SPORT EN WEDSTRIJDEN. Deresteerende kampioenstitels op het spel. Drama in hotelkamer. (föij ^ti©n«MIJHHARDTJES" Belangen van dienstplichtigen. Kostwinnersvergoeding en uitstel van resteerenden diensttijd. Feijenoord tegen D. W, S. H. R. C.-2. V. V. De elftallen voor morgen. TWEEDE BLAD. Ihaay en jtcui&od (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 35 cent bij vooruit betaling. Te koop: Röntgen-Rhumkorff Fabr Reiniger, Gebbert en Schall, Vonklengte 35 c.M. met onderbreekmotor. Gevraagd prima schrijfmachine. BERGERWEG 144, Alkmaar. Let op den hartvorm. 12 stuks 50 ct. 2 st. 10 ct. Aangeb. mooie Duitsche Piano, als nieuw. Prijs 145. WESTERWEG 328, Alkmaar. Prima merken Stofzuigers met nieuwe motorer waarop 1 jaar garantie, vanaf 10 bij de Reparatie-Wikkelinrichting Peperstraat 3 bij den Dijk. Te koop zoo goed als nieuw ringen en gouden horloges S. W VET, Verdronkenoord 5. gladde Z g. a n. ameublement 4 stoelen te koop P. C. HOOFTSTRAAT 43 2 fauteuils en Te koop: Kampeeraanhangw. voor fiets en een strandtent, ook afzonderlijk. KINHEIMSTRAAT 26, Alkmaar. Te koop: een eersteklas August Förster piano als nieuw, voor elk aannemelijk bod en eenige brandkasten o.a. Lips. Te koop gevraagd alle soorten goederen. DEKKER, Nieuwesloot 89. Gebr. Fongers Damesrijw. 19.00, pracht D. fiets met Torp. naaf 16.00, H. rijw. 14, 15, 16 enz. NIEROP, Heerenstr. 10. Telef. 3827. Kippenhok met ren te koop, mooi geheel moet weg voor den spotprijs van 5.50. Te zien OUDEGRACHT 39, naast Wilde manshofje. Prima Handnaaimachine met garantie te koop voor 9.50. Inzinkbare salon naaimachine (koopje), Naaimachines van af 5. Beste piano 25. DEKKER, Nieuwesloot 89. Man pleegt moordaanslag op zijn vrouw. In een Amsterdamsch hotel in het een' trum der stad heeft zich gistermiddag een drama afgespeeld, dat een bloedigen afloop heeft gevonden. Een omstreeks 40-jarige man heeft in een hotelkamer zijn vrouw, van wie hij zou scheiden, met een mes ge stoken, tengevolge waarvan de vrouw ern stig werd gewond. In tamelijk zorgwekken- den toestand is zij door den G. G. en G. D. naar een der ziekenhuizen overgebracht. De dader is door de politie van het bureau Leidsche plein gearresteerd, Omtrent de toedracht van dit drama ver nemen wy dat de dader gistermiddag in het bewuste hotel een kamer had besproken. Hij had voorgegeven dat hij deze kamer noodig had voor een conferentie. Inderdaad verschenen gistermiddag behalve de huur der van de kamer nog een andere heer, die later de advocaat van de vrouw bleek te zijn, en de echtgenoote van den dader. Tij dens de besprekingen, die over de echt scheidingsprocedure liepen, haalde de man plotseling een mes te voorschijn en bracht daarmede zijn echtgenoote een steek toe. De advocaat werd door deze gewelddaad volkomen verrast. Hij geraakte er zoozeer door van streek, dat hy uit het vertrek vluchtte en luidkeels om hulp riep. Het hotelpersoneel kwam dadelijk toegeschoten en greep den dader, die zich nog in het vertrek bevond. De man verzette zich niet. Toen even later de politie van het bureau Leidsche plein arriveerde, liet hij zich ge willig arresteeren en overbrengen naar dit bureau, waar hij een volledige bekentenis aflegde. De G. G. en G. D. vervoerde de vrouw naar het Wilhelmina-Gasthuis. In het hotel heeft het gebeurde, zooals te begrijpen is, groote opschudding verwekt. Te koop 1 Damesfiets m. torpedonaaf 6 1 heerenfiets 8.50, 1 handwagen 5.00 1 luidspeaker van 22.50 prima Philips voor 8.50, 1 dichte bak voor carriër 5 C. Vader p.a. Uitemboschstraat 2. Te koop prima veerenbed 8.50, ge makskoffer met pot 4.50, mooi karpet 10, brandkast 15, ziekenstoel op wielen 10, best ledikant 6. DEKKER, Nieuwesloot 89. Aangeboden prima bad en geyser 38 Inventa gasradiator 5 liter groen z. g. als nieuw 15. v. d. WOUDESTRAAT 31. Te koop 1 beste markies (br. 2 M. 10 j met verlengstuk, afw. pi* en zijplanken pracht complete bloemenbak, blauw