Vraag en aanbod TENTOONSTELLING Hotel Prooi GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR, Het meisjesleger van Kwangsi. Nieuws in 't kort. £ochUMOtt onze postvluchten. vliegtuig in zee gestort. Eerste deel dual-meet D.A.W.-Nereus. Alkmaar wint met 77—56 van Zaandijk. siazenger -w1fra Wifra Slazenger De heer Wortel benoemd tot gemeente-archivaris. g. Een brief dd. 16 Maart jl., nr. 154, van hetzelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde gemeentebegroo- ting en bedrijfsbegrootingen voor 1937. Denkt U er aan Uw voor Zaterdag op te geven? DERDE BLAD. antwoordelykheden te stellen. Blum wilde hen niet erger in het nauw drijven door de kwestie van vertrouwen te stellen; hij moest begrypen dat dit zijn meerderheid niet van beteekenis zou vermeerderd hebben. Het wantrouwen door de ongeveer veertig radi calen op zijn beleid getoond is voor hem een kwaad ding. Zijn houding tegenover den senaat is weder zwakker geworden want het volksfront blijkt aan verval van krach ten te lijden, die het uit zich zelf sloopt en zelfs al bij een geringen schok laat tuimelen Daarom werd gedacht dat Blum het er niet op zou laten aankomen en heengaan, voor dat morgen de senaat een bitteren aanval od hem richt wegens de bich uitbreidende be zettingen in weerwil van de tegengestelde belofte der regeering en van de ernstigste bezwaren, die zelfs radicalen hebben tegen het ontbreken van offers den arbeiders ten opzichte van de boeren opgelegd. De invoe ring van een, zij het vermomde, wisselcon- trole doet den emmer overloopen. Intus- schen zullen de marxisten de radicalen be schuldigen het graf van het van het volks front gegraven te hebben. Te Hankou zijn op doorreis naar het gevechtsterrein uit de provincie Kwangsi aangekomen 150 Chineesche amazonen in de uniform van gewoon soldaat. On der deze meisjes bevindt zich geen en kele, die ouder is dan 23 jaar. Den af stand van Kweilin, de hoofdstad van Kwangsi, naar Hangkau, iri rechte lyn 800 K.M., hebben zy geheel te voet af gelegd. Ieder draagt een gewicht van 50 pond en is gewapend met een revolver. Dit „meisjes- leger van Kwangsi" is het keurcorps van de provincie. In de hoofdstad Kweilin zijn zij na een vergelijkend examen gekozen uit 2000 sollicitanten. De meisjes hebben een jaar militaire opleiding genoten, waarbij zy goed hebben leeren schieten, terwijl zy, die hier toe aanleg vertoonden, opgeleid werden in 't spionnagewerk. Tijdens hun marsch van Kwangsi hebben de „vrouwelijke soldaten" verscheidene malen redevoeringen gehouden en de vaderlandsliefde onder de massa op gewekt. Voorts hebben, na de verwoesting der scholen en het verlies van woningen en ouders, tweehonderd Chineesche jonge meis jes uit Sjanghai en andere steden, welke thans onder Japansch bewind staan, zich in laten schrijven bij het Chineesche leger voor een training van een maand voor oor logsdiensten. Deze meisjes, wier ouderdom varieert van 17 tot 30, hebben haar kleur rijke japonnen, haar zijden kousen, haar schoenen met hooge hakken verwisseld met de uniform. lederen dag wordt met militaire training doorgebracht, zij slapen op den grond en eten het voedsel van een soldaat. Na den opleidingscursus zullen de meisjes naar de onrustige gebieden in de provincie Hoepeh gezonden worden ten einde propa ganda te maken voor