1 W TRIOMFATOR IN SMAAK ROOKT TRIÜMPH 1 CENT VIRGINIA LUCHTBESCHERMING [i Stad en Omi| fm M4LININE REGENKLEEDING GERARDWORM tennistentoonstelling Stroomen van licht. Het Alkmaarsche luchtbeschermingsplan is officieel goed gekeurd en met de uitvoering daarvan is een aanvang gemaakt. ER ZAL NOG HEEL WAT MOETEN GEBEUREN. 100 waterdicht DAMES EN HEEREN 100 pareu. m. (Slot). Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. De handel kenmerkte zich door een ver biedende levendigheid. Hoewel de hoogste markt 21.50 per 50 K.G. gelijk was aan die van de vorige week, was toch de gang van de gemiddelde markt f 0.50 hooger en zelfs zoo, dat ditmaal gemakkelijker 18.50 werd gernaakt dan de vorige week 18. <\Is oorzaak hiervan werd ons genoemd het feit, dat deze week, voor den tijd van drie maanden, de regeling met Duitschland is afgekomen, een regeling die ongeveer geüjk is aan de vorige De bezoekers krijgen allen een tennis boekje cadeau, waarin o.m. de spelregels zijn opgenomen. De verkoop op de show geschiedt via de Alkmaarsche winkeliers. Rest ons nog te vermelden, dat de ten toonstelling Zaterdagavond tot 10 uur open blijftC in de annonce van Donderdag stond 4 uur!). MONDHARMONICA- EN ACCORDEON- NIEUWS. Men schrijft ons: Een bijeenkomst onder leiding van een specialen propagandist van de wereldbe roemde Accordeon- en Mondharmonica- fabriek „Hohner" is een groot succes gewor den. De groote zaal van 't Gulden Vlies was tot de uiterste hoeken bezet. De liefhebbers van bovengenoemde instrumenten hebben de gelegenheid gehad om de vakkundige uit eenzetting over de mondharmonica te vol gen. De propagandist met jarenlange erva- Tot nog toe heerschte er onzekerheid, om dat ditmaal Duitschland den vorm van den afzet, die tot nog toe door Nederland werd geregeld, in eigen hand had genomen. In het feit, dat ongeveer de Hollandsche regeling gevolgd wordt, ligt de erkenning, dat onze oostelijke buren die regeling nog niet zoo onjuist hebben gevonden. Voor den directen afzet van het Noordholl. product speelt de regeling met Duitschland wel geen rol, omdat het Noordhollandsche product in hoofdzaak naar België gaat, Duitschland is de afnemer van het Friesche product, dat thans 4 lager dan het Hol landsche noteert. Voor Noordholland is het echter van groot belang, dat er voor het Friesche een afne mer is, aangezien dit product anders in het binnenland en in het gebied waar de Noordholl kaas wordt afgenomen, als een te scherpe concurrent optreedt. De aanvoer (74.000 K.G.) was 7.000 K.G. hooger dan de vorige week, doch bleef 11.000 K.G. beneden die in dezelfde week van het vorig jaar, 6.000 K.G. beneden die in dezelfde week van 1936 en 21.000 K.G. beneden den aanvoer in dezelfde week van 1935. De prijs was f 3.50 hooger dan in 1937, 2 hooger dan in 1936 en f 7.50 hooger dan in 1935. De vermindering van den aanvoer moet in hoofdzaak worden toegeschreven aan het feit, dat steeds meer kleine fabrieken in de productie van de groote worden opgeno men, die een anderen afzetvorm kozen. ONS KANTONGERECHT IN DE EERSTE KLASSE. In de Dinsdag gehouden zitting van de Tweede Kamer is zonder discussie en z. h. s. het wetsontwerp betreffende de herklasceering van een aantal kantonge rechten aangenomen. Men mag verwachten dat de Eerste Kamer daartoe eveneens besluit. Als dit het geval is, dan komt vast te staan, dat het Alkmaarsche kantongerecht van de 2e in de le klasse wordt geplaatst. Voor de aan het kantongerecht verbon- ben ambtenaren, buiten den ambtenaar van het O. M., beteekent dit een niet onbelangrijke salarisverhooging. Voorts bestaat de mogelijkheid, dat binnen afzienbaren tijd bij het kantongerecht een substituut-griffier wordt aangesteld, met de noodige uitbreiding van personeel. Zekerheid hierover bestaat er echter nog niet, hoewel de uitgebreidheid van het kantongerecht (ook de Wieringermeer is bij het Alkmaarsche kantongerecht