costuumrokje (gr. m. 42). Niet op Zondag TURFMARKT IA. Citroen 1933 te koop. HEERENSTRAAT C 2, Alkmaar. Te koop een groot kippenhok, dubbele ren en twee op elkaar gebouwde nacht hokken. Adres KOORSTRAAT no. 10. Ter overname aangeb. z. g. a. nieuwe v. Delfts kinderwagen, grijs, laatste model stroomlijn, ingeb. wielen op kogellagers voor 20. Adres te bevr. bur. v. d. blad. SBituiettland WISSELTRUC SLAAGDE OOK HIER. Door verbluffend optreden 50 gestolen. Een bediende van een reisbureau in het centrum van Amsterdam is Donderdag de dupe geworden van een gentleman-oplicb ter, die hem door middel van een uiterst geraffineerde wisseltruc voor vijftig gulden benadeeld heeft, op soortgelijke wijze als twee collega's in Den Haag werden gedu peerd. In de morgenuren, toen het vrij druk was, vervoegde een onbekende zich aan het 'wisselloket van het reisbureau, waar hij een vijfmarkstuk vroeg. De bediende gaf het gevraagde muntstuk en zag zich een bankbiljet van vijftig gulden toegestoken. Snel en correct zocht hij het wisselgeld bij een en telde dit voor den vreemdeling uit. Deze nam het zilvergeld op, doch de vier briefjek van tien vergat hij schijnbaar. Toen de klant al bij de deur was, riep de bediende hem haastig terug en dankend maakt de heer een gebaar, alsof hij de briefjes van de toonbank wilde nemen. Hy bedacht zich echter en legde er nog een briefje van tien bij met verzoek hem een biljet van vijftig gulden te geven. Dit biljet nam hij in ontvangst, doch alsof hy een plotselinge ingeving kreeg, legde hy de vijf tig gulden weer bij de vijf briefjes van tien, die de bediende nog niet had teruggenomen en vroeg hem maar liever een bankbiljet van honderd gulden te geven. Vlot voldeed de bediende aan dit verzoek, waarna hij de bankbiljetten van tien en het biljet van vijftig gulden in zijn kas borg. By het controleeren van de kas, bleek echter vijftig gulden te mankeeren. Toen schoot den bediende door het hoofd, welke vergissing hij tengevolge van het vele geld- v.isselen had gemaakt. Het signalement van den heer, die hem op die manier bedroog, klopt met dat van den Haagschen oplichter. EEN MODEL VAN DE „ORANJE". Op de tentoonstelling van de Ned. Ver. van Handel en Industrie op het gebied van Scheepsbouw en Watersport (Hiswa) welke van 25 Maart t/m 3 April in de Apollohal te Amsterdam wordt gehouden zal op stand 7 een varend model van de „Oranje" worden geëxposeerd. De minister van defensie heeft per leger order eenige aanwijzingen gegeven omtrent de wyze, waarop rekening moet woraen ge houden met de belangen der dienstplichti gen, wier eerste oefeningstijd door de be kende regeeringsmaatregelen onlangs is ver lengd. Het geval, aldus de minister, kan zich voordoen, dat de verwanten van een dienst plichtige door het langer verblijven in wer- kelijken dienst in ernstige ongelegenheid zouden geraken wegens het gemis van de verdiensten van den dienstplichtige, indien deze n.1. in den tyd van het verlengde ver blijf als hun kostwinner of als medekost winner had moeten optreden en daartoe in derdaad gelegenheid zou hebben bestaan In zulk een geval zal getracht worden door toekenning van kostwinnersvergoeding, die by den burgemeester moet worden aange vraagd, aan hun belangen tegemoet te ko men. Mocht zich het geval voordoen, dat de per soonlijke aanwezigheid van een dienstplich tige noodzakelijk is voor het in stand hou den van het middel van bestaan van zyn verwanten, dan zal worden overwogen de moeilijkheden zooveel mogelijk op te hef fen door het laatste gedeelte van de eerste oefening op een anderen tijd te laten ver vullen of desnoods door gedeeltelijke vrij stelling te verleenen. Het spreekt wel van zelf, dat dergelijke gevallen tot de uitzon deringen dienen te behooren. Dienstplichtigen, die in Ned.