Agenda Jkowüciaal 7lieuws WeecieeUM ftucgediike Stand Jiackt&ecichtm AMSTERDAMSCHE BEURS WARMENHUIZEN Weenen maakt propaganda. Groote drukte in de stad. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht EERSTE BLAD. S Tentoonstellingen. Dagelijks van 104 uur kunstzaal Boen dermaker te Bergen: tentoonstelling van teekeningen en aquarellen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het le ven van Emile Zola (hist.-rom.); hoofdrol Paul MunL Toegang boven 14 jaar. (Gepro longeerd). Roxy-theater, 7.45 uur eerste hoofdnum mer In Chineesche wateren (sens.); hoofd rol George O'Brien; 2e hoofdnummer Ontmaskerd (Wild-West-gesch.); hoofdrol Tim Mc. Coy. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer La Habanera (tropen-tragedie); hoofdrol Zarah Leander. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 10 Maart. 35.30 en 8.10.30 uur, Waakt en Bidt, Zendingsbazar. 8 uur, de Unie, alg. verg. Dierenbescher ming. 8 uur, de Unie, rede ir. Carrière over „De boodschap der Geesten" voor de afd. Ned. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia". 8 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymn. vereen. Advendo. Zaterdag 12 Maart. 2 uur, 't Gulden Vlies, algemeene verga dering van aandeelhouders N.V. Alkm. Ex portveiling; nam. 4 uur buitengewone aan deelhoudersvergadering. CROCUSSENBLOEI. Door het mooie voorjaarsweer staan de crocussenvelden te Limmen in vollen bloei. Vooral op de tuinen aan den Middenweg zijn mooie velden te bezichtigen. Doordat een crocusbol tweemaal bloeit, zal de bloei nog wel eenigen tijd duren. AUTOBUSSEN OP DE VEILING! Woensdag is door den deurwaarder Haasbroek te Alkmaar de publieke verkoo- ping gehouden van de roerende goederen van het autobedrijf van de firma van Gee- len en van de Berkhoff N.V. te Heiloo. Er was een enorme belangstelling. Tientallen auto's stonden langs den weg. De groote belangstelling ging uit naar de autobussen van het bedrijf. Een groote trambus (een nieuw type) was uit de hand verkocht. Twee autobussen van verouderd type, resp. voor 28 en voor 30 personen, werden door den verkooper opgeboden tot 500 per wagen en niet gemijnd. Een auto bus zonder onderstel werd verkocht voor 80. Een Chevrolet-auto is eveneens uit de hand verkocht. Schrijfbureau en brandkast brachten "een behoorlijk bedrag op. De ge reedschappen waren minder in trek. De verkooping heeft aan een groot bedrijf een einde gemaakt. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten; 2e suppi.; lijst 12. Ned. letterkunde. 810 B 82 Brandt, G. Het leven van Joost van den Vondel. 1932. 810 B 82h Het leven van Pietér Corn. Hoofdt; en, De Lijkreeden. 1932. 811 E 31d Engelman, J. De dijk. 814 D 64 Donker, A. Penibel journaal. 818 K 90 Kristal; letterkundig jaarboek. 1937. Oorspronkelijke Nederlandsche romans. C 14.3d Campert, J. Die in het donker 4- E 15.6g Eerbeek, J. K. van. Gesloten grenzen. E 49.3t Eysselsteijn, B. van. Tusschen Zui derkruis en Poolster. H 48e Helman, A. Het euvel Gods; ver halen. H 89.7 Huizinga, L. Het vierde geslacht. K 27.9bm Kelk, C. J. Bloem onder men- schen. K 98j Kuyle, A. Jonas. V 55.5v Vestdijk, S. Het vijfde zegel. W 53v Wessem, C. van. De vuistslag. In 't Nederlandsch vertaalde romans. C 15.2h Capek, K. Hordubal. C 46.3 Cronin, A. J. De citadel. H 93t Hurst, Fannie. Hun toevlucht. J 30.2 Jelusich, M. Cromwell. -f K 11.5t Kagawa, T. Een tarwekorrel. N 25. In Neumann, A. Nieuwe Caesar, 2 dln. N 25 k Neumann, R. Koning, koningin en dictator. S 40t Schnitzler, A. Therese. Vlaamsche romans. 8193 B 91.4 Brulez, R. M. Mathhijs, F. de Pillecijn, W. Putman, M. Roelants, L. Zie lens vertellen. 819.3 E 14.6 Eekhout, J. H. Geuzen; verhalen. 