DE ZILVERVLOOT VAART UIT. buitenland £uchtvaact enkhuizen BERGEN NOORDSCHARWOUDE De K.L.M. opende gisteren den zomerdienst met een rondvlucht van vijf Douglasvliegtuigen, boven de steden van West-Nederland. Aan boord van „De Hop". Nieuws in 't kort. Clouston en Ricketts te Croydon aangekomen. Een snelle afstandsvlucht. TWEEDE BLAD. i Woensdag raadsvergadering. De burgemeester heeft tegen Woensdag avond 8 uur den raad bijeen geroepen. Blijkens de agenda zien B. en W. thans de noodzakelijkheid in van de aanstelling van een chef-veldwachter. Voorgesteld wordt althans een verordening vast te stellen waar bij het aanvangssalaris van een chef-veld wachter op f 1550 wordt bepaald, met acht éénjaarlijksche verhoogingen van 50 en een maximum-jaarwedde van 1950. De sa- larieering van de overige veldwachters zal 200 lager zijn. Voorts wordt voorgesteld te bepalen, dat de slagerswinkels op de eerste vijf werkda gen des middags van 1 tot 2 uur en des avonds na 7 uur gesloten moeten zijn en op Zaterdagen na 9 uur des namiddags. Behandeld zullen worden de verzoek schriften van de plaatselijke middenstands vereenigingen om te bepalen, dat op den Zondag van de door de plaatselijke midden- standsvereeniging te houden winkelweek de winkels van 's morgens 12 uur tot 's avonds 10 uur geopend mogen zijn en op den ker- mis-Zondag van des morgens 9 uur tot des nachts 12 uur. Ook wordt voorgesteld te bepalen, dat de winkels op den Eersten Paaschdag en op den Eersten Pinksterdag tot middernacht ge opend mogen zijn, alsmede op den verjaar dag van de leden van het Kon. Huis. Mede wordt voorgesteld dit eveneens toe te staan op den dag voor Hemelvaaitsdag. op den Hemelvaartsdag, op den 2en en 3en Pinksterdag, op den 2en Kerstdag en den Oudejaarsdag, wanneer deze op een werk dag vallen, en tenslotte op de werkdagen waarop de kermis wordt gehouden, alsmede op de dagen van het bloemencorso, den ver lichtingsavond en de harddraverij. Voortzetting verkeersweg. Ten behoeve van de voortzetting van der. aanleg van den verkeersweg Bergen-Alk- maar, wordt, voorgesteld van den heer J. Louwe 20285 M2. grond aan te koopen, gele gen tusschen den Nesdijk (hoek Miltenburg) en den Bergerweg (tegenover het huis be woond door den heer Nieuwenhuizen) en wel voor 14.199.50. Derde uitkeering van 20 pCt. van S. Lakenman's Bank. Namens de commissie voor crediteuren is Zaterdag aan schuldeischers van Wed. S. Lakenman en Zoon's Bank N.V. in liquida tie een mededeeling over de stand en het verloop der liquidatie van de bezittingen van deze bankinstelling verstrekt. De hangende procedures waren oorzaak, dat de eerste en tweede uitkeering, welke zijn geschied tot een totaal percentage van 30 procent, in den vorm van een voorschot aan crediteuren moesten worden betaald. De derde uitkeering van 20 procent, waar toe thans is besloten, had, indien geen over eenstemming ware bereikt geworden, voor onbepaalden tijd moeten worden uitgesteld. De middelen voor deze derde uitkeering van 20 procent, zijn momenteel in contan ten bijna aanwezig. Verwacht wordt, dat na afloop van de bekende termijn van zes weken de midde len geheel in contanten aanwezig zullen zijn en wordt thans een uitkeering van 20 procent in uitzicht gesteld. Reeds kort na den aanvang der liquidatie werden onderhandelingen aangeknoopt met de Nederlandsche Bank, welke te dien tijde een vordering op de bank had, bedragende ca. 153000. Hieromtrent werd een regeling getroffen. Aan crediteuren van de bank kan nog een kleine slotuitkeering in het uitzicht ge steld worden. Omtrent de grootte van deze uitkeering is het echter thans niet mogelijk een raming te maker, en wel ten eerste ten gevolge van de onzekere economische voor uitzichten en voorts omdat de nog resteerende te liquideeren vorderingen, welke nog veel aandacht vragen, en zorg zullen vereischen, een juist oordeel op dit oogenblik