-Indié gaan wonen, zullen zooveel mogelijk in de gele genheid worden gesteld den werkelijken dienst te verlaten, indien zy aantoonen, dat zij reeds spoedig daarheen zullen vertrek ken of dat het althans vaststaat, dat zy be stemd zyn om binnen niet te langen tyd daarheen te worden uitgezonden. Zij moe ten echter rekening houden met twee bijzon derheden: ten eerste, dat zij geen vrijstel ling, doch alleen uitstel kunnen krijgen van het nog niet volbrachte deel van de eerste oefening en ten tweede, dat zij, in Ned.- Indië dienstplichtig wordende zonder in Nederland lang genoeg voor eerste oefening gediend te hebben, daar nog een deel van deze oefening zullen moeten volbrengen. Sommige dienstplichtigen, die langer in werkelijken dienst moeten blijven dan waarop zij hadden gerekend, hadden uit zicht, dat zij bij vertrek met groot verlof in een burgerbetrekking zouden kunnen terug- keeren of spoedig werkgelegenheid zouden vinden. De langere afwezigheid maakt het onzeker of elke werkgever in staat zal zijn, tot het einde van den oefeningstijd de voor den dienstplichtige bestemde plaats open te houden. Er is echter een beroep gedaan op de goede gezindheid van de werkgevers om zooveel in hun vermogen ligt in hun bedrijf de maatregelen te willen treffen, die ertoe kunnen leiden, dat de dienstplichtige land- genooten, als zij eenige maanden later uit den dienst komen, zoo weinig mogelijk na- deelen van de verplichtingen, welke zij in het algemeen belang hebben te volbrengen, ondervinden. DE ZAAK HANSEN. Het oud-Tweede Kamerlid mr. G. A. Boon (lib.) zal de verdediging van den journalist Hansen voeren, wiens zaak op 5 April a.s. voor de Haagsche rechtbank zal dienen. PAVLOVA-HERDENKING TE AMSTERDAM. Ofschoon de Fransche film „La mort du cygne" zich te midden van de leerlingen der Parysche opera-balletschool afspeelt en geen direct verband houdt met een episode uit het leven van de vermaarde Russi sche prima ballerina, bleek de titel, welke herinneringen wakker riep aan den dans, die verbonden was en nog is met den naam Anna Pavlova voldoende, om de gelegenheid aan te grijpen haar nagedachtenis te eeren. De première voor Nederland van „De ster vende zwaan" is gisteravond in het Rialto- theater te Amsterdam in de eerste plaats geworden tot een herdenkingsavond van Anna Pavlova. Hiertoe was in het theater aan den Cein tuurbaan een groot aantal genoodigden, on der wie de Fransche gezant, baron de Vitrol- les, de wethouder voor de kunstzaken, de heer E. Boekman, de schilder Anton van Welie en vele belangstellenden samengeko men. Vóór het begin van het programma, bij het binnentreden van den gezant en diens ge volg, werd het Fransche volkslied gespeeld, gevolgd door het Wilhelmus en werden de gasten, namens het comité voor dezen avond, door den directeur van het Rialto-theater den heer P. du Mee verwelkomd. Nadat het voorprogramma was vertoond ging men tot de eigenlijke herdenking over en staande eerden de aanwezigen in een minuut van stilte de nagedachtenis van de onvergelijkelijke kunstenares, de onverge telijke virtuose van het klassieke ballet, die in ons land het leven liet. Vervolgens schoof het gordijn vaneen en aanschouwde men een door Anton van We lie vervaardigd schilderij van de danseres in een houding van de stervende zwaan, welk schilderij de volgende week ter plaatsing in den Stadsschouwburg aan het gemeentebe stuur van Amsterdam zal worden aangebo den. OUD-MINISTER DECKERS SPREEKT VOOR HET N. J. V. In een vergadering van de afd. 