ingedeeld) deze uitbreiding wel noodza kelijk maakt. Dit alles moet echter nog nader worden geregeld. DE WRAAK VAN EEN FAILLIET-VERKLAARDE. Een Enkhuizer slager werd dezer dagen failliet verklaard en beschouwde zijn fail lissement als iets onrechtvaardigs. Hij gaf daarvan blijk op een origineele wijze en hing een groote lijst voor zijn winkelraam, waarop tientallen namen van klanten ston den met de verschuldigde bedragen en schreef er boven: „Als deze menschen hun verplichtingen waren nagekomen, dan was ik niet failliet gegaan!" („Het Volk".) GESLAAGD. Mej. L. S. de Lange te Bergen slaagde te Leiden voor het doctoraal-examen in de rechten. BU PROOT. De firma Wifra Slazenger uit Rotterdam, de grootste op Europeesch contingent, orga niseert vandaag en morgen een tennis-show in het hoteJ Proot. Zij is naar Alkmaar ge komen met een groote collectie tennis rackets in alle prijzen (van 1 2,95—35,75!) en met alle mogelijke moderne tennis klee ding, zoowel voor dames en heer en. Het is een keur-collectie, die voor den tennisser zeer aantrekkelijk is. Dat alle rackets zijn goedgekeurd door den N.G.B.S., spreekt van zelf, evenals het vanzelf spreekt, dat men tenniskleeding op deze show naar maat kan koopen. Verder treft men er alles aan, wat met de tennissport te maken heeft, zooals bal len, e.d. ring heeft een grondigen kijk gegeven op de samenstelling van zulk een orkest. Hij sprak u.a. over melodie, begeleiding in basinstru- menten en dit kan op den duur uitgebreid worden. Met gramofoonplaten heeft men deze muziek gedémonstreerd. Vermelding verdient nog, dat de heeren H. v. d. Schilden Jr. en H. Godijn op voortreffelijke wijze de Chromatisch, Bravo en Piccolo mondorgel demonstreerden. Chromatisch is b.v. het in strument voor de Jazz-muziek, waarin deze heeren zich goed thuis voelden. Circa 70 adspirantleden hebben zich reeds opgegeven. De officieele oprichting van diverse clubs zal Woensdag a.s. in 't Gulden Vlies plaats vinden. TREKHONDENKEURINGEN. Gisteren zijn in deze gemeente de jaar- lijksche trekhondenkeuringen gehouden. Vóór deze keuring bedroeg het aantal hou ders van trekhonden nog 10, die ieder in het bezit van één trekhond waren. Het bleek nu, dat 3 trekhondenhouders niet meer in het bezit van een hond waren. Er werden 7 honden gekeurd, die alle werden goedge keurd. Vermeldenswaard is een vergelijking te maken tusschen het aantal goedgekeurde trekhonden in de jaren 1927 en 1938. In 1927 bedroeg dit 302, terwijl er nu nog maar 7 aan de eischen beantwoordende trekhonden zijn. De regeering heeft destijds getracht de vrijwillige medewerking van de gemeenten te verkrijgen tot het nemen en zoo mogelijk financieren van maatregelen om de burger bevolking tegen luchtaanvallen te bescher men en men herinnert zich misschien nog op hoeveel verzet dat gestuit is. Dat alles, zoo werd in breeden kring geredeneerd, be hoorde nu eenmaal onder Defensie en men dacht er niet aan zich daarvoor te laten misbruiken. Natuurlijk waren er ook goedwillenden en zeer velen, die toen reeds inzagen, dat op den duur een doeltreffende organisatie niet zou kunnen uitblijven, maar over het alge meen was de medewerking van dien aard, dat men wel begreep, dat er langs dezen weg niets tot stand zou kunnen komen. Door de ministers van Binnenlandsche Zaken, Financiën en Defensie is daarna een commissie ingesteld om een wet voor te be reiden ter bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen en het is betreurens- In April schijnt het licht nog weinig belemmerd. Het wekt en sterkt het leven. Emil Ludwig vertelt in zijn autobiogra fie in het Nederlandsch vertaald onder den titel „Wat het leven geeft", o.a. van zijn vader, den oogarts in Breslau. Cohn was de oorspronkelijke naam der familie en Augen-Cohn, Oogen-Cohn, werd deze vader, die aan velen het licht van hun oogen teruggegeven had door 6ommige van zijn dankbare patiënten