Agenda i Zeg heeren—moet 'n tromt' nu vertellen wat de beste sigaret voor Uw gezondheid is .7" WeeeAecUAt AMSTERDAMSCHE BEURS £aatste B Prof. Donkersloot over „De jonge Schrijvers". Volksuniversiteit afd. Alkmaar. Buitentandsch weeroverzicht H. W. HOLStyUlLER BELASTINGZAKEN BERGEN NOORDSCHARWOUDE EERSTE BLAD. M» .SÊËk<: \j& Alkmaar. Zaterdag. Prof. Donkersloot heeft gisteravond zijn cursus over „De jonge schrijversgeneratie", welke gehouden is voor de Volksuniversi teit afd. Alkmaar, beëindigd en tot slot van zijn lezingen gesproken over een paar re presentanten van deze generatie, die naast de reeds behandelde Slauerhoff en Mars man eenige typische en vaak zeer uiteen- loopende stroomingen vertegenwoordigen. En van hen heeft men aldus spr. wel eens gezegd, dat zij streven naar de verwe zenlijking van den nieuwen mensch en dat met hen het romantisch verlangen eigen lijk is gaan uitsterven. Dat nu is niet juist, want de grondslag, waaraan hun poëzie en proza zoo specifiek te herkennen is, is zeker een uiting van romantisch verlangen, zij het dan in een gansch andere richting dan hun voorgangers dat uitbeeldden. En stérker nog, het romantisch verlangen tracht geenszins aan de werkelijkheid te ontsnappen, zooals men wel eens beweert, doch gaat integendeel directer op zijn doel af, scherp, vast-omlijnd en dan gewapend met de dichtersdroomen in de stille ver onderstelling van dezen tijd iets spannends, grootsch en vurigs te maken. Men zou dit kunnen noemen een „verhevenheid van het heden", deze nieuwe vorm van romantiek. De jonge dichters staan en daarover is men het eens natuurlijk onder invloed van de tijdsomstandigheden. En de aard van deze omstandigheden heeft de actualiteit gebracht, welke tenslotte een tè groote rol is gaan spelen in het menschenbestaan, dan dat. deze schrijvers er zich aan konden ont trekken. De technische middelen zijn van een ongelooflijke perfectie geworden en wij (en met ons de schrijvers) leven nu een maal in een tijd „dat men aan de radio kan hooren hoe er heden ten dage geschie denis gemaakt wordt". Hoe men dit verder wil aanduiden doet niets ter zake, een feit is nu eenmaal, dat deze generatie de ge beurtenissen „heeter" opgediend krijgt dan het vorige geslacht. En dat heeft zijn weer slag in al hetgeen de jonge schrijversgene ratie geproduceerd heeft. Zoo bezien, be hoeft het geen verwondering, dat de schrij vers door den actualiteitsdrang gedreven zich tot dit jachtige, onstuimige en on rustige leven hebben aangetrokken gevoeld. Want de intensiteit van het dagelijksche leven verschafte aan dit leven immers een verhoogde spanning, een wel zeer bijzon dere sfeer. Al kan aan den anderen kant niet ontkend worden, dat door het ontzet tend gejaagde tempo, waarin we ons thans bevinden, die intensiteit vluchtiger is ge worden, zoodat een zekere afstomping niet is uitgebleven. Allerlei dingen, waar we stuk voor stuk jaren vol van kunnen zijn, vagen weg, de gebeurtenissen verdringen elkaar en er is eigenlijk geen tijd om van al die hoogst belangwekkende dingen de portée te vatten, de juiste draagwijdte te begrijpen. Dit alles vindt zijn duidelijken terugslag in de hedendaagsche literatuur. Weet men daarnaast, dat het uiterst moei lijk is de ware actualiteit op te nemen in een roman, dan verstaat men het, dat lang niet iedere schrijver daartegen opgewassen bleek. Toch is het actualisme in de romans van de jonge schrijvers het hoofdbestand deel en van hieruit kan men goed de ver schillende varianten in stijl en inhoud waarnemen. De schrijvers hebben zich eenerzijds tot taak gesteld het psychologisch gebeuren te plaatsen in dezen tijd, te schrij