Suze Kuyper Suze Kuyper MUTTIL15 Gharmeuse Onderjurken VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. HOEDEN J. OTSEN Adrerteeren doet verkoopen. Huchtoaatt Spoct Rechtszaken £xuuL= en Jidnbouw KOEDIJK pIROEK OP LANGENDIJK Ziet onze Etalage dan zegt U direct, voor Hoeden naar PAYGLOP 10 „Bij OTSEN koopt U iets goeds!" Benzine vervangen door petroleum. Proeven op Ypenburg. DERDE BLAD. 4 De fascistische staatsgreep moet beant woord worden met de sociale revolutie op het meest onverwachte moment. Spanje geeft ons hierin het voorbeeld. Hiema be handelde spr. den strijd in Spanje. De wereld gaat aan barbarisme ten gronde «ls het huidige systeem zich kan hand haven. De eenige redding is de omwenteling van de grondslagen der samenleving, waar door een vrijheidslievend socialisme wordt geschapen. Bij beantwoording der gestelde vragen werd het verschil naar voren gebracht tus- schen de F. A. N. (Federatie Anarchisten Nederland) en de Vrije Groep, welke zich op het absoluut geweldloos standpunt stelt. De F. A. N. aanvaardt in bepaalde om standigheden het vrijwillig georganiseerd geweld, niet het van staatswege opgedrongen geweld. Hierna sluiting. Uitreiking van getuigschriften. Donderdagavond kwamen, onder lei ding van het hoofd der school, den heer Stuffers, de commissarissen van het School verbond en het onderwijzend personeel in het lokaal van den heer Jb. Groot bijeen voor het uitreiken van getuigschriften aan de leerlingen die de school gaan verlaten. Voor dezen avond was weer ruime belang stelling. De voorzitter opende met een woord van welkom en hoopte op een gezel- ligen avond. Het program werd geopend met piano- en vioolmuziek, alsmede met zang en voordracht. De nieuwe richting in de gymnastiek, on der leiding van mej. Jansonius, was een ge- costumeerde groep, die in hooge mate de lachlust opwekte. In de Liliputters werd het werken van het schoolverbond naar voren gebracht. Een een-acter in twee ta- freelen werd mede opgevoerd. Hierna was het woord aan het hoofd der school die wees op het verlaten der school en het werken in het verdere leven. Hij wekte op met goeden wil het verdere leven in te gaan. Aan 12 leerlingen werden ge tuigschriften en boekjes „Het leven in" uit gereikt. De voorzitter dankte allen die mede ge werkt hebben aan het welslagen van dezen avond. Een driewerf hoera voor het School verbond was het besluit. Chr. Middenstandsbond. Donderdagavond hield de Chr. Midden standsbond, afd. Broek op Langendijk, een algemeene jaarvergadering in het lokaal van den heer Jb. Balder. De heer J. C. Koolaard opende de ver gadering op de gebruikelijke wijze en ging Voor in gebed. Spr. schetste de wereldgebeurtenissen, waardoor de Christenen uit het publieke leven worden gedrongen. Dit is voor ons een opwekking om getrouw en actief te zijn. Spr. wekte degenen, die nog lid zijn van een neutrale organisatie op, zich aan te sluiten bij de Chr. Middenstandsvereeniging. Aan het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer Jb. Vroegop, ont- leenen wij dat de totale ontvangsten met inbegrip van het aanvangsaldo ad 10.57 waren geweest 107.37. De uitgaven waren S 69, alzoo een batig saldo van 38.37. Boeken en bescheiden werden in orde be vonden. Den penningmeester werd décharge verleend. Medegedeeld werd, bij welke advocaten men zich kan vervoegen voor adviezen van het B. U. V. A. van de Kamer van Koop- hémdel. Bjj de bestuursverkiezing werd de heer heer Jb. Vroegop herkozen. Hierna verkreeg de heer Dolleman het woord. Spr. deelde mede, dat de bond weer is uitgebreid. Hij drong aan, de activiteit te vergrooten. Hierna sprak de heer Dolleman een propagandistisch woord voor het prin cipieel georganiseerd zijn van den Chr. Middenstand. Het ledental van den bond zou tienmaal grooter moeten zijn. Spr. be treurde het, dat de christelijke midden standers het inzicht nog missen in