en anderen ge noemd. Ludwig vertelt ervan hoezeer zijn vader het licht liefhad. Ik heb hem menig maal, schrijft hij, 't licht hooren begroe ten, niet met een ode, enkel maar voor zich heen: „Heerlijk! Dit licht! Eiken morgen moet men God danken, dat men niet blind is." Daaiom had hij een huis uitgekozen, aan welks venster het bij elke weersgesteldheid licht was, woonde hij op de eerste verdieping, maar trad hij op de derde étage, waar hij de kliniek hield, steeds eerst aan het venster, in dien licht stroom, die boven nog helderder naar bin nen viel. Ja, er was een mystieke betrek king tusschen hem en het licht. Hij, met zijn onafhankelijke natuur was op be trokken dagen slechter gestemd en onge lukkig, toen hij eens een jaar lang in een rechte, donkere straat wonen moest. Begrijpelijk, deze warme liefde voor het licht. Licht is leven, onze tijd weet het beter dan een vorige periode. Toen bouw de men graag op het Noorden, sloot zoo veel mogelijk door gordijnen en allerlei bedekselen het licht af. Nu is alom de be hoefte aan licht en lucht en zon toege nomen en dit alles komt ongetwijfeld den levenslust en de gezonheid van lchaam en geest ten goede. Hoe verheugen wij ons daarom over de stroomen van 't l;cht, die 't voorjaar uit zendt over de aarde! En hpe kunnen wij in onze vlakke landen volop profiteeren van het licht. April is de maand van vele sdhoone en goede dingen; hij zou ook den naam van lichtmaand kunnen dragen. Wel zal in Mei en Juni de zon nog langer en nog krachtiger schijnen, maar dan zal het dichte groene loof van boom en struikge was toch heel veel licht onderscheppen. In April schijnt het licht, veel krachtiger al dan in den winter of het vroege voorjaar, onbelemmerd de huizen in, de wegen langs, over stille boschpaden en over de lanen van het park. Vandaar dat de plan tengroei in het bosch ook in April het uit- ALLEEN verkrijgbaar: in de Houttil waardig, dat onwil en kortzichtigheid oor zaak waren van deze wet waardoor ver- geefsche verzoeken, door verplichtingen kunnen worden vervangen. Op 23 April 1936 is de wet op de luchtbe scherming van kracht geworden en het valt niet te ontkennen, dat er sindsdien hier en daar een zoodanige actie is ontwikkeld, dat men niet langer kan zeggen, dat Nederland lijdzaam wacht op de dingen, die komen zullen. De wet verdeelt de gemeenten int drie ge- varenklassen, de eerste klasse omvat de groote steden en de plaatsen, welke nabij militaire kampementen, opslagplaatsen en dergelijke zijn gelegen, de tweede klasse vrijwel alle provinciale steden, de derde om vat de meeste dorpen. Wat Bergen betreft, is het niet onwaarschijnlijk, dat, met het oog op de vestiging van het militaire vliegveld, deze gemeente naar de eerste gevarenklasse zal worden overgebracht, wat trouwens ook met Alkmaar het geval zal kunnen zijn. In 1936 werd opgericht de Inspectie van de luchtbescherming, welke in Den Haag is gevestigd en waarvan de gepensionneerde luitenant-generaal P. A. H. de Ridder in specteur is. Deze inspectie ressorteert onder het Departement van Binnenlandsche Zaken en is de vraagbaak voor alle hoofden van luchtbeschermingsdiensten. Daar heeft men dan ook voor alle gemeenten richtlijnen voor de organisatie voor luchtbescherming ge geven, al moet men natuurlijk overal reke ning houden met plaatselijke omstandig heden. Alle gemeenten zijn thans verplicht een luchtbeschermingsplan te maken en al deze plannen moeten ter goedkeuring naar Den Haag worden gezonden. Alkmaar maakt geen slecht figuur. Alkmaar maakt in den lande geen slecht figuur, doordat het een der eerste gemeen ten was, waar men aan de luchtbescherming aandacht heeft geschonken en het Alkmaar sche plan is al geruimen tijd geleden goed gekeurd. Na een bijeenkomst van hoofden van tak ken van dienst heeft men in Mei 1936 in Alkmaar allen opgeroepen, die bij luchtge- vaar vrijwillig diensten wilden verrichten