ven derhalve als een „expansie naar bui ten" over alles, wat er rondom hen aan be langwekkends (vaak afschrikwekkends) ge beurt. Anderzijds heeft zich aan dit tijds beeld geïnvesteerd de neiging om af te dalen in het diepst van het persoonlijk le ven en nu is het merkwaardigste, dat hier het „Les extrèmes se touchent" het meest van toepassing is. Het boekje „Zand" b.v. is daarvan een typisch voorbeeld; de ge schiedenis van een statistiek, de tot het uiterste gedreven zakelijkheid, waar het persoonlijk leven is uitgedrukt in cijfers. De Russische schrijvers hebben geëpa- teerd door het probleem „het drijven van de massa" te beschrijven, daarmede komend op het terrein van de massa-psychologie. In de Nederlandsche letterkunde is het Jef Last geweest, die dat heeft trachten na te doen (b.v. zijn ideaal om de ontwikke ling van het socialisme te beschrijven). Dat is hem niet gelukt, vooral ook niet, omdat hij zich helaas vergiste in de feitelijke onjuist heid van de getallen! Naast deze strooming is er de variant „psychologische roman a forceriori", zooals prof. Donkersloot het noemde, „een trachten te zoeken naar wat er in één speciaal mensch leeft". Om dieper door te dringen tot den bodem van 's menschen ziel, wordt echter een groote moed gevergd, waarvoor menige schrijver meer of minder (gewoon lijk meer) terugdeinst. Want om te trachten de uiterste schuil hoeken van den mensch te belichten, be hoort men niet alleen deskundig den voor- en achtergrond, maar zeker ook den afgrond te peilen. En dat is zeer moeilijk. Dit geconcentreerd blijven op één enkel mensch (wel met bijfiguren, maar ook weer bezien door den hoofdpersoon) noemt men de psychologische monografie, de verhande ling dus over een enkel of bijzonder onder werp. Na een Eerdmans (1887) en een Oudshoorn (1900) zijn het van de jongeren vooral Mau- rits Dekker (zijn sociale werken!), Vestdijk, de Kanter, Jo Otten en Siegfried v. Praag, die zich op deze romans toelegden. Deze psychologische monografie is eigenlijk een na den oorlog ontstane drang om tot het uiterste te gaan, om alles, maar dan ook allee te weten. De twee genoemde stroomingen het „ac tualisme" en de „psychologische monografie" treft men vluchtigjes (maar wel hoogst merkwaardig) aan in Jo Otten's „Bed en Wereld". Als pendant van de epische heldendichten kent men dan nog verder de variant „enke ling als type van massa", in dit genre b.v. „Mort d' un quelqu' un" of Hans Fallada's „Kleiner Mann, was nun". Een Constant v. Wessem (de Vuistslag) en een Siegfried v. Praag (Een man van aan zien) hebben zich zelfs en zeer geslaagd bezig gehouden met een onderdeel van den mensch en gingen dus nog iets verder, Prof. Donkersloot heeft dezen cursus be ëindigd met de behandeling van den schrijver S. Vestdijk, in wien spr. een inte ressant vertegenwoordiger zag van de auto biografische schrijvers. Vestdijk's zelfpor tretten treffen door de buitengewone eer lijkheid, waarmede ze opgezet en voltooid zijn. Vestdijk is het tenslotte geweest, die zich als geen ander met groote doortastend heid verdiept heeft in de psychologische af wijkingen. Zijn scherp rationalistisch ver stand hebben aan zijn poëzie een verstande lijk karakter gegeven, steeds vervuld van een sterke emotie. Met het voordragen van het bekende „El Greco" van dezen schrijver besloot spr. deze laatste les. De heer Wiarda heeft in passende be woordingen den hoogleeraar dank gebracht voor zijn interessante en hoogelijk op prijs gestelde cyclus over een zoo boeiend onder werp als „De jonge schrijversgeneratie", dank, welke de cursisten met een krachtig applaus onderstreepten. ^CHIEFWHIP