niet mogelijk is. Adspirantenuitvoering „Hercules en Hygiea". Voor een stampvolle zaal werd Zondag middag in het lokaal van den heer J. de Bakker een uitvoering gegeven van de ad- spiranten der gymnastiekvereeniging „Her cules en Hygiea". Het is een prachtige middag geweest vol afwisseling. De uitvoering werd geopend met het zin gen van het Turnlied door alle adspiranten, wat zeer indrukwekkend was, daar niet min der dan een 150-tal met den directeur, den heer Boot, op het podium vereenigd waren. Het programma werd vervolgens afge wisseld met oefeningen aan paard, brug, laagrek en voorts rythmische oefeningen kleutergymnastiek enz. Een succesnummer was zeker „Mickey Mouse gaat trouwen". Na de pauze werd door allen het nieuwe adspirantenclublied gezongen, dat speciaal voor de jongste leden gemaakt is en reeds populair is. Een woord van hulde aan de gene, die het lied gemaakt heeft, is dan ook wel op zijn plaats. Toen allen weder op het tooneel ver eenigd waren, had voor de vereeniging een treffend gebeuren plaats, n.1. het aanbieden van twee clubvlaggen voor de jongens- en meisjes-afdeeling. Door den voorzitter van „Hercules en Hygiea", den heer A. Ootjers, werden tot den heer St. de Rijke, voorzitter van de adspirantencommissie, eenige sym pathieke woorden gesproken en de vlaggen overgedragen aan de beide afdeelingen. De dames, die deze vlaggen gemaakt hebben, werd een woord van dank gebracht. Ook de directeur werd niet vergeten en hem werd door den voorzitter een prachtige bloemen mand overhandigd als een blijk van waar deering voor ziin arbeid in dienst der ver eeniging verricht gedurende een tiental jaren. Vervolgens werden weer verschillende nummers afgewerkt, waarbij de kleuter gymnastiek van de kleine meisjes bijzonder in den smaak viel. Het laatste nummer was getiteld „Kabou ters ontvangen hun Koning en Koningin". Hiermede werd een uitbundig succes ge oogst. Het was een sprookje gelijk. Hulde aan degene die dit alles den kleinen kleuters weet te leer en. Bij de verschillende nummers werd als gewoonlijk mvzikale medewerking verleend door „De Vioolijke Vinken" onder leiding van den heer C. Langendijk. Ook hen komt een compliment toe voor hun medewerking aan dezen zoo goed geslaagden middag. 's Avonds werd een bal-masqué gehou den, waarvoor zeer veel belangstelling be stond. Er was heel veel deelname. De jury, bestaande uit de heeren K. Boot, J. Ootjers, dr. Wilmink en J. Keizer, had geen gemak kelijke taak om de prijzen toe te kennen. Om half elf was het démasqué en maakte de heer J. Keizer de prijzen bekend. De uitslag was als volgt: Origineel: le pr. „Hercules, Hygiea gaan filmen" 112 pnt.; 2e. pr. Groote Schoonmaak 104)4 pnt-l 3e pr. Verkeersregels 101 pnt.; 4e pr. Josephine Baker 99 pnt.; 5e pr. Re clame Sunlight, Vlaardingen, 89 )4 pnt.; 6e pr. Maxie Herber 87)4 pnt. Mooi: le pr. Fantasie matroos 97 )4 pnt.; 2e pr. Zigeuner 96)4 pnt.; 3e pr. Tooverfee 95 pnt.; 4e pr. Dansmeisje 91)4 pnt. Groepen: le pr. Canadeesche Vijfling 106)4 pnt.; 2e pr. Ned. Fabrikaat 102)4 pnt.; 3e pr. Confetti 93)4 pnt.; 4e pr. Ku Klux Klan 92)4 pnt. De groep komisch kon de waardeering der jury niet verwerven. De nummers bleven alle beneden de maat, doch aan Colloway werd een trootstprijs gegeven om de komi- ijoo uaSipaoui ai uee )bm srauiaupap aqos komiek te zijn. Een gezellig bal hield de deelnemers en het publiek nog langen tijd bijeen. DUITSCHE SOCIALISTEN WACHTEN AF. Activiteit der Sudetenduitschers. In Tsjecho-Slowakije bestaan op het oogenblik sterke politieke span ningen. Voor een groot deel zijn deze het gevolg van de Anschluss, waar door de Groot-Duitsche gevoelens van vele Duitsche Tsjecho-Slowaken zijn aangewakkerd. Verscheidene kleinere Duitsche groepen in het par lement zijn onder den druk der om standigheden naar Henlein overge- loopen, terwijl de eischen van de Su detenduitschers