en hoewel het oorlogsgevaar toen nog niet zoo sterk gevoeld werd als dat thans het ge val is, hebben zich een 150-tal burgers aange meld. Een bevredigend aantal hoewel men er zeker een 600 of 800 had kunnen gebruiken. Velen van hen, die zich aanmeldden, moes ten direct worden uitgeschakeld, daar men niet over de gewone dienstplichtigen mocht beschikken maar alleen over de buitenge wone dienstplichtigen, die den leeftijd van 30 jaar bereikt hebben. Met wat men overhield moest de Commis saris van Politie als hoofd van den luchtbe schermingsdienst hier ter stede nu de maat regelen nemen, welke door de wet vereischt worden, dat wil zeggen, de zorg voor de waarschuwing en alarmeering, voor de luis ter- en uitkijkposten, voor den geneeskundi gen dienst, voor den dienst van het oprui men en herstellen, den ontsmettin gsdienst, de brandweer en de politie. Men ziet voor welke een veelomvattende taak de organisatoren van den luchtbescher mingsdienst hier geplaatst worden en het is zeker interessant wij hebben daarover trouwens reeds vroeger het een en ander gemeld eens na te gaan op welke wijze de algemeene richtlijnen gevolgd zijn. Het beschermingsplan voor onze gemeente. De stad is verdeeld in twee vakken, waar van het eerste de binnenstad, begrensd door de singelgrachten, de Stationsbuurt, Roch- dale-West en het Nassaukwartier, omvat en het tweede het overige bebouwde gedeelte van onze gemeente. Aan het hoofd van elk vak staat een leider, die in oorlogstijd de al- geheele leiding van zijn afdeeling krijgt. Er zijn verschillende hulpdiensten inge richt, o.a. de waarschuwings- en alarmdienst, welke in het politiebureau zetelt, waar steeds eenige radiotoestellen de berichten omtrent de beweging van vijandelijke vliegtuigen opvangen, zoodat het hoofd van den lucht beschermingsdienst kan bepalen wanneer de bevolking moet worden gealarmeerd, wat zal geschieden door een 15-tal fabrieksfluiten, welke op verschillende plaatsen in de stad zullen worden opgesteld. Een uitkijk- en luisterdienst heeft vaste posten op de Groote Kerk en in het lande lijk deel der gemeente en bericht langs tele foonleidingen zijn waarnemingen omtrent vijandelijke vliegtuigen, waarbij Alkmaar met gemeenten in wijden omtrek de waar nemingen uitwisselt. De brandweer heeft een bijzondere per- soneelorganisatie en het materiaal is in bei de vakken zoodanig opgesteld, dat snelle hulpverleening verzekerd is. Buiten de reeds bestaande ziekenhuizen worden voor den geneeskundigen dienst 6 hulpziekenhuizen ingericht, waar men na- tuurlijk over geschoold personeel moet kun- nen beschikken. Op straat werken een tiental reddings- en transportgroepen, welke door het vormen van patrouilles hun werkzaamheden weer onderverdeelen. Zy brengen o.a. ook de door een gasaanval getroffenen naar de zieken- inrichtingen, waar men voor de noodige ontsmettingsruimten gezorgd heeft. Alles wat door een luchtbombardement vernield is, wordt zoo spoedig mogelyk op geruimd door den opruimings- en herstel- lingsdienst, welke in zes ploegen elk onder leiding van een commandant verdeeld is en waarbij diverse vaklieden zijn ingedeeld. De gemeentelijke Reinigingsdienst is inge deeld by den ontsmettingsdienst, welke stra ten en pleinen na een gasaanval moet ont smetten. De Keuringsidenst voor waren heeft hierbij de taak na te gaan of drink water en levensmiddelen niet besmet zijn. Bij dezen dienst treedt Dr. van Voorst, als leider op bij den cursus voor gasverkenners, waarvoor zich een twintigtal stadgenooten heeft opgegeven. De taak der politie. De politie wordt hoofdzakelijk aangevuld met leden van de Burgerwacht en men kan patrouilles van drie man vormen, waarbij zich één beroepspolitieman bevindt. Vooral van de politie zal bij mogelijke luchtaanval len veel gevergd worden. Zij zal zoo noodig straten en pleinen moeten ontruimen, het verkeer moeten regelen, getroffen gebouwen