819.3 S 931e Streuvels, S. Levensbloemen. N.B. De met gemerkte boeken zijn his torisch, de met gemerkte christelijk. UITVOERING IN HUIZE WESTERLICHT. Het Vryz. Herv. Knapenkoor, directeur de heer Corn. Jonker, heeft Dinsdagavond n uitvoering gegeven, die goed geslaagd is. In zijn openingswoord wees ds. Bloemhoff erop, dat wij den heer Jonker als dirigent dikwijls in ons midden zien, b.v. bij een muzikaal trio, het groote Vrijz. Herv. Zang koor, Dubbel Mannenkwartet en nu met de jeugd. Wetende, dat de heer Jonker goede en afwisselende programma's geeft, kon men er op rekenen ook nu een prettigen en goeden avond te zullen krijgen. Het Knapenkoor opende met: Torenliedje, In 't hutje op de heide en De muzikale wan deling, alle goed gezongen. Op verzoek moest voor de pauze zelfs „De muzikal wandeling" worden herhaald! Vervolgens gaf de heer A. van Diepen van Bergen een viool-solo, Romance van Beethoven, waarvan de vertolking zeer goed was. De vroolijke accordeonspeler, de 12-jarige Dam, oogstte buitengewoon veel succes met de door hem gegeven nummers. Na een aardige voordracht van W. Hol- lenberg en J. Grootenboers, „Twee boertjes uit vrijen" zong het koor voor de pauze Een spoorreisje en In den klokkenwinkel, beiden zeer mooi. In de pauze kregen alle kinderen een chocoladereep en vertrok de eerste klasse. Na een pauze zong de hoogere klasse Ge bet van v. Weber en Des Jagers Abschied van Mendelssohn. Beiden werden met ge voel gezongen. De heer van Diepen speelde nu met groot succes Sarabande van de Clerk en Zigeu nerdans. In het laatste bewees hij over een groote vaardigheid te beschikken. „Les deux Alberts", de accordeonist met zijn vriendje Albert gaven nu een duo (het vriendje zong), dat buitengewoon insloeg. Toen werd een schimmenspel „Bij den dokter" gegeven, waarna het Knapenkoor sloot met Het Angelus van Cath. v. Rennes, Van een draaiersjongen van Rich. Hol. De heer Jonker begeleidde alle zangnum mers en de vioolsolo's op den vleugeL Na ieder nummer klonk een luid applaus en waar het koor voor het eerst optrad, zijn wij overtuigd, dat het een goede indruk heeft gemaakt. Ds Bloemhoff was aller tolk, toen hij dank zegde voor het gebodene en beloofde, dat de kleine jongens weder terug mochten komen, *en eerste omdat zij iets goeds hadden gegeven en ten tweede, om dat zij zich zoo keurig hadden gedragen. Hij eindigde met een: Hoezee voor 't Kna penkoor! VERTROKKEN PERSONEN. M. van der Pal, dienstbode, R.K., van Ju- liana van Stolberglaan 22 n. Bovenkarspel. C. E. J. de Munk, h.i.d.h., R.K., van Rit sevoort 44 naar Haarlemmermeer. G. de Vet, dienstbode, N.H., van Forestusstraat 11 naar Warmenhuizen. P. de Maat, z.b., geen, van Dijk 10 naar Rotterdam. M. Czech, dienstbode, R.K., van Emmastraat 95 vertrokken. F. Bogers, chauffeur, R.K., en echtg., N.H., en kinderen, geen, van Heilig land 30 naar Oudorp. J. van Zalinge, chef-winkelbediende, N.H., en gezin, van Lindenlaan 45 naar Hengelo. J. de Haas, banketbakker, geen, van mr. P. J. Troelstra- kade naar Enkhuizen. H. Kroeskop, z.b., N.H., van van der Meij straat 9 naar Hooge- veen. Vergadering tuinbouwvereeniging „De Noord". Woensdagavond vergaderde de tuin bouwvereeniging „De Noord" in het lokaal van den heer Slikker. De voorzitter, de heer W. Gutker, consta teerde, dat de goede vooruitzichten op een fiasco zijn uitgeloopen. Mededeelingen. Door den heer van Herwijnen is de heer A. Hopman aangewezen als vertegenwoor diger waar men het vergif kan bekomen voor de verdelging van koolduiven. Voor Schoorldam is aangewezen de heer K. Half. Voorstel van het bestuur om de druiven- serre aan den heer Joh. Berkhout over te doen tegen de boekwaarde van 500. Het 10e proefjaar is nu verstreken. De vergadering ging met dit voorstel accoord. Een ingekomen schrijven van den heer Mallekote over een middel tegen rattenver- delging. Dit verdelgingsmiddel is tegen zeer billijken prijs bij hem verkrijgbaar, n.L 50 ct. per K.G. Algemeen was de vergadering er voor en zal hiermede een proef worden genomen. De leden kunnen dit afhalen bij den heer H. Mink. Jaarverslag. Hierin werd medegedeeld, dat twee ledenvergaderingen zijn gehouden. De dorschmachine van den heer Oo ij vaar heeft naar tevredenheid gewerkt; het persen had iets beter kunnen zijn. