TENNIS noordscharwoude heerhugowaard Curagao: Regeering en Machtsmiddelen TENTOONSTELLING Hotel Prooi SCHAGERBRUG Incident in het Folketing. Conservatief lid hoopt op overwinning van Franco. door B. W. Th. VAN SLOBBE, DERDE BLAD. Int Vrouwen-Vredebond. De afdeeling ZuidscharwoudeNoord- scharwoude van den Intern. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid vergaderde Don derdagmiddag in hotel Concordia. Een flink aantal vrouwen was aanwezig, toen de presidente, mevr. De Vries—Borst de bijeenkomst opende, in het bijzonder mevr. RamondtHirschmann, presidente van de afd. Nederland van den Intern. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid verwelkomend. Na het zingen van een paar vredesliede ren voerde mevr. Ramondt—Hirschmann het woord. De verspreiding van de vredes- gedachte over de geheele wereld moet wor den begonnen in eigen kleinen kring, in het eigen gezin. In deze moeilijke tijden is het dubbel noodig de vredesgedachte krachtig te maken. Naar aanleiding van het Verdrag van Versailles gaf spr. eenige voorbeelden van de wijze waarop, zonder rekening te houden met de landen grenzen zijn gewij zigd. Daardoor zijn de moeilijkheden ont staan Fascisme en communisme, vaak be schuldigd als de veroorzakers der oorlogen, zijn, hoewel spr. deze bewegingen niet goedkeurt, dit niet. Wanneer men dieper op de zaak in gaat zijn deze richtingen ont staan door de fouten van de democratie De fout van Versailles is door den bond reeds in 1919 aan de kaak gesteld. Hierna gaf de spreekster een overzicht van de werkzaamheden van den bond, den strijd tegen misstanden in sommige landen, het werk voor de statenloozen, strijd tegen de verdoovende middelen; voorts het voort durend bekend maken van wat eigenlijk een moderne oorlog is etc. Zij wees od het groote succes, dat de R. U. P., in 1936 in België gehouden, heeft opgeleverd. Hoe daar zeer veel menschen uit alle deelen van de wereld aanwezig waren om te ge tuigen voor den vrede. Spr. heeft dezer da gen een zilveren kinder-garnituur ont vangen van de vrouwen van Boston, be stemd voor prinses Beatrix, een getuigenis van de vereeniging van het nieuwe Hol land voor het oude Holland en ook van de internationale samenwerking waardoor dit geschenk via de Amer. afd. van den bond aan haar was gezonden om aan het prinses je te doen toekomen. Spr. las een gedicht voor van R. Menk- veld „De Onbekende Soldaat" en wekte op voor den vrede te werken. Mevr. WagenaarKooij heeft na de pau ze nog een tweetal gedichten op uitsteken de wijze voorgedragen. Daarna sluiting. Woninybouwvereeniging. De woningbouwvereeniging Algemeen Belang hield Woensdagavond in Concordia de algemeene jaarvergadering onder leiding van den heer J. Kliffen. De voorzitter herdacht in zijn openings woord het overleden bestuurslid, wijlen den heer J. Heeman, wiens heengaan een gevoe lig verlies voor de vereeniging was. Door verhuizing is men tevens den heer P. Zut als bestuurslid kwijt geraakt, waardoor men ook een goed bestuurslid heeft verloren. De rekening over het afgeloopen jaar, uit gebracht door den heer J. Ootjers Rzn., sloot op een totaal bedrag van 7329.35, met een nadeelig saldo van S 3174.20. De balans had een eindcijfer van 132.845,86. Op de gebouwen is over 1937 afgeschre ven 1471.66. Na toelichting werden reke ning en balans aldus goedgekeurd. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. Ootjers Rzn. herkozen. In de beide vacatures werden gekozen de heeren J. Kei zer en C. Keeman Cz. De heer Keizer nam zijn benoeming aan, terwijl den heer Kee man bericht zal worden gedaan. Daarna sluiting. Rede mr. dr. Beaufort Woensdagavond heeft voor de afd. Lan- gendijk van de R.K. Staatspartij het Kamer lid mr. dr. Beaufort O.F.M. een rede gehou den. Er was vrij veel belangstelling voor deze bijeenkomst. De spreker heeft een overzicht gegeven van de reacties welke werden opgewekt na de verkiezingen en na de vorming van het kabinet. Tegen deze reacties moet men eensgezind stelling nemen. Hierna behandelde spr. de sociale poli tiek. De benaming belangen politiek, waar mee de christelijke politiek wordt betiteld acht spr. minderwaardig en ook gevaarlijk Spr. liet de verschillende maatregelen van minister Romme de revue passeeren. Het is hem een raadsel, dat sommigen voor diens werk geen waardeering hebben. Ten aanzien van de economische politiek zeide spr. dat het verkiezingsprogram met volle kracht wordt doorgevoerd. Bij de be spreking van de defensie-voorzieningen, welker omvang een teleurstelling is, noem de spr. het een lichtpuntje, dat de uitgaven bijna alle in eigen land blijven. Er wordt meer arbeid door geschapen. Goed onder wijs is noodzakelijk, doch het principale kabinet stemt men niet af om de Jeerlin- genschaal. Van dit nieuwe kabinet behoeft niet alles te worden aanvaard, doch men moet zich niet hardleersch betoonen en krachtig steun bieden, lettende op de ze genrijke resultaten. Nadat eenige vragen waren gesteld volg de sluiting door den voorzitter, den heer a. J. Wilmink. Te water geraakt en gered. Woensdagnamiddag geraakte een 8- jarig zoontje van den heer A. alhier ini de Grootesloot nabij de garage „De Moor". Het kind verdween weldra in het diepe water en dreigde te zullen verdrinken. Toevallig Passeerde een autobus van den heer C. Jo- hannes te 't Zand. De chauffeur van die bus het dreigende gevaar, sprong zonder aarzelen te water en wist den drenkeling nog juist tijdig te grijpen en aan den wal te brengen. Wij vernemen, dat de knaap geen ernstige nadeelige gevolgen van dit ongeval heeft ondervonden. Oprichting Onderlinge Ziekenkas De aangekondigde vergadering tot het doen oprichten van een Onderlinge Zieken kas alhier, welke Donderdagavond werd gehouden in de zaal van den heer Rus is verloopen met een alleszins bevredigend resultaat. De heer P. Glas sprak zijn dank uit voor de groote opkomst in zijn ope ningswoord en gaf hierin een teeken, dat hier een dusdanige vereeniging op zijn plaats zal wezen. De heer Vinke uit Broek op Langendijk, hoofdbestuurslid van den Prov. Bond hield hierna een propaganda-rede, er op wijzende, dat de noodzakelijkheid der gelijke vereenigingen in het leven heeft geroepen en doet bestaan. In tijden van ziekte is het eisch, elkaar te steunen en de gang naar de gemeenschap (welke heel velen moeilijk valt) tot een minimum te be perken. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruimschoots gebruik ge maakt. Hierna kwam de mogelijkheid tot oprichting ter sprake. Staande de ver gadering traden bijna alle aanwezigen toe als lid. Besloten werd de uitkeering der te heffen premiën en voorwaarden ter verze kering precies te doen als in de naburige gemeenten, terwijl de personen, die zich wenschen te verzekeren, niet ouder mogen zijn dan 60 jaar bij de inschrijving, doch later zullen candidaat-verzekerden den leeftijd van 50 jaar niet hebben mogen overschreden. Voor de aanwerving van nieuwe leden zal huisbezoek worden gedaan. Tot bestuurs leden werden gekozen de heeren P. Glas, IJ. Ploeg, C. Liefhebber, Th. Hendebroek en Jb. Lugtig. Ook zal er te Veenhuizen een oprichtings vergadering worden gehouden, waar ook de heer Vinke weer zal optreden. De heer Glas sloot deze vergadering pa dankzegging voor de medewerking aan allen voor het wel slagen van dezen avond. Het is dezer dagen in het Folketing, de Deensche Tweede Kamer, ietwat Spaansch toegegaan. Het gebeurde bij de behandeling van een wijziging van de vreemdelingenwet en de aanleiding was een debat over het verblijf van Spaansche kinderen in Denemeraken, waartegen het conservatieve lid Pür- schel bezwaar maakte daar hij ver moedde dat bij den steun aan die kin deren de neutraliteit niet was in acht genomen. De heer Pürschel betoogde in verband hiermede, dat men zich er in Denemarken niet toe moest bepalen