het vaderland. Japansche bombardementen. Volgens de Japansche marine-autoriteiten hebben de Japansche luchtstrijdkrachten in Hopei, Honan, Toekien en Kwantoeng een verhoogde activiteit ontwikkeld. Zy hebben de Chineesche luchtbases in Itsjang, Koesji en Tsjangtsjau gebombardeerd en verder den spoorweg Kanton-Hankau en een sterkte by Amoy onder vuur genomen. Volgens Japansche mededeelingen zyn sterke Japansdie afdeelmgen opgerukt tot 24 K.M. ten Noorden van Soetsjou. Bij Taier- tsjwang zyn twee nieuwe Chineesche divi sies aangekomen. Er wordt hard gevochten. Engelsche vorderingen. Minister Butler heeft gister in antwoord op een vraag in het Lagerhuis meegedeeld dat de vorderingen van Engelsche particu lieren en maatschappijen op Japan in totaal ongeveer 300,000 pond bedroegen. De meeste schade is geleden te Sjanghai. Schip vermist. - Het op 8 Maart van Cardiff naar Vancouver vertrokken s. s. „Anglo Australian" (5.500 ton) is sedert den Men Maart verdwenen. Het vrachtschip had een uit 38 personen bestaande bemanning aan boord. Overstroomingen en wervelstormen. - Na eenige weken van lenteweer zijn het midden-westen en deelen van de oostelijke noord-Amerikaansche Staten door zware sneeuwstormen geteisterd, als gevolg waar van soms elk verkeer onmogelijk was. Te gelijkertijd hebben nieuwe wervelstormen en wolkbreuken in verscheidene zuidelijke staten groote schade aangericht. Talrijke plaatsen in Louisiana en Alabama werden overstroomd en talrijke woonhuizen en boerderijen verwoest. Vele menschen wer den gewond. In verscheidene streken in het zuiden heeft de vorst groote oogstschade veroorzaakt. De positie der postvliegtuigen is: Uitreis: Ibis te Singapore; Torenvalk te Basra. Thuisreis: Emoe te Athene; Buizerd te Rangoon. Vanmorgen is het vliegtuig Pelikaan met post en passagiers van Schiphol vertrok ken voor de reis naar Indië. Aan boord zijn vier passagiers, te weten twee voor Athene, één voor Alexandrië, en één voor Calcutta. Onderweg komen aan boord een passa gier Athene—Bagdad, één Basra—Ban- doeng en één RangoonSingapore. Medegenomen is 368 K.g. briefpost, 9 A K pakketpost en 282 K.g. vracht. Vannacht heeft een treiler waargenomen, hoe ter hoogte van de kust van Norfolk een vliegtuig brandend in de Noordzee stortte. Het is mogelijk, dat het een Britsch legervliegtuig is, dat met drie man aan boord van Thornaby in Yorkshire was vertrokken. SftoCt Zwemmen Het is de zwemver. D.A.W. gister avond bij de jaarlyksche dual-meet D.A.W.Nereus in de Overdekte gelukt op haar grootste rivale uit Noordholland boven 't IJ althans voor wat den thuiswedstrijd betreft een grooten voorsprong te behalen. Dat er bij de Alkmaarsche ontmoeting reeds te voren op een overwinning gerekend mocht worden, was geen looze veronderstel ling, al heeft men uiteraard niet kunnen vermoeden, dat er een verschil van 21 punten zou ontstaan. De einduitslag was 7756. Om echter dezen grooten voorsprong ge heel op rekening van D.A.W. te zetten, zou in zooverre een onbillijkheid zijn, dat aan den outsider van de krachtsverschillen een eenigszins verkeerd beeld gegeven zou wor den. Immers, Nereus was gisteravond ern stig gehandicapt door ziekte van eenige goede zwemmerssters) en moest zich nood gedwongen behelpen met mindere groothe den, terwijl voor D.A.W. slechts één goede zwemster verstek moest laten gaan. Het zy dan zoo, tenslotte hebben we ons bezig te houden met de feiten en deze heb ben ondubbelzinnig op een D.A.W.