om souvereiniteit steeds luider klinken. De (Duitsche) Tsjechische sociaal democraten hebben in een congres te Praag hun houding bepaald. In een slot- resolutie werd de leiding van de partij gemachtigd onderhandelingen aan te knoopen op binnenlandsch-politiek ter rein, overeenkomstig het door den presi dent Jaksch opgestelde programma, als mede tot het nemen van beslissingen inzake de taktiek welke gevolgd moet worden, als resultaat van de besprekingen. De partij heeft derhalve geen definitief besluit genomen inzake haar houding ten aanzien van de regeering, doch toch heeft zij gevraagd, dat haar vertegenwoordiger in de regeering, die is afgetreden, de mi nister van gezondheid Czech, zal worden vervangen. In zyn rede heeft Jaksch de volgende punten aan de Sudetenduitschers in her innering gebracht: 1. de grenzen van den staat moeten gehandhaafd blijven; 2. de democratische grondwet van Tsjecho-Slowakije moet gehandhaafd blij ven; 3. het ontwerp van een totalen staat en de droom van de Sudetenduitsche partij kunnen niet verwezenlijkt worden; 4. Praag moet de centrale hoofdstad van de financieele, economische en admi nistratieve activiteit blijven; 5. bij de besprekingen over de vraag stukken van de Sudeten in het kader van de souvereiniteit van den taal en de de mocratische grondwet, zullen de Duitsche sociaal-democraten in Tsjecho-Slowakije geen plaats nemen op de banken der Tsjechen; 6. Henlein heeft verklaard, dat de Duitschers hun plaats als tweede volk in den staat moeten veroveren. De Duitsche sociaal-democratische partij is niet alleen aanhanger van deze formule, doch heeft haar opgesteld. Jaksch verklaarde verder, dat zelfs in dien de Sudetenduitschers politiek willen voeren met Berlijn, dan moeten zij toch morgen economie voeren met Praag. Hij wil niet, dat de Sudetenduitschers tus schen twee volken vallen. De sociaal democraten verlangen niet, dat de Tsje chische politiek zal wijken voor de be dreiging met brute kracht, doch indien zij verstandig is, zal zij groote concessies doen. Party der nationale eenheid. De vertegenwoordigers van de partij der nationale eenheid, die onlangs in de regeering is opgenomen, hebben gisteren de nieuwe politiek der partij besproken. Hodac, de opvolger van Kramer, als voor zitter der partij, verklaarde: wij zullen de nationale souvereiniteit en vrijheid verde digen. Wij zullen strijden tegen elk com promis bü de oplossing der vitale proble men van de vrijheid van den staat en de vrijheid van het volk. Hij voegde hieraan toe, dat de partij der nationale eenheid vestiging van vriendschappelijke betrek kingen met de staten van midden-Europa en betrekkingen van goede nabuurschap met Duitschland noodig acht. Jezeck, de tot de partij behoorende mi nister, zeide: tegenover het Duitsche tota- litairisme moeten wij de nationale eenheid van Tsjecho-Slowakije stellen, een een heidsfront van allen die van goeden wil zijn en het land en het volk willen verde digen. Wij zullen alles doen om een vrede en de rust te waarborgen. (Van onzen bij zonderen medewerker). Schiphol, Zondag. Vijf vogels in zomervlucht, zegt een geü niformeerde luchtvaarder dichterlijk achter ons. „Tjonge, klinkt dan boven het gejoel van de toerende motoren de stem van een mecanicien: „Vijf D C's bij elkaar, ruim vijf duizend P. K.!" Veel gewend, zet hij toch even groote oogen op dat vijf Dou- glasmotoren, vijf Indië-vliegers, tegelijker tijd het luchtruim kiezen. Zóó, massaal en imponeerd, zet de K. L. M. drie letters, die het sesam-open-u vormen voor alle luchthavens ter wereld den zomer in. Maar de zomer gelooft het wel. Boven Schiphol hebben donkere wolken zich samengepakt, over de polders ligt een mistgordijn. De Maartsche buien vieren hoogtij. In een kaasrechte lijn we voelen het als we achter ons kijken trekt piloot Brugman de D C 3 het grootste verkeers vliegtuig der