sympathie uit te spreken met de „zoogenaamde" wettige Spaansche regeering, welker dagen onge twijfeld geteld zijn, volgens hem. Dene marken moet zijn kansen niet verknoeien door op het verkeerde paard te wedden en moest z. i. daarom ook rekening houden met de nationale regeering. Een communistisch lid trok hieruit de conclusie dat de heer Pürschel de hoop uitsprak, dat de „oproerlingen" spoedig de overwinning zouden behalen op de wettige regeering. Waarop de heer Püschel die er voor bekend staat, dat hij geen blad voor den mond neemt verklaarde inderdaad oprecht te hopen, dat Franco in Spanje zou zegevieren opdat er geordende toestanden zouden ontstaan. Deze woorden verwekten een geweldig tumult. De voorzitter verklaarde het te betreuren dat een lid van deze vergadering het spreekgestoelte van het Folketing bezigde om de hoop te uiten dat een opstand in een land zou leiden tot een overwinning over de regeering, met welke Denemarken in vriendschappelijke verbinding stond. „Smijt hem er uit!" klonk het uit den mond van een sociaal-democratisch lid en een socialist riep, dat dit gezegd was door een Deensch ambtenaar (de heer Pürschel is auditeur-generaal). Reeds tevoren was er van soc.-dem. zijde verband gelegd met het openbare ambt van den heer Pürschel, doch daartegen had de voorziter toen bezwaar gemaakt. De voorzitter van de conservatieve partij, Christmas Möller, verklaarde na de zitting de sociaal-democratisch-comm. provocatie jegens den heer Pürschel te betreuren, doch eveneens dat deze provocatie doel had getroffen. Wervelstorm teistert Alabama. - De Amerikaansche staat Alabama is gisteren wederom door een wervelstorm geteisterd. Door het instorten van woonhuizenn zijn al leen reeds te Alville tien menschen ge dood en ongeveer zestig gewond. Ook in tal rijke andere plaatsen werden velen gewond. Aanhoudende sneeuwstormen en regen- en hagelbuien in twaalf bondsstaten van Texas tot Nieuw Engeland en strenge vorst heb ben reusachtige schade aangericht. De fruit- kweekerijen in Illinois hebben alleen reeds een schade van meer dan een milüoen dol lar geleden. Groote brand in Mexico. - In de haven van Tampico (Mexico) heeft gistermiddag een felle brand gewoed, die enorme schade heeft aangericht. In een houten pakhuis aan de kade, waar de ertsen worden geladen ontstond door on bekende oorzaak een brand, die zoo snel om zich heen greep, dat binnen korten tijd tien pakhuizen in lichter laaie stonden. Het vuur sloeg over naar een in de haven gemeerd Noorsch vrachtschip, waarvan eenige rui men uitbrandden en eveneens naar een vijf tiental wagons, met baren zilver geladen. Het zilver smolt en vloeide in een dikken stroom over de kade. Nadat het vuur gebluscht was, stelde de politie onmiddellijk een onderzoek in, waar bij bleek, dat duizenden baren zilver ver dwenen waren. Men vermoedt, dat zij tij dens den brand in de haven gevallen zijn. Oud-Gouvtrneur van Cura9ao. Het Regeeringsreglement van 1865 en de nieuwe Staatsregeling van dit jaar Curagao is iets minder afhankelijk van de regeering in Nederland Gevaren van onrustige buren De aanwezige machtsmiddelen boezemen vertrouwen in, mits de troepen actief blijven. Tot voor zeer korten tijd was voor het gebiedsdeel Curagao het Regeeringsregle ment van 1865 van kracht, dat nu door een nieuwe Staatsregeling is vervangen. De wetgever van 1865 Is er zeer zeker van uitgegaan, dat Curagao grootendeels in en door Curagao zou worden bestuurd. Dat sloot echter niet in zich een grooten Invloed van het Curagaosche volk in zijn breede geledingen op den gang van zaken. De eigenlijke bevolking had zeer weinig te zeggen. In naam en als vertegenwoordiger van den koning bestuurde de Gouverneur het gebiedsdeel, natuurlijk met inachtneming van de voorschriften van het Regeerings reglement. Hij was met de uitvoerende macht bekleed. Naast hem stond een Raad van Bestuur, waarvan de Gouverneur