ioÏÏM TRIU1 Agenda „VENTILO" AMSTERDAMSCHE BEURS U moet 'n „triumphator" in smaak worden! Rook- DE HABIG HOED GERARD WORM Jngeaonden Stukken Militaire bezetting van openbare gebouwen. Relletjes ie Weenen en Innebruck. MET LUCHT CIRCULATIE Stock Opel onderdeelen de N.V. Nassau Garage. Italië EERSTE BLAD. W e e n e n, 11 Maart. (Stefani) De leden van het Vaderlandsche Front hebben hedenmiddag een groote betooging georga niseerd. Zij trokken met groote autobussen door de straten, zwaaiende met vlaggen. Z( verspreidden strooibiljetten en vlugsctirif ten. Te Weenen en in de voornaamste steden van het land zijn de openbare gebouwen door militairen bezet. In Innsbrück is hedenmiddag een natio- naal-socialistische optocht gehouden. De politie chargeerde met de bajonet en ver dreef de betoogers. In de straten van het centrum der stad worden prikkeldraadver sperringen aangebracht en een mitrailleur werd opgesteld voor het raadhuis. Afdeelin- gen der Weensche vrijwillige militie zijn ge mobiliseerd, om de openbare orde te hand' haven. Opwinding in Innsbrück. Innsbrück, 11 Maart. (D.N.B.) Er heerscht groote opwinding in de stad. De politie, voor een deel in veldtenue met stalen helm en geweer, is opgetreden tegen degenen die tegen de volkstemming betoogden. Er waren n.L optochten gevormd, welke na- tionaal-socialistische strijdliederen zongen, en nationaal-socialistische kreten slaakten. Reeds voor twaalf uur hadden talrijke za kenlieden in de binnenstad hun winkels ge sloten. Even na twaalf uur, toen de optoch ten steeds omvangrijker werden en ook de A.- en de S.S.-formaties met hakenkruis- vlaggen en doeken met leuzen opmarcheer den, werd de politie, die op enkele plaatsen ook machinegeweren opgesteld had, terug getrokken. Overal werden hakenkruisvlag- gen geheschen. Tot tegenbetoogingen was het in het begin van den middag niet geko men. Formaties van het bondsleger zijn de stad binnengetrokken. Zij trokken door de straten en werden door de be^oking met „Sieg heil" kreten en met den Duitschen groet verwelkomd. De toestand aan de grens. Weenen, 11 Maart. (Reuter) Er doen hier geruchten de ronde, volgens welke het toezicht aan den Beierschen kant van de Duitsch-Oostenrijksche grens versterkt is. doch deze geruchten zijn tot nog toe niet be vestigd. Gelijk reeds gemeld, worden de openbare gebouwen in Innsbrück door mi litairen bewaakt en heerscht daar een ze kere spanning in de straten der stad. Gemeld wordt, dat het mogelijk is, dat vandaag een officieele Duitsche stap te Wee nen zal worden ondernomen. Volgens een bericht van Havas wordt thans bevestigd, dat de militie van het Vaderlandsche Front, een reserve-hulp corps, dat ondergeschikt is aan het bondsleger, op bevel van bondskanse lier Schuschnigg is opgeroepen. Deze oproep geldt voor geheel Oostenrijk. Aan Oostenrijksche zijde zijn belangrijke voorzorgsmaatregelen genomen aan- de Duitsch-Oostenrijksche grens. De bewa kingsposten zijn versterkt. Hedenmiddag om één uur werd bekend, dat relletjes ontstaan zijn voor de Universi teit in de hoofdstad. Bijzonderheden ontbre ken nog. De vroegere Duitsche ambassadeur, von Papen, is per vliegtuig naar Berlijn vertrok ken. Ter handhaving van de openbare orde op den dag der volksstemming te Graz is een sterke afdeeling troepen daar vanmorgen uit Weenen aangekomen. In verband met de betoogingen, die gisteren en eergisteren door de nationaal-socialistische jongeren ge houden zijn, zijn ordemaatregelen genomen voor Weenen en het heele bondsgebied, waar behalve politie en gendarmerie, afdee- lingen van het bondsleger zullen zorg dra gen voor het handhaven van de orde. Tijdens botsingen te Weenen zyn gisteren 35 personen