's-Graven hage van het Nationaal Jongeren Verbond heeft oud-minister dr. L. N. Deckers het woord gevoerd over de landsverdediging, ter inleiding van de twee sprekers van dien avond, de heeren G. J. Teppema en mr. H. J. Kruis. Oud-minister Deckers noemde het goed dat jong Nederland in het vraagstuk der defensie belang stelt en stelde het op prijs wanneer de interesse van de jeugd uitgaat naar dingen van hoogere orde dan naar het hrood en de spelen die het Romeinsche volk ten ondergang hebben gebracht. Tot deze hoogere zaken behoort ook de landsverdedi ging. Terugblikkende op de afgeloopen jaren, achtte spr. de schade, die door het gebrek aan belangstelling aan de weermacht is toegebracht, niet te berekenen. Na den tegenzin, welke men enkele jaren geleden ten aanzien van de landsvei dediging alge meen liet gelden, is thans de ommekeer ge komen, die een grooten toeloop naar de militaire opleidingsinstituten heeft gebracht. De weermacht is thans in eere hersteld en de uniform wordt weer gaarne gedragen, en om deze veranderde mentaliteit in stand te houden heeft het N. J. V. een zending te vervullen. De internationale moeilijkheden, aldus dr. Deckers, hebben ons de oogen ge opend. Ten slotte gaf spr. een beknopt beeld van den modernen oorlog in economisch pn mili tair opzicht, waarna hij ieders medewerking inriep voor de militaire en economische ver- dedigiiigsvocrbereiding, ten behoeve èn van bevolking èn onze weermacht. zocht had de loten te verkoopen. Hij gaf toe de contramerken van de loten, die hij ver kocht had, niet naar Dublin te hebben opge zonden, doch ze te hebber, verscheurd, waarna hij het geld in zijn zak stak. Naar hij verklaarde had hij voor meer dan 1000 op deze wyze verduisterd. De politie neemt aan dat het bedrag nog veel hooger is. M. is reeds eerder voor der gelijke lotenzwendel veroordeeld. TERRORISTEN STAAN TERECHT. Zes jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft gistermiddag terecht gestaan de 23-jarige landarbeider W. v. D., wonende te Rot terdam, thans gedetineerd, die in 1937 in Charlois een ware terreur heeft uitgeoefend. Op 15 Mei 1937 had hy ten deele van K de Vries, die in een woonschuit aan het Balkengat te Rotterdam woont, een fiets gestolen. Op 10 Augustus d.a.v. had hy in een strooschelf. toebehoorende aan T. Groe- neveld, staande aan de Quarantainestraat te Rotterdam, brar.d gesticht, met het gevolg, dat de schelf, die 15.000 K.G. stroo ter waarde vt.n f 200 bevatte, totaal afbrandde. Op 2 September van het zelfde jaar had hy brand gesticht in een tarweschelf nabij het Balkengat en eigendom van L. J. A. Cornelissen. De schelf brandde met zijn in houd, zijnde 3000 K.G. ongedorschte tarwe, geheel af. In den nacht van 11 op 12 September d.a.v. had hy uit wraak de schuur van T. Koster in brand gestoken, toen hy er een sproeimachine wilde stelen en tot de ont dekking kwam, dat ze er niet stond. De schade hierdoor veroorzaakt bedroeg 4000. Het laatste, wat hem ten laste werd gelegd, is het feit, dat hij in November de melkkoe van zijn werkgever A. Koster had gedood uit wraak. Als tweede verdachte stond terecht de vriend van v. D., de 32-jarige A. J. G., zet- schipper, wonende te Rotterdam, thans ge detineerd, die in den nacht van 7 op 8 Augustus 1937 brand had gesticht in de schuur van F. Koster staande aan den Uiter dijk onder Pernis, na verschillend gereed schappen daaruit ontvreemd te hebben. Bij het verhoor bekende v. D. den dief stal van de fiets en de brandstichting bij zyn baas, maar de overige brandstichtingen ontkende hy ten stelligste. By het voeren- derzoek heeft hij echter alles toegegeven. G. ontkende. De officier van juatitie, mr. Reumer, eischte tegen ieder een gevangenisstraf veer den tijd van zes jaar. PRODUCTIEBEPERKING IN DE DIAMANTINDUSTRIE? In de gistermiddag gehouden buitenge wone algemeene vergadering van de alge- meene juweliersvereeniging te Amsterdam is met zoo goed als algemeene stemmen in principe besloten mede te werken met de andere centra tot productie-beper king in de diamantnijverheid. Naar men weet heeft de Belgische afdee- ling van de internationale commissie in haar Maandagmiddag j.1. gehouden verga dering besloten een voorstel te doen om het werken in de industrie gedurende zes maanden te beperken tot vier dagen per week, zonder verbod van personeelenuit- breiding. Naar wy vernemen zal de internationale commissie voor het nemen van een defipi- tief besluit waarschijnlijk op Maandag 4 April a.s. te Antwerpen