vors cobra iBinnenland 3euilletoH De opleiding van infanterie. onze De vooraanstaande Velo Waschmachinemaatschappij beveelt steeds Rinso aan om in alle Velo wasmachines te gebruiken. Enduizenden huisvrouwen hebben het reeds geconstateerd met Rinso komt de wasmachine het best tot zijn recht. In een oogwenk een overvloedig sop, dat in anderhalf uur al het wasgoed van 5 personen prachtig wit maakt voor slechts 121 cent. Dat is het resultaat, dat U alleen maar met de „overvette" Rinso kan bereiken. En niet alleen in elke wasmachine, maar ook in elke tobbel Bovendien heeft Rinso nog een bon voor geschenken. „OVERVETTE" RINSO, SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE TWEEDE BLAD. 2 Baiehouwingen in h«t orgaan van de Ver. van officieren der Kon. landmacht. Nu de officieele voorschriften om trent de toekomstige opleiding van de infanterie nog wel eenigen tijd op zich zullen laten wachten en er toch groote belangstelling voor bestaat, op welke wijze de 11 maanden eerste-oefe- ningstijd zullen worden besteed meenden wij goed te doen een kort overzicht te geven van eenige belang wekkende beschouwingen over dit onderwerp, voorkomende in het or gaan van de Vereeniging van officie ren der Kon. landmacht. Zooals men weet, bestaat het regiment infanterie thans uit 2 bataljons. Bij het Ie bataljon komen de dienstplichtigen 1 April en 1 October onder de wapenen, al waar zij 5 maanden blijven. Vervolgens gaan de dienstplichtigen naar het He ba taljon, het z.g. grensbataljon, waar hun opleiding in 6 maanden wordt voltooid. Waaruit bestaat nu de opleiding bij het Ie bataljon? Volgens het orgaan heeft hier de individueele opleiding der dienstplich tigen en hun opleiding in de groep (het stuk) en in dc sectie plaats, terwijl daarna de vorming van de groep (het stuk) en die der sectie als gevechtseenheid wordt ter hand genomen. Gevoeglijk kan als grondslag voor deze opleiding genomen worden hetgeen in de tegenwoordige wen ken voor de opleiding der infanterie daar in voor het eerste tijdperk van 4 maanden staat aangegeven. Alleen krijgt men nu voor deze leerstof 1 maand langer onder wijstijd, De commandant van het Ie bataljon zal zich met de algemeene leiding van deze zoo belangrijke opleiding moeten belasten. Hij dient een waarborg te zijn voor de eenheid van opvatting en moet zijn kracht zoeken in veel mondeling contact. Er moet met zorg tegen worden gewaakt dat het bataljonsbureau tot een klein regiments bureau uitgroeit. De aanwijzing van kaderadspiranten ge schiedt 2 maanden na opkomst der lich- tingsploeg. Gedurende 4 maanden kunnen deze adspiranten dan bij de Ie bataljons tot korporaal worden opgeleid om vervol gens naar de Ile bataljons te worden over- j geplaatst, bij welke hun opleiding tot ser geant wordt voortgezet. Aangezien de tirailleurcompagnieën in de toekomst uit ongeveer 25 man en de specialisten-compagnieën uit ruim 100 man zullen bestaan, zullen de compagnies commandanten volop gelegenheid hebben hun geheele persoon ten behoeve van de opleiding in te zetten. Bij de Ile bataljons zijn te onderscheiden een 2de tijdperk van 4 maanden en een 3de tijdperk van 2 maanden. Het 2e tijd perk is te vergelijken met dat tijdvak uit de opleiding van 5'A maand, hetwelk de zesweeksche periode der vervolgoefenin- gen werd genoemd. Maar voor deze perio de, welke weieens oneerbiedig, maar niet geheel ten onrechte de „dolle zes weken" werd genoemd, zijn thans 4 maanden be schikbaar. Gedurende het 2de tijdperk zal de oefenstof uit het 1ste tijdperk moeten worden herhaald, teneinde verdieping en bevestiging van het geleerde te verkrij gen, terwijl daarnevens de vorming van den troep in compagniesverband plaats vindt. Verder zullen cursussen in geweer gevechten en handgranaatwerpen moeten worden gevolgd, dienen oefeningen in het infanterieschietkamp te worden gehouden, moet de