p. S. V. en Be Quick kampioen. H.R.C. wint den beslissingswedstrijd. D.O.S. te sterk voor D.W.V, Om den nationalen titel. de bekerwedstrijden. Verdiende overwinning op Z. V. V. Boeiende wedstrijd met sensationeele momenten. Feijenoord-D. W. S. 0-0. De uitslagen. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 28 MAART 1938. SPORT EN WEDSTRIJDEN YoetbaL 2 110 4—1 3 10 10 0—0 1 10 0 1 1—4 0 De dag van gisteren heeft twee nieuwe afdeelingskampioenen gebracht: P.S.V. en Be Quick veroverden de titels, de eerste dank zij e«n klinkende zege op Bleijerheide, de tweede dank zij het ge lijke spel van G-V.A.V. tegen Leeuwar den! Feijenoord en D.W.S. speelden in het Rot- terdamsche stadion Ben heroïken strijd, die puntloos eindigde. Geen der beide clubs ver diende de overwinning, maar uit wat men thans gezien heeft, nnag men opmaken, dat de Westelijke kampioenen sterker zijn dan de overige drie, behoudens wellicht P.S.V., dat juist in vorm gekomen is. De stand is: Feijenoord D.W.S. Heracles Be Quick P.S.V. Promotie-degradatie. In Utrecht begon D.O.S. haar serie promo tie-wedstrijden uitstekend. Het klopte zon- dei* veel moeite het Amsterdamscne D.W.V. met 5—2 en bleek van zoo'n kracht, dat Ex celsior een zware dobber zal hebben aan de Utrechtenaren. DOS. 1 1 0 0 5—2 2 D.W.V. 10 0 1 2—5 0 Excelsior In Schiedam werd Overmaas door H.-D. V.S. geklopt. De eerste klassers hadden wei nig geluk, want de 32-zege zegt veel te weinig. De stand H.-D. V.S. 1 1 0 0 3—2 2 Overmaas 10 0 1 23 0 Emma In Nijmegen ontving Quick het zoo ver zwakte P.EjC., dat er nog minder van terecht bracht, dan verwacht werd. Met 60 werd de Zwolsche club geklopt, zoodat zij haar eerste klasserschap wel zal verliezen. Quick 1 1 0 0 6—0 2 P.E.C. 10 0 1 0—6 0 Rigtersbleek In het Noorden wist F.V.C. zoowaar G.R.C. te kloppen, wat ons van de Friezen meevalt F.V.C. 1 1 0 0 4—0 2 G.R.C. 10 0 1 0—4 0 Hoogezand Nieuwe kampioenen. Zooals reeds gezegd, werden P.S.V. en Be Quick afdeelingskampioen. P.S.V. had wei nig moeite met Bleijerheide, dat met 60 geklopt werd. Daardoor is de positie van Bleijerheide zeer precair geworden, want hoewel Noad thuis van Eindhoven verloor, staat deze Tilburgsche club twee punten voor bü Bleijerheide. De overige clubs staan veilig, zelfs Roermond, dat thuis door N.AC. verslagen werd. De situatie onderaan is (er worden 20 wed strijden gespeeld): Noad 18 5 1 12 34—52 11 Bleijerheide 18 3 3 10 25—45 9 In het Noorden verloor Be Quick van Achilles met 43, maar toch werden de wit- hemden kampioen, omdat G.V.A.V. zoo vriendelijk was, gelijk te spelen tegen Leeu warden. Be Quick schijnt de laatste weken veel minder in vorm te zijn, zoodat van haar niet veel verwacht wordt in de aanstaande wed strijden. De beslissingswedstrijd. In onze eigen stad hebben wij een interes santen wedstrijd gehad tusschen H.R.C. en Z.V.V. De Zaandammers werden verdiend geklopt, zoodat zij straks nogmaals in Alk maar zullen komen, om dan tegen de Boys te strijden. Waarschijnlijk zal Bloemendaal de derde club zijn. de derde klassers. Hoogspanning in 3B! Nu de competitie in de derde klasse B bijna op haar eind is, heeft de spanning haar hoogtepunt bereikt. De Meteoor dat nog nimmer te voren de leiding had kunnen bemachtigen, wist nu den laats ten competitie-wedstrijd in eigen huis tegen de hekkensluiters in een flinke 5—O-overwinning om te zetten en zich daar bij tevens aan den kop te plaatsen, omdat het leidende Bloemendaal zich in eigen huis tegen Kinheim, een kostbaar punt (2—2) sag ontgaan. En Zandvoort dat W. M. S. in eigen huis partij moest geven, maakte geen fout, al kwam het einde voor de zeekanters met een benauwde 2I-zege. De situatie