gewond, o.m. vier agenten van politie. Talrijke betoogers zijn gearresteerd. Volgens berichten van 't Duitsche nieuws bureau zijn in Graz vanmorgen de natio naal-socialistische betoogingen met grootere kracht ingezet. Spreekkoren eischten het af treden van Schuschnigg. Vele reeksen stra ten zijn door de politie afgezet. De militai ren zijn met auto's in de stad aangekomen. Het Duitsche nieuwsbureau meldt nog, dat het op grond van de overeenkomst van 11 Juli 1936 ingestelde volkspolitieke refe raat in Leoben opgeheven is. Tenslotte meldt het Duitsche nieuwsbureau uit Weenen, dat de Universiteit aldaar door de politie ontruimd en afgezet is. Belangrijke S.A.-afdeelingen naar Garmisch-Partenkirchen. München, 11 Maart. (Havas) Be- langryjce afdeelingen S.A.-manschappen hebben zich met vrachtauto's en te voet naar SeXitsch rtte?kirChen begeven" het laat" ÜUit3che zijde verklaart men, dat het hier een eenvoudige „transport- cefenmg betreft, zooals de militie de ge woonte heeft er regelmatig te houden! Geen Duitsch ultimatum. In verband met het in Weenen in kringen van het Vaderlandsche Front verspreide gerucht, volgens hetwelk de Duitsche Rijks regeering een ulti matum gericht zou hebben tot de Oostenrijksche regeering met den eisch, de volksstemming uit te stellen, verklaren politieke kringen te Berlijn dat van een dergelijk z.g. ultimatum niets bekend is. Duitsche beschouwing. De Deutesche diplomatisch-politische Korrespondenz schrijft over de a.s. Zon dag te houden volkstemming o..a: dat by de voorbereiding van deze volks stemming juist de elementen uitgeschakeld en overrompeld worden, welker mede werking in het belang van den binnen- landschen vrede onmisbaar bleek, maakt de onrust onder een deeil van de Oosten rijksche bevolking volkomen begrijpelijk. Gelijk dit reeds in vroegere phases van de geschiedenis van Oostenrijk na den 'oor- VIRGINIA CIGARETTES Alkmaar, Vrijdag. DE ALKMAARSCHE IJZER- EN METAALGIETERIJ. Een onderhoud met den directeur. Wij hadden heden over de reorganisatie maatregelen bij de Alkmaarsche ijzer- en metaalgieterij, een onderhoud met den nieuwen directeur ir. G. J. de Vos van Ne- derveen Cappel, oud-hoofdingenieur, chef van het seinwezen bij de Ned. Spoorwegen. Deze stelde voorop, dat de genomen maat regelen, waarover wij gister berichtten, voor de arbeiders zeer betreurenswaardig waren, doch door de feiten waren geboden. De toestand bij het bedrijf is zoo, dat de aandeelhouders al in geen 10 jaar een cent dividend hebben gehad. Dit was niet het ergste, maar wel erg was, dat de tonnen reserves waren uitgeput en dat de banken geen crediet meer wenschten te verstrek ken. De vraag of het niet wenschelijk was de fabriek te liquideeren werd gesteld en door eenige aandeelhouders als de meest wenschelijke oplossing geoordeeld. De com missarissen betreurden een dergelijke op lossing met het oog op de goodwill, die er in de zaak is, ten zeerste en deden een beroep op ir. de Vos, om, nu de heer Bosscher wenschte af te treden, de directie op zich te nemen. Aanvankelijk, aldus ir. de Vos, bedankte ik hiervoor feestelijk, doch toen men later op de zaak terug kwam en men tegenover my den moreelen kant van de kwestie be lichtte, gevoelde ik, dat ook het belang van de in het bedrijf te werk gestelde arbeiders en de aan het bedrijf verbonden kleine zelfstandigen was, dat het bedrijf, dat reeds 60 jaar in Alkmaar is gevestigd, werd voortgezet. Voor mij, aldus ir. de Vos, zat er ook iets ambitieus in, dat men in mij den man zag, dien men meende noodig te hebben om het bedrijf zoo te reorganiseeren, dat aan de concurrentie, bij een rendabele exploi tatie, het hoofd kon worden geboden. Vanaf 1 Januari, zoo