triomfator IN SMAAK ROOKT TRIUMPH Agenda 1 CENT VIRGINIA Luchtaanvallen (fjy riccftffujn vn „MIJNHARDTJES AMSTERDAMSCHE BEURS b. en w. stellen voor de desbetreffende besluiten te nemen en de nader in de bij lage aangegeven uitkeeringen te verstrek ken. bond van bedrijfsautohouders. toelating van leerlingen tot de openbare lagere scholen. bijzonder lager onderwijs gemeentelijke vergoeding 1935 kosten van instandhouding en van vakonderwijs. blavatsky-loge. zondagsdienst apotheken. ontspanningsavond voor de werkloozen. H. W. HOLSMULLER gesignaleerd. dronken man. cursus voor botermakers. centrale werkplaats. Beschermt U tegen de gevolgen van Bescherming daartegen is alleen mogelijk als ieder zelj daadweh kelijk meehelpt. oudkarspel (Maart). noordscharwoude (Maart) TEXEL om dezen weer te verkoopen aan de In- W woliswaar wordt hier gesproken van „ge- en niet van „gegadigde", doch zulks bedroeg l ot aan Hit argument niets af, omdat van TTT S"*" in dit verband wel synonieme begrip pen6'het eerste het engst van beteekenis is. Een derde argument levert nog de ge schiedenis op. Artikel 4 dateert reeds van 1913 en was toen opgenomen in de conces sie aan een particuliere maatschappij, de Kennerner Electriciteits-Maatschappij. Het is niet aan te nemen, dat de regeering hier aan een particuliere maatschappij het recht zou hebben gegeven stroom te weigeren aan de gemeenten om deze aan de inwoners te le veren Toen deze concessie later overging aan de provincie Noordholland bleef artikel 4 ongewijzigd, omdat, zooals de Staatscom missie die deze concessie ontwierp, schreef: Het in de practijk bestaande systeem was, dat de stroom geleverd werd aan gemeen- v, Hie deze op haar beurt weer aan de ingezetenen distribueerden" In dit historisch licht gezien spreekt het vanzelf, dat onder de gegadigden van artikel 4 ook begrepen waren de gemeenten, die immers, toen door de provinciale concessie's de electriciteits-productie in handen der pro vincie kwam, terwijl de gemeenten distri bueerden, moesten kunnen rekenen op levering van stroom. Daarom juist werd de verplichting om aan de gemeenten te leve ren bij de concessie dwingend opgelegd. Indien nu dus de gemeente „gegadigde" is, pleegt de provincie door weigering van stroom aan de gemeente een onrechtmatige daad. Zij handelt immers in strijd met ar tikel 4 der concessie, dat rechtsplichten der provincie in het belang van derden vaststelt. Zij berokkent de gemeenten schade en han delt onrechtmatig in den zin, die de be staande jurisprudentie op artikel 1401 van het Burgerlijk Wetboek aan het begrip on rechtmatig heeft gehecht. Op grond van dit artikel zullen dus de gemeenten de provincie in rechten kunnen aanspreken. De praealabele vraag, naast die der ont vankelijkheid der gemeenten in een vorde ring en artikel 1401 van het Burgerlijk Wetboek, of de burgerlijke rechten bevoegd is van zulk een actir kennis te nemen kan op grond van de sedert jaren bestaande rechtspraak, o.a. de arresten van den Hoogen Raad van 30 April 1923 en 20 November 1924, zonder twijfel bevestigend beantwoord worden. zers bij het U.L.O. uitgegeven een bedrag van 1871.69. Het totaal-aantal in 1935 gegeven lesuren 902, gegeven aan één school (de UX.School). Het bedrag per lesuur is alzoo f 1871.69 902 2,07504, of afgerond 2.08. Het totaal-aantal in 1934 gegeven les uren bedroeg 1144. Per school kan derhalve voor het bijzon der U.L.O. over 1935 ten hoogste worden uitgekeerd een vergoeding, berekend naar 1144 lesuren. Het vorig jaar is een vergadering ge houden en een voorloopig bestuur geko