-over- wicht gewezen. En dat stemt tot verheugenis, temeer daar men thans bij de zomer-ontmoe- ting in Zaandijk nog steviger staat dan vorig jaar, toen er voor Nereus slechts 14 punten in te loopen vielen en zij op één puntje na gelijk had weten komen. Het programma van gisteravond is vlot verloopen, er hadden geen diskwalificaties plaats, er was geen enkele valsche start en naar recht en billijkheid zijn de punten ver deeld. Onder uitstekende leiding van den K.N.Z B.-official, den heer C. Janus uit IJmuiden, die het voorzitter-kamprechterschap op zich genomen had, kon om ruim 8 uur begonnen worden. Zooals te doen gebruikelijk, was het woord allereerst aan de adspiranten (meisjes en jongens), die begonnen met de 50 M. school slag. Zoowel voor de meisjes als voor de jon gens beteekenden deze nummers een Alk maarsche overwinning, geheel overeenkom stig de verwachting. Verrassender was het nummer 50 M. rug slag dames, want hier plaatste M. Maarle veld zich met den waarlijk prachtigen tijd van 41.8 sec. aan den kop en waren het de Nereus-dames Spreeuw en Breggeman, die zich vóór de Noordhollandsche rugslagkam- pioene W. de Vos Burchart klasseerden. Daar voor de 100 M. rugslag Maarten Kostelyk van de partij was, werd op dit nummer D.A.W. eerste en evenals in het vorig nummer Nereus tweede en derde met Gerkens en Breeuwer vóór G. Soecker. De tijden van de zwemmers zijn door een misverstand van de tijdopnemers niet be kend, omdat men slechts opgenomen had op de 50 M. De voorzitter-kamprechter besliste evenwel over den einduitslag, zooals zoo even genoemd. Spannend was zeker de 50 M. borstcrawl adspiranten meisjes, waarin natuurlijk C. de Vos Burchart eerste werd, maar waarin toch de tyd van Willy de Vos Burchart (39 sec.) wel als heel genoemd kan worden. De gebroeders Wulp leverden in hetzelfde nummer voor jongens een feilen strijd om de eerste en tweede plaats met de fraaie tijden van 30 en 30.2 sec., doch daarnaast mag opgemerkt worden, dat voor Nereus de tijd van Breedt Bruin (31.8 sec.) prachtig is. De Nereus-meisjes A. van Loenen (vroeger 't IJ) en A. Spreeuw toonde zich over Annie Kliinnen en Miep Paleari gedecideerd de meerderen op het nummer 100 M. schoolslag dames. De „race van den avond" was de 100 M. schoolslag heeren, waarvoor Mays, v. d. Wilk, Gerkens en Boot aan den start verschenen. Schitterend "bleven de drie eersten nek-aan-nek en Frans Mays won dit keer verdiend van zijn grooten tegen stander Gerkens. En zelfs Dik v. d. Wilk bleek (na nauwkeurig nazien der tijden) de meerdere van den grooten Nereus-schoolslagzwemmer Gerkens. De volgende adspiranten-rugslagnummer- tjes waren beide D.A.W.