SPORT EN WEDSTRIJDEN. Qemeentecaden Rechtszaken Jlcovwciaal Tlieum De strijd in Deume tusschen België en Nederland. Als Oranje maar oppast! ST. PANCRAS Kantongerecht te Alkmaar. OUDKARSPEL TWEEDE BE AD. Voetbal. Ruim een maand geleden gingen we naar Rotterdam m*t de gedachte, Ne- derland te zien verliezen tegen de ge vaarlijke Roode duivel». De Roode duivel» waren niet gevaar lijk en Oranje won met maar eventjes met 7—2. Nu gaan we naar Antwerpen en velen zijn er die al weer droomen van een flinke Nederlandsche zege. Want zij zien nog als het ware de 7—2 voor hun oogen gedrukt staan. Maar zij vergeten een zeer belangrijk ding: dat beide landen steeds een strijd ge streden hebben, waarin het element verras sing nimmer ontbrak. Zij vergeten, dat op groote overwinningen kleine nederlagen en gelijke spelen volgden. Zij vergeten, dat een zwak en kansloos geacht België bijna altijd gewonnen heeft van het dan zooge naamd veel sterkere Nederland. En nu morgen in Antwerpen. Natuurlijk, wij mogen niet pessimistisch zijn, wij mogen een kleine overwinning v°or de onzen ver wachten, omdat België op het oogenblik nu eenmaal de goede combinatie niet kan vin den, omdat België momenteel geen ploeg heeft. Maar neemt de spelers stuk voor stuk! Dan doen ze voor de Nederlanders niet onder, zijn misschien in technisch opzicht nog wel iets beter. Als dus morgen in het Belgische team nu eens plotseling alles zou kloppen, dan zou Oranje...,, geen kans krijgen! Men ziet dus, dat er al heel weinig gebeu ren moet, of de rollen worden omgedraaid. Er zou van den wedstrijd zelf heel veel te zeggen zijn, al ware het alleen maar, omdat dit nog een der voorwedstrijden voor de we reldkampioenschappen is. Maar dat is toch bijzaak, omdat zoowel België als Nederland zich toch geplaatst hebben. Hoofdzaak is, dat hier een normale landen wedstrijd gespeeld wordt tusschen twee ploegen, die elkaar nu al eenige tientallen jaren hebben bestreden met wisselend succes. Maar we zouden in herhaling moeten vallen, omdat deze wed strijden al zoo dikwijls beschreven zijn. Volstaan wij er dus m««» hier de opstel ling der elftallen weer te geven, alsmede en kele bizonderheden, die den luisteraar spe ciaal kan interesseeren. De elftallen dan zijn als volgt samenge steld: België BADJOU (Daring) PAVERICK J- PETIT (Antwerp F.C.) (Standard Luik) v. ALPHEN STUNIN DEWINTER (Beerschot) (OL Charleroi) (Beerschot) VOORHOOF BRAINE (Liersche S.K.) (Beerschot) V.d. WOUWER ISEMBOFGHS BUYLE (Beerschot) (Beerschot) (Daring) Scheidsrechter: Jewell (Engeland) MIJNDERS VENTE WELS (D.F.C.) (Feijenoord) (Unitas) SMIT v. SPAANDONCK (Haarlem) (Neptunus) V. HEEL ANDERIESSEN PAAUWE (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) CALDENHOVE WEBER (D.W.S.) (AG.O.V.V.) VAN MALE (Feijenoord) Nederland De wedstrijd begint om drie uur, d.w.z. om 2.20 uur Nederlandsche tijd, aangezien in België reeds de zomertijd i» ingegaan. Hollander zal zijn stem we®r laten hooren door de radio. Vóór den grooten wedstrijd spelen de ju nior-elftallen van beide landen tegen elkaar. Voor het publiek, dat vroeg naar het Stadion gaat, dus een aardige tydp*sseering> want er wordt door de jeugdelftallen op hetzelfde terrein gespeeld. Herberts waarschuwt. Steeds in de geschiedenis der Holland— België-wedstrijden, als wij °P onze Zuider buren in ons land een klinkende overwin ning hadden behaald, dan speelden wij in België een wedstrijd, waarvan de beslissing pas in de laatste minuten viel. Met deze woorden opende de heer Her berts, voorzitter van de Keuze-commissie van den K.N.V.B., zijn gebruikelijke speech voor de spelers van het Nederlandsch elf tal, die voor de laatste ma*l voor e®n inter landwedstrijd op het V.UC.