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1937 88 en op 31 December 1937 80. Deze vermindering is oorzaak door overschrijven naar de L. T. B., opheffing van bedrijf en bedanken wegens vertrek. Rekening en verantwoording. De ontv. hadden bedragen T 507.42; de uitgaven 422.03; saldo alzoo 85.39. Na enkele toelichtingen door den pen ningmeester, ging de vergadering tot goed keuring over. Den penningmeester werd dank gebracht. Verkiezing van twee bestuursleden. Wegens periodiek aftreden van de heeren W. Gutker en P. Pie. Met groote meerder heid van stemmen werden genoemde hee ren herkozen. Wegens periodieke aftreding van den heer W. Gutker als lid van het Centraal bestuur van de veiling, werd deze na stemming we der herkozen. Als plaatsvervangend lid van de reke ning-commissie is aangewezen de heer H. Mink. yerkiezing afgevaardigden naar de alge meene vergadering van de veiling. Acht af gevaardigden gaan de vergadering bezoe ken. Daar het bestuur, bestaande uit zeven personen, permanent afgevaardigd wordt, werd na gehouden stemming de heer Jn. Kuiper alsnog hiertoe benoemd. Als ver vangers de heeren D. Mink en A. Vergaij. Van de gelegenheid tot het indienen van voorstellen voor de algemeene vergadering werd geen gebruik gemaakt. Rondvraag. De heer D. Mink informeerde naar de uitloting der obligaties. Voorzitter verklaar de wel te kunnen mededeelen, dat het be stuur van oordeel is hiermede door te gaan en dit zoo spoedig mogelijk te willen afwik kelen. Spr. verklaarde nog geen cijfers te kunnen noemen. De heer C. de Boer, be waarder van de aardappelen-sproeiers, be- hoorende aan de vereeniging, zou de leden beleefd verzoeken bedoelde sproeiers op tijd te reinigen. De heer P. J. Mink hoopte op aller mede werking wat betreft de zaadkoolregeling. De heer Klant deelde mede, dat in 1940 Duitsch land geen eerstelingen meer wil betrekken voor pootgoed. Spr. zou de leden dit wel in overweging willen geven. In bespreking kwam het verbouwen van een nieuw soort aardappel, n.L de Trumuller. De opbrengst staat gelijk aan die van de eerstelingen, niet zoo vatbaar voor ziekte en vrij van vrat- ziekte. De rooitijd is iets later als die van de eerstelingen. Besloten wordt voor reke ning van de vereeniging een proef te nemen met dit nieuwe product. Verder kwam aan de orde de hooge hef fing op het telen van vroege aardappelen. Deze heffing wordt beschouwd als een grove onbillijkheid evenals de denaturatie waar ook een grove onbillijkheid inschuilt. Hierna nog enkele besprekingen van huis- houdelijken aard, waarna sluiting. DE GEMEENTE-VEEARTS TE NAARDEN. Eischer ontvankelijk in zijn beroep. Op Donderdag 17 Februari behandelde de Centrale Raad van Beroep te Utrecht het beroep van den veearts Ter Beek te Naarden, wien door het gemeentebestuur oneervol ontslag was verleend als veearts van de gemeente Naarden. Tegen dit besluit had hij beroep aange- teekend bij het scheidsgerecht voor ambte naren aldaar, welke instantie echter het ontslagbesluit handhaafde. Vanmorgen verklaarde de Centrale Raad van Beroep te Utrecht eischer ontvankelijk in zijn beroep, vernietig de de uitspraak van het Scheidsge recht, alsmede het besluit van het college van B. en W. der gemeente Naarden, waarbij den veearts niet eervol ontslag was gegeven, omdat hij zich in het openbaar beleed igend had uitgelaten ten opzichte van het col lege van B. en W. Voor den Centralen Raad van Beroep werd veearts ter Beek bijgestaan door mr. Th. Muller Massis. DE GEFINGEERDE HAAGSCHE ROOFOVERVAL. Thans ook de hoofddader gearresteerd. In