-overwinningen. Janny Spreeuw toonde zich overtuigend de beste op de 100 M. borstcrawl-dames, al ver raadt de fraaie stijl van M. Maarleveld voor de toekomst een waardevolle kracht voor D.A.W. Kostelijk spaarde zich bij dit nummer voor heeren voor de estafette en liet de eer van winnaar over aan zyn jeugdigen clubgenoot G. Wulp, die precies 1 min. 8 sec. zwom, een schitterend succes. Van het estafette-nummer waren D.A.W. 1, Nereus I, D.A.W. II en Nereus II resp. 1, 2, 3 en 4. Het was heel spannend, temeer toen Stammes in D.A.W. II bijna Nereus I inliep. En tot slot speelde het Alkmaarsche ze vental tegen de Zaandijksche ploeg een par tij waterpolo. Nereus won verdiend en heeft nog altijd een polo-overwicht op D.A.W. De uitslag was 5—2 voor Nereus. Na afloop heeft de voorzitter, de heer Han- sen in 't kort op de groote waarde van deze ontmoetingen gewezen en de juryleden (in 't bijzonder den heer Janus) alsmede de le den van de beide vereenigingen hartelijk dank gebracht voor hun medewerking. De gedetailleerde uitslagen luiden: 50 M. schoolslag adsp. meisjes: 1. C. de Vos Burchart (D.A.W.) 42.2 sec.; 2. A. Spreeuw (Nereus) 46 sec.; 3. A. Klünnen (D.A.W.) 48.4 sec.; 4. W. Schipper (Nereus) 52.4 sec. 50 M. schoolslag adsp. jongens: 1. P. Wulp (D.A.W.) 37.6 sec.; 2. D. A. Imhülsen (D.A. Vrijdag 8 April 2—10 Zaterdag 9 April 10—% uur I Langestraat 70, Alkmaar. VRIJE TOEGANG. Aan iedere bezoeker wordt gratis het Tennishandboek 1936 met volledige spelregels verstrekt. W.) 41 sec.; 3. K. v. d. Lingen (Nereus) 44.6 sec.; 4. J. Smit (Nereus) 45.4 sec. 50 M. rugslag dames: 1. M. Maarleveld (D. A.W.) 41.8 sec.; 2. J. Spreeuw (Nereus) 44 sec.; 3. C. Breggeman (Nereus) 44.2 sec.; 4. W. de Vos Burchart (D.A.W.) 45.4. 50 M. borstcrawl adsp. meisjes: 1. C. de Vos Burchart (D.A.W.) 37.4 sec.; 2. W. de Bos Burchart (D.A.W.) 39 sec.; 3. N. Ero (Nereus) 40.8 sec.; 4. R. Hoek (Nereus) 43.8 sec. 50 M. borstcrawl adsp. jongens: 1. P. Wulp (D.A.W.) 30 sec.; 2. G. Wulp (D.A.W.) 30.2 sec.; 3. C. Breedt Bruin (Nereus) 31.8 sec.; 4. H. Bakker (Nereus) 38 sec. 100 M. schoolslag dames: 1, A. van Loenen (Nereus) 1 min. 37 sec.; 2. A. Spreeuw (Ne reus) 1 min. 40.6 sec.; 3. A. Klünnen (D.A. W.) 1 min. 47.4 sec.; 4. M. Paleati (D.A.W.) 1 min. 49.2 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. F. Maijs (D. A.W.) 1 min. 26 sec.; 2. D. J. v. d. WUk (D. A.W.) 1 min. 26.4 sec.; 3. G. G. Gerkens (Ne reus) 1 min. 26.6 sec.; 4. D. C. Boot (Nereus) 1 min. 33.2 sec. 25 M. rugslag adsp. meisjes: 1. C. de Vos Burchart (D.A.W.) 20.8 sec.; 2. W. de Vos Burchart (D.A.W.) 21 sec.; 3. R. Hoek (Ne reus) 22.4 sec.; 4. N. Roozendaal (Nereus) 23.7 sec. 25 M. rugslag adsp. jongens: P. Wulp (D. A.W.) 16 sec.; 2. D. A. Imhülsen (D.A.W.) 18 sec.; 3. C. Breedt Bruin (Nereus) 19.4 sec.; 4. K. v. d. Lingen (Nereus) 21.8 sec. 100 M. borstcrawl dames: 1. J. Spreeuw (Nereus) 1 min. 19.9 sec.; 2. M. Maarleveld (D.A.W.) 1 min. 28 sec.; 3. N. Ero (Nereus) 1 min. 32.6 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. G. Wulp (D A.W.) 1 min. 8 sec.; 2. M. A. Kostelyk (D.A, W.) 1 min. 15.6 sec.; 3. Musch (Nereus) 1 min. 18.8 sec.; 4. D. Hofland (Nereus) 1 min 25 sec. Estafette: D.A.W. I 1 min. 37.8 sec.; 2 Nereus I 1 min. 39.2 sec.; 3. D.A.W. II 1 min, 40 sec.; 4. Nereus II 1 min. 55.6 sec. Polowedstrijd: D.A.W.Nereus (heeren) 2—5. Wandelen. PROPAGANDA-AVOND VOOR HET WANDELEN. De Noordhollandsche Wandelsportbond heeft gisteravond een propaganda-avond gehouden in het gebouw de Unie. De be langstelling was zeer gering en de thuis blijvers hadden helaas geen ongelijk, want propaganda kon er van zoo'n avond, die zeer dilettanterig in elkaar was gezet, niet uitgaan. Een boeiende rede over het nut en het aangename van de wandelsport hebben wij niet gehoord, een vlotte cau