Weesinrichting Neerbosch 75 jaar, £a*uU en 'Juin bouw £uchtoaact Rechtszaken Avondvakcursussen. Opwekking tot bezoek aan de tentoonstelling. Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Uitreiking diploma's. Bevorderingen. Een stadje op zichzelf. Voor- en nadoelen van het systeem. Waardeerende woorden. TWEEDE BLAD. Wissel, J. Admiraal. P. Bakker, J Baltus H. H. Beers, H. v. Beers, P. J- v- d" Berg J. G. Blaauboer, K. S. I. Boot G. L Bruin. J. v. Dijk, A. J. Giethoorn, C. v Ginkel, A. H. Godijn, H. J. Groen P. de Groot G v. Ham, A. Heijnis, P. C. Hopman, F Jan- gen. IJ. Koetzier, C. F. Romyn, F. A Hekket, N. F. B. Keurschot, W. Kooyman, M. Kuijs, G. v. Maarleveld, H. W. Oudhoff, J. G. Pep ping, J. Ploeger, J. F. f™™*' J' C" Scheuerman, J. Slmkert, D. Smit H r Stork, T. Toeter, G. v. Twuyver,W Veel, G. G. v. d. Vegt, G. J. Willems, R. H. F. Wil- lemse, J. Winkel. Niet gediplomeerd 13 leerlingen. De leerlingen D. v. Helden, M. Leegwater en J. G. Blaauboer ontvingen een len prijs en de leerlingen W. Roorda, P. J. v. d. Berg en IJ. Koetzier een 2en prijs. Afdeeling auto-, motor- en rijwieltechniek:H. Boom, G. J. Boots, H. J. v. Eyk, F. Gomes, H. Groen, C, J. Groot, S. Halbersma, M. Kaal, H. P. Kareis, J. de Koning, G. Post, J. de Ruiter, G. Schouten, D. v. Tiel, J. J. v. Vliet, A. Vol kers, Joh. Beentjes, J. Dekker, W. Gutker, G. de Haan, G. den Hartog, A. Hoogland, S. Kool, A. C. J. v. d. Linden, J. C. G. Peters, W. de Rover, A N. Schrijver, J. H. Smit, J. P. Timmerman, J. Veer, J. G. Vrijhoef, H. Willekers, W. Wolzak, H. Zuidema, J. W. Zwart. Niet gediplomeerd 5 leerlingen. De leerlingen J. de Koning en A. C. J, v. d. Linden ontvingen een len prijs en de leerlingen J. C. G. Peters en H. Zuidema een 2en prijs. Afdeeling electrotechniek: W. F. Adolf, C. Bos, G. Dijkstra, H. J. Jager, C. Jansen, A. Kouwen, M. Nieuwhof, G. J. J. Pastoor, C. Roos, B. Singeling, W. Smo- renburg, C. v. Viegen, H. A. de Waal, P. P. Beemster, R. Blaauboer, J. Bloedjes, G. C. W, J. v. Doorn, A. M. Dullaart, E. v. Keulen, H. Kool, H. J. Meulenbelt, J. C. Roodhart, J. W. Schaaf, A. Spaans, P. Teigeler, R v. d. Vliet, R. Zijlstra. Niet gediplomeerd 5 leerlingen. Afdeeling timmeren: IJ. N. J. v. Amsterdam, S. Apeldoorn, A. J. Baars, G J. Bakker, H. W. v. Belois, N. J. de Beurs, P. Franzen, A. Hoogeboom, J. G. Hoogvorst, F. Jonker, C. v. d. Kommer, P. Kooij, J. H. Kossen, A. A. Krom, C. J. Kuijs, J. J. Ie Noble, M. de Nijs, H. Ranzijn, A. P. Schoen, J. Schoen, W. H. Smit, J. Tromp, A. Vis, P. Volger, G. P. Vonk, E. Zwart, R. Barne- veld, J. Blokker, J. Bommer, G. C. Boots, N. Bijvoet, P. Cloeck, G. den Das, J. Glas, P. J. Groot, H. v. Ham, A. de Jong, J. N. Kroone, J. L. v. Leeuwen, H. Oudejans, W. J. Ploeger, J. Pool, C. de Reus, C. Schol, E. Schotanus, J. J. Smit, P. Spaan, W. Stam, W. Tauber, K. Verweel. Niet gediplomeerd 10 leerlingen. De leerlingen J. G. Hoogvorst, J. Schoen enJ. Blokker ontvingen een len prijs en de leerlingen N. Bijvoet, A. de Jong en W. J. Ploeger een 2en prijs. Afdeeling metselen: IJ. K. M. Kops, J. Wokke, C. Houtenbos, H. P. v. Lienen, J. Min, C. A. de Nijs, A. Stam. Niet gediplomeerd 4 leerlingen De leerlingen IJ. K. M. Kops en J. Min ontvingen beiden een prijs. Afdeeling meubelmaken: J. H. Bruin, C. J. v. d. Peet, L. J. M. v. d. Togt, F. de Jager, J. Kuijpers. Niet gediplomeerd 2 leerlingen. De leerlingen J H. Bruin en C. J. v. d. Peet ontvingen resp. een len en 2e prijs. Afdeeling schilderen: A. Boots, C. Kaandorp, D. Kooij, «L Krom, J. v. Pol, J. Rezelman, N. P. v. Duin, P. Geuzebroek, P. H. Kieft, H. Kooij, H. v. d. Pol, J. P. Pool, P. Rohof, W. E. Sander. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. De leerling P. Rohof ontving een len prijs en de leerlingen J. Rezelman en W. E. San ders een 2en prijs. Afdeeling kleermaken: C. L. Bernaert, M. Blom, E. Engel, B. Garritsen, N. M. H. Garritsen, J. H. Hocnselaar, C. M. Hollander, G Kröger, N. Molenkamp, J. C. C. Oosterwijk, C. S. Schmidt, J. Smit, M. M. v. 't Veen, H. v. d. Veer, A. J. Verspaan- donk. W. Alleman, H. Folmer, G. C. Helder, R. Jupijn, A. A. Kes, J. W. Lodewijks, S. H. Pool, J. E. S. Schaddenhorst, M. M. Tol, M. Tromp, W. W. Vink, J. A. de Vries. De leerlingen J. Smit en J. W. Lodewijks ontvingen een len prijs en de leerlinge M. Blom een 2en prijs. Afdeelingkleer- en mantel maken:?. Dekker, M. A. Diderich, T. Heeringa, N. Kelder, W. M. Liefting, A. A. A. Mooij, G. Nicolai. De leerlinge T. Heeringa ontving een prijs. Afdeeling behangen en stoffe e r e n; D. Hagtingius, C. Morsch, J. H. D. Savenije, J. Stoop. De leerling J. Stoop ontving een prijs. Afdeeling schoenmaken: A. Janson, N. J. Mannes. Beide leerlingen ontvingen een prijs. Afdeeling volwassen schil de r s: N. Gildemeijer, J. Ivangh, Th. Pe perkamp, H. Vasbinder, A. Th. Weda, J. Zwart, F. Stroomer. Niet gediplomeerd 1 leerling. Gezellencursus. Afd. kleer- en mantelmaken: J. W. Alleman, B. Oudhoff, G. Overmeijer, P. C. Schekker- man, J. Th. de Waard. De leerlingen P. C. Schekkerman en B. Oudhoff ontvingen resp. een len en 2en prijs. De directeur deelde vervolgens mede, dat een 50-tal leerlingen van den 2-jarigen cur sus den wensch hadden te kennen gegeven nog een 3de jaar mee te maken, terwijl een 300-tal nieuwe leerlingen zijn ingeschreven. Verder maakte hij de leerlingen opmerk zaam op de tentoonstelling, die Woensdag, Donderdag en Vrijdag in de school zal wor den gehouden ter gelegenheid van het 45- jarig bestaan der Ambachtsschool en ver klaarde, dat dit tevens een uitstekende ge legenheid gaf om de ouders in staat te stel len met de leeraren de belangen van de leerlingen te bespreken. Een afscheid tot de gediplomeerden De heer Bosscher, hierna het woord ne mende, feliciteerde de leerlingen namens het schoolbestuur en sprak de hoop uit, dat zij een plaats in de maatschappij zouden weten te veroveren. Waar de maatschappe lijke toestand op de arbeidsmarkt iets gun stiger schijnt te worden, mag men verwach ten, dat er ook voor de jeugdige arbeids krachten eenige meerdere kans op plaatsing zal ontstaan. De leerlingen die thans voor de eerste maal een diploma van den 2-jarigen cursus hebben verkregen, zullen nog veel hebben te leeren en het is daarom een verheugend feit dat door den minister van onderwijs is goedgekeurd, dat deze leerlingen op hun verzoek in de gelegenheid worden gesteld nog een jaar de school te blijven bezoeken. Met velen is spreker van meening, dat de 2-jarige cursus inderdaad als te kort moet worden beschouwd, hetgeen ook blijkt uit de omstandigheid dat van deze groep ruim 40 leerlingen niet voor een diploma in aanmer king konden komen. Spreker wekte de leerlingen op om, zoo mogelijk, van deze gelegenheid gebruik te maken of, indien dit niet mogelijk is, de lessen aan de avond-nijverheidsschool te volgen. Tot de leerlingen van den 3-jarigen cursus zeide spreker, dat zij het voorrecht hadden genoten een volledige opleiding te kunnen verkrijgen en dat het behaalde diploma voor hen een groote waarde ver tegenwoordigt. Dit diploma is iets voor het leven en vormt een