten zoo diep in den put, dat geen kans bestaat, dat ze de ont vangen voorschotten ooit kunnen terug betalen. De Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhuizen en Omstreken" acht het daarom gewenscht te trachten tot annulee ring of althans tot een belangrijke vermin dering van bedoelde schulden te komen. De voorzitter lichtte het voorstel nog ver der toe en zeide, dat deze voorschotten zijn verleend in een tijd dat aan den landbouw reeds regeeringssteun werd verleend. Over dit voorstel ontstond een uitvoerige discussie. De vertegenwoordigers van de Langen- dijker Groenten Centrale zijn van meening, dat deze zaak door de standsorganisatie dient te worden behandeld, bovendien kun nen ook de gemeente-besturen zich niet veroorloven om de voorschotten zonder on derscheid te annuleeren. Een algemeene an nuleering zou h.i. groote onbillijkheden scheppen. Ook de afgevaardigden van de Noorder Marktbond blijken verschillende van de aan gevoerde bezwaren te deelen. De vertegenwoordigers van de veiling te Obdam verwonderen zich over zooveel tegenkanting en zien in deze credieten een zwaard dat de tuinders steeds boven het hoofd hangt. Indien deze credieten geheel of gedeelte lijk konden worden geannuleerd, zouden zij dit zeer toejuichen. De voorzitter verdedigde het voorstel uit voerig. Hoewel alleen burgemeester Schelhaas zich tegen het voorstel heeft verklaard, ge loofde hij toch de conclusie te kunnen trek ken, dat men- niet tot een éénstemmig be sluit kan komen. Spr. stelde voor aan de Prov. Commissie te verzoeken om een on derhoud met Ged. Staten aan te vragen, ten einde te bespreken wat in deze voor de betrokken tuinders zou kunnen worden gedaan. Aldus besloten. Voorstel om bij de betrokken instanties er op aan te dringen, dat de kwaliteitseischen van de N. G. F. C. voor de bewaarkool weder zoodanig worden gewijzigd, dat de roode- en gele bewaarkool van 3 tot 5 ons weder voor goede kwaliteit kan worden geveild. De tegenwoordige regeling waarbij de roode en gele bewaarkool van gemeld ge wicht als stek moet worden geveild, wordt voor de tuinders zeer onbevredigend en on- voordeelig geacht. De bedoelde kooltjes vin den in het binnenland steeds een goeden afzet. Ingeval het met de koolprijzen echter slecht gaat, bestaat toch groote kans dat ze doordraaien, hetgeen tengevolge heeft dat ze door de veiling zonder eenige vergoeding moeten worden ingenomen, doordat ze als „stek" moeten worden geveild. Deze maat regel is voor de betrokken tuinders zeer on billijk, daar de maatregel niet noodzakelijk is in het algemeen belang van den tuin bouw. De voorzitter lichtte het voorstel nog nader toe en zeide, dat het er om gaat of de kool van 35 ons stek of goede kwaliteit is. Niemand al kunnen tegenspreken dat het laatste het geval is. Voor een gelijke sor teering moet natuurlijk zorg worden ge dragen. Na eenige discussie werd besloten, dat aan de N. G. F. C. zal worden verzocht de be waarkool van 35 ons als afwijkende kwa liteit te mogen veilen, waardoor het product ingeval van doordraaien voor den vérgoe- dingsprijs in aanmerking komt. Aan welk besluit de overweging ten grondslag ligt, dat de kans op succes grooter wordt geacht, dan wanneer verzocht wordt voormelde sortee ring als goede kwaliteit te mogen veilen. Bij de rondvraag wees de heer de Wijs er op, dat het ondoenlijk is aan de eisch van het U. C. B. te voldoen, dat de peen abso luut vrij van vuur moet zijn. Besloten werd aan de Prov. Commissie te verzoeken bij het U. C. B. te willen aan dringen op wijziging van deze eisch in: „Practisch vrij van vuur". De heer W. Visser bracht de teeltregeling ter sprake, hetgeen eenige discussie uitlokte. Op voorstel van den heer S. de Boer werd nog besloten aan de Prov. Commissie te verzoeken weder stappen te willen doen om evenals het vorige jaar de eerste voor- schotuitkeering op de bewaarkool weder in de eerste helft van Mei uitbetaald te krijgen. Hierna sluiting, Vrijdag a.s., 's middags half 3, zal in de herv. kerk te Warmenhuizen een huwelijk worden ingezegend door ds. W. Banning, van Bentveld. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van F. Kubis, alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Verdronkenoord nr. 107. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 9 Maart 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Jacoba Alida, d. van Jacob Wolzak en Hendrik je Vos. Cornelis Carlo Christiaan, z. van Cornelis Johannes van der Hilst en Maartje Boelhouwers. GETRORUWD: Henricus Heesbeen en Catharini Schou ten. Pieter Adolf Sallem en Alida Rens Pieter Zander en Elisabeth Posthumus. EGMOND AAN ZEE (Februari). Geboren: Jacob, z. v. Klaas Wijker en Elisabeth Krab. Alida Catharina, d. v. IJsbrand de Graaff en Neeltje Glas. Hendrica, d. v. Jan Gouda en Hendrica Petronella Bakkum. Albert, z. v. Corne lis Wijker en Guurtje Visser. Elisabeth, d. v. Johannes Visser en Jansje Visser. Aldert, z. v. Hendrik Groen en Arendje Dekker. Johanna Margaretha, d. v. Jo hannes Jacobus Grinswis en Wijmpje Kraaijenhof. Cornelia, d. v. Hendrik Stam en Elisabeth Krab. Overleden: Egbert Andries Meijer, oud 83 jaar, wenuwn. van Minke Veenstra. Otto Wilhelm Hermann Rohde, oud 72 jaar, wenuwn. van Anna Gedina Roorda. Agnes Alida van Schaick, oud 73 jaar. TEXEL (Februari). Geboren: Cornelis, z. v. Cornelis Kuip en Maria Magdalena Huisman. Jan, z. v. Jan Arie Eelman en Baukje Bakker. Martin Hugo, z. v. Aris Jan Eelman en Ca tharina Cornelia Anna Koorn. Huibert Beatus, z. v. Arie de Ridder en Elisabeth de Visser. Elisabeth Jantje Marijke, d. v. Eg- bert de Jong en Bregje Maria Josepha Eli sabeth Verstege. Theo, z. v. Cornelis Dogger en Vrouwtje Boon. Martje, d. v. Meyert Jan Bremer en Petronella Helena Hendrika Schot. Naantje, d. v. Pieter van Lente en Carolina Alida Buys. Meyert, z. v. Leendert de Waard en Grietje Johanna Dalenberg. Arie, z. v. Pieter Brans en Trijntje Jacoba Mantje. Dirk, z. v. Aris Smit en Trijntje Johanna Immelie Dros. Cornelia Nancy, d. v. Nanning Kikkert en Geertrui^a Eelman. Fedde, z. v. Louw Beyert en Wietske Medema. Antje, d. v. Arie Jan Zutphen en Maatje Floresse. Cornelia, d. v. Keimpe Weistra en Adriana Bruin. Dirk, z. v. Willem Jacob Eelman en Neeltje Lap. Jan, z. v. Pieter Jan Uit geest ep Klasina Bruin. Cornelis Jan, z. v. Jacob Bruin en Klasina Adriana Boon. Anna Christina, d. v. Gijsbertus Kuneman en Jacoba Johanna Honing. Ondertrou wd: Christiaan Anna Vermeulen en Antje van der Vis. Albert Hemelrijk en Maria Joanna Dekker. Getrouwd: Christiaan Anne Vermeu len en Antje van der Vis. Overleden: Cornelis Barhorst, 81 jaar, wedn. v. Frouwtje Schaatsenberg. Phulpina Theodora Duinker, 27 jaar, geh. m. Folkert Terpstra. Maatje Cornelia Rie- mens, 43 jaar, geh. m. Jan Pieter Slik. Wilhelmus Josephus Dernison, 67 jaar, wedn. v. Lucia de Wijs. u Aafje Mantje, 71 jaar, wed. v. Jacob Bakker. Antje van Heerwaarden, 71 jaar, wed. v. Tijs Zijm. KOEDIJK (Februari). Geboren: Johanna, d. van Joh. Hof- ma en C. Kossen. Cornelis Johannes, z. van W. IJfs en S. Gortworst. Maria Elisabeth, d. van Joh. Molenaar en H. Kruimelberg. Overleden: P. Zut, 45 j., echtgenoot van M. C. Leek. P. Klein, 61 j., echtge noot van V. de Graaf. Gehuwd: P. J. Korver en A. Groot. N. Th. de Wit en A. D. Roosje. J. P. Raat en H. Wolda. Luchtbescherming? Een uitgave met dezen titel van de ver eeniging van Christen-anti-militairisten „Kerk en Vrede" bereikte ons ter bespre king. Dr. M. van der Voet zet in deze brochure het standpunt van „Kerk en Vrede" ten aanzien van de luchtbescher ming uiteen. De kwestie wordt achtereen volgens van den practischen en van den zedelijk-godsdienstigen kant bekeken. Wat de practijk betreft, luidt de conclu sie, dat afdoende luchtbescherming onmo gelijk is. Ten bewijze hiervan worden diverse uitkomsten van onverdacht deskun dige zijde genoemd. Belangrijker is het principiëele gedeelte van het betoog. Er blijkt uit, dat „Kerk en Vrede" in deze geen bindende normen stelt, tot hoever medewerking aan uiter aard volstrekt passieve luchtbescherming zedelijk geoorloofd is. Wel vraagt zij een standpunt, dat het geweten aanvaardt als in overeenstemming met het beginsel, dat Christendom en oorlog een onverzoenlijke tegenstelling vormen. Voorts wijst ze op de moreele gevaren o.a. het kweeken van een oorlogspsychose die de voorberei dingen voor luchtbescherming met zich meebrengen. Een belangwekkend getuige