K. L. M., dit keer volgeladen met een vracht journalisten, die samen heel lezend Nederland vertegenwoordigen de lucht in. Een voor een komen de anderen, de Kievit, Edelvalk, Sperwer en Koetilang, „maar" doorgewone D C2's achter ons aan, Ons schip zulk een perfectie van com fort en luxe een „kist" te noemen zou een beleediging zijn leidt de rondvlucht, maar het is moeilijk escadrille vliegen met zware verkeersvliegtuigen. En toch, wan neer we eenmaal boven het polderland zijn, zien we twee zilveren vogels links en twee rechts. Al gauw wordt in de legplaat van groene weiden, vastgeplakt aan den Muiderstraat- weg teen den blauwachti<»en achtergrond van het IJsselmeer, Muiden zichtbaar. Als we nog de omlijningen van het enorme Zuiderzeeproject in ons probeeren op te nemen, zijn we al boven Naarden, een nest van daken, een stadje zóó oernet, als alleen een Hollandsche stad kan zijn. Na nog wat groen en de eerste teekenen van het Gooi- sche land ligt, midden in de roestbruine heide, Bussum, frisch en fleurig, met vlek ken rood en blokken blauw, typisch luxe stadje, dat maar matige belangstelling zal toonen voor de Zilvervloot, die over haar glijdt. „Wat leuk, dat we zoo laag vliegen", zegt een der charmante stewardessen, mejuf frouw Jongerius, en voegt er verduidelij kend aan toe: „Het is zoo zelden dat we op 200 meter vliegen het is gewoonlijk over de duizend". En Hilda Bongertman, die heel Europa kriskas doorkruist heeft en zich op elke route thuis voelt als wij op onze tramlijn, moet toch nog even het ouderhuis zoeken. In Bussum? Hilversum? We weten het niet, want we zijn de radio- masten alweer voorbij en zien nu villa's versnreid in het geboschte, compleet met oprijlaan voor en vijver achter. Dan komen we dichter bij Utrecht. Eerst Maartensdijk met de nieuwe kerktorens van tuindorp, dat rood en rose in een schuchter Maartzonnetje ligt, en dan Utrecht, een grijze vlek in den mist, die er over hangt. Op zoek naar het stadion, waar D. O. S. zijn zege bevecht, missen we als we elkaar een ovale donkere massa wijzen, den Dom, die later als een parmantige vinger uit den horizon steekt, met er voor het wij de spoorwegnet van wit zand, het blokken doosgebouw der N. S. en prutserig als een stuk kindermeccano de Merwedebrug, dat isdat was Utrecht. Nederland, waterland. Weiden en water en wolken. Geen stuk groen dat niet in een blanke waterlijst staat, omzoomd door dij ken, geen vierkant zonder zijn lap water en geen dorp niet doortrokken met watervo ren. Midden in de Reeuwijksche plassen, die zoo groot zijn, dat we met een vaart van 260 kliometer per uur de minuten kun nen tellen, dat we er over vliegen, staat op een eilandje een echte Hollandsche wind molen en even verder een kerk waar een stel huisjes tegenaan gedrukt staan als kui kens tegen een kloek. Rotterdam kruipt somber en grootsch te voorschijn uit een kruisnet van vaarten en geulen, kanalen en havens. Met zijn baggermolens en stekelige kranen, zijn fa- brieksschoorsteenen en havenhoofden ziet het er uit als een rommelig handwerk mandje met een paar breinaalden en wat zwarte wol. Na de somberheid van deze havenstad valt het helgroen van de polders, die ge- wasschen zijn in een hagelbui, nog eens duidelijk op, temeer omdat hier en daar gele lappen van narcissen-velden het groen nog accentueeren. Den Haag, door zijn villawijken toch al wit, lijkt na al die kleuren nog witter. De Binnenhofvijver, de Gevangenpoort, de Haagsche Boschjes schijnen plotseling een kwart wenteling te maken wanneer de Hop zich naar de zee toekeert, op Scheveningen af, dat geel en pronkerig lahgs de zee ligt, afgezet door de branding, die er van boven af uitziet als een bewerkelijk stuk Brussel- sche kant. En achter de zandstreep van 't strand: de zee, een zuivere glinstering van zilver en wit. Zoo terug over de begroeide duinen en de bollenvelden die in vroegen