-veld bijeenge komen waren. Evenals in zijn radio-mterview waar schuwde de heer Herberts voor een terugslag van het succes te Rotterdam- „Als men mij vraagt", zelde „wat Zondag het resultaat zal zÜn> hen ik lang niet gerust. Het is een herboren Belgisch elf tal, waartegen wij in Antwerpen zullen spe len, een ploeg met twee sterke vleugelspe- „Maar", zoo vervolgde de heer Herberts, „toch ben ik sterk optim»tisch ,aa?*ien van den goeden vorm van ons elftal. Maar daarom ook is het van het grootste belang, dat wij een behoorlijk resultaat m Antwer pen behalen, omdat we daan^e bewijzen, dat onze goede vorm gecor-soüdeerd Ook in de oogen van het publiek is het Neder landsche elftal dan geheel S^jütteerd. Het zijn altijd moeilijke 'Antwerpen, want het heele pubkek probeert at zijn gdoei de Roode juivtó tot een overwinning te drijven. £e Deurne-stadion" heeft d* sPor Journalu.. Meerum Terwogt eens geschreven en in die benaming schuilt veel waarheid. Maar aan den anderen kant zijn de oogen en ooren van een groot deel van het Nederlandsche volk op ons gericht en dat schept verplich tingen. Daarom is het gebodey den wedstrijd met de grootste concentratie te spelen en te bedenken, dat een wedstrijd tegen de Belgen nooit gewonnen is, voor het eindsignaal ge klonken heeft". Nadat de heer Herberts den spelers nog eenige individueele aanwijzingen had gege ven, besloot hij met zijn vertrouwen erover uit te spreken, dat de wensch van sportief Nederland een goed resultaat te Antwer pen in vervulling zou gaan. ALKM. BOYS I—WATERGRAAFSMEER I. Een nuttige friendly game. De kampioenen van de derde klasse A en C zullen morgenochtend half elf elkander aan den Westerweg ontmoeten. Dat kan in middels een nuttige oefening zijn, waaruit mogelijk eenige conclusies getrokken kunnen worden. Want de Amsterdammers speelden intus- schen hun eersten promotiewedstrijd tegen het in degradatiegevaar verkeerende B.F.C. stellig geen onbekende tweede klasser voor de kaasstad. De mannen uit de Meer waren ietwat onfortuinlijk ze gaven on der meer ook hun terreinvoordeel prijs en verloren tenslotte nog met 4—2. Dat belooft dus een aardige ontmoeting voor de geblokten te worden, die het stem pel draagt van „generale", met het oog op den komenden wedstrijd Z.V.V.—Alkmaar- sche Boys! Opdat de kaasmenschen het zoo beschou wen en het publiek in de morgenuren nog veel te genieten mogen krijgen! LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Mooie kans voor Koedijk I. nog eenige onbelangrijke ontmoetingen. Alkmaarsche Boys VOudorp II maakt echter een uitzondering. Veel blijft er van de huidige competitie niet meer over. Naast eenige onbelangrijke, achterstallige wedstrijden, trekken enkele ontmoetingen, waarin een uiteindelijke be slissing zal moeten vallen, nog den vollen aandacht. Zoo is er in de eerste klasse A ten aanzien van de bovenste plaats nog geen beslissing gevallen, omdat het wachten is op de uitspraak van de protest-commissie over het geval of C.S.V. I wel van Zaandijk II verloren heeft, of dat het einde hier feitelijk puntloos kwam. Wordt de Castricummers het protest wel toegewezen, dan spelen zij een beslissingswedstrijd tegen het leidende O.F.C. I en.... niet de Zaandijk-reserves, zooals thans het geval is. We zijn Zeer be nieuwd hoe dit protest waarbij drie ver- eenigingen betrokken zijn, zal verloopen. Promotie -degradatie. Koedijk I is j.L Zondag in de promotie competitie op eigen terrein tegen den kam pioen van de tweede klasse A