is hier nu zoo geworden, dat de bovenste vier ploegen waarvan er éen is uitgespeeld en de drie overigen nog hun laatste ontmoeting krijgen te verwerken elk een kans op het kampioenschap hebben. De mannen uit Tuindorp-Oostzaan die plotseling de leiding kregen, kunnen nu nog door slechts één ploeg gepasseerd worden, en wel Bloemendaal, dat echter haar bezoek aan Zandvoort in een overwinning zal moeten omzetten, iets, wat echter niet be paald gemakkelijk zal gaan. Daarnaast staat, dat zoowel Zandvoort als Kinheim met de Meteoor gelijk kunnen eindigen, wat dan een flink „verlengstukje" kan inhouden. De stand is inmiddels: De Meteoor Bloemendaal Zandvoort Kinheim Beverwijk Ahrends Schoten E. C. Zeemeeuwen W. M. S. S. D. Z. Promotie en degradatie. Erg bemoedigend heeft Texel haar pro- motie-degradatie-competitie niet ingezet. De eilanders hadden voor de eerste ontmoeting 20 13 2 5 52—30 28 19 11 5 3 64—34 27 19 10 6 3 54—33 26 19 9 8 2 39—25 26 18 9 1 8 43—34 19 17 5 5 7 28—42 15 19 5 5 9 38—55 15 18 6 2 10 29—32 14 18 6 2 10 33—45 14 19 5 4 10 3340 14 19 2 4 13 22—65 8 bezoek van Wieringerwaard. De anders nogal hechte defensie kon zich den pittigen aanval der roodbroeken niet voldoende van het lijf houden, terwijl 0ok de opgedane routine in de derde klasse, de groen-zwarten schijnbaar in den steek liet; in elk geval, de poldersche ploeg behaalde een nuttige 21- overwinning, wat een mooi begin is. Voor de derde klassers wordt het zaak, om uit een ander vaatje te gaan tappen. De stand is: Wieringerwaard 1 1 0 0 21 2 Texel 10 0 1 1—2 0 Q. S. C. 0 0 0 0 0 0 De bekerwedstrijden zijn gisteren begon nen met de eerste ronde. Natuurlijk waren hier de noodige verrassingen te noteeren, maar dat Alcmaria met 2—0 van het toch niet sterke Purmersteijn zou verliezen, is wel zeer teleurstellend. Het voetbalprogram voor onze stad is daarmee dus vrijwel afgewerkt, behoudens dan de twee promotiewedstrijden van de Boys! Voor de bekerwedstrijden verwijzen we verder naar de uitslagen. Tenslotte waren dan H. R. C. en Z. V. V. gezamenlijk onderaan geko men in de tweede klasse A en dus was er een beslissingswedstrijd noodig ge worden. Dat deze op het Alcmaria- terrein gespeeld werd, was voor de Alkmaarsche voetballiefhebbers een buitenkansje, dat zij ten volle benut hebben, want naar schatting waren ongeveer 4000 bezoekers op de ver schillende rangen aanwezig. Natuurlijk had elk der twee clubs een groot aantal supporters meegenomen; daar naast waren de Alkmaarsche Boys de te genstanders van den verliezer en massa aanwezig en tenslotte was er het neutrale publiek, dat eveneens in groote drommen was opgekomen en dat een boeienden wed strijd gezien heeft met over het algemeen genomen, vrij goed spel bovendien. En dat laatste had men toch niet kunnen verwach ten, waar er zooveel op het spel stond. Een boeiende wedstrijd! Of laten wij het even duidelijker zeggen: het was een wed strijd waar de portie sensatie meer dan aanwezig was. En wat wil men nog liever dan sensatie! Waar geniet men meer van dan van doelworstelingen, waarbij de bal op de meest onbegrijpelijke wijze net niet in het doel terecht komt? Aan beide kanten hebben wij die sensa tie gezien; in de eerste helft voor 't Zaan- sche doel, in de tweede helft voor het Ra- cing-heiligdom. Echter ook voor den waren sportliefheb ber viel er nog genoeg te genieten en voor al H. R. C. heeft zich van zijn beste zijde laten zien. Het heeft een goed partijtje voetbal gedemonstreerd, waarin de spelop vatting alleszins voldoende was. De Hel- derschen hielden zulks in tegenstelling met de Zaandammers den bal laag, speelden beter samen en vormden meer een geheel. Bovendien waren de