i I 8 8 o KRUSCHEN SALTS Kabinet-Blum staat te wankelen. Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. Klein stootje is noodig om het van zijn voetstuk te werpen. DRUKKENDE FINANCIËN. Geen staking bij Fokker. „Algemeene Friesche" en „Groot-Noordhollandsche" Glimlachje TWEEDE BLAD. (Van onzen Parijschen correspondent). Parijs, 31 Maart. Alweer politiek. Een dergelijke verzuch ting zouden we kunnen begrijpen. Ook wij slaken ze menigmaal, doch politiek is hier het dagelijksch brood geworden. Het Parijs van thans kan bü dat van zes, reven jaar geleden niet worden vergeleken. Waar zijn de spreekwoordelijke hoofsche manieren van de Franschen? De spranke lende en speelsche „esprit" ontaardde in een scherp en snijdend sarcasme, en men schrikt als iemand, een onwaardige, lacht. We overdrijven lichtelijk en generalisee ren. Een gemoedstoestand, de sfeer, welke te Parijs heerscht, kan men gemakkelijker aan voelen dan bewijzen. Stellig mag men ook aile schuld niet schuiven op de politieke verwikkelingen en is het veeleer de alge meene toestand van zorg en onzekerheid, die zijn stempel drukt op den Parijzenaar van vandaag. Maar dien toestand heeft men voor een deel zelf in het leven geroepen. Dat de franc binnen achttien maanden de helft van zijn waarde heeft verloren, is het gevolg eer.er weinig gelukkige politiek. Dat het Fransche bedrijfsleven onder cente- naarslasten gebukt gaat en door stakingen zooals pas weer in de metaalbedrijven van de Parijsche banlieue, waar 35000 man het werk had neergelegd wordt verlamd, is een gevolg der gevoerde politiek. Dat de Fransche schatkist verdacht veel op een bodemloozen put gaat gelijken en de goud voorraad van 5260 ton in October 1931 tot 3280 ton in Juli 1936 en tot 2160 ton in Maart 1938 is geslonken, dat het leven peperduur is geworden, dat Frankrijk binnen vijf jaar aan zijn zeventiende ministerie toe en op weg is naar zy'n derde kabinet binnen drie maanden, is een gevolg der tot dusver ge voerde politiek. Dat Frankrijk in de wereld een groot deel van zijn prestige is kwijt ge raakt en Engeland en Amerika het zelfs noodig achten hun waarschuwende stem te laten hooren, dat maar het wordt een tonig. Dat alles heeft veel in Frankrijk veran derd en daarom staat menigen Franschman tegenwoordig de zorg op het gelaat te lezen. De politieke situatie in Frankrijk ver scheen deze week onder twee aspecten: dat van den arbeid en dat van het kapitaal. Toen het wetboek van den arbeid was vast gesteld, hoopte men, dat tenminste de rust in de bedrijven zou zijn weergekeerd. De huidige stakingen bewijzen het tegendeel en mochten deze vandaag of morgen eindigen, geen nood, er worden reeds nieuwe, o.m. van taxichauffeurs, aangekondigd. Als de meerderheid van het personeel eener onderneming niet wenscht te werken is daar, ook met de wet in de hand, weinig aan te doen. Over de vraag of de arbeiders het recht hebben de gebouwen van anderen te bezetten kan men misschien van opvatting verschillen. In Frankrijk neemt men dit recht eenvoudig, en de regeering, die daar tegen durft optreden moet nog worden ge vormd. Bij deze metaalbewerkersstaking was het dwaze van de historie echter, dat driekwart van het aantal werknemers dier tien auto- en vliegtuigenfabrieken, waar onder zelfs het genationaliseerde Nieuport. geen vermoeden had aanvankelijk, waarom men eigenlijk staakte. We hebben sterk den indruk, dat het overgroote deel der arbei ders allerminst gebrand was op deze werk staking, welke, afgezien van andere onge makken, twee milliard francs per dag kost Daar, waar bij uitzondering en niet dan nadat de arbeid reeds was neergelegd een stemming werd gehouden Rosengart, Fer- rodo, Citroen voor een deel verklaarde de meerderheid zich juist tegen, en is men haastig weer aan het werk getogen. In wezen ging het ook niet om de tien of zeven procent loonsverhooging, waarop men In verband met het omhQogloopen der prij