zen, een bestuur dat de voorloopige werk zaamheden regelde. Donderdagavond werd andermaal een vergadering gehouden in café Huiberts, welke goed was bezocht. De voorzitter, de heer W. de Vet uit Ber gen, opende en heette welkom, inzonder heid den heer Verhoeve, lid van het hoofd bestuur van den landelijken bond. De spreker zette uiteen dat het noodig is dat de bedrijfs-autohouders zich organiseeren, ook al omdat zulks de wensch van de re geering is. De bedoeling is het bedrijf zoo danig te reorganiseeren, dat na aanschaf- fings en afschrijvingen, nog een bedrag over blijft voor levensonderhoud. Dat kan men bereiken door uniforme prijzen, welke niet zóó laag zijn dat er niet alleen niets wordt verdiend, doch het bedrijf te gTonde gaat. Wil men prijsregelend optreden dan moet men lid wezen of worden. De bond zorgt dan voor alles wat voor het bedrijf (waarmede ook het personeel is gebaat) noodig is om goed te functionneeren. Hier na werden ingeschreven 9 leden, waarmee thans een ledental van 20 is bereikt. Hierna was er gelegenheid voor gedach- tenwisseling. In het definitief bestuur werden gekozen: W. de Vet te Bergen, D. Bakker te Heiloo, J. Schot te Alkmaar, P. Duinmeijer te Schoorldam, W. Hoebe te Alkmaar en P. Baars te Heerhugowaard. Wij vestigen de aandacht van belangheb benden op de in dit nummer voorkomende publicatie, vermeldende de gelegenheid tot het doen van aangifte tot toelating van leerlingen tot de eerste klassen van de openbare lagere scholen alhier. In bijlage Nr. 40 schrijven B. en w.: Uwe vergadering stelde op 30 januari 1936 om bericht en raad in onze handen aan vragen van de besturen van de Vereeniging St. Joseph" voor de K.K. Jongensscholen, de R.K. Meisjesscholen en de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Schoolon derwijs, allen alhier, om voor de onder hun beheerstaande scholen de gemeentelijke vergoeding ex artikel 101 der Lager-Onder- wijswet 1920 te ontvangen over het jaar 1935. Deze vergoeding kan, nu de gemeente- rekening over 1935 door Ged. Staten is ge sloten thans worden vastgesteld. Over 1935 bedroegen de kosten, ter be rekening der gemeentelijke vergoeding ex artikel 101, le lid, der wet, voor wat betreft de openbare scholen voor gewoon lager en uitgebreid l.G» t Het gemiddelde aantal leerlingen voor de openbare scholen bedroeg over 1935: a voor het gewoon L.O. 1611 en b. voor het uitgebreid l.O. 286. Het gemiddelde bedrag per leerling van de kosten ex artikel 101, Ie lid, der Lager- Onderwijswet 1920, over 1935, bedraagt der halve: a. voor de openbare schalen voor gewoon L.O 25035,77 1611 f 15.5405 of afge rond 15.54, vermeerderd met o.50 voor administratiekosten, alzoo in totaal 16.04; b. voor de openbare scholen voor uitge breid L.O. f 5934.51 286 20.75, vermeer derd met f 0.50 voor administratiekosten, alzoo in totaal f 21.25. Behalve de uitkeer mg m de z.g. exploi tatiekosten <ar"k9l1°w;h1® Ild'dfer Lagetr" I - vOI1 aiernpeiKaan Onderwijswet 1920)> gemeente, eerste vier dagen der week. ingevolge het (thans vervallen) 9e lid van dflt rrtikeL indien zij ten behoeve van een dat artiKei, o„v,r,i^ ..