voor- waartsen veel gevaarlijker met hun schie ten en was de techniek van de linkervleu gel wel zoo veel beter, dat misschien die vleugel den doorslag gegeven heeft. Dissel en de Jong hebben een zeer snelle partij gespeeld en een groot aandeel gehad in de overwinning. Hun spel was zoo snel en zoo verrassend, dat de Zaansche verde diging gedwongen was, te veel aandacht te schenken aan dezen linkervleugel, met als gevolg, dat de rechtervleugel van H. R. C. weer te veel vrijheidsbeweging kreeg. Overigens telde de Heldersche ploeg geen bepaalde uitblinkers. Wat echter wel opviel, dat was het tempo, waarin zij speel den en dat was vooral de meerdere snel heid der spelers, wanneer het er op aan kwam, een bal te bemachtigen. Zoo kon het gebeuren, dat vrijwel elke bal terecht kwam bij de Heldersche club en dat voor deel is ook behoorlijk uitgebuit. H. R. C. won verdiend en de cijfers zijn ook al niet geflatteerd. En toch er is in de tweede helft een groote fout gemaakt, die weliswaar niet werd uitgebuit, maar die toch het gevolg had kunnen hebben, dat het goede werk van een uur lang voetbal nutteloos was geworden. Dat kwam, toen Z. V. V. ongeveer een kwartier na de thee alles op den aanval zette. Toen volgde een periode van zeker 20 minuten, waarin H. R. C. zich geheel verdedigen moest. Waarom de Heldersche middenlinie toen niet ten aanval trok, maar zich vrijwillig in de verdediging liet druk ken, was onbegrijpelijk. Temeer, waar de zelfde linie in de eerste helft zoo goed haar taak opvatte: zij bleef aanvallen, ook toen eenmaal een 2—0 voorsprong was verkre gen. Gelukkig voor H. R. C. liep het verder goed af en bleek de schotloosheid van de Zaandammers zoo groot, dat ook toen slechts een keer gedoelpunt werd. Schotloosheid! Dat was een der factoren, waardoor Z. V. V. verloor. Maar er waren er meer. Reeds wezen wij er op, dat bijna elke bal een prooi der H. R. C.-ers werd. Het was typisch, hoe de Zaansche heeren er in volhardden, den bal af te wachten. En steeds was dan een ander er eerder bij. Bovendien speelde Z. V. V. het leer te veel in de lucht en waar de Racing-menschen grooter waren, moest dat wel een zelfop gelegde handicap zijn. Nu bofte Z. V. V. niet, dat het met twee invallers moest spelen. Beide invallers, de rechtsbinnen en de linksbuiten, waren po sitief onvoldoende. De middenlinie besteedde te veel zorg aan de verdediging, waardoor de aanval al te vaak geisoleerd was. En in dien aanval waren slechts drie spelers gevaarlijk: van Halderen met een hard schot (maar ook met een beetje te veel egoisme), Versteegh en Pesie, welke laatste echter te veel ach ter de voorlijn opereerde. Overigens behoeft Z. V. V. nog niet te wanhopen, want het heeft somwijlen een kracht getoond, waartegen de as. tegen standers wel eens niet opgewassen konden zijn. Met een volledige voorhoede en een sneller starten, zoodat de bal niet steeds bij een tegenstander terecht komt, is Z. V. V. een tegenpartij, die zeker niet vrijwillig het tweedeklasserschap zal verliezen. De wedstrijd zelf was weliswaar forsch, maar overigens was de verstandhouding in het veld enkele kleine conflictjes daargelaten goed te noemen. Dat scheids rechter Kotte, bijgestaan door twee neu trale grensrechters, vrijwel feilloos leidde, spreekt wel haast vanzelf. Hij heeft niet te veel gefloten en beoor deelde elke overtreding zooals dat moest Zoo werd de overtreder minder bevoor deeld! De wedstrijd. Wij mogen nog wel iets van den wedstrijd zelf zeggen en beginnen dan met de op stelling der twee teams. H. R. C.: Dijkshoorn van Pelt Selderbeek Zuidema Stolk Buitenhuls Sanders Roomeijer Dissel Hoogendijk de Jong O Bakker van Halderen Versteegh