waardevolle introductie in de maatschappij. Zy zullen op de verkregen kennis kun nen voortbouwen en zich tot waardevolle vaklieden ontwikkelen. Met een woord van dank tot directeur en leeraren werd deze middag besloten. Door ir. Bosscher als voorzitter van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs werd in tegenwoordigheid van den burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, en mr. Josephus Jitta, de bijeenkomst ge opend, gisterenavond belegd om aan de leer lingen van de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs het einddiploma uit te reiken. De directeur, de heer A. Fledderus, sprak zijn voldoening uit, dat de autoriteiten ook ditaal bereid waren deze bijeenkomst bij te wonen. Hierna werd aan de volgende leerlingen het diploma overhandigd: Afdeeling „A": W. Beukers, D. Boot, Th. J. Goudsblom, P. Heere, H. de Jonge, J. Jongejan, C. Kaas, K. Kieft, A. Kreb, C. Nederveen, J. W. de Nijs, L. Schilder, G. Th. Slijkerman, P. v. 't Veen, J. de Vet, A. Vis, S. Wit, C. H. A. Balder, J. Hoedjes, C. L. Holtes, J. W. Houtenbos, W. J. Houtenbos, J. D. Kaaij, J. Wester, P. Zeegers. Niet gediplomeerd 5 leerlingen. Afdeeling „B": H. J. Bakker, P. Brouwer, G. Doeschot, C. v. Duin, P. J. Duinmeijer, J. J. Dijkers, C. Goed, A. C. Groen, P. N. Haring, H. A. Hemels, C. Kooij, A. Mensink, J. v. d. Molen, K. Molenaar, D. v. Oene, C. Paarlberg, J. F. v. Pel, J. H. v. Rutten, S. R. Salomons, Th. J. Schoon hoven, D. Stapel, J. A. Struijs, P. Timmer. Niet gediplomeerd 2 leerlingen Afdeeling „C": P. Beukers, J. C. Bom, A. J. Brasser, G. Dekker, H. Druijven, P. J. de Groot, W. Gijzen, J. J. Haker, J. Hoogland, C. Jong, G. Kleverlaan, J. Poeser, G. Radsma, G. Schipper, W. Selhorst, H. Tiemstra, N. H. de Visser, B. Wittebrood. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. Voortgezette klassen. Afdeeling „A": C. Druijve, P. v. Exter, C. Houtenbos, M. Jimmink, J. A. Jonker, P. Kardinaal, G. Kes, J. Koorn, A. Kruidenberg, A. Miessen, W. F. de Moor, J. Nanne, J. P. Spil, J. Twisk, K. Verweel, C. G. Wilbrink, J. Wittebrood. Afdeeling „B": H. H. A. Groet, C. Hop, J. v. Nij endaal, C. Ulrich. Afdeeling „C": C. Heijne, H. de Ruijter, P. J. Spil, L. Verhagen. Niet gediplomeerd 1 leerling. Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd: Afdeeling ,„A": R. H. J. Adams, P. Brouwer, A. Hoogvorst, P. Jonker, A. A. Schoonewil, R. Schoorstra, J. Slooten, L. C. Veel, N. P. v. Weenen, A. Zwart. Niet bevorderd 6 leerlingen. Afdeeling „B": J. Bakker, J. Boekei, C. v. d. Burg, A. Dekker, J. J. v. Heems, P. B. Kalb, A. N. Kobes, H. N. Koster, D. Plomp, G. A. Swart, IJ. J. G. Termaat, P. Ulrich, J. Vinke, P. E. Visser, H. de Vries, P. de Wit, D. Slot, M. Radsma. Niet bevorderd 11 leerlingen. Afdeeling „C": G. M. v. d. Beek, J. M. Bierman, P. de Graaff, P. den Hartigh, P- Hoedjes, D. J. Holtes, G. Houtenbos, J. J. Kobes, C. H. Portegies, Q. P. Schram, K. de Grand. Niet bevorderd 4 leerlingen. N an de 2e naar de 3e klasse werden be vorderd: Afdeeling „A": L. Ekkers, C. Klij- broek. Afdeeling „B": J. H. Aster, H. Bron, C. ten Bruggencate, A. A. Bruijn, A. J. Geerlings, W. de Jong, P. Kroon, K. Mink, M. J. de Raadt, N. C. Roemer, H. Roskamp R. B. Scheppers, W. Visser, S. Wagenaar. Niet bevorderd 6 leerlingen. Afdeeling „C": J. Baars, C. Ens, G. J. Haker, L. Houtenbos, H. M. v. d. Idsert, K. Koeman, G. L. den Nijs, J. de Rooij, C. C. Wesseling. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse werden be vorderd: Afdeeling „A": G. C. Buizer, S. P. Duits, J. Kemper, M. Smiers, A. O. de Vries, M. v. d. Werken, C. Zwart. Afdeeling „B": H. Kuilboer, J. Prins, P. J. Velzeboer, M. Wouda, R. Zwemmer. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling „C": H. G. Borst, J. Hou tenbos, A. Jensch, J. Slooten, W. Tiebie, G. Visser. (Van onzen bijzonderen correspondent). Op 10 Juni a.s. zal de Wees inrichting Neerbosch, gelegen onder de rook van Nijmegen, haar 75-jarig bestaan vieren. Een jubileum, dat alom in den lande de aandacht zal trekken. Tientallen jon gens en meisjes heeft de inrichting in den loop der jaren grootgebracht en hun en haar plaats in de maatschappij bezorgd. Neerbosch heeft 75 jaar lang het leed van het ouderlooze kind ver zacht om niet te zeggen gelenigd Met gerechtvaardigde trots kon as. Posthumus Meyes, voorzitter van het bestuur van Neerbosch, gewagen van het feit, dat niet slechts in ons land, maar vrijwel over de gansche wereld menschen wonen die grootgebracht zijn op dit schoone, Gelder- sche plekje en die thans bewijzen hunne plaats in de maatschappij ten volle waard te zijn. Het is een stadje op zichzelf, dat Neer bosch. Ongeveer 500 menschen, groot en klein, wonen hier samen in een kleine ge meenschap, die alles biedt, waar men be hoefte aan heeft. Menigeen heeft een zekere vrees gekoesterd voor de omvang, die de in richting heeft. Men was bang voor een mas sale opvoeding, waarbij de kinderen „num mers" zouden worden en dus ten slotte weer verwaarloosd zouden worden. De honderden brieven van oud-pupillen, de talrijke bezoe ken van ex-bewoners, de jaarlijks terugkee- rende Oud-Weezendag zij allen bewij zen het tegendeel. De stichter der inrichting is Johannes van 't Lindenhout, die in 1863 een oude, ruime woning te Nijmegen inrichtte om eenige weezen op te nemen. Eenige jaren later bleek dit tehuis niet meer te voldoen en moest uitgekeken worden naar een grooter verblijf. Van 't Lindenhout ontving een stuk lang bij Neerbosch ten geschenke, waarop het eerste paviljoen gebouwd werd, dat het eerste gebouw werd van het complex dat de inrichting later zou worden. Jaren van grooten bloei volgden. Wel had men te kampen met financieele moeilijk heden gelijk veelal het geval is met lief dadige instellingen maar men had de sympathie van duizenden in den lande. Een sympathie, die in daden werd omgezet, waardoor de inrichting gestaag uitgebreid kon worden. Werkplaatsen verrezen, een wasscherij werd gebouwd enz. enz. Later kwam men in het bezit van een eigen kapel, lokaliteiten voor een lagere school en een ziekenhuis. Het aantal weezen, jongens en meisjes, groeide aan tot ruim 1000. Deze overbevol king leidde tot minder gewenschte toestan den daar het toezicht niet meer op alleszins voldoende wijze uitgeoefend kon worden, terwijl ook niet alle medewerkers geschikt waren voor hun taak. Wat onvermijdelijk was geschiedde een inzinking trad in. Men heeft den stichter persoonlijk de mis standen verweten. Een feit is evenwel, dat honderden oud-weezen op ondubbelzinnige wijze bewijzen hebben gegeven van hunne erkentelijkheid voor de toewijding waarmede van 't Lindenhout zijne moeilijke en om vangrijke arbeid heeft verricht. Ds. en mevrouw Schrijver deden hunne intrede als directeur en directrice. Ds. Schrijver werd predikant-directeur en de synode der Ned. herv. kerk gaf toestem ming tot vorming van een zelfstandige ge stichtsgemeente te Neerbosch. Niet alleen weezen en half-weezen werden in de in richting opgenomen, ook voogdijkinderen vonden een liefderijk onderkomen in Neer bosch. De jaren volgden elkander op... de