nis. Voor- en tegenstander van luchtbe scherming leze en oordeele! AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Dinsdagmorgen om 10 uur vond te Eg- mond aan den Hoef in het café van den heer A. Modderman, „De Drie Egmonden" de openbare verkooping plaats van „Huize Wimmenum", toebehoorende aan de erven van wijlen mej. E. N. C. Hasselman. De verkooping geschiedde ten overstaan van de notarissen W. H. v. d. Giessen te 's-Gravenhage en F. W. A. van Riet te Ber gen. Genoemd eigendom gelegen aan den Heerenweg te Wimmenum is in totaal groot 44.27 Aren en werd verveild in twee perceelen, te weten: perceel I, „Huize Wimmenum" en perceel II: huis, erf en achtertuin. De openbare verkooping in haar geheel zal plaats vinden bij opbod en bij afslag en combinatie. Dinsdag vond de openbare verkooping bij opbod plaats, terwijl die bij afslag en com binatie zal plaats vinden op Dinsdag 15 Maart a.s. eveneens te Egmond aan den Hoef in genoemd café „De Drie Egmon den". De uitslag van de verkooping bij opbod is: Hoogste bieder voor perceel I (Huize Wimmenum) is de heer A. Duinmeijer te Egmond aan den Hoef met de som van 2875, hoogste bieder voor perceel II (huis, erf en achtertuin) is de heer Jb. Schuit te Egmond aan den Hoef met de som van 1940. In totaal is dus geboden 4815. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Maart 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd, anvoer 160000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 9 Maart 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 228 Vette kalveren, le kw. 7276 cent, 2e kw. 6070 cent en 3e kw. 5058 cent per K.G. levendgew.; 118 Nuch tere kalveren 5—8.50; 77 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 6970 cent, zware varkens 6768 cent en vette varkens 65—66 ct. p. K.G. slachtgew.; 3 Veulens, prijs niet genoteerd. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Maart 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 9200 K.G. Roode kool 3.40—6.30; 40000 K.G. Gele kool 2.50—4.20; 8900 K.G D. witte kool 2.30—3.50; 3600 K.G. Savoye kool 2.30—3.50; 4200 K.G. Uien 7.4011.40, grove uien 10.40, stek 8; 1450 K.G. Peen 2.603, kleine peen 1.40—1.50. WARMENHUIZEN, 8 Maart 1938. 67900 K.G. Roode kool 3.80—6.20; 13700 K.G Gele kool 1.60—3.10; 24400 K.G. Deen- sche witte kool 1.903.20; 1200 K.G. Peen ƒ3.10—3.30, kleine 1.20. Heden overleed onverwacht mijn geliefde Echtgenoote, MAARTJE GROEN, in den ouderdom van ruim 67 jaar. H. NOL. St. Pancras, 8 Maart 1938. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden na het over lijden van onze geliefde Zuster wed. van PIETER SPAANS, betuigen wij onzen hartelijken dank. M. E. TOEPOEL, Zwolle. H. J. TOEPOEL, Alkmaar. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ons betoond op 2 Maart j.1. J. BROUWER en Echtgenoote. Heilooërdjjk 28 B. Alkmaar. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst, is het fail lissement van PIETER KONING, schilder, vroeger te Heiloo, thans te Schagen, geëindigd1. Mr. A. W. KAMMINGA, Curator. Alkmaar, 8 Maart 1938. Allen die iets te vorderen heb ben van of verschuldigd zijn aan of borgtochten onder zich hebben betreffende de nalatenschap van wijlen Mevr. JOHANNA VAN IJZENDOORN, wed. van JAN DE BRUIN, gewoond hebbende te Alk maar en aldaar overleden 17 Febru ari 1938, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór 24 Maart 1938 aan den executeur-tes tamentair H. A. VAN IJZENDOORN, Meerweg no. 7 te Anna Paulowna. Gevraagd voor 3 maal per weèk van 8—4 v.g.g.v., f 3.— p. w. Br. letter U 749, bureau van dit blad. Voor direct gevraagd zelfst. kun. werken. Boven 18 jaar. Banketbakkerij VAN SCHAGEN, Houttil 5. beneden 18 jaar, van 81/»2 uur. OUDEGRACHT 166. Aanmelden 's avonds na 7ys uur. GEVRAAGD, goed kunnende fietsen. Banketbakkerij DAVELAAR. te koop gevraagd, waarbij winkelh., m. uitbrengwijk, P.G., v. uitbreiding geschikt. Aanbiedingen onder letter AB5, boekh. Trapman, Schagen. 1 Mahonie Linnenkast, 1 mahonie cylinder Schrijfbureau, 1 Singer Handnaaimachine, 1 eikenhou ten Buffet en TafeL Te bevragen VERDRONKENOORD 40 A, Alk maar. 's avonds 8 uur, in „DE HARMONIE". Toegang 35 ct. (bel. inbegr.)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3