Pesie van Dijk Hetteling Brinkkemper Siffels Kok Meijer Jonker Z. V. V. Beide elftallen zetten er direct een hoog tempo in en hoewel het eerst H. R. C. een kleine veldmeerderheid demonstreerde, kwam het gevaar juist aan den anderen kant, waar van Halderen onverwacht een ver schot loste, dat rakelings naast ging. Slechts enkele minuten later kwam de eer ste sensatie: Jonker was bij een verren bal te ver uitgeloopen, kon den hoogen bal niet meer stoppen en zag tot zijn geluk dezen juist naast gaan! Vanaf dat oogenblik is H. R. C. tot de rust voortdurend in de meerderheid ge weest. Slechts af en toe kwam er een Zaansche doorbraak, meestal door van Hal deren, die nog eens een kogel inzond, dien Dijkshoorn vallende stopte, en door Ver steegh, die zeer snel was, maar zijn schoten niet zuiver genoeg richtte. Overigens was slechts H. R. C. in den aanval. Toch duurde het nog 18 minuten, voordat H. R. C. de leiding kon nemen. Wel had het reeds tevoren gedoelpunt, doch scheids rechter Kotte had toen reeds gefloten voor buitenspel. Er was dan 18 minuten gespeeld, toen de Jong een vrijen trap te nemen kreeg. Hij plaatste goed voor doel, Sanders schoot in en hoewel Jonker het schot keerde, kon hij niet beletten, dat Roomeijer het leer weer opving en met een kopbal scoorde. Even verplaatste Z. V. V. het spel, maar weldra nam H. R. C. het weer in handen. Toch duurde het nog 10 minuten, voordat de voorsprong vergroot werd. Het was bij een Zaanschen aanval, dat Selderbeek ver weg plaatste. Dissel ving het leer op, liep er mee naar binnen, kwam alleen tegen over Jonker te staan en maakte geen fout. (2-0). De rest van den tijd bleef H. R. C. in de meerderheid, maar gedoelpunt werd er niet meer. De tweede helft. In de tweede helft bleef H. R. C. oor spronkelijk sterker, maar na ongeveer 10 minuten liet Z. V. V. terecht zijn ver dedigend spel varen, de middenlinie trok mee naar voren ende Heldersche halfs waren wel zoo goed, om terug te trekken. Er volgde nu een lange periode, waarin Z. V. V. alles deed, om den achterstand te verkleinen. Het tegendeel gebeurde: bij een snellen H. R. C.-aanval faalde de Zaansche verdediging en uit een zuiver voorzetje van de Jong scoorde Roomeijer, den stand dus op 30 brengende. Er moesten toen nog ruim 25 minuten gespeeld worden. In deze periode heeft Z. V. V. alles gedaan, om de kansen te doen keeren. Het sloeg als het ware een beleg voor het Heldersche doel, waar plotseling de verdediging de kluts kwijt raakte. Tal van missers moesten wij noteeren en dat werd er niet beter op, toen na 26 minuten Bakker uit een voorzet van Pesie scoorde (31). Aanval op aanval volgde, hoek schoppen werden in grooten getale geno men en geheel H. R. C. stond soms te ver dedigen. Maar hoe kritiek de situatie soms ook was, Dijkshoorn bleef meester van het veld, zij het dan ook met eenig geluk. Het werden spannende minuten, welke volgden. Maar de tijd verstreek en daardoor werd het spel van beide kanten meer en meer onzuiver. Z. V. V. haalde niet meer op, H. R. C. hield stand. En toen het even 't spel durf de verplaatsen, toen was het Sanders, die doorzette, een schijnbaar onbereikbaren bal achterhaalde, voorzette en met een hard schot maakte de Jong er nog 41 van. Twee minuten later was de strijd geëin digd. H. R. C. had zich gered en Z. V. V. moet degradatie-wedstrijden spelen. Een fraaie wedstrijd. De tweede wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland, die tusschen Feijenoord en D.W.S. in het Rotterdam- sche stadion gespeeld werd, was van een heel wat betere kwaliteit en van een veel aantrekkelijker karakter. Er waren weer ruim 40.000 toeschou wers en deze zijn getuige geweest van een