serie bij de plaatjes misten wij en zelfs de collectie lantaarnplaatjes was niet al te gelukkig gekozen. Dat alles was jammer, want de wandel sport verdient de belangstelling van zeer velen. De wandelsport is een der meest goedkoope takken van sport, ze is nuttig en heeft opvoedkundige waarde. En dat de wandelsporters vereenigd moeten zijn en dat de vereenigingen in bondsverband optrekken, het is nuttig en goed. Alleen, op een propaganda-avond had men daar ïfet nóodige ;ver moeten hooren. Zooals op 'n propaganda-avond sfeer' van de Vierdaagsche geschetst had moeien war den. Gelukkig hebben wij hier de „Kaaskop pen". Deze specifieke' wandelsportver- eeniging zal een goede propaganda kun nen maken voor Alkmaar en omstreken en het practische nut zal dan grooter zyn dan dat van den propaganda-avond. SCHOOLVOETBAL. Woensdag 6 April: Ulo Juliana IH. B S. V 3—2. Voor de finales op 30 April hebben zich de volgende elftallen geplaatst: A I: Lyceum IH. B. S. I. A II: Amb.-school I— H. B. S. II. A III: Ulo Juliana IAmb.-school II. A IV: H. B. S. VII—Ulo Heiloo I. A V: Amb.-school IVUlo Alkmaar III. De raad kwam hedenmiddag, onder voorzitterschap van burgemeester van Kinschot, bijeen. Afwezig Mej. Nierop en de heer Hoijtink, beiden wegens ziekte. ^e notulen werden conform vastgesteld. Ingekomen zyn: a. Een brief dd. 9 Maart jl., nr. 202, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 27 Januari 1936, nr. 12, tot ruiling van eigendommen met de pro vincie Noordholland in verband met den aanleg van de kanalen Zes Wielen—Hui- gendijk en OmvalHuigendijk. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 9 Maart jl., nr. 196, van hetzelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 3 Maart j.1., nrs. 10, 17 en 18, tot verkoop van grond aan de Rembrandtstraat. Als voren. c. Een brief dd. 16 Maart jl., nr. 186, van hetzelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 3 Maart 1938, nrs. 16 en 19, tot verkoop van grond aan de Rozenstraat. Als voren. d. Een brief dd. 16 Maart jL, nr. 186, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 3 Maart 1938, nr. 14, tot aankoop van wei land in den polder Overdie en Achtermeer. Als voren. e. Een brief dd. 16 Maart jl., nr. 181, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 3 Maart jl., nr. 11, tot verhuring van een stukje bouwgrond te Bergen. Als voren. f. Een brief dd. 16 Maart jl., nr. 125, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 November 1937, nr. 24, tot wijziging van het Ambtenaren- en Werkliedenreglement, voor zooveel dit besluit betrekking heeft op het personeel van den Keuringsdienst van waren. Als voren. Als voren. h. Een brief dd. 16 Maart jl., nr. 241, van hetzelfde College, waarbij de ont vangst wordt bericht van het raadsbesluit van 27 Januari jl., nr. 4, tot wijziging van de verordening op den genees-, heel- en verloskundigen dienst voor behoeftigen en tot vaststelling van een regeling omtrent de belooning van de vroedvrouwen, belast met het verleenen van verloskundige hulp aan behoeftigen. Als voren. L Een verslag van het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten, van de opneming van kas en boeken op 10 Maart jl., van het plantsoen- bedrijf. Als voren. j. Een brief dd. 14 Maart jl. van het Bestuur der R. K. bewaarscholen, alhier, ten geleide van de daarbij overgelegde rekening dier scholen over het jaar 1937. In handen gesteld van B. en W. om be richt en raad. k. Een brief dd. 12 Maart 1938, van het Bestuur der Vereeniging tot bevorde ring van Christelijk Schoolonderwijs te Alkmaar, verzoekende de benoodigde gel den toe te staan voor den aanleg van een nieuwe electrische lichtinstallatie in de Wilhelminaschool in de Doelenstraat. Als voren. 