bijeenkomen. Voetbal EMIGRATIE NAAR LANDEN, WAAR GEEN WERKLOOSHEID HEERSCHT. Te Amsterdam is opgericht het Protes- tantsch Hulpcomité voor Uitgewekenen om ras of geloof. Het doel is, diegenen die berooid over onze grenzen komen, allereerst van het al- lernoodigste te voorzien en dan verder te trachten, hen zoo spoedig mogelijk te doen emigreeren naar landen, waar de werkloos heid niet zoo nijpend is als in ons eigen land. Het Comité dient dus tegelijk een hu manitair en een nationaal belang. Wy voldoen gaarne aan een verzoek van het Comité, op te wekken tot een storting op de giro-rekening van den penningmees ter van dat Comité, den heer H. P. Doode- heefver, kantoor Prinsengracht 730 te Am sterdam, nummer 278600; zoo mogelijk elke maand een bedrag automatisch daarop te doen overboeken, daar zeer veel nooddruf tige uitgewekenen zich in ons land bevinden en de stroom regelmatig aanhoudt. ZWENDEL MET SWEEPSTAKE-LOTEN. Meer dan 1000 verduisterd. De Bussemsche politie heeft een 29- jarigen man aangehouden die zich e bestaan wist te verschaffen in den Sweepstake-lotenhandel. De politie was er achter gekomen dat in Bussum a verschillende menschen Sweepstake- loten uit Dublin verkocht waren. De loten waren in triplo in een boekje be vestigd en de man, de 29-jarige M. uit Amsterdam, gaf één der loten tegen de som van 5.aan zijn cliënt; het tweede bewaarde hij zelf als agent en het derde lot werd dan naar Dublin verzonden. De nummers, welke men echter ontvangt, zijn voorloopige nummers, terwijl later de juiste nummers uit Dublin worden toege zonden. Toen op 21 Maart, den datum van de trekking, de koopers nog niet de origi- neele nummers hadden toegezonden gekre gen, deden verschillende hunner aangifte bij de politie. Dit was aanleiding voor de politie te informeeren aan het door den man oogegeven adres te Amsterdam doch dit bleek niet te bestaan. Voorts bleek dat de loten steeds onder een valschen naam en een valscb adres verkocht werden. Op sommige loten kwam echter eenige malen de juiste naam voor en dit werd den man noodlottig. De man bleek n.1. bij de politie als reci divist bekend te staan en de Bussemsche politie wist aldus een portret van hem in handen te krijgen. Verschillende gedupeer den herkenden in dit portret den man die de loten verkocht had. De politie verzocht hierop telegrafisch zyn opsporing, waarop de man door de Am- sterdamsche politie is aangehouden en naar Bussum overgebracht. By het verhoor dat hem afgenomen werd, deelde de man mede dat hy in aanraking was gekomen met een kapitein van een boot van de vaart op Engeland, die hem ver- Promotie-degradatie. Het kleine programma, dat morgen op de voetbalvelden afgewerkt zal worden, is zeer belangrijk. In de eerste plaats kunnen de twee resteerende titels worden uitgedeeld, verder wordt er weer een kampioenswedstrijd ge speeld en tenslotte zijn er diverse pro motie-wedstrijden. Om te beginnen met de gewone compe titie, in het Zuiden zal P. S. V. morgen kampioen zyn, als het thuis van Bleijerhei- de wint. En dat is iets, waar ieder thans op rekent. Bovendien is het zeer wel mo gelijk, dat N. A. C. van Roermond verliest, zooals een week geleden P. S. V. aldaar verloor. Mogelijk dat Noad thuis van Eindhoven wint en daardoor een goede kans op de ontsnapping krijgt. In het Noorden moet Be Quick morgen ook kampioen worden en een gelijk spel tegen Achilles is reeds voldoende. Waar op eigen veld gespeeld wordt, rekenen wij op noordelijk puntje. G. V. A. V. zal natuurlijk thuis wel van Leeuwarden winnen en dus net niet kam pioen zijn. De overige wedstrijden zijn van geen be lang. Om den nationalen titel. Feyenoord speelt morgen haar tweeden thuiswedstrijd om den nationalen titel en dezen keer komt D. W. S. op bezoek. Ook deze wedstrijd zal zich in een groote be langstelling mogen verheugen en opnieuw zullen een 40.000, zelfs 50.000 menschen de kampioenen kunnen zien. Wie de sterkste