„1j__ BADHUIS „HET WITTE KRUIS". Kweerenpad. In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand Maart de navolgende baden geno men: Kuipbaden 158 le klas douches 151 2e klas douches 420 3e klas douches 843 Werkloozen en hun gezin kunnen aan het badhuis aan het Kweerenpad voor zich en gezin een douche bekomen a 5 cent per bad, op vertoon van stempelkaart, doch alleen de DE WACHTKAMER OP DE BEGRAAFPLAATS VOLDOET NIET MEER AAN DE EISCHEN VAN DEZEN TIJD. Aan den raad dezer gemeente is het vol gende adres gezonden: Geeft met verschuldigd en eerbied te kennen: het bestuur der rechtspersoonlijkheid be zittende vereeniging „Associatie voor Lijk bezorging", gevestigd te Alkmaar; dat het kennis heeft genomen van bijlage No. 7 van 1938 tot het verslag der hande lingen van den gemeenteraad, houdende voorstel van B. en w., aan uwen raad, tot verandering van het poortgebouw van de Algemeene Begraafplaats met bijbehoorende werken, een en ander overeenkomstig de bij dat voorstel ter inzake gelegde teekening B; dat sedert de oprichting van gemelde ver eeniging in 1923, door deze plus minus 1100 begrafenisdiensten op de Algemeene Be graafplaats alhier zijn uitgevoerd, waarbij nf meer openbare lagere scholen vakonder- wiizerTheeft aangesteld, bovendien jaarlijks J sturen der bijzondere scholen, die bSral lesuUr te verSoederl als de gemeente voor haar vakonderwijzers h Dez^SoS"* wordt niet voor een ,„ntal lesuren toegekend dan waar- grooter a onderscheidingen van V°t°l^ twee en vierde lid, der wet) over- artikel 3, nbare school in het onmid- eenkomstige I-C kftlenderjaar vakonder. dellijk v0° zijn geweest. Indien aan wijzers werkza overeenkomstige openbare Vakonderwijzers werkzaam zijn, school vak g toegekend voor ten wordt de v g iddel<Je aantal lesuren, dat hoogste hei 8 v0orafgaande kalender» inhetormiddcljK^ vakonderwjjs jaar, aan 01e - werd lesgegevofk ekening over 1935 vopr de vakondtKwü- Men schrijft ons: Het oudste en meest interessante pro bleem dat elk wezen van het oogenblik van bewustwording gesteld wordt: „Wie ben ik?" stond in den vorm van: „Ken u zeiven" boven den ingang van 't orakel van Delphidenk eens wat 't zeggen wil om vanuit dat ik-middelpunt het leven te kunnen benaderen in begrijpen, in een heidsbesef, in offering, in dienst: als brand punt van goddelijke krachten, een brand punt van straling en liefde. Denk eens wat de belemmering vormt wanneer de mensch zegt: niet „gü" maar ik" en zichzelf als centrum van het we- reldbestaan beschouwt, daarvoor opkomt en vecht... ten koste van anderen. Het probleem van het individu is het probleem van de wereld... De heer v. d. Veen zal deze brandende vraag: „Wie ben ik", theosofisch belichten en tot 't hart leiden van 's menschen diepste zijn. Op Zondag 3 April is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van I 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen j 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, I wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Men schrijft ons: Door de tooneelver. „Vriendenkring" wordt op Dinsdag 5 April a.s., des avonds om 8 uur in 't Gulden Vlies een ontspan ningsavond aan de werkloozen aangeboden. Opgevoerd zal worden het door deze ver eeniging reeds met succes ten tooneele ge voerde stuk „Gebroeders Kalkoen", blijspel in drie bedrijven. De organisatie van dezen avond is in handen van de Commissie voor Ontwikke ling en Ontspanning van Werkloozen. De aanbieding door de tooneelvereen. „Vriendenkring" werd vanzelfsprekend door de commissie met groote dankbaarheid aanvaard en deze avond zal zeer zeker door de werkloozen met waardeering wor den aanvaard, daar het ongetwijfeld een mooie avond belooft te worden. Kaarten voor dezen avond worden ver strekt a.s. Maandag van 35 uur en indien nog kaarten voorradig zijn ook Dinsdag morgen van 1012 uur. Kaarten worden alleen verstrekt op vertoon van stempel kaart. meerdere malen is gebleken, dat de wacht kamer niet alleen onvoldoende ruimte biedt, doch dat ook de inrichting daarvan