samenwerking met de Belgische politie is de Haagsche recherche er thans in ge slaagd de hand te leggen op den 25-jarigen B. J. L., den hoofddader van den roofover val, welke 5 Januari j.1. in een perceel aan den Westduinweg te Den Haag in scène is gezet. Men zal zich herinneren, dat de familie Buis dien avond niet thuis was, in verband waarmede een 17-jarig knechtje bereid was gevonden dezen avond op het zevenjarig dochtertje van den heer Buis te passen. In samenwerking met twee vrienden heeft het knechtje toen een roofoverval in scène gezet. Hij zelf speelde de rol van het slacht offer, dat met een bijtend vocht onschade lijk zou zijn gemaakt, terwijl zijn vrienden de rollen vervulden van bandieten, meedoo- genlooze en wreede schavuiten, die het geheele huis doorzochten en alles mee namen, wat van hun gading was. De buit bestond uit enkele bankbiljetten van 10 en een groot aantal sieraden, zooals gouden ringen .en juweelen. Het kostte de politie weinig moeite de juiste toedracht van'het' „drama" vast te stellen. Het knechtje en één van zijn vrien den werden nog denzelfden avond in bewa ring gesteld, de derde jongeman echter, die met het geld en de sieraden was gevlucht, bleef aanvankelijk onvindbaar. Zijn naam en zijn signalement waren evenwel bekend, zoodat verwacht mocht worden, dat zijn ar restatie slechts een kwestie van tijd was. Ruim twee maanden later gisteren, 9 Maart is de Haagsche politie er dan ook in geslaagd hem te Antwerpen op te sporen. Gebleken is, dat de jongeman zich reeds op 6 Januari in België bevond. Van het geld en de sieraden is niets teruggevonden. L. die een goede bekende van de politie is had gedurende de laatste twee maan den van roof geleefd. Hij is naar Den Haag overgebracht en voorloopig op het hoofd bureau van politie ingesloten. Hoewel het door Schuschnigg af gekondigde plebisciet voor het publiek in binnen- en buitenland een groote verrassing was, moet men uit de groote activiteit van het Vaderland- sche Front opmaken, dat de voorbe- Teidingen reeds ir. een zeer ver gevor derd stadium waren. Schuschnigg heeft dus wel terdege geweten, wat hij gisteravond deed en hij wist blijk baar van te voren, wat er gebeuren zou. Sedert hedenmorgen vroeg is het uiter lijk van Weenen en de hoofdsteden der bondslanden geheel veranderd. Onafge broken rijden uto's van het Vaderlandsche Front door de straten om strooibiljetten te verspreiden. Propaganda-afdeelingen kal ken op het plaveisel, op de trottoirs, op de muren der huizen enz. het embleem van het Vaderlandsche Front, het zgn. kruk- kenkruis. Op belangrijke punten der stad, op pleinen, kruispunten van straten, enz., worden auto's met luidsprekers opgesteld, die het publiek oproepen Zondag zijn stem voor Oostenrijk uit te brengen e „ja" te zeggen. Intusschen zijn ook de legitimisten opge treden. Nog in den loop van den nacht kwa men de leiders der restauratiebeweging bij een om, naar een in contact met de legiti- mistische leiding staande plaatselijke cor respondent te Weenen meldt, uitdrukking te geven aan hun geestdrift over het besluit van Schuschnigg. Tevens werd hier beslo ten een oproep uit te geven, waarin de legitimisten uitgenoodigd worden tot den laatsten man Zondag naar de stembus te komen en met „ja" te stemmen. Berlijn blijft zwijgen! Tot hedenmiddag hebben alle Duitsche bladen een volledig stilzwijgen in acht ge nomen ten opzichte van het Oostenrijksche plebisciet, hetgeen kenmerkend is voor de verontwaardiging, die de Duitsche leidende In het noorden meest matige noordweste lijke tot zuidwestelijke wind; in het zuiden zwakke tot matige westelijke tot zuid westelijke wind; in het noorden aanvanke lijk opklarend met koude nacht; overigens nevelig of betrokken tot zwaar bewolkt met weinig verandering in temperatuur; weinig of geen regen. Krimpende wind; weinig