of straatgedeelten moeten afzetten, moeten toezien, dat de voorschriften en verordenin gen zoo goed mogelyk worden nageleefd en onmiddellijk moeten optreden, waar een paniekstemming tot noodlottige gebeurtenis sen zou kunnen leiden. Bij de verduistering van de stad zal de dienst der Lichtbedrijven zeer goede dien sten kunnen verleenen. In hoeverre men er in zal slagen de stad daardoor aan het speu rend oog van vijandelijke vliegers te ont trekken is niet te voorspellen, maar het is vanzelfsprekend, dat men door een stad ge heel in het duister te zetten er zeker toe kan medewerken haar opsporing te bemoeilijken. Openbare schuilplaatsen. Het lijkt een contradictio in terminis, als wij beweren, dat in het Alkmaarsche plan de versterkte schuilplaatsen de zwakste punten zijn, maar in werkelijkheid zijn ze dat wel, want openbare schuilplaatsen heb ben wij alleen maar op papier. Al zijn de punten wel bekend, waar ze gebouwd moeten worden, de daaraan verbonden kosten zijn voornamelijk de oorzaak, dat er met de uit voering nog geen begin is gemaakt. Worden panden met een oppervlakte van minstens 180 M2. gebouwd of verbouwd, dat adviseert het hoofd van den luchtbeschermingsdienst of het perceel in aanmerking komt voor openbare schuilplaats en wanneer dit het geval is, vestigt de burgemeester de aan dacht van den inspecteur van de luchtbe scherming op het pand. Zoo hadden wij er kort geleden bijna een elfde schuilplaats bij gekregen en ditmaal niet alleen op papier maar de uitvoering strandde weer op de daaraan verbonden kosten. In het algemeen zullen groote industrieën zelf maatregelen moeten nemen om het personeel in tijd van luchtgevaar een zoo veilig mogelijke wijk plaats te kunnen bieden. Schuilplaatsen zijn in het algemeen niet voor de bevolking bestemd. Men stelle zich niet voor, dat er hier openbare schuilplaatsen gebouwd worden, waarin de bewoners zich tijdens een lucht- raid in grooten getale kunnen verbergen. Daarop zyn de afmetingen niet berekend en de schuilplaatsen zijn dan ook hoofdzakelijk bestemd voor diegenen, wier taak het is diensten buiten de eigen woning te ver richten. Het is niet te voorspellen wanneer in ons land gasmaskers in voldoende hoeveelheid voor de burgerbevolking verkrijgbaar gesteld worden. Ze zijn er niet en zelfs zij, die bij luchtaanvallen de gevaarlijkste plaatsen moeten bezetten, zijn hier nog maar in het bezit van een betrekkelijk klein aantal maskers, die thans by de oefeningen ge bruikt worden. Wanneer men nagaat hoevele schuil plaatsen in het buitenland bij bouw en ver bouwing van perceelen reeds tot stand kwamen, mag zeker geconstateerd worden, dat gebrek aan voldoende middelen in ons land een bedenkelijken achterstand heeft veroorzaakt. De geneeskundige dienst heeft reeds 12 mannen opgeleid als groepscommandant voor de reddings- en transportgroep, de Burger wachters zijn door voordrachten ree^s ge ïnstrueerd en allen, die zich destijds op gaven en van wie men nu nagaat hoeveel er nog bereikbaar en beschikbaar zijn zullen binnen afzienbaren tijd door speciale cursussen op de hoogte van hun taak worden gebracht. Hun aantal is nog veel te klein. Mannen en vrouwen, die in staat zijn aan dezen ge meenschapsdienst mede te werken, kunnen zich nog opgeven op het bureau van politie, waat nader kan worden besproken 'voor welke afdeeling van hun diensten gebruik kan worden gemaakt. De Inspectie voor de Lucht bescherming en de Nederlandsche Vereeniging. Men onderscheide wel de beide hierboven genoemde organisaties. De eerste is: een officieel lichaam, dat zich bezig houdt met de luchtbescherming als overheidsdienst. De tweede is een burgervereeniging, een semi- officieele instelling erkend door den minister welke gé&eel ons land omvat en overal plaatselijke afdeelingen heeft Hier van kan iedereen tegen een zeer lage jaar- lyksche contributie lid worden en deze vereeniging geeft