zen meende aanspraak te mogen maken Volgens den minister had die stijging trou wens slechts drie ten honderd bedragen Het hangt er maar van af waar men begint te tellen. Neen, hier werkten politieke fac toren de gevraagde inmenging in Spanje was er één van. Jouhaux, dien de cégétisten geheel in styl den generaal plegen te noe men, had al verzekerd, dat de Fransche ar beider desnoods wel gratis overuren wilde maken als zulks ter behartiging van de Spaansche belangen, dit wil zeggen der regeeringstroepen, noodig zou zijn. Die ver klaring van den generaal heeft echter geen weerklank gevonden, is zelfs met misprij zing door zijn aanhangers ontvangen. Ten slotte is men ook in het linksche kamp niet blind en nog altijd Franschman, die, als hij moet wechten, vecht voor zijn vaderland Thans, nu er geen eer meer aan die staking te behalen valt, beschuldigen de communis ten de socialisten en de socialisten de com munisten de aanstichters te zijn geweest. Er zal wel een zondebok worden gevonden. Eerder waren het de extremisten, ditmaal valt waarschijnlijk den Trotskisten de twij felachtige eer van het vaderschap eener moreels reeds verloren staking te beurt. Wie die Trotskisten zijn weet men voorshands nog niet. Intusschen is er weer veel tijd, veel arbeid en veel geld verspild. Tout finit par une chanson, zeide men hier vroeger. Het eind van elk lied is echter betalen. Betalen met franken. Met meer franken naarmate de wereld minder verzot is op franken. De curve van den wisselkoers wijst als een vliegertouw naar boven. Op 24 Maart ont ving men voor honderd gulden 1808 franken. Op 25 Maart 1820, op 28 Maart 1830. Finan- cieele wetten als die der vorige week kun nen daar niets aan veranderen. De premier heeft van de Kamer gedaan gekregen, dat ze, zy het dan met een kleiner meerderheid dan ooit nog bij de volksfrontregeering is voorgekomen (343 tegen 243 stemmen) voor rond negen milliard inflatie stemde. Want practisch komt toch heel die gecompliceerde kwestie, verhooging met vyf milliard van het crediet bij de bank van Frankrijk en opneming van de vier milliard „winst" uit het egalisatiefonds neer op inflatie, dat wil zeggen op een vermeerdering van den niet. door goud gedekten voorraad papier geld. Het logische gevolg daarvan is een waardedaling van het geld. Dat de Senaat nog een paar milliarden van het program- Blum heeft geschrapt en de aanwending van een winst, die geen winst is, niet gedoogde, maakt principieel geen verschil. Eens te meer is aangetoond, dat het kabinet-Blum wankelt en dat er maar een klein stootje noodig is om deze regeering van haar smal, te smal, voetstuk te doen vallen. Voor haar schijnt het wel onmogelijk een vrije leening met eenig succes uit te schrijven. De mi nister van de schatkist heeft ook al mede gedeeld, dat hij niet voornemens is een wis selcontrole, waarvan de communisten voor standers zijn, in te voeren, geen gedwongen leening zal uitgeven, niet tot conversies zal overgaan en geen embargo op goud zal leg gen. Wat er dan wel zal geschieden? Mo menteel tast men in het duister, doch dat Blum beperkte volmachten, en tijdens de discussie vandaag beurssluiting zal vragen, is al een vaag teeken. De Parijzenaar is zich de gevaren van het oogenblik terdege bewust. Maar hij is den koers kwijt. Twist en tweedracht sloopen de volkskracht. Alles, helaas, terwille van par tijpolitiek, waardoor het land steeds verder in de perikelen geraakt. ^Binnenland OP NAAR DE BOLLENVELDEN. Palmzondag de eerste bollenzondag? Danlc zy het prachtige weer, dat het voor jaar tot dusverre heeft gebracht, zal dit jaar de bloeitijd voor de verschillende bolgewas sen iets vroeger vallen dan vorige jaren. Van deskundige zijde wordt thans de volle hyacinthenbloei dit jaar omstreeks den tweeden Zondag in April verwacht. Er zal dus met Palmzondag overal hyacinthen- weelde in de bollenstreek zijn. De tulpen- bloei zal, behoudend onverhoopten