opleiding van militaire werklieden ter hand worden genomen, dient de marschtraining te worden voortgezet, en moet vooral ook veel meer dan vroeger aan versterkingskunst worden gedaan. Men ziet, dat, al is het 2de tijdperk eenige maanden langer geworden, dit nog niet wil zeggen, dat men tijd te over heeft. Terecht zegt het orgaan, dat er ook nu nog systematisch en met doorzicht moet worden gewerkt. En gulden woorden spreekt het orgaan, wanneer het opmerkt: „Het handwerk van den soldaat, van den groeps-, sectie- en compagniescommandant is een vak, een zeer moeilijk vak. Wij moeten niet te snel tevreden zyr en wij moeten deugdelijke eischen stellen, zoowel aan ons zelf als aan den troep. Wij moeten goed er over na denken. welke die eischen zijn, omdat wij ze in den loop van den korten oefentijd hebben vergeten." Tenslotte zal strenge aandacht geschon ken moeten worden aan de ontwikkeling van het tuchtgevoel en de handhaving van de tucht, waaraan nog veel ontbreekt. Een groot aantal tekortkomingen bij de uit voering van de gevechtsoefeningen is terug te brengen tot vergrijpen tegen de tucht. Evenals aan het einde van het le tijd perk bij het Ie bataljon moeten ook aan het slot van het 2e tijdperk bepaalde eischen van geoefendheid aan den troep worden gesteld. Deze eischen bieden een richtsnoer voor de opleiding en zijn er mede een waarborg voor dat de leerstof in haar vollen omvang wordt doorgewerkt. Niet langer ook mogen de verkennings- en uitkljkdienst, bosch- en dorpsgèvechten en oefeningen in kleine, aanvallende onder nemingen door de infanterie worden ver waarloosd. De laatste 2 maanden van den eersten oefeningstyd vormen het 3e tijdperk. Naast bevestiging van het geleerde in het 1ste en 2de tijdperk moeten nu oefeningen in grooter verband worden gehouden. Samen werking met andere wapens is noodig, ter wijl alarmoefeningen, oefeningen in auto vervoer, in munitieaanvulling en die, wel ke in verband staan met de grensbeveili- ging, op het programma dienen voor te komen. Naar versterking van de tucht moet zooveel mogelijk worden gestreefd. Met de laatste indrukken van zijn eersten oefenmgstijd keert de troep bij opkomst EROM MEVROUW, DAT u in uw R3S-Q30* veer herhalingsoefeningen weer in de ka zerne terug. Wat het dienstplichtig kader betreft, dit kan, zooals trouwens in de tegenwoordige wenken reeds richtsnoer is, in 3 maanden tijds bij het Ile bataljon in en met den troep tot sergeant worden gevormd. De laatste 3 maanden van zijn eersten oefe- ningstijd kan het dan volledig bij alle oefeningen in dien rang dienst doen. Het ligt voor de hand, dat de reserve officieren, vaandrigs en reserve-sergean ten voortaan hun troependienet meeren- dee.s bij het Ie bataljon zullen verrichten. Niet alleen de aard der oefeningen bij dit bataljon leidt hiertoe, maar bovendien maakt de ongestoorde ontwikkeling van den dienstplichtig: tot een degelijk soldaat by net Ie bataljon zulks noodzakelijk. N,a®r,onze m«ening komt uit het betoog duidelijk naar voren hoe zelfs bij een eerst» oefeningstijd van 11 maanden met den diensttijd moet worden gewoekerd, wil men in staat zijn den infanterist all round te oefenen en aan den troep de zoo hoog noodige ruggegraat te geven. MOEILIJKHEDEN IN HET HARINGVISSCHERIJBEDRIJF? Naar men ons van arbeiderszijde mede deelt dreigen er moeilijkheden in het ha- ringvisscherijbedryf te Scheveningen. De Nederlandsche bond van christelijke fabrieks- en transport-arbeiders, de cen trale bond van transportarbeiders en de Nederlandsche r. k. bond van transportar beiders „St Bonifacius" hebben bij de werkgevers eenige verlangens naar voren gebracht voor een nieuw af te sluiten C. A. O. De werkgevers hebben deze verlangens afgewezen en zich bereid verklaard de oude voorwaarden te handhaven, alleen echter als het extra boetloon voor een Schotsche vleet zou komen te