voorzitter was. Deze Raad van Bestuur werd door den Gouverneur gehoord, wan ne" het ging over het nemen van beslui ten tot algemeene verordeningen, bij plaatselijke keuren, wanneer er sprake was van aangelegenheden, waaromtrent dit was voorgeschreven, of als hij het ge voelen van den Raad wenschte te leeren kennen. In bestuursgeschillen kon de Raad van Bestuur bij verordening rechtsmacht verkrijgen. De wetgevende macht deelde de Gou verneur met een Kolonialen Raad van dertien leden. De Raad had het recht van amendement en initiatief. De Gouverneur kon bezwaar maken tegen een door den Kolonialen Raad goedgekeurde verorde ning, waarvan hij dan zoowel den Koning als den Raad in kennis stelde. De Gouverneur kon echter ook een regeling noodig achten, waarvoor hij niet de medewerking van den Kolonialen Raad kon verkrijgen. Veelal lokte hij dan een Koninklijk Besluit uit. Een bestuur dat echter dikwijls zijn toevlucht tot de Re geering in het Moederland zou hebben genomen voor het treffen van een rege ling bij Koninklijk Besluit, zou begrijpe lijkerwijze niet de sympathie van het ge biedsdeel hebben genoten. Evenzoo kon de Gouverneur vaststel ling van de begrooting bij de wet vragen, ingeval hij zich niet vereenigen kon met een door den Kolonialen Raad veranderde begrooting. De leden van den Kolonialen Raad werden door den Koning benoemd, de Raad zelf diende een aanbeveling van personen in, waarbij de Gouverneur een advies voegde. De samenstelling van den Raad was in de praktijk eenzijdig geworden. Op de eerste plaats woonden alle leden op het eiland Curagao. Feitelijk kon geen van hen beschouwd worden als direct vertegenwoordiger van een der andere eilanden. Bovendien waren de zetels lan gen tijd verdeeld naar de religie en wer den zij bezet door handelslieden, verte genwoordigers van scheepvaart en bank wezen, plantagebezitters, meestal één lid van de Rechterlijke Macht, soms een lid van de directie der oliemaatschappij en gewezen ambtenaren. Deze samenstelling was ongetwijfeld zeer geschikt tei behar tiging van bepaalde, voor het gebiedsdeel groote belangen, doch maakt ook, dat de Raad voor andere gewichtige aangelegen heden minder oog had. De eilanden buiten Curagao en in het algemeen ook de lagere bevolking meen den, dat deze samenstelling hun niet ten goede kwam. Bijna vanzelfsprekend is het, dat de Raad een voordracht opmaakte van per sonen uit dezelfde kringen, als waartoe zijn leden behoorden. De Gouverneur kon bij zijn aanbeveling de voordracht wel voorbijgaan; dit leidde echter gemakkelijk tot wrijving. De verschillende eilanden buiten Cura gao werden bestuurd door gezaghebbers, bijgestaan in het dagelijksch bewind door twee landraden. De rechtsspraak was in handen van het Hof van Justitie, waarvan de leden tevens dienst deden als ommegaand rechter. Dit jaar is het uiteengezette Regeerings reglement vervangen door de Nieuwe Staatsregeling. De bepalingen ervan stem men in groote lijnen overeen met die van het Regeeringsreglement. Van de veran deringen volgen de voornaamste hier onder. De nieuwe regeling maakt Curagao «enigszins minder afhankelijk van de Re geering in Nederland, vooral wat betreft het maken van wetten. De Gouverneur kan geen koninklijk be sluit meer uitlokken. Een verordening kan wel door den Koning, op voorstel van den Gouverneur, worden geschorst, maar ver dere regeling bij de wet is dan noodig. De Koloniale Raad is vervangen door de Staten, die zijn samengesteld uit vijftien leden, van welke er vyf door den Gou verneur benoemd worden en tien door kiezers gekozen. Verkiezing voor het Vertegenwoordi gend Lichaam is voor het gebiedsdeel, waarvan de bevolking politiek weinig ge schoold is, iets geheel nieuws. Er zijn kie zers naar eischen van verstandelijke ontwikkeling en naar zekere eischen van welstand. Van de eigenlijke bevolking komen betrekkelijk weinigen voor plaat sing op de