KRUSCHENSALTS JbmiHciaal Tlieuws £a*uU en Jmnèouw JUillicaties £uchtoaact JCeohS. School naast elkaar .l Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. Verkeersongelukken. Nieuws in 't kort. eerst» begrooting van het open baar lichaam de Wieringermeer aangenomen. Het zuiderzeefonds zal het tekort van f 29 800 moeten aanvullen. SCHAGEN BERGEN PURMEREND OBDAM NIEUWE NIEDORP NOORDSCHARWOUDE HEERHUGOWAARD SCHERMERHORN EG KOND BINNEN TWEEDE BLAD. De zei minerale zouten ln Kruichen Salti «poren Uw Ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatliche pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenilotte geheel te verdwijnen STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PÉR DAC volken en wel met 900 kinderen, waarvan ieder ongeveer 5 weken in het Bio-Vacan- tieoord Russenduin" te Bergen aan Zee kan doorbrengen. Zooals bekend is, geschiedt de uitzending der kinderen op verzoek van de Stichting „Bio-Vacantieoord" door de afdeèlingen van het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies, waarbij tus- schen beide lichamen is overeengekomen, dat hoofdzakelijk kinderen van ouders, die absoluut niet in staat zijn iets voor de uit zending hunner kinderen bij te dragen, in aanmerking mogen komen. De Stichting „Bio-Vacantieoord" doet een beroep op het bioscoopbezoekend publiek in de Paaschweek, om het haar mogelijk te maken het volgende jaar gehoor te kunnen geven aan de stem van 900 nooddruftigen in ons land, wier kinderen zoo zeer behoefte hebben aan de buitenlucht, aan goed voed sel, aan hygiënische verzorging, aan licha melijke oefening en aan ontspanning in de vrije natuur. MUZIEKINSTRUMENTEN VOOR HET 21E REG. INFANTERIE. Men schrijf ons: Sinds eenigen tijd is het mogelijk, dat bij de regimenten Infanterie, die niet over Stafmuziek beschikken, eigen muziekkorp sen kunnen worden opgericht. Zoo bestaat thans ook de mogelijkheid om bij 21 R. I. te Amersfoort, het regiment, waarbij onze Noordhollandsche jongens, van benoorden het IJ afkomstig grootendeels zijn ingelijfd, een eigen muziekkorps op te richten. Er is echter een „jammer". De jongens die zich hiervoor hebben opgegeven, beschikken voor het grootste deel niet over eigen in strumenten. Veel wordt er gevraagd, veel wordt er thans ook vrijwillig gegeven ten bate van de „Weermacht". In Noordholland zijn wel muziekkorpsen, vele beoefenaars en lief hebbers van muziek. Zij weten het beste, wat een stuwkracht er uit kan gaan van muziekbeoefening. En zij, die in het leger gediend hebben, weten ook, hoe aangenaam het is, wanneer aan 't einde van een zware oefening of marsch de muziek klaar staat, om de troep naar de kazerne te brengen. Hebt gij nog iets over om wel te doen? Welnu besteedt het dan voor het oprichten van een eigen muziekkorps voor de jongens van het 21e Regiment-Infanterie. Giften worden gaarne bij den heer H. Polis, majoor 1-31 R. I., postrekening 12360 te Amersfoort. KNAAPJE GEDOOD BIJ VERKEERSONGELUK. Op den Rijksstraatweg naby het kerkhof te Harderwijk is gistermiddag het zesjarig zoontje van de familie Polhoudt, dat op den xyweg aan het spelen was, door een perso nenauto gegrepen en met ernstige verwon dingen naar het Piusgesticht te Harderwijk overgebracht. In deze inrichting is de knaap overleden. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. De 78-jarige heer B. wilde gisteravond op den Schoterweg nabij het Soendaplein te Haarlem den rijweg oversteken vóór een motorryder die uit de richting Santpoort naderde. Een aanrijding volgde en zoowel de bejaarde heer als de motorrijder smak ten tegen den grond. De dokter constateerde by den heer B. een schedelbasisfractuur en bij den motorryder kwetsuren aan armen en beenen. Beiden werden naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht, waar de heer B. in den loop van den avond is overleden. De motorrijder, die geen schuld aan het gebeurde heeft, kon na verbonden te zijn het ziekenhuis verlaten. Twee mijnwerkers omgekomen. - In de „Ocean" myn van de Pittsburgh Coal Company in Pennsylvania zijn gisteren twee mijnwerkers door een instorting om het leven gekomen. Officier-vlieger verongelukt. - De 26- jarige student Robert Hubbard, officier- vlieger bij de Amerikaansche luchtmacht, is gisteren omgekomen, toen zijn toestel tij dens een oefenvlucht 7 K M. ten westen van het vliegveld omlaag stortte. Japansche militaire trein verongelukt.- Naar het Chineesche persbureau meldt, is een Japansche militaire trein, bestaande uit 24 wagens, geladen met wapenen en muni tie, 25 K.M. ten noorden van Hangtsja in de rivier gereden, doordat Chineesche gue- rillabenden de spoorbrug vernield hadden. De treip werd geheel vernield, vele Japan- sche soldaten kwamen om het leven, ter wijl de lading verloren ging. De Japan- neezen, die de boeren in den omtrek voor de ramp aansprakelijk stelden, staken alle dorpen in de omgeving in brand. Vee sterft door droogte. - Duizenden schapen zijn in het westelijk deel van Nieuw Zuid-Wales omgekomen als gevolg van een der ergste droogteperioden, welke dit rijke wolgebied sinds 1902 heeft gekend. De droogte strekt zich ook over andere gebie den uit en in de kerken wordt vurig om regen gebeden. Geen grassprietje valt er te zien en slechts met opoffering van groote kosten kunnen de veehouders een uitbrei ding der veesterfte verhinderen. Zou de droogt aanhouden tot het koude weer komt, dan zouden de vooruitzichten by zonder ernstig geacht moeten worden. De raad van het openbaar lichaam de Wieringermeer heeft gister voor het eerst de gemeentebegrooting behandeld. Door gegevens van de Wieringermeer - directie en van de besturen der randge meenten, waaronder de Wieringermeer voor 1 Januari 1938 ressorteerde, alsook van de inspecteurs van de directe belastingen te Alkmaar, den Helder en Hoorn, kon voor een groot aantal posten een min of meer be trouwbare basis worden genomen: een en ander was oorzaak, dat de gemeentebegroo ting eerst nu in behandeling kon worden genomen. Het totaal der ontvangsten is geraamd op 56.380, waarvan 45.679 wegens opbrengst van belastingen. De uitgaven worden geraamd op 86.180, waarin begrepen een post onvoorzien van 5.670,50. Krachtens de wet van 31 Mei 1937, waarin is bepaald dat, indien de „Wieringermeer" over eenig dienstjaar niet in staat is de uit gaven, voortvloeiende uit de gemeentelijke taak, door de gemeentelijke inkomsten te dekken, haar naar door de Kroon te stellen regelen een uitkeering ten laste van het Zuiderzeefonds wordt verstrekt, zal dit be- grootingstekort wel uit dit fonds worden aangevuld. „De Wieringermeer" ontvangt geen enkele uitkeering uit het Gemeentefonds en het Werkloosheidssubsidiefonds, doch daartegen over staat, dat de hoofdsom der gemeente fondsbelasting niet komt ten goede van het Gemeentefonds, doch van de „Wieringer- meer-gemeente"; terwijl bovendien het Rijk op de vermogensbelasting 50 bijzondere op centen ten bate van „De Wieringermeer" heft. De afwijkende regeling t.a.v. de Wierin germeer houdt slechts verband met de be stemming van den opbrengst der heffingen. Voor den belastingbetaler blijven de lasten de zelfde als in de andere gemeenten, waar de heffingen tot de toegelaten maxima zijn opgevoerd. Van de voornaamste uitgaven noemen wij o.a. de posten 4.393 en f 5.741 voor de vergoedingen wegens rente en aflossing van geldleenir.gen, door de Wieringermeer- directie vóór 1 Jan. 1938 ten behoeve van de Wieringermeer aangegaan voor scholen bouw, inrichting secretarie, outillage brand weer en reinigingsdienst, stichting vergader gebouw en gymnastieklokalen. Verschillende uitgaven, welke voor 1 Jan. '38 voor rekening van