de Rijp I goed van start gegaan. Wel kwam het einde slechts met een magere 1O-zege, maar en dat is toch het voornaamste de beide punten kwamen binnen. En nu morgen gaan de Koedijkers een be zoek brengen aan de eerste klasser R.C.Z. I. die natuurlijk haar huid zoo duur mogelijk zal verkoopen. Laat ons hopen, dat de jong ste overwinning een moreelen steun voor de tweede-klassers zal beteekenen eneen hernieuwde zege ongetwijfeld reeds het eer ste klasserschap zal inhouden, want in deze kleine competitie zijn twee der drie clubs de gelukkigen. Vooruit Koedijkers, neemt de kans waar! De tandep op elkaar en zorgt dat de punten even benoorden de kaasstad terecht komen. Good luck! De tweede klasse B wordt besloten met de ontmoeting D.T.S.1I- Alkmaarsche Boys III, die eertijds m verband met ongunstige weersomstandighe den, met de rust (de stand was nog 00) werd gestaakt. Indien de rood-witten het tot een overwinning kunnen brengen, zullen ze nog een plaatsje op de ranglijst stijgen en dat is toch nog wel iets waard. Daarom re kenen we op een Alkmaarsche zege. Opge past dus Boys! In de vierde klasse D heeft het leidende D.T.S. III een vrijen dag en kan dus toezien wat de eenige concur rent Oudorp II bij Alkmaarsche Boys V zal gaan doen. Eén punt hebben de Oud- karspelieren nog noodig om zich kampioen te kunnen noemen, ofde Oudorp-reser- ves moeten een kostbaar punt laten glippen, waardoor de leiders dan zonder zelf te spe len den titel bemachtigen. Spelen de geblokten morgen als voor en kele weken geleden tegen D.T.S., dan be- hoort dit laatste niet tot de onmogelijkhe den. Trouwens, het zou niet de eerste keer zyn, dat de Oudorp-reserves aan den Wes terweg struikelden. In elk geval verwachten we veel span ning. Schagen TV ontvangt Groot-Schermer n en zal wel winnen, terwijl we in Spoorvogels I— Graftdijk II, eveneens de bezoekers niet veel kans geven. Motoren DE NEDERLANDSCHE TEAMS IN DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. De K N. M. V. meldt ons: In verband met het feit, dat Nederland in de a.s. internationale zesdaagsche, die van II16 Juli in Engeland zal worden verre den, de zilveren vaas zal hebben te verde digen, heeft de K. N. M. V.-sportcommissie, onder voorzitterschap van den heer G. van Twist, zich reeds thans met de samenstel ling van de teams beziggehouden. Wat betreft het a-team kan worden me degedeeld, dat dit vrij zeker uit de rijders van Hamersveld, Bakker Schut en Moejes zal bestaan, hetgeen, gezien de fraaie pres taties in de vorige zesdaagsche van deze equipe, allerwege met instemming zal wor den vernomen. Hoe het Nederlandsche b-team er uit zal zien, is een vraag, die nog wel eenigen tijd onbeantwoord zal blijven. Het aantal hiervoor in aanmerking ko mende rijders is tamelijk groot, zoodat de K. N. M. V.-sportcommissie de teamkeuze zal laten afhangen van de prestaties der candidaten in de komende drie groote wed strijden, den Harzrit (78 Mei), de Inter nationale driedaagsche (2629 Mei) en den Dnumonceau bekerrit (1819 Juni). De hieronder te vermelden rijders zullen tenminste in de internationale driedaagsche en één der beide andere evenementen moe ten starten, om voor een teamkeuze in aan merking te komen. De namen, in alphabetische volgorde, luiden: Bakker Schut, B. M. W.; v. d. Berg, Puch; Eysink, Eysink; Fijma, Ariël; van Hamers veld, B. M. W.; Meierdres, Ariël; Moejes, B. M. W.; Persoon, B. M. W.; Renooy, Eysink; de Ridder, Sarolea; Roest, B. M. W.; van Rijn, Matchless; Sybrandy, Triumph; en van der Voort, Triumph. Mede in verband met den grooten invloed van de resultaten van de