de nood- zakelijkheid van principieele organisatie. Een christelijke organisatie is een eisch van den tijd. Hierna behandelde spr. de Vestigingswet. Voor deze wetgeving mag men dankbaar zijn. Het is de eenige reddingsplank, welke den in het moeras verzonken middenstand wordt toegestoken. De voordeelen van de Vestigingswet wer den door spr. belicht aan de hand van ver schillende voorbeelden. Ook besprak de heer Dolleman de gestelde eischen en hoop te, dat in deze gemeente, zoo noodig in samenwerking met andere gemeenten een biedt U steeds een overvloed aan in de prijzen 1,95 - 2,95 - 3,95 - *,95 enz., door welke prjjzen U zich gemakkelijk zoo'n Modieus hoedje kunt aanschaffen. ALKMAAR. .De Zaak waar U slaagt" fijne kwaliteit, met pas 1.15. extra mooie kwaliteit 1.55. CHARMEUSE DIRECTOIRES 70 ct. CHARMEUSE CAMISOLES met ronde hals 60 ct. met schouderbandjes 45 ct. Mooie collectie crêpe georgette SJAALS, zeer goedkoop, vanaf 49 ct. IM. NATUURZIJDEN KOUSEN modekleuren 79 ct. TEL. 2056. ALKMAAR. christelijke cursus voor handelskennis zal kunnen worden gesticht. De voorzitter dankte den spreker voor zijn rede. Na nog eenige besprekingen volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. Gistermiddag zijn proeven genomen door den bekenden vlieger J. K. Hoek stra met een vliegtuig, waarin de ben zine vervangen was door petroleum. De heer Hoekstra steeg in den loop van den ochtend van Ypenburg op met een Koolhoven-Junior-toestel en bleef ongeveer 6 uur in de lucht. Om 3.25 uur daalde de machine op het ver van het clubhuis gelegen gedeel te van het terrein. De proeven hebben betrekking op een uitvinding van ir. Arnold. De inspecteur van de luchtvaart, ir. van der Heyden, woonde de proeven bjj. De heer J. van der Heyden, inspecteur van de luchtvaart, die bij de landing aan wezig was, liet zich voorzichtig uit over het resultaat. „Of groote vliegmotoren ook op petroleum zouden kunnen draaien moet nog blijken", aldus de heer van der Heyden. Alleen motordeskundigen kunnen dit uitmaken. Wanneer bewezen wordt, dat groote moto ren inderdaad op petroleum kunnen vliegen, dan zou dit een geheele omwenteling in het vliegwezen beteekenen. Vooral over het verkeer oy langen afstand, omdat de ruimte, die anders door brandstof in beslag wordt genomen dan voor andere doeleinden (pas sagiers en/of vrachtvervoer) gebruikt kan worden. Van andere zijde vernemen wij nog, dat deze proef volkomen geslaagd is en dat van koolaanslag geen sprake was. Er zou 62 liter petroleum verbruikt zijn. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: Uitreis: Gier te Singapore, Valk Jodhpoer, Wielewaal te Athene. Thuisreis: Reiger te Jodhpoer, Oehoe Singapore. te te 229. Spottend zei Peter: „U kon mij ook niet zien. Er was niemand in de winkel. En dat een worst zo maar de winkel uit zou stappen, is natuurlijk de reinste on zin". De slager werd rood van kwaadheid, vooral toen hij zag, dat de agenten moeite hadden om hun lachen te houden. Nijdig zei hij: „Vertel jij dan maar, bakker, hoe jouw broodjes verdwenen". 230. De bakker krabde zich verlegen achter het oor. Het verhaal van zijn wan delende broodjes leek hem nu zo dwaas, dat hij het zelf niet meer geloofde. „Ik weet niet", zo begon hij, „of ik wel goed gezien heb, maarNu werd de slager helemaal nijdig. „Dan moet je een bril kopen" schreeuwde hij en verliet woedend het bureau. De bakker volgde langzaam en sinds die tijd waren ze altijd kwaje vrienden. Bridge. WEDSTRIJD ALKMAARSCHE BRIDGECLUB. De Alkmaarsche Bridge-cleb, die momen teel ruim 50 leden telt, heeft gisteravond het nieuwe speellokaal betrokken, waar zij in vervolg haar wekelijkschen bridge-avond zal houden n.1. de dancing van de Harmonie. De openingsavond was gereserveerd voor de grooten wedstrijd met introducé's en deze wedstrijd is uitnemend geslaagd. De zaal voldeed uitstekend en onder zeer goede