bloei Heem stede omsloten houden, over de Bybantyn- sche Sint Bavo langs een kaarsrechte wa terstreep, met vier stalen lijnen van het spoor, met Halfweg er in het midden te genaan geplakt, naar Amsterdam toe.. Van uit de hoogte doet onze hoofdstad aan als een moeilijk meetkundig probleem met trappezen en rechthoeken van waterlijnen, afgezet door rijen Hollandsche huisjes. Ten slotte in een net van waterlijnen en polder land de uitnoodigende cementbanen van het home van alle K. L. .M-ers: Schiphol. Na een vlucht van vijf kwartier streek de Zilvervloot weer neer. Vanaf morgen is het zomer, weer of geen weer, het vlieg- seizoen is begonnen. Happy landine! Een Douglas en de vijf piloten die bij de opening van den zomerdienst op een rondvlucht zoo'n Douglas bestuurden. Het zijn van links naar rechts de heeren Steensma, Van Montfoort, Brugman, Schrey en Scholte. Vergaderingen van de Sudeten duitschers. De Sudetenduitschers hebben Zondag een honderdtal vergaderingen gehouden. In een massavergadering te Reichenberg, waar 20.000 personen tegenwoordig wa ren, hebben de kamerleden Obrlik en Neuwirth het woord gevoerd. Laatstge noemde verweet de Tsjechische regeering, dat zij er niet in is geslaagd een nationa liteiten-staat te organiseeren. Hij haalde woorden aan van den Brit- schen minister-president Chamberlain, die gezegd heeft, dat men soms voor vrij heid en het recht, zijn leven naar eigen smaak in te richten moet strijden. Dit geldt ook voor de Sudetenduitschers. Zij zullen een factor van den vrede zijn, wan neer iedere Sudetenduitscher in elk klein Sudetendorp even vrij en gelukkig kan leven als iedere Brit in het kleinste dorp op het Engelsche eiland. Aardbeving in het Kalnik-gebergte. - Gistermiddag is te Agram (Joego-Slavië) een aardbeving gevoeld, welke ongeveer 15 seconden duurde. Het epicentrum lag on geveer 70 K.M. ten Noordwesten van de stad in het Kalnik-gebergte. Een groot aantal schoorsteenen en dak pannen is omlaag gevallen, personen werden evenwel niet getroffen. In de stad Belowar, welke op 40 K.M. af stand van Agram ligt, zijn enkele oude hui zen ingestort en in een dorp in de omgeving is de kerktoren vernield. Ook hier werd niemand getroffen. Het Meteorlogisch Instituut te Boedapest heeft een aardbeving, welke 3 seconden duurde, geregistreerd. De stad Koprivnic werd het zwaarst ge troffen. Geert huis is daar onbeschadigd ge bleven. Urenlang was iedere verbinding met de buitenwereld verbroken. De electri- sche leidingen werden vernield. Telefoon- en telegraafverbindingen waren verbroken. Een barokkerk van groote artistieke waarde heeft in het bijzonder te lijden gehad. Ernstige verkiezingsrelletjes. - In ver scheidene gedeelten van Alexandrië (Egypte) hebben zich gisteren verkiezingsrelletjes voorgedaan, waarbij zeventig personen, waaronder twintig politiebeambten, gewond werden. Tot de Wafd behoorende jonge lieden wierpen met steenen naar de politie, die met de gummistok charges uitvoerde en 45 personen arresteerde. Door oude granaat gedood. - Toen drie jongens in een dorp in Wolhynie (Polen) aan het spelen waren met een granaat, welke zy in het veld gevonden hadden, en die uit den wereldoorlog afkomstig was, ontplofte het projectiel, waardoor de drie knapen om het leven kwamen. Visschersbooten vergaan. - Voor Tromsö (Noorwegen) zijn verscheidene vis schersbooten tijdens een hevigen stormvloed gezonken. Tot dusver werden zestien lijken geborgen. Een aantal visschers wordt nog vermist. Brand in een bioscooptheater. - Gisteren is te Lissabon in een geheel bezet bioscoop theater brand uitgebroken, met het gevolg dat een paniek ontstond onder de bezoekers en ruim honderd personen verwondingen opliepen. Verscheidene vrouwen en kinde ren werden onder den voet geloopen. Gevechten tusschen Bedoeïnenstam- men. - Eenige honderden krijgslieden, be hoorende tot de Bedoeïnenstammen