niet aan behoorlijke eischen voldoet; dat mede het niet aanwezig zijn van een W.C., urinoir en een toiletgelegenheid, als een groot ongerief moet worden beschouwd; dat daarr.aast naar de overtuiging van ge meld bestuur, voor een plaats als Alkmaar, zeer zeker het maken van een overdekte wachtruimte voor het publiek als urgent is aan te merken; dat zelfs meermalen diverse families na een begrafenisplechtigheid, hun misnoegen hebben geuit, over de geringe ruimte en de gebrekkige outillage van voormelde wacht kamer en het ontbreken van de zaken hier- voren bedoeld; dat naar het oordeel van gemeld bestuur de thans bestaande toestand mitsdien in hooge mate onbevredigend moet worden geacht; redenen waarom het gaarne adhaesie be tuigt aan het gemelde voorstel van B. en W. en derhalve uwen raad met den meesten aandrang verzoekt, dat voorstel te willen aanvaarden. Het adres is geteekend door de heeren F. W. Roderwijn en J. G. den Hollander, resp. 2e voorzitter en secretaris. LID NED INSTITUUT ACCOUNTANTS BLEEKERSKADE 4 ALKMAAR BELASTI NGZAKEN Door de politie zijn gisteren achtereenvol gens in de stad twee personen aangehouden, die in het Algemeen Politieblad stonden ge- naleerd tot het ondergaan van eenige aagen hechtenisstraf. Zij zijn daartoe naa het huis van bewaring alhier overgebracht. Vnaf de Bierkade is gistermiddag een dronken man overgebracht naar het Bureau van Politie om aldaar ontnuchterd te wor den. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. De twee-jarige cursus voor botermakers, gegeven door den leeraar-technicus van den Bond van op Coöp. grondslag werkende zui velfabrieken in Noordholland, den heer S. van Buren, voor personeel van bij den bond aangesloten fabrieken, eindigde op 29 Maart met de uitreiking van een diploma, door den voorzitter, aan de navolgende heeren: S. Bleeker te Abbekerk, J. Doets te St. Maar ten, A. Karbaat te Burgerbrug, J. Middel burg te Warmenhuizen, C. T. B. Schouten te Hoogkarspel, S. Stapel te Schoorl, S. Zorg drager te Lutjewinkel en D. J. Haker te Midden-Beemster. Meer en meer blijkt, de Centrale Werk plaats de werkplaats te zijn die in de be hoefte voorziet, om jeugdige werkloozen in de bedrijven te plaatsen. Steeds wordt de aanvrage van de zijde der werkgevers groo- ter, en niet minder dan 350 jongens zijn van af 1 Januari 1937 tot 31 December in di verse bedrijven geplaatst vanuit de Centrale Werkplaats. In het eerste kwartaal 1938 werden 58 jon gens geplaatst, waarvan in de maand Maart 3 kantoorbedienden, 8 timmerlieden, 3 schil ders, 4 bankwerkers, 1 metselaar en 5 in an dere beroepen. Uit deze gegevens blijkt duidelijk, dat de waarde van deze werkplaats niet te onder schatten is, ten eerste doordat de jongens tegen demoralisatie worden geweerd; ten tweede kunnen zij het vak, dat zij op Am bachtschool of elders hebben geleerd, onder houden, zelfs uitbreiden, en ten derde is de kans om in een of ander bedrijf geplaatst te worden grooter, doordat Arbeidsbeurs, werkgevers en Centrale Werkplaats steeds met elkaar in het nauwste verband staan. Hierdoor wordt samenwerking verkregen om de jongens van de Centrale Werkplaats, die lust en wil in hun werk en vak hebben getoond, zoo spoedig mogelijk in het maat schappelijk leven op te nemen en geldt voor de Centrale Werkplaats zeker het devies „Uw vakkennis bepaalt uw plaats in de maatschappij". £aatste betichten SPORTFONDSENBAD TE ZAANDAM. In de gehouden vergadering heeft de ge meenteraad van Zaandam met algemeene stemmen besloten tot uitgifte in erfpacht van een terrein in de schilderswijk