de Wieringer- meerdirectie kwamen, zijn thans op de ge meentebegrooting gebracht. Voor de stichting van twee bijzondere christelijke scholen is op den kapitaaldienst 70.000 geraamd. Daar de samenwerking tusschen volksonderwijs en r.k. byzonder onderwijs bestendigd blyft, kunnen de be staande scholen gehandhaafd blijven. Verwacht wordt, dat door toename der bevolking na eenigen tyd het evenwicht tusschen uitgaven en inkomsten zal intre den. Overdracht G. E. B. aan P. E. N. In de raadsvergadering, welke op 28 April e.k. zal worden gehouden, zal een voorstel van B. en W. dezer gemeente in behandeling komen, waarbij per 1 Mei 1938 voorgesteld wordt het G. E. B. te Schagen over te doen aan het provinciaal electrici- teitsbedrijf van Noordholland en wel voor 176402. De onderverdeeling van dit bedrag luidt als volgt: 1. De boekwaarde van den technischen aanleg berekend volgens het annuiteiten- systeem met een rentevoet van 4 tot aan 31 Dec. 65912. Dit bedrag verhoogd met de boekwaarde op den datum van overdracht van het be drijf van de onderdeelen van den techni schen aanleg, tot stand gekomen na 31 Dec. 1936 ruim 2000. 2. De contante waarde der winstuitkee- ringen ad 104400. 3. De contante waarde van de kosten van verlichting der gemeente eigendommen 3692. 4. De waarde er door de provincie over te nemen magazijngoederen 398. Dat is tezamen: 176402. Bij overgang zal de monteur-lynwerker K. van der Ben na geneeskundig goedge keurd in vasten dienst by de Provincie overgaan. Gemeente-vroedvrouw. Voor de benoeming van gemeente vroedvrouw heben B. en W. op de voor dracht geplaatst: nr. 1 mej. M. C. Schaap te Enkhuizen; nr. 2 mej. M. H. Kranen donk te Rotterdam. Voordracht-onderwijzer. B. en W. hebben voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor ulo, in de plaats van den heer Leistra, wien met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend is, de navolgende voordracht opgemaakt: 1. H. Huisman te Kropswolde; 2. J. Verwpij te Stadskanaal; 3. P. Goudsblom te Krommenie. Raadsvergadering. De burgemeester heeft de gemeente raad in openbare vergadering bijeen ge roepen cm Woensdagavond 20 dezer. O.m. komt in behandeling een verordening op de heffing en invordering van een belas ting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden, waarop door de regee ring aangedrongen is. Burgemeester Cramwinckel gaat heen. Wij lezen in de N. H. Crt.: Het gerucht, dat burgemeester Cram winckel van Purmerend zich in Italië zou vestigen, wordt tegen gesproken. Wel heeft de burgemeester besloten dit jaar ontslag aan te vragen en Purmerend te verlaten, nadat hy zijn villa verkocht heeft. Commissie benoemd. Inzake het vaste lastenontwerp is alhier een commissie benoemd welke bestaat uit de heeren N. Rens namens de L.T.B. afd. Obdam, J. de Boer Wz. namens de Boeren leenbank, D. Bankert namens den Neutr. Bond en H. P. de Wijs namens de Veiling Vereeniging. Voorzitter en secretaris zyn resp. de heeren de Wijs en de Boer. Sollicitanten. Voor de benoeming van secretaris penningmeester van den polder Obdam zyn vijf sollicitaties binnengekomen. Voordracht-avond. Woensdagavond hield de heer Willem van Iependaal een tweede bespreking en voordracht-avond gewijd aan zijn boek „Polletje Piekhaar". Deze avond, die uitging van de afd. der R.S.A.P., mocht zich in een heel wat grootere belangstelling verheugen dan de vorige bijeenkomst. De bovenzaal van de Prins Maurits was geheel bezet. De heer van Iependaal heeft op een mees terlijke wijze verteld van en fragmenten voorgedragen uit zijn werk, dat beschrijft het leven uit de onderwereld van de groote stad. Alhoewel de taal der onderwereld, het bargoensch, waarin alles werd voorgedra gen, alles nogal humoristisch maakt, voor den luisteraar had alles toch een diep tragi- schen ondergrond. Met groote