Walde en Eneze, zijn bij Rakka in het gebied van de Euphraat met elkander in den strijd ge wikkeld. Er zijn tal van dooden en gewon den. De autoriteiten hebben militairen naar het gebied gezonden om er de orde te her stellen. Griepepidemie in Oost-Galicië. - In het Poolsche dorp Ponikowicze in Oost-Galicië is een soort hoofdgriep met een epidemisch karakter uitgebroken. In twee dagen tijds zyn 100 dorpelingen aangetast en twaalf hunner zijn reeds overleden. Op last der autoriteiten zijn de scholen in het dorp en in de omgeving gesloten en alle bewoners geïsoleerd. Gangsters overvallen buitengoed van millionnair. - Gistermiddag hebben vier ge maskerde bandieten het landgoed van den New-Yorkschen millionnair Charles Milgrim bij Woodsburgh in de omgeving van New- York overvallen. Zij boeiden en knevelden de bedienden, de kinderen en de vrouw van den millionnair en dwongen hem door licha melijke martelingen de plaats aan te geven, waar zijn juweelen verborgen waren. Zon der herkend te zijn, ontkwamen de boeven met een buit van verscheidene duizenden dollars baar geld en juweelen ter waarde van honderdduizend dollar. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: Op de uitreis bereikten de Gier Alexan drië, de Buizerd Jodhpoer en de Emoe Sin gapore. Op de thuisreis landden de Torenvalk te Bagdad en de Pelikaan te Rangoon. FRANSCH VLIEGTUIG VERMIST. Vier personen verongelukt? De „Intransigeant" meldt, dat een vlieg tuig van de Basis Sidi Ahmed in Tunesië tijdens een vlucht in den nacht van Don derdag op Vrijdag is zoekgeraakt. Er wa ren vier menschen aan boord. Men zoekt naar het toestel. Clouston en Ricketts zijn gisteren om 5 uur 51 op Croydon gedaald. Zij zijn van Blenheim (Nieuw Zeeland) in vijf dagen 19 uren en 39 minuten gevlogen naar Croy don en hebben den afstand van Gravesend via Blenheim naar Croydon afgelegd in tien dagen, 21 uren en 21 min. De Engelsche officier-vlieger A. E. Clou ston, die ditmaal vergezeld werd door den sportvlieger-journalist Victor Ricketts, heeft wederom een merkwaardige lange af standsvlucht volbracht. Hij is in de thans vier jaar oude De Havilland Cornet, een snel tweemotorig vliegtuig dat ditmaal Austra- lian Anniversary was genaamd, eerst in een snellen tijd, hij bleef slechts eenige uren onder het record van C. W. A. Scott en wijlen Tom Campbell Black, gevestigd in den wedstrijd LondenMelbourne in Oct. 1934, welke eveneens met deze Cornet heb ben gevlogen naar Australië gevlogen. De terugreis heeft hij van Blenheim (Nieuw-Zeeland) uit, waar Clouston's naas te familie woonachtig is, in recordtijd vol bracht. Beide vliegers zijn eenige uren be neden den tijd van Jean Batten gebleven, die het vorige jaar een zoo merkwaardig solo-vlucht van Nieuw Zeeland naar Enge land heeft volbracht. Eenige weken geleden bij de eerste po ging is de Cornet bij de landing op Cyprus, op weg naar Australië, beschadigd. Het vliegtuig kon evenwel hersteld worden, en ten tweede male werd de lange reis aan vaard, welke tenslotte met succes is be- krocfnd. Vorig jaar November heeft Clouston met de Cornet, vergezeld van mevr. Kirby Green, den afstand Londen—Kaapstad Londen in 5 dagen 17 uur en 27 minuten afgelegd. Eenige maanden daarvoor nam Clouston, eveneens met de Cornet, deel aan den wedstrijd IstresDamascusParijs. Hy is na de snelle Italianen, die den wedstrijd hebben gewonnen, als vierde aangekomen, vóór de Fransche deelnemers. FRANSCH VLIEGTUIG BIJ SARDINIË VERONGELUKT. Bemanning kwam om. Het Fr. ministerie v. luchtvaart meldt, dat een Fransch vliegtuig in den nacht van Vrijdag op Zaterdag aan de kust van Sar dinië brandend is neergestort. De beman ning kwam om het leven. Volgens het communiqué zal een onderzoek worden in gesteld naar de redenen, waarom het vlieg tuig in den nacht over Italiaansch gebied vloog.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8