vervolgde ir. Vos, ben ik hier nu werkzaam. De boekhouding was wel goed, doch zeer conservatief, zoodat men niet precies wist wat een werk kostte. Zoojuist is er weer een werk van 6600 ge reed gekomen, waarop 2300 moet worden toegelegd. Dit kan niet voortduren. Het geld daarvoor ontbreekt en bovendien is dit een ongezonde bedrijfsvoering. Ik ben dan ook tot de conclusie gekomen, dat wij hier met te veel menschen werken. De door U gister medegedeelde maatrege len waren noodzakelijk. Noodzakelijk is ook, dat wy het gietwerk voor het bedrijf elders laten verrichten, want op dit werk wordt duizenden verloren, doordat men in Duitschland dergelijke bedrijven, voorwerk ten behoeve van het buitenland, steunt. Noodzakelijk is dus ook dat een dertigtal menschen, werkzaam in de gieterij, ontsla gen wordt. Voor de betreffende arbeiders ALLEEN: IN DE HOUTTIL BRENGT U DEZE log het geval was, is ook thans het begin sel van de legaliteit op grove wijze ver waarloosd. Dit is buitengewoon betreu renswaardig. Men zal moeten hopen, dat bonds kanselier Schuschnigg de overijldheid van het bedenkelijke van zijn optre den zal inzien en in het volle bewust zijn van zijn verantwoordelijkheid besluiten zal tot een houding, die ook in overeenstemming is met den zin der overeenkomsten van Berchtsga- den. Het was immers het doel van deze over eenkomsten en van de verwachtingen van het geheele Duitsche volk, dat in plaats van tweedracht en wantrouwen, nu een periode van samenwerking zou treden van alle krachten die wilden medewerken aan den opbouw en dat daarmede defini- ie de weg gebaand zou zijn voor een vreedzame ontwikkeling. Deze Duitsche rede, waarbij er noch overwinnaars, noch overwonnenen zouden zijn, 20u het Ku iaa zlJn versch<>ond te blijven van mentenmnige interpretaties en experi- Troepen gewapend met veldartillerie WEENEN, 11 Maart. Vroeg in den middag trokken nog steeds duizen den manschappen van de weermacht voorzien van stukken veldgeschut in de richting van de Oostenrijksche grens. Personen, die langs den weg wonen dien deze troepen volgen, ver klaren dat deze troepenbewegingen reeds den geheelen nacht aangehou den hebben. In de nabijheid van de Duitsch- Oostenryksche grens worden de be schikbare paarden en wagens ge- requireerd. Het plaatselijk hoofdkwar tier van het legercorps te München, dat vroeg op den dag open was, is thans gesloten. Ongecorrigeerd. is het hard en wanneer in het bedrijf eerder de noodige maatregelen waren getroffen, dan zouden de gewenschte maatregelen voor de arbeiders niet zoo hard zyn aan gekomen. Het bewandelen van den ouden weg is echter niet mogelijk en uit sociaal oogpunt is het beter, ook in het belang van de arbeiders, te trachten met een geringer aantal arbeiders het bedrijf 200 te reorgani seeren, dat aan de concurrentie het hoofd kan worden geboden, bij een rendabele ex ploitatie. Gezien de goodwill, die er in de zaak is, zag ir. de Vos zelfs de mogelijkheid, dat het bedrijf dermate gezond wordt, dat in de toekomst weer meer arbeiders tewerk kun nen worden gesteld. Wij kunnen na deze uiteenzetting niet anders concludeeren, dan dat ook het stads belang vordert, dat ir. de Vos in zijn streven slaagt Voor ons staat wel vast, dat de onder grond van de genomen Maatregelen niet berust op een hardvochtig streven, om ter bereiking van grootere winsten, de werk lieden als remmers te zien en gebruik te maken van de ongunstige economische om standigheden, waarin wij verkeeren. Ook het arbeidersbelang vordert, dat dit bedrijf een gezond bedrijf wordt. Geen enkel bedrijf kan blijven werken, wanneer daarin regelmatig duizenden verloren worden. Wij hopen dan ook, dat dit reeds zoo oude