kiezerslijsten in aanmerking. Reeds vóór de nieuwe Staatsregeling op Curagao werd ingevoerd, begonnen zich al politieke partijen te vormen. Het zal zeer moeilijk zijn de op dat gebied niet ge schoolde bewoners van het gebiedsdeel in afzienbaren tijd zoodanig op te voeden, dat invloed op het bestuur aan een groot gedeelte van de bevolking kan worden gegeven. Curagao is niet ver verwijderd van de Groote Antillen met republieken, die het is uit de geschiedenis van de laatste jaren bekend geenszins rustig kunnen worden genoemd. De bevolking van deze landen moet met een anderen maatstaf worden gemeten dan die van West-Euro- peesche rijken. Ook de bewoners van het Noorden van Zuid-Amerika hechten niet iri dezelfde mate als wij, Nederlanders, aan orde en rust, hebben dikwerf van de wijze, waar op een land moet worden bestuurd, eene opvatting, die van de onze afwijkt Willemstad, de hoofdhaven van Cura gao, is een internationaal centrum en her bergt voor langer of korter tijd personen uit verschillende, het eiland omringende landen. Hetzelfde geldt, zij het in min dere mate, van de havens van Aruba- Deze vreemdelingen zijn menigmaal ge dwongen buiten hun eigen land te ver blijven, omdat hunne staatkundige denk beelden hen ongewenscht maken voor hunne regeeringen. Het gevaar, dat deze uitgewekenen de gastvrijheid van het gebiedsdeel niet vol doende op prijs stellen en zich aan het ma ken van complotten overgeven, is niet denkbeeldig. Curagao heeft den plicht te voorkomen, dat op zijn gebied samenzweringen tegen de veiligheid van een bevrienden staat worden gesmeed. Bovendien moet het verhinderen, dat het zélf bij de pogingen tot omverwerping van het gezag in een nabuur staat wordt betrokken, welke eisch, vooral met het oog op de groote belangen, die de Nederlandsch-Engelsche en de Noord-Amerikaansche oliemaat schappijen op de eilanden Curagao en Aruba hebben, sterk naar voren komt. Tenslotte moet het nauwlettend toezien, dat de eigen bevolking niet wordt besmet met denkbeelden, die voor een rustige, economische ontwikkeling nadeelig zijn. - Ofschoon de verhouding van Nederland met de Staten, die de Nederlandsche An tillen omringen, goed kan worden ge noemd, is groote waakzaamheid geboden tengevolge van de activiteit, die personen, uit die Staten afkomstig, op de Neder landsche eilanden kunnen ontwikkelen. De overval, die Urbina in 1929 tegen Cu ragao ondernam, heeft ons te dien aanzien een harde les gegeven. Onmiddellijk zijn toen maatregelen genomen om voor het vervolg dergelijke verrassingen te voor komen. De organisatie van de machtsmiddelen is thans in groote lijnen als volgt: Aan scheepsmacht is steeds minstens één oorlogsschip aanwezig. Aan landmacht zijn op Curagao en Aruba Mariniers. Op Curagao (behalve op 't platteland) en op Aruba is de politie in handen van militairen. De militaire politie heeft een sterkte, die, in verband met de omstandigheden (groot aantal vreemdelingen, diensten voor anderen te verrichten enz.), op Cu ragao ruim honderd, op Aruba ruim der tig man bedraagt. Men kan op de militaire politie niet rekenen voor gewone of buitengewone landmachtdiensten, daar zij geheel benoo- digd is voor den politiedienst. De Mariniers zijn betrekkelijk gering In getal. Hun militaire waarde kan echter hoog worden aangeslagen. Van de zijde der bevolking is een vrij willigerscorps opgericht. Om de veiligheid te vergrooten is een inlichtingendienst ingesteld en zijn de vreemdelingen- en havendienst in deskundige handen gelegd. Men kan thans, mits men zorg draagt, dat de troepen actie blijven, vertrouwen stel len in de aanwezige machtsmiddelen. (Nadruk verboden). slazenger -wifra Wifra Slrzenger Vrijdag 8 April 210 Zaterdag 9 April 10—10 uur Langestraat 70, Alkmaar. VRIJE TOEGANG. Aan iedere bezoeker wordt gratis bet Tennishandboek 1938 met volledige spelregels verstrekt. Spoct Voetbal JONG HOLLAND-NIEUWS. Morgenmiddag