EEN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer G. Schoone- wil den dag dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N. V. W. F. Stoel en Zoon's Bouwmateriaalbedrijf, alhier. Na per auto van huis te zijn gehaald, werd hij naar de directeurskamer geleid, waar directie, personeel en naaste familie leden aanwezig waren. Door de directie werd hij gefeliciteerd met dit jubileum en hem werden passen de geschenken, ook van collega's en meesterknechts, aangeboden. Ook ontving hij van de Vereeniging van Bouwmaterialen-handelaren een gedenk penning met oorkonde. De officieele plechtigheid was hiermede geëindigd, 's Middags hield de jubilaris receptie te zijnen huize, waarvan druk gebruik werd gemaakt. GEMEENTEN MOGEN OOK ZELFSTANDIG EEN REGELING TREFFEN. Naar wij vernemen heeft de minister van Waterstaat, tevens namens den minister van Binnenlandsche Zaken, den gemeentebe sturen, die betrokken zijn bij een eventueele electriciteits-voorziening door de provincie, een schrijven doen toekomen, in aansluiting aan de ministerieele missive d.d. 18 Februari j.L, waarin richtlijnen waren aangegeven voor overname der gemeentelijke electrici- teits-bedryven in Noordholland door het P. E. N. In het jongste schrijven van den minister van Waterstaat wordt gezegd, dat na over weging van hetgeen door de gemeentebe sturen te berde is gebracht bij de bespre king op 24 Februari j.L, gehouden in het ka binet van -den minister, de regeering van oordeel is, dat met handhaving van het beginsel van overgang van het gemeentelijk distributiebedrijf naar de provincie, aan de gemeenten, voor welke de stroomovereen- komst met de provincie eerlang een einde zal nemen, de keus kan gelaten worden, om, hetzij de regeling te aanvaarden, als neer gelegd in het ministerieel schrijven van 18 Februari j.L, hetzij zelfstandig een regeling te treffen met de provincie, terzake van overneming van het distributiebedrijf door de provincie, op het tijdstip van afloop van leverings-contract. Indien de gemeenten mochten besluiten, over te gaan tot het treffen van een zelfstandige regeling, zal niet op bemiddeling van de regeering ge rekend mogen worden, wat betreft het verkrijgen van een regeling, als bedoeld in het schrijven van 18 Februari j.1. De minister heeft er op aangedrongen, spoedig te mogen vernemen, welk standpunt de betrokken gemeenten te dezen opzichte innemen. Zooals bekend vergadert Woensdag weer de Ver. voor Stroomdistributiebedrijven in Nederland inzake de door de gemeenten aan te nemen houding t.o. van de van de zijde der regeering voor deze materie aangegeven richtlijnen. Daar zal waarschijnlijk boven staand schrijven van den minister wel ter sprake worden gebracht. Evenwel heeft Alkmaar daarbij geen belang omdat het contract voor Alkmaar op 1 Januari al ten einde was. Trouwens, Alkmaar zou met deze regeling waarschijnlijk toch niet ac- coord zijn gegaan omdat wel gebleken is, dat Alkmaar zelfstandig bij de provincie niets kan bereiken. Principieele uitspraak van onpar- tljdigen rechter verlangd. Men schrijft ons nader: In aansluiting aan hetgeen wy berichtten over het bezwaar dat de regeering gemaakt had tegen het advies, uitgebracht door het bestuur der Ver. van Stroomdistribuanten in Nederland aan de gemeentebesturen, wier contracten inzake stroomlevering door het P. E. N. eerlang afloopen, kunnen wij nader mededeelen, dat voornoemd bestuur van oordeel was, dat men goed zou doen, alvorens in te gaan op de regeling, in groote trekken door de re geering aangegeven, eerst de beslissing van den onpartijdigen rechter af te wachten. Het bestuur wilde nJ. aan het rechterlijk oordeel de vraag voorleggen, of de ge meenten gegadigden zijn in den zin der concessie, al dan niet. Dit punt ie, naar het bestuur meent, in de betrokken materie Tentoonstellingen. Van 28 Maart tot en met 2 April in de Handelsschool tentoonstelling „Hoe teekent het kind in Indië?" Geopend 28 Maart 8 10 uur, de volgende dagen 95 en 810 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Marie Walewska (hist.-rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Charles Boyer. Toegang boven 18 jaar. (Geprolongeerd). Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De groote illusie (rom.>; hoofdrollen Erich von Stroheim, Dita Parlo en Jean Gabin. Toe gang boven 14 jaar. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur hoofdnummer Wie is mister Flow? (sent.) Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, behalve Zaterdag hoofdnummer Manege (circus film); hoofdrollen Attila Hörbiger, Albert Matterstock, Anneliese Uhlig e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 26 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, bonte avond door Ulvadero. Zondag 27 Maart. In 't Gulden Vlies, optreden Blue Ram blers onder Pi Scheffers; half 4 matinee, 8 uur soiree. Maandag 28 Maart. 8 uur, de Unie, Volkszangavond. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, ver gadering Vereen, voor facultatieve lijkver branding; spr. dr. Rademaker, lid H.B. van Zaterdag 26 Maart 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. alles-beheerschend, en een beslissing daér- over behoorde aan elke andere decisie voor af te gaan, omdat anders geen waarheid in de verhoudingen verkregen kon worden. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, kon dit advies niet in behandeling komen, omdat de minister van Waterstaat zich hier mede niet kon vereenigen. Naar wij van den wethouder en van den directeur der Lichtbedrijven alhier ver nemen, betwijfelen deze ten sterkste, dat de minister zich rechtstreeks of zijdelings met de Ver. van Stroomdistributiebedrijven in verbinding zou hebben gesteld. GESLAAGD. Bij het op 22, 23 en 24 Maart in het „Park hotel" te Amsterdam gehouden jaarlij ksch examen, ter verkrijging van de akte van be kwaamheid als agent van politie, uitgegeven door den Algemeenen Bond van Politieper soneel in Nederland, slaagden, voor de akte van bekwaamheid met aanteekening o.a. de heeren J. W. Groteberg en B. C. v. d. Brink en voor de gewone akte de heeren J. Dalen- berg en G. Kaal, allen alhier. VOLKSZANG. Men schrijft ons: „Zingen is de lust van 't leven, Is het kenmerk van 't gemoed!" Zoo luiden de eerste regels van het Hol- landsche lied en als het goed is, moet dit ook zoo zijn. Wat is er verheffender, dan eigen lied in eigen taal te zingen! Er zijn misschien menschen, die niet weten, wat de Volkszang eigenlijk beteekent en toch is het zoo heel eenvoudig. Ons land is rijk aan volksliedjes. Waarom zouden wij niet onze eigen frissche liedjes zingen? En op zoo'n volkszangavond zingt ieder vogel tje, zooals het gebekt is. En ik geef u de verzekering, dat als u komt, en u kunt niet zingen, als u naar huis gaat, u zelf verbaasd staat, dat u zoo heerlijk hebt meegezongen. Ter afwisseling zullen de koorklassen van Corn. Jonker ons ook nog eenige Holland- sche liedjes laten hooren. Het belooft dus weer een echt gezellige volkszangavond te worden. EEN MODESHOW VAN KOFA. Maandagmiddag om 3 uur wordt in 't Gulden Vlies een mode-show van de N. V. Manufacturenhandel van J. Spruijt v.h. M. Leijers gehouden. Men weet hoe goed Kofa gesorteerd is en waar deze show uitsluitend gaat over corsetten, Amerikaansche en charmeuse lingerie, kan men er van overtuigd zijn, dat ook hierin iets bijzonders zal worden geboden. Olga corsetten, nachthemden, pyama's en garnituren worden door mannequins gedemonstreerd. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 27 Maart is „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Meest matige, noordwestelijke tot zuid westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, nog kans op regenbuien, koude nacht, overdag iets zachter. Het wordt weer wat beter weer. De depressie in het noordelijk deel van het waarnemingsgebied trok naar het oosten, een afzonderlijke kern ontwikkelde zich over de Botnische Golf. De depressie wordt gevolgd door een rug van hoogen luchtdruk, welke tot in de Poolzee reikt en waardoor koude lucht uit de Poolstreken zich over geheel West Europa verbreidt. In Zuid-Duitschland en Oost-Europa is de koude lucht nog niet doorgedrongen, hier waaien nog krachtige zuidelijke winden, met regen. In het overige deel van het waar nemingsgebied is de temperatuur aanzien lijk gedaald, er waait een krachtige noord westelijke wind, met regen-, sneeuw- of hagelbuien, afgewisseld door felle opklarin gen. De temperatuur is in dit gebied onder de normale gekomen. Behalve op IJsland is de temperatuur ook in Midden- en Noord- Scandinavië weer onder het vriespunt ge daald. Aangezien bewesten IJsland een nieuwe depressie verscheen, wordt ver wacht, dat de inval van koude lucht niet lang zal aanhouden, zoodat, hoe wel vannacht mogelijk nog vorst zal voorkomen, morgen overdag de tempe ratuur vermoedelijk iets hooger zaï zijn. Voorts wordt afnemende en iets krimpende wind verwacht, met afne mende buiïgheid. STORMWAARSCHUWlNGSDIENST. Geseind 26 Maart te 7.50 uur aan alle pos ten: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 18.52 uur tot 5.19 uur licht op. IIO NEO. INSTITUUT V ACCOUNTANTS BLEEKERSKADE 4 ALKMAAR Lichtleiding defect. Gistermiddag geraakte aan den Groene- weg de lichtleidii.fe los van de palen, juist op een punt waar de draden over den weg gaan. Aangezien de draden op stroom stonden ontstond hierdoor gevaar voor het verkeer Een van de omwonenden was zöo actief het verkeer, met behulp van een roode doek, op het gevaar te wijzen, waardoor ongevallen werden voo'-komen. Het G E.B dat direct werd gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse, waardoor het ongeval spoedig verholpen was. STAATSLEENINGEN. 3—3H NederL 3 Ned - Indië Vorig» koers laatste k 2.30-45. 1937 BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij CerL t. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR OND BINNENL. Altf Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-t Nederl Ford Philips Gtoeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Genera I Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW Alg Explor Mij.. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak W Phillips Oil231/» Shell Union Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc Rubber t SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—China—Japan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Soutbern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacilic Canadian Pac fjNoteering per 50. tExclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers H. heden K pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 100W, 1003/, 99»/. 99'/i kL 291»/! 29 1537/g 151 155'/« 153 109 104 1271/4 122 55®/8 34'/4.5 84 V, 82 283 277 269»/4 289-61 1403/, 1353/,-6 27'/, 25 V, §20% 187/,-g 377/lg 34" -5 8/« 23i/g 217, 24V„ 223/4.3J 10»/,, 97/!*-7, 47/g 47/4 327»-f 3 27» 403'/, 395V,-7 135'/, 133 108 108 613/, 82 78 171 171 .371/4 2951* 311 308-9'/, 78 21'/, ®1V* 7^-8 81/4-3/, 187»/, 185 111 109-10 106 IOIV4 831/, 82 27/u 2-1/» 993/, 97 771/4 73 11 »'/4 1101-21 HO'/, 107*:$» 218 211-4 275'/, 26r-4 278 265-7 193/4 19 8"/,, 77.