voorden bouw van een sportfondsenbad en tevens tot het verleenen van een garantie voor de betaling van rente en aflossing van een leening van 40.000, waardoor de stichting van het Sportfondsenbad thans is verze kerd. Van de Zaangemeenten: Koog-Zaandijk en Wormerveer is de toezegging verkre gen, dat deze respectievelijk voor 500 2500 en 500 in genoemde garantielee- ning zullen deelnemen. Op voorstel van B. en W. werd het re glement van orde voor den gemeenteraad in dien geest gewijzigd, dat daarin ook het vragenrecht voor de leden is opgenomen. SINT-PANCRAS (Maart). Ingekomen personen. Paul Marcel Jean Krop en Johanna Maria Noorlander beide van Ferwerdera- deel (Ferwerd). Maria Catharina Ursem van Koedijk Maria Harmina Vinke van Beverwijk. Minne ten Wolde van Heer- huogawrad. Arie Rens van Schoorl. (Groet). Vertrokken personen. Dieuwertje Jannetje van Dijk naar A ver eest. Theodorus Gerardus Meereboer n. Alkmaar. Dirk Mulder naar Amsterdam. Klaas Wiedijk naar Koedijk. Geboren: Rinske, d. v. Pieter Hopman en IJfke Jorritsma. Cornelis, z. v. Pieter de Wit en Neeltje Keizer. Geertje, d. v. Arie Dekker en Tjitske de Vries. Overleden: Maartje Groen, oud 67 jaren, echtgenoote van Hendrikus Nol. Jan Gootjes, oud 97 jaren, weduwnaar van Antje Kalis. en Geboren Maartje, d. v. Jan de Wit en Alida Greta Marie van Braambeek. Anthonius. z. v. Cornelis Molenaar Hendrika Hessing. Ondertrouwd: Hendrik Blanke- stijn. en Maartje Trijntje Kuiper. Pieter Blom te Broek op Langendijk en Helena van Twuyver. Getrouwd Hendrik Blankestijn te Comodoro Rivadavia (Argentinië) en Maartje Trijntje Kuiper. Overleden: Grietje Pranger, oud 76 jaren, weduwe van Gerrit Kroon. Geboren: Nicolaas Jozef z. van N. C. Bruin en A. M. Komen. Henderikus z. van Th. J. van der Vliet en N. Bruijn. Marga- reet Aleid d. van J. Jong en A. Wagenaar. Wilhelmus z. van J. Kos en A. Kardinaal. Overleden: Hendrik ter Meulen, 78 jaar, echtg. van Grietje Heinis, wonende te West-Graftdijk. QemeeitietadeH Vrijdagmiddag vergaderde de raad voor de eerste maal in 1938. Burgemeester Kamp deelde na de opening mede, dat thans het gevaar voor verdwijnen van de O.L. school te de Waal geweken is en zelfs het voortbestaan bevestigd is. Ook voor de O.L. school te Midden-Eierland be staat gevaar voor opheffing. Om deze school te behouden zullen eveneens krachtige po gingen worden aangewend. De vergoeding uit te keeren aan de school besturen van de bijzondere scholen in deze gemeente werd vastgesteld op 10,54 per leerling. Tot commissaris van de N.V. Tex. Elec. Mij. werd met algemeene stemmen herbe noemd de heer P. J. Verberne. Tot havenmeester van 't vliegveld de Vlijt werd opnieuw voor een jaar aangesteld de heer K. v. d. Kooij. De raad nam vervolgens het besluit om over te gaan tot bouwen van een nieuwe O.L. school te Oosterend, ter vervanging van het geheel verouderde gebouw aldaar. De school zal gebouwd worden aan den in gang van het dorp. De kosten zijn geraamd op 19000. Het gebouw zal bevatten 2 loka len, wachtkamer voor de kinderen, die tus- schen de schooltijden overblijven, fietsen bergplaats, enz. Aan de Vereeniging ter bestrijding van t b c. onder het rundvee werd een subsidie verleend van 250 in verband met aankoop van reactie-dieren. Op een verzoek van de afd. Texel van den Bond van hotel-, caféhouders enz. om he' venten met zwak alcoholische dranken op stTand te de Koog te verbieden, werd af wijzend beschikt. Ingekomen was een adres van bewoners en eigenaars van huizen aan de Oostzijde aan de Wilhelminalaan te Den Burg, hou dende verzoek om