vervallen. De besturen der werknemers-organisaties hebben daarop geantwoord dat zij geen C. A. O. wenschen af te sluiten waarvan de arbeids-voorwaarden zelfs niet aan beschei den verlangens van de opvarenden vol doen. Binnenkort zullen de besturen van de arbeidersorganisaties met hun leden verga deren om hun standpunt tegenover de af wijzende houding van de werkgevers nader vast te stellen. LEZING VAN DR. A. H. COLIJN VOOR DE KONINGIN. Ten paleize Lange Voorhout zal heden avond dr. A. H. Colyn voor H.M. de ko ningin en een aantal genoodigden een lezing houden over zyn expeditie in de bergen van Nieuw-Guinea. DE NIEUW-MALTHUSIAANSCHE TENTOONSTELLING TE UTRECHT GESLOTEN. Geweken voor georganiseerd geweld van r.k. en nat.-soc. zijde. De N.R.C.-correspondent te Utrecht meldt: De tentoonstelling van den Nieuw-Malthu- siaanschen Bond In de Vinkenburgstraat te Utrecht, die voor de opening reeds tot zoo veel protesten aanleiding heeft gegeven, is gesloten uit vrees voor ongeregeldheden, waarbij aan het tentoongestelde belangrijke schade kon worden toegebracht. Den eersten dag, toen de tentoonstelling nog maar pas was ingericht, was er al, zoo als gemeld, een papier tegen de ruiten ge plakt en in den nacht van Vrijdag op Zater dag is de ruit van den winkel, waarin de ten toonstelling werd gehouden, met dikke brui ne verf besmeurd, Het bestuur heeft daarna de verf gedeeltelijk doen verwijderen, zoo- dat men weer door de ruit naar binnen kon kijken en de etalage met brochures over het bevolkingsvraagstuk weer was te zien. De tegenstanders hebben daarop andere maatregelen te baat genomen. Boven het winkelhuis wonen eenige studenten op ka mers. Dezen hebben groote spandoeken langs den gevel gehangen met de opschriften: „Hier leert men ontucht" en „Zoo wordt het volk vermoord", terwijl by den ingang van de tentoonstelling een bord was gezet met het opschrift: „Fatsoenlijke menschen heb ben hier geen toegang". Toen dat evenwel nog niet hielp is men tot krachtiger bestrij dingsmiddelen overgegaan. Zondag en Maandag heerschte er voor het bewuste perceel groote drukte. Talrijke jon. gelieden, onder wie vele studenten, verwek- Donderdag 7 April. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Omroep orkest. 11.Kniples. 11.30 Om roeporkest en solist. 12.30 Gr.pl. I.15 Ensemble J. Kroon. 2.Voor de vrouw. 2.30 Ensemble Jonny Kroon. 3.Kniples. 3.45 Viool en piano. 4.Voor de zieken. 4.30 Viool en piano. 4.50 Voor de kinde ren. 5.30 Avro-Aeolianorkest (gr. opn.) 6.30 Sportpr. 7.Voor de kinderen. 7.05 Avro-dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.10 Omroeporkest en solist. 9.Rep. 9.20 Orgelspel. 9.35 Gr.pl. 10.De Twilight Sere- naders. 10.45 Orgelspel. 11.ANP- ber. hierna het Avro-dansorkest. II.4012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (8.10.en 11—2.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—12.— 8.9.15 en 10.Gr.pL 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 KRO- orkest. (1.—1.10 en 1.30—1.40 Gr.pl.) 2.Handwerkuurtje. 2.55 Gr.pl. 3.Vrouwenhalfuur. 3.30 Gr.pL 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gr.pl. 5. Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gr.pL 5.40 Orgelspel. 6.45 Esperantolezing. 7.Ber. 7.15 Journ. overzicht. 7.45 Rep.- 8. ANP- en herh. SOS-berichten. 8.15 't Collegium Musicorum en de Leeuwarder Bach-ver. 9.Lijdens meditatie. 9.30 Verv. concert. (10. 10.05 ANP-ber.) 10.30 Gr.pl. 10.45 Gymnastiekles. 11Gr.pl. Circa 11.50—12.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 1125 Ernest Leggett en de Continental Players mmv. solist. 12.05 Dansmuziek (gr. pi.) 12.50 Radiotooneel 1.20 Dans muziek (gr.pl.) 1.50 BBC-Welsch Orkest en solist. 2.40 Zang. 3.10 The unknown African, causerie. 3.35 Sted. Orkest van Bournemouth m. m. v. soliste. 5.05 Gr.pL 5.20 Het Arthur Dulay-kwintet. 5.50 Gr.pL 6.20 Ber. 6.40 Forgotten Anniversa- ries, causerie. 