terug keer van koud weer, samenvallen met het Paaschfeest. Er zullen ditmaal dus vermoe- delijk twee bollenzondagen zijn. De narcissenbloei is reeds begonnen. Zon dag zal men de narcissen overal in de bol lenstreek in vollen bloei aantreffen. BOEDOE, DE HOND. A. C. v. d. B. schrijft in het Maandblad „Dierenbescherming": Wij brachten een bezoek aan familie leden, die een prachtigen, nog jongen hond hadden, een Schotsche collie, van een ras, dat echter niet in een stadshuis-in-de-ry behoort, maar in de groote ruimte en in de sneeuw, een schapenhond vanuit de ber gen. Het gevolg van de voor hem verkeer de levenswijze was dan ook een huidziekte, voor welker genezing hij, met uitzonde ring van kop en staart, geheel was kaal geschoren, waardoor hij er onoogelijk en belachelijk uitzag. Na eenig heen en weer praten „zoo moeilijk te genezen en zoo'n dure behandeling" zei mijn man, die als arts toevallig veel werk van huidziekten had gemaakt :„weet je wat, ik houd wel van zooiets, geef hem ons maar mee, wij hebben ruimte genoeg". Aldus geschiedde: Boedoe 's avonds met ons de stad uit, een hond waar je in dezen staat moeilijk trots op kan zijn. Nog een wonder, dat hü gewillig mee ging! Wij hadden een in den tuin uitge bouwde bijkeuken, waarin een stevige oude tafel stond; dit werd de behandel kamer. Het begin was niet zoo gemakkelijk, maar toen hij eenmaal het weldadige van een paar behandelingen had ondervonden, kende zyn ijver om mee te werken geen grenzen. lederen avond voor het slapen gaan werd de stoet gevormd: voorop Boe- doe, met zijn van plezier breed zwaaienden staart, dan ik met de lantaarn en dan de als veearts fungeerende dokter met de medicijnen. Uit zichzelf spfong de hond op zy'n tafel, ging in de houding liggen, onbewegelijk op zijn rug, de pooten naar boven gestrekt en dan gluurde hij alles af wat er gebeurde. Al heel spoedig begon hij mooi bij te komen en hij werd een prachtig dier, vroolijk en goedig en dol op verre wandelingen en fietstochten. Eens op een avond kwamen wy zeer laat thuis, eigenlijk in den nacht. „O, Boedoe nog!" „Och, hij is haast beter, laten we maar eens een keer overslaan." „Maar waar is hij" „Boedoe!" Geen antwoord nog eens stilte. Wel meende ik ergens een eigenaardig geklop te hooren. „Er zal toch niet iets verkeerd met hem zijn? Boven is hij niet, beneden ook niet." Ik steek de lantaarn aan, wy gaan den tuin in, geen Boedoe. Langs de open staande deur van de bijkeuken gaande, kijk ik naar binnen, en daar ligt hij op zijn tafel, onbewegelijk in de houding. En zoodra hij ziet, dat we hem gevonden hebben klop, klop, klop, zijn staart op de tafel. Dat was dus het kloppen geweest. Hij had ons roepen heel goed gehoord, maar wilde niet komen; het vreugdekloppen met zijn staart had hij echter niet kunnen be dwingen. Toen wij bij zijn tafel kwamen, draaide hij zijn kop naar ons toe. liet het wit van zijn oogen zien, trok zyn bovenlip op, en, met ontbloote glinstertanden lachte hij tegen ons, zoo duidelijk als een mensch maar zou kunnen lachen. Hoelang had hij daar wel gelegen, in het volle vertrouwen, dat we hem toch niet zouden vergeten? Zeker wel een paar uur, van zijn gewonen behandeltijd af want dien kende hij precies. Dat er op zooveel liefheid een belooning volgde, spreekt wel vanzelf, en het heeft later nog heel wat moeite gekost, hem aan het verstand te brengen, dat hij gene zen was en de tochten naar de bijkeuken vervallen waren. Het werk vanmorgen niet neergelegd De directie der N.V. Nederlandsche vliegtuigenfabriek „Fokker" deelt mede, dat het personeel van de teekenkamer vanmorgen op de normale wijze aan het werk is gegaan. Nader vernemen wy hieromtrent, dat hedenmorgen een vry sterke minderheid der teekenaars ondanks het stakings besluit toch de fabriek inging. De be stuurders der vier samenwerkende orga nisaties van technici pleegden daarop overleg met de overgeblevenen, die een kleine