belangstelling werd het gebodene gevolgd, waarover een ieder vol lof was. Het volgend winterseizoen zal de heer v. Iependaal hier wederom optreden en we verwachten dan een nog grootere belang stelling. Coöp. Boerenleenbank II. Woensdagavond hield de Coöp. Boeren leenbank Noordscharwoude II haar alg. jaarvergadering in hotel „De Burg". De directeur, de heer Jb. Rijp Dzn., open de. Spr. memoreerde den slechten toestand in den tuinbouw en zeide vervolgens dat de aflossing der voorschotten wel eens wat te wenschen overlaat. Den oud-kassier, de heer P. Zut, werd dank gebracht voor het vele goede, dat deze in het belang der Bank heeft gedaan. Hem wordt een goeden ouden dag toegewenscht. De nieuwe kassier, de heer Th. Duyves, werd voorgesteld en wel kom geheeten. Uit het jaarverslag blykt, dat er 665 spaarbankboekjes in omloop zijn, 255 voor schotrekeningen en dat het ledental 235 be draagt. De rente voor spaargelden is vast gesteld op 2 3/4 pCt., voor voorschotten op 4 pCt. De kascommissie had alle bescheiden in goede orde bevonden. De rekening over 1937 sloot in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 204.722.99. Aan spaargel den was ontvangen f 98.025.61, terugbetaal de voorschotten f 10805.21. Aan rente was ontvangen: van voorschotten 8.130.99, in loopende rekening f 1929.86. Aan spaargel den was terugbetaald 83.417.22, gegeven voorschotten f 1460, uitgegeven in loopende rekening aan leden 20.084.09, aan de Centrale Bank 82930.84. Per 31 December 1937 was in kas 6.905.66. De balans sloot op een totaal van 252.985.77. De uitstaan de voorschotten beliepen 199.671.49, te goed in loopende rekening rekeninghouders 37.746.47. De schulden: aan de spaarbank 182.486.84, schuld in loopende rekening rekeninghouders f 4800, Centrale Bank 28.006.93, reservefonds 18.380.06. Saldo winst 1202.86. Met algemeene stemmen werd de heer Jb. Zijp Dzn. herkozen als bestuurslid. De heer D. Bruyn werd bij acclamatie herkozen als plaatsvervangend bestuurslid. Tot leden van den Raad van Toezicht werden met alg. stemmen herkozen de hee ren D. Bruyn en P. Berkhout, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Jac. Groen Azn., na 3 maal stemmen, werd gekozen de heer Jn. Kos Kzn. De voorzitter deelde mede, dat de kan tooruren zijn vastgesteld op Dinsdag van 3 tot 9 uur. Den leden werd dringend verzocht de spaarboekjes op tijd in te leveren voor rente bijschrijving, er worden nog verschillende boekjes gemist. Het salaris van den nieuwen kassier werd door het bestuur vastgesteld op 900 per jaar. Nog worden de leden er op gewezen toch zooveel mogelijk gebruik te maken van de vastgestelde zittingsdata en uren. Sluiting. De nieuwbenoemde secretaris. De nieuwbenoemde secretaris, de heer G. J. M. van den Wildenberg, is thans com mies-chef ter secretarie te Loon op Zand. Hij is gehuwd, heeft 4 kinderen en heeft den leeftijd van 34 jaar bereikt. Hy is in het bezit van het diploma A en gemeentefinanciën en candidaat gemeente accountant, terwijl hij thans studeert voor de acte Middelbaar staathuishoudkunde. Zoo mogelijk zal in functietreding op 16 Mei geschieden, Postduif. Bij den heer C. Jonk alhier is een post duif komen aanvliegen. Het dier was over vermoeid. Op den aan zyn pootje bevestigden ring staat vermeld: Holland 37/45834. Bu reau den Haag 421 Cit 723. Adviseur aangewezen. Als landbouwdeskundig adviseur voor de vogelwet is voor deze gemeente aange wezen de heer J. Liefting Gzn. De melkprijs. De melkprijs alhier is met 1 cent afge slagen en van 0.10 gebracht op 0.09. DE BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter is, behoudens tusschen- tjjdsche wijziging, voor de week van 14 tot 21 April vastgesteld op 50 cent per K.G. (Onveranderd). DE BIGGENMERKEN. Van 28 Maart2 April 1938 zijn aange bracht 40.392 biggenmerken, tegenover 