rioleering aldaar. Beslo ten werd op dit verzoek nader terug te ko men wanneer alle eigenaren zich verbinden een bedrag van 3,50 per meter frontbreedte aan de gemeente te vergoeden. De gemeenteraad besloot tot aankoop van een woonhuis van mevr. wed. J. G. Kooiman —Dros aan 't eind van de Koogerstraat, teneinde daar een doorgang te verkrijgen naar de gemeentegronden bij het Witte Kruis-gebouw. De verder voor dezen doorbraak benoo- digde grond, behoorende aan den heer C. Keyser H., zal verkregen worden door rui ling met een stuk gemeentegrond. Tentoonstellingen. Tot en met 2 April in de Handelsschool tentoonstelling „Hoe teekent het kind in Indië". Geopend 95 en 810 uur. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Storm- duivels (sens.) hoofdrollen Spencer Tracy, Freddie Bartholomew en Lionel Barrymore. Toegang vooi eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charles Starret, de schrik der bandieten (WUd-Westfilm); vooraf 'n Stormachtig huwelijk. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdagmiddag, behalve Zaterdag en Maandag hoofdnummer New-YorkSan- Francisco (sens. vliegfilm); hoofdrollen Fred Mac Murray, Joan Bennett e.a. Toe gang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Saratoga (sens.); hoofdrollen Jean Harlow en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 4 April. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot 111, voor de Blavatsky-loge rede van den heer m. H. P. van der Veen. OPGAVE VAN NOOKUHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Zaterdag 2 April 1938. Vorigi koert STAATSLEEN1NGEN. 3—3H Nederl. 1938 100»/w 3 Ned - Indië 1937 99i/a 5% Duitschl '30 m verkL 28>* BANK -INSTFLLINGEN. Amsterd. Bank148 Handel Mij CerL v. 250 148 Koloniale Bank102 Ned Ind. Handelsbank 117 1NDUSTR OND. B1NNENL. AU. Kunstzijde Unie 311* Caïvé Delit Ce-t79 Nederl Ford2811* Philips Gloeil. Gem. Bezit 256y, Unilever 142»/, INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting 22% Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Rediang Lebong PETROLEUM Dordtscbe Petr. Kon Petr. Per lak Phillips Oil20% Shell Union 8% ®*/i« §17% 32% 20% 22% 0% 4** 1 30% 2»/, 398 125 108»/, 54 76 169 294 304* 78»/, Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber 173»/, 179-80 Deli Bat Rubber 99 103»/,-4 Hessa Rubber 86 93-4 Oostkust 110 95 Serbadiadi 74'/, 75'/,.6f Interc. Rubber 2 2»/, SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn 93»/, 95»/, JavaChina—Japan lijn 76 81-'/, Kon Ned Stoomboot. 109»/, 112-»/, Scheepvaart Unie 106»/, 1093/, TABAKKEN. Deli Batavia «v 2153/, 220 Oude Deli259»/, 263-4 Senembab249 254 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka t 19 Southern Pacific7% 8>/,.t* Southern Railw. CerL. 4% 5-% Union Pacific 45 46 Canadian Pac. 33/, 3%-t* §Noteering per 50. x) ex-coupon tExctaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. laatste k. 2.30-45 KW/,-J 99'/, 291* 148 151 105'/, 13U* 35|-36i 80<* 282 265-i 1443/, 23'/, 18»*-'/, 33% 21'/, 23-'/, 10»* 5 31$-% 3'/, 403 128 54 81 169 300'* 3llf.ll 76 27»* 93/,.»/, 9»As -'/« Vorige koers: Heden: New-York 1.80»* 1.80»* Londen 8.967* 8.96»* Berlyn 72.60 72.50 Parijs 8.53 5.55 Brussel (Belga) 30.50 30.43 Zürich 41.41 X 41.41 Kopenhagen 40.05' 40.02K Stockholm 46.25 46.22 X Oslo 45.07 X 45.05 Italië 9.52X Praag 6.31 Te den Hoorn besloot de raad voor 50 een strookje grond te koopen, teneinde een doorgang te krijgen tusschen de schoolwo- ning en 't dubbelwoonhuis van den heer B. Lap Sr., dat daar in aanbouw is.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2