snelheidsproef op den einduitslag van de internationale zes daagsche, zal bij de beoordeeling ditmaal sterk gelet worden op de snelheid, waar over de rijders beschikken, terwijl uiter aard de capaciteiten,van de machines, zoomede de te verleenpn service van de verschillende merken belangrijke factoren zullen vormen. Wandelen. PROPAGANDA-AVOND IN DE UNIE. Den 6den April zal er door den Noord- hollandschen Wandelsport Bond (aangeslo ten bij de Nederlandsche Wandelsport Fe deratie) een propaganda-avond in de Unie worden gehouden voor de mooie wandel sport, waarvan de beoefening binnen het bereik ligt van een ieder, die over een paar goede beenen en een gezond lichaam be schikt. Door den heer Kip uit Amsterdam zullen mooie en interessante lantaarnplaatjes ver toond worden betreffende .,De vierdaag- sche afstandsmarchen", alsmede een serie plaatjes, betrekking hebbend op een voet reis door Frankrijk. Het programma zal verder worden aangevuld met eenige at tractieve nummers, die alle min of meer met de wandelsport in verband staan en 't geheel zal zeer zeker in ieders smaak val- len. De entree tot dezen^avond is vrij. De gistermiddag onder, voorzitterschap van burgemeester Kroon enburg gehouden raadsvergadering werd door alle leden bij gewoond. In verband met de notulen deelde de heer Kloosterboer mede, dat hij de cijfers inzake de kachels, hem in de vorige verga dering toegezegd door den voorzitter, onder oogen had gehad. Hij meende, dat de ver warring van het elkaar niet begrijpen was ontstaan door het op een andere wyze groe- peeren en voordragen der cijfers, die echter op zich zelf wel juist waren. Devoi rzitter lichtte een en ander nog wat nader toe. Hij had eerder reeds ge zegd, dat de gaskachels in het gebruik duur der waren dan de met kolen gestookte. De heer Kloosterboer meende, dat er toch wel een fout was gemaakt in de wijze van mededeeling. De heer C. D u y f was van oordeel, dat de heer Kloosterboer zijn vragen in de vori ge vergadering niet juist had geformuleerd. Dit werd door dezen ontkend; hy hield vol, dat aanvankelijk was gezegd, dat de kosten van aanmaken der kachels by de op gegeven kosten waren inbegrepen. Aan de hand van de notulen eener verga dering in 1936 bleek, dat zulks juist was, maar de voorzitter had toen niet an ders kunnen weten. De voorzitter deelde, in verband met de notulen, mede, dat de inrichting van een vrijwillige brandweer in voorbereiding is. Ingekomen stukken. Ingekomen was o.a.: 1. Beschikking van den minister van sociale zaken, waarbij de werkverschaffing baggeren wordt verlengd tot en met 25 Juni; 2. idem van den mi nister van financiën, waarbij het zooge naamde koppengeld over 1936 en 1937 werd bepaald op f 12.28, d.i. ongeveer gelijk aan vorige jaren; 3. van Ged. Staten goed keuring van verschillende raadsbesluiten (o.a. van dat tot aankoop van grond voor een nieuwe onderwijzerswoning); 4. idem van de aanvulling der politieverordening ten aanzien van het verbod misbruik van stoepen e.d. (er is ten dezen reeds een proces-ver baal opgemaakt); 5. van genoemd college de mededeeling, dat de beslissing over de raadsbesluiten inzake fraude-risico-verzeke ring en overdacht G.E.B. twee maanden is aangehouden, omdat het onderzoek nog niet is afgeloopen; 6. idem met mededeeling, dat in een eventueele vacature van gemeen te-ontvanger niet door den raad mag worden voorzien alvorens Ged. Staten hun mee- r.ing hebben gezegd over de mogelijkheid van samenvoeging van dat ambt met dat in een aangrenzende gemeente; 7. van de ge meente Koedijk bericht, dat voor uitgaven ten behoeve van het Daalmeerpad 35 zal worden terugbetaald; 8. van den P. Vol kers dankbetuiging voor de benoeming tot schoolschoonmaker; 9. verslag van de handelsschool te Alkmaar over 1937, waarbij over 1938 een bijdrage wordt gevraagd van 58.48. De voorzitter merkte hierbij op, dat het alleen voor dit onderwijs is toe gestaan terugbetaling van de gemeentelijke bijdrage te vorderen van belanghebbenden. Naar aanleiding van het verslag over 1937 van de Diaconale Gezinsverpleging, waarin een totaal tekort werd aangegeven van CristM-publicatie. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 28 Maart tot en met 2 April 1938, 1.25 per 100 kg. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en vol doende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en 0.75 per 100 kg. voor voedererwten, door telers gedena tureerd. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe gestelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak, zal 2,40 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 1 April 1938. 1248,94, zei de v o o r z i 11 e r, dat die organisatie er beter voor zou staan, als ook in de andere aangesloten gemeenten, even als in St. Pancras, verschillende menschen individueel waren aangesloten (de gemeente betaalt voor iederen ingezetene 25 cent per jaar). Uit de breedvoerige besprekingen over dit punt vermelden we de opmerking, dat Heiloo in dezen wel zeer ten achter staat bij Sint Pancras. Er zou daar n.L geen enkel ingezetene lid zyn. De voorzitter deelde verder nog mede, dat in verband met de afwijzende beschikking van den minister om subsidie te verleenen voor het verwerken van grond in kassen, bij andere gemeenten was ge ïnformeerd op welke gronden dergelijke subsidie daar wél was toegestaan. Van Koe dijk was daarop mededeeling ontvangen, d^t die subsidie was aangevraagd voor „grond- vernieuwing in kassen". Spr. meende, dat het nu voor St. Pancras de aangewezen weg is om in den aanstaanden herfst vroegtijdig op eenzelfden grond regeeringssteun te vragen. De kwestie blijft er dezelfde om, slechts de naam is anders. Al deze stukken en mededeelingen wer den voor kennisgeving aangenomen. Aanvulling reglement B. A. Als gevolg van het in de vorige vergade ring besprokene terzake het reglement van het burgelyk armbestuur stelden B. en W. thans een aanvulling ervan voor, waarbij aan een buiten dat college staand persoon de administratie wordt opgedragen. De heer van Kampen vond deze wijziging niet noodig, als het besluit daar toe, genomen in de vorige vergadering, juist is geweest. De voorzitter was van oordeel, dat het besluit volkomen wettig was, maar om dat er zooveel over gesproken is, vonden B. en W. het beter het reglement aan te vullen. Dit moet dan nader door Ged. Staten wor den goedgekeurd, waardoor dan alle twijfel over de juistheid van het besluit verdwenen zal zyn. Het voorstel werd na eenige bespreking goedgekeurd met de stemmen van de heere.n Kloosterboer en van Kampen tegen." Leening gasfabriek. B. en W. stelden voor om met de Rotter- damiche Bankvereeniging te Alkmaar een kasgeldleening aan te gaan ten behoeve van de gasfabriek (rentende 3/8 pet.), om te be talen op de rekening-courant-overeenkomst, welke gesloten werd tegen een rente van 3 3 4 pet. Werd goedgekeurd na eenige toelichting door den voorzitter. Eveneens werd goedgekeurd een voorstel van B. en W., om mede te werken tot het afstaan in erfpacht aan het P.E.N. van een stukje grond, groot 24 c.A., bij den transfor mator te Noordscharwoude, tot 1 Jan. 1973. voor f 4 per jaar (d.i. voor elk der belang hebbende gemeenten 80 cent.) Ook werden