7.BBC-orkest. 7.50 Orkest van H.M.'s Scots Guards. 8 20 Revue-progr. 9.20 Ber. 9.40 Weather Outlook, causerie. 9.45 Ken Snakehips Johnson en zijn West-Indisch Orkest. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Leslie Bridgewa- 04 ter-kwintet. 11.2012.20 B. Firman cn zyn orkest. RADIO PARIS. 1648 M. 655—7.20 en 9.10 Gr.pl. 11.40 Bailly-orkest. (12.50 Zang). 2.05 Clavecymbel- voordracht. 2.20, 3.20 en 7.35 Zang. 7.50 Operette-uitzending. KEULEN, 456 M. 5.30 Gr.pL 6.30 Orkestconcert. 11.20 Omroeporkest en soliste. 1.30 Gev. concert. 3.20 Omroeporkest. 4.30 Omroeporkest, vocaal sextet en pianoduo. 6.30 Gr. pi. 9.5011.20 Stuttgarter Volks muziek, Citherorkest, Kamerduo ep solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pL 11.50 De Witte Moria nen. 12.Omroepsalonorkest. 12.50 De Witte Morianen. 1.1.20 Gr.pl. 4.205.05 Omroepdansorkest. 5.50 en 7.20 Gr.fal. 7.35 Het versterkte Züricher Omroeporkest en Man nenkoor. (Uit Zürich). 9.3010.20 Gr.pL 484 M.: 11.20 Gr.pL 11.50 Omroeporkest. 12.501.20 Gr.pl. 4.204.50 Muz. causerie. 5.35 Om roepsalonorkest. 6.35 Gr.pl. 7.20 Omroeporkest en gr.pl. 9.3010.20 Ensemble voor oude muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Eugen Jahn's orkest en solis ten. 7.20 Het Omroeporkest en so list. (8.208.35 Duitschlandecho). 9.20 Ber. 9.50 Fluit en viooL 10.05 Ber. 10.20 Populair concert uit Hel- singfors. 11.20—2.20 Nachtconcert. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—9.20, Parys R. 9.2011.05, Radio PTT Nord 11.05 —11.20, Parijs Radio 11.2012.?0, Brussel VI. 12.20—13.20, Keulen 13.2014.20, Danmarks Radio 14.20 15.20, Keulen 15.2016.20, Brus sel VI. 16.20—16.30, Keulen 16.30— 17.20, Parys R. 17.20—18.30, Droit- wich 18.2018.40, Keulen 18.40— 19.20, Brussel Fr. 19.20—21.20, Brussel VI. 21.20—21.45, Boedapest 21.45—22.20, Keulen 22-20—3.20, Danmarks Radio 23.2024 Lijn 4: Brussel VI 88.20, Lu xemburg 8.20—10.35, Lond. Reg. 1C.3515.35, Droitwich 15.35—18.20 Lond. Reg. 18.20—19.Droitwich 19.24 Lijn 5: Diversen. ten relletjes en de politie had handen vol werk om de orde te handhaven. Herhaalde lijk moesten charges worden uitgevoerd, waarby gevoelige klappen werden uitge deeld. Het bezoek aan de tentoonstelling werd ernstig belemmerd en al trad de politie ook in den winkel krachtdadig op tegen de ordeverstoorders, het was niet mogelyk de tentoonstelling rustig te bekijken. Zondag avond ontving het tentoonstellingsbestuur de mededeeling, dat het in de bedoeling lag om de tentoonstelling van twee zijden binnen te dringen en er alles kort en klein te slaan. Er werden werkelijk jongelui op het dak gezien, doch tot een aanval is het niet ge komen. Maandag evenwel werd medegedeeld, dat 's avonds een groote aanval op het gebouw zou geschieden, waarvoor zelfs hulp van bui ten af zou worden gerequireerd. Blijkens een bericht in het r.k. dagblad Het Centrum zou deze aanval uitgaan van leden van de r.k. studentenvereeniging Veritas en leerlingen van de hoogste klassen van het r.k. lyceum. Naar verluidt zouden N S.B.-ers er zich bij aansluiten. Bij dezen stand van zaken zag de politie geen andere mogelijkheid don het toepassen van uitgebreide ordemaatregelen in de straat, die evenwel het bezoek aan de tentoonstelling ook vrijwel onmogelijk zou den maken. De bovenverdieping met de aan studenten verhuurde kamers vormde het hoofdkwartier van den aanval en de politic kon natuurlijk niet verhinderen dat zich daar verschillende jongelui, die zeiden op bezoek te komen, verzamelden. Door MARK CHANN1NG N«i bewerking door MARIE pEBELMQNTE SI) „Zij zou mij dat niet vragen". „Ik heb gezegd „indien", bromde Khoon. Gray aarzelde. Een ontkennend entwoord kon leelijke gevolgen voor Diana hebben. Daarentegen, indien hij ja zei, zouden ze mluchien geconfronteerd worden. Boven dien 't zou geen leugen zijn, hij wist