Alkmaarsche bedrijf, binnen afzienbaren tijd weer tot bloei zal worden gebracht en twijfelen er niet aan, dat dan ook onder de tegenwoordige directie, het thans zoo harde lot voor de oude werkers verzacht zal worden. DE ELECTRICITErrSBEDRIJVEN. EN HET P.E.N. Het Tweede Kamerlid Sweens heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de mededeelingen, volgens welke van de zijde der regeering aan de verschillende ge meentebesturen van Noordholland, welke distributiebedrijven op electriciteitsgebied exploiteeren en hun stroom betrekken van het P.E.N., een schrijveVt is gezonden, waar in hun is bericht, dat de regeering de con centratie in Noordholland wil bevorderen en waarin deze gemeenten tezamen zijn uit- genoodigd tot een bespreking te dezer zake? 2. Indien deze berichten geheel of ten deele juist zijn, is de minister van bereid mede te deelen op welken rechtsgrond eventueel e maatregelen steunen, die de gemeentebe sturen dwingen in de richting van het op geven van hun distributiebedrijven ten bate van het P.E.N.? 3. Is de minister niet van oordeel, dat stap pen in deze richting in elk geval niet be- hoonen te worden genomen, voordat het ont- werp-electriciteitswet in de Kamer is be handeld en de volksvertegenwoordigng ge legenheid heeft gehad zich over de vraag, in hoeverre concentratie noodzakelijk is, uit te spreken? 4. Is de minister niet van oordeel, dat het nemen van maatregelen enkel in de provin cie Noordholland als incidenteel ingrijpen weinig verkieselijk is tegenover een even tueel ingrijpen, dat op de electriciteitsvoor- ziening in geheel Nederland betrekking heeft? PROF. DONKERSLOOT NOG ONGESTELD. Daar prof. Donkersloot nog niet hersteld is, moet diens voordracht voor de Volks universiteit, welke hedenavond zou plaats vinden, nogmaals een week worden uitge steld. BENOEMD. De heer N. Koomen, alhier, werkzaam ter secretarie te Obdam, is benoemd te Heerhugowaard. ARB. TOONEELVEREENIGING „VOORWAARTS". Zondag geeft de Arb. Tooneelvereeniging „Voorwaarts" om 8 uur des avonds in 't Gulden Vlies een opvoering van De Op gaande Zon van Herman Heyermans. CHRISTELIJKE GYMNASTIEK- VEREENIGING „ADVENDO'. De christelijke gymnastiekvereeniging „Advendo" heeft gisteravond in de Har monie haar jaarlijksche propaganda-uit- voering gehouden voor een zeer talrijk publiek. Dat publiek werd, nadat de avond op de gebruikelijke wijze met zang en ge bed geopend was, door den heer K ter Burg, voorzitter der vereeniging, welkom geheeten en in dat welkomstwoord betrok v? t' 13 j1 ude verte6enwoordigers van het Verbondsbestuur en de afgevaardigden der zustervereenigingen. Na een kort propagandistisch woord voor de lichamelijke opvoeding uit welk woord wij mochten opmaken, dat thans naast de heeren-veterantn ook een der gelijke dames-afdeeling in oprichting is gaf hij het woord inderdaad aan den heer F. G. Nol, directeur, die met zyn leden van jong tot oud een vlot programma af werkte. Uit wat wy zagen, bleek dat de vereeni ging goede vorderingen maakt. De oefe- ningsstof was eenvoudig, maar practisch. Met veel genoegen hebbij wy de kleineren aan het werk gezien en hun groote animo en enthousiasme bewonderd. De oefenings- stof zat er goed in, zoodat de nummers zeker behoorlijk werden afgewerkt. De dames en heeren deden hun best en naar een rustig begin (aan de brug met tiemplin begonnen de dames wat zwak!) steeg het peil geleidelijk en toen bleek, dat er zich een flinke groep leden onder de vereeniging bevindt, die weten, wat turner, is. Hulde mogen we nog brengen aan de veteranen, die in de vrije oefening en aan do lage brug werkten. Velen bekeken het van den humoristischen kant, maar in- tusschen was dit een goed