ontvangt Jong Holland op haar terrein aan den Bergerweg hoek Groe- neweg Blauw-Wit uit Wormerveer. De uit wedstrijd wist Jong Holland met 43 te winnen. Als er nu ook door de Oranje truien flink wordt aangepakt, kunnen de punten in Alkmaar blijven. Vooruit boys, be ëindig den laatsten competitiewedstrijd met een overwinning, dan hebben jullie in beide competitie-helften uit de 8 wedstrijden 11 punten behaald, wat dus een totaal wordt van 16 wedstrijden met 22 punten. Voor onze Oranjeploeg, die voor 't eerst in een geregelde competitie deelnam, geen slecht resultaat. De stand is momenteel: L.S.V. 15 12 2 1 81—18 26 Z.C.F.C. I 15 12 1 2 73—14 25 Jong Holland 15 9 2 4 55—33 20 H.S.V. 15 8 2 5 55—33 18 P. en S. 16 7 2 7 46—37 16 Blauw-Wit 15 6 0 9 40-47 12 D.E.S. 15 4 3 8 25—58 11 Steem. Ford 15 2 1 12 24—108 5 Z.C.F.C. II 15 0 8 12 23—70 3 Korfbal. SCHOOLKORFBAL. Zaterdag 9 April: 23: Bergen IIICentraal 7de l.j. I. 3—4: Bergen II—H. B. S. II. 45: Bergen IUlo I. Woensdag 13 April: 2—3: H. B. S. I—Ulo I. 34: Kweek IIUlo II. Zaterdag 30 April: 9.3010.30: Centraal 7de l.j. IUlo III. 10.30—11.30: Ulo II—H. B. S. II. 11.3012.30: Kweek IUlo I. 1.302.30: Bergen IIIH. B. S. III. 2.303.30: Bergen II—Kweek II. 3.304.30: Bergen I—H. B. S. I. Uitslagen Woensdag 6 April: Kweek IH. B. S. I 21. H. B S. ni—Ulo III 1—0. £and- en Juiu&ouw W ARMENHUIZEN. Maandomzet veiling. Maart 1938 Maart 1937 Roode kool 1.156.780 K.G. 1.479.000 K.G. Gele kool 533.845 421.775 D. witte kool 475.350 751.100 Savoye kool 1.275 Uien 1.490 121.075 Peen 11.225 21.950 Aardappelen 4.175 1.483 Bieten 2.950 7.150 Boerenkool 1.315 De omzet bedroeg in Maart '38 89.938,32 tegen S 39.409,26 in Maart 1037. GROEK OP LANGENDIJK. De aanvoer en omzet Langendijker Groen* tenveiling te Broek op Langendijk in Maart 1938 en 1937 was als volgt: Maart 1988 Maart 1937 Roode kool 861685 K.G. 1134525 K.G. Gele kool 2023432 2164375 D. witte kool 1060510 1568225 Savoye kool 125217 126535 Uien 37125 581750 Breekpeen 52225 120025 Bieten 19750 95525 Boerenkool 1410 14410 Knolselderie 9440 Prei 5101 4875 Aardappelen 11635 46500 De omzet bedroeg in Maart '38 129.345,83 tegen f 76.601,90 in Maart 1937. JSutqediike Stand, WIERINGERWAARD (le kwartaal). Geboren: Petrus Hermanus, z. v. Pie- ter Hendrik Sneek en van Catharina Wil- helmlna Buurs. Johanna Maartje, d. v. Paulus Dellebeke en van Neeltje Blaauboer. Ria Cornelia, d. v. Nicolaas Willem Kaan en van Jansje Adriana Kaan. Hendrik, z. v. Roelof Oostindiër en van Grietje van Alteren. Nini Liesbeth, d. v. Arie Bak ker en van Anna Smit. Aaltje, d. v. Taeke Speelstra en van Pietertje Sipma. Hendrika Dieuwertje, d. v. Jacob Slikker en van Jannetje Wit. Huwelijken: Roelof de Boer met Ma rijke Daalman (wed. Hendrik Zweep). Overleden: Jan Kistemaker, wed. Guurtje Grin. Cornelis Mosk, wed. Trijn tje Heijblok (overl. te Alkmaar). Pieter Visser, wed. Guurtje Wagenaar. Klaas Kruiten (Sr.), echtgenoot vap Neeltje Lief hebber. - Aangifte levenloos kind. HARENKARSPEL (Maart). Geboren: Jan, z. v. Pieter Tijsen en Maartje Dekker. Jantine Cornelia, d. v. Andries Sijswerda en Louisa Eijk. Petrus Johannes, z. v. Johannes Zutt en Johanna Elisabeth Groen. Andreas Gerardus, z. v. Lourencius Groen en Anna Johanna van Langen. Pietronella Johanna, d. v. Pe trus Johannes Hof en Catharina Burger. Tietje, d. v. Douwe de Haan en Anna Luk- kes. Catharina, d. v. Jacobus Bleeker en Jacoba Appel. Loures, z. v. Klaas Doekes en Antje Doekes. Anna Maria, d. v. Pe trus Ruiter en Maria Johanna Bergmans. Johannes Maria, z. v. Petrus Johannes van der Stoop en Maria Johanna Dekker. Elisabeth Agatha, d. v. Arie Glas en Anna Roozendaal. Ondertrouwd: Pieter Jan Schriekan te Oudkarspel en Trijntje Francis. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. Ziet gti muggen, lang van poot. Aarzelt niet, maar slaat ze dood.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11