meerderheid vormden. Nu een belangrijk deel van het teekenkamer personeel de staking niet bleek aan te durven, achtten de besturen het niet verantwoord, den overigen te adviseeren buiten de fabriek te blijven. Nadat de besturen opdracht hadden gekregen, alsnog alle pogingen in het werk te stellen om een oplossing te bereiken, be gaven te ruim half negen ook de overige teekenaars zich naar binnen. Zaterdagmiddag te 2 uur zullen de teekenaar der Fokker-fabrieken opnieuw met hun besturen vergaderen. TWEE BOERDERIJEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Drie koeien en vier varkens omgekomen. Bij een feilen brand, welke meer dan drie uur heeft gewoed, zijn gistermiddag te So meren door nog onbekende oorzaak twee groote boerderijen uitgebrand. Het vuur is ontstaan in de boerderij van den landbouwer J. Wylaars in de Heikom- straat. Kort na het uitbreken sloegen de vlammen over naar de belendende boerde rij van den landbouwer N. van Eyk. De plaatselijke brandweer was spoedig aanwe zig en bestreed het vuur met vier stralen. Na eenigen tijd was het gevaar voor uitbrei ding geweken. Drie koeien en vier varkens van den land bouwer Wylaars zijn in de vlammen cm het leven gekomen. Het overige vee kon worden gered. De inboedels van beide boerderijen, welke geheel zijn .uitgebrand, gingen mede verloren. Een groote voorraad hooi en stroo werd door de vlammen verteerd. De aangerichte schade, welke op f 15.000 wordt geschat, wordt door verzekering ge dekt. WIELRIJDER DOOR AUTO GEDOOD. Gisteren is de 14-jarige wielrijder K. Ro- zema, afkomstig uit Leek, die werkzaam was by een firma te Groningen op de Os senmarkt aldaar door een passeerende vrachtauto aangereden. De jongen werd zeer ernstig gewond opgenomen en is spoedig, nadat hy naar het diaconessenhuis was over gebracht aan de opgeloopen verwondingen bezweken. AAN BOORD VAN HET S.S. „ROSSUM" GESTORVEN. Het lijk te Lissabon aan land gebracht. Te Lissabon is binnengeloopen het Neder landsche s.s. „Rossum", dat een doode aan boord had. Een lid van de bemanning, vol gens de Un. Press, G. Salznek, is tijdens de reis overleden. Twee andere leden der be manning zijn ziek naar een ziekenhuis te Lissabon overgebracht. Op onze informatie werd ons door de di rectie van de maatschappij Vinke Co., te Amsterdam, waartoe de „Rossum" behoort, medegedeeld, dat deze ziektegevallen niet van ernstigen aard zijn. De beide patiënten, die in een ziekenhuis te Lissabon zijn opge- nomn, lijden aan malaria. Indien de „Ros sum" niet Lissabon zou hebben aangedaan, om daar het lijk van een der opvarenden, den matroos G. Schrik, van boord te doen gaan, zouden de beide zieken de reis ge woon verder hebben meegemaakt tot Bre- men of misschien zelfs tot een Nederland sche haven. De doodsoorzaak van het omge komen lid der bemanning is niet bekend. Van een epidemie aan boord is uiteraard geen sprake. VAN 3000 BEROOFD. Gistermiddag om vijf uur deed iemand aangifte by de Haagsche politie, dat hij voor een bedrag van 3000 gulden bestolen was. De bestolene was in den loop van den middag met de 21-jarige mejuffrouw E. B. meegegaan naar perceel van der Duyn- straat 3. Nat dit bezoek was de man 3000 gulen lichter! Onder verdenking van deze berooving arresteerde de politie de 21-jarige juffrouw en den 40-jarigen koopman J. L. B. die op nummer 3 in de van der Duynstraat wonen. EEN PUISTJE OPENGEKRABD. De 25-jarige landarbeider G. Jansen te St. Oedenrode beging de onvoorzichtigheid een puistje achter het oor open te krabben, terwijl zyn vingers met kunstmest waren bedekt. Er trad bloedvergiftiging op, met het gevolg, dat de jongeman naar het St. Odagesticht moest worden vervoerd, waar hij na hevig lijden, is bezweken. Zaterdag 2 April. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz). 8.Gr.pl. 10.VPRO-mor- genwyding. 10.20 Uitz. voor Arb. in de Continubedr. 12.Gr.pl. 12.30 Orgelspel. 