in staat te zijn alles te bekennen wat ze maar wildtn, indian zij bedreigd werd met folte ringen. Zoo lang zij maar vailig was, kwam hem de reat er niet op aan. Indien ze hem zouden dooden, na haar gesproken te heb ben, dan zou dit zijn dood verzachten. Onverschillig antwoordde hij op de vraag van den dwerg. „Dat weet ik niet. dat hangt er van af „Van wat?" „Van haar". „Zou je spreken om haar leven te red den?" „Ja", mompelde Gray. „Indien dan da pijnbank je met tot spre ken kan bewegen, zul Je haar weerzien verklaarde bedaard de Mongool. „Doch mijn folteringen missen zeidon hun uit werking hij zuchtte want ze zijn doo- delijk, maar het gaat langzaam". In de vormlooze massa voor hem kwam beweging. Deze bedreiging was te voorzien geweest. Wanneer het er om te doen is, een krijgs gevangene den nekslag te geven, is in byna elk geval by bergbewoners folteren de meest voorkomende methode. De gedachte van te moeten sterven, direct na de ont dekking van zijn liefde voor Diana, met de toekomst, die zich voor hem had kun nen openen, maakte hem ziedend van woe de. „De sirdar Mohammed Shah had gelijk, toen hij me aanbeval je voedsel met vrees te kruiden", zei hij streng. „Alleen een laf aard tart een weerloos man", Khoon lachte smadelijk. „Die voorname sirdar van je heeft me alleen maar in dienst genomen; hij kende me niet in mijn ware gedaante, waarin jij me zult zien". Khoon verkoos zich niet verder uit te laten. „Als de maan opkomt, zullen we onzen tocht vervolgen", zei hij. „Een paard wordt voor je gezadeld". „Goed", antwoordde Gray in het in- landsch dialect en zweeg eveneens. Een uur later werd de nachthemel achter de inktzwarte rotsen bleek goud geverfd, dat daarop overging in diep oranje, waar tegen de rotspunten zich scherp afteeken- dan. „Sta op", snauwde de Mongool, zelf overeind komend. Gray liep naar zijn paard toe en kwam tot de ontdekking, dat stijgbeugels, bit en teugels ontbraken. Aan het halster waren twee touwen bevestigd, waarvan twee stoere bergbewoners aan weerszijden van het dier de uiteinden vasthielden, Achter hem reed Khoon, een geladen automatisch geweer in zijn arm geklemd. HOOFDSTUK XII, De blinde Fakir. De bende, die Gray escorteerde, volgde denzelfden weg als de roovers van Diana Lindsay. 't Was alsof hij er een voorgevoel van had en zijn overtuiging, het geliefde meisje te zullen terugzien groeide van uur tot pur. Het woeste, onherbergzame land, dat hij doortrok, vond hij bijna aantrek kelijk, alleen door de gedachte, dat zij vóór hem dezen zelfden weg was gegaan. Khoon was nog eens teruggekomen op het cijferschrift. Gray had hem wijs ge maakt, dat hij noodzakelijk zijn inlich tingen moest opschrijven en beloofd dit te doen, zoodra de plaats van bestemming be reikt was, waar dan ook. De Mongool scheen te vreezen, dat het geheim 'niet uit- sluitend het zijne zou zyn een vrees, die de voornaamste troef in handen van Gray was. Over het cijferschrift hadden ze verder niet gesproken, maar een ander onderwerp was te berde gebracht. „Je weet, dat je leven slechts een kor reltje zand is in de holte van myn hand?" had Khoon verklaard, terwijl ze in het donker naast elkaar voortreden. „Dat weet ik, maar zand kan blind ma ken. Pas maar op, dat het niet in je oogen waait!" antwoordde Gray dood bedaard. „Het leven is zoet, wanneer je, zooals in jouw geval, een vrouw liefhebt", insinu eerde de dwerg met de kalme volharding van den Oosterling. Gray lachte heimelijk. „Soms maakt haar tegenwoordigheid het leven bitterder dan de „al Zukkoom" boom, die in de hellegracht groeit". Er kwamen plooien in het gezicht van Khoon, die er een schijn van vroolykheid aan gaven. „Ik kan je beljien de vrijheid hergeven". „En, wat is vandaag de prys van je han delswaar, o koopman in rariteiten?" Khoon begreep, dat het oogenblik geko men was om open kaart te spelen. Behalve het