inrichting bloeide weer op en verheugt zich thans over een bloeiend bestaan. Modernisatie van het gebouwencomplex voltrok zich langzamerhand. Nieuwe machines werden aangeschaft. Tal van gebouwen werden bijgebouwd. Zoo werd onder meer een zwembad aange legd, een sportveld werd ingericht. Maar niet alle wenschen konden ver vul worden daar de middelen zulks niet toelieten. Zoo staat nog op het pro gramma de algeheele verbouwing van het tehuis der schoolmeisjes. Een waardig geschenk voor de viering zou zijn een som gelds waardoor het ge stelde doel bereikt zou worden Zoo hoopt ds. H. Kluin, die met zijn echt- genoote op den huidigen dag de inrichting bestuurt. Een geschenk van oud-pupillen is reeds aangeboden in den vorm van het aan vaarden der kosten die de vernieuwing van den toegang tot de kapel met zich mee brengt. Veel en velerlei zijn de gebouwen die Neerbosch thans telt. En elk hunner heeft ten doel de jongens en meisjes die deel uit maken der inrichting dienstbaar te maken voor de maatschappij. De boerderij, de drukkerij die uitstekend geoutilleerd is de meubelmakerij en schilderswerkplaats de kleermakerijzij allen maken Neer bosch uit. Ieder systeem van opleiding heeft zijn na- en voordeelen. Zoo ook het Neerbosch' systeem, zoo zegt ds. Kluin. Het nadeel voor de pupillen als zij de inrichting verlaten is wel het zich moeilijk aanpassen in de nieu we omgeving. Immerszij zijn zooveel ja ren in Neerbosch geweest! Daarbuiten is hen alles zoo vreemd en nieuw. Daarom tracht men ook zooveel mogelijk de overgang zoo geleidelijk mogelijk te doen plaats vinden door in de inrichting zelve reeds zooveel mogelijk vrijheid te ge ven als maar mogelijk is. Zonder toezicht mogen zij die daarvoor de leeftijd hebben, fietstochten maken of winkelen in Nijme gen. Men gaat gezamenlijk uit, wandelt te zamen en in den zomer wordt er gekam peerd. Neerbosch levert padvinders, de zangvereeniging bloeit. Zooals trouwens de liefde bloeit voor de inrichting die er vertoeft hebben en die er thans vertoeven. 10 Juni... een belangrijke dag voor Neerbosch. Van de 4e naar de 5e klasse werden be vorderd: Afdeeling „A": H. Hemels, J. Heijne, L. A. Holtes, J. Houtenbos, G. Kaandorp, Th. J. Nanne; C. M. de Nijs, C. H. de Raadt. Afdeeling „B": J Dekker, J. Roe- coert, L. Schenk, G. v. Til, H. Venverloo. Niet bevorderd 3 leerlingen. Afdeeling „C": G. Admiraal, J. de Boer, J. F. Druijven, J. P. Geus, J. M. de Haan, J. F. Heintzberger, A Helderman, J. Koeman, J. Madderom, H. Schotten, P. Tromp. Van dety pografe n-a fdeeling, bevattende 59 leerlingen, kunnen geen be vorderingen worden aangegeven, wegens de nog te houden praktische examens. Voortgezette klassen: Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd: Afdeeling „A": H. C. Bruin, J. Bruin, A. v. d. Haar, A. Henneman, J. B. Kaandorp, A. Smit, K. J. Verwer, M. Zeegers, J. Mol. Afdeeling „B": J. G. Doeschot, K. v. Dijkhuizen, G. J. Ruiter, C. A. v. Rutten, P. Smit. Afdeeling „C": A. Krom, G. A. Pronk. Vervolgens verleende de voorzitter het woord aan den burgemeester. Burgemeester van Kinschot feliciteerde de leerlingen namens het gemeentebestuur met het behaalde succes en verheugde zich in den toenemenden bloei van de Avond school, wat o.m. blijkt uit de omstandigheid, dat thans niet minder dan een 100-tal leer lingen een diploma hebben ontvangen. Spreker waardeerde den ijver en de belang stelling van de leerlingen, die na volbrachte dagtaak eiken avond hun kennis trachtten te vermeerderen. Het behaalde diploma vormt voor hen een bekroning