lei ding hebben de 92 deelnemers op de meest prettige wijze in drie groepen gespeeld. Er was voor een fraaie collectie prijzen ge zorgd, waaruit door de eerste, tweede en derde prijs winnende paren in elke lijn een keuze gedaan kon worden. Na eenige uren. van geanimeerd spel, waarbij tusschen alle tegenstanders de beste verstandhouding heerschte, kon de leiding spoedig met den uitslag komen. Wij laten deze hieronder volgen. Groep A. Oneven lijn, 8 paren: 1. mej. Brugman en de heer A. Mater te Bergen- Alkmaar 24 p., 2. mevr. J. v. Gulik—de Vries en de heer R. Govers te Alkmaar 24 p. (iets minder scorepunten), 3. de heeren L Sluizer en L. Trijbetz te Alkmaar 34 p. Groep A. Even lijn, 8 paren: 1. de heeren S. Menist en J. Vink te Alkmaar 18 p., 2. de heeren C. W. Keijsper en H. Pijpers te Alk maar 29 p., 3. de heeren A. Wolf en C. Ma- zereeuw te Alkmaar 31 p. Groep B. Oneven lijn, 8 paren: 1. mevr. Brandse en J. Rol te Heiloo 20 p., 2. de hee ren D. Leijen en F. Trijbetz te Alkmaar 27 y p., 3. de heer en mevr. Nordeman te Krommenie 34 p. Ook het andere paar uit Krommenie, de heer en mevr. de Waal, be haalde 34 p. Groep B. Even lyn, 8 paren: 1. mevr. Slui zer en mevr. Eckmann te Alkmaar 28 p., 2. dr. Heringa en de heer Abrahams te Stom- petoren-Alkmaar 30 p., 3. de heer en mevr. P. de Vrios te Alkmaar 32 p. Groep C. Oneven lijn, 7 paren: 1. mevr. v. d. Ward en de heer Offenberg te Alk maar 24 p„ 2. mevr. Mulder en de heer Da- velaar te Stompetoren 24 y p., 3. de heeren Huiberts en Klerk te Alkmaar 26 y p. Groep C. Even lijn, 7 paren: 1. de heer en mevr. Tappe te Alkmaar 15 p., 2. de heeren Maarleveld en A. A. Ort te Alkmaar 24 y p., 3. mevr. De Ruyter en de heer A. Bakker te Alkmaar 25 p. De avond werd geopend met een hartelijk openingswoord van den heer Sluizer, voor zitter der A.B.C., terwijl deze ook aan 't slot den leiders een aandenken aan dezen wed strijd offreerde. DRIE JAAR VOOR EEN RIJWIEL ACHTERLICHTJE. Een recidivist is gisteren door de Amster- damsche rechtbank wegens heling van een gestolen rijwiel-achterlichtje conform den eisch tot drie jaar gevangenisstraf veroor deeld. DE BOTERHEFFING. De heffing en de steunuitkeering op boter is, behoudens tusschen tij dsche wijziging, voor de week van 31 Maart tot 7 April on veranderd vastgesteld op 50 cent per K.G. NEDERLANDSCHE AARDAPPELEN NAAR BELGIE. Actie voor voorwaardelijke stop zetting van den import. Melding werd reeds gemaakt van een actie der Belgische nationale federatie van beroepsvereenigingen van handelaars in groenten, aardappelen en fruit om te komen tot een belemmering van den invoer uit Nederland. In dit verband meldt Belga thans het volgende uit Brussel: De vertegenwoordigers van het platteland in de katholieke fracties van Kamer en Seitaat hebben in een vergadering gesproken over de bescherming der binnenlandsche markt en speciaal over den invoer van Nederxandsche aardappelen. Eenstemmig werd geconstateerd, dat de markt beschermd moet worden op grond van de opvatting, dat zy een normaal afzetgebied vormt voor den verkoop der inheemsche producten. Deze verkoop moet verzekerd worden tegen een normalen prijs. Bescherming door invoer rechten en eventueel door eontingenteering moet er alt lid zijn. Deze rationeele bescher ming der markt moet vergezeld gaan van een rationeele uitvoerpolitiek. Tijdens de bijeenkomst werd er aan her innerd, dat de handelsovereenkomst met Nederland bepaalt, dat ingeval de binnen landsche pryzen beneden de 40 frank zouden komen, de invoer uit Nederland stopgezet zou kunnen worden afgekondigd. Van rechtsche zijde werd uitdrukkelijk geëischt, dat de Belgisch-Nederlandsche overeenkomst zoo spoedig mogelijk wordt opgezegd, aangezien de geest der overeen komst niet beantwoordt aan de algemeene voorwaarden, welke de vergadering noodig acht.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 12