1. Een brief dd. 18 Maart jl., nr. 1240, van den Armenraad ten geleide van de daarbij overgelegde rekening over 1937. Als voren, m. Een brief dd. 20 Maart jl. van den heer M. J. Lutterot, alhier, houdende me- dedeeling, dat hy zijn benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolver zuim aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving, n. Een brief dd. 5 Maart 1938 van den heer J. G. Hazeloop, alhier, verzoekende hem ontslag te verleenen als leeraar aan de gemeentelijke avondschool voor lager nijverheidsonderwijs. Het gevraagde ontslag eervol verleend, te rekenen met ingang van 1 April 1938. o. Een brief dd. 25 Maart jl. van den heer J. H. M. Noot te Benningbroek, ver zoekende het wachtlokaal op de algemee- ne begraafplaats niet uit te breiden ter plaatse waar zich de grafkelder van de familie De Groot bevindt Te behandelen bij het aanhangige voor stel van B. en W. p. Een adres dd. 31 Maart jl. van het Bestuur van de Associatie voor Lijkbezor ging te Alkmaar, waarbij adhaesie wordt betuigd aan het voorstel van Burgemees ter en Wethouders betreffende verande ring van het poortgebouw van de alge- meene begraafplaats. Als voren. q. Een brief dd. 29 Maart jl. van de Commissie van toezicht op het Lager On derwijs ten geleide van haar verslag over het jaar 1937. Aangenomen voor kennisgeving, r. Een brief dd. 30 Maart jl., nr. 191 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 21 Januari 1937 nrs. 5 en 14A, 1 Februari 1937 nr. 4, 18 Maart 1937 nrs. 18 en 19, 3 Juni 1937 nr. 13 en 9 September 1937 nr. I1 tot wijziging van de gemeentebegrooting voor 1937. Voor kennisgeving aangenomen, s. Een brief dd. 30 Maart jl., nr. 192 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 21 Januari en van 9 Sep tember 1937 tot vaststelling van een sup- pletoire begrooting van het gemeente- slachthuis voor 1937. Als voren. t. Een brief dd. 30 Maart jl., nr. 36 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van een afschrift van een uittrek sel uit het Koninklijk Besluit van 17 Maart 1938 nr. 15, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 27 Januari 1938, nr. 6 tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de gemeen tefond sbel ast ing. Als voren. 2e handsch goederen 35 cent per 5 regel*. u. Een adres dd. 6 April 1938 van het bestuur der vereeniging Architec tengroep „de 8", verzoekende het voorstel van Burgemeester en Wethouder* inzake den bouw van een nieuw gymnasium aan te houden totdat bekend is op welke gron den het Werkfonds de prijsvraag daarvoor heeft verworpen. Te behandelen bü het betreffende punt der agenda. V. Een brief dd. 6 April 1938, van den heer G. H. Hoijtink, alhier, verzoe kende ontslag als lid van het Bestuur van de gemeentelijke instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Eervol verleend, onder dankzegging voor de bewezen diensten. De heer Grondsma verzocht