van ingespannen ar beid en spreker hoopte, dat zij de waarde daarvan op prijs zouden weten te stellen. Vervolgens wendde spreker zich tot den heer Hazeloop, die de school als leeraar gaat verlaten en thans voor de laatste maal de vergadering bijwoont. Spreker dankte den heer Hazeloop voor het vele wat door hem in het belang van de leerlingen werd verricht en hoopte, dat hij nog dikwijls in aangename herinnering aan de school zou terugdenken. De heer Bosscher feliciteerde de leerlin gen namens de commissie van toezicht en zeide, dat zij door het behalen van het diplo ma getoond hadden een belangrijk karakter eigenschap, namelijk „wilskracht", te be zitten en voor menschen met kennis en wils kracht is in de maatschappij altijd een plaats te vinden. Namens de commissie van toezicht bedankte spreker den heer Haze loop voor zijn ijver en toewijding, terwijl ook de directeur en de overige leeraren wer den bedankt voor de goede zorgen ook dit jaar aan de leerlingen besteed. De taak van opvoeder van de jeugd is een bijzonder mooie werkkring en spreker wenschte de leeraren geluk met het be haalde succes. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. MOND- EN KLAUWZEER. „Staatscourant" no. 62 bevat als bijvoeg sel een overzicht van de veeziekte in Jan. 1938. Wij vinden voor mond- en klauwzeer het totaal-cijfer van 5348, waarvan in Gro ningen 188, Friesland 417, Drente 516, Over- ijsel 389, Gelderland 1361, Utrecht 49, Noordholland 87, Zuidholland 115, Zeeland 319, Noord-Brabant 1182 en Limburg 825. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikte de Buizerd Sin gapore, de Gier Jodhpur en de Valk Athene. Op de thuisreis landde de Pelikaan te Bagdad en de Reiger te Singapore. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 ALKMAARSCHE RECHTBANK. Steekbeitels gestolen. De Alkmaarsche rechtbank heeft zich gis teren den geheelen dag bezig gehouden met voor het meerendeel hooger beroep-za- ken, welke geen van alle belangrijk ge noemd kunnen worden. Bovendien waren er eenige zaken met gesloten deuren, zoo dat er tenslotte maar één zaak voor publi catie in aanmerking komt. Het was de zaak tegen den los-werkman H. v. D. uit Den Helder, die zich in Decem ber van het vorige jaar had schuldig ge maakt aan dieftal van een viertal steekbei tels en een boorijzer ten nadeele van den timmerman G. Vink. De officier van justitie eischte tegen den verdachte een gevangenisstraf voor den tijd van 4 maanden. De verdediger mr. Buiskool bepleitte clementie mede in ver band met het reeds drie maanden voor arrest zitten. Uitspraak heden over 8 dagen. DE TREINONTSPORING TE CULEMBORG. De stations-assistent tot 50 boete veroordeeld. Op 14 Januari j.1. is des avonds om 19 u. 27 op het stationsemplacement te Culem- borg, doordat de 44-jarige assistent voor den stationsdienst J. B. T. uit Culemborg te vroeg een sein en een wissel had omge trokken, het tweede deel van een diessel- trein, welke van Utrecht reed in de rich ting Den Bosch, ontspoord. De stations-assistent heeft zijn schuld toegegeven. De officier van justitie van de Utrecht- sche rechtbank, mr. Zylstra, eischte 'n prin cipale hechtenis voor den tijd van één maand. De verdediger, mr. Dambrink, wees in zijn pleidooi op de drukke werkzaamheden van den verdachte, die tevens op dien avond zeer nerveus was in verband met huiselijke moeilijkheden. De Utrechtsche rechtbank heeft gisteren den stations-assistent tot een geldboete van 50 subs. 25 dagen hechtenis veroordeeld.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8