wedstrijd, waarin herhaaldelijk uit stekend spel is te zien gegeven en die ook daarom zoo boeide, wijl tot de laat ste minuut het resultaat onzeker was. Het is tenslotte een gelijk spel gewor den, zonder dat er gedoelpunt werd, een resultaat, dat D.W.S. uit den aard der zaak meer bevrediging schonk dan Feijenoord. De uitslag was, naar het ons voorkwam, de beste, daar beide ploegen tweemaal drie kwartier lang zich zoo zeer hadden inge spannen en alle moeite hadden gedaan om de overwinning te behalen, dat een neder laag voor welke partij dan ook niet verdiend zou zijn geweest. Natuurlijk zijn er aan beide kanten af en toe kansen geweest en voorail D.W.S. heeft toch wel een paar ma len een niet al te moeilijke gelegenneid ge had om te doelpunten, maar op de beslis sende momenten schenen de spelers het nogal eens te kwaad te hebben met hun ze nuwen en daaraan moet dan ook geweten worden, dat doelpunten achterwege bleven. Het spel was dadelijk interessant; het ging vlug op en neer, het combineeren mocht ge zien worden en ook het aangeven was zui ver. Maar dra constateerde men, dat de ver dedigingen de voorhoeden de baas waren. Draeger stichtte nogal eens verwarring in de Feijenoord-gelederen. Tot tweemaal toe ging hij er mooi doorheen, maar eerst schoot Slot uit den voorzet hard over de iat en toen trapte Draeger tegen v. Male aan. Aan den anderen kant had Heekelaar met niet al te harde schoten van Vente en de Vroet weinig moeite. Heekelaar kwam toen in bot sing met Sinke, speelde nog even door, maar moest toch vervangen worden door Bruist. Deze invaller begon wat zenuwachtig, maar het duurde niet lang of hij liet herhaalde lijk zien, uit het goede hout te zijn gesne den. 9 De tweede helft vertoonde hetzelfde spel- beeld. Nu eens was Feijenoord een tijdlang in de meerderheid, dan weer was 't D.W.S., dat de lakens uitdeelde. Draeger snelde een paar malen fraai door de verdediging heen en eenmaal leek een doelpunt zeker. Hij wachtte echter zoolang, dat de Groot nog kon ingrijpen. Aan de overzijde onderscheidde Bruist zich door eerst een moeilijk schot van de Vroet tot hoekschop te verwerken en toen een feilen kogel van Vente magnifiek te keeren. Wat beide ploegen ook probeerden, het zoozeer begeerde doelpunt kwam niet. Vente en Kantebeen verwisselden nog van plaats, maar ook dat veranderde de situatie niet. Tegen het einde gooide D.W.S. er nog een schepje op, er ontstonden eenige hachelijke situaties voor het Rotterdamsche doel, dat echter ongeschonden bleef. Met blanken stand kwam derhalve het einde. D. O. S.—D. W. V. 5—2. De Utrechtsche tweede klaskampioen D. O. S. heeft de promotiecompetitie goed ingezet door D. W. V. in het Utrechtsche stadion op overtuigende wijze te slaan. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin het Utrechtsche spelsysteem, met open en snelle aanvallen, het systeem der Amsterdammers, over het geheel veel te kort gehouden, overwon. In de eerste helft duurde het eenigen tijd, voordat D. O. S. zich volledig kon ont plooien. De halflinie bleef te ver in terug getrokken positie spelen, waardoor de voor hoede te weinig gelegenheid kreeg tot den aanval over te gaan. Nadat hierin verande ring was gekomen, ging Dumortier met zijn mannen met succes tot den aanval over. G. van Leur kon op vrij gemakkelijke wijze een voorzet van Veltmeyer benutten, en toen keeper Veenendaal een Amsterdam- schen aanval had bezworen, trapte hij het leder uit voor de voeten van Dumortier, die alleen door de geheelc verdediging heen Kampioenschap van Nederland FeijenoordD.W.S. 00 Afdeeling I Promotie-competitie 2e klasse D.O.S.—D.W.V. #—2 Afdeeling II Promotie-competitie 2e klasse H.