goedgekeurd verschillende af- en overschrijvingen over 1937, tot een totaal bedrag van 111.381,94. Het laatste punt der agenda was een voor stel van B. en W. om aan den heer C. Kloos terboer Pz. te verkoopen een strook grond benoorden de veldwachterswoning. Hij had gevraagd 1.50 M. breedte met het vervangen van de bestaande afscheiding door een meer aesthetische. B. en W. stelden echter voor om een strook was 1 M. breedte te verkoopen voor 200 (d. i. f 3 per M waarna de weg langs de veldwachterswoning nog 1.75 M. breed zal blijven (gemeten uit het hart der heg.) De kooper zal de afscheiding voor eigen rekening moeten daarstellen en in de toekomst onderhouden, terwijl hij tevens op eigen kosten de beide schuurtjes achter de meergenoemde woning zal moeten verplaat sen. De heer vanKampen vond het niet gewenscht om op het door adresasnt daar voor bestemde nogal kleine terrein een groot huis te bouwen. Beter vond spr. het om de heele veldwachterswoning te verkoopen. Ook zou het mogelijk zyn het bestaande pad geheel te verkoopen en het pad aan de an dere zijde te leggen. De voorzitter lichtte het voorstel nader toe; de veldwachterswoning zal geen last ondervinden van den nieuwbouw, want de heer Kloosterboer gaat zoover achteruit bouwen, dat de voorzijde der nieuwe wo ning in één lijn komt met den achterkant van het huis van den veldwachter. Verleg ging van het pad achtte spr. niet goed mo gelijk en ook niet wenschelijk. De heer L e k zei nog. dat de heer Kloos terober niet het geheele te verkrijgen terrein zal doen bebouwen, maar een ruimte van 2 meter ter weerszijden van de woning zal laten. De voorzitter zei, dat aan adressant zal kunnen worden gevraagd een behoor lijken inrit voor auto's te maken. De heer vanKampen zou zyn stem niet aan het voorstel kunnen geven, omdat z.i. de verkoop in het nadeel van de veld wachterswoning zal zyn. Weth. D u y f wilde den kooper verplich ten een pad te maken langs de zuidzijde van de nieuwe woning. De voorzitter ging hiermee accoord, waarna het voorstel van B. en W. werd aan genomen met de stem van den heer van Kampen tegen. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 1 April 1938. Overtredingen van de Motor en Rywielwet: M. S. te Heiloo, G. W. te den lip, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. F. J. te Utinger- adeel, S. P. F. te St. Anna Parochie, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. D. B. te Eg- mond aan Zee, Tj. K. te Amsterdam, ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis. M. K. te Akersloot, W. J. F. v. E. te Schagen, J. K. te Ursem, ieder 3 boete of 2 dagen hechte nis. Ch. M. te Amsterdam, J. B. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. D. te Noordscharwoude, J. T. te Noordschar woude, P. M. te Schiebroek, ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. D. te IJmuiden, 4 -f 2 boete of 2 en 1 dag hechtenis. D. H. T. te Bergen, f 4 f 2 boete of 4 en 2 dagen hechtenis. A. H. te Alkmaar, 6 boete of 4 dagen hechtenis. G. v. d. B. te Hoorn, J. B. te Alkmaar, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de Poli tieverordeningen; H. L. P. te Wieringerwerf, f 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. v. T. te 's-Gravenhage, f 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. A. te Alkmaar, J. A. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van Artik el 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronkenschap): R. H. G. te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis. O. v. D. te Rotterdam, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van Artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond): A. Th. B. te Amsterdam, P. K. te West- Graftdijk, ieder f 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. H. de M. te Uitgeest, 3 boete of 3 dagen hechtenis, P. N. de M. te Uitgeest en H. de M. te Uitgeest, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de Vogel- wet: C. K. te Uitgeest, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de Winkel sluitingswet: W. G. B. te Akersloot, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Uk wet: J. D. te Beverwijk, 2 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van de Trek- hondenwet: |j. N. te Alkmaar, 1 boete of 1 dag hechtenis. UIT WANHOOP INGEBROKEN. Een werklooze arbeider werd in den nacht van 11 op 12 Februari betrapt bij een inbraak in een café in de Lindenstraat te Amsterdam. Jly was bezig met een zak lantaarn het café-lokaal te doorzoeken, de inhoud van de geTdlade was reeds in Hfti zakken verdwenen, toen een surveilleeren- den politieagent hem door de ruiten bezig zag. Bovendien had hij vergeten de voor deur, waardoor hy binnen was gekomen, achter zich te sluiten. Gisteren stond deze man terecht, hij is reeds eerder met de justitie in aanraking geweest en de brutaliteit en het verleden van den man waren voor den Amsterdam- schen officier van justitie mr. C. J. van Arkel aanleiding om een zware straf te eischen, n.1. anderhalf jaar gevangenisstraf. „Ik wist niet meer wat ik deed, ik was beloorig en m'n doel was om in de ge vangenis te komen", voerdde de verdachte aan. De verdediger mr. P. J. Witteman hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij het leven van den man schetste. Hij is getrouwd, heeft zes kinderen en zijn vrouw, die zie kelijk is, verwacht weldra haar zevende. Verd. moet leven van steun, zijn vrouw verweet hem, dat hij geen verdiensten heeft en ten einde raad is hij er op uitge gaan om ergens in te breken. Hij is zeer gehecht aan zijn gezin en hij meende op deze misdadige manier de gezinsinkomsten te vergrooten. De verdediger bepleitte cle mentie en de invrijheidstelling by de uit spraak van het vonnis. De officier repliceerde. Hy kon niet aan nemen, dat verdachte heeft ingebroken met de bedoeling in de gevangenis te komen. Ook de liefde voor vrouw en kinderen trok hy in twijfel. „Ik lees per week ongeveer honderd brieven van gedetineerden door en men zou wanneer men niet beter wist denken, dat er geen ongelukkige huwelijken meer in Amsterdam zijn. Spr. verzette zich tegen de invrijheidstelling. Burgemeester Wijnveldt jubileerde. Gister was het 40 jaren geleden, dat de burgemeester dezer gemeente, de heer A. J. Wijnveldt zyn werkzaamheden ter gemeente- secrtarie van Broek in Waterland, waar zijn vader burgemeester-secretaris was, aajiving. Na tot 1 Dec. 1901 aldaar volontair te zijn geweest, werd hij benoemd tot ambte naar ter secretarie van Monnikendam. Na een reeks van jaren daar werkzaam te zijn geweest, werd hy met ingang van 15 Maart 1915 benoemd tot commies, chef der afdeeling Burg. Stand en Pensioenzaken ter secretarie van Middelburg. Met ingang van 1 Nov. 1917 werd hy be noemd tot commies, chef der afd. financiën ter secretarie van Zaandam, om in 1920 in denzelfden rang over te gaan naar de afd. Algemeene Zaken. Bij Koninklijk besluit van 28 Mei 1926 werd hy benoemd tot burgemeester dezer gemeente en door den raad deze gemeente tevens benoemd tot gemeente-secretaris, welke beide ambten hy aanvaardde 1 Juli 1926. Daar bui^emeester Wynveldt geen be kendheid hieraan wilde geven, maken wy eerst nu melding van dit feit.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6