1.151.45 Gr.pl. 2.Naar welke school? Een moei lijke keus, causerie. 2.15 Gr.pl. 3.15 Schaakles. 3.30 VARA-orkest, m. m. v. solist. 4.30 Esperanto-uitz. 4.50 Residentie-orkest mmv. solist. 5.40 Letterkundig overzicht. 6.05 Orgel spel. 6.30 Uit de Roode Jeugdbewe ging. 7.Filmland. (7.30 VPRO: Bijbelvertellingen). 8.Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-varia. 8.15 Koor en orkestensemble, mmv. solist (gr.opn.) 9.05 DecL 9.15 En nuOké! 10.30 ANP-ber. 10.35 GrpL 11.Esmeralda-Septet. 11.25 Ber. 11.30—12.— Orgelspel. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pL 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.—1.20 Gr.pl.) 2.Voor de jeugd. 2.30 De KRO- Melodisten mmv. solist. 3.Kin deruur. (4.HIRO: Gr.pl. 4.05 De positie van den handelsreiziger in het bedrijf en in de maatschappij, causerie). 4.25 Gr.pl. 4.30 HIRO- post. 4.35 Gr.pl. 4.40 Een riem on der het hart van de mobilisatie- slachtoffers, causerie. 5.Gr.pl. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gr.pl. 7.Ber. 7.15 Het goddelijk moederschap, causerie. 7.35 Act. aetherflitsen. 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijs ting. 8.35 KRO-orkest, gr.pl., Same- thini's Cello-septet, de KRO-melo- disten mmv. solist en de Twinkling Three. 10.30 ANP-ber. 10.40 Sport- revue. 10.5512.Gr.pL DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gr.pl. 12.05 Pianovoordr. 12.35 Act. progr. 12.50 Dansmuziek (gr.pL) 1.20 Gr. pl. 1.50 Sportrep. 2.35 Het New London Trio. 3.15 Sportrep. 3.35 Or gelspel. 4.Sportrep. 4.15 De Westminster Players. 4.40 Sportrep. 4.55 Gr.pl. 5.05 Roy Fox en zijn Band. 6.05 Sportrep. 6.20 Ber. 6.50 Sportrep. 7.05 BBC-orkest m. m. v. solist. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété-progr. 9.20 Ber. 9.40 Amer. nieuws. 9.55 Radiotooneel. 10.55 Deel. 11.10 Ambrose's band. 11.50 Orgelspel. 12.1012.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M.7.55—8.30, 9 05 en 10.20 Gr.pL 11.35 Giardino- orkest. (12.50 Zang). 2.20 en 3.05 Zang. 5.35 Pianovoordr. 7.35 Zang. 7.50 Radiotooneel. 8.30 Variété- progr. 9.25 Het Koor „Les Chan teurs de Lyon". 10.20—12.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.30 en 6.30 Gr.pL 7.50 Danziger Landesorkest. 11.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Gr.pl. 3.20 Am.-orkest mmv. solisten en piano duo. 5.30 Het Richartz-kwartet. 6.30 Militair orkest. 7.20 Omroepklein orkest mmv. solisten en pianoduo. 9.35 Gr.pL 9.50—12.20 R. Gaden's orkest en het Oswald Heyden- kwintet. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pL 11.50 en 12.30 Omroep- salonorkest. 12.50 Gr.pL 1.20 Het Trio Jef Maes. 2.20 Gr.pL 4.20—4.50 en 5.35 Omroepsalonorkest. 6.20 Het Klarinet-trio. 6.40 en 7.20 Gr. pl. 7.50 Conservatorium-orkest en solist. 9.30 Gr.pL 10.05—11.20 Po pulair concert. 484 M.: 11.20 Gr.pL 11.50 en 12.30 J. Schnyders' orkest. 12.50—1.20 Gr.pL 2.20 Het Sarba- orkest. 2.50 Fluitkwartet en soliste. 3.15 HarmonicasolL 3.30 Cembalo, viola d'amore en deel. 4.35 Om- roepdansorkest. 5.35, 6.05 en 6.35 Gr.pL 7.20 Omroeporkest en solist. 8.35 Omroepdansorkest. 9.30 Gr.pl. 10.2011.20 Fud Candrix orkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroep-Amusementsorkest, E. Kaiser's dansorkest en solisten. 9.20 Ber. 9.50 Trioconcert. 10.05 Ber. 10.20 Omroepdansorkest, hawaiïan- duo en soliste. 11.2012.15 Om roepdansorkest en orkest van Ham burger Beroepsmusici. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—11.05, Lond. Reg. 11.05— 11.35, Parijs R. 11.35—12.20, Brus sel VL 12.20—13.20, Keulen 13.20— 14.20, Brussel VI. 14.20—16.05, Keu len 16.05—17.20, Erussel Fr. 17.20 —18.20, Keulen 18.20—21.20, Brus sel VI. 21.20—21.30, Brussel Fr. 21.30—22.20, Parijs R. 22.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—8.20, Nor- mandië 8.20—10.35, Droitwich 10.35 21.45, Boedapest 21.4523.10, Droitwich 23.1024.