-D.V.S.Overmaas 3S Quick—P.E.C. 6—0 Afdeeling IV lste klasse P.S.V.—Bleijerheide 6—0 (P.S.V. kampioen) N.O.A.D.Eindhoven 13 RoermondN.A.C. 12 B.V.V.Juliana 25 L.O.N.G.A.M.V.V. 3—1 Afdeeling V lste klasse G.VA.V.Leeuwarden 22 Be QuickAchilles 34 (Be Quick kampioen) HoogezandVeendam 02 Promotie-competitie 2e klasse F.V.C.—G.R.C. 4—0 Afdeeling I 2e klasse A Beslissingswedstrijd H.R.C.—Z.V.V. 4—1 Promotie-competitie 3e klasse WatergraafsmeerB.F.C. 24 3e klasse B BloemendaalKinheim 22 De MeteoorS.D.Z. 50 W.M.S.Zandvoort 12 Promotie-competitie 4e klasse TexelWieringerwaard 12 Sopla—P.V.C. 3—1 4e klasse A M.F.C.D.T.S. afg. Res. 3e klasse A Alcmaria IIHollandia II 30 West-Frisia II—Z.F.C. TV 9—2 H.R.C. ra—K.F.C. ra 3—4 Res. 3e klasse B Ajax IV—O.S.V. IV 10—2 Q.S.C. IIAssendelft II 61 Purmersteijn IIAlcmaria III 53 K.V.V. II—D.W.S. TV 2—3 Om den Nederlandschen Voetbalbeker. Van de uitslagen van de eerste ronde om den K.N.V.B.-beker noteeren wij de volgende uitslagen: De SpartaanMadjoe 11 SchotenB.K.C. 21 R.C.H.—W.F.C. 3—1 ElectraE.D.O. 11 WatervogelsGold Star 26 H.F.C.De Kennemers 2—2 SchagenDe Zeemeeuwen 23 HollandiaWilhelmina Vooruit 11 VictoriaBeverwijk 05 PurmersteijnAlcmaria 20 West-FrisiaAhrends 120 HelderZaanlandia 11 Z.F.C.Elinckwijk 41 O.D.E.De Volewijckers 22 M.F.C.A.P.G.S. 0—7 ZeeburgiaDonar 110 O.V.V.O.Verkade 62 RivalenV.S.V. 06 AssendelftR.C.A. 72 K.V.V.—Ajax 0—7 UitgeestRapiditas 32 snelde en keeper Sinkeldam passeerde (2—0). Nog voor de rust benutte G. van Leur een goeden voorzet van Meeuwsen door den bal over den uitloopenden keeper Sinkel dam in het doel te plaatsen (3—0). In de tweede helft zetten de gasten alles op alles om den achterstand in te halen. Het korte samenspel bood evenwel de Utrechtsche verdediging steeds de gelegen heid afdoende in tegrijpen. Na 12 minuten had een snelle en verrassende Utrechtsche aanval wederom succes. Dumortier stelde van Leur wederom in de gelegenheid te scoren (40). Ooms benutte toen een corner door het leder in het door Veenendaal verlaten doel te koppen (41). Nogmaals gelukte het Dumortier door de Amsterdamsche verdediging te snellen en te scoren (51). Even voor het einde gelukte het Visser keeper Veenendaal met een hard schot te verrassen (52). H. D. V. S.Overmaas 32. Hermes D. V. S. heeft in den eersten wed strijd om het behoud van haar eerste klas serschap een kleine overwinning behaald op Overmaas, maar vrijwel den geheelen speeltijd is Hermes ver in de meerderheid geweest. Lat en palen echter hebben Overmaas voor een geduchte nederlaag behoed en ook de te langzame middenvoor van H. D. V. S. deed daar het zijne bij, hij heeft althans tal van vrijwel niet te missen kansen niet benut. Overmaas speelde dikwijls verdedigend, trachtend door middel van snelle uitvallen van haar vrij gevaarlijke voorhoede succes te hebben. Dat gebeurde voor de pauze eens, nadat H. D. V. S. na een half uur de leiding had genomen door Steeghs. De H. D. V. S.- verdediging was wel wat ver opgedrongen en Breitner werd toen door Boogers gepas seerd. De middenvoor van Overmaas maakte toen een mooi doelpunt. In de tweede helft kwam het betere spel van H. D. V. S. meer tot zijn recht. Vooral de vleugel Borrani A. van der Tuyn voetbalde goed. Laatstge noemde doelpuntte na goed samenspel met Borrani en uit een hoekschop van Borrani kopte dezelfde speler weer in het net (31). Een slotperiode van groot overwicht van H. D. V. S. brak daarna aan. Op zeer geluk kige wyze ontsnapte het Overmaas-doel aan verdere doorboring en twee minuten voor tijd scoorde Boogers uit een hoek schop van Westerink voor Overmaas met een fraaien kopbal (32).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9