38.390 in de overeenkomstige periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 2 April 1.1. gebruikt 223.179 merken, tegenover 267.438 merken van de toekenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari 1938 tot genoemden datum in totaal zijn gemerkt 485.729 biggen, welk aantal voor het zelfde tijdvak in 1937 be droeg 417.577. DE EfEREXPORT NAAR ENGELAND. Verschil van meening tusschen de belanghebbenden. Naar het Ned. Weekblad voor kruideniers waren verneemt, kunnen enkele organisa ties in den eierenhandel zich niet vereenigen met het ontwerp-concept, dat de Ned. In dustrie- en Handelsraad heeft opgemaakt om den minister op diens verzoek voor te lichten omtrent den teruggang van den eierenexport naar Engeland in vergelijking met Denemarken en de middelen om tot verbetering van dien export te komen. Het staat nu reeds vast, aldus het blad, dat een der organisaties een dusdanig afwijkende opinie heeft, dat zij een afzonderlijke nota zal indienen, waarin onverbloemd de oor zaken zullen worden meegedeeld, die tot teruggang van den Engelschen export heb ben geleid, en tevens zal worden uiteenge zet, wat is nagelaten om destijds de Engel- sche markt voor het Nederlandsche ei te behouden. Om dezelfde reden is deze organisatie evenmin accoord gegaan met de middelen, die de Industrie- en Handelsraad ter ver betering aan de hand doet. Die gedachte middelen zijn: a. den minister te adviseeren, dat van een bepaald merk minstens 100 kisten tegelijk moeten worden geëxporteerd. De betrokken organisatie acht een dergelijk dwangbuis voor kleine exporteurs verwerpelijk en ver wacht er voor exportverbetering absoluut geen heil van. b. accoord te gaan met het voornemen van den minister om diverse bevoegdheden voor den export in handen te leggen van de be trokken handelaren zelf. Dit zou dan moge lijk worden gemaakt door de stichting van een zoogenaamde centrale overkappingsor ganisatie, voor de helft samengesteld door den handel en voor de andere helft door de coöperaties, die de taak van de Ned. Cen trale voor eieren en pluimvee gaat over nemen. De betrokken organisatie staat ook zeer sceptisch tegenover deze oplossing, maar is bereid deze in welwillende overweging te nemen. Criats publicatie. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zjjn gedenatureerd in het tijdvak van 11 Aprjl tot en met 16 April 1938, 1.25 per 100 kg. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en vol doende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en 0.75 per 100 kg. voor voedererwten, door de telers ge denatureerd. De steunvergoeding voor vcldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe gestelde eischen voldoen en door telers of handelaren zyn gedenatureerd in genoemd tijdvak zal 2.30 per 100 kg. bedragen. Tevens wordt er de aandacht, op geves tigd dat op 15 en 16 April geen denatura- ties zullen plaats vinden, waarvan de aanvrage niet reeds op 14 April in het bezit der Centrale was. 's-Gravenhage, 14 April 1936. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer S. Santin, alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Schoutenstraat nr. 10. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een ieder schriftelijk bezwaren te gen het verleenen van dit verlof indienen. F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Reiger Ban- doeng, de Oehoe Jodhpur en de Emoe Athene. Op de thuisreis landden de Valk te 15.00 te Amsterdam; de Wielewaal te Jodhpur en de Ibis te Singapore. 3 1 T PREDIKBEURTEN. ZONDAG 17 APRIL 1938. (EERSTE PAASCHDAG). ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. van Dop. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wasem»; 5 uur, ds. Warners. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, Rappold. Ev. Luth. Kerk, Oudegracht, 10.30 uwr, ds. v. d. Woude (extra collecte). Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper (koorzang). Geref. Kerk, 10 en 5 uur, d«. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Touseaint straat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 u., dienst. Vry Ev. Gem., Geesterweg la, voorm. 10.15 en av. 7 uur, ds. Ruys, onderwerp; „Geen opstanding, wat dan?" Leger des Hei Is (stichter WilUam B ooth), Limmerhoek no. 40; hedenav, 8 uur, ge- denkdienst; Zaterdagav., 8 uur, openlucht samenkomst op de Steenenbrug; eerste Paaschdag, 10 uur, inzegening, 3.30 uur, openluchtsamenkomst op den Kattenberg, 's avonds 8 uur bijzondere dienst; leidster adjudante Seymansbergen, van A'dam. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem. BERGEN, 10.30 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Aalders van Haarlem. BERGEN AAN ZEE, 5.15 uur, ds. van den Kieboom (liturgische dienst; doop). DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geen opgaaf ont vangen. EGMONDBINNEN, 10 uur, ds. Rasch. GROET, voorm. 10 uur, ds. Boeke. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhof f. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. T. Kloosterman, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. v. d. Kam (zangkoor). KOEDIJK, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. LIMMEN, 9.30 uur, ds. Warners. NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, ds. v. d. Frissche, v. Haar lem. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. OUDORP, geen dienst. SCHAGEN, Evangelisatie, nam. 6.45 uur, ds. Luteyn, van Nykerk. SCHAGEN, voorm. 10 ur, ds. Eikema. SCHAGEN, geref. kerk, Landbouwstraat, 9.30 uur, de heer Wamsteker, cand. te IJmuiden; 5 uur, ds Vis, van Kolhorn. SCHERMERHORN, 10 u., ds. Boerendonk. SCHOORL, zie Groet. ST. MAARTENSBRUG, voorm. 10 uur, ds. Witkop. Bevestiging van nieuwe lid maten. Coll. Fonds Noodl. Kerken en Per sonen. Na den dienst H. Avondmaal. SCHAGERBRUG, voorm. 10 uur, ds. v. d. Poel. SINT PANCRAS, 9.30 en 3 u., ds. Krop. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer A. van Ginkel, van Zandvoort. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatie Sedeur, 10 uur, de heer A. Besselaar, van Amsterdam; 11.40 uur, Zon dagsschool. URSEM, geen dienst. WIERINGERWAARD, 's av. 7.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. WINKEL, voorm. 10 uur, ds. Scholte. Bevestiging diaken. Bevest. lidmaten. WARMENHUIZEN, geen dienst. WESTGRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen (collecte voor de generale kas). ZUIDSCHERMER, geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, voorm. 10 uur, ds. ds Leeuw. MAANDAG 18 APRIL 1938. (TWEEDE PAASCHDAG). ALKMAAR. Kapelkerk, 10 uur, ds. Krijger, van Be verwijk. Rem. Geref. Gemeente, geen dienst. Ev. Luth, Kerk, (Oudegracht), geen dienst. Geref. Kerk, 10 uur, ds. Donner, van Broek op Langendijk. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, voorm. 10.15 uur, ds. Ruys, onderwerp: „Open en gesloten oogen". UIT DE OMGEVING. BERGEN, Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Groeneweg, van Hilversum. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Rasch (jeugddienst). HEILOO, Nederl. Herv. Evang. Vereeni ging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. van Dop, van Alkmaar. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen. OUDORP, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur, dienst. UITGEEST, Evangelisatie Sedeur, 10 U., de heer H. van Doorn, van Akmaar. URSEM, 10 uur, ds. Buiskcal (bediening H. Avondmaal). VEENHUIZEN, 10 uur, ds. v. d. Kam (verkiezing notabelen). Een auto, die bezig fc een voor hem rijdende auto in te halen mag niet worden voorbij gereden* bij 't inhalen dus géén 3 (rijden de) auto's naast elkaar, aot verboden!

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7