—". Lijn 5: Diversen. NATIONAAL DEFENSIEFONDS. Belastingverhooging optie. Minister De Wilde deelt in zijn Me morie van Antwoord aan de Tweede Kamer omtrent- de voorgestelde ver hooging der inkomsten- en dividend- en tantièmebelasting tot gedeeltelijke dek king der defensie-uitgaven, mede, dat hij overweegt de instelling van een natio naal defensiefonds. Ondanks de voor gestelde belastingverhooging en de baten, die van een ingediende wijziging der Omzetbelastingwet worden ver wacht, zal er geen voldoende dekking voor de defensie-uitgaven zijn. Daarom overweegt de minister een verhooging van het percentage der omzetbelasting, eventueel nog aangevuld met een mati ge verhooging der personeele belasting. Een spoedige indiening van de voor stellen betreffende de nog te treffen belastingmaatregelen zal de minister bevorderen. Dubbele garantie voor alle verzekeringen. Naar wy vernemen, is de tusschen de Algemeene Friesche Levensverzekering- Mij. te Leeuwarden en de Vereeniging Levensverzekering en Lijfrente „De Groot-Noordhollandsche van 1845" te Amsterdam tot stand gekomen belangen gemeenschap thans bekrachtigd doordat op de noodig geworden statutenwijziging de koninklijke goedkeuring is ver kregen. Gelijk indertijd gemeld, lag het in de be doeling, dat by beide instellingen eenzelfde directorium zou worden gevormd en dat er ook in de toezichthoudende colleges eenheid zou komen. Van 31 Maart af bestaat nu de directie van de Algemeene Friesche zoowel als van de Groot-Noordhollandsche uit de heeren: Mr. H. Beucker Andreae, dr. R. van der Hoek, J. F. Jansen, mr. W. J. Oosterhoff en L. J. van Vloodorp. Bij beide instellingen maken deel uit van het college van com missarissen de heeren: Mr. P. A. V. baron van Harinxma Thoe Slooten te Leeuwarden, mr. H. H. A. Sluis te Leeuwarden, Th. M. Th. van Weideren baron Rengers te 's-Gra- venhage, dr. W. A. Poort te Oosterbeek, mr. F. F. Viehoff te Leeuwarden, D. J. van Vloo dorp te Haarlem, mr. W. C. Wendelaar te 's-Gravenhage en ir. F. C. Dufour te Haar lem. Bij de Algemeene Friesche Levensver zekering-Maatschappij zijn bovendien lid van vorengenoemd college de heeren: Mr. R. A. Fockema te Bloemendaal, jhr. mr. dr. W. F. Röell te 's-Graveland, mr. R. Bouw man te 's-Gravenhage en bij de Groot- Noordhcllandsche van 1844 de heeren: A. de Bijll Nachenius te Aerdenhout, jhr. mr. T. A. Rheumatische pi|n, spit, jicht etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten tn Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- organen krachUg aan te sporen. Kruschen Salts zal ook IT snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG M. A. van Humalda van Eysinga te 's-Gra- venhage. De belangengemeenschap beteekent, dat voortaan alle verzekerden van de Groot- Noordhollandsche evenals die van de Alge meene Friesche over een dubbele garantie beschikken. Het zal in de toekomst onmoge lijk zijn, dat een verzekering gesloten bij de eene maatschappij een grootere dekking zou hebben dan een verzekering by de andere instelling. Immers, zoodra er moeilijkheden mochten dreigen en dan pas krijgt een polisgarantie practische beteekenis treedt het wederkeerige waartorgmechanis- me in werking, waardoor een gelyke be handeling van aile verzekerden by beide instellingen verkregen wordt. Geen enkele verzekering blijft van deze dubbele garantie uitgesloten. Naar men weet, blijven de maatschap pijen aan haar eigen traditie en karakter getrouw, in dien zin, dat de Algemeene Friesche als onderlinge maatschappij voort gaat met te verzekeren met aandeel in de winst, ferwyl de Groot-Noordhollandsche zonder winstaandeel verzekert. Dit verschil zal uiteraard in de tarieven tot uitdrukking moeten komen, doch afgescheiden van dit verschil zyn de tarieven van beide instel lingen van nu af aan op uniforme basis gebracht. „Lieve Victor, geef me gauw een gulden, ik moet naar de schoon- htidskliniek!" „Alsjeblieft, lieveling, hier heb je een tientjel" j

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6