in deze functie één van zijn geestverwanten te be noemen. Devoorzitter antwoordde dat dit irt een volgende vergadering aan de orde komt. w. Een adres dd. C April 1938, van bewoners van het z.g. Bergerweg- kwartieT. houdende het verzoek te voor komen, dat oor het stichten van wonin gen langs den B*rgerweg, tu^scheli d*n spoorweg en de Houtvaart, de tunnel bouw wordt bemoeilijkt. Te behandelen bij punt 15 der agenda. Benoeming Gemeente-archivaris. De alphabetische aanbeveling luidde als volgt: Mr. J. J. Beyerman, archivaris der ge meente Dordrecht. Th. P. H. Wortel, klerk aan het ge meente-archief te Alkmaar. Benoemd de heer Wortel met 14 stem men tegen 5 stemmen pp den heer Beyer man. Het scheidsgerecht. Ter voorziening in de vacature van voorzitter van het scheidsgerecht, ontstaan door het overlijden van Mr. W. Stap, werd de volgende aanbeveling ingediend: 1. Mr. P. Langeveld, tot nog toe plaats vervangend voorzitter. 2. Mr. P. van Sonsbeek. Voor de benoeming van een plaatsver vangend voorzitter luidt de aanbeveling: 1. Mr. P. van Sonsbeek. 2. Mr. C. J. de Lange. Benoemd de eerst aanbevolenen. Benoeming onderwijzer. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de Nicolaas Beets- school luidt: 1. K. van Meurs, Haarlem. 2. L. de Waal, Velsen. 3. B. J. Vermaat te Zuidland. Na een opmerking van den heer van D r u n e n werd benoemd de heer de Waal met 11 stemmen tegen 8 op den heer van Meurs. Benoeming schoolarts. Voorgesteld wordt de tijdelijke school arts, mejuffrouw Dr. A. G. Schoo, voor vast te benoemen. Benoemd Dr. Schoo met algemeene stemmen. Uitbreidingsplan Alkmaarder Houf. Aangezien Ged. Staten nog steeds nief gereed zijn met de vaststelling van het uitbreidingsplan „Alkmaarder Hout e. o." werd voorgesteld opnieuw een besluit vast te stellen. Conform besloten. Verkoop grond. Voorgesteld werd aan den heer A. Lan- gereijs te Heiloo 133 M2. bouwterrein aan de Rembrandtstraat te verkoopen voor 997.50; aan den heer J. Brouwer te Heiloo 433 M2. aan de Rozenstraat voor 3450. aan den heer J. van Arnhem te Bergen 267 M2. aan de Rembrandtstraat voor 2000.—; aan den heer N. C. Dingerdis te Alk maar 189 M2. aan het Kweerenpad, voor 1701.—; aan de N. V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Tolsduin" te Heemskerk 289 M2. aan de Rozenstraat voor 2312. aan den heer I. Hoekstra te Blokker 133 M2. aan de Rembrandtstraat voor 997.50; aan den heer J. Glas te Heiloo, 534 M2. aan de Rembrandtstraat, voor 4005. Conform besloten. Aankoop grond. Voorgesteld werd van de wed. L. Buren Noort een perceel weiland gelegen langs den Hoeverweg tusschen de Krommesloot en den Bergerweg, groot 2.58.20 H.A. aan te koopen voor 18074, zijnde 0.70 per M2. Deze grond sluit aan bij de eerder aangekochte landerijen van den heer Binnenwijzend. De heer v. d. V a 11 had met groot ge noegen de voordracht gezien, al was de prijs nogal hoog. Wij hebben echter pas voor 15000 verkocht en komen nu tot uitvoering van het parkplan. De tijd dringt en spr. verzocht voor de volgende vergade ring indiening. Weth. Klaver zegde toe, daartoe zyn best te zullen doen. De heer G o v e r s Het land is tot Kerstmis verhuurd. Daarmede moet reke- gvo°oUid/ri Uc'r7Het moet toch ook eerst naar Haarlem. Conform besloten.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11