regenkans. Het hooge drukgebied in het zuiden heeft zich in zijn kern een weinig versterkt, ter wijl het zich naar het oosten heeft ver plaatst. De kern is thans over midden- Frankrijk gelegen. Over Frankrijk, Zwitser land en zuidwest Duitschland bleef het rus tig weer met betrokken lucht, waardoor de ochtendtemperaturen minder laag waren dan gisteren. Over het zuidelijke gedeelte van de Britsche eilanden, ons land en het grootste gedeelte van Duitschland hield de matige tot krachtige strooming van sub tropische lucht nog aan. Ten noorden van de lijn Aberdeen HamburgKoningsbergen wordt bij noordwestelijken wind lucht van polai- ren oorsprong aangevoerd, welke in den loop van den nacht ook het noor den van ons land zal bereiken, zoodat aldaar een koude nacht verwacht mag worden. In het westen neemt ver op den oceaan de depressie-activiteit weer toe, zoodat ten onzent weer krimpende wind verwacht mag worden, met als gevolg weer een terugwijken van bo vengenoemde koude lucht. De regen kansen blijven nog klein. Over Scan dinavië vult de depressie op. De vorst blijft !n noord-Zweden nog vrij streng. Over zuid-Noorwegen wordt nog vrü krachtige noordwestelijke wind aange troffen, overigens is het echter rustiger ge worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 18.24 uur tot 5.56 uur licht op. figuren gevoelen over het besluit van de Oostenrijksche regeering. Men is van meening, dat het initiatief van Schuschnigg niet in overeenstemming kan worden gebracht met den geest van de rege ling van Berchtesgaden. Duitsche politieke kringen doen opmerken, dat tijdens het on derhoud van 12 Februari een raadpleging van het Oostenrijksche volk onder oogen is gezien over een oneindig veel langeren tijd. Duitschland, zoo verklaren zij, is zeer onte vreden over de voorwaarden, die voor de volksstemming vastgesteld zijn. De methoden, die men gebruikt, kunnen, volgens Duitsche kringen, de ernstigste mis bruiken met zich mede brengen. Ten eerste i3 geen enkele waarborg gegeven, dat de kiezers niet verscheidene malen hun stem zullen uitbrengen, aangezien alleen het vertoon van de identiteitskaart van het Va derlandsche Front of van een soortgelijke organisatie in staat zal stellen een stem briefje ten gunste van de Oostenrijksche onafhankelijkheid te deponeeren. Ten tweede vormt de machtiging tot stemming een indirecte pressie op de leden van het Vaderlandsche Front, die niet tegen Schuschnigg zullen durven stemmen. Ten derde laat het besluit van de Oosten rijksche regeering niet tot de volksstem ming toe burgers die nog geen 24 jaar zijn en dat zijn juist de jeugdige elementen die voor de overgroote meerderheid, naar de meening van Berlijn, voor het nationaal- socialisme gewonnen zijn. Reeds thans maakt men te Berlijn alle voorbehoud over de juridische beteekenis van de volksstemming en de consequenties die er uit zouden kunnen voortvloeien. EEN BENJAMINO GIGLI-FILM. In Victoria-theater. Over deze film luiden de persstemmen zeer gunstig. „Het Alg. Handelsblad" is van meening: blij zijn de bezoekers, die gekomen zijn om weer te genieten van Benjamino Gigli's fraaie stem. Zij krijgen de volle maat aan zang en aan muziek (Giuseppe Becce verzorgde opnieuw het muzikale gedeelte voortreffelijk)... want de stem van dezen Italiaan oefent op hen een on weerstaanbare bekoring uit, waaraan zij zich ook ditmaal niet zullen kunnen ont trekken". „Het Volk" schrijft: Men hoort, telkens en telkens weer, de prachtige klank van zijn zeldzame stem, de wondere betovering van het Italiaansche belcantoEr zijn ook vlotte komische scènes in deze door Heinz Martin geregis seerde film het is alles opgenomen in dat eene groote: de zoetvloeiende stroom van melodieën uit de mond van 's werelds grootste belcanto-tenor". En „Haagsche Courant" zegt: Na de pauze de schitterende en ge voelvolle rolprent „De Zanger van Hare Hoogheid". Een film, gedragen door de zang van Benjamino Gigli behoeft eigenlijk geen betoogOver het geheel een uit stekend feestprogramma". ALKMAAR. GEBOREN: T Marinus, z. van Nicolaas Johannes Hoi- man en Marie Snoek. Ferdinand Fredrik, z. van Rigt Abrahams en Grietje Egberdina Kiers. GETROUWD: Franciscus Boersen en Neeltje Rorafln. Jan Muijs en Maartje de Jong. OVERLEDEN: Petrus Nagel, wedr. van Grietje Koordes, 75 jaar. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 10 Maart 1938. Op de he den gehouden aardappelemnarkt waren de prijz en onveranderd. Aanvoer 266000 K.G. SCHAGEN, 10 Maart 1938. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 10 Paarden 1501 450; 11 Geldekoeien (mag.) 150200; 20 Geldekoeien (vette) 200—270; 30 Kalf- koeien S 150—310; 4 Graskalveren 80 105; 521 Nuchtere kalveren 4f 10; 20 Schapen (vette) 2732; 140 Overhou- ders 1623; 2 Bokken en Geiten f 6— 9; 7 Varkens (mag.) 40; 13 Varkens (vette) per K.G. 5458 cent; 67 Biggen f 15 f 22; 19 Konijnen en Kippen, resp. 0.50 2 en 0.50—1.50. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Maart '38. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 65000 K.G. Roode kool 4.20—f 6.60; 93000 K.G. Gele kool 2.70—f 3.90; 40000 K.G. D. witte kool 2.503.60; 9000 K.G. Savoye kool f 2.504; 2300 K.G. Uien 9.50— 11.80, grove uien 11.4011.50, drieling 10.40—10.80, stek 7.20—7.80; 1600 K.G. Peen 2.80—f 3, kleine 1.30; 900 K.g. Aardappelen 2.90. WARMENHUIZEN, 9 Maart 1938. 37200 K.G. Roode kool 4.20—6.30; 10300 K.G. Gele kool 2.40—3.80; 8000 K.G. D. witte kool 1.80—3.20. PURMEREND, 9 Maart 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Witlof 43 97 cent per 8 K.G.; Roode kool 4.20— 6.80, Savoye kool 2f 3.40 per 100 K.G.( Spruitkool 0.75—2.10 per 15 K.G.; Boe- rekool 1879 cent per kist, 10 K.G.; Spina zie 1.44 per kist, 6 K.G.; Sla 65 cent en Andijvie 6079 cent per 4 K.G.; Radijs 2.102.50 en Raapstelen 2.10 per 100 krop; Wortelen 65—95 cent per zak; Uien 3—3.55 per 25 K.G.; Prei 6—8.60 per 100 K.G. Appels: Reine dör 1115.70, Luntersche Pippeling 7f 14 en Notaris- appel 1020, alles per 100 K.G. van Donderdag 10 Maart 1938. OPGAVE VAN NOORD HOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. »ii* 351%, §22uy16 40 »/8 l'/w 25'/, 27 12'/, 5 V. 38 Vm 3Wie 443% 1521/, 128 72 101»/, 35»/,-'/, 161»/, 124 139»/, 43'/. 91% 318 302 1561/, 35 V» 22-V, 41ï-13/m IV.- 25WM 27-3A, 12'Vu-f 5'/, 38-1%, 3 4441/,-i 154 i Vorige iaat,Uk. koer, 2.30-45. STAATSLEEN1NGEN. 3334 Nederl. 1938 102»/1# 3 Ned -Indië 1937 1001%, 5H Duitschl '30 m. verkL 35 BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd Bank160>/4 Handel Mij CerL v. 250 165 Koloniale Bank125 Ned Ind. Handelsbank l39»/4 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 411%, Calvé Delft Ce-t 91'/4 Nederl. Ford319 Philips Gloeil. Gem. Bezit 302 Unilever 155u/i« INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Genera) Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. VA....... Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Ezplor. Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi latere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac fjNoteering per 50. tExclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 34, heden 34 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1.78'/, 1.79 8.96»/, 8.9634 72.24 72.17 34 5.71 5.6434 30.27 30 2534 41.51 41.51 40.05 40.05 46.20 46.20 45.07 34 45.07 34 9.4234 I 90'/4 90'/, 175 175 343 343 355»/, 3547,-5 84s/g 81»/* 26'/, 267s 10«/„ 10'/, 2171/, 2167, 139 130 132»/, 143V, 143% 103V, 102% 2i5/ia 2»/i-S/is 126»/, 125'/, 118»/, 118»/, 107% 107'/, 84'/, 85 249 2494-50 312% 316-7 316'/, 320-1% 25% 25% 13%, 13 86/g 7'%6-7/8 55% 55% 4'/, 4'/. x) ex-coupon New-York Londen Berlijn Parys Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3