beslissende feit, dat Gray het geheim schrift kende, wist hij dat zijn gevangene een bekwaam militair, een geboren be velhebber was.Daarenboven imponeer de hij alleen al door zijn uiterlijk en vrees wss hem onbekend en een dergelijk iemand moest gezag uitoefenen over de half wilde Mongoolsche stammen en bij zou het best klaar spelen de macht van den gehelmzinnigen Man met den Sluier te ondermijnen. Indien hij er in toestemde, teneinde leven en eer te redden van het Engelsche jong meisje, om het bevel over zijn Mongoolsche horden op zich te nemen zou Khoon den Cobra omver kunnen wer pen «n den „Man met den Sluier" uit Pa- mir zijn voorwaarden dicteeren en zich zelf tot souverein ven Indië verheffen. De diepe iaat tusschen Tartaar en bergbewoner laaide h°°g 0p in dezen mismaakten Mon- g°t door *Ün Tartaarsche moeder er va rP ber'*P 'n rechte lijn af te stammen j nn* den veroveraar van Indië uit de Middeleeuwen. ..Ik zal Je koning maken", vervolgde hij op onverschilligen toon. Het afdelingsbestuur is daarop in overleg getreden met het hoofdbestuur. Tenslotte is het besluit gevallen: de tentoonstelling, die de geheele maand hier gehouden zou wor den, te sluiten, mede uit vrees voor vernie ling van het tentoonstellingsmateriaal. Daar kwam bij dat de afdeeling, die toch al veel schade had door het slechte bezoek, een aan bod kreeg van den verhuurder van den win kel, om in dat geval de geheele huursom te rug te betalen. Van bestuurszijde deelde men ons nog me de, dat men vaa de politie alle medewerking had ondervonden om te trachten de tentoon stelling normaal te doen verloopen- Er was geen sprake van, zooals in Het Centrum wordt medegedeeld, dat de tentoonstelling op last van de politie is gesloten. Bij infor matie werd ons dit door den commissaris in de eerste afdeeling bevestigd. Slechts heeft men het besluit genomen na overleg met de politie, die weer in verbinding stond met den burgemeester. De voorzitter van de r.k. raadsfractie, jhr. mr. C. A. J. van Sasse van Ysselt, heeft aan burgemeester en wethouders in verband met deze tentoonstelling schriftelijk gevraagd of het naar het oordeel van het college mogelijk is om aan de hand van de bestaande wetten en verordeningen tentoonstellingen als deze te verbieden of te sluiten en, zoo niet, of dan het college bereid is te bevorderen, dat zoo spoedig mogelyk voorstellen den ge meenteraad bereiken strekkende om derge lijke tentoonstellingen in het belang van de openbare orde en zedelijkheid in den ver volge te verbieden. Hij sprak in vollen ernst. Indien zijn plannen eenmaal verwezenlijkt zouden zyn» vergiftigde hij Gray. „Koning over een mestvaalt", slingerde Gray hem toe. „Koning van het Noord-Westen en mo gelijk ook nog van andere landstreken", luidde het lijdzame wederantwoord van zyn roover. De donkere oogen schenen zich in de ge dachten van Gray te willen boren. „Ik ben in dienst van een koning", cal de Engelschman. „Zelf begeer ik ar geen te zijn". Daarop verliet Khoon hem. Juist toen ze den brug van den Cobra bereikten, begon de hoop op succes te ver flauwen, welke Gray van zijn krijgslist had verwacht. „Ken je Alam Khan?" trachtte da dwerg uit te vorschen, hem van terzijde bespie dend. „Ik heb over hem hooren praten. Wie zou in Yanistan zijn naam niet kannen?" „Indien hij je eens vroeg, wat ar in het boekje stond, wat zou ja dan antwoorden?" „Hetzelfde als aan jou", repliceerde Gray, meer oprecht dan voorzichtig. Elk van de tallooze rimpela in het sa- fraaikleurig masker van Khoon drukte duivelschen haat uit. „Dan wordt de miss sahib gefolterd, zoo dra Alam Khan genoeg van haar zal heb ben", zei hij en als een kwaadaardige hond trok hij de lip van de eene helft van zijn grooten mond omhoog, waarby zijn gele tanden ontbloot werden. „Styg af!" com mandeerde hij verder. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6