zal blijken? Voorloopig blijft Feyenoord, dat in goeden vorm is, fa voriet, omdat haar elftal meer homogeen is dan dat der Amsterdammers. Promotie-degradatie. Wat de promotie-wedstrijd der 2e klasse betreft, D. O. S. ontvangt D. W. V. en zal o. i. een goede kans hebben, om de eerste puntjes te veroveren. Wij achten de Utrechtsche club tenminste sterker dan de club van Ooms. H. D. V. S. speelt thuis tegen Overmaas en zal heel veel moeite hebben, om met een puntenverdeeling uit den strijd te komen. Quick speelt thuis tegen P. E. C. en krijgt een beste kans op de zege, temeer waar de Zwolsche club wel heel zwak is. Tenslotte ontvangt F. V. C. het Groning- sche G. R. C., in welk geval de bezoekers de beste kansen schijnt te hebben. Op het Alcmaria-terrein. H. R. C. en Z. V. V. zyn tenslotte gelijk onderaan gekomen en moeten morgen een beslissingswedstrijd spelen op neutraal ter rein. Daarvoor is het Alcmaria-veld geko zen, wat trouwens in de ljjn der verwach tingen lag. Beide clubs kunnen dus voor ongeveer dezelfde kosten hun supporters meenemen en deze zullen zich terdege roe ren. Zij zullen hun favorieten in den moei lijken strijd aanmoedigen. Daartusschen zit het z.g. neutrale pu bliek, de Alkmaarders. Wij hopen, dat het sportief zal zijn en dat het niet een der twee clubs boven de andere stelt. Wat de kansen betreft, het is moeilyk, om hier over iets te schrijven. Natuurlijk wordt het een wedstrijd, waarin de zenu wen een groote rol spelen. Maardit is voor beide partyen gelyk. Veel krachtsver schil zal er natuurlijk niet zyn, veel doel punten zullen er wel niet gemaakt worden. En mogen vooral de stryd een sportief karakter hebben. De wedstrijd begint om 2 uur. BEKERWEDSTRIJDEN. Zooals men weet, wordt morgen de eer ste ronde voor den beker gespeeld. Alcma- ria gaat met een vry normaal elftal naaf Purmerend, om Purmersteyn te weerstaan. Waarschijnlijk dat dit elftal kans ziet, om te winnen. In elk geval moet het een gelyk spel kunnen bevechten, wat al voldoende is. om de volgende ronde te bereiken. Het Purmersteijn-veld is voor bezoekers zeer lastig te bespelen, omdat het vry klein en zeer oneffen is. Dat is voor Alcmaria 'n handicap, welke echter overwonnen kan worden. Jammer is het, dat Keuris het doel niet kan verdedigen. Hy is door militairen dienst verhinderd. DE DERDE KLASSERS. Nu in de derde klasse A nog slechts een enkele onbelangrijke wedstrijd Helder— j Succes te spelen is, die echter in ver- I band met de bekerwedstrijden geenn door- j gang kon vinden, trekt nog slechts de derde klasse B de volle belangstelling. Thans een drietal ontmoetingen, waarbij alle gegadigden voor de bovenste plaats in actie komen. Van het grootste belang is hier het tref fen BloemendaalKinheim, want een zege van de gastheeren zou niet alleen hun po sitie aanmerkelijk verbeteren, doch... te vens de Kinheimers voor een te behalen kampioenschap uitschakelen. Het zal dan ook ten noord-westen van Haarlem geducht spannen, waarbij de lei ders ten slotte een zwaar bevochten zege kunnen behalen, al zal de uitslag zeer dicht by een gelyk spel liggen. De positie van de Bloemendalers zou er dan nog beter op worden, indien Zandvoort dat een bezoek gaat brengen aan W. M. S. andermaal zou teleurstellen. Zouden de zeekanters nu weer met de haven in zicht? Onmogelijk is het niet! Purmerstey nAlcmaria Brouwer Burger Koning Scharlewie Helderman de Grand Schaaper v. Wieringen Hamstra Godvliet v. d. Pol Alcmaria IIHollandia II: Rampen Stadegaard Verweel Meijer de Jong Michels Pietersen Keppel Kaptein Bakker J. Bos H.R.C.—Z.V.V. (Alem.-terrein). H. R. C.: J. Dijkshoorn S. Selderbeek M. van Pelt G. Buitenhuis G. J. Stolk Zuidema L. de Jong W. J. Hoogendijk Dissel W. Roomeyer Joh. Sanders Z. V. V.: Jonker Meijer Kok Siffels Brinkkemper Hetteling Versteegh v. Dijk v. Halderen Pesie Bakker Scheidsrechter F. W. Kotte.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6