stukje propa ganda voor cie turnsport voor ouderen. Het programma werd afgewisseld met eenige aardige nummers als „De verdwe nen muts" en een rhythrnische dans door de dames. Den directeur werd hulde gebracht en een cadeau overhandigd, terwijl een der dames-leden bij haar vertrek naar den Haag eveneens een blijvende herinnering aan de vereen i dn». werd aangeboden. Advendo kan op een zeer goeden avond terug zien, een avond, die vooral propa gandistische waarde had! LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de deze week gehouden vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen" wer den 22 aanvragen behandeld, waarvan er 8 moesten worden afgewezen. Voor de 14 andere gevallen werd toegestaan aan giften en rentelooze voorschotten een bedrag van 545. GESLAAGD. By het op 9 en 10 Maart te 's-Gravenhage gehouden examen slaagde onze stadgenoot, de heer Jn. Zwart, voor eersten stuurman ter Koopvaardij. GOEDKOOPS UIEN. Bij een groentenhandelaar hier ter stede is door de politie een onderzoek naar de herkomst de door hem verkochte uien inge steld. Men meende namelijk uit den lagen verkoopsprijs te mogen opmaken, dat hier wellicht een deel van de in de Langendijk gestolen partijen uien terecht was gekomen. Gelukkig bleek, dat de handelaar zyn voor raden ondanks de goedkoope aanbieding op normale wijze van zijn leveranciers had betrokken. DE ZENDINGSBAZAR. Donderdagavond had de sluiting plaats van de Zendingsbazar in 't gebouw „Waakt en Bidt". Nadat de chr. zangver. „Euphonia" een tweetal liederen ten gehoore had ge bracht, sprak ds. C. v. Dop een slotwoord, naar aanleiding van eenige verzen uit den Galatenbrief. Spreker wees op den rijken inhoud van het evangelie, dat uitgedragen wordt tot in de verste heidenlanden. Hij wekte de Gemeente van Christus op tot gebed, toewijding en offer. Voorts bedankte ds. v. Dop de firma's die door hun inzen- ding(en) de Zendingszaak hadden gesteund en alle helpsters en helpers, die door hun offervaardigheid en bereidheid deze bazar hadden mogelijk gemaakt. Na het dankge bed was de bazar officiéél gesloten. Tenslotte had onder flinke belangstelling de verkoop der overgebleven goederen plaats. Vermeld zij, dat de naam der pop „Caspard" was. De trekking der verloting is tot 'n nader te bepalen datum uitgesteld. ALKM. FRÖBELSCHOOL. Men schrijft ons: De prijzen der verloting ten bate van de Alkm. Fröbelscholen (scholen voor algemeen voorbereidend onderwijs) zullen geëtaleerd worden in het vroegere politiebureau. Met welwillende medewerking van de fir ma Meijer heeft de etaleur dier firma zich bereid verklaard de prijzen, die reeds in grooten getale zijn binnengekomen, smaak vol te rangschikken. De verlotingscommissie verzoekt daarom aan hen, die nog voornemens zyn een prijs te schenken, zoo spoedig mogelijk hun gave aan één der beide kleuterscholen („Bosch"- school, Houtweg en E. v. Calcarschool, Dr. Schaepmankade) te bezorgen. De hoeveelheid prijzen is belangrijk en daarom zullen de straatetalages enkele ma len verwisseld worden, opdat de gansche collectie aan de beurt komt. De loten zijn nog niet alle verkocht. UITSLAG VEILING. gehouden bij opbod op Donderdag 10 Maart 1938 ten overstaan van notaris G. A. Ver kade, te Alkmaar, van een heerenhuis en erf te Alkmaar, Emmastraat 25, staande in bod op 6525. De afslag blijft bepaald op Donderdag 17 Maart 1938, 's avonds om 8 uur (aanvang alzoo 7 uur) in 't Gulden Vlies. Koorstraat. DE BOTERIIEFFING. Het bedrag van de heffing en de steun- op boter is, behoudens tusschen- ydsche wijziging, voor de week van 10 nl Maart vast8e8teld op 65 ct. per kg. De commissienoteering voor Nederland- ™,\ü>Uir 16 hedtn vastgesteld op 82 cent r> ?