in breeden kring voor lichting aan de bevolking, door prospecti, door lezingen en voordrachten, waarbij wenken worden gegeven, welke ieder indi vidueel of als hoofd van een gezin ter harte kan nemen. Want men bedenke wel dat luchtbescherming allereerst zelfbescherming is en dat in oogenblikken van gevaar de overheidsdiensten de handen zoo vol zullen hebben, dat men op onmiddellijke hulp van die zijde in den regel niet zal kunnen rekenen. In tal van plaatsen heeft de Ned. Vereeni ging voor Luchtbescherming reeds afdee lingen en bij de verduisteringsproeven welke deze week in de Noordelijke provincies zijn gehouden, heeft de minister van Binnen landsche Zaken o.a. een eeresaluut aan Veendam gebracht waar de Vereeniging reeds 400 leden telt Wy moeten helaas constateeren, dat er in Alkmaar nog geen afdeeling is opgericht Het is te hopen, dat de burgemeester, die het initiatief kan nemen, daartoe spoedig zal overgaan. Vanzelfsprekend moet er naar de grootst mogelijke samenwerking tusschen beide organisaties gestreefd worden. Er zal nog veel tot stand moeten komen. Wanneer men constateert, dat er in zeer vele, waaronder belangrijke, gemeenten nog geen luchtbeschermingsplan bestaat, dan verdient Alkmaar een woord van lof voor wat hier reeds tot stand werd gebracht, maar dan moet tevens geconstateerd wor den, dat het er over het algemeen met een doeltreffende luchtbescherming in ons land nog allertreurigst uitziet. Er zal nog heel wat moeten gebeuren eer wy ook in Neder land kunnen constateeren, dat ter bescher ming van de burgerbevolking overal de meest afdoende maatregelen zijn getroffen. Wij begrijpen, dat de beschikbare gelden allereerst de weermacht ten goede komen, wy zjjn er van overtuigd, dat de lucht bescherming voor de bevolking zeer groote bedragen zal vorderen, maar men zal ten slotte ook hier tot stand moeten brengen wat in andere landen mogelijk is gebleken. Gelukkig dringt meer en meer het besef door, dat luchtbescherming zelfbescherming is en dat het niet alleen een maatschappe lijke, maar ook een moreele plicht is daar aan de grootst mogelijke medewerking te verleenen. Laten wij hopen, dat Nederland nog zoo lang gespaard zal mogen blijven, dat wij den tijd hebben onze beveiliging op de meest doeltreffende wijze te organiseefen. bundigst is. Straks als het groen al dichter wordt, wordt voor de lagere vegetatie het onontbeerlijke licht al te zeer onderschept. Primula en anemoon, wilde hyacinth en paars helmkruid, speenkruid en viooltje, het is in deze weken, dat we ze in het bosch moeten zoeken. Straks zal er aan de zoo men, aan de wegranden ook der tosschen, nog genoeg blyven groeien en bloeien. Maar onder het hooge geboomte is de meeste bloeseming verdwenen, als de stroomen van licht niet meer ongehinderd door de twygen kunnen vallen. Hoezeer is het te begrijpen, dat oude volken het licht hebben vereerd! Wanneer na den donkeren wintertijd dat licht hen uit hun holen en grotten en plaggehutten te voorschijn riep, met hoeveel blijdschap hebben zij dan dat licht begroet en straks het vreugdevuur ontstoken, waaraan nog steeds de Paaschvuren een herinnering zijn Balder, de jonge hchtgod, werd ver eerd. Balder, wiens lof Herman Gorter later zingen zal in zijn Mei en die daarin zelf zyn lied van licht en leven laat hoo ren, hij, de blijde onbezorgde zonneheld. Dat deed Balder, ik En geen oogenbhk Zat ik met kommer In wee en lommer Of weende ik. Het was die vereering van het licht, waarbij de Oivistenpredikers later kon den aanknoopen, toen zy van 't Licht der lichten kwam getuigen, dat uit 's we relds duistere wolken was opgegaan. Stroomen van licht, uit peilloos verre zonnehoogten worden zy weer uitgestort over de aarde. In grooter glorie komt weer al het leven te staan. Stroomen van licht, zij vormen mede de rijke vreugden van April. A. L. B. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2