-7/, 5«/, 474-VB 46 45 4 37, x) ex-coupon Ambtenaar en raadslid. Na eenigen tijd van rust worden thans weer pogingen aangewend om het aan ambtenaren van de lichtbedrijven der Langenijjker geinee.ten en Sint Pancras thans nog slechts de gemeenschappelijke gasfabriek onmogelijk te maken lid te zijn van den gemeenteraad van een der geëxploiteerende gemeenten. De tot nu toe aangewende pogingen hebben alle schipbieuk geleden. In hoogste instantie is de heer van den Abeele, indertijd toen hij niet tot den raad werd toegelaten, in het gelijk gesteld. Men heeft later het plan opgevat om met ingang van de nieuwe zittingsperiode een dergelijke bepaling op te nemen in het reglement van het bedrijf, waardoor wel iswaar voorkomen zou worden dat het thans zittende raadslid, de heer van den Abeele, in de periode voor de keus zou moeten worden gesteld óf te bedanken als raadslid óf als ambtenaar heen te gaan. Het persoonlijke tintje, dat aan deze kwestie zit, zou dan tevens niet zoo zeer in het oog loopen, hoewel het voor zoo goed als iedereen vaststaat, dat een en ander is gericht tegen den persoon van den Abeele. Het dag. bestuur van de lichtbedrijven heeft een voorstel opgemaakt, dat aan de raden zal worden voorgelegd, om tot het boven-omschreven doel te geraken. Hoewel het in de eerste plaats te be twijfelen is, of de meerderheid van de gemeenteraden het voorstel zal acceptee ren, zal het nog zeer de vraag zijn, of een dergelijke bepaling de vereischte goed keuring van hoogerhand zal erlangen. Met belangstelling wordt de verdere ontwikkeling van deze zaak tegemoet gezien. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.80'/, 1.81 Londen 8.971/, 8.97 Berlijn 72.47 H 72.42K Parijs 5.53y2 5.48 Brussel (Belga) 30.48 30.47 Zürich 41.46 41.44 Kopenhagen 40.05 40.02 X Stockholm 46.25 46.22 y, Oslo 45.10 45.07 Itali 5.52 X Praag 6.32 M.S. „SOCRATES" TE WATER GELATEN. Hedenmiddag om half één is van de werf van de N.V. C. v. d. Giessen en zonen, scheepswerven te Krimpen aan den IJssel, met goed gevolg te water gelaten het m. s. „Socrates" een zusterschip van het 15 Jan. j.L afgebouwden m. s. „Pericles". Beide schepen zijn bestemd voor de Kon. Ned. Stoomboot Mij. te Amsterdam en zullen waarschijnlijk op West-Indië varen. De afmetingen van de Socrates zijn: leng te 350 ft., breedte 49 ft. 3 inch., en hoogte 31 ft. 6 inch. Het schip is uitgerust met een Stork-dieselmachine, met een vermogen van 3400 P. K. Het schip meet 3000 ton bruto en het heeft een draagvermogen van 5000 ton. HET DREIGEND CONFLICT IN DE SIGARENINDUSTRIE. Naar aanleiding van het dreigende con flict in de sigarenindustrie te Eindhoven hield gisteren de Nederlandsche r. k. ver eeniging van sigarenfabrikanten te Eindho ven een algemeene vergadering. De opzegging van den arbeid bij enkele leden, tegen 11 April a.s. zal, wanneer niet tijdig overeenstemming over de loonen is bereikt, een algeheele uitsluiting van de ge organiseerde arbeiders tengevolge hebben. Langdurige besprekingen werden gewijd o.a. aan een ondernemersovereenkomst. Maandag 28 Maart a.s. zullen, onder lei ding van den rijksbemiddelaar, de verte genwoordigers van partijen verdere bespre kingen voeren. ONZE POSTVLUCHTEN. Vanochtend is de Gier, gezagvoerder Both, met zeven passagiers, resp. voor Napels, Alexandrië, Basrah, Jodhpur, Al- lahabad, Rangoon en Batavia, van Schip hol naar Indië vertrokken. Voor de tus- schen-trajecten hebben drie passagiers plaats besproken.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2