£ram (onveranderd). h,*n°! rle Deenache boter,ïoteering is heden vastgesteld op 217 kronen of 87 cent per itg. Tentoonstellingen. Dagelijks van 104 uur kunstzaal Boen dermaker te Bergen: tentoonstelling van teekeningen en aquarellen. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dracula's dochter (sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag behalve Zaterdag hoofd nummer Monument eener groote liefde (avonturen, 2e deel van De Indische Graf tempel); hoofdrollen Frits van Dongen, Kitty Jantzen, Alexander Colling. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De zanger van Hare Hoogheid (zangfilm); hoofdrol Benjamino Gigli en Geraldin» Katt. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Man nen zijn geen goden (rom.); hoofdrollen Miriam Hopkins, Gertrude Lawrence en Sebastian Shaw. Toegang boven 18 jaar. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 12 Maart. I 2 uur, 't Gulden Vlies, algemeene verga dering van aandeelhouders N.V. Alkm. Ex portveiling; nam. 4 uur buitengewone aan deelhoudersvergadering. BOOMENVERPLANTING. Mijnheer de Redacteur. Zou ik U naar aanleiding van boven staande, beleefd mogen verzoeken, om plaatsing van het volgende in de Alkmaar sche Courant, waarvoor bij voorbaat mijn vriendelijken dank. Daar thans de tijd van het verplanten van boomen is aangebroken, zou ondergetee- kende. namens de bewoners van Wester- licht, nogmaals gaarne de aandacht van den gemeenteraad alhier willen vestigen op hst beleefd verzoek aan boven genoemden raad gedaan, thans ten uitvoer te wülen bren gen, daar straks de tijd aanbreekt dat de boomen, staande aan den Westkant van bo vengenoemd gebouw, volop in blad zullen komen en deze dan weer zeer het uitzicht van Vrydag 11 Maart 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. Vorig* koers STAATSLEENINGEN. 3—3X NederL 1938 102%, 3 Ned -Indii 1937 100'/, 5X Duitichl 30 m verkl 33'1 BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd Bank 160*/, Haodcl Mij CerL 250 161 Kolooiale Baok 124 Ned ind Handelsbank 139% INDUSTR OND B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 43*/, CaTvé Delft Ce-t 91 Nederl Ford31 «4 Philip, Gloei! Gem Bezit 302 (Joilever 156*/, INDUSTR. OND. BU1TENL Am Smelting35% Anaconda §21 Bethleh Steel 40% Citie* Service General Motors Kennecott Copper R pubtic Steel Standard Rrandt Steel comm |U S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW Alg Explor Mij., I IV, 25-* f 271/, 12% 5% 38»/, 3% 441'/, 155 130 71 Rediang Leboog175 88'/, 175 335Mi 346-7 84 2(P/, 10!/), 10% 210-»/, 134-'/, 128 144 102 2»/,.-'/» 103-5 83'/, 122)-'/, 115% 244-5 J08 312-% 24% ll'/« 7»/. 4»/. tExclaim 'Eadividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt< WISSELKOERSEN AMSTERDAM. JOFFICIEEL. Vortge koers: 1.79 8.967/, 72.17 X 5.64X 30.25 X 41.51 40.05 46.20 45.07 X 9.42 X PETROLEUM. Dordtsche Petr. 0 343 Perlak 0 0 81'/, Phillips Oil 0 26"/M Shell Union 0 0 0 10'/, RUBBERS. Amsterd Rubber 0 216% Deli Bat Rubber 0 9 0 139 Heasa Rubber 9 0 132% Interc. Rubber 9 I 0 27. SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn 106*/, JavaChina—Japan lijn 84 Kon Ned Stoomboot, 0 125% Scheepvaart Unie 9 118% TABAKKEN. Deli Batavia 9 9 249 Oude Deli 9 9 9 316'/, Senembab a 9 320% AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka 9 25»/, Southern Paciiic 0 13 Southern Railw. Cert, 77. Union Pacific 0 55»/, Canadian Pac 0 0 0 4% ÜNoteering per 50. s) •*-« >aat*tek. 2.30-45 100V, '0»/,-*/• 160% 160'/, 121'/, 138 40'/,-1 91»/, 313% '02-3% 152-% 34